پاسخ به شایعات

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی

در این صفحه سعی در توضیح و رد شایعات پیرامون زمین تخت داریم. این صفحه بطور مداوم بروز رسانی میشود.

آیا در مدل تخت قطعا و حتمی آسمان گنبدی شکل است؟

ما برای تعریف مدل جیوسنتریک(زمین مرکز) باید مدلی ارایه بدهیم که بیشترین نزدیکی به شواهد و واقعیات، کمترین اختلاف با حقیقت و راحت ترین راه برای درک آن را در بر داشته باشد.
شواهدی برای پیشبرد نظریه گنبد وجود دارد اما باید خاطر نشان کرد، گنبد در مدل تخت قطعیت ندارد.
از دو منظر این مساله قابل بررسیست.
۱) علمی
۲) قرآنی و روایی
گنبد مخصوص کتاب مقدس یهودیان یعنی تورات است. اما در قران هیچ کجا لفظ قبه یا همان گنبد به کار نرفته. بلکه آسمان سقفی محفوظ و غیر قابل نفوذ و بدون ستون تعریف شده. همه این توصیفات در حالیست که هزاران سال بشر به گنبدی شکل بودن آسمان اعتقاد داشت اما قرآن این تعریف را تغییر داد.
از نگاه نهج البلاغه که یکی از معتبرترین منابع شیعه و سنی است همان طور که در خطبه یک آن، با موضوع آفرینش هستی آمده، آسمان صفحه ای بی قرار ، غیرقابل نفوذ، فلکی چرخان و بی نیاز از پایه و میخ برای مهار شدن توصیف شده. جالب توجه است که صفحه هرگز نمی تواند بعد پیدا کند و مانند گنبد در نظر گرفته شود.
از نظر علمی، آسمان به علت پرسپکتیو ۳۶۰ درجه در چشم ما گنبد مانند به نظر می آید.
ادمیرال برد، اولین شخصی که با تجهیزات نظامی پیشرفته در طی عملیاتی به اسم عملیات پرش بلند(۱) به آنتارکتیکا سفر کرده، در کتابی به نام جهان فرای قطب(۲) و همچنین مصاحبه ای با همین موضوع از برخورد با سرزمینی به وسعت آمریکا در فرای انتارکتیکا با منابع طبیعی ذغال سنگ ، نفت و اورانیوم گسترده سخن گفته. البته این که چقدر این ادعاها صحت داشته باشه یا نه جای بحث بسیار دارد. مصاحبه ایشان در اینترنت به راحتی قابل دسترسیست.
نتیجه: روایاتی در شیعه و سنی بر وجود گنبد آورده شده که همگی از نظر سند ضعیف هستند و نمی توان به قطع آن ها را پذیرفت. به علاوه برخی از مسایل نجومی هم با وجود گنبد توجیه شده که همانطور که عرض شد برای درک بهتر از این مدل است و قطعیتی وجود ندارد. هرچند به قطع هم نمی توان وجود گنبد را رد کرد.

در آنتارکتیکا چه خبر است؟؟

چند سالیست بحث های پیرامون انتارکتیکا یا قطب جنوب بسیار داغ شده. برای مثال به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

در منابع گوناگون در فضای مجازی داستان سفر به قطب دریادار ریچارد برد دست خوش افسانه سرایی ها و داستان پردازی های زیاده شده. از رویت سرزمینی بر روی ابرها گرفته تا موجودات عجیب الخلقه، غول ها و فضایی ها! از بشقاب پرنده های ساخت ارتش هیتلر تا تونل های زمان! همه این موارد افسانه و رویا بافی برای منحرف کردن اذهان از حقیقت انتارکتیکاست و هیچ شاهد علمی و حقیقی ندارد.

شایعات عجیب پیرامون زمین تخت:

آیا رنگ آبی آسمان به خاطر آب بالای گنبد است؟؟

رنگ آبی آسمان دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. مهم ترین آن شکست نور خورشید در انمسفر(جو گازی) زمین است. اگر فرض کنیم آسمان از جنس آب هم باشد فیلم های پرواز بالون های هواشناسی نشان می دهد با وجود خورشید هم در لایه استراتوسفر آسمان به رنگ مشکیست و نه آبی! پس اساسا این ادعا رد می شود.

درخت های غول آسا!!؟

در برخی سایت ها و منابع مختلف اینترنتی ادعایی مطرح و کاملا غرض ورزانه ارتباط داده شده به مدل زمین تخت.
متن ادعا: در دوران بسیار دور درختان غول آسایی بر روی زمین بوده اند که توسط نیروهای شیطانی و فراماسون ها قطع شدند و آثاری از آن ها جز برخی تنه های کلسید شده از آن ها باقی نمانده. ادعا می شود بقایای بعضی کوه ها اساسا تنه همین درختان قطع شده است که طی مدت کلسید و رسوب کرده اند. این ادعا اساسا کذب و برای تخریب بیداری زمین تخت شکل گرفته و طبیعتا هیچ پشتوانه علمی و مستندی ندارد.

ابر ها پشت خورشید و ماه؟

این شایعه یکی از مسخره ترین و عجیب ترین شایعاتی است که من درباره خورشید و ماه در زمین تخت شنیده ام. البته یک عده برای تخریب زمین تخت و موضوعات وابسته به آن دست به کار شده اند تا با نشر این موضوعات زمین تخت را منحرف کنند. گفته شده خورشید ۳۰۰۰ مایل از زمین فاصله دارد، ابر ها هرگز تا ارتفاع ۳۰۰۰ مایلی بالا نمیروند بلکه محدودیت دارند. اینکه ابری پشت خورشید یا ماه دیده میشود به علت شدت نور خورشید و ماه و خطای دید ماست نه اینکه ابر ها در حقیقت به پشت خورشید و ماه میروند.

اگر خورشید و ماه انقدر کوچک و نزدیک باشند دیگر راهی برای پرواز هواپیما ها باقی نخواهد ماند چرا که ممکن است به خورشید و ماه برخورد کنند. دوستان عزیز خورشید و ماه در هر ارتفاعی باشند در این ارتفاع نیستند که ابر بتواند از پشت آن ها عبور کند این تنها خطای دید خود ماست.

جالب اینجاست که ابر ها همیشه زمانی به پشت ماه میروند که ماه کامل باشد در غیر این صورت هرگز دیده نشده که ابر ها به پشت ماه برود. به علت درخشان بودن قرص خورشید و ماه و نازک بودن ابر ها، یک خطای دید ایجاد میشود تا نتوانیم به صورت دقیق تشخیص دهیم که آیا ابر در جلوی ماه و خورشید است یا در پشت آن.

 

ماه در اتمسفر زمین؟

شایعه بالا نیز از نوع ابر پشت خورشید و ماه است. در تصویر بالا این سوال پرسیده شده که اگر ماه در فضای خلا و تاریک قرار دارد، چرا در هنگام روز آسمان آبی در پشت ماه قابل رویت است؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده است.

به دلیل وجود اتمسفر بین زمین و فضای خارج از جو زمین، ما از طریق جو زمین به اجرام آسمانی نگاه میکنیم. علت این خطای دید این می باشد نه اینکه ماه در اتمسفر زمین قرار دارد. اینها شایعاتی برای منحرف کردن زمین تخت میباشند و هیچگونه اعتبار علمی و عقلی ای ندارند.

همچنین میتواند برای خواندن توضیحات بیشتر فایل پی دی اف زیر را دانلود کنید:

لینک: دانلود

 

بررسی تصاویر زمین و شایعاتی پیرامون آن ها

زمانی که لنز دوربین را به فاصله چند سانتی از کره می گیریم، آمریکای شمالی به بزرگی نیم کره دیده می شود، اما با عقب کشیدن دوربین شما بخش وسیع تری از کره را مشاهده می کنید و شمال آمریکا به نسبت درست تر دیده می شود.

این مثال توضیح خوبی برای این موضوع است که چرا آمریکای شمالی در تصویر ۱۹۶۷ که از فاصله ۲۲ هزار مایلی از زمین گرفته شده نسبت به تصویر سال ۲۰۱۵ که از فاصله ۹۳۰ هزار مایلی زمین گرفته شده بزرگ تر است. اما در تصویر سال ۲۰۰۲ چطور؟ در این مورد مسئله چیست؟

تمامی این موارد که گاهاً باعث به وجود آمدن سوال در ذهن می شود به دلیل عدم توجه ما به برخی مسائل جزئی دیداری است که البته برخی اوقات با برخی مسائل فانتزی مخلوط شده و بازیچه هایی برای برخی فراهم می نماید. عدم آگاهی و به تناسب درک ما از برخی مسائل گاهی باعث می شود تصوراتی اشتباه دامن گیر شده و در برخی موارد درگیر تئوری های توطئه شویم.

دو نمونه را برای بررسی برخی تصاویر ماهواره و میزان بزرگ و کوچکی تصاویر برای مثال می آوریم. چندی پیش ماهواره دیسکاور تصاویری از عبور ماه در مقابل خورشید را مخابره کرد و این خبر رسانه ای شد. برخی تفاوت اندازه زمین در این عکس با عکس ارسالی از آپولو ۱۱ مقایسه کرده و گفتند اگر تصویر ارسالی آپولو ۱۱ از ماه آن اندازه است، پس این تصویر که از دیسکاور آمده چیست؟ چرا زمین در مقایسه با ماه این قدر بزرگ است؟

تصور کنیم ، کره زمین آموزشی که ابعاد ۹ اینچی دارد همان زمین خودمان و توپ تنیس ۲٫۲۵ اینچی ماه است و دوربین به فاصله ۸۷ فیت قرار گرفته است.

حال کره زمین آموزشی، توپ و دوربین را جایگزین زمین واقعی، ماه و ماهواره دیسکاور کنید و از ماهواره در یک راستا به ماه و زمین می نگریم. تصویر بالا را با تصویر زیر مقایسه کنید.

چیزی جابجا نشده است و همه وسایل سرجای خودشان هستند.  همه چیز به شعاع دید بستگی دارد. نه کره زمین بزرگ تر شده نه توپ، فی الواقع همه چیز صورت عادی خود را دارد و این درک ماست که نیاز به بروزرسانی دارد. این شبهه به دلیل موقعیت دوربین است. برای اولین بار روی سطح ماه و برای بار دوم میلیون ها مایل آن طرف تر، زمین و ماه اندازه های نسبی صحیح خود را دارند. تصویر زیر ارتباط چشم انداز و چشم را نشان می دهد.

با اینکه تمامی تصاویر زمین جعلی هستند اما نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد. نکاتی که در محیط اطراف قابل آزمایش و مشاهده هستند. برخی با احمق جلوه دادن زمین تخت گرایان قصد دارند تمامی گفته های مارا زیر سوال ببرند اما اینچنین نبوده و نیست. هر مطلب غلطی که به زمین تخت گرایان می چسبانند را نباید باور کرد. برخی زمین تخت گرایان چنین موضوعی را (موضوع بالا) را قبول دارند و آن را دلیلی بر جعلی بودن تصاویر زمین میدانند اما آن ها در اشتباه هستند. دلایل بسیار دیگری برای جعلی بودن تصاویر زمین وجود دارد و انسان نباید با علم کم درباره برخی مسائل تصمیم گیری و قضاوت کند.

 

زیر زمین چه خبر است؟

در تاپیک ها و بحث های زمین تخت بارها با این موضوع مواجه می شوید چگونه وقتی که بیشترین حفاری در عمق زمین حدودا ۱۳ کیلومتر است، زمین شناسان مدل هایی از پوسته و گوشته و.. ارائه میدهند. این یک اشتباه است و یکی از دلایل باطلی است که به عمد برای خراب کردن زمین تخت به وجود آمده است. زمین شناسان با استفاده از امواج s و p میتوانند به مواد سازنده زمین و لایه های زیرین پی ببرند.

موج s : یکی از انواع امواج لرزه‌ای (یا موج الاستیک) هستند که بر خلاف امواج سطحی می‌تواند از درون جامدات – از جمله زمین – عبور کنند. امواج اس نسبت به امواج پی مخرب‌تر هستند. این امواج در زمان زمین‌لرزه در کانون زمین‌لرزه تولید می‌شوند و بدلیل بلند بودن طول موجشان – در مقایسه با دیگر امواج زلزله – با سرعت کمتر پخش می‌شوند و دیرتر از دیگر امواج درونی احساس می‌شوند. به همین دلیل به آنها امواج ثانویه گفته می‌شود زیرا دیرتر از موج پی ثبت می‌شوند. لرزه‌سنج می‌تواند این امواج را ثبت کند.

موج p: امواجی هستند که جهت انتشار آنها در راستای ارتعاش ذرات می باشد، امواج صوت ملموس ترین امواج فشاری هستند.این امواج می‌توانند از درون گازها، مایعات و جامدات عبور کنند، هر چند که امواج برشی نمی توانند از سیالات عبور کنند. امواج فشاری خیلی سریعتر از امواج برشی و امواج سطحی مستهلک میشوند فلذا در زمان زلزله در موجب خرابی نمیشوند. ولی بدلیل کوتاه بودن طول موجشان – در مقایسه با دیگر امواج زلزله – به سرعت پخش می‌شوند. به همین دلیل به آنها امواج اولیه گفته می‌شود زیرا قبل از امواج دیگر قابل ثبت هستند. لرزه‌سنج و شتابسنج این امواج را ثبت می کند.

با توجه به این امواج ها سطح ها و لایه های مختلف جامد و مایع در زمین مشخص میشود و اثبات میشود که تصور شخصی که تصویر بالا را ارائه داده غلط است.

 

آیا زمین تخت توسط سازمان سیا آغاز شد؟

جدیدا شایعاتی مبنی بر کنترل زمین تخت توسط سیا به وجود آمده که دروغی بیش نیست.کیهان شناسی زتتیک ۹۸ سال قبل از تشکیل سازمان سیا چاپ شد.

 

آیا تصاویری که افق را منحنی نشان میدهند زمین تخت را باطل میکنند؟

🔴-پاسخ به یک موضوع جدی و مهم
تمامی تصاویر بالن های ارتفاع زیاد(HAB) در ارتفاعات بسیار بالا افق را بصورت منحنی نشان میدهند. بله شاید تعجب کنید چون تا به امروز چنین موضوعی در این کانال مطرح نشده بود. این یک حقیقت است که افق منحنی است اما بگذارید به این سوال پاسخ دهیم که چطور وقتی افق منحنی رویت میشود، همچنان میتوانیم به یک زمین تخت باور داشته باشیم. ما در طول یک تحقیق، تصاویر مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم. تصاویری که توسط افراد مختلف (افراد معمولی و نه به قصد فریب) تهیه شده بودند. تصاویر توسط لنز هایی تهیه شده بودند که هیچ افکت و تاثیری بر تصویر نداشت درواقع خبری از دوربین های گوپرو و لنز های فیش آی نبود. در ابتدای پرتاب بالن، افق تا چند دقیقه مانند یک خط صاف به نظر میرسید و سپس به تدریج افقی منحنی را شاهد بودیم. همچنین تصاویری که افق را بصورت مصنوعی منحنی نشان میدادند (یعنی با استفاده از لنز های مختص به این کار) اصطلاحا correct یا تصحیح شدند و انحنای مصنوعی از تصویر حذف شد و نتیجه بسیار جالب توجه بود. افق باز هم منحنی دیده میشد. نمونه ای از تصاویر زیر را ببینید:

تصویری که توسط دانشجویان یکی از دانشگاه های ایالت متحده گرفته شده ( انحنای مصنوعی )

 

مشاهده انحنا افق ( نه زمین ) بعد از رفع اعوجاج لنز

 

در این تصویر اعوجاج ناشی از لنز کاملا رفع شده است. با توجه به خط قرمز انحنای افق به خوبی قابل مشاهده است.

 

تصویری دیگر که افق را منحنی نشان میدهد

درواقع حقیقت امر این است که چنین تصاویری هرگز تخت و صاف بودن زمین را نقض نمیکنند. اما چرا و چگونه؟ حقیقت این است که وقتی بالن یا موشکی آماتور پرتاب میشود، بر فراز اتمسفر و در ارتفاعاتی بین ۴۰ تا ۱۰۰ کیلومتر(خط کارمن)، ما درحال مشاهده منطقه روشن شده توسط خورشید بر فراز زمین تخت هستیم. خورشید در زمین تخت منطقه ای دایره ای شکل را روشن میکند( تصویر زیر ) و وقتی به ارتفاعات بروید (با افزایش ارتفاع ) به تدریج شاهد افزایش منحنی بودن افق میشوید چرا که درحال مشاهده کردن منطقه ای هستید که خورشید ما آن را روشن کرده است. ناظر درحال نگاه کردن به یک دایره روشن است. یک دایره همواره در دو بعد منحنی است. درواقع هنگامی که ناظر منطقه روشن شده توسط نور خورشید را میبیند، انحنای قابل توجهی را مشاهده میکند که ناشی از نور و منطقه روشن است( انحنای افق ) نه انحنای واقعی زمین. اگرچه ناظر درحال مشاهده کل منطقه روشن است، اما به علت فاصله زیاد دیگر قاره ها و کشور ها (یا مناطق مختلف) که با خط افق ادغام شده اند، ناظر نمیتواند آن هارا در ارتفاعات مشاهده کند. البته موضوع دیگر شفاف نبودن اتمسفر زمین است که دید را محدود میکند. دید ما به این دلیل محدود است اما منطقه روشن قابل مشاهده است و بنابراین ما محدوده روشن منحنی ای را میبینیم چرا که خورشید زمین را بصورت یک دایره بزرگ روشن کرده است و در مدار خود درحال حرکت است. مناطقی که در شب قرار دارند قابل رویت نیستند چرا که نور خورشید به آن مناطق نمیرسد و ما فقط درحال مشاهده مناطق روشن شده توسط نور خورشید هستیم که بصورت یک دایره است بنابراین طبیعی است که افق منحنی باشد. درواقع اگر زمین کروی بود(انحنای رو به پایین زمین بصورت ۳ بعد) تمام انحنا در عکس ها بصورت یک قوس دایره ای دیده میشد. اما انحنا بصورت یک قوس دیده نمیشود. زمین در همه عکس های آماتور بیضوی است و افق دارای انحنا می باشد نه زمین( نشانه قابل توجهی از زمین تخت). تنها تصاویری که افق را بصورت قوس دایره نشان می دهند، عکس های سازمان فضایی ناسا است اما ناسا یک سازمان غیر قابل اعتماد است (همانطور که این را بارها به اثبات رسانده ایم). درواقع تصاویری که افق را صاف نشان میدهند دارای ارتفاع کافی برای مشاهده کل دایره روشنایی خورشید نیستند.

بار دیگر اشاره میکنیم که اتمسفر تا جایی قابل رویت است که نور خورشید آن را قابل مشاهده کرده باشد ( روشن کرده باشد ) و در مناطق شب که فراتر از منطقه روشن قرار دارند دارای اتمسفر و مکانی قابل رویت نیستند. درباره زمین تخت تحقیق کنید.امیدوارم مفید بوده باشد. با تشکر از همراهی شما عزیزان😊😄

 

به موقعیت بالن دقت کنید. بالن در هر قسمتی از محدوده روشن باشد افق را منحنی میبیند اما قادر به دیدن مناطقی فراتر از منطقه روشن نیست.

 

با ما همراه باشید…

 

این صفحه آپدیت میشود

———————————————————————————————————

نکته: گروه ما اولین و تنها انجمن زمین تخت گرایان ایران می باشد. به علت حجم بالای اطلاعات کذب و بی اساس در فضای مجازی اعلام می کنیم تنها مرجع حقیقی و معتبر این جریان هستیم و هر گونه مطلب و مقاله ای خارج از این گروه مورد تایید ما نیست.
آدرس سایت: flatearthfarsi.com
آدرس وبلاگ: flatearthfarsi.blog.ir
آدرس کانال: flatearthfarsi@
آدرس پیج اینستا: flatearth_farsi