شکست اپیک(بررسی دیسکاوری)

به نام خدا

افزایش بودجه ناسا = افزایش مشکلات مالی مردم آمریکا

در این مطلب بصورت خلاصه و خیلی مختصر و مفید قصد داریم تا دیسکاوری را بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید….
ناسا هر ساله به بهانه های مختلف چندین میلیارد دلار بودجه دریافت میکند. به عنوان مثال بودجه ناسا در سال ۲۰۱۵، ۱۸ میلیارد دلار بود که به ادعای ناسا صرف تحقیقات فضایی، ماموریت های فضایی و… شد.
همچنین ناسا برای سال ۲۰۱۷ از دولت آمریکا ۱۹.۵ میلیارد دلار بودجه درخواست کرده بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا لایحه بودجه ۱۹.۵ میلیارد دلاری ناسا را امضا کرد.

این قانون که تحت عنوان NASA Transition Authorization Act شناخته می شود از ناسا می خواهد طرحی برای مأموریت سرنشین دار به سوی مریخ در دهه سوم قرن حاضر ترتیب دهد.
معلوم نیست این پول ها صرف چه میشود. سازمان ناسا هرساله میلیارد ها میلیارد دلار پول مردم را به جیب میزند و در آخر تصاویر فیک،گرافیکی و یک مشت دروغ تحویل می دهد.
همانطور که در گذشته(در کانال و وبسایت زمین تخت) گفتیم یکی از دلایلی دروغ گویی آنان این است که  فضا، کیهان ، کهکشان ها و.. برای آن ها بسیار سود آور است.
حتی ناسا صدای ظبط شده سیارات را نیز به فروش می رساند همینطور زمین های ماه، مریخ و سیاره زهره و این ها همگی برای این سازمان پول می آورند.
هرساله بودجه های میلیاردی به بهانه ماموریت های فضایی ناسا را به یکی از سازمان های ثروت مند جهانی تبدیل کرده است.البته باید دانست که ناسا بخشی از وزارت دفاع ایالت متحده آمریکاست و ممکن است(به احتمال بسیار زیاد) بودجه هارا برای ساخت سلاح استفاده کند.
مردم فکر میکنند سازمان ناسا با بودجه های دریافتی درحال معجزه است اما آن ها حتی این بودجه هارا صرف ساخت یک تصویر هوشمندانه و واقعی تر از زمین و سیارات نمیکنند.
کلیپ های زیر را ببینید. مردم برای دریافت این تصاویر که هرکسی میتواند در خانه خودش یکی بسازد چه پول هایی مصرف می کنند.

ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی از فضا (از چشم دیسکاوری)

 

 
 
 
 
سازمان ناسا وب سایتی را راه‌اندازی کرده که به صورت روزانه تصاویر ثبت شده توسط ماهواره DSCOVR را از زمین نمایش می دهد
DSCOVR نتیجه همکاری میان ناسا ، مرکز NOAA و نیروی هوایی ایالات متحده است و ماموریت نظارت بر شرایط جوی فضا ناشی از خورشید را دارد و همچنین به عنوان نوعی از سیستم هشدار اولیه احتمال وقوع حوادث آسیب زا بکار می‌رود.
این وب سایت می‌تواند مبتنی بر اطلاعات ماهواره DSCOVR چرخش زمین را در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته به تصویر بکشد. این ماهواره که حاصل تلاش مشترک ناسا و سازمان NOAA است، با هدف ارزیابی آب و هوای فضا طراحی شده است، برای مثال میدان‌های مغناطیسی ساطع شده از خورشید که می‌توانند ارتباطات کره زمین را تخریب کنند. این ماهواره در حال حاضر در فاصله تقریبی ۱ میلیون مایلی از زمین در فضا قرار دارد. در این فاصله نیروهای جاذبه خورشید و زمین این ماهواره را به صورت پیوسته در وضعیت نسبتاً پایداری از زمین نگه می‌دارند.
 
نقاط لاگرانژی
 
این فاصله همچنین نمای بسیار زیبایی از زمین را نیز در اختیار DSCOVR قرار می دهد خوشبختانه طراحان این ماهواره آن را به یک دوربین فیلمبرداری مجهز کرده‌اند که به صورت مختصر EPIC نام دارد. این دوربین در حقیقت یک تلسکوپ قدرتمند است. این دوربین می‌تواند در یک زمان مجموعه‌ای شامل ۱۰ تصویر از زمین را با طول موج‌های مختلف ثبت کند. این تصاویر در نهایت با یکدیگر ترکیب شده و تصاویر بسیار منحصر به فردی را از زمین به نمایش میگذارند.
به نقطه ای که ماهواره dscovr در آن قرار دارد نقطه لاگرانژی می گویند. این نقاط در فاصله ۱.۶ میلیون کیلومتری از زمین قرار دارند.
این ماهواره در این نقطه است و از آن خارج نمیشود زیرا تحت تاثیر نیروی گرانش زمین و خورشید است و البته در جایی قرار دارد که ماه نیز میتواند از جلوی دوربین این ماهواره عبور کند.
مشکلی که اینجا وجود دارد این است که اگر در حقیقت این نقطه وجود دارد و این ماهواره در آن قرار دارد:
۱- چرا تصاویر ارسالی انیمیشنی هستند و به راحت قابل تشخیص است که حقیقت ندارند و حتی میشود مانند آن را با نرم افزار های انیمیشن سازی حتی بسیار بهتر و با کیفیت تر از تصاویر ناسا ساخت؟
۲- چرا گاهی ماه از پشت و گاهی از جلوی این ماهواره عبور میکند؟
 
نکته دوم باید بصورت دقیق بررسی شود.
همه ما میدانیم با فرض کروی بودن زمین ماه دارای نیروی گرانشی است که بر زمین تاثیر میگذارد و اقیانوس ها را بر روی زمین جابجا میکند و البته مدار ماه بر روی زمین قفل شده و از مدار خود تکان نمیخورد و در مداری به دور زمین درحال چرخش است.
اگر در حقیقت ماه از نقطه ای که به آن نقطه لاگرانژی می گویند عبور کند تا به پشت ماهواره DSCOVR برود چه میشود؟ ماه تحت تاثیر جاذبه خورشید و زمین قرار خواهد گرفت و حتی ماهواره DSCOVR را نیز تحت تاثیر جاذبه خود قرار خواهد داد و قطعا دیگر نمیتواند از آن نقطه خارج شود و در همان نقطه قفل خواهد شد و شاید حتی از حرکت نیز  بایستد.
حال چگونه ماه توانسته به پشت ماهواره dscovr برود آن هم دقیقا زمانی که ناسا ادعا دارد خورشید گرفتگی درحال وقوع است که یک پدیده حساس است و دیدن آن از فضا قطعا هیجان انگیز خواهد بود. ماه چطور به فاصله یک میلیون مایلی از زمین رسیده؟؟؟ چرا آن ها ماه را نشان ندادند و فقط عبور یک سایه دیده شد؟ قبلا به سازمان فضایی ناسا اعتراض شده بود که چرا نمیتواند ماه گرفتگی یا خورشید گرفتگی را از فضا نشان دهد اما اکنون که نشان داده چرا ما نمیتوانیم ماه را رویت کنیم؟ چرا ماه در نقطه بسیار دورتر از زمین قرار گرفته است و اما مشکل اصلی از آنجایی آغاز میشود که ناسا تصویر ماه گرفتگی از فضا را منتشر میکند.
کلیپ ماه گرفتگی از فضا شاید بتوان گفت از هرچیزی که دیده اید مصنوعی تر به نظر برسد. چرا اندازه ماه که در آن سمت زمین است و از دوربین اپیک دیسکاوری فاصله دارد دقیقا مانند سایز ماه در سمتی است که نزدیک به دیسکاوری حضور دارد؟ چرا ما تغییر سایز ماه را در آن سمت زمین، در این کلیپ شاهد نیستیم و چرا ماه چرخش ندارد؟ گویا یک تصویر بی جان و اضافه در آن کلیپ است که بصورت کاملا مصنوعی به پشت زمین میرود و ناسا اسم این کلیپ را ماه گرفتگی از فضا می گذارد درحالی که خیلی از موارد که در بالا مطرح کردیم مانند اندازه در آن کلیپ اصلا در نظر گرفته نشده. میلیارد ها بودجه برای ساخت این تصاویر؟ و آنوقت مردم باور میکنند و با دیدن این کلیپ ها به سازمان ناسا افتخار میکنند.
 
همانطور که در پست بررسی تصاویر کره زمین از فضا توضیح دادیم، هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد و تصاویر ماهواره ای کاملا جعلی و فیک می باشند. در مقالات بعدی به بررسی سفر ناسا به مریخ و جعلیات آی اس اس خواهیم پرداخت.
موفق باشید

Share this post

3 comments

اضافه کنید
 1. جعفر عربگری ۱۱ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۳۱ پاسخ دادن

  دوست عزیز
  تابستان سال گذشته(۱۳۹۵) که خبر جنجالی این ویدئوها رو در سایت تابناک دیدم چندید ساعت بغض گلومو گرفته بود و میگفتم که قدرتمندان و شیاطین، چقدر مردم دنیارو احمق و ابله و بی شعور و حیوان در نطر میگیرن!
  با خودم گفتم الان مردم غیور ایران، با حمله خودجوش به سایت تابناک، آبروی این سایتو می برن که چنین انیمیشن مجعولی رو که ناسا به دروغ به فیلمی از ماهواره دیسکاور نسبت داده!
  خودم هم دست به کار شدم و گفتم خب بالاخره در میان نظرات متعدد عامیانه که تابناکو محکوم خواهند کرد بذار من یه متن علمی و تخصصی بنویسم و دیگه دهن همه رو ببندم و دیگه حرف زیادی زده نشه!!!
  زهی خیال باطل!
  دو سه روز وقت گذاشتم و اون انیمیشن هارو با بزرگنماییهای مختلف و با سرعتهای گوناگون بررسی کردم و یه متن بلند بالا نوشته و غیر ممکن بودن اون ادعاها و جعلی بودن اون انیمیشنو هم تذکر دادم و در سایت “تابناک” در ذیل همون خبر ارسال کردم و روزها منتظر شدم ولی دیدم چرندیات عامیانه مدام داره تایید میشه ولی خبری از تایید یادداشت علمی من نیست!
  به حال ۸۰ ملیون ایرانی و اقلا ۱۰ هزار نخبه و روشنفکر مملکت گریه کردم که بازیچه دست چه کسانی شده اند.
  نهایتا متن و انیمیشن ها همگی رو در گروه “دروغهای بزرگ” گذاشتم که فکر می کردم گروه نخبه ای گلچین کردم کلی هم توضیح دادم و…
  ولی جیکی از کسی در نیومد
  در تنهایی غریبی گیر کرده بودم.

  اتفاقا پریروز(جمعه ۹/۴/۹۶) با برخی از دوستان تازه در مورد سفرهای اکتشافی چلنجرها به کرات دیگه بحث میکردم که غیر ممکن بودن اون سفرهارو می گفتم ولی برام آشفتن و متهم به تختگرایم کردند!
  بعد از کلی توصیح این انیمیشنهارو گذاشتم و پرسیدم که در فاصله بسیار بیرون از جو زمین و از نقطه موهومی لاگرانز، چرا در روز روشن، جو زمین که از روی زمین دیده میشه و آبیه و بیش از ۱۰۰ هزار کیلومتر عمق داره و زمین باید در داخل اون مثل یه زرده در میان سفیده تخم مرغ باشه، پس چرا این جو دیده نمیشه؟
  بالاخره فکر میکنم کمی تونستم تاثیر بذارم…!

  در صفحه حاضر نمی خواستم قصه تعریف کنم ولی ما ملتی هستیم که به قصه خیالی علاقه بیشتری داریم تا منطق و حقیقت!

  اینم لینک خبر در تابناک:
  http://www.tabnak.ir/fa/news/618532/تصویر-شگفت-انگیز-عبور-ماه-از-روبه-روی-زمین-توسط-ماهواره-هواشناسی-ناسا-ویدیو

  اما متنی که پارسال به سایت تابناک ارسال کردم و تایید نکردند و نهایتا در گروه گذاشتم اینه:


  از روز دوشنبه ۸ شهریور ۹۵ در حال نگارش و ویرایش این پیام هستم تا دوست عزیزی که بی دلیل، ایمان و اعتقاد راسخی به ناسا پیدا کرده کمی متوجه این اشتباه فاحشش بشه.
  اغلب عزیزان متصل به مراکز علمی ما و روزنامه نگاران، هرگز کمترین تلاشی در کشف دروغ های ناسا ندارن مثل اینکه از محاسبات ریاضی و همچنین محاسبات اپتیکی و مکانیکی، هیچ اطلاعی نداشته باشن، این دوستان فقط منتظرند تا ناسا سرفه ای بکنه و اونو بصورت تبرک، آب و تاب داده و به خورد این ملت مستضعف از لحاظ علمی و مستضعف از جهات اقتصادی بدن.

  البته پیش از این یادداشت، در وبلاگم مفصلا قلم فرسایی داشته ام که دوستان در صفحات خیلی بالاتر، لینک اونارو می تونن بیابن.

  اشکالات:
  ۱-تمام این تصاویر، غیر واقعی و انیمیشن هستند و هرگز تصویری ضبط شده توسط هیچ دوربینی در فضا نمی باشن.
  از اونجایی که زمین ما دارای جوه و دوربین فرضی و موهوم ناسا در خارج از جوه، لذا در حالت روشنایی، جو زمین، باید قرمز یا نارنجی دیده بشه ولی در این تصاویر سطح زمین آبیه و جو نداره مثل ماه، که این یکی از بزرگترین تناقضات علمی ناساست.
  ۲- در واقع به دلیل وجود جو و شکست نور، هرگز نمی توان سطح زمین را از خارج از جو زمین، رویت نمود.
  ۳-با توجه به اینکه ماهواره DSCOVR مذکور و موهوم، همیشه در فاصله بین زمین و خورشید ثابت است فلذا تصویر گرفته شده از ماه، در موقعیتی است که ماه در نزدکترین نقطه ممکن به خورشید قرار میگیره یعنی ماه باید در این تصویر، چندین و چند برابر قطر کره زمین، به خورشید نزدیکتر شده باشه یعنی نسبت به مرکز زمین، دقیقا در نقطه مقابل ماه شب چهاردهی که ما شبها از روی زمین می بینیم.
  خب، سوال اینجاست ک در این حالت این ماه که دقیقا نیمه نادیدنی آن در معرض دوربین قرار میگیره باید چندین و چند برابر پر نورتر و درخشانتر از ماه شب چهاردهی که ما شبها از روی زمین می بینیم باشه و با چشم نمیشه به اون نور خیره کنندش نگاه کرد پس چرا نیست و برعکس تیره تر و سیاه تر هم دیده می شه؟
  گویا دروغ بافان ناسا نخواسته اند تو این دروغ شون، تصاویر واضحی از پشت ماهو لو بدن که دروغ باشه که بعدا مجبور شن به دنبال توجیه اون باشن و نتونن.
  ۴-چرا تصویر ماه در تمام جابجایی که داره و نسبت به مرکز زمین می چرخه ولی در برابر دوربین ثابت، مثل یک دایره کاغذی ثابته و حد اقل مقدار اندکی هم از چرخش زاویه ای اون دیده نمی شه؟
  ۵- اگه تصویر چرخش زمین به این سرعت باشه که در هر ۱۰ ثانیه باید یک شبانه روز داشته باشیم یعنی زمین در هر ۱۰ ثانیه یک دور به دور مرکز خود بزنه!
  پس لابد این تصاویر چنین تفسیر خواهند شد که در فواصل زمانی چندین ساعته گرفته شده و روی هم مونتاژ شده اند تا یه انیمیشن تولید بشه!
  ولی این پاسخ هم یه اشکال اساسی داره که وقتی زمین تقریبا یک چهارم دور خودشو میزنه و به اندازه ۶ ساعت میگذره که در پرشهای تصویر معلومه، در عین حال، هیچ و هیچ تغییر و تحولی در پشته های مثلا ابر موجود در آسمان زمین(یا طوفانهای اقیانوسها) رویت نمی شوه یعنی گویا تمام ابرهای روی زمین در ۲۴ ساعت روزی که این عکسها را گرفته اند کاملا منجمد بوده و در هیچ لحظه ای از این ۲۴ ساعت، هیچ ابری و هیچ طوفان دریایی، کمترین تغییر شکلی نداده! و این محاله، پس تصویر زمین هم یه نقاشی ثابت چرخانه. لذا تصاویر کاملا انیمیشن کامپیوتری بوده و صفر تا ۱۰۰ آن حاصل یک شبانه روز کار یک انیماتور کامپیوتری بوده.
  ۶-تصویر سایه ماه بر روی زمین در این انیمیشن گرد نیست و هیچ دلیلی نمی تونه اینو توجیه کنه، گویا که سایه یه بشقاب کج و معوج لب پر شده و از حالت گردی خارج شده رو روی زمین انداخته باشن.
  ۷-اگه طبق اطلاعاتی که ناسا میده، نقطه لاگرانژ یا محل استقرار ماهواره DSCOVR، بر روی خط المرکزین زمین و خورشیده، و با توجه به اینکه سایه ماه(در هنگام خورشیدگرفتگی) دقیقا روبروی دوربینه، پس باید خود ماه نیز عینا توسط دوربین رویت بشه که چنین چیزی در تصویر نیست.
  ۸-تعریف نقطه ای به نام نقطه لاگرانژ یا L1 برای دوربین و ماهواره DSCOVR، واقعا مسخره است زیرا چنین نقطه ای وجود نداره و در صورت وجود باید به قدری از اجرام آسمانی انباشته شده باشه که جایی برای استقرار ماهواره نمونده باشه مثلا در اونصورت، دریایی از شهابسنگها که با سرعت زاویه ای دقیقا مساوی با زمین و بدتر از اون خیلی نزدیکتر به خورشید، به گرد خورشید می چزخنن. این اجرام و به طریق اولی، ماهواره DSCOVR ، بلافاصله به سمت خورشید کشیده و بلعیده میشن چون مدارشان کوتاه است ولی سرعت شان زیاد نیست. در مدارهای کوتاه طبیعتا باید سرعت زاویه ای بیشتر باشه نه کمتر، تا جرم سقوط نکنه.
  در صورت وجود چنین نقطه لاگرانژی، اکنون باید به قدری اجرام آسمانی در روی خط المرکزین زمین تا خورشید جمع میشدند که زمین همیشه تاریک می ماند ولی چنین نیست و بین زمین و خورشید هیچ مانعی وجود نداره و خورشید همیشه بدون مانع دیده میشه.
  ۹-و…

  • flatearther ۱۱ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۷ پاسخ دادن

   سلام بر شما
   بابت این متن تشکر میکنم
   بله کاملا درست است. به مردم به قدری تلقین شده که حتی در روز روشن یک انیمیشن پر از ایراد و اشکال را به عنوان یک حقیقت قبول میکنند
   به نکات جالبی در متن اشاره کردید
   موفق و پیروز باشید

ارسال نظر جدید