پاسخ به سوالات رایج درباره زمین مسطح

با سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی.

این مقاله قرار نیست به همین سادگی از همه چیز بگذره پس در این مقاله کمی راحت تر و کمی مختصر صحبت میکنیم تا مطالب خشک به نظر نرسند. ابتدا به توضیح هدف نوشتن این مقاله میپردازیم. هدف از نوشتن این مقاله این هست که مجموعی از سوالات متداول و رایج در رابطه با زمین مسطح رو جمع آوری کنیم و پاسخ بدیم تا برای پاسخ به هر سوالی مجبور به ارجاع دادن به لینک های مختلف نباشیم و بحث رو در یک کامنت طولانی نکنیم. سعی کنید مقاله را کامل و با دقت بخوانید.

بسیار خب بذارید از ابتدا و اول راه شروع کنیم.

اطلاعات عمومی

انجمن زمین تخت چیست؟

انجمن زمین تخت یا انجمن زمین مسطح، گروه و مجموعه ای از افراد متخصص، کارشناس یا حتی افراد معمولی با تحصیلات نه چندان تخصصی، هستند که در کنار یکدیگر به تحقیق و پژوهش پیرامون کیهان، شکل و ابعاد گیتی و.. .میپردازند و در این میان حتی افراد سرشناسی هم دیده میشند.

بهتره خلاصه ای از تاریخ انجمن های زمین مسطح رو مرور کنیم:

در اواخر قرن ۱۹، به لطف آزمایشات، کتاب ها و کنفرانس های مخترع و نویسنده انگلیسی دکتر سموئل برلی روبوتهام،رنسانس زمین تخت آغاز و در جهان فراگیر شد. یافته های روبوتهام با کتابش در ۱۸۶۴ به نام “زمین یک کره نیست: تحقیق تجربی در شکل حقیقی زمین” شروع به انتشار کرد. او ثابت کرد که زمین تخت است و هیچ حرکتی ندارد و با این کار یک بهم ریختگی ای در جوامع علمی آن زمان ایجاد شد. 

به لطف ۳ دهه تلاش های وی،شکل زمین یک موضوع داغ از قرن ۱۹ به بعد برای بحث ها و مناظره ها شد. دکتر روبوتهام با استفاده از تلسکوپ،تراز سنج و دوربین های مهندسی که ابزار هایی دقیق و ویژه هستند آزمایش های مختلفی انجام داد.

این ابزار های ویژه برای اندازه گیری زوایا در سطوح افقی و عمودی بودند. با تثبیت موقعیت آن ها در ارتفاع برابر و قرار دادن آن ها به شکل صحیح و پی در پی او بار ها ثابت کرد که زمین تخت و بدون حتی یک اینچ انحنا است و بطور کامل این موضوع را در کتابش توضیح داده است.

پس از مرگ دکتر سموئل روبوتهام، خانم الیزابت بلانت یک نویسنده و زمین تخت گرای انگلیسی انجمن زتتیک جهانی را تاسیس کرد که هزاران عضو جذب کرد و یک مجله به نام ” زمین یک کره نیست” برای چندین دهه منتشر کرد. زمین تخت گرایان برجسته دیگری نیز این روند را ادامه دادند و مقالاتی منتشر کردند.

در ۱۸۸۶ ویلیام کارپنتر “۱۰۰ دلیل برای اثبات کروی نبودن زمین” را منتشر کرد. در ۱۸۹۲ الکساندر گلیسون نقشه استاندارد و جدید خود از زمین تخت را منتشر کرد که تا امروزه به عنوان یکی از نقشه های تقریبا درست از زمین تخت باقی مانده است. او امیدوار بود این نقشه بجای نقشه کرویت زمین و نقشه مرکاتور استفاده شود اما متاسفانه تاثیر و اعتبار نقشه او کوتاه مدت بود. 

سال بعد در ۱۸۹۳ گلیسون کتابی با عنوان “آیا کتاب مقدس از آسمان آمده؟ آیا زمین یک کره است؟ آیا کتاب مقدس و علم مدرن باهم توافق دارند؟” منتشر کرد که در این کتاب دلایل بسیاری از تخت بودن زمین ارائه شد و او در این کتاب نقشه شگفت انگیز خود را بصورت کامل توضیح داد. 

در ۱۸۹۹، یک زمین تخت گرا و نویسنده از آفریقای جنوبی به نام توماس وینشیپ تحقیقات و کار عالی خود را با عنوان “کیهان شناسی زتتیک: مدارکی برای اثبات اینکه زمین یک کره چرخان نیست بلکه یک دیسک ثابت و تخت است” منتشر کرد.

در ۱۹۳۰ یک زمین تخت گرای مسیحی به نام ویلبر گلن ولیوا در آمریکا مردم را با سخنرانی ها و صحبت از رادیو به سمت حقیقت زمین تخت جذب کرد و برای خود یک ایستگاه شخصی ایجاد کرد تا بوسیله آن با مردم صحبت کند. صدای او حی در استرالیا نیز شنیده میشد و اکثر مردم دنیا در آن زمان از موضوع زمین تخت خبر داشتند.

ولیوا همچنین یک شهر به نام زایون در ایالت ایلینوی آمریکا تاسیس کرد که در آن ۶۵۰۰ نفر زندگی میکردند که تمامی مردم آن شهر به طور کامل زمین تخت گرا بودند.

شهر زایون مداس و سیستم آموزش و پرورشی و کلیسا های خود را داشت که در آن ها کیهان شناسی زمین تخت آموزش داده میشد. ولیوا اعلام کرد ۵۰۰۰ دلار به کسی که بتواند کرویت زمین را اثبات کند میدهد اما هیچکس نتوانست کرویت زمین را به اثبات برساند. او در ۱۹۴۲ فوت کرد.

همچنین در اواخر دهه ۵۰ موسس انجمن تحقیقات بین المللی زمین تخت، متولد دوور،انگلستان به نام سموئل شنتون در ادامه راه سموئل روبوتهام شروع به سخنرانی در تلوزیون،روزنامه ها،مدارس،باشگاه های مخصوص جوانان کرد و اطلاعات بسیاری از زمین تخت و ثابت ما را در اختیار مردم گذاشت.

او تمامی اطلاعات درباره زمین تخت را جمع نمود و منتشر کردو او تلاش کرد این حقیقت در تمام جهان فراگیر شود. زمانی که ناسا ادعا کرد اولین انسان را به ماه فرستاده، شنتون بلافاصله به این خبر واکنش نشان داد و آن را یک دروغ بزرگ خواند. زمانی که ادعا شد جان گلن در ۱۹۶۳ به مدار زمین رفت، شنتون برای وی یک کارت عضویت رایگان از انجمن زمین تخت فرستاد و در آن نوشت” ok wise guy”

در ۱۹۷۰، فریماسون و استاد فلسفه در دانشگاه سنت توماس به نام Leo Ferrari انجمن زمین تخت کانادا را تاسیس کرد. برخلاف انجمن اصلی زمین تخت، لئو زمین تخت را یک شوخی مضحک خواند و شروع به تمسخر زمین تخت کرد. او عمدا چند استدلال غلط برای زمین تخت مطرح کرد و آن هارا رواج داد.

برای مثال، او همیشه همراه خود در سخنرانی هایش یک سنگ کوچک می آورد و ادعا میکرد که این سنگ را شخصا از لبه زمین تخت جدا کرده و آورده است. او با خنده و تمسخر میگفت که زمانی که قایق او از لبه زمین به پایین پرت شد او از قایق خود به بیرون پرید و این سنگ باعث شد تا از لبه زمین به پایین سقوط نکند بنابراین این سنگ را از لبه زمین جدا کرد و با خود آورد و از آن به بعد مردم موضوع زمین تخت جدی نمیگرفتند و فکر میکردند که یک شوخی مسخره است. او باعث شد زمین تخت مورد تمسخر های بسیاری قرار بگیرد.

در ۱۹۷۱ سموئل شنتون در گذشت و یک مکانیک هواپیما به نام چارلز کی جانسون (Charles K. Johnson) مدیریت جدید انجمن تحقیقات بین المللی زمین تخت را به عهده گرفت. چارلز و همسرش مارجوری، مانند خانم بلانت و بسیاری اعضای انجمن زتتیک تنها زمین تخت گرا نبودند،آن ها مخالفان فریماسون و نیز افشاگران حقیقت بودند.

چارلز و همسرش یک نشریه دوره ای به نام “اخبار زمین تخت” یا “The Flat Earth News” ایجاد کردند و تا سال های بسیاری مقالاتی برای افشای دروغ های ناسا،حقیقت زمین تخت و ثابت منتشر کردند. بر خلاف لئو، که زمین تخت را مسخره کرده بود، چارلز بسیار به پیشرفت و فراگیر شدن این حقیقت کمک کرد. او یک نابغه بود.

 

متن هایی که در بالا خوندید بطور خلاصه، تاریخ شکل گیری تفکر زمین مسطح در سطح بین المللی رو نشان داد. انجمن جهانی زتتیک، انجمنی پیشگام در زمین مسطح بود که در زمان کوتاهی پس از مرگ روبوتهام تشکیل شد و در دوره ای در قرن بیستم فعالیت های بسیاری داشت و همچنین مقالات بسیار زیادی را به چاپ رساند.

درحال حاضر بیشتر انجمن های زمین تخت مجازی و اینترنتی هستند و به آن معنایی که تصور میکنید انجمنی از زمین مسطح در جهان به شکل یک موسسه یا ساختمان یا شرکت وجود ندارد.

درحال حاضر مدرن ترین انجمن بین المللی زمین مسطح، FECORE نام دارد که درحال انجام آزمایشات و پژوهش های علمی است و تا به امروز، نتایج چندین پژوهششان را منتشر کرده اند که مثبت بوده است.

سایت انجمن:

fecore.org

 

چه شواهدی برای گقته هایتان دارید؟

شواهد موجود برای زمین مسطح نشات گرفته از جنبه های متفاوتی از علم و فلسفه هست. ساده ترین تکیه بر احساس هایمان است تا با کمک آن ها بتوانیم ماهیت گیتی را به خوبی بشناسیم. زمین مسطح به نظر میرسد، خورشید را میتوانیم هر روز درحال چرخش به دور زمین مشاهده کنیم، سیارات، ستارگان و درکل تمامی اجرام آسمان به دور ما درحال چرخش هستند و هیچ حرکتی از زمین احساس نمیشود. اینها چند مثال مختصر از حس هایتان بود که به شما میگوید بر روی یک زمین کروی درحال چرخش به دور خورشید زندگی نمیکنید. به این روش رویکر تجربی (مبنی بر تجربه) نیز میگویند که تکیه بر اطلاعات بدست آمده از احساستان دارد. 

اما زمانی که برای توصیف آنچه در طبیعت مشاهده میکنیم، از تئوری های به دور از عقل و دشوار و حتی غیر قابل آزمایش و تکرار استفاده کنیم، میتوانیم به خوبی در پیرامون شواهدی برای کرویت زمین پیدا کنیم.

شاید، بهترین شواهدی که بتوان برای مسطح بودن زمین ارائه کرد، آزمایشات سطح آب است. معروف ترین آن آزمایش سطح بدفورد است. در سراسر جهان، تاکنون هزاران آزمایش سطح آب (با استفاده از لیزر و حتی بدون استفاده از لیزر) انجام شده که حتی چندین نمونه اش را در همین سایت منتشر کرده ایم. شواهد بسیار زیادی از مسطح بودن سطح آب دریا ها و اقیانوس ها وجود دارد که توسط مجموعه وسیعی از آزمایشات جمع آوری شده است.

 میتوانید با مراجعه به این لینک و این لینک و همچنین این لینک چندی از مطالب را مطالعه کنید.

 

آیا زمین مسطح به دین و مذهب خاصی ارتباط دارد؟

زمین مسطح درحال حاضر در سطح بین المللی یک موضوع علمی محسوب میشود. درواقع وقتی شروع به صحبت درباره زمین مسطح میکنیم، نیاز به ارائه دلیل و برهان علمی داریم. اما در متون دینی و مرتبط با مذهب، میتوانیم توصیفاتی از جهان پیرامونمان پیدا کنیم که تطابق فوق العاده جالبی با مدل زمین مسطح دارند و درواقع تاییدی بر این مدل هستند اما باور به زمین مسطح، دلیلی بر مذهبی بودن یک شخص یا تعصب دینی داشتن نیست چرا که در سراسر جهان، حتی افرادی که هیچ دین خاصی را قبول ندارند نیز در بین زمین تخت گرایان دیده میشوند. 

 

افراد زیادی تاکنون به فضا سفر کرده اند. چطور است که آنها به مسطح بودن زمین پی نبرده اند؟

بهترین توضیح پذیرفته شده تاکنون این است که تمامی سازمان های فضایی در یک توطئه درگیر و ظاهرا مشترک هستند. به عنوان مثال، شواهد بسیاری از دروغ بودن سفر به ماه وجود دارد اما سازمان فضایی ژاپن ادعا کرد که مدارگردی را به مدار ماه ارسال کرده و از مکان های فرود آپولو تصاویری تهیه کرده است (که در این لینک به آن پرداخته ایم). در اینجا میشود دریافت که سازمان های فضایی در سراسر جهان دارای یک هماهنگی و هدف مشترک هستند. البته باور این مسئله کمی دشوار است اما شواهد بسیار زیادی داریم که متاسفانه صحت این گفته را تایید میکند. شما میتوانید بیشترین شواهد موجود از دروغین بودن سفر به فضا را در این لینک مشاهده کنید.

درواقع به این صورت است که اگر روسیه، دروغ های فضایی آمریکا را افشا کند، آمریکا نیز دروغ های فضایی روسیه را افشا خواهد کرد و بدین صورت در تمام جهان تمامی سازمان های فضایی زیر سوال خواهند رفت پس منطقی است که در تعادل و همکاری با یکدیگر باقی بمانند. همچنین سازمان های فضایی میتوانند بودجه بسیار زیادی را صرفه جویی کرده و برای پروژه های دیگر خرج کنند. به عنوان مثال، بودجه سفر به ماه ۳۰ میلیارد دلار بوده است که همگی میدانیم چنین سفری هرگز انجام نشده پس این بودجه هنگفت کجا رفته است؟ 

البته این نکته نیز قابل ذکر است که بسیاری از سازمان های فضایی، مانند ناسا و سازمان فضایی اروپا و روسیه نیستند و چندان فعالیت های فضایی ای ندارند. احتمال میرود که چنین سازمان های فضایی ای که بیشترین فعالیتشان در حد ارسال ماهواره است، از مسطح بودن زمین بی خبر باشند.

 

تصاویر بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که زمین را کروی نشان میدهد. آیا این تصاویر زمین مسطح را نقض نمیکند؟

بطور کلی، این تصاویر از نظر ما فاقد اعتبار و ارزش هستند چرا که ساخت تصاویر جعلی و جایگزین کار بسیار ساده ای می باشد. درواقع نمیشود از تصاویر به عنوان یک استدلال علمی علیه زمین مسطح استفاده کرد. تصاویری که توسط سازمان های فضایی منتشر میشود، بیشتر جنبه پروپاگاندرا و تبلیغات دارند. بیشتر این تصاویر حاوی پیام های خاص زیر آستانه ای هستند که پیش از آن در انیمیشن های دیزنی شاهد آن بودیم. حتی سازمان های فضایی نیز خودشان اظهار میکنند که بیشتر تصاویری که منتشر میکنند کامپوزیت و غیر واقعی هستند و تنها از داده های زمین شناختی و ماهواره ای تهیه شده اند. همچنین میتوان از زمین مسطح تصاویری تهیه کرد که افق را منحنی نشان دهد چرا که محدوده ای که خورشید روشن میکند، به دایره شکل است و نیمه دیگر زمین تاریک است. اگر تصویری در ارتفاعات از نیمه روشن زمین تهیه کنید، افق را بصورت منحنی میبینید (چرا که بخشی از دایره را در تصویر میتوانید ببینید و علت آن وسیع بودن محدوده روشن بر روی زمین است). البته نقش لنز هایی که عامل دیستورشن و اعوجاج هستند را نباید نادیده گرفت چرا که به راحتی چشمان بیننده را فریب میدهند و زمین را از فضا بصورت کروی و منحنی نشان میدهند.

اگر علاقه به مطالعه بیشتر دارید، میتوانید با مراجعه به این لینک مطالب مرتبط با تصاویر زمین را بخوانید.

 

جغرافیا و پدیده های مرتبط

زمین به چه شکل می باشد؟ ناوبری چگونه ممکن است؟

راستش را بخواهید، زمین شکل مشخصی ندارد اما در بین اعضای مختلف زمین مسطح، زمین را به شلک یک دیسک پذیرفته اند. منظور از دیسک، تمامی محدوده قاره ها و اقیانوس ها در حصار قطبی قطب جنوب است که حالتی مانند یک دایره بزرگ یا دیسک ایجاد میکند. در این مدل، هنوز برای فراتر از مرز های قطبی چیزی ارائه نشده و بیشترین توجه بر روی ناحیه قاره ها و اقیانوس هاست و بنابراین شکل مورد قبول زمین تخت گرایان یک دیسک می باشد و ناوبری با حرکت در یک مسیر دایره وار بسیار بزرگ بر روی این دیسک ممکن میشود. تصویر زیر را ببینید:

 

 

 

درواقع این دیواره های یخی که زمین را احاطه کرده اند، به نوعی آب های اقیانوس ها را نیز در یک حوضه بسته نگه داشته اند. این دیواره های یخی به نام قطب جنوب شناخته میشوند که به آن “Antarctic Circle” نیز میگویند. تاکنون، هیچ بشری قادر به حرکت از قطب شمال و گذر از قطب جنوب و بار دیگر بازگشت به نقطه ابتدایی در قطب شمال نبوده است. این نشان میدهد که اشکالی در اینجا وجود دارد چرا که در تاریخ بشریت، حداقل یک نفر باید چنین سفری را تجربه میکرده است. درحال حاضر، فراتر از پایگاه های قطبی موجود در قطب جنوب برای ما مبهم و نامعلوم است.

توجه: تصویری که در بالا از زمین مسطح مشاهده میکنید، یک تصویر و نقشه فرضی برای نشان دادن محدوده مورد نظر و مسیر گردش اجرام آسمانی است و به غیر از این موارد اعتبار دیگری ندارد. تاکنون نقشه ای دقیق و حقیقی از زمین مسطح ارائه نشده است.

 

چگونه شب و روز و فصل ها را توجیه میکنید؟

شب و روز به راحتی در مدل زمین مسطح قابل توضیح و توجیه هستند. خورشید در یک مدار مخروطی شکل در طول یکسال از راس السرطان به راس الجدی جابجا شده و حرکت میکند. زمانی که خورشید در منطقه شما و بر فراز سرتان قرار دارد روز است و زمانی که به تدریج از شما فاصله میگیرد و غروب میکند، شب پدید می آید. به علت کوچکتر بودن خورشید نسبت به زمین، محدوده ای که خورشید روشن میکند محدود است و توان روشن کردن تمامی نقاط بر روی زمین را ندارد. 

به عنوان مثال فرض کنید در یک جاده تاریک درحال رانندگی هستید و در کناره های جاده تیر چراغ برق های زیادی با فاصله حدود ۳۵ متر از یکدیگر قرار گرفته اند. اگر دقت کنید، هرکدام از این تیر چراغ برق ها ناحیه مربوط به خودشان را روشن کرده اند. محدوده نوری که آن ها در یک جاده تاریک روشن کرده اند مانند یک دایره یا بیضی است و فراتر از آن نمی رود و تمام جاده را روشن نمیکند.

مثال دیگری نیز میتوان زد. فرض کنید داخل یک اتاق تاریک بزرگ قرار دارید، حال چراغ قوه خودتان را روشن کنید و بر روی دیواری بیاندازید، آیا تمام اتاق روشن خواهد شد؟ مثال ها برای درک منبع نور کوچکتر نسبت به محیط تاریک وسیع تر کافی است. امیدوارم منظورمان را متوجه شده باشید.

تصویر بالا مسیر های خورشید را در انقلاب زمستانی، اعتدالین و انقلاب تابستانی نشان میدهد. همچنین میتوانید تصویری از مسیر و مدار مخروطی خورشید در پایین ببینید:

 

 

زمانی که خورشید از قطب شمال فاصله میگیرد، در نیمه شمالی زمستان و در نیمه جنوبی تابستان را داریم و زمانی که از نیمه جنوبی به سمت شمال حرکت میکند، نیمه جنوبی زمستان و نیمه شمالی تابستان را تجربه میکند.

زمانی که خورشید از نیمه شمالی به سمت نیمه جنوبی حرکت میکند، هرچه به جنوب نزدیکتر میشود، به آغاز فصل بهار نزدیکتر می شویم چرا که خورشید درحال نزدیکتر شدن به سمت جنوب است و بهار را تجربه میکنیم و سپس زمانی که خورشید بر فراز نیمه جنوبی قرار گرفته (در طول این مسیر یکساله) نیمه جنوبی تابستان را تجربه میکند.

پس از اتمام تابستان خورشید مسیر خود را به سمت شمال آغاز میکند و هرچه از نیمه جنوبی بیشتر فاصله میگیرد، هوا سردتر و خنک تر میشود و وارد فصل پاییز در نیمه جنوبی می شویم و زمانی که بطور کامل در نیمه شمالی قرار گرفت، نیمه جنوبی زمستان و نیمه شمالی تابستان است.

تصویر ساده تری از مسیر خورشید را میتوانید ببینید:

 

همچنین در زیر میتوانید یک گیف بسیار ساده از نحوه پراکنده شدن نور توسط خورشید در زمین مسطح را مشاهده کنید. در این گیف مسیر یکساله خورشید در نظر گرفته نشده و تنها خورشید و ماه را بر روی یک مدار نشان میدهد.

میتوانید با کلیک بر روی تصویر، گیف را مشاهده کنید

 

میدان مغناطیسی زمین را چطور توضیح میدهید؟

زمین را میتوان مانند یک آهنربای حلقه ای در نظر گرفت که یک قطب آن در مرکز و قطب دیگر در کنار ها و لبه های آن قرار دارد. همچنین میتوان به نوعی جریان گردابی را در زمین مسطح متصور شد.

 

 

اگر سوار بر هواپیما شوید، میتوانید انحنای زمین را مشاهده کنید. آیا این زمین مسطح را نقض نمیکند؟

پاسخ خیر است. شما نمیتوانید انحنا زمین را از هواپیما مشاهده کنید. برای مشاهده انحنا زمین به ارتفاع بیش از ۱۲ کیلومتری نیاز دارید هرچند بسیاری از مسافران با توجه به شرایطی که محیط خارج از هواپیما دارد نمیتوانند افق را درست و حسابی ببینند. همچنین این نکته قابل ذکر است که:

همگی میدانیم که برای اینکه فشار به خوبی تحمل شود، باید سطح را منحنی بسازیم. مثال بارز برای این، زیرِ کپسول های گاز و قوطی های دلستر و هر محفظه ی شامل مواد پرفشار است.

شیشه ی هواپیما هم از دوطرف به این شکل میسازند تا اختلاف فشار بیرون هواپیما و داخل هواپیما را تحمل کند و این باعث میشود شبیه به عدسی محدب عمل کرده و شما اشیا را با انحنا ببینید(همینطور افق را).

تصاویر زیر نیز گویای همین مطلب است:

ساختار پنجره هواپیما را میتوانید ببینید

بیشتر مسافران به همین علت افق را از پنجره هواپیما منحنی میبینند. پنجره هواپیما به اندازه ای زاویه دید در اختیار شما قرار نمیدهد که حتی در مدل زمین کروی نیز بتوانید انحنایی را مشاهده کنید.

 

آب و هوا در زمین مسطح چگونه ایجاد میشود؟

الگو های آب و هوایی در زمین مسطح همانند مدل زمین کروی ایجاد میشوند. همگی ما میدانیم باد ها چگونه ایجاد میشوند. چرخش خورشید نیز میتواند عاملی بر تغییرات آب و هوایی و چگالی جو باشد که باعث پدید آمدن سرما و گرما میشود. این مورد چندان نیازی به پاسخگویی و توضیحات پیچیده و طولانی ندارد.

 

آیا اگر یک مسیر مستقیم را ادامه دهیم، از لبه زمین به فضا پرت خواهیم شد؟

اکثر مردم این تفکر غلط را دارند که زمین مسطح به معنی یک زمین بدون در و پیکر و صاف و صیقلی در فضای بیکران است و از لبه آن میتوان آویزان شد و آب ها از لبه آن به پایین میریزند!!! این یک تفکر قرون وسطایی است.

در قرون وسطی مردم از اینکه با کشتی به مسیر خود ادامه دهند می ترسیده اند تا از لبه های زمین به پایین سقوط  کنند زیرا به تخت بودن زمین اعتقاد داشتند و البته معنقد بودند زمین دارای لبه است. اما این یک تفکر اشتباه است! تفکر زمین تخت مدرن جدا از تمامی این تفکرات قدیمی و البته غلط است. هیچ لبه ای وجود ندارد که از آن به پایین پرت شوید، بلکه زمین ما که به صورت یک دیسک تخت است توسط رشته کوه های یخی که امروزه به نام قطب جنوب شناخته میشود احاطه شده است (همانطور که در سوالات قبلی پاسخ دادیم).

بنابراین زمین دارای لبه نمی باشد و البته هیچ فضای خلایی در خارج از این زمین وجود ندارد.

 

 

اگر زمین مسطح باشد، باید بتوانیم از هرکجای زمین اورست را تماشا کنیم یا فواصل بسیار دور را از محل زندگیمان ببینیم اما چنین نیست! آیا این زمین مسطح را نقض نمیکند؟

خیر! در یک زمین مسطح نیز شما نمیتوانید دید زیادی داشته باشید. علت آن انحنای زمین نمی باشد بلکه موارد زیر است.

پارامتر ها و مواردی که بر محدودیت دید ما تاثیر دارند عبارت اند از:

۱- دمای هوا

۲-غلظت جو

۳-میزان بخارات موجود در سطح آب

۴- شکست نور و سراب

۵- بزرگنمایی جوی

 

در کل آنچه میدان دید شمارا محدود میکند اتمسفر زمین است. اتمسفر زمین شفاف نیست بلکه حالت مه مانند دارد. شما نمیتوانید انتهای یک جاده مه گرفته را ببینید و این دلیل بر ناپدید شدن جاده توسط انحنای زمین نمی باشد. گهگاهی شکست نور باعث ایجاد خطای دید میشود و در یک جاده به خصوص در هوای گرم میتوانید ماشین هایی را مشاهده کنید که در هوا ناپدید میشوند. این نیز نمیتواند دلیلی بر وجود انحنا باشد بلکه بطور کاملا واضح و شفاف خطای دید ناشی از شکست نور است.

به همان علت نیز شما نمیتوانید قله اورست را از محل زندگیتان مشاهده کنید. در شهر ها آلودگی هوا وجود دارد، در اتمسفر زمین بخار آب، گرد و غبار و… وجود دارد که مسیر دید شمارا دچار خلل میکند. میتوانید به ساحل بروید و با یک دوربین یا تلسکوپ به سمت افق خیره شوید. چه چیزی را مشاهده میکنید؟ دید شما دچار اعوجاج شدیدی میشود و همه چیز را تار میبینید. دربین شهر ها و کشور ها گاه دریا و اقیانوس وجود دارد و حجم بسیار زیادی از بخار آب در این بین مانع دید میشود. کوهستان ها و پستی بلندی ها موانع طبیعی ای هستند که مانع دید شما میشوند.

درکل هرچقدر هم مثال بزنیم باز هم کم است چرا که میتوان هزاران مثال از محدودیت دید و چگونگی ایجاد شدنشان زد.

 

 

آیا اگر زمین را حفاری کنیم، از سمت دیگر آن سقوط میکنیم؟

پاسخ کاملا واضح است! خیر! چرا چنین تصوری دارید؟ تصور میکنید زمین مسطح ضخامت چند میلیمتری دارد؟ زمین مسطح نیز مانند زمین کروی، دارای لایه های پوسته، گوشته و… است و هرکدام از این لایه ها چند صد کیلومتر امتداد دارند.

 

اگر زمین را مسطح فرض کنیم، تمامی محاسبات نقض میشوند و قوانین اجرا نخواهند شد. هیچ هواپیما و موشکی پرتاب نخواهد شد. آیا این زمین مسطح را نقض نمیکند؟

پاسخ منفی است. بیشتر محاسبات مبنای زمین مرکزی دارند. زمین مرکزی به معنای ثابت در نظر گرفتن زمین است. در برخی از محاسبات نیز زمین را مسطح و ثابت در نظر میگیرند که سیستم مختصات زمین مسطح و ثابت نام دارد. در لینک زیر میتوانید ۱۰ مورد از محاسبات بر پایه زمین مسطح و ثابت را ببینید:

https://t.me/flatearthfarsi/2781

 

 

فیزیک و کیهان شناسی

تمامی سیارات کروی هستند پس زمین نیز باید کروی باشد. پس چرا معتقدید که زمین مسطح است؟

سیارات ( با نام باستانی ستارگان سرگردان) اجرام نجومی ای هستند که به دور زمین درحال چرخش می باشند. وقتی با توصیف و تعریفی از یک “سیاره” برخورد میکنیم، در می یابیم که هیچ لزومی ندارد که زمین یک سیاره باشد. سیارات همانطور که از اسمشان پیداست، مدام در حالت حرکت و گردش به سر می برند اما زمین هیچ حرکتی ندارد و در مرکز سیستم و منظومه خورشیدی واقع شده و تمامی منظومه درحال چرخش به دور مرکز زمین هستند. زمین هیچ ارتباطی با سیارات ندارد. فرض کنید یک زمین فوتبال دارید. همگی میدانیم که زمین فوتبال صاف است و توپی که در آن زمین استفاده میشود کرویست. آیا با دیدن یک توپ فوتبال بر روی زمین فوتبال نتیجه میگیریم که زمین فوتبال نیز باید کروی باشد؟

یک مثال بهتر! فرض کنید در خانه ای زندگی میکنید که چراغ هایی به شکل کروی و اشکال دیگر از سقف آن آویزان هستند. آیا با دیدن این چراغ ها نتیجه میگیرید که خانه ای که در آن زندگی میکنید کروی شکل است؟

 

گرانش همه چیز را در فضا کروی شکل میکند. پس زمین نیز باید کروی شکل باشد. این زمین مسطح را نقض میکند درست است؟

خیر اینطور نیست. هیچ دانشمند و فیزیک دانی تاکنون ادعا نکرده که از ساز و کار گرانش مطلع است. گرانش وجود دارد اما نه به آن شکل که در مدارس آموخته اید. درواقع زمین در یک فضای خلا قرار ندارد که گرانش از تمامی جهات به آن وارد شده و آن را کروی شکل کند (باید این پیش فرض را کنار بگذارید). رک بگویم، هیچ فضای خلایی در خارج از زمین وجود ندارد و گرانش به گونه دیگری کار میکند که در جدید ترین کتاب زمین مسطح بطور کامل به گرانش پرداخته ایم.

نکته ای که قابل ذکر است این است که عده ای تصور میکنند گرانش در زمین مسطح نیز مانند گرانش در زمین کروی عمل میکند! حقیقت این است که اگر پیش فرض گرانشی زمین کروی را در زمین مسطح به کار ببرید، همه چیز به سمت مرکز زمین مسطح کشیده میشود و حیات در چنین زمینی غیر ممکن است اما آنطور که تصور میکنید نیست. درواقع شما نباید مدل گرانشی زمین کروی را که پارامتر ها و شرایط خودش را دارد، وارد  مدل زمین مسطح کنید و سپس نتیجه بگیرید که مسطح بودن زمین نقض میشود. توضیحات بسیاری را میتوان برای گرانش ارائه داد. مدل های فراوانی از گرانش وجود دارد. همانطور که گرانش نیوتونی توان توجیه چرخش ستارگان در کهکشان هارا ندارد، توان توجیه مدل زمین مسطح را نیز ندارد و نیاز داریم از مدل های گرانشی دیگری استفاده کنیم.

 

۲۰ برهان کرویت زمین

تا اینجا پاسخ رایج ترین سوالات درباره زمین مسطح را دادیم. در ادامه به بررسی ۲۰ استدلال مدعیان کرویت زمین میپردازیم. 

این سایت: https://medium.com/@hb20007/20-reasons-we-know-the-earth-is-spherical-8dca3ecdeaf در حدود ۲۰ برهان برای کرویت زمین ارائه کرده است که تمامی این شواهد و برهان ها برداشت های اشتباهی از طبیعت و محیط پیرامون هستند و ما این را امروز برای شما اثبات میکنیم.

با برهان آغازین شروع میکنیم که یکی از معروف ترین استدلالات مدعیان کرویت زمین بر علیه مسطح بودن زمین است:

۱- برهان کشتی و افق

اینگونه استدلال میشود که وقتی در ساحل دریا یا اقیانوس ایستاده اید، کشتی هایی که درحال دور شدن از شما هستند، به تدریج در افق ناپدید میشوند. ابتدا قسمت های زیرین آنان شروع به ناپدید شدن میکند و سپس کل بدنه کشتی و دکل آن ناپدید میشود. این استدلال یکی از معروف ترین استدلالات کرویت زمین می باشد که از زمان ارسطو مورد قبول مدعیان کرویت زمین بوده است.

در مقالات گذشته به این استدلال بسیار پرداخته شده و علت رخ دادن آن توضیح داده شده بنابراین بصورت کاملا خلاصه و مختصر برایتان توضیح میدهیم.

ابتدا باید بدانید که چه عواملی در محیط و مکانی مانند ساحل دریا بر دید و محدوده دید شما تاثیر گذار هستند. یکی از پارامتر های تاثیر گذار این است که سطح آب مواج باشد یا آرام، و این تغییر بزرگی در آزمایش و نتیجه آزمایش شما ایجاد میکند. چرا؟ چون در یک سطح مواج، آب ها بالاتر از سطح واقعی آب در حرکت هستند و دید شما را نسبت به جسمی که در بین این موج ها در حرکت است محدود میکنند. تصور کنید به یک قایق کوچک درست در وسط یک اقیانوس مواج نگاه میکنید، با تلاطم و حرکت امواج و آبها، هر لحظه میبینیم که قسمتی از قایق پنهان شده و دوباره قابل مشاهده میشود. وقتی از دید یک ناظر در ساحل به یک قایق به عنوان مثال در فاصله ۱۰۰ متری در اقیانوس نگاه میکنید، بین شما و قایق (در این ۱۰۰ متر) سطح آب مواج وجود دارد که مدام درحال جنب و جوش و حرکت است پس منطقی است که دید شما به عنوان ناظر نسبت به جسم درحال حرکت در اقیانوس محدود شود. تصاویر زیر از شبیه سازی سطح مواج و سطح غیر مواج را مشاهده کنید:

 

کشتی ها در سطح آب بدون موج و کاملا صاف

 

کشتی ها در سطح آب مواج و غیر صاف

 

برای درک بهتر میتوانید شبیه سازی را بصورت انیمیشن در این کلیپ مشاهده کنید (از دقیقه ۲۴:۰۸ تا ۲۵:۲۴ شبیه سازی کشتی را میتوانید ببینید).

همانطور که دیدید، پارامتر سطح صاف یا سطح موج دار بسیار قابل توجه است و معمولا در مشاهداتی که مدعیان کرویت زمین انجام میدهند در نظر گرفته نمیشود و چنین چیزی باعث بروز خطای بزرگی در نتیجه گیری میشود. امیدوارم توانسته باشم بصورت خلاصه منظور و مفهوم موضوع را رسانده باشم.

پارامتر بعدی ای که باید به سراغ آن برویم به دمای هوا و ساعت مشاهده در روز بستگی دارد. دریا ها و اقیانوس ها مکان های دارای رطوبت بسیار بالایی هستند و در هر فصلی از سال مقدار قابل توجهی بخار آب همیشه بر فراز سطح آب ها وجود دارد. در هوای چنین محیط هایی قطرات و ذرات ریز آب وجود دارد که در زمان های خاصی از روز به عنوان مثال سر ظهر یا صبح، به خصوص در فصل های گرم سال، باعث میشوند که محدوده دید شما در افق کاهش پیدا کند. حال این چطور ممکن است؟ دمای هوا بین صبح تا ظهر متغیر است و این یک امر کاملا بدیهی است اما چیزی که در اینجا همراه با دما و رطوبت در طول روز تغییر میکند مقدار شکست نور است. شکست نور معمولا باعث ایجاد خطای دید و خطا های بصری میشود که سراب را تشکیل میدهند و سراب خود دارای چندین مدل و مفهوم است که فعلا کاری با آن نداریم اما بطور خلاصه شکست نور در افق تصویری مانند مورد زیر ایجاد میکند:

 

در تصویر بالا، شما قادر به تشخیص مکان دقیق افق و سطح زمین نیستید. در ادامه تصویر را ببینید:

همانطور که مشاهده میکنید، یک تصویر از کشتی در افق داریم.از شرایط تصویر میتوان متوجه شد که تصویر کاملا زوم شده می باشد و فاصله کشتی با ناظر بسیار زیاد است و همانطور که میبینید شکست نور باعث شده تا افقی ظاهری و به اصطلاح جعلی درست در موازات افق حقیقی ایجاد شود. به رنگ های بار های موجود بر روی این کشتی دقت کنید، همگی آن ها دچار قرینگی شده اند و این نشان دهنده ایجاد پدیده مرورینگ یا آینه یا همان شکست نور و خطای دید است. محدوده ای که با قرمز مشخص شده بخشی از افق ظاهری است که توسط شکست نور ایجاد شده و کاملا مشخص نیست که تا کجا ادامه دارد.

 

ساده تر بگویم، این افق ظاهری همیشه در کنار افق حقیقی وجود دارد اما با توجه به فصل سال، میزان رطوبت و دمای منطقه متغیر است. زمانی که کشتی یا هر جسم دیگری وارد محدوده افق ظاهری میشود، شما آن را درحال سقوط یا پایین رفتن میبینید و همانطور که در تصویر مشاهده میکنید، این افق ظاهری باعث میشود کشتی از قسمت های زیرین شروع به ناپدید شدن کرده و هرچقدر به مسیرش ادامه میدهد و از ناظر دورتر میشود، درواقع درحال غرق شدن در افق ظاهری است و به تدریج ناپدید و محو میشود.

 

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید، افق ظاهری ایجاد شده باعث قرینگی میشود، اجسام درحال نزدیک شدن به شما کم کم و از انتها به سمت بالا پدیدار میشوند.

 

 

مثالی دیگر از افق ظاهری

 

پس تا اینجا متوجه شدیم که این دو پارامتر نقش بسیار مهمی در نوع و محدوده دید ما در افق دارند و مشاهدات افق به همین سادگی ها نیز نمی باشد. درحال حاضر به همین دو پارامتر بسنده میکنیم و به سراغ استدلال بعدی میرویم.

 

۲- برهان محدودیت دید

این استدلال بیان میدارد که از آنجا که زمین کرویست و نور در جهت مستقیم حرکت میکند، شما قادر به دیدن به عنوان مثال ژاپن یا هر کشور دیگری از محل زندگیتان نیستید چرا که نور نمیتواند انحنا زمین را دنبال کند. اما من به شما میگویم حتی اگر نور هم میتوانست در چنین فرضی انحنای زمین را دنبال کند، قطعا محدودیت دید وجود داشت چرا که اتمسفر زمین شفاف نمی باشد. در یک هوای صاف و بدون آلودگی به مکان های باز بروید و به کوهستان ها در انتهای افق نگاه کنید، معمولا لایه آبی رنگی را که کوه هارا پوشانده مشاهده میکنید بله خودش است اتمسفر زمین! از آنجا که چگال ترین و متراکم ترین لایه اتمسفر زمین در سطح زمین می باشد (یعنی جایی که ما زندگی میکنیم) بنابراین این لایه حالت مه مانندی برای اجسام در فواصل دور ایجاد میکند و به تدریج باعث تار تر و محو شدن اجسام دورتر میشود. از آن گذشته بیشتر زمین توسط اقیانوس ها، دریا ها و…. پوشانده شده و چندین برابر حجم این آب ها، بخارات آب و ذرات معلق و… در اتمسفر وجود دارند که با حساب شکست نور در بین این حجم از گرد و غبار و تغییرات رطوبتی و دمایی در مسافت های بزرگ، شما توان دیدن مسافت های طولانی را ندارید.

از آن گذشته قانون پرسپکتیو در اینجا حاکم است. هرچه یک جسم از شما دورتر و به نقطه افق نزدیکتر باشد، کوچکتر دیده میشود و بنابراین شما نمیتوانید ساختمان ها و کوهستان ها را در کشور های دیگر با همان حجم و اندازه ای که هستند مشاهده کنید چرا که آنقدر از شما فاصله دارند که در افق تبدیل به نقطه شده اند و محدودیت دید شما نیز اجازه نمیدهد که حتی با تلسکوپ نیز در چنین فواصلی بتوانید آن هارا مشاهده کنید چرا که تلسکوپ ها تنها بزرگ نمایی میکنند نه زوم نقطه ای و دقیق بر روی ساختمان یا کوه مد نظرتان در افق.

نکته آخر که در اینجا مطرح است این است که گاهی اوقات میتوان اجسام را در فواصلی مشاهده کرد که طبق هندسه کرویت زمین، نباید قابل رویت باشند و حتی شرایط شکست نور و دمایی نیز نشان دهنده این هستند که این اجسام نباید قابل رویت باشند اما قابل رویت هستند و نشان میدهند که مدل کروی از زمین نمیتواند درست و دقیق باشد.

 

۳- برهان افزایش دید با افزایش ارتفاع

این برهان بیان میکند که افزایش دید با افزایش ارتفاع رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال وقتی در سطح زمین هستید دید متفاوتی نسبت به زمانی که در ارتفاع ۱۵ متری از زمین هستید دارید. درواقع این استدلال به نوعی تفکری غلط از زمین مسطح است و نمیتوان آن را به عنوان برهان و دلیل پذیرفت. یکبار امتحان کنید، به ساحل بروید و بر روی شن ها دراز بکشید و به افق نگاه کنید. موج های دریا را میبینید که به سمت چشمانتان می آیند و اجازه نمیدهند چندان دید واضح و درستی داشته باشید. کمی سرتان را بالاتر ببرید، در این زمان سطح چشم شما از امواج دریا بالاتر آمده است و میتوانید فواصل بیشتری را ببینید! حال به سمت ویلا یا ساختمانی در نزدیکی ساحل بروید و از آن بالا رفته و به افق بنگرید، قطعا دید بیشتری خواهید داشت اما علت این دید بیشتر، ارتفاع سطح چشم شماست و ارتباطی با انحنای زمین ندارد. مانند این است که در داخل جنگل دید خوبی ندارید و از درخت بالا میروید تا بتوانید فواصل دورتر را ببینید. افزایش ارتفاع در زمین مسطح تفاوتی با افزایش ارتفاع و دید در زمین کروی ندارد و حتی منطقی تر در زمین مسطح جلوه میکند چرا که افق در سطح زمین مسطح در سطح چشمانتان است و زمانی که ارتفاع میگیرید میتوانید امتداد افق را بالاتر از سطح چشمانتان مشاهده کنید. به همین سادگی!

بطور خلاصه بگویم، زمانی که ارتفاع افزایش می یابد، شما درحال تغییر خطوط پرسپکتیو نسبت به زمین هستید که باعث می شود نقطه اضمحلال عقب تر برود. نقطه اضمحلال نقطه ای فرضی است که همه چیز در افق به اتمام میرسد. زمانی که خطوط پرسپکتیو شما با افزایش ارتفاع تغییر میکند، این تغییر خطوط باعث میشود نقطه اضمحلال افق عقب تر و عقب تر برود تا جایی که میدان دید شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 

۴- برهان کرویت تمامی سیارات

با این برهان آشنا هستید و قبل تر درباره آن توضیح داده ایم. زمین یک سیاره نیست. چه عواملی باعث میشود که تصور کنیم زمین سیاره است؟ زمین شباهتی به سیارات ندارد. تمامی سیارات کاملا گرد و کروی هستند (به آن شکل که در آسمان به نظر میرسند) اما در تحقیقات جدید، اینطور ادعا شده که زمین کاملا کروی نیست (بیضی یا تقریبا بی شکل) و میتوانید با یک سرچ ساده درباره آن اطلاعاتی کسب کنید. اگر زمین کاملا کروی نیست و هیچ جسم کاملا کروی ای نمیتواند وجود داشته باشد، پس چرا تمامی سیارات را به شکل کروی میبینیم؟ زمین ویژگی های یک سیاره را ندارد. آیا میزان گرانش برای تمامی سیارات و اجرام آسمانی در زمان تشکیل و شکل گیری به یک اندازه بوده که همگی آنان شکل و فرم کروی کامل و زیبایی گرفته اند؟ همانطور که اشاره کردیم، این استدلال قبلا در همین مقاله پاسخ گرفته است.

 

 

۵- برهان طبیعت کروی

این برهان بیان میدارد که طبیعت میل به کروی ساختن اجرام آسمانی دارد. به عنوان مثال به غیر از سیارات، ماه، خورشید، ستارگان کروی شکل هستند. اما مشکل این است که شکل صحیح ستارگان قابل تشخیص نیست. ما تنها نقاط نور درخشانی را در آسمان مشاهده میکنیم و شکل درستی از آنان در دسترس نیست. منکر کرویت ستارگان نیستم اما نمیتوان این را با اطمینان تایید کرد و نتیجه گرفت چون ستارگان کروی هستند، زمین نیز کروی است.

درباره ماه، شاید تعجب کنید اما هیچ شواهدی از کرویت ماه وجود ندارد. ماه بیشتر شبیه به یک جسم دیسک مانند و تقریبا محدب است. ما نمیتوانیم سمت دیگری از ماه را مشاهده کنیم (برای خورشید نیز به همین صورت است) و به همین علت تئوری هایی ایجاد شده که میگوید ماه نمیتواند کروی باشد. آزمایشاتی نیز در رابطه با شبیه سازی ماه گرفتگی انجام شده که در آن شکل دیسک مانند ماه تطابق کاملی با آنچه در طبیعت مشاهده میکنیم داشته و آزمایش برای شکل کروی دارای اشکال و ایراد بوده بطوری که سایه ایجاد شده بر روی ماه (فرض سایه زمین) توسط سطح منحنی ماه دچار خمیدگی میشده است. بهرحال اینکه بگوییم همه چیز در طبیعت کرویست کاملا اشتباه است. این به نوعی یک نوع استدلال استقرایی است . یعنی مشاهداتی که از یک محیط محدود یا اجسام مد نظرمان داریم، به کل یک مجموعه و سیستم تعمیم دهیم. به عنوان مثال کودکی را تصور کنید که در یک کشتی به دنیا آمده و چشم گشوده است و هرچه دیده سطح وسیعی از آب بوده است و با خشکی مواجه نشده است. این کودک تصور میکند تمام جهان با آب پر شده است و تنها این کشتی است که بر روی این آب ها حرکت میکند و مکان دیگری برای زندگی وجود ندارد. چنین استدلالی کاملا غلط است. این استدلال مشابه همان مشاهده سیارات و نتیجه گیری درباره زمین است.

به عنوان مثال، اگر ابدا کنندگان چنین استدلالی کهکشان یا اجرام نجومی دیگری که شکل کروی ندارند را میدیدند، نتیجه میگرفتند که زمین نیز یکی از آن ها می باشد؟ 

بهرحال این برهان درست و صحیحی نیست.

 

۶- برهان تغییر دمایی بین استوا و قطب

این استدلال بیان میدارد که به علت انحراف محوری زمین، خورشید در بخشی از سال به استوا و بخش دیگری از سال به قطب ها میتابد و بخشی از سال بطور کلی تابشی به قطب ها ندارد (شش ماه شب و روز).

چنین پدیده هایی در زمین مسطح نیز قابل توضیح و توجیه هستند (به غیر قطب جنوب که هنوز مدل سازی دقیقی از آن در دسترس نیست). همانطور که قبل تر بیان کردیم، خورشید در مدار مخروطی یکساله خود درحال حرکت است. شش ماه ابتدایی که خورشید درحال حرکت از راس السرطان به استوا و در نهایت به سمت راس الجدی است، شش ماه روز در قطب شمال داریم و زمانی که خورشید وارد مدار راس الجدی شد، حدود ۶ ماه دیگر طول میکشد تا به حالت قبلی خود برگردد بنابراین در حدود ۶ ماه شب در قطب شمال را شاهدیم. این دقیقا مشابه آنچه مشاهده میکنیم می باشد. بنابراین این استدلال نیز نمیتواند کمکی برای مدعیان کرویت زمین باشد.

 

 

 

۷- برهان چرخش زمین به دور خورشید

این برهان بیان میکند که از آنجا که زمین درحال چرخش به دور خورشید است بنابراین نمیتواند مسطح باشد. اما این برهان از چند جهت کاملا اشتباه و ناکار آمد است. ابتدا اینکه در این برهان فرض بر این شده که زمین مسطح در فضا معلق است و به دور خورشید میچرخد! مورد دوم فرض چرخش زمین به دور خورشید است. این فرض چرا و چطور مورد قبول واقع شده؟ آیا میدانید چه درگیری ها و بحث و جدل های تاریخی ای در پشت این ادعا وجود دارد؟ در طول تاریخ، دانشمندان زیادی در تلاش برای اثبات چرخش زمین به دور خورشید بودند اما در نهایت موفق نشدند.

اگر بخواهیم بطور دقیق و موشکافانه ای درباره این برهان توضیح دهیم،  مثنوی هفتاد من کاغذ است! بنابراین پیشنهاد میکنیم مقالات داخل سایت و کانال تلگرام را در این باره مطالعه کنید.

درواقع در دنیای امروز، هیچ شاهد و برهانی از چرخش زمین به دور خورشید وجود ندارد. تابحال این را از خود پرسیده اید که چرا به چنین موضوعی باور دارید؟ امروزه حتی افرادی پول خوبی برای کسانی که بتوانند چرخش زمین را به دور خورشید اثبات کنند میدهند (منظور افرادی است که در این بحث ها و گفتگو ها درگیر هستند).

از جمله برهان هایی که برای حمایت از چرخش زمین به دور خورشید آورده میشود تغییر جزئی آسمان در طول سال و ایجاد شب و روز و فصل هاست که همگی این برهان ها توسط پژوهشگران زمین مسطح مردود اعلام شده اند چرا که میتوان چنین مشاهداتی را در صورت مسطح و ثابت بودن زمین نیز داشت و مدعیان کرویت زمین بیش از اندازه چنین پدیده هایی را برای کرویت زمین انحصاری میدانند.

چندی از آزمایشات مختلفی که میتوان به عنوان سند ثابت بودن زمین و چرخش نکردن آن به دور خورشید ارائه کرد آزمایش مایکلسون مورلی، سایناک، جرج ایری و…. است.

 

 

 

۸- برهان خورشید و سایه ها

این برهان دقیقا همان آزمایش معروف اراتستن را شرح میدهد اما همانطور که در مطالب قبلی بیان کردیم، این برهان اشکال دارد. اراتستن اشاره کرد که در ظهر در زمان انقلاب تابستانی در اسوان خورشید هیچ سایه ای ندارد و پرتو ها باید مستقیم به انتهای چاه برسند، در همین حال در اسکندریه یک میله فلزی عمودی ایستاده سایه قابل توجهی دارد.

با حساب طول سایه با فرض او از فاصله خورشید اراتستن محیطی از زمین نزدیک به عددی که منجمان خورشید مرکزی امروزه قبول دارند بدست آورد. حقیقت این است که اراتستن خورشید را میلیون ها مایل دورتر از زمین فرض کرد بطوری که پرتو های آن حتی در نقاط مختلف مانند اسوان و اسکندریه باید کاملا موازی منتشر شوند.

این فرض اشتباه منجر به نتیجه گیری اشتباه شد! با اندازه گیری زاویه خورشید در دو نقطه بر روی زمین بطور همزمان و حساب فاصله آن ها از یک دیگر ، قضیه فیثاغورث ارتفاع و ابعاد خورشید را نشان میدهد.

درواقع در این مدل نتیجه گیری ها و استدلالات، خورشید را در همان ابعاد و فاصله مدل زمین کروی فرض میکنند و تنها زمین را مسطح در نظر میگیرند. مشخصا با چنین پیش فرضی زمین مسطح نمیتواند حقیقت داشته باشد اما هر مدلی را باید با شرایط خودش سنجید. مدل زمین مسطح خورشید را کوچک و نزدیک به زمین فرض میکند بنابراین مشکل سایه ها و زاویه تابش حل میشود.

تصویر زیر برای درک بهتر است:

 

 

۹- برهان جزر و مد

این برهان بیان میدارد که از آنجا که ماه دارای میدان گرانشی است، باعث میشود تا آب های سطح زمین تحت تاثیر این میدان و نیروی گرانشی قرار بگیرند. بنابراین زمین نمیتواند مسطح باشد. این برهان ایراد دارد و اصولا نمیتوان آن را یک برهان برای کرویت زمین به حساب آورد چرا که یک پدیده طبیعی است که با مسطح بودن زمین نیز سازگار است. در مدل زمین مسطح، ماه و خورشید دارای میدان مغناطیسی هستند، آب های اقیانوس ها و دریا نیز شور است. ساده بگوییم، ماه و خورشید باهم دیگر جزر و مد را ممکن میسازند. ترکیبی از مکان قرار گیری آن دو جریان های الکترومغناطیسی ایجاد میکنند که جزر مد در اقیانوس ها و دریا هارا ممکن میسازد.

نمک رسانای الکتریسیته و در نتیجه دارای میدان الکترومغناطیسی است. مولکول های نمک توسط یون های سدیم و کلر ساخته شده اند یک یون اتم دارای بار الکتریکی است. پس تا الان باید متوجه عوامل تاثیر گذار در جزر و مد شده باشید. هرچند هنوز تحقیقات بسیاری در این زمینه لازم است شاید بتوان در آینده توضیحات بیشتر و قابل قبول تری ارائه داد اما درحال حاضر تا همینجا کافی است.

 

 

۱۰- برهان کوریولیس

این برهان بیان میدارد از آنجا که زمین درحال چرخش به دور خود است، نیروی ایجاد میکند که عامل ایجاد برخی باد ها و تغییرات اقلیمی و جوی است. مثال از شلیک گلوله به سمت استوا در یک مسیر طولانی زده میشود و گفته میشود با توجه به این نیرو، گلوله به هدف خود برخورد نخواهد کرد.

البته این را باید در نظر داشت که کوریولیس درواقع یک شبه نیرو است. طبق اصل ماخ، تفاوتی نمیکند که زمین چرخش داشته باشد یا اینکه زمین ثابت باشد و اجرام آسمانی به دور آن چرخش داشته باشند؛ در هردو حالت میتوان نیروی مشابهی را در زمین مشاهده کرد. البته این نکته نیز قابل ذکر است که عوامل بسیار دیگری باعث تغییرات آب و هوایی و ایجاد باد میشوند که حتما میدانید چه عواملی می باشند.

برای اطلاعات بیشتر این مطلب را در تلگرام بخوانید:

https://t.me/flatearthfarsi/2816

 

 

۱۱- برهان گرانش

بیان میشود که اگر زمین مسطح باشد، همه چیز به سمت مرکز جرم این صفحه مسطح کشیده خواهد شد و بنابراین حیات در زمین از بین خواهد رفت و این منطقی نخواهد بود.

همانطور که بالاتر بیان کردیم، اعمال گرانش مدل کروی به مدل زمین مسطح کار اشتباهی است. زمین مسطح مدل گرانشی خودش را دارد و در این مدل گرانش به طریق دیگری ایجاد میشود که مشکلی برای این مدل ایجاد نمیکند. اگر صبور باشید، مدل گرانشی زمین مسطح را در کتاب خواهید خواند. توضیحات اضافه ای در این مورد نمیدهم چرا که حرف ها بالاتر زده شده و به نظر کافی است.

 

 

۱۲- برهان تغییر در میدان گرانشی زمین

این برهان بیان میدارد از آنجا که استوا و قطب فواصل متفاوتی نسبت به مرکز زمین دارند، گرانش متفاوتی را نیز تجربه میکنند. البته چنین چیزی قابل اثبات بصورت علمی نمی باشد و تنها با توجه به فرض کرویت زمین پذیرفته شده و مشکلی با مسطح بودن زمین ندارد. اما گاهی گراویمتر ها اعدادی را نشان میدهند که قابل توجه می باشد. همین عامل سبب شد تا مطلبی در خصوص گراویمتر ها و تغییرات گرانشی منتشر کنیم. پس اگر میخواهید اطلاعات بیشتری از این برهان کرویت زمین و علل نادرستی آن بدانید، منتظر و صبور باشید.

 

 

۱۳- برهان سایه زمین

ادعا شده که در هنگام ماه گرفتگی، این سایه زمین است که بر روی ماه قرار میگیرد. البته چنین موضوعی به هیچ عنوان قابل اثبات نیست. چه عواملی باعث میشود که تصور کنیم ماه گرفتگی توسط سایه زمین ایجاد میشود؟ درواقع شاهد و برهانی برای حمایت از این برهان وجود ندارد. هزاران سال قبل یونانیان باستان با مشاهده ماه گرفتگی چنین استدلالی را شکل دادند اما هرگز این سوال پرسیده نشد که چطور به چنین چیزی پی برده اند؟ چه تضمینی وجود دارد که سایه زمین بر روی ماه افتاده باشد؟ همگی ما در دوران مدرسه با پدیده ماه گرفتگی آشنا شدیم و در کتب های درسیمان این پدیده به سایه زمین مرتبط شده اما هرگز این سوال پرسیده نشده که چطور میتوان تشخیص داد که این سایه زمین می باشد؟

در هنگام ماه گرفتگی، اگر از ماه یک تایم لپس تهیه کنید، خواهید دید که حالت سایه مانندی که بر روی آن وجود دارد گاهی قرمز و گاهی تاریک میشود و البته این سایه کاملا گرد است درحالی که اگر ماه را کروی و سایه زمین را یک دایره دو بعدی تصور کنیم، این سایه بر روی یک جسم کروی که درحال حرکت می باشد نباید بدون تغییر در لبه های گرد آن حرکت کند. منظورم را زمانی درک خواهید کرد که یک سایه گرد را بر روییک جسم کروی بیاندازید تا مشاهده کنید که لبه های گرد سایه دچار خمیدگی و انحنا میشوند و کاملا مشخص است که سایه بر روی یک جسم کروی افتاده است اما در پدیده ماه گرفتگی ما قرص تاریکی را مشاهده میکنیم که سطح ماه را میپوشاند و سوال همیشگی وجود دارد که مطرح میشود: چطور میتوان اثبات کرد که این پدیده توسط سایه ایجاد میشود و این سایه متعلق به زمین می باشد؟ 

نکته بعدی این است که هیچ لزومی ندارد که سایه گرد متعلق به جسم کروی باشد، اجسامی با اشکال دیگر میتوانند سایه ای گرد را در دید ما شکل دهند. بهرحال این برها نیز ایراد دارد و ایراد آن قابل چشم پوشی نیست.

 

 

۱۴- برهان تغییر آسمان

این برهان بیان میکند که آسمان با تغییر مکان و افق، دچار تغییر میشود. به عنوان مثال زمانی که شما در نیمه شمالی آمریکا هستید، تصویر متفاوتی از آسمان نسبت به نیمه جنوبی آمریکا میبینید و زمانی که به نیمه جنوبی آمریکا سفر کردید، متوجه تغییر آسمان خواهید شد.

این کاملا درست است اما آیا همانطور که مدعیان کرویت زمین میگویند، علت آن انحنا زمین می باشد؟ خیر قطعا اینطور نیست. در اولین مواجه با زمین مسطح، مردم تصور میکنند که این مدل قادر به توضیح طلوع و غروب خورشید و ماه و ستارگان نمی باشد اما این نتیجه گیری حاصل در نظر نگرفتن مهم ترین پارامتر موجود در طبیعت، اتمسفر زمین است. همانطور که قبل تر با خواص اتمسر زمین آشنا شده اید، اتمسفر زمین شفاف نمی باشد و برای ناظران محدودیت دید ایجاد میکند. این محدودیت دید تنها به پوشاندن و مه آلود کردن افق محدود نمیشود بلکه به علت چگالی های مختلفی که هرکدام از لایه های اتمسفر زمین دارند (از غلیظ و متراکم ترین تا رقیق ترین)، نور دچار چندین شکست مختلف در مسیر خود به سوی چشمان ناظر میشود.

همانطور که میدانید، برای دیده شدن یک جسم، لازم است که نور از سوی آن جسم به چشمانمان برسد تا برایمان قابل رویت باشد. بنابراین زمانی که نور از چندین محیط با چندین چگالی مختلف وارد متراکم ترین محیط (لایه موجود در سطح زمین) میشود تا به چشمانمان برسد، دچار نوعی خمش و شکست میشود و این اتفاق برای اجرام نجومی ای که در افق قرار دارند رخ میدهد چرا که نور این اجرام از سوی افق به سوی چشمان ما، مسیر بیشتری را باید به نسبت زمانی که درست در بالای سرمان قرار دارد، طی کند. تصویر ساده زیر برای درک بهتر است:

 

تصویر بالا ناظری را ایستاده بر روی زمین نشان میدهد. ستاره A درست بر فراز سر ناظر قرار دارد و همانطور که میبینید مسیری که نور از ستاره A به سمت ناظر طی میکند بسیار کوتاه تر از مسیری است که نور از ستاره B به سمت ناظر طی میکند و بنابراین دچار خمش و شکست بیشتری میشود و حتی محیط بر رنگ آن نیز تاثیر میگذارد و باعث میشود اجرام نجومی در افق به رنگ نارنجی یا قرمز رویت شوند و حتی تصویرشان نیز دچار اعوجاج شود چرا که نور مسیر بیشتری را از میان تمامی گرد و غبار ها، بخارات و محیط های متراکم گذرانده است.

ستاره B هرچقدر از ناظر دورتر شود، نور مسیر بیشتری را باید برای رسیدن به ناظر بپیماید و به تدریج آنقدر از ناظر فاصله میگیرد که دیگر نور توان رسیدن به چشمان ناظر را ندارد بنابراین زمانی که نور به چشمان ناظر نرسد، ستاره رویت نمیشد و میگوییم غروب کرده است و این قانون برای طلوع اجرام نجومی نیز بصورت عکس صادق است.

بنابراین اجرام نجومی دارای طلوع و غروب هستند. البته عوامل دیگری نیز در طلوع و غروب اجرام نجومی نقش دارند اما در اینجا به همین عامل بسنده میکنیم و به سراغ توضیحات بعدی میرویم.

با توجه به اطلاعاتی که در بالا داده شد، شما در هر کشوری که باشید، در هر نیمه ای از زمین که باشید (شمالی یا جنوبی)، آسمان متفاوتی را خواهید دید چون محدودیت دید شما مانند یک آسمان کوچک اطراف شمارا احاطه کرده است. تصاویر زیر به خوبی منظورمان را میرساند:

به گنبد کوچکتر که در داخل مدل زمین مسطح قرار داده شده دقت کنید. این محدوده دید ناظر ایستاده در نیمه جنوبی است که به شکل یک آسمان کوچک می باشد چرا که اتمسفر زمین همانطور که گفتیم (همراه عوامل و پارامتر های دیگر) برای ما محدودیت دید ایجاد میکنند. البته تصویر بالا چندان در مقیاس صحیحی قرار ندارد اما میتوانید ببینید که همگی ستارگان قابل رویت نیستند و تنها بخش محدودی از ستارگان را میتوان مشاهده کرد.

در تصویر دوم مکان ناظر به نیمه شمالی تغییر کرده است و همانطور که میبینید ستارگان جدیدی قابل رویت هستند. بنابراین به این شکل میتوان این پدیده را در زمین مسطح توضیح داد.

درواقع علت دیده نشدن ستاره قطبی از تمامی زمین، همین عامل می باشد.

به سراغ برهان های بعدی برویم.

 

 

۱۵- برهان مشاهده دو غروب خورشید

در این برهان بیان میشود که میتوانید زمانی که در دبی هستید و غروب را تماشا میکنید، زمانی که خورشید محو شد به بالاترین نقطه برج خلیفه بروید و در کمال شگفتی بار دیگر خورشید را درحال غروب مشاهده میکنید. تصور میشود که خورشید در پشت انحنای زمین قرار گرفته و با این کار میتوانید فواصل دور تر را ببینید (که خورشید هم شامل آن میشود).

چند برهان قبلی ای که درباره آن توضیح دادیم، شامل توضیحاتی میشود که در اینجا نیز مفید خواهد بود و دیگر تکرار نخواهیم کرد چون قطعا مطلب خشک و خسته کننده خواهد شد. زمانی که شما در سطح زمین هستید، در متراکم ترین لایه اتمسفر زمین قرار دارید و همانطور که در برهان قبلی توضیح دادیم، نور توان رسیدن به شما را ندارد. اما زمانی که به بالاترین نقطه برج خلیفه بروید (ارتفاع را بصورت حدودی ۸۳۰ متر در نظر میگیریم)، شما در حدود ۸۳۰ متر از لایه اتمسفر در سطح زمین فاصله میگیرید و قطعا در ارتفاع ۸۳۰ متری چگالی محیط اطراف متفاوت از چگالی سطح زمین می باشد بنابراین نور بار دیگر به چشمان شما برخورد میکند و خورشید باید مسیر بیشتری را طی کند تا آن قانون و قاعده ای که در بالاتر توضیح دادیم، برای ناظر در آن ارتفاع نیز صادق باشد. درواقع علت روشن شدن نوک و قله کوه ها در زمان طلوع خورشید و سپس روشن شدن سطح زمین، همین عامل است.

همچنین از مثال های دیگر میتوان به تاریک بودن سطح زمین پس از غروب خورشید و روشن بودن سطح زیرین ابر ها و هواپیما ها اشاره کرد.

 

 

۱۶- برهان دو بعدی بودن زمین مسطح

در این برهان بیان میشود که زمین مسطح دو بعدی است و تهیه نقشه از چنین زمینی غیر منطقی و غیر عقلانی است چرا که فواصل، پستی و بلندی ها و… وجود دارند. درواقع این نیز یک تصور اشتباه از زمین مسطح است. مدعیان کرویت زمین گاه تصور میکنند که منظور از زمین مسطح، یک سطح صاف صیقلی بدون پستی و بلندی است و همه چیز در یک سطح قرار دارد اما حقیقت این است که این یک اشتباه بزرگ می باشد.

زمین مسطح به هیچ وجه دارای ۲ بعد نیست. همانطور که گفتیم، نقشه زمین مسطح بصورت ۲ بعدی است و تنها بر روی قاره ها و اقیانوس های مد نظرمان تمرکز دارد اما شکل واقعی زمین خارج از این محدوده کاملا مشخص نیست. اگر گنبد و زمین و آنچه که ممکن است در زیر و آن سوی زمین قرار دارد را در نظر بگیریم، کل مجموعه و سیستم زمین یک شکل ۳ بعدی عظیم را تشکیل میدهد بنابراین نباید کل سیستم زمین را بر مبنای نقشه دو بعدی آن قضاوت کرد.

 

 

۱۷- برهان سفر دوردنیا

در این برهان بیان میشود که میتوان از نقطه ای شروع به حرکت کرد و پس از طی مسافتی دوباره به همان نقطه بازگشت. این کاملا درست است. سپس مثالی از ماژلان زده میشود و بحث به سمت کرویت زمین کشانده شده و تمام میشود.

در ۱۵۲۲ کاشف پرتقالی فردیناند ماژلان اولین شخصی در تاریخ بشریت بود که با موفقیت به دور زمین سفر کرد و امروزه از سفر وی به عنوان دلیلی برای کروی بودن زمین استفاده میکنند. در حقیقت ماژلان با ردیابی مسیر های دریایی که شناخته شده بودند توانست یک دور ۳۶۰ درجه بزند و به مکان اول خود بازگردد چون نقشه های قدیمی تری نیز در آن زمان وجود داشتند و مردمان گذشته مسیر های دریایی را شناسایی کرده بودند بنابراین حرکت در مسیر های شناسایی شده میتواند شمارا به محلی که از آن حرکت کردید برساند. هیچکس ریسک نمیکند و از مسیری که ناشناخته باشد حرکت نمیکند بلکه خط ساحل یا خشکی را ردیابی کرده و در امتداد آن حرکت میکند. با این روش نیز سفر به دور دنیا ممکن است.

امروزه نیز با وجود هواپیما، مسیر های هوایی اینگونه تنظیم شده اند یعنی برای بازگشت به مکانی که از آن سفر را شروع کرده اید باید در فرودگاه های مختلف با هواپیما فرود بیایید و سپس سفر را ادامه دهید و به مکان قبلی برسید این با تخت بودن زمین نیز قابل توجیه است و برهانی بر کروی بودن زمین نمیباشد.

تنها سفری که کاملا غیر ممکن است سفر از قطب شمال به جنوب می باشد یعنی تا به امروز کسی نتوانسته از قطب شمال حرکت و جنوب را دور زده و دوباره به شمال برگردد.

تصویر زیر برای درک بهتر ماجرا:

 

 

 

 

۱۸- برهان تصاویر زمین از فضا

به اندازه ای درباره این برهان توضیح داده ایم که دیگر هیچ توضیح اضافه ای لازم نیست. مطالب موجود در لینک زیر را درباره این برهان مطالعه کنید:

بررسی تصاویر کره زمین از فضا

 

 

 

۱۹- برهان باور نداشتن دانشمندان به زمین مسطح

مطابق این برهان، هیچ دانشمندی حتی به کرویت زمین شک نیز نکرده است و مسطح بودن زمین را قبول نداشته. این کاملا درست است اما شاهدی بر کرویت زمین نمی باشد. پذیرش چیز به عنوان یک اصل علمی و کثرت در باور ها به آن، همیشه درست و صحیح نبوده است. در طول تاریخ، دانشمندان زیادی وجود داشتند که به تئوری های اشتباه باور داشتند اما امروزه این تئوری ها مورد قبول واقع نمیشوند پس هیچ ثباتی در علم وجود ندارد و هرلحظه درحال تغییر است.

مشکل دیگر این است که دانشمندانی که امروزه در جوامع علمی فعالیت میکنند، همانند همگی ما، تحت تاثیر آموزش مدارس و دانشگاه ها بوده اند اما فعالیت بیشتری در این زمینه ها انجام داده اند بنابراین منطقی است که از پایه و بیس به کرویت زمین باور داشته باشند چرا که این دقیقا همان چیزی است که آموخته اند و قطعا مانند دیگر فکت های علمی به آن باور دارند و از هرگونه توطئه پردازی فاصله میگیرند بنابراین منطقی است که هرگز تصور نکنند که زمین میتواند در اصل مسطح باشد.

نکته بعدی این است که اکثر دانشمندان دارای مشاغلی هستند که ارتباط مستقیمی با آنچه به آن باور دارند (قبولش دارند) دارد، اگر مخالف باور هایشان اقدام کنند، از جوامع طرد خواهند شد و شغل و حقوقشان را از دست خواهند داد.

البته در طول تاریخ دانشمندان بسیاری وجود داشتند که سعی در اثبات حرکت زمین داشتند اما به ثابت بودن زمین رسیدند. دانشمندانی نیز وجود داشتند که مرکزیت و ثابت بودن زمین را اعلام کردند اما باز هم مسطح بودن زمین برای آنان به دور از عقل و منطق بوده چرا که معمولا دانشمندان قصد پاسخ دادن به سوالات مرتبط با مبحث توطئه را ندارند. اگر اعلام کنند زمین مسطح است یا حتی سوالی در رابطه با آن مطرح کنند، سیلی از سوالات به سمتشان سرازیر میشود که اگر اینچنین است که میگویید، پس تصاویر زمین از فضا را چطور توجیه میکنید؟ بنابراین دانشمندان معمولا بجای پرداختن به چنین سوالات و مباحثی، به کار های روزانه خود و مشاغل خودشان میپردازند.

چند مثال از دانشمندان در زیر آورده ایم که حرف هایشان مطابق آنچه مدل زمین مسطح میگوید می باشد:

نظر آقای Gerardus Bouw درباره گنبد آسمان(جسم جامد عظیم بر فراز زمین):
“گنبد آسمان مانند یک مانع جامد عظیم است و تا حدودی شبیه یک کریستال است. ظرافت آن به طوری فوق العاده است که مانند یک اَبر شاره رفتار می کند. تمام جامدات تا حدودی مایع نیز هستند. هر دسته از فریم های شبکه بندی شده (مانند فوتون، نوترینو، پروتون، اتم، مولکول، ستاره، کهکشان و…) به هیچ موقعیت ثابت (مشخص شده) در ماتریس گنبد آسمان متصل نیستند بنابراین باید نسبت به گنبد آسمان به گونه ای چرخش و حرکت داشته باشند. به همین ترتیب، کل شبکه، که مجموعی از ستارگان و کهکشان هاست، می تواند به عنوان یک نهاد مستقل از گنبد آسمان تلقی شود که درحال چرخش است.”

Gerardus Bouw, Ph.D.
Astronomy, Case-Western University

منبع:

Gerardus Bouw, Bulletin of the Tychonian Society, No. 47, 1988, p. 13.

 

 

 

 

“گرچه کاملا عادی است که مردم بگویند مدل کوپرنیکی (خورشید مرکزی) اثبات کرد مدل زمین مرکزی اشتباه است، لیکن در حقیقت چنین نیست. یکی از مزیت های اصلی مدل کوپرنیکی (خورشید مرکزی) این است که با ثابت بودن خورشید و حرکت زمین، ریاضیات بسیار ساده تر میشوند.”

 

استیفن هاوکینگ

منبع:

کتاب طرح بزرگ صفحات ۴۱ و ۴۲

 

“مطالعات جدید به ما میگوید که فضا بیشتر شبیه به یک تکه شیشه (اشاره به گنبد آسمان) مانند پنجره است تا اینکه بخواهد خلا باشد.”

فیزیک دان Robert B. Laughlin برنده جایزه نوبل

منبع: کتاب A Different Universe: Reinventing Physics from the Bottom Down صفحه ۱۰۰

 

 

نیکولا تسلا در مقاله The Problem of Increasing Human Energy از لغت “Firmament” به معنای “گنبد آسمان” استفاده میکند. در بخشی از این مقاله وی اظهار میدارد:

.”Though free to think and act, we are held together, like the stars in the firmament, with ties inseparable”

 

ترجمه:

ما با وجود اینکه آزادانه فکر و عمل میکنیم، با هم مانند ستارگان در گنبد آسمان، با هماهنگی جدایی ناپذیری جمع شده (نگه داشته شده) هستیم.

 

 

و نقل قول بسیار معروف از آقای George Ellis کیهان شناس و فیزیک دان:

“مردم باید آگاه باشند که طیف وسیعی از مدل ها وجود دارند که میتوانند مشاهدات را توضیح دهند برای مثال من میتوانم برای شما یک مدل زمین مرکزی بر اساس مشاهدات بسازم که همه چیز درحال چرخش به دور ماست و شما نتوانید بر اساس مشاهدات آن را نقض کنید اما میتوانید از لحاظ فلسفی آن را نپذیرید. هیچ مشکلی با این مدل وجود ندارد آنچه من میخواهم بگویم این واقعیت است که ما از معیار های فلسفی برای انتخاب مدل هایمان استفاده میکنیم.”

 

 

 

در زیر یکی از پست های کانال تلگرام زمین تخت فارسی را قرار داده ایم.

🔵نظرات منجمان،فیزیک دانان و نویسندگان علمی درباره نتایج آزمایش مایکلسون مورلی:

🔶”فقط یک جایگزین وجود داشت;سرعت واقعی زمین در فضا که ممکن است برابر با صفر باشد.” منجم و فیزیک دان Arthur Eddington (منبع:The Nature of the Physical World, 1929, pp. 11, 8)

🔶”نتایج آزمایش مایکلسون مورلی غیر قابل باور بود..تنها یک نتیجه وجود داشت و آن هم ثابت بودن زمین بود.”
فیزیک دان Bernard Jaffe (منبع: Michelson and the Speed of Light, 1960, p. 76)

🔶”بنابراین شکست مایکلسون مورلی در مشاهده سرعت نور با سرعت های مختلف در زمان های مختلف سال نشان می دهد که زمین باید ثابت و بی حرکت باشد! گالیله به ما گفت که زمین نمیتواند در مرکز جهان باشد، پس چرا باید در فضا بی حرکت باشد؟”
فیزیک دان Adolph Baker (منبع: Modern Physics & Antiphysics, pp. 53-54)

🔶”ساده ترین توضیح این بود که زمین در اتر ثابت است و همه چیز به دور زمین چرخش میکند.”
فیزیک دان James Coleman (منبع:Relativity for the Layman, p. 37)

🔶”آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان را با یک جایگزین و نتیجه شرم آور مواجه کرد. از یک طرف آنها می توانستند نظریه اتر که بسیاری از چیزهایی که در مورد الکتریسیته، مغناطیس، و نور توضیح داده بود را دور بریزند و یا اتر را نگه داشته و کوپرنیک و حرکت زمین را فراموش کنند. برای بسیاری از فیزیکدانان باور ثابت بودن زمین آسان تر از این بود که باور داشته باشند امواج نور و امواج الکترومغناطیسی بدون یک محیط که حفظشان کند وجود داشته باشند .این یک معضل جدی است! آزمایشات دیگری نیز توسط مایکلسون و دیگران انجام شد که سرعت زمین در فضا را برابر با صفر محاسبه کرد.”
Lincoln Barnett (منبع: The Universe and Dr. Einstein, p. 44)

 

🔶”چه اتفاقی افتاد زمانی که این آزمایش در ۱۸۸۷ انجام شد؟ هرگز و هرگز تغییری در الگوی تداخل دیده نشد! هیچ تغییری! معنی و مفهوم این چیست؟ این یک آزمایش بود که برای اندازه گیری سرعت حرکت زمین در اتر انجام شده بود. این آزمایش میتوانست حرکت زمین به دور خورشید را نشان دهد اما نشان نداد! پس نتیجه آزمایش مایکلسون مورلی چه بود؟ نتیجه این بود که زمین حرکت نمیکند.”
فیزیک دان Richard Wolfson (منبع:The Teaching Company, episode taught by Professor Richard Wolfson of Middlebury College)

🔶”نتایج آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان و علم را با یک انتخاب بد مواجه کرد! دور انداختن اتر که الکتریسیته، مغناطیس، و نور را توضیح میداد یا قبول اینکه زمین ثابت است”
Ronald Clark (منبع: Einstein: The Life and Times, 1984, p. 57)

 

🔶”مشکلی که علم با آن مواجه شده است قابل توجه است. به نظر میرسد که سه گزینه وجود دارد که یکی از آن ها این است که قبول کنیم زمین ثابت است و کوپرنیک اشتباه کرد” James W. Fulbright (منبع: Ibid., pp. 109-110, emphasis added. In the opposite vein, senator James W. Fulbright once remarked: “We must
care to think about the unthinkable things, because when things become unthinkable, thinking stops and action
becomes mindless.)

 

و در آخر خود مایکلسون:

🔷”این نتیجه بطور مستقیم در تضاد با توضیح و پیش فرض حرکت زمین بود.”
فیزیک دان آلبرت مایکلسون(منبع: The Relative Motion of the Earth and the Luminiferous Ether,” American Journal of
Science, Vol. 22, August 1881, p. 125)

 

 

 

۲۰- برهان قوانین فیزیک

در این برهان ادعا میشود که قوانین فیزیک تنها با یک زمین درحال چرخش و دوران کروی شکل به دور خورشید ممکن هستند. این درحالیست که در مطالب بالاتر بیان کردیم که بیشتر سیستم ها و معادلات با استفاده از مدل و فرض زمین مسطح و ثابت کار کرده و انجام میشوند و دیگر نیاز نیست تمامی آن مطالب بار دیگر در اینجا آورده شود. قوانین فیزیک همانطور که برای زمین کروی کار میکنند، برای یک زمین مسطح نیز کار میکنند اما باید در نظر داشته باشید که قوانین فیزیک همیشه پاسخگوی همه چیز نیستند. به عنوان مثال، قانون گرانشی نیوتون نمیتواند چرخش ستارگان در کهکشان هارا توضیح دهد و به اجبار دانشمندان را مجبور به ساخت یک فرضیه مبهم به نام ماده تاریک کرده که هیچ مشاهده ای آن را تایید نمیکند و امروزه درحال نقض شدن می باشد.

درواقع اگر قوانین فیزیک را بطور کامل و دقیق مطالعه کنید، یک زمین مسطح نیز میتواند توسط این قوانین توصیف شود. بیشتر این قوانین با مدل زمین کروی همخوانی ندارند و در تضاد هستند. درواقع قوانین فیزیک بیشتر میل به یک زمین مسطح و ثابت دارند تا یک زمین متحرک و کروی و نباید قوانین فیزیکی پایدار در طبیعت را به عنوان مثال با فرمول های من درآوردی نسبیت خاص انیشتین مقایسه کرد. امیدوارم متوجه منظورمان شده باشید.

درکل، تمامی حرکت های سیارات، خورشید و ماه، مسطح بودن و ثابت بودن زمین با توجه به فیزیک و قوانین فیزیک ممکن و امکان پذیر است و ما این را ثابت کرده ایم.

 

 

همانطور که خواندید و دیدید، هیچ کدام از این برهان ها کمکی به کرویت زمین نکردند و با مسطح بودن زمین نیز قابل توجیه و توضیح بودند و گاه زمین مسطح بهتر از مدل کروی آنان را توجیه میکرد. اگر برای اولین بار است که درباره زمین تخت میخوانید، احتمالا این مقاله تا به الان اطلاعات مناسبی در رابطه با زمین مسطح به شما داده است و باعث شده تصور بهتری از این مدل داشته باشید.

 

سوالات متفرقه

 

چرا افق دریا ها مانعی برای رادار کشتی ها می باشد؟

این کاملا درست است، زمانی که به عنوان مثال دو کشتی (یکی فرستنده و دیگری گیرنده امواج) در فواصل مشخصی از یکدیگر در دریا یا اقیانوس قرار میگیرند، کشتی a قادر به شناسایی کشتی b نمی باشد. معمولا این اتفاق را به کرویت زمین نسبت میدهند اما حقیقت امر چنین چیزی نیست.

کشتی هایی که از رادار های معمولی استفاده می کنند نمی توانند سایر کشتی هایی را که فراتر از افق هستند را ردیابی کنند. این به این دلیل است که قدرت سیگنال بازگشتی رادار با قدرت چهار برابر نسبت به خروجی رادار کاهش می یابد. امواج فرکانس بالاتر به علت رطوبت هوا (بخارات موجود بر فراز سطح آب)، مستعد بروز پراکندگی و نویز بیشتری هستند. هرچه یک فرستنده و گیرنده بالاتر قرار گرفته باشند، امواج از گرادیان اتمسفری کمتری عبور میکنند (با رطوبت و بخارات کمتری در تماس خواهند بود) و از این رو آنها می توانند فواصل دورتر را ببینند، قبل از اینکه پراکندگی موجب کاهش توان امواج شود. همچنین یک موج راداری با فرکانس بالا نسبت به موج فرکانس پایین سریعتر دچار کاهش و افت میشود. درواقع امواج فرکانس پایین بیشتر از آن چیزی که انحنای زمین در مدل کروی تعیین میکند، پیش میروند.

 

 

علت تشکیل شفق های قطبی چیست؟

باور بر این است که ذرات پر انرژی از سوی خورشید با رسیدن به لایه‌های بالای جو زمین، از طریق برخورد‌های الکترون در این لایه‌ها، مشابه تخلیه گاز در لوله، گاز‌ها را به تابانی وا می‌دارند. این الکترون‌ها همچنین روی میدان مغناطیسی زمین و شرایط انفجار امواج رادیویی مجاور زمین اثر می‌گذارند. درواقع همان توضیحی که در مدل کروی برای شفق قطبی ارائه میشود برای مدل زمین مسطح نیز کاربرد دارد.

 

 

آیا آونگ فوکو اثبات نمیکند که زمین درحال چرخش است؟

پاسخ خیر است. برای آشنایی و شروع، آونگ فوکو چیست؟ آونگ فوکو نام نوعی آونگ نمایشی است که به منظور نشان دادن چرخش زمین بکار می‌رود. این آونگ به خاطر نشان دادن حرکت وضعی زمین مورد توجه قرار گرفت. این آونگ برای اولین بار توسط لئون فوکو در ۱۸۵۱ آزمایش شد. برای اولین بار این آونگ از گنبد مرکزی پانتئون در شهر پاریس آویزان شد و مورد آزمایش قرار گرفت.

اما جالب اینجاست که بدانید مطابق اسنادی که از انجمن نجوم سلطنتی منتشر شده، آونگ فوکو مورد تایید این انجمن نبوده و آن را یک آزمایش “شکست خورده” نام گذاری کرده اند که میتوانید متن کامل اسناد مربوطه را در لینک زیر مطالعه کنید:

https://web.archive.org/web/20190308233451/https://www2.ewu.edu/Documents/CSBSSW/History/Conlin/Conlin_Reception_Foucault_Pendulum.pdf

 

صفحه ۱۸۵

آونگ فوکو گاهی در جهت عقربه ساعت و گاهی برخلاف آن نوسان دارد، گاهی حرکتی نمیکند و گاهی مدت زیادی در حرکت است.

رفتار و حرکت آونگ در واقع بستگی به : 

۱- نیروی اولیه برای حرکت و نوسان دارد! یعنی حرکت و سرعت آن بستگی به نیرویی که به آن وارد میشود دارد 

۲- بستگی به دما و محیط که در آن آونگ به حرکت در می آید دارد، اگر محیط دارای دمای مختلف باشد سرعت حرکت آونگ تغییر میکند و این هیچ ربطی به چرخش زمین ندارد 

 

البته نکته دیگری که در اینجا مطرح میشود این است که آونگ فوکو با توجه به اصل ماخ در فیزیک، میتواند توسط یک جهان درحال چرخش به دور زمین نیز ایجاد شود. درواقع طبق اصل ماخ تفاوتی نمیکند که زمین چرخش داشته باشد یا جهان به دور زمین چرخش کند، در هردو حالت، آونگ فوکو نوسان خواهد کرد و طبق همین اصل نمیتوان با اطمینان درباره چرخش زمین صحبت کرد چرا که چیزی که واضح است، چرخش اجرام آسمانی است و آزمایشات فراوانی در اثبات ثابت بودن زمین وجود دارند بنابراین آونگ فوکو نمیتواند دلیل و برهانی بر کرویت و چرخش زمین باشد.

یکی از شواهدی که باعث میشود تا چرخش اجرام آسمانی و تاثیر آن بر آونگ را قبول کنیم “اثر الیس” می باشد. اثر الیس بار ها در هنگام خورشید گرفتگی مشاهده شده. در هنگام خورشید گرفتگی، آونگ فوکو حرکات و نوسانات عجیبی از خود نشان میدهد که میتوانیم این را شاهدی بر تحت تاثیر قرار گرفتن آونگ توسط اجرام آسمانی قبول کنیم.

 

آیا پیش بینی خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی زمین مسطح را زیر سوال نمی برد؟

ناسا از چرخه یا دوره ساروس استفاده میکند و این را حتی بطور کاملا واضح در لینکی که در انتهای مطلب قرار داده ایم ذکر میکند. دوره یا چرخه ساروس دوره‌ای زمانی است با چرخه‌ای حدود ۱۸ سال و ۱۱ روز و ۸ ساعت که می‌تواند برای پیش‌بینی گرفتگی خورشید و گرفتگی ماه استفاده شود. بعد از گذشت ۱۸ سال از یک کسوف یا خسوف، مکان نقاط گره‌ای مدار ماه به جای قبلی خود برگشته، ماه و خورشید دوباره به حالت قبلی برمی گردند و کسوف یا خسوفی شبیه همان کسوف یا خسوف قبلی (از لحاظ مکان وقوع، زمان وقوع، شکل گرفتگی و اندازه گرفتگی) روی می‌دهد. نکته جالب درباره دوره ساروس این است که مربوط به بابلیان باستان است و آن ها از چرخه ساروس به منظور پیش بینی گرفتگی ها استفاده میکردند. ماجرا وقتی جالبتر میشود که متوجه می شویم بابلیان باستان معتقد به زمین مسطح و گنبد آسمان بودند. در زیر تصویری بازسازی شده از مدل زمین و آسمان بابلیان را میبینید. درواقع مدل ها در این مورد تفاوتی ندارند چرا که میتوان مبنای محاسبات را تغییر داد و باز هم حاصل های درستی را بدست آورد. لینک سایت ناسا برای دوره ساروس:
https://eclipse.gsfc.nasa.gov/SEsaros/SEsaros.html

 

تصویری از تصور بابلیان از زمین و آسمان.
با فرض این مدل در هزاران سال قبل ، بابلیان گرفتگی هارا پیش بینی میکردند. با این حال حتی در جهان امروز دوره ساروس کاربرد دارد.

 

 

تصاویر بالن ها، ماهواره ها و… از ارتفاعات افق را منحنی نشان میدهد. آیا این کافی نیست تا زمین مسطح نقض شود؟

 

تمامی تصاویر بالن های ارتفاع زیاد(HAB) در ارتفاعات بسیار بالا افق را بصورت منحنی نشان میدهند. اما بگذارید به این سوال پاسخ دهیم که چطور وقتی افق منحنی رویت میشود، همچنان میتوانیم به یک زمین تخت باور داشته باشیم. ما در طول یک تحقیق، تصاویر مختلفی را مورد بررسی قرار دادیم. تصاویری که توسط افراد مختلف (افراد عادی و نه به قصد فریب) تهیه شده بودند. تصاویر توسط لنز هایی تهیه شده بودند که هیچ افکت و تاثیری بر تصویر نداشت درواقع خبری از دوربین های گوپرو و لنز های فیش آی نبود. در ابتدای پرتاب بالن، افق تا چند دقیقه مانند یک خط صاف به نظر میرسید و سپس به تدریج افقی منحنی را شاهد بودیم. همچنین تصاویری که افق را بصورت مصنوعی منحنی نشان میدادند (یعنی با استفاده از لنز های مختص به این کار) اصطلاحا correct یا تصحیح شدند و انحنای مصنوعی از تصویر حذف شد و نتیجه بسیار جالب توجه بود. افق باز هم منحنی دیده میشد. 

حقیقت این است که وقتی بالن یا موشکی آماتور پرتاب میشود، بر فراز اتمسفر و در ارتفاعاتی بین ۴۰ تا ۱۰۰ کیلومتر(خط کارمن)، ما درحال مشاهده منطقه روشن شده توسط خورشید بر فراز زمین تخت هستیم. خورشید در زمین تخت منطقه ای دایره ای شکل را روشن میکند( تصویر زیر ) و وقتی به ارتفاعات بروید (با افزایش ارتفاع ) به تدریج شاهد افزایش منحنی بودن افق میشوید چرا که درحال مشاهده کردن منطقه ای هستید که خورشید ما آن را روشن کرده است. ناظر درحال نگاه کردن به یک دایره روشن است. یک دایره همواره در دو بعد منحنی است. درواقع هنگامی که ناظر منطقه روشن شده توسط نور خورشید را میبیند، انحنای قابل توجهی را مشاهده میکند که ناشی از نور و منطقه روشن است( انحنای افق ) نه انحنای واقعی زمین. اگرچه ناظر درحال مشاهده کل منطقه روشن است، اما به علت فاصله زیاد دیگر قاره ها و کشور ها (یا مناطق مختلف) که با خط افق ادغام شده اند، ناظر نمیتواند آن هارا در ارتفاعات مشاهده کند. البته موضوع دیگر شفاف نبودن اتمسفر زمین است که دید را محدود میکند.

دید ما به این دلیل محدود است اما منطقه روشن قابل مشاهده است و بنابراین ما محدوده روشن منحنی ای را میبینیم چرا که خورشید زمین را بصورت یک دایره بزرگ روشن کرده است و در مدار خود درحال حرکت است. مناطقی که در شب قرار دارند قابل رویت نیستند چرا که نور خورشید به آن مناطق نمیرسد و ما فقط درحال مشاهده مناطق روشن شده توسط نور خورشید هستیم که بصورت یک دایره است بنابراین طبیعی است که افق منحنی باشد. درواقع اگر زمین کروی بود(انحنای رو به پایین زمین بصورت ۳ بعدی) تمام انحنا در عکس ها بصورت یک قوس دایره ای بر آمده دیده میشد. اما انحنا بصورت یک قوس بر آمده دیده نمیشود. زمین در همه عکس های آماتور بیضوی است و “افق” دارای انحنا می باشد نه زمین( نشانه قابل توجهی از زمین تخت). تنها تصاویری که افق را بصورت قوس دایره نشان می دهند، عکس های سازمان فضایی ناسا است اما ناسا یک سازمان غیر قابل اعتماد است (همانطور که این را بارها به اثبات رسانده ایم). درواقع تصاویری که افق را صاف نشان میدهند دارای ارتفاع کافی برای مشاهده کل دایره روشنایی خورشید نیستند.

تصویر برای درک بهتر توضیحات بالا

 

 

 

آیا مشاهده وارونه ماه و صورت های فلکی از دو نیمکره اثبات نمیکند که زمین کرویست؟

خیر اینطور نیست. تصاویر زیر را با دقت مشاهده کنید:

مطابق کرویت زمین، در این دو قاره ماه باید به این شکل رویت شود و دقیقا همینطور می باشد اما چنین مشاهداتی در زمین مسطح نیز قابل توضیح دادن هستند. تصویر زیر را ببینید:

توضیح این پدیده در زمین مسطح

در مدل زمین مسطح، ماه به شکل دیسک می باشد (چرا که در غیر اینصورت نمیتواند در مدل زمین تخت وجود داشته باشد)، از این رو، زمانی که ماه بین دو کشور و قاره در دو جهت مخالف یکدیگر میرسد، اگر دو ناظر از دو سوی مخالف یکدیگر به ماه یا صورت های فلکی نگاه کنند، آن را وارونه نسبت به یکدیگر میبینند و اگر همزمان تصویری از آسمان تهیه کنند، میتوان دو تصویر را با هم مقایسه کرد.

 

همانطور که میبینید، دو نظر A و B دو تصویر مختلف از صورت فلکی اوریون میبینند (تصویر دارای مقیاس درست و دقیق نمی باشد و تنها هدف نشان دادن این مشاهدات بوده).

 

 

آیا چرخش متفاوت آسمان در نیمه شمالی و جنوبی زمین اثبات نمیکند که زمین کروی است؟

پاسخ خیر است. علت تغییر زاویه شما نسبت به آسمان است. میتوانید همین کار را در خانه با یک آیینه و چند منبع نور و سپس انعکاس نور ها بر روی سقف و چرخاندنشان انجام داده و آزمایش کنید. زمانی که زاویه دید شما تغییر میکند، محور چرخش نیز دچار تغییر میشود.

در مدل زمین مسطح، اگر به سمت شرق یا غرب یا شمال یا جنوب آسمان نگاه کنید، مناظر متفاوتی از چرخش مشاهده خواهید کرد. اگر در جنوب حضور داشته باشید و در زاویه شمال به آسمان نگاه کنید، آسمان در محور شمال خواهد چرخید. همه چیز به زاویه دید شما بستگی دارد.

کلیپ زیر را میتوانید برای درک بهتر مشاهده کنید:

https://www.aparat.com/v/76ZOE

کلیپ بالا در استرالیا تهیه شده با این حال میتوانید جهات گردش مختلفی را در آسمان مشاهده کنید.

 

 

آیا تصاویر تهیه شده از آسمان استوا که دو قطب شمال و جنوب را نیز نشان میدهد، اثباتی برای مدل زمین کروی نمی باشد؟

منظور تصویر زیر می باشد:

 

چطور امکان دارد که چنین پدیده ای در زمین مسطح نیز رخ بدهد؟ در مدل زمین مسطح، به علت وجود گنبد آسمان (که دارای جنس کریستالی می باشد)، با تغییر جهت در زیر این گنبد کریستالی (که مانند یک لنز عمل میکند)، نور ستارگانی که در حرکت هستند دچار تغییر میشود. شما میتوانید در آزمایش زیر این مورد را مشاهده کنید.

 

شبیه سازی با استفاده از یک گنبدی کریستالی!

 

کلیپ زیر را ببینید تا بصورت تصویری و کاملا واضح بتوانید منظور متن بالا را درک کنید:

 

 

درواقع نور ستارگان از طریق یک لنز کریستالی عظیم عبور کرده و به چشمان ما میرسد و همانطور که در کلیپ میبینید، با تغییر زاویه گنبد کریستالی (که میتوانیم حرکت ناظر را بر روی زمین در نظر بگیریم)، شکل ستارگان دچار تغییر میشود و علت متفاوت دیده شدن آسمان در تصاویر رد ستارگان همین موضوع می باشد. همانطور که دیدید، نتایج آزمایش با آنچه در طبیعت رخ میدهد کاملا همخوانی دارد.

 

چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند؟

چند پاسخ کوتاه و مختصر میتوان داد

💠۱- انکار خدا و ادیان:
امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثرا ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان و تصادفی به وجود آمدن است. این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است. امروزه بیگ بنگ تئوری مورد قبول برای آغاز جهان است اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است. درواقع بیگ بنگ آغاز جهانی است که از تفکر کابالایی سرچشمه گرفته که به آن “زیمزم” می گویند. اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.
♦️♦️♦️♦️
💠 ۲- بودجه های کلان:
امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که ار صحت آنها بی خبریم. فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد یا استفاده از ربات های به ظاهر مریخی در جزایر دور افتاده و خالی از سکنه(این مطلب را بخوانید) .آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه، سازمان ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشانده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند.
♦️♦️♦️♦️
💠 ۳- انرژی نامحدود:
در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید. یکی از این موارد برق است. وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود. تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند.
♦️♦️♦️♦️
💠 ۴- کنترل ذهن مردم:
یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست.
آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که به تدریج رشد کرد. کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده می باشد. پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است. دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند.
هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید. آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.

البته تمامی دانشمندان با یکدیگر در همدست نمی باشند و این یک تفکر اشتباه است. بیشتر دانشمندانی که امروزه تحقیقات و پژوهش های بسیاری انجام میدهند، همانند همگی ما دوران مدرسه و دانشگاه را گذرانده اند و از قبل به کرویت زمین و چرخش آن به دور زمین باور دارند و در این مورد برایشان هیچ سوالی ایجاد نمیشود چرا که این موضوع را یک موضوع حل شده میدانند و علت مخالفت یا بی توجهی آنان نسبت به این مسائل همین است. بیشتر کشور هایی که سازمان فضایی چندان فعالی ندارند (مانند ایران) ممکن است که از حقیقت امر بی خبر باشند و درباره مسطح بودن زمین چیزی ندانند چرا که قوانین همان قوانین است و میتوانند ماهواره و کاوشگر پرتاب کنند اما اطلاع یافتن از شکل زمین حتی اگر تصاویری از فضا تهیه کنند، برایشان غیر ممکن است چرا که همانطور که پیش تر اشاره کردیم افق از ارتفاعات منحنی به نظر میرسد و البته اثبات مسطح بودن زمین نیازی به ارسال ماهواره یا کاوشگر ندارد و باید پروژه هایی در سطح زمین انجام شود تا بتواند پیشرفتی در این مسیر داشته باشد.

 

امیدوارم بطور خلاصه توانسته باشیم به تمامی سوالات احتمالی و رایج زمین مسطح پاسخی قانع کننده داده باشیم. با تشکر از همراهی شما عزیزان.

 

 

 

 

Share this post

695 comments

اضافه کنید
 1. علی ۹ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۱۴ پاسخ دادن

  سلام یه سوال داشتم
  این تخت بودن زمین رو باور دارم ولی یه سوال ذهنمو پر کرده که چرا تا الان این موضوع رسانه ای نشده من به هر کی گفتم زمین تخته کسی باور نکرد ؟

 2. دیانا ۱۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۵۴ پاسخ دادن

  سلام. مقاله خوبی بود. ولی تقریبا همه مواردی که اینجا توضیح داده شده تو مقاله های قبلی خونده بودم و میدونستم ولی اینجا بهتر متوجه شدم. مثل مرور و یاداوری بهتر بود برام.
  تنها چیزی که درست متوجه نشده بودم ، آسمانهای متفاوت از نقاط مختلف زمین بود که الان اونم درست فهمیدم.
  بیشتر دوست داریم مطالب جدید ارائه بدید درباره چیزایی که هنوز کشف نشده و دیده نشده.
  به هر حال تشکر از زحماتتون.

 3. بی نام ۱۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۳۹ پاسخ دادن

  اگر راست میگویید جواب این سوال را بدهید: زمین که بینهایت نیست، اگر تخت باشد و در اقیانوس سفر کنیم، بالاخره به لبه انتهایی آن میرسیم، در آن لبه چه اتفاقی می افتد ؟
  پیروان این نظریه مضحک به فضا نمی توانند سفر کنند که احمقانه بودن ایده شان ثابت بشود، حداقل به اقیانوس که میتوانید سفر کنید و از لبه انتهایی زمین عکس بگیرید تا انقدر در جهل نمانید.

  • flatearther ۱۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۲۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   متاسفانه شما در جهل دست و پا میزنید چرا که کوچکترین دقتی به متن این مقاله نکردید. در مقاله پاسخ به این سوال موجود است پس بهتر است بجای متهم کردن دیگران به جهل، دقت بیشتری به خرج دهید.
   موفق باشید

   • عبدالله ۹ خرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۲۸ پاسخ دادن

    نباید نظریه ها رو جهل تفسیر کرد چرا که همونطور که شما دلیل برای تخت بودن دارید دلایلی هم برای گرد بودن زمین هست پس لطفا به نظریه ها احترام بگذارید و تنها نظرات خودتونو بیان کنید

  • هادی ۱۲ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۰۴ پاسخ دادن

   یک آدم باشعور، وقتی بخواد جلوی یک چیزی حرفی برای گفتن داشته باشه، اول باید اونو درست بشناسه! شما مقاله رو بخون! بقیه مطالبو هم تحقیق کن و بعد بیا به بقیه مسائل بپرداز!

   سوالای من از شما:
   ۱- زمین تخت گرایان نگفتن زمین لبه داره، بنابراین شما این حرفو با توجه به چه چیزی میزنین؟!
   ۲- آیا شما در مدل کرویت خودتون رفتین مرکز قطب جنوب که زمین تخت گرایان هم بتونن در مدل خودشون به اونطرف کوه‌هایی که زمینو احاطه کردن برن که معلوم هم نیس چندین کیلومتری بعدش وجود داشهت باشه؟! هیچ فکر کردین که اصلا کلیت این رفتن باید چطور و به چه صورتی انجام بشه؟! فیلم دزدان دریایی کارئیبو زیاد دیدین عایا؟! البته گمونم گیم آو ترونزم زیاد دیده باشین!
   ۳- دلایل دیگه‌ای که زمین تخت گرایان میارنو مورد بررسی قرار دادین؟! یا فقط دوست دارین اونارو نشنیده بگیرین و به مغلطه‌هاتون ادامه بدین؟! همونطور که اصلا همین مقالرو نخوندین و باز میگین لبه!
   ۴- اصلا یه چیزی! به من بگین چرا ناسا به ماه برنمیگرده؟! نکنه بنزینش تموم شده؟! البته کاری به فیک کاریاشم ندارما!
   ۵- به من بگین انتهای این جهان کیهانی کجاس؟! یا اگه انتهاش فلان جاست، بعد از اون کجاست؟! خو مگه نمیگین زمین بالاخره باید یه جا تموم شه! پس این کجا باید تموم شه؟! یا اصلا بهتره درمورد چیزی که در حال حاظر فرای علم ماس حرف نزنیم و چیزای ساده‌ای که هنوز تو درکشون موندیمو بررسی کنیم؟! انگار یه بچه ندونه دو + دو میشه چهار بعد بگه رادیکال ۴ رو بگو چن میشه!
   ۶- به من بگین آیا از پیمان آنتراکتیکا چیزی حالیتونه؟! یا اصن اولین باره که میشنوین؟!!
   ۷- عاقا یه سوال کروی چرخنده!!!!! به من بگین وقتی یه هواپیما از انتهایی‌ترین خشکی روی زمین پرواز میکنه و میره به سمت قطب شمال، موقع رد شدن از قطب شمال به کجا میرسه با توجه به چرخش زمین؟! آیا هواپیما هم همراه زمین روتیت میشه؟! مگه داریم؟! مگه میشه؟! آزمایشی دارین که نشونش بده؟! فلسفه نمیخواما چون منم میتونم با فلسفه زمینو مکعبیش کنم! اینم نمیخوام که مثال مگس تو ماشینو بگین یا مثال انداختن یه چیز تو قطار و افتادنش ب همون نقطه رو بگین! بهتر نیس مثال بالای قطارو بگیم؟! یه شخص بالای قطار بپره چی میشه؟! همراه قطار میره جلو؟!

   پ.ن:
   – طبیعتا جواب مغلطه رو باید اینجوری داد دیگه!
   – خدا به دادمون برسه الآن میاد یه تیکه از حرفو برمیداره یه سری مغاطل دیگرو استارت میزنه! (مغاطل جمعه مغلطس که از خودم دراوردم ولی شاید معلم ادبیاتتون میگف باور میکردین! گرچه الآنم شاید اگه لو نمیدادم کرده بودین!)

   • پارسا ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۷ پاسخ دادن

    با سلام قربان، عزیز من زمین سر تهش رو زدن، دیگه چیزی نداره. تو مسیری مستقیم بری دوباره بر می گیردی سرجای اول. ببخشید دست ما نیست میشه. بعد از اون یعنی چی هواپیما روتیت میشه. چجوری اصلا به ذهنت خطور کرد. اصلا من ترسیدم. روتیت میشه. چجوری اخه. چه ربطی داره. مثالش پشست. من چیکار کنم فیزیک اینه. میگی تغییرش بدیم باشه. از این به بعد پشه تو جو ماشین میچسبه به شیشه. بیام بیرون از جو درست میگی ولی داخل فرق میکنه. اصلا عملکرد هواپیما بخاطر همینه که بر اساس کروی بودن زمین. بر اساس جاذبه کار می کنه خوب. بر اساس جاذبه زاویه رو میگه. عزیز من همه دروغ میگن. مهندس هواپیما هم دروغ میگه. مهندس الکترونیک که سنسور میسازه هم دروغ میگه. گالیله دروغ میگه. انیشتن دروغ میگه. فیزیکدانان هم میگن. شما تنها نابغه این جهانید. این همه سال اینها بدخت شدند. مبارزه با ادیان کردند. جانشان را دادند دورغ میگند، شما راست میگید. مهم هم نیست، حرف های شما تاثیری روی کار ما، تحقیقات و علم نداره. افراد بی سوادی که کپی میکنند حرف های افراد نادان بدون توجه و دانش و حتی فکر هیچ ارزشی ندارند. حرف های شما به راحتی قابل رد. من متنی نوشتم برای وبلاگ این سایت درباره ۱۰۰ دلیلشان و چهار دلیل اول به راحتی رد شدند و برنامه گذاشتم دو روز یکبار هرکدام را رد کنم اما برنامه را روی سایت تغییر میدم. این پدیده وحشتناکه. ایراد نداره نظرتتان رابگویید اما التماس دارم فیزیک را اول بخوانید. ریاضیات را بخوانید و سپس حرف بزنید. خواهش می کنم. در جامعه علمی هیچ ارزشی ندارید شما. شما منطق و سخنان درست بیاورید علم قبول میکنه. برید و رد حرف هایتان را بخوانید. اگر دانشمندی حرفی زده روی تجربه و سالیان زیاد تحقیقات بوده نه رو هوا. نه یکشبه. تازه بازم میگه حرف من قطعی نیست. اصلا درست زمین مثل کف دست صاف. اثبات درست بیارید. اصلا این حرف ها وحشتناکه. اصلا فکر به نسبیت کردین، فکر به این همه پدید. ستاره، کهکشان کردید. زمین فقط صاف. خورشید با این عظمت روی زمین صاف بتابه که همه جا روشنه. اینطور که شما گفتید خورشید باید تو زمین باشه تا یک تیکه شب بشه تازه اگر خورشید مسطح باشه نه کره. من خیلی تعجب میکنم.

  • flatearther ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۱۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- این یک ادعا نیست بلکه یک واقعیت است و میتوان آن را اثبات کرد.
   ۲- این نیز مطلب خنده داری نمی باشد و دارای شواهدی است که این واقعیت را ساپورت میکنند. میتوانید مطالبی را در ارتباط با دروغ سازمان های فضایی در لینک زیر مطالعه کنید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=550

   موفق باشید

   • elias ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۰ پاسخ دادن

    اگر زمین تخت باشه مثل یک سکه یا فرش ما در یک سمت هستیم اون سمت زمین چی هست و فاصله خورشید تا زمین چقدره که در گردشش فقط قسمتی از زمینو روشن میکنه و اندازه خورشید دقیقا چقدر میشه اگر همه حرفهای شما منو یاد سفسطه و مقلطه سقراط انراخت که به یه کسی شب تا صبح اونو به باور رسوند که توی ظرف اب نیست و اخر اب و به صورتش پاشید

   • ی ۳ خرداد, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۵ پاسخ دادن

    برام سواله که چرا توی قرن بیست و یک داریم در مورد تخت بودن یا کروی بودن زمین صحبت میکنید و تعجب میکنم از این که کسایی که تحصیلات دانشگاهی دارن یا به علم اعتماد دارن چرا با همچین آدمایی بحث میکنند عزیزان این یه دوره داره میگذره بزارید توی جهل خودشون بسوزند بزارید دنیا رو همون جور که دوست دارن ببینید فقط حواستون رو جمع کنید که سبب احمق شدن بقیه نشن

  • Amir ۱۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۴۹ پاسخ دادن

   آفرین آقا پدرام، واقعاً خوب گفتی. مخصوصاً اولی رو.
   نقشه‌ای که بهش میگن نقشه زمین تخت در واقع چیزی نیست جز یک نگاشت آزیموتال از کره جغرافیایی به مرکزیت قطب شمال 🙂 🙂
   از جایی که زمین تخت گراها هنوز نتونستن روشی رو بیابن که با کمک اون نقشه قاره‌ها رو از یک نمونه کروی به یک نمونه مسطح طوری منتقل کنن که فاصله بین هیچ دو نقطه‌ای در طی این فرآیند دستخوش تغییر نشه به همین خاطر میان مغلطه میکنن و میگن هنوز نقشه دقیقی از قاره‌های زمین موجود نیست! در حالی که موجود هست و اون همون کره جغرافیایی و نمونه دقیق‌ترش گوگل ارثه. از اونجا که تمام مسافرت‌های زمینی، دریایی و هوایی بر اساس نقشه‌های کروی شکل مثل کره‌های جغرافیایی و گوگل ارث انجام میشه و مسافت‌هایی که توسط این نقشه‌ها پیش بینی میشه منطبقن با واقعیت زمین، پس اینها نقشه‌های واقعی زمین هستن. در نتیجه زمین نمیتونه مسطح باشه بلکه باید کروی باشه چرا که اساساً پهن کردن سطح یک کره بر روی یک سطح تخت غیر ممکنه. به همین خاطر یک زمین تخت گرا نمیتونه جواب درستی به این دو سؤال بده طوری که جواب‌ها با همدیگه ناسازگار نباشن:
   ۱- فاصله قطب شمال تا استوا چقدره؟
   ۲- طول خط استوا یا حتی کسری از استوا که محدود به دو نصف‌النهار معینه، چقدره؟
   حال با این اوصاف معلوم نیست وقتی نمیدونن زمین تخت چه نقشه‌ای داره و فواصل بین مکان‌های واقع در نیمه جنوبی زمینو با ۲۰۰ درصد خطا (نسبت به واقعیت زمین) پیش بینی میکنن، پس چطور با اطمینان مدعین زمینو یه سری خشکی یخ زده احاطه کرده!! باید بهشون گفت تا وقتی نقشه دقیقی از زمین تخت ارائه نکردید نیاید محکم ادعا کنید که زمین مسطحه.

 4. سعید محمدخانی ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۱:۴۰ پاسخ دادن

  درودبرشما و سپاس بابت مطالب خوبتون،
  مدیر محترم بنده یک راه ارتباط خصوصی با شما احتیاج دارم میشه خواهش کنم لینک یا ایمیلی یا شماره تلفن برام ارسال کنید خواهش میکنم ،داستان حیاتیه و نمیتونم در فضای عمومی مطرح کنم،من دنبال یه رهکارم و حاضر بابت رسیدن به جواب هر هزینه ای اعم از مالی یا حتی جانی برای رسیدن به جوابم بپردازم تمام سایتتون و کانالتون رو زیر رو کردم ولی اون جواب رو پیدا نکردم ولی فکر میکنم شما این مطلب رو بدونید ،ممنون میشم که یه راه ارتباط خصوصی در اختیارم بزارید.شماره تماسم هم این شماره است.***********سعید محمدخانی

  • flatearther ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۰۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   داستان کودک ۵ ساله ای است که کتاب فیزیک دبیرستان را دست گرفته و بر روی آن نقاشی میکند و میخندد بدون اینکه درکی از اعداد و ارقام و مفهوم های فیزیکی درون آن داشته باشد. بخندید و شاد باشید.
   موفق باشید

   • ب ت چ ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۴۸ پاسخ دادن

    عه مگه شما علمت از دانشمندا کروی گرا که اثبات کردن زمین کرویه و شما یه عده خرافی نیستید بیشتره مگه ناصا ناموص دزدیده که بخاد از همه مردم جهان مخفی کنه خخخخخخخخ این حرفاتون رو هر جا می‌شنوم خندم میگیره مرسی که هر روز جوک های جور وا جور میسازی داداشم یه خرافی دیگه هم بیار بخندیم پص این همه خرج هایی که واص ناصا از دولت های کشور های مختلف الکیه؟؟؟ با هم میگن بین خودمون باشه زمین تخت هست نه کروی بیایین بخندیم؟؟؟ لطفا از این باور های خرافی اجدادتون دصت بردارین مرصی واص هر خنده‌ ام خیلی خوب جک میگی برو شما استعداد بیشتر از اینهاست تو باید کمدین بشی داشم گالیله بدبخت واصه اینا سرش تراشیده شد بفهمونه زمین کرویه مثل توپ نه تخت و صاف

 5. hamidreza ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۱۵ پاسخ دادن

  سلام من الان چند وقت که با خوندن مطالب مفید تون به زمین تخت ایمان آوردم ولی وقتی دربارش به بقیه حتی خانواده میگم منو بد جوری مسخره میکنن و مجبور شدم اینو مثل راز نگه دارم امیدوارم روزی حقیقت برای همه فاش شه

 6. hamidreza ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۲۵ پاسخ دادن

  سلام من کاملا به زمین تخت اعتقاد دارم و فقط یک سوال دارم چگونه شهاب سنگ ها از گند آسمانی عبور میکنند بدون اینکه گند آسیبی ببیند بازم میگم من به زمین تخت اعتقاد دارم ولی فقط خواستم پاسخ این سوالم را ببینم

 7. 27/ 4 ۱۳ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۴۰ پاسخ دادن

  هر کاری دارین بکنین فقط زمین رو چرک نکنین:(:)))) این آقا و هر کسی دیگه ای که داره برای این پروژه زمین تخت تلاش میکنه و میخواد ثابتش کنه، فقط و فقط داره خودش و خانوادش رو گول میزنه که بگه آره دارم یه کاری انجام میدم یعنی!!

 8. سهیل ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۱۴ پاسخ دادن

  الان داره کم کم سفر های توریستی به فضا هم راه می افته و همه می تونن سیاره کروی ما را مشاهده کنن شما هنوز تو فکری زمین تخته؟؟…..به لطف خداوند به زودی همچین تفکر انحرافی که معلوم نیست چه اهداف شیطانی پشتشه جمع خواهد شد

  • flatearther ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۲۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   حرف شما یک مغلطه است. هنوز چنین سفر هایی رخ نداده است و شما از سفری که هنوز انجام نشده و رخ نداده درحال نتیجه گیری ای هستید که به نفع شماست. درضمن این نکته را نباید فراموش کنید که با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله موجود است و حتی قبلا نیز درباره آن توضیح داده ایم، حتی سفر به فضا و مشاهده زمین از فضاپیما، اثباتی برای کرویت زمین نخواهد بود. بر فرض که چنین سفر هایی در آینده انجام شوند، مسافران تنها به جایی که اصطلاحا “لبه فضا” شناخته میشود میروند یا در نهایت در اطراف خط کارمن پرواز میکنند و زمین را از این فاصله مشاهده میکنند و این مشاهدات توسط زمین مسطح نیز ساپورت میشود.
   اگر قرار بود مسافران زمینی را به مدار ماه بفرستند و مردم از مدار ماه تصاویر آنلاین خودشان را بر روی اینستاگرام بارگذاری کنند، قضیه کاملا متفاوت بود اما این سفر ها نهایتا در ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلومتری از زمین انجام خواهند شد نه بیشتر.
   موفق باشید

  • مصطفی ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۳ پاسخ دادن

   https://www.google.com/amp/s/www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-5368573/amp/How-Elon-Musk-pulled-incredible-Starman-livestream.html

   آره قراره فرشتگاه نجات ناسا مارو با این ماشین به سفرهای توریستی ببرند اونجا هم کلی دیدنی است از لوکیشن ساخت فیلم فرود بروی ماه گرفته تا ماهواره های اسباب بازی و ایستگاه فضایی پلاستیکی بین المللی.

 9. پدرام ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۵۰ پاسخ دادن

  آقا تکلیف کدر و کتیف نشدن گنبد آسمان چی شد؟لطفا جریانات باد و آب موجود در هوا را بعنوان پاسخ ارايه نکنید که مثال نقض دارد .ضمنا در این مطلب چرا میگویید که نمایش نقشه درست زمین تخت ممکن نیست؟

  • Amir ۱۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۱۴ پاسخ دادن

   آقا پدرام
   یه نگاهی به جوابی که پیشتر براتون فرستادم بکنید.
   در ضمن اساساً گنبدی وجود نداره که بخواد کثیف بشه و حتی لزومی هم برای وجود چنین چیزی در مدل زمین تخت نیست. اینو خود مدیر سایت هم بهش معترفه.

   • پدرام ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۶ پاسخ دادن

    امیرخان سلام
    اگر گنبد آسمان وجود نداره پس آیات قرآن رو قبول ندارید؟ ضمنا نقشه دقیق و با ذکر اندازه زمین ّتخت چرا وجود نداره؟ طبق گفته همین مطلب بالا

    • ب ت چ ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۰۰ پاسخ دادن

     شمایی که مردم رو به سمت غلط هدایت میکنی حرف از قرآن ودین نزن زیادم پای مدارک مذهبی نکش تو خرافیاتتون اگه خواستی بیا پی میخام همتونو به خاک بمالم Basir_ghatel_ravani@
     عذر خواهی اگه بهتون بر خورد

 10. مصطفی ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۵۰ پاسخ دادن

  https://m.imgur.com/gallery/EuxZ7xV

  دوستان و عزیزان که تلاش میکنید به سفر زیارتی سیاحتی مریخ دعوت بشید این عکس هایی که از مریخ نشون میدن همگی تقلبی و فتوشاپی هستند.
  یک موردش که لو رفته در جزیره دوون کانادا گرفته شده یا مورده دیگه ای که در صحرای مصر بوده.
  در این عکس رنگو قهوه ای و حالت خاکی کردند که فکر کنیم مریخ این رنگیه ولی افراد حرفه ای فتوشاپ گر میتونن اینارو تشخیص بدن.

 11. Amir ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۵۷ پاسخ دادن

  قابل توجه دوستان محققی که میخواهند در مورد شکل واقعی زمین تحقیق کنند:
  میتوانید به وبسایت ************* مراجعه کنید و از اطلاعات آن و منابع متعددی که ارائه داده استفاده کنید.

 12. مصطفی ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۰۴ پاسخ دادن

  ***********************************************

  مجموعه ای از دلایل تخت بودن زمین با استفاده از عکس های علمی که با عقل جور در میاد در این سایت است. اینقدر ساده و راحت توضیح داده که بچه ۴ ساله اگر بخواد بفهمه قطعا خواهد فهمید.
  نه مثل ناسا که اعداد عجیب غریب بده با عکس های فتوشاپی و بی سرو ته.

 13. مصطفی ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۱۰ پاسخ دادن

  بل کام Bellcom یکی از افراد ناسا چند سال پیش اعتراف جالبی کرد میگفت هرچی گفتیم دروغ بوده.جالب میگه ما فقط دروغ درباره چند مورد نگفتیم بلکه دروغ درباره همه چی گفتیم این یعنی بزرگ ترین کلاه برداری تاریخ. سرچ کنید مصاحبش میاد.
  به عکس چهارم در لینک بالا توجه کنید به قرار گرفتن گاز در کپسول اشاره میکند که چطور امکان داره یک فضانورد مجبوره کپسول اکسیژن برای نگهداری اکسیژن داشته باشد ولی زمین بدون هیچ محفظه ای قادر به نگهداری تمامی گاز درون و بیرون اتمسفر خودش است؟!

 14. مصطفی ۱۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۲۰ پاسخ دادن

  NASA insider..it is not they we lied about certain things..we lied about everything!

  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DCSbznWiJdcY&ved=2ahUKEwi319e5iL7hAhWFm-AKHYLCB4o4FBCjtAEwBnoECAEQDw&usg=AOvVaw3iFrulkAqtSjJ6FuaawE9j

  بوش پدرو مثلا بردن بهش دستاوردهای ناسارو نشون بدن از روی عمد یا تصادفی معلوم میشه ناسا از جلوه های ویژه سینمایی استفاده میکنه.

  • مصطفی ۱۹ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۴۵ پاسخ دادن

   ابان بن تغلب می‌گويد: از امام صادق(ع) پرسيدم: زمين بر چه چیزی استوار است؟ امام(ع) فرمود: بر ماهى، گفتم: ماهى بر چه چیزی استوار است؟ فرمود: بر آب، پرسيدم آب بر چه چیز؟ فرمود: بر صخره (سنگ سخت) پرسيدم: صخره بر چه چیز؟ فرمود بر شاخ گاوى راهوار، گفتم گاو بر چه استوار است؟ فرمود: بر خاك نمناک، گفتم: خاك نمناک بر چه چیز؟ فرمود: هيهات، كه در اين‌جا دانش دانشمندان گم گشته است.‏

   هرکسی میتونه مصاحبه کنه ، اینکه یه نفر یه جا یه چیزی بگه که قابل استناد نیست حتی زمین تخت قبول داشته باشه پس عقل ما چی میشه؟
   بشخصه با افرادی که فکر نمیکنن مشکل دارم هرکس که چشم آبی و خوشگل باشه حرفش براشون سند میشه.

   • S²M² ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۱ پاسخ دادن

    با عرض سلام و احترام اولا این بحث علمی رو با فحاشی خاتمه ندهید.انگار که اگه فحش بدین شما پیروز میدان میشوید…(منظور گوینده این متن _مصطفی_ نیست)
    دوما مگه امام صادق دانای کل نیستند؟ چگونه مساله ای را گفتند :دانشمندان هنوز نمیدانند؟ آیا امام صادق منتظر کشف دانشمندانند تا آن هارا به مردم آموزش بدهند؟ و در ضمن ما خیلی احادیث نامعتبر داریم. لطفا با ذکر دقیق منبع، حدیث را ذکر فرمایید.

    حدیث مفهوم درستی و عقلانی ندارد.

 15. مصطفی ۱۹ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۲۵ پاسخ دادن

  https://youtu.be/yBRUye7-ml0

  در این کلیپ به وضوح و با مدارک و شواهد تایید شده نشون میده تمام فضانوردی های ناسا در کجا ساخته میشه و اسم لوکیشن ساخت مسخره بازی هاشون میک هود Michoud یا میشاد است.
  با استفاده از پرده های سبز و جلوه های ویژه فوق حرفه ای که تکنولوژیش تنها در دست هالیووده فیلم های فضاییه شاد و سرگرم کننده ای برامون میسازن. اینها همون جادوگران بنی اسرائیلی و شیاطین انسی و جنین که در قرآن اشاره شده.

 16. مصطفی ۱۹ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۰۵ پاسخ دادن

  شاید برای عده ای سوال باشه که قطعا به حقه چرا هالیوود اینقدر شیطانیه و با چه هدفی با ناسا همکاری میکنه؟
  خب برای شناخت یک مجموعه باید به آثارش مراجعه کنیم تا ذات واقعیه ایش رو بتوان شناخت.
  ناسا صرفا ک مجموعه دزد که برای پول فیلم میسازه نیست بلکه اهداف آخرالزمانی و شیطانی دنبال میکنه.
  برای همین از دوستان میخوام که فیلم گلس Glass حتما ببینید ولی قبلش براتون فیلمو نقد کنم که وقتی دیدید به بعضی نکات پنهان فیلم پی ببرید.
  در اینکه هالیوود جلوه های ویژه قدرتمندی داره و فیلم های خوبی هم میسازه شکی نیست اما داشتن تکنولوژی به معنیه حق بودن نیست.
  در فیلم گلس که محور سه شخصیت باسم دیوید ، گلس و هیولا میچرخه اشاره به سه گانه یا ترینیتی یا پدر ، پسر روح القدس است که مثلا فیلمی باسم خوب ، بد زشت هم بر اساس همین ترینیتی ساخته شده. خب در قرآن میدونیم که شرکه که برای خدا فرزند قرار دهیم.
  شخصیت خوب فیلم که ناجیه دیوید نام داره که همان داود بنی اسراییل است که اونا منجی خودشون میدونن و اسم پسرش جوزف یا یوسف است که دوباره از پیامبران بنی اسراییلیه. یکی از از قدرت های این شخص قدرت قضاوت و تشخیصه ذات انسان هاست که از ویژگی های حضرت داود بوده.
  این شخص به آب که نماد پاکی و برای غسل استفاده میشود حساس است و جالبه شخصیت مثبت فیلم با آب که نماده پاکیه مشکل داره.
  شخصیت شرور فیلم هیولاست.
  این هیولا در متون یهود اشاره شده که در واقع همان دجاله. موجودی دورگه انس و جن یا در فیلم میگه انس و حیوان که بدنی عضله ای با رگ های سبز داره. دجال در هالیوود به اشکال مختلف بما نشون دادن مثلا در فیلم Being there شخصی عجیب و مرموز که باغبون بود و در آخر بروی آب راه میرفت اشاره شده و نکته دجال ارتباطش با رسانه و اینترنت است.در این فیلم بازیگر نقش اول از صبح تا شب پای تلویزیون بود.
  در فیلم گلس، هیولا و منجی از طریق اینترنت به دنیا معرفی شدند.
  هیولا در این فیلم میگه که The Beast است و این موجود شیطانی خودشو فرزند حرام زاده ی ابلیس رجیم میدونه.
  مثلا بروی سینه یا شکمش سوختگی است که بهش نشانه ی دجال میگن Sign of the beast.
  سوال اینکه آیا در فیلم های دیگه هالیوودی با این جزییات به دجال اشاره شده؟
  بله مثلا در فیلم های ایکس من که همگی جن هستند شخصیت وولورین یا گرگینه همان دجال است که ویژگی های دجالو داره.
  در فیلم والهالا رایزینگ به تک چشم اشاره میشه که نکتش شروع قیام دجال از بریتانیای پروتستان به سمت اورشلیم جدید یعنی آمریکا است.
  مثلا در فیلم وسترن که شاید فکر کنیم ربطی نداره مثل فیلم ترو گریت شخصیت اول تک چشمه و منجی معرفی میشه.
  یا در فیلم وسترن آنفورگیون Unforgiven با بازی کلینت ایستوود در آخر فیلم سایه ای بروی چشمش میفته و جایگاهه خودشو جهنم میدونه.در واقع نابخشوده اشاره به ابلیس رجیم است که رانده شده و تا روز قیامت نفرین خواهد شد.
  شخصیت هیولا فیلم گلس دارای چندین شخصیت است که کاملا جن زدگیو نشون میده و این شخص دیگه از قوه عقل و درک بهره ای نداره و به طور کامل تحت کنترل جنیان است ک جالب تر اینکه میگه ما دنباله نوریم یعنی جنیان و شیاطین و دجال نور هستند نه خدا و سربازانش.
  شخصیت سوم که خوده شیشه است همان سیستم صهیونیه که لباس بنفشی هم پوشیده که همگی نماد گرا هستند که نشان طبقه ثروتمند و الیگارشیه یهوده و جالبه کتاب های کمیک بوکیو این شخص مینویسه. معنیش اینه که صهیونیزم دنبال ساخت آخرالزمان دروغین برای اومدن مسیح دجال است.

   • مصطفی ۲۰ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۰ پاسخ دادن

    حقیقت درکش سخته بستگی داره به چی حق گفته بشه چون الان آمریکا حمله میکنه به کشورای دیگه یا به عربستان کمک تسلیحاتی میده خیلیا تو همین ایران عاشق و دلباختشن و میگن حق با آمریکاست.
    شعرای معروف مثل حافظ، مولوی، سعدی و فردوسی به حق بودن امام علی اشاره کردند ولی عده ای هم هستند که میگن قرآن میخوایم چکار شاعرهای معروف هم مثل این افراد گفتن خوب باشید در صورتیکه خوبی و انسانیت رو این اشخاص از قرآن و اهل بیت گرفتند.
    متاسفانه در فیلم های هالیوودی حق رو پایمال میکنند و دزدان و حرام زادگان و جنیان رو حق معرفی میکنند و اینقدر زیبا نشون میدن و رنگ و لعاب میدن که دیگه تماشاچی رو هیپنوتیزم میکنند.
    این سیستم ایلومیناتی که ناسا هم کنترل میکنه از طریق کنترل ذهن یا Mk-ultra ذهن های مارو هدایت میکنه البته نه بسوی حق بلکه شیطان رجیم خودشونم در فیلم Get out به این کنترل ذهن اشاره میکنند. یا امینم در موسیقی Real slim shady به کلون سازی و کنترل ذهن خودش اشاره داره و خودشون عروسک های خیمه شب بازیه سیستم ماسونی میدونن یا مایکل جکسون در موسیقی Leave me alone اشاره به کنترل ذهنش داره.
    مثلا فلسفه ی هل بوی یا پسر جهنمی چیه؟
    یعنی ابلیس رجیم و دجال ناجی ما میشوند؟
    چون هالیوود فیلم خوشگل میسازه حقه؟
    خب همینا فیلم های فضایی و ناسایی برای ما میسازن پس چطور کسی که بز پرسته بما میتونه واقعیتو بگه؟
    وقتش نشده ما انسان ها بیدار بشیم و اینقدر سرکار نریم؟

 17. مصطفی ۲۲ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۳۴ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=oOa1Zv7nvbc

  دوستان زمین تخت گرا احتمالا کلیپ های این شکلی زیاد دیدند.
  بدون هیچ پیش قضاوتی و تحلیل و مخالفت یا موافقت این کلیپ بخصوص دقیقه فکر کنم ۱۴:۳۰ ببینید به شکل عجیبی بند بازی لو میره. اصلا چیزی باسم ایستگاه بین المللی فضایی وجود خارجی نداره صرفا یک بازی کثیف و شیطانی از سوی صهیونیزم جهانی برای رسیدن به اهداف پلیدشون است.

  • مصطفی ۲۲ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۰۹ پاسخ دادن

   تو این کلیپ به نکته ی جالب دیگه ای اشاره میکنه درباره تاخیر در رسیدن صدای فضانوردان به زمین. در یک جایی خوب نقششون اجرا میکنن البته دوسه تا سوتی با چهرشون میدن ولی در یک جای دیگه واقعا خیلی احمق میشن و همزمان یک نفر از فضا گیتار میزنه عده ای احمق تر هم از روی زمین باهاش همخوانی میکنن. اینو دیگه کجای دلمون بزاریم دوستان استیون هاوکینگ پرست چه توضیحی برای این تاخیر صدا دارید؟

 18. مصطفی ۲۲ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۲۷ پاسخ دادن

  کلیپ بسیار جالبیه دقیقه ی ۱۴:۴۵ عجیبه اینقدر بچه گانه ناسا کلاه برداری میکنه.
  این بند بازیا دهن خیلیارو میبنده دیگه حرفی برای گفتن نمیزاره، اگر این کلیپو دیدید و دوباره بیاید حرفهای این شیاطین بما بگید که مثلا ما باور کنیم زمین تخت نیست معلومه مشکل حاد روحی روانی دارید یا اینکه مشکل دیده شدن دارید و صرفا میخواید مخالفت کنید.
  واقعا این کلیپ حجت بر همه تمام میکنه مگر اینکه خیلی کور دل و ترسو باشیم و حقیقت رو نبینیم.

 19. مصطفی ۲۲ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۲۱ پاسخ دادن

  دوستان وعزیزان اگر هنوز باور ندارید ناسا و کل سیستم آمریکا توسط دجال کنترل میشود پس خواهشا برای بیدار شدن از خواب فیلم وکیل مدافع شیطان Devil advocate با بازیگری کیانو ریورز و آلپاچینو حتما ببینید.
  این فیلم خوده اصل آمریکاست و کسانی هم که این فیلمارو میسازن شوخی ندارن که صرفا بخوان برای سرگرمی فیلم ساخته بشه نه اهداف شوم و آخرالزمانی پشت ساخت این فیلم ها است.
  بعضی مطالب نمیشه گفت چون درباره جن گیری و رمالیه و آمادگی ذهنی وجود نداره ولی خلاصه برداشتمو از این فیلم میگم و اگر تونستید این فیلمو البته سانسور شده ببینید چون نمیخوام تبلیغ گر افرادی باشم که خودم باهاشون مخالف صددرصدم اما چون بعضیا میان و فلسفه بافی میکنن و هیچ اطلاعی از هیچیه دنیا ندارن باید این مطالب گفته بشه و ذهن های تعطیل رو بیدار کرد.
  نقش اول فیلم خوده پسره شیطان باسم کیانو ریورز که در متون یهود یا صهیون به اسب تک شاخ یا شاخ کوچک معروف است و دست راست شیطان رجیم که سایت های غیر اخلاقی میچرخونه مستقیم همین جن لعنت شده است.
  نفر دوم از فرزندان ابلیس لعین رجیم که ان شاالله در روز قیامت بدست امام زمان سرش بریده خواهد شد دختر قرمز پوش یا Lady in red یا اسکارلت وومن است که این زن به فاحشه بابل معروفه و جالبه در این فیلم اشاره میکند که نیویورک همان بابل جدید است.شهری سراسر گناه آلود که توسط الیگارشی سرمایه دار یهود کنترل میشود.
  در این فیلم پسر ابلیس رجیم از طریق یک زن که کلیسایی هم است متولد میشه یعنی مسیحیت صهیون پشت این فساد عظیم هستند.
  مورد مهم که نکته ی حرف های من است اشاره به رابطه نامشروع تک شاخ و زن قرمز پوش برای بدنیا آمدن Antichrist که مثلا پسر ابلیس نفرین شده با این موضوع مخالفت میکند. خیلی نکته مهمیه اولا دجال رو نوه خوده ابلیس رجیم نشون میده دوم اینکه از رابطه انس دورگه با جن شکل میگیره. کیانور ریورز کاملا اشاره به کلمه The antichrist میکند و دیگه حرفی برای تفسیرو تحلیل نمیزاره.
  تک چشمی که بروی دلار است از نمادهای پنهانه و شاید کسی ندونه این تک چشم و هرم در کجا قرار داره.
  خب آیا هالیوود صهیون به محل زندگی منجیش اشاره کرده؟
  جواب بله و خیلی پنهانو مخفیانه است.
  اولا در رابطه با دورگه بودن دجال بگم که ما در اسلام ازدواج جن و انس داریم ولی اینکه بچه متولد بشه من جایی ندیدم مگر اینکه در سایت های خارجی اشاراتی به جنسیان یا دورگه انسان خزنده ها شده و فیلم هایی از این موجودات هست که چشماشون حالت گربه ای میشه یا زبون مار دارن ولی اینکه دورگه هستند معلوم نیست شاید خوده جنیان هستند که تغییر شکل میدهند.
  شاید هم از طریق هیبرید سازی ژنتیکی اتفاق بیفته ولی چون اثبات نشده و شخص عالم یا مرجع دینی تایید نکرده که حداقل بشه رجوع کرد پس قابل تایید نیست ولی در فیلم های متعدد هالیوودی به این دورگه منحوس اشاره شده.
  یک از فیلم پارک ژوراسیک دوتا جدیدش که اومده شروع کنیم ابتدا آدما به جزیره ای میرن که درش خزندگان هستند و در این جزیره هرم قابل مشاهده است.
  موجودی دورگه انس خزنده با پنجه های گرگ گونه ساخته میشه اما در آخر دایناسور غول پیکر که از نظر من ابلیس رجیمه اونو شکست میده.
  چون فراماسون ها اعتقادات عجیب غریبی درباره آلفا و امگا بودن خدایان خودشون دارند که در واقع همان جنیان هستند.
  مثلا جنیان بزرگ تر بالدار رو امگا یا الف میگن ولی کوچک تر ها رو آلفا یا اورگ صدا میزنن.
  آلفا هارو در فیلم صعود ژوپیتر نشون میده که خزندگان بالدار هستند و مامورین خدای سیستمند که در واقع باور صهیون به فرشته بودن جنیان است.
  نکته ی بعدی درباره جزیره دجال که بهش اشاره شده فیلم کینگ کونگه پیتر جکسونه که دوباره انسان های مدرن به رهبری آمریکا به جزیره مرموز پنهانی سفر میکنند و با موجودات خزنده یا همان جنیان و یک موجود غول پیکر باسم کینگ کونگ برخورد میکنند. در ابتدا کینگ کونگ وحشی عاشق زن چشم آبی مو بلوند میشود که اشاره به رابطه نژاد انگلوساکسون مسیحی صهیون با دجال است.
  بعد که دجال وارد شهر مجسمه آزادی یا همان دختر بابل میشود انسان های قدر نشناس اونو مظلومانه میکشند که مثلا درس عبرتی بشه برای ما که اگر موجود ترسناک نفرین شده ی وحشی در آخرالزمان خودی نشون داد حواسمون باشه باهاش نجنگیم چون مسیح واقعی اونه نه عیسی بن مریم (ع).
  مثلا اشاره دیگری به این مسیح دروغین فیلم بلید Blade است که موجودی دورگه خون آشام انسان منجی میشود.
  کلا در هالیوود منجی باید حرام زاده باشد در غیر این صورت منجی صهیون نیست.
  ببینید دوستان با استناد به خوده فیلم های هالیوودی این حرفارو میگم و دلیل و مدرک میارم.
  مثلا در فیلم Shape of water جن آبی رنگ رو منجی نشون میدن. این جن با زن قرمز پوش که اونم مثل دجال ناقص الخلقه است رابطه عاشقانه برقرار میکند و زن ناقص بدکاره را به یک زن کامل دوزیست تبدیل میکند. یعنی پادشاه دوجهان میشود که البته ما میدونیم شیاطین هم خودشون میدونن پادشاه زنان عالم حضرت فاطمه(س) هستند و با ساخت چهارتا فیلم مزخرف مشرکانه قوانین الهی تغییری نمیکنند.
  ایکس من تماما جن پرستیه و شخصیتی باسم Jinn داره که جادوگر هم است و در واقع عفریته جنی باید گفت.
  شخصی که گرگینه است پنجه های گرگی هم دارد و سنش به اندازه سن استقلال کشور آمریکاست که همان اشاره به ماسون بودن آمریکا و ارتباطش با شیاطین لعن شده است.
  فیلم National treasure به پوستر تبلیغش هم نگاه کنید هرم و تک چشمو زده دیگه تفسیر نمیخواد معنیش اینه که همه چیزه آمریکایی ها از دجال آمده.
  فیلم آواتار به این دجال دورگه اشاره دارد که منجی میشود.شخصی که انس و جن است.
  درچنتا فیلم به جنیان زمان حضرت سلیمان که ادعای خدایی میکردند اشاره شده. یکیش Split که این جنیان به بدن شخص وارد میشوند.
  فیلم دیگر ایکس من است.
  الان فیلم جدیدی داره میاد که اسمش شزم است.
  یکی از قدرت های این موجود سلیمان است!!
  یعنی شیاطین زمان حضرت سلیمان به قدرت های حضرت سلیمان دست پیدا کردند.
  در فیلم جنگ ستارگان هان سولو همان ابلیس رجیم است.
  یک جن سبز رنگ عصا بدستی همراهیش میکنه.
  پسرش دجال است و شمشیر صلیبی که اشاره به مسیح صهیون است در دستان پسرشه.
  پس فیلم های فضایی هالیوود هم به صهیون و باورهای غلتطش مربوط میشه اینرو میگن بدونیم ناسا و هالیوود دو بال قدرت صهیونن که هردو جلوه های ویژه و دروغین هستند. در واقع پیامبر دروغین و مسیح دجال این دو سازمانند.
  ابلیس رجیم هم سازمان سیا است که آرم عقاب ارتش آمریکا همان زئوس یا خدای مشکرانه ی نمرودیان است.
  ادروارد دست قیچی با بازیگری جانی دپ همان دجال است.
  شخصیت مرموزی که دستان گرگی یا قیچی گونه دارد و از طریق خونواده ی آمریکایی که همان مسیحیت صهیون است وارد جامعه میشود.
  در یکجا با ساخت مجسمه فرشته و دایناسور(جنیان) اشاره به نبرد خیر و شر میکند و خودش رو بازیگر این نبرد میدونه.
  یا در کارتون رنگو یک مارمولک خزنده منجی غرب وحشی میشود. جالبه یک مار بزرگ که همان ابلیس رجیم است باهاش میجنگه و این مار از عناصر مدرنیته که سلاح نظامی است به همراه دارد که اشاره به رابطه مدرنتیه و سیستم ابلیس رجیم است.

  • مصطفی ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۱۳ پاسخ دادن

   بعید میدونم ترامپ و کشور مطبوعت از نظر عقلی سالم باشن.
   ترامپ فساد جنسی ، زوال عقلی و مشکلات مالیاتی و تقلب انتخاباتی در پروندش موجوده ولی چون صهیونو خریده کسی جرات نداره در مهد دموکراسی و آزادی بیان نزدیکش بشه.
   یادت هست که در انتخابات میگفت داعش رو هیلاری کلینتون ساخته؟
   یادته به عراق و افغانستان و ویتنام حمله کردند و میلیون ها انسان بی گناه وحشیانه کشتند.
   عکس های کشتار شیمیایی ارتش آمریکا در ویتنام موجوده و همچنین آلمان عزیزتون تسلیحات شیمیایی به صدام ملعون میداد تا جوانان مارو نابود کنند بعد خوده نامردش داروشو میفروخت.
   مثل عقرب نیش میزنن بعد میرن در مردشور خونه گریه میکنند.
   داری جلوی چشمت میبینی عربستان با همراهی آمریکا و صهیون ها مردم یمنو به خاک و خون کشیده و بی دلیل زن و بچه میکشن.
   اصلا موجودیت اسرائیل معنیش چیه؟
   یهود میگه من قوم برترم و فرزند خدا هستم یعنی ریشه ی اینا نژاد پرستیه.
   حالا اسکیزوفرنی کیه ؟ ترامپ و اوباما و بوش و حرام زاده های قبلیش.
   اوضاع داخلی هم که افتاده دست هم فکرای شما دیگه مشکلتون چیه این چنتا سایت مخالف هم نمیتونید تحمل کنید؟
   چه جوابی دارید جز توهین کردن؟
   شماها بازنده اید.
   قرآن میگه جمعیت مشرکین و کفار و فاسقین در روز قیامت زیاده و جهنم هم جای همه ی اینارو داره نگران نباشید هرکس با خدا بجنگه خدا هم گردنشو میشکنه.

   بخوان دعا فرج را برا آمدن یوسف زهرا س را…
   وَقُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ ۚ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا
   و بگو: «حق آمد، و باطل نابود شد؛ یقیناً باطل نابود شدنی است!»

  • مصطفی ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۴۴ پاسخ دادن

   امام على عليه السلام:

   در راه خدا از سرزنش هيچ نكوهشگرى مترسيد، كه او شما را در برابر هر كس كه بخواهد به شما گزندى برساند و ستمى روا دارد، محافظت مى كند.

 20. مصطفی ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۵۰ پاسخ دادن

  https://www.nasa.gov

  با اجازه مدیر سایت، لینک دفتر نقاشیه ناسا ۶ ساله از آمریکا قرار دادم.
  یک عکس درست حسابی نمیشه پیدا کرد همش فتوشاپه اگر پیدا کردید لینکشو بفرستید.
  اون عکسه از ته سیگار خیلی جالبه باسم سیاه چاله به خورد ملت میدن.
  یه زنه با اسباب بازی تو نور آبی نشسته مثلا آزمایشات فوق پیشرفته انجام میده.
  یه نفر دیگه هم با روپوش مردشور خونه رفته زیر مثلا ماهواره داره پیچ و مهرشو میبنده.
  خدا وکیلی چه دلیلی داره اینارو باور کنیم؟

 21. hosein ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۵۵ پاسخ دادن

  اینا همش چرت و پرته من رشتم مهندسی هوا و فضا هست

  اگه شما میگید به سمت بالا برید به شمال میرسید و پایین برید به جنوب به چپ و راست بریم چی هست بازم کوه یخی اما کسایی که این مسیر رو ادامه دادن با هواپیما یا ….. اینطور نیست مسئله بعدی ابر ها ابر ها وقتی از زمین بگذره کجا میره میره کیهان صفا سیتی اما موضوع اخر اگه زمین طاف باشه باید خیلی بزرگ باشه و کشور ها خیلی خیلی از هم دور که اگه اینقدر بزرگ بود نظم منظومه شمسی بهم میریخت

  • مصطفی ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۱۰ پاسخ دادن

   کیا با هواپیما ادامه دادن؟ سندت در این باره چیه چون راههای هوایی زمین تختو تایید میکنه؟
   نمونه هایی هم الان هست برو بررسی کن وقتی هواپیما به غرب آمریکا نزدیک میشه اول به بسمت آلاسکا میره بعدش میره آمریکا اگر زمین گرد بود نیاز به فرود در آلاسکا نبود.
   چرا باید ابرها از زمین بگذرند خب در یک چرخش که آب دریاها بخار میشه ابرها زمینو نگاه میکنن درخت پیدا کنن شروع به بارش میکنن😀
   بعد حرف عجیبی زدی که که کشورها باید خیلی از هم فاصله داشتند و نظم منظومه شمسی بهم میریخت؟
   شما که مهندس هوافضا هستی چرا؟ اولا موضوع زمین تخت اصلا منظومه شمسیو قبول نداره.
   دوما ربط فاصله کشورها و نظم منظومه شمسی نمیشه فهمید دلیل علمیت با سند و مدرک چیه چون شماها عادتونه حرف های بی سروته بزنید.

   • پدرام ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۵۶ پاسخ دادن

    دقیقا حرفت درسته وقتی یه هواپیما از شرق آسیا مثلا هنگ کنگ به غرب امریکا میره در یک جایی نزدیک آلاسکا میشه روی یک کره جغرافیایی زمین یه خط از هنگ کنگ به غرب امریکا بکش میبینی که این خط از نزدیک آلاسکا رد میشه. فقط دقت کن که این خط رو روی کره جغرافیایی رسم کن نه نقشه مسطح شده زمین. نرم افزار گوگل ارت هم میتونه کمکت کنه. فقط خط رو روی کره بکش .

 22. مصطفی ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۴ پاسخ دادن

  http://www.whale.to/c/20638545_10213599731486139_6086580161112875284_n.jpg

  چطور امکان داره در مدل زمین گرد ابرها و گازهای مختلف درون زمین حفظ شوند در حالیکه علم میگه تنها محفظه و کپسولی مثل گنبد زمین قادر به حفظ این حجم از گاز است.
  پس ابر ها در مدل منظومه شمسی جایی در سیارات ندارند بلکه باید در فضا معلق باشند.

 23. مصطفی ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۹ پاسخ دادن

  http://www.whale.to/c/12993488_156152316ccccvbn7479412_6161737178702690959_n.jpg

  چه جوابی برای این تمرین نظامی جز تخت بودن است؟
  جت جنگی با سرعت بسیار بالایی بروی سطح آب مانور میده در حالی که اگر زمین گرد باشه و انحنا داشته باشه خلبان دائما باید بسمت پایین جهتو تغییر بده در حالیکه ژیروسکوپ هواپیماها اینو تایید نمیکنن و بروی یک سطح صاف پرواز میکنند.
  ببین دلیل علمی این شکلیه نه هر چی به مغزمون رسید به زبون بیاریم.

  • پدرام ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۴۱ پاسخ دادن

   سلام مصطفی.
   جاذبه زمین اینکار رو براش میکنه نیازی نیست خلبان مدام هواپیمارو به سمت پایین نگه داره . ضمنا جواب درست گنبد آسمان رو هنوز به من ندادی بزرگوار.

   • مصطفی ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۳۱ پاسخ دادن

    سلام
    مگر جاذبه میفهمه که هواپیما در چه ارتفاعی است؟
    فاصله هواپیما از دو متر بشه ۴ متر اونوقت جاذبه خودش فیکس میکنه دوباره رو دو متر؟
    بنظرت این حرف خنده دار نیست؟
    درباره گنبد هم برو تحقیق کن به هر حال هر طوری باشه شماها باز میگید نه این شکلی نیست پس اول اصل قضیرو متوجه بشو بعد برو سراغ فرعیات.

 24. پدرام ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۳ پاسخ دادن

  نشد داداش. صحبت شما سر هواپیما با ارتفاع ثابت بود. اگر نیرویی بر هواپیما وارد بشه که بر جاذبه غلبه کنه ارتفاع هواپیما تغییر میکنه این موضوع کاملا واضحه . حالا اگر این نیرو پایدار نباشه طبق قانون جاذبه هواپیما سقوط میکنه. هنوز منتظر جواب علمای زمین تخت درباره تمیز ماندن گنبد آسمان هستم. هم از سایت شما هم چند سایت خارجی.

  • مصطفی ۲۶ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۱۶ پاسخ دادن

   یبار دیگه جملتو مینویسم خودت ببین معنی داره.
   (صحبت شما سر هواپیما با ارتفاع ثابت بود. اگر نیرویی بر هواپیما وارد بشه که بر جاذبه غلبه کنه ارتفاع هواپیما تغییر میکنه این موضوع کاملا واضحه . حالا اگر این نیرو پایدار نباشه طبق قانون جاذبه هواپیما سقوط میکنه)

   عزیزم بحث سره تخت بودن زمینه شما میگید زمین انحنا داره خب قبول. ولی چرا یک خلبان بدون تغییر جهت y و x میتونه صاف و مستقیم حرکت کنه؟
   هیچ خلبانی تابحال نگفته برای ثابت نگه داشت ارتفاع هواپیما نیاز به بالا پایین بردن هواپیما باشه چون جهت صافه نه دارای انحنا.
   درباره گنبد آسمان تحقیق کن جوابشو فهمیدی بما هم بگو خوشحال میشیم.

 25. مصطفی ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۱۰ پاسخ دادن

  شما ۱ نفر از ۷ میلیارد انسان بر روی ۱ سیاره از ۸ سیاره در مدار یک ستاره در ۱ کهکشان از ۲ هزار میلیارد کهکشان در کیهان هستید…

  همین..!

  این جمله زیبارو در یک کانال تلگرامی نوشته بود.یعنی خدا و دین هم یک توهم در ذهن ماست.
  ما موجود کوچک بی هدفی هستیم که تصادفی بوجود آمدیم و تنها هدفمون خوردن و نابودی است.
  بعد تعداد کهکشان هارو چطوری حساب کردن؟ میشه فرمولشم بما یاد بدن؟ یا اینکه سرکاریم؟
  امام علی (ع) فرمودند در هر قوم و ملتی بمن لقب مخصوصی دادند. مثلا رومیان ژوپیتر یا مشتری میگفتند. اگر ما در منظومه شمسی کوچک باشیم و در برابر این همه کهکشان هیچی نباشیم پس درجه امام علی که به ژوپیتر اشاره کرده چی میشه؟
  یا ما بعنوان فردی با ایمان میگیم که اینها طبقات آسمان هستند.
  پیغمبر(ص) فرموده اند: اندازه آسمان اول نسبت به آسمان دوم مانند حلقه ای (انگشتر) در بیابان است، آسمان دوم نسبت به آسمان سوم مانند حلقه ای در بیابان است، همینطور الی آسمان هفتم.
  «إِنَّا زَيَّنَّا السَّمَاءَ الدُّنْيَا بِزِينَةٍ الْكَوَاكِبِ» (الصافات/۶) هر جا چیزی به نام ستاره شما دیدید، این تازه آسمان دنیای(اول) شما است.
  امام صادق(ع) در جلد چهارم تفسیر المیزان صفحه ۲۴۸ فرموده اند که خداوند ۱۲ هزار عالم خلق کرده است، که هر یک از این ۱۲ هزار عالم از ۷ آسمان و زمین شما بزرگتر است، ولی هیچ کدام به چشم دیده نمیشود.
  امام صادق گفتند که به چشم ما دیده نمیشوند.
  یا پشت کوه قافه این عالم ها یا اینکه راهش از طریق ستاره هاست.
  علی علیه السلام فرمود: “سلونی من قبل ان تفقدونی، فلأنا بطرق السماء اعلم منی بطرق الارض)
  یعنی: “از من سؤال کنید قبل از اینکه من را از دست بدهید، بدرستیکه من به راههای آسمان از راه های زمینی آگاه تر هستم.”

 26. مصطفی ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۲۵ پاسخ دادن

  http://www.whale.to/c/12800153_1152706624762247_258556375344812663_n.jpg

  امروز که کلیسا نوتردام داشت آتش میگرفت دود زیادی ازش خارج میشد و تا ساعت ها دود تنها در مسیر جهت باد حرکت میکرد نه در جهت حرکت زمین گرد مثالش آتشفشان ها هستند که دود کاملا ثابته تا جایی که باد شروع به وزیدن کنه.
  اگر زمین در حال چرخشه پس یک بالن یک روز کامل در ارتفاع ثابت بایسته باید ۱۲ ساعت بعد قاره ی دیگ باشه چه نیازی به حرکت است؟

  • پدرام ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۴۹ پاسخ دادن

   فضا پیما با عکس العمل گاز خروجی از موتور حرکت میکنه مثل بادکنکی که وقتی ولش کنی با خروج هوای داخلش حرکت میکنه. ولی سبک کارتو دوست دارم برای اینکه به سوال جواب ندی طرفتو با بینهایت سوال دوزاری بمبارون میکنی . الحق که باید بری وزارت خارجه با امریکا مذاکره کنی

  • پدرام ۲۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۲۵ پاسخ دادن

   به جواب من دقت نکردی . الزاما نباید از اکسیژن محیط استفاده بشه . بعضی موشکهای بالستیک اکسیژن را با خود حمل میکنند چون از جو خارج میشوند سوخت بعضی موشکها دو یا چند جزییست و ترکیب آنها باهم موجب سوختن میشود. الزاما به اکسیژن محیط نیاز نیست. تو گوگل سرچ کن دوست عزیز. مثلا سدیم در زیر آب میسوزد اونجا که اکسیژن نیست ولی ترکیب سدیم با آب اکسیژن سوختن را فراهم میکند.

  • پدرام ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۰۲ پاسخ دادن

   از زیباییهای طبیعت این نکته است. که خداوند جاذبه را با حاصل ضرب دو جرم مورد نظر مرتبط فرمود. جرم پرنده خیلی کمه پس برای پرواز کردن به نیروی کمتری نیاز داره تا یک بویینگ .

  • پدرام ۲۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۰۸ پاسخ دادن

   اون چیزی که باعث میشه قیافتون کج و معوج بشه اینرسی صورت شما در مقابل تغییر حرکت است مثل وقتی که تو ماشین نشستی و ناگهان میپیچی. وقتی همه باهم در حرکتیم که صورتمون طوریش نمیشه حالا فرض کن به هر دلیلی زمین یه مرتبه تغییر سرعت یا جهت زیادی بده صورت هممون مثل اون عکسا میشه. البته امیدوارم حداقل دبیرستان رو رفته باشی تا بدونی اینرسی چیه. ضمنا بزرگوار این همه سوالای تو رو جواب دادم ولی هنوز جواب سوال تمیز موندن گنبد رو ندادیا.

 27. مصطفی ۲۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۳۶ پاسخ دادن

  پیشنهادم اینه بیشتر تحقیق کن.
  فقط یک موردش جواب میدم چون اگر کسی بخواد واقعیتو ببینه دیگه نیازی به حرف زدن اضافی من و امثال من نیست.
  جاذبه عزیزم اینطور که تو کتابای دبیرستان بهت گفتن باید دارای یک نوع هوش باشه. همونطور که بعضیا میگن ابر میبینه زیرش درخته شروع به بارش میکنه.
  این جاذبه چطور میتونه هم در قطب شمال زمین کروی و هم در قطب جنوب یکسان به زمین نیرو وارد کنه؟
  مگر زمین شکل توپ تنیس نیست؟
  فشار وارده به پایین قطعا بیشتره و هر چقدر ما به سمت جنوب بریم باید نیرو بیشتری وارد بشه و وزن ما سنگین تر میشه.
  این جاذبه اینقدر قدرت داره که دریا با اون عظمتو سر جاش میشونه ولی یک پرنده و یا یک هواپیما میتونه بهش غلبه کنه.

 28. مصطفی ۲۸ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۴۱ پاسخ دادن

  https://pics.me.me/water-always-finds-its-level-water-is-always-level-ocean-3160249.png

  از دوستان کسی میدونه کتاب فیزیک دبیرستان بما گفته وقتی زمین دارای انحناست آب هم باهش خم میشه؟
  مگر آب هرچی هم زیرش باشه بروی سطحش صاف نیست؟
  پس چرا در مدل زمین کروی آب انحنا داره؟
  الان با یک کاسه امتحان کنید و زیر کاسه هم هرشکلی خواستید بدید.روی سطح آب صافه و هیچ انحنایی نمیبینید.
  البته فیزیک دبیرستانو کجای دلمون بزاریم.

   • مصطفی ۳۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۱۸ پاسخ دادن

    یعنی پرفسور میگی جاذبه باعث خم شدن آب میشه؟ بعد جاذبه تشخیص میده آبو کجا خم کنه و کجا انحنای زمینه. به سواحل جاذبه نیروی بیشتری وارد میکنه تا خم بشن و هم سطح دریا بشن؟!
    دیگه رد دادید خداییش اگر میتونی توضیح عقلانی بده چون میدونم نمیتونی

    • سهیل ۲ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۰۷ پاسخ دادن

     حضرت اقا بنده پروفسور نیستم…اما از قوانین جاذبه و فشار و هیدرولیک کامل سر در میارم…مشکل تو فقط این نیست که حوصله بحث علمی را نداری و کار را به متلکگفتن می کشونی و توهین…مشکلت اینه که از لا اله الا الله علم فقط لا اله اونو بلدی اونم نیم بند..پس به جای توهین بحث علمی کن تا جوابتو کامل یدم

     • مصطفی ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۱۹

      خب ادعا میکنی آب خم میشه در حالی که عقلانی نیست.
      شما چون میگی استاد هیدرولیک ، مکانیک ، جاذبه و برای خودت فیزیک دانی هستی پس پرفسور به حساب میای.
      حالا با دلیل علمی توضیح بده این قوانین چطور باعث خم شدن آب دریا میشن.
      باور به زمین تخت بازگشت به عقب نیست بلکه دروغ های امثال نیوتن ماسون رو داره رو میکنه.
      شماها تنها جوابتون جاذبه است ولی نمیدونید چطور هم کار میکنه و اصلا این نیرو از کجا میاد.
      یسری میگن جاذبه از ماه میاد که در واقع دافعه است.
      بعد ماه وقتی جهتش عوض بشه و از قاره ای به قاره دیگه بره اونوقت تکلیف بقیه جاهای زمین چی میشه که ماه سمت دیگه زمین قرار میگیره؟
      یا میگید جاذبه از خود زمین میاد پس باید باهوش باشه و بدونه که کی و کجا و در کدام نقطه انحنای زمین نیروی بیشتری وارد کنه که این هم عقلانی نیست.

   • مصطفی ۳۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۳۱ پاسخ دادن

    https://www.thedailyplane.com/wp-content/uploads/2018/03/hqdefault-20.jpg

    از نظر دانشمندان ناسا که الان خیلیاهم بعنوان بت کده و محل پرستش ازش استفاده میکنن کشتی ها در نیم کره ی جنوبی و سمت استرالیا این شکلی روی آب هستند. در واقع هر چقدر پایین تر بریم کج تر میشیم.
    خوشبختانه جواب تمام سوالات رو پیدا کردند اسمش گذاشتن جاذبه.

    system of a down science

    سیستم و آف داون بهمون میگه علم دروغین چیه.
    و برداشتم اینه وقتی میگه mother earth منظورش زمین تخته چون طبق گفته ناسا بینهایت کره مثل زمین وجود داره ولی این میگه اینجا محل زایش و دفن ما است همون حرف قرآنه.

 29. مصطفی ۲۹ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۲۹ پاسخ دادن

  https://www.lockhaven.edu/~dsimanek/flat/rounwrld.jpg

  زمین اگر بشکل کروی باشه به دو قسمت نیم کره ی بالا و پایین تقسیم میشه.
  جاذبه برای نگه داشتن آب در نیم کره ی جنوبی باید نیروی بیشتری نسبت به نیم کره شمالی وارد کند چون هر چقدر پایین تر بریم خب زمین کمتر میتونه آبو روی سطحش نگه داره.
  یعنی جاذبه دارای یک هوش است و تشخیص میده کجا کمتر و کجا بیشتر به زمین نیرو وارد کنه.
  یا اینکه ما باید نیم کره شمالی وزنمون بیشتر شود که نیرو کمتر وارد بشه و در نیم کره جنوبی وزنمون کمتر شده و جاذبه با همون قدرت مارو بروی زمین نگه دارد.
  خب قطعا اگر از لحاظ عقلی و روحی سالم باشیم این گفته کاملا مضحک و غیر عقلانی است پس چه چیزی باعث میشه جمعیت زیادی حتی از کسایی که ادعا دارند درس خوندن و تحصیلات دانشگاهی دارند به زمین کروی باور کنند؟
  جوابش در شیوه آموزش در مدارس است.
  چه افرادی این آموزش هارو بما میدن؟
  افراد سودجو که آقازاده های خودشون در خارج از کشور دارن عشق و صفا میکنند و میخوان ما در جهالت بمونیم. چرا قدرت فکر کردن از ما گرفتن و وقتی میگی زمین تخته به آدم حمله میشه؟ چون الان مسائلی مثل جراحی زیبایی ، دوست دختر پسر بازی ، دروغ گفتن و کسب درآمد از راه نامشروع، تیپ های آنچنانی زدن و گول زدن مردم در صورتی که طرف از خواب بیدار بشه شبیه عجوزه هم نیست، خرید گوشی و ماشین و وسایل گرون قیمت برای بالا بردن شخصیت نه از راه علم و منطق و تقوا درجه انسان سنجیده بشه.
  ابلیس رجیم تا وقتی بر روح و عقل ما حکومت میکنه که جهل حاکم باشه زمانیکه آروم آروم ببینه داره شکست میخوره افرادشو میفرسته. الان کلی کلیپ و سایت زدن برعلیه زمین تخت گراها. زمین تخت گرایی خودش دین نیست ولی وقتی مردم دنیا بفهمن سیستم آموزشی و ناسا چه دروغ های عجیب غریبی بهشون گفتن دیگه به حرفاشون باور نمیکنند، دیگه چهارتا سلبریتی بگن به فلان شخص رای بدید نمیرن رای بدن. یکی از دلایل رای آوردن ترامپ حمایت سلبریتی های آمریکایی از هیلاری کلینتون بود و مردم آمریکا کم کم دارن از خواب بیدار میشن که فلان خواننده و بازیگر‌شون برای ما دلش نمیسوزه و اصلا علم سیاست حالیشون نیست.
  درسته ترامپ احمق وحشی بیش نیست ولی این نشان از مخالفت مردم آمریکا با سیستم حاکم بر آمریکا بود. چیزی که مردم ما متاسفانه بجای جلو رفتن دارن دنده عقب میرن.

 30. منوچهر کاملپور ۳۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۳۹ پاسخ دادن

  اگه سوارهواپیمایی شوید که ازتهران به نیویورک حرکت میکند. فرض بگیریم سکان هواپیما را ثابت و افقی نگه داریم وارتفاع نقطه به نقطه راثبت کنید . اگر پس ازطی مسیر تعیین شده با سکان ثابت وافقی به مقصد رسیدیم که میتوان به این نتیجه رسید که زمین تخت است درغیر اینصورت ارتفاع لحظه به لحظه زیاد شد که زمین کرویست .

 31. مصطفی ۳۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۲۵ پاسخ دادن

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcTgmahuG6LfVdHUU5wfRp6JB_rdQ88NE6vvERWPRpHKzAsD7gzZ

  در قسمتی از فیلم شاینیگ به دروغ بودن ماموریت آپولو اشاره میکنه و پسر بچه به دور خودش حلقه ای از اسباب بازی ها که نماد سرگرمی و هالیوود است میچرخونه ، تا استنلی کوبریک این فضارو القا کنه ماموریت آپولو به کارگردانیه خودش دروغی بیش نبوده.
  در این فیلم که طبق باور مسیحی صهیونی ساخته شده به ابلیس و خونخوار بودنش و همچنین نابودیش بدست خودش اشاره میکنه.
  جک نیکلسون که نقش پدر خانواده است در واقع ابلیس رجیمه که نماد آمریکا یا عمو سام است.
  در آخر فیلم عکسی از جک نیکلسون که لینکشو گذاشتم نشون میده و اشاره میکنه این شخص همان شیطان رجیم است.
  البته صهیون ها ابلیس هم قربانی میدونن و در این فیلم اشاره داره که جنیان دیگری برای قربانی کردن تشویقش میکنن.
  این قربانی کردن به همان رسم و رسومات شیطانی بعل پرستان بر میگرده که کاهنان بعل (Hannibal ) برای گاو (شیطان) قربانی میگرفتند و خونشو به جنیان میدادند.
  زن نماد سرزمین مادریست و در این فیلم نماد روح سرزمین آمریکاست و در جایی لباس سرخ پوستی میپوشه که به این موضوع اشاره کنه. هتلی که درش هستند نماد آمریکاست که در ظاهر زیبا و دوست داشتنی ولی در باطن تحت کنترل جنیان و شیاطین است. پسر فیلم که فرزند شیطانه نماده ضد مسیح یا منجی صهیون است. پسر خودش با یک جن که همان دجال است در ارتباطه و دارای یک جسم ولی دو روح است. در قسمتی از فیلم که روی تخت دراز کشیده کلمه قتل رو برعکس میگه که تاکتیک جنیان برای رسوندن منظورشون است.به Murder بعکس میگه Redrum.
  حالا در این فیلم استنلی کوبریک که خودشو ضد ابلیس نشون میده میگه که درسته ابلیس به ما قدرت داد و تونستیم با قدرتش دنیارو فتح کنیم ولی یک روزی مادر و پسر آمریکایی این دیو خطرناکو نابود میکنند. یعنی قبول دارند که ابلیس رجیم کشورشون میچرخونه. خب اگر ما هم اهل فکر کردن باشیم باید بفهمیم کسی که خودش مسئول جلوه های ویژه سفر به ماه بوده داره میگه آپولو خالی بندی بیش نبود پس ناسا و بقیش هم توسط همین جنه ملعون هدایت میشه.

 32. نمسیس ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۰۴ پاسخ دادن

  با عرض سلام و خسته نباشید. بسیار خوب است که نظرات مخالف رو هم نمایش میدید.جسارتا یک سوال داشتم. دوستمان جناب اقای مصطفی فرمودند :
  جاذبه برای نگه داشتن آب در نیم کره ی جنوبی باید نیروی بیشتری نسبت به نیم کره شمالی وارد کند چون هر چقدر پایین تر بریم خب زمین کمتر میتونه آبو روی سطحش نگه داره.
  میخواستم بپرسم چرا هرچه پایین تر رفته نیاز به جاذبه ای بیشتر هست و کلا منظور از پایین چیست؟ چون در یک کره چیزی به نام پایین و بالا وجود ندارد و این که مثلا عنوان میشود اسیا در بالا و استرالا در پایین هست بنا بر یک عرف است و در این حالت کره رو مقابل صورت تجسم کرده و عرفی نقشه ها و … کشیده میشوند.واضح هست که ساکنان استرالیا میتواند بگویند ما در بالا هستیم و اسیا در پایین. کافیست کره را به صورت برعکس در مقابل صورتمان تصور کنیم. به مانند یک توپ پینگ پنگ که هیچ نوشته و شکلی بر روی ان تصویر نشده باشد نمی توان بالا یا پایینی برای ان متصور شد. اما با ایجاد یک شکل و یا حرف ، ان هم به صورت قرار دادی این امر محقق میشود. حال سوال بنده این هست این که فرمودند بالا به پایین تغییر جاذبه نیاز هست ، بنا بر همین عرف هست یا نه مثلا از دیدگاه جسم زمین در نیم کرده جنوبی به دلیل ابعاد یا دیگر فاکتور ها چنین برداشت کردند؟ سپاس فراوان از توجه شما

  • مصطفی ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۱۳ پاسخ دادن

   سلام
   کره زمین هم مثل توپ فوتباله فقط اندازش بزرگتره و چون اندازش بزرگتره به این معنی نیست که قوانین طبیعی و فیزیک بروی زمین متفاوت باشه. چون حجم و اندازه که روی قوانین تاثیر نمیزاره پس اگر زمین گرد باشه قسمت بالا و پایین داره حالا چه استرالیا جنوبش باشه چه شمالش فرقی نمیکنه.
   مثلا دلیل جزر و مد گرانش زمین و خورشید میدونن در حالیکه دلیلی برای نداشتن جزر و مد در دریای خزر ندارند.
   اگر گرانش ماه و جاذبه وجود دارد چرا آب یک استخر جزر و مد نمیشه؟

 33. مصطفی ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۴۸ پاسخ دادن

  https://www.zoomit.ir/2017/6/19/168010/moon-gravity-ocean-tide/

  با اجازه مدیر سایت لینکی قرار میدم درباره باور ناسایی به جاذبه و جزرو مد.
  در این مقاله کاملا معلومه برادران ناسایی در توضیح جزر و مد گیرپاژ زدند و طبق معمول شروع به ساخت قوانین فیزیکی میکنند.
  مثلا خم شدن آب رو با جوش صورت مقایسه کرده.
  (اقیانوس کشیده یا بلند نمی‌شود؛ بلکه اقیانوس در راستای خط زمین-ماه برآمده می‌شود؛ درست مانند وقتی که تاول یا جوشی از طرفین فشرده می‌شود و یک برآمدگی ایجاد می‌کند.)

  قبلش اعتراف میکنه توضیحاتی که درباره جزر و مد تا الان میدونستیم اشتباه بوده.
  (گیب پرز-گیز، ستاره‌شناس و متخصص فیزیک نجومی در دانشگاه نیویورک، در ویدئویی در پی‌بی‌اس اسپیس تایم گفته است:
  ویدئوهای موجود در یوتیوب، حتی آن‌هایی که توسط افراد باهوش ساخته شده‌اند، جزر و مد را اشتباه توضیح می‌دهند. حقیقت‌ها ثابت هستند. واقعا رفتار دیفرانسیلی گرانش وجود دارد. آنچه اشتباه است، توضیح برآمدگی است.)

  باید به این دوست عزیز دانشمند ناسایی بگیم که خیلی زور میزنی برای اثبات حقانیت نداشته خودتون. آب در هر شرایطی شبیه ظرفی میشه که قرار داره و نیروی دیفرانسیلی گرانشی که شما میگید اگر وجود داره اینقدر قدرتمنده که میتونه خوده زمین هم خم کنه و مثل پرتقال توی دست له بشه.

  جای دیگه ای دوباره به خودش فشار میاره و با بازی با کلمات دوباره گرانش و جاذبرو طوره دیگه ای توضیح میده.
  (اما این رفتار دیفرانسیلی گرانش بدین معنا نیست که ماه اقیانوس‌ها را به سمت خود می‌کشد. اگر چنین اتفاقی می‌افتاد، آنگاه دریاچه‌ها، حوضچه‌ها و حتی استخرها نیز باید برآمده می‌شدند.)

  بعد جوابش چیه درباره دریاچه ها مثل دریای خزر؟

  (جزر و مدهای شدید زمانی رخ می‌دهند که زمین و کف دریا، آب دریا را در یک نقطه متمرکز می‌کنند. حجم‌های کمتر آب، مانند دریاچه‌ها و استخرها برآمدگی‌های جزر و مدی قابل توجهی ندارند؛ زیرا آن‌ها مایع کافی برای ایجاد فشار لازم برای مقابله کشش گرانش زمین ندارند.)

  بعد میگه مایعشون کافی نیست!! یعنی دریای خزر آب کافی نداره!!

  و دوباره شروع به گفتن قوانین خودساخته میکنه.
  (در هر نقطه‌ای از زمین، گرانش ماه ۱۰ میلیون بار ضعیف‌تر از نیروی گرانش خود زمین است. بنابراین اختلاف جهت برای بخش رو به ماه زمین و سوی دیگر آن، بسیار کم است.)

  قضاوت با خودتون این جملات بازی کلماته و معنی عقلانی نداره، دارن علمو با توهمات خودشون جلو میبرن نه دلایل عقلانی و علمیه درست.
  با این اوصاف ما توی شب نمی تونیم قوی ترین حالت مد رو تجربه کنیم.

 34. حامد ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۱۶ پاسخ دادن

  این مصطفی یک بیسواد دیوانه اسکیزوفرنی هست که کوچکترین بدیهیات فیزیک و کیهان شناسی رو هم بلد نیست. توجیهاتش در حد یک بچه شش ساله هست . آخه مجنون نفهم میلیونها نفر در سراسر جهان با استفاده از انواع ابزار و تلسکوپ‌ها دارند کیهان رو رسد میکنند و کرویت زمین اینقدر بدیهی هست که فقط یک منگول اسکیزوفرنی می‌تونه منکر اون باشه.

  • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۳۶ پاسخ دادن

   با ادب را، ادب سپاه بس است
   بی‌ادب با هزار کس، بی‌کس است
   مایه دولت ابد، ادب است
   سایه رفعت و خرد، ادب است
   جز ادب نیست در دل ابدال
   جز ادب نیست حال اهل کمال

  • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۳۶ پاسخ دادن

   جاذبه تنها یک توهم است؛ زمین تخت‌گرایان بر این باورند که اجرام، به سمت پایین شتاب نمی‌گیرند و این در واقع زمین است که با شتاب ۹.۸ متر مربع به سمت بالا حرکت شتاب‌دار دارد. البته برخی دیگر نیز بر این باورند که زمین کاملاً ثابت و چیزی به نام وزن، از ویژگی‌های ذاتی یک شیء است. یعنی یک وسیله‌ی یک کیلوگرمی، ماهیتی یک کیلوگرمی دارد و این یعنی مجموع جرم ذرات آن یک کیلوگرم است و این اصلاً به جاذبه ربطی ندارد. این اجرام به هنگام سقوط هوا را می‌شکافند و در واقع هوا یک نقش کلیدی در این بین ایفا می‌کند. زمین تخت‌گرایان می‌گویند گرانش آن‌قدر قوی است که می‌تواند اقیانوس را روی زمین نگه دارد؛ اما نمی‌تواند مانع پرواز یک پرنده یا یک بالون شود. آن‌ها بر این باورند که گرانش اصلاً هیچ نقشی در این بین ندارد و صرفاً سبک‌تر بودن اجرام از هوا باعث بالا رفتنشان می‌شود.

   • سهیل ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۱۱ پاسخ دادن

    جناب مصطفی ممنون که جواب می دی و امیدوارم این گپ ما ادامه پیدا کنه تا به نتیجه واحدی برسیم…دوست عزیز…انچه گفتید بر اساس لغت نامه دهخدا یک لیچار کامل است…همش متضاد…( تخت‌گرایان می‌گویند گرانش آن‌قدر قوی است)…و بعدش…(گرانش اصلاً هیچ نقشی )….اگه بحث شما علمی است نباید از کلمه باور استفاده کنی …باید به صورت علمی رد یا تایید کنی و مدل ارائه بدی…(زمین است که با شتاب ۹.۸ متر مربع به سمت بالا حرکت شتاب‌دار دارد) یعنی چی؟؟؟؟با چه نیرویی یا به چه دلیلی؟؟؟ زمین مثل یه موشک داره می ره بالا؟؟؟؟خداییی موقع نوشتن این عبارت درموردش فکر نکردی؟؟؟ یک مدل می تونه پیش بینی کنه و نتیجه مناسب بده..با مدل کلاسکیک و هم نوین جاذبه ..کاملن حرکات زمین قابل استناد و پیش بینیه …اونوقت شما برچه اساسی میگی زمین با این قدرت داره می ره بالا…بالای کجا؟؟؟ دوست عزیزاگه می خوای برای اثبات حرفات از کلمه باور استف۶اده کنی ..اصلن نگی بهتره..

    • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۰۸ پاسخ دادن

     این مطالب طبق باور زمین تخت گراهاست و هنوز قطعی تایید نشده ولی جاذبه هم خیلی خوشگل و علمی زدن. جمله گرانش اینقدر قوی است از زبان کروی گراهاست منظور اینه اگر گرانش اینقدر قوی باشه.
     مدل کلاسیک و مدرن چیه خب زمین تخت گراها بهش جواب دادن که من چند مدلشو نوشتم البته سایت خیلی علمی و دقیق جواب داده بهتره وقت بزاری بخونی.
     بعدش مگر ناسا جواب درستی به شبهات داده؟
     الان خیلی از دانشمندا میگن سیاه چاله هنوز وجودش اثبات نشده ولی جدیدا عکس فتوشاپی ناسا منتشر کرده و میگه سیاه چاله است.
     یا اینکه درباره جزر و مد اصلا نتونستن جواب درستی بدن و نمیگن چرا دریاچه بزرگی مثل دریای خزر با توجه به نیروی گرانشی ماه و خورشید جزرو مدی مثل اقیانوس ها ندارد. یا اینکه جدیدا گفتن یک ماه پشت همین ماه جدید پیدا شده که عجیبه با توجه به این همه ماهواره ای که دارند هنوز اون ماهو ندیدن یا اینکه میگن سیاره دیگه ای در منظومه شمسی باسم نیبیرو است ولی اثباتش نمیتونن بکنن خب چطور عکس از سیاه چاله میگیرن ولی سیاره ای در منظومه شمسی نمیتونن رصد کنن؟
     یا اینکه چه جواب علمی برای نشستن بروی شهاب سنگ ها دارند که حتی تا جایی پیش رفتن که نمونه برداری هم از اونا میکنن ولی وقتی دنبال عکس واقعی میری فقط نقاشی پیدا میشه.

     • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۳۲

      این اخبارو شنیدم یک لحظه پیش خودم گفتم مگه فیلم هندیه که ناسا شهاب سنگ تو هوا میخواد شکار کنه؟ یا اینکه بودجه کم آوردن باید برای مالیات دهندگان آمریکایی کیسه جدیدی بدوزن.
      بعدش با فیلم درست حسابی نشون بدن چطور انجام شد. حتی یک عکس هم منتشر نمیکنن.

      به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سازمان فضایی آمریکا در پروژه جدید خود قرار است شهاب سنگی را به مدار زمین و ماه کشانده و از سطح آن نمونه برداری کند.
      ناسا گفته است پذیرش پیشنهادات برای چگونگی روند این پروژه و کمک گرفتن از سازمان های فضایی را از ماه سپتامبر آغاز خواهد کرد.
      این پروژه شاید شبیه به یک فیلم فضایی واقعی باشد اما ناسا اعلام کرده است که قصد دارد از شرکت های فضایی برای این پروژه با عنوان چتر مشارکتی برای ماموریت هدایت شهاب‌سنگ را اجرا کند.
      این پروژه دو مرحله دارد که در مرحله اول در سال ۲۰۲۱ قرار است یک وسیله بدون سرنشین به این سیارک ارسال و برای مرحله دوم که طبق برنامه ریزی در ۲۰۲۸ اجرایی می شود ناسا گروهی از فضانوردان را توسط فضاپیمای اوریون برای نمونه برداری از سطح این سیارک خواهد فرستاد.
      از ماه سپتامبر آژانس طرح های پیشنهادی از ارائه تجهیزات برای ماموریت رباتیک مانند ابزار علمی ناسا را می پذیرد.
      ناسا دقیقا اعلام نمی کند که چرا برای این پروژه به شرکت های خصوصی روی آورده است اما گفته شده هزینه های مرحله رباتیک از ۱.۲۵ میلیارد به ۱.۴ میلیارد افزایش پیدا کرده است.

     • سهیل ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۸

      خودت میگی ناسا دروغ گوهستش…چون اون جواب نمی ده تو هم نباید جواب بدی…اقا چند شب وقت بذار عطارد را رصد کن بعد بیا جواب منو بده…اقاق تو چکار به دانشمندان و فیزیکدانها که به قول خودت همه ماسون و یا الیو مناتی هستن داری..رک جواب منو بده…

    • سهیل ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۰۹ پاسخ دادن

     ادامه…دوست گرامی ..هم من و هم شما می دنیم که در صورت قبول جاذبه نیوتونی و نسبیتی … چه بر سر نظریه زمین تخت میاد …من برات یک توضیح و یک پیشنهاد دارم و خواهش می کنم تو فکر کن بعد جواب بده و نخواه عجله کنی…هر نظریه زمانی به درد می خوره که بتونه اتفاقات اطراف را پیش بینی کنه… در مدل های جاذبه شما می تونی حرکت سیارات را پیش بینی کنی…البته در مورد عطارد استثنا هستش که نسبیت این مشکل را حل کرد…یه تلسکوپ بخر …یا قرض بگیر…..یه سیاره را رصد کن …شش ماه وقت بذار و ببین به دور از توطئه های شیطانی و ماسونی و ایلیومناتی …از مدل جاذبه نیوتونی پیروی میکنه..نه از باور های عجیب و بچه گان هایی که تنها حرف هستش …

     • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۴۳

      نیوتن درباره جاذبه زمین اشتباه کرده بود!

      یک ریاضیدان هلندی – آمریکایی با برگزاری یکسری کنفرانسها و به لرزش درآوردن دنیای آکادمیک اظهار داشته که نیوتن اشتباه کرد و قانون جاذبه تنها یک توهم است.این فیزیکدان و ریاضیدان ۴۸ ساله هلندی – آمریکایی که “اریک ورلیند” نام دارد با ادعای بسیار شگفت انگیزی، تئوری جاذبه را که یکی از مهمترین قوانین فیزیک است به چالش کشید.
      به گزارش روزگار نو، این ریاضیدان اولین دانشمندی نیست که قانون جاذبه نیوتن را به بحث کشیده است. در حقیقت دانشمندان دیگری نیز در گذشته تردیدهایی را نسبت به این قانون نشان داده بودند اما اکنون این فیزیکدان با اشاره به داستان کودکانه “لباس پادشاه” تاکید کرد: “پادشاه برهنه است. از مدتها قبل همه می دانستند که جاذبه وجود ندارد اما اکنون لحظه ای رسیده است که باید آن را داد بزنیم.”
      به گفته این دانشمند، جاذبه چیزی نیست جز اثر بصری یک علت نامرئی که در یک سطح واقعیت عمیق تر از ظاهر عمل می کند.
      براساس گزارش نیویورک تایمز، تئوری ورلیند بیان می کند: “جاذبه وجود ندارد. تمام آن یک توهم است. جاذبه چیزی نیست جز شکلی از بی نظمی، یک عارضه جانبی از یک تمایل طبیعی به سمت آشفتگی.”
      ورلیند تازه ترین دانشمند از سری دانشمندانی است که از ۳۰ سال قبل در حال رد قسمت به قسمت تئوری جاذبه نیوتن هستند.
      در دهه ۷۰ جاکوب بکنشتاین و استفان هاوکینگ ارتباط میان سیاه چاله ها و ترمودینامیک را کشف کردند. در دهه ۹۰ “تد یاکوبسن” سیاه چاله ها را مثل هولوگرامها (تصاویر سه بعدی که برای امنیت کارتهای اعتباری استفاده می شوند) نشان داد و خاطر نشان کرد که تمام آن چیزی به درون سیاه چاله های جهان کشیده می شوند همانند اطلاعات چاپ شده بر روی یک هولوگرام بر روی سطح خارجی سیاه چاله ها حضور دارد.
      اریک ورلیند، مولف فرمول جبری ورلیند و ارائه دهنده این تئوری جدید یک برادر دوقلوی همسان به نام هرمن دارد.
      زندگی این دو برابر به مدت طولانی همسان بود. این دوقلوها دو ریاضیدان بسیار برجسته هستند.
      هر دو در سال ۱۹۸۸ از دانشگاه اوتریخت هلند فارغ التحصیل شدند و هر دو برای ادامه تحصیلات خود در دانشگاه پرینستون به آمریکا رفتند و با دو خواهر ازدواج کردند و پس از مدتی هر دو طلاق گرفتند و تنها از اینجا به بعد مسیر زندگی آنها از هم جدا شد. به طوری که هرمن در پرینستون ماند و اریک تصمیم گرفت برای نزدیک بودن به فرزندانش به آمستردام برود.
      تابستان گذشته درحالی که برای تعطیلات به جنوب فرانسه رفته بود یک دزد لپ تاپ، کلیدهای خانه و پاسپورت وی را به سرقت برد.
      این دانشمند تعریف کرد: “مجبور شدم یک هفته بیشتر در آنجا بمانم و در این یک هفته به تئوری نیوتن فکر کردم و دریافتم که نیروی جاذبه تنها شکلی از بی نظمی و یا یک عارضه جانبی از تمایل طبیعی بشر به سمت آشفتگی است. تصور کنید که در یک روز گرم و شرجی موهای شما فر می خورد این تنها به این دلیل است که موهای شما راههای بیشتری برای پیچ خوردن در اختیار دارند تا صاف ماندن و بنابراین به سمت فر شدن می روند. بله. پادشاه برهنه است. این را همه می دانسیم اکنون زمان آن رسیده که آن را با صدای بلند فریاد بزنیم.”

     • S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۸

      سلام
      مصطفی در پاسخ به نظر سهیل گقته بود که اگر ستاره ها و سیاره ها با سرعت عجیب و غریب ناسا حرکت میکردند، هیچوقت آنها سر جای قبلی خود نبودند و هر شب با آسمانی متفاوت از شب گذشته از نظر مکان ستاره ها روبه رو میشدیم.
      اتفاقا حرف ایشان صحیح است ولی چون فاصله آنها با ما زیاد است این تغییرات در اختلاف یک شب به هیچوجه قابل تشخیص نیست و نیاز به گذر زمان دارد تا تغییرات محسوس شوند.
      برای مثال در دب اکبر در ۱۰۰۰۰۰ سال پیش ستاره قائد در راستای ستاره عناق بوده و همچنین ستاره دبه به ستاره مغرز نزدیک تر بوده(این ستاره هایی که گفتم تغییر در آنها واضح تر است وگرنه همه آنها تغییر کرده اند.)
      و پیشبینی میشود در حدود ۱۰۰۰۰۰ آینده، ستاره قائد تقریبا عمود بر خط فرضی بین ۲ ستاره عناق و جون میشود. و ستاره دبه تقریبا در راستای ستاره مراق و فخذ قرار خواهد گرفت.
      پس اینها نشان میدهند که ستارگان نیز در حال حرکت اند.

    • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۱۵ پاسخ دادن

     این مطلب درگیری بین خوده کروی گراهاست که خیلی ادعا عالم بودن دارند.

     استاد فیزیک دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل “لورا مرسینی” طی یک مطالعه جدید با تلفیق مکانیک کوانتومی و نسبیت عام، با استفاده از فرمول های ریاضیات ثابت کرد که هیچ چیزی مانند یک سیاه چاله نمی تواند وجود داشته باشد. مدتهاست که سیاهچاله ها تخیل عموم را مجذوب خود نموده و مرکز توجه بوده اند، آنها انتهای ناشناخته ها هستند – تاریک ترین، سیاه ترین و چگالترین اجرام کیهان که حتی نور هم قادر به گریز از گرانش آنها نیست؛ و اگر تمامی اینها به حد کافی شگفت انگیز نیست باید این عبارت را به آن اضافه کنیم که : “سیاهچاله ها وجود ندارند”.
     “مرسینی” گفت: زمانی که یک ستاره در انتهای عمرش تحت گرانش شدید خود رمبش می کند و می میرد یک نوع اشعه معروف به «اشعه هاوکینگ» آزاد می کند. گسیل چنین تابشی به کاهش جرم ستاره می انجامد؛ آنقدر که چگالی چندانی برای ایجاد سیاهچاله پس از فشرده شدن آن باقی نخواهد ماند. پیش از آنکه سیاهچاله ای بتواند بوجود آید، این ستاره ی در حال مرگ قبل از تشکیل یک سیاه چاله متورم شده و منفجر می شود، بنابراین نه تکینگی و نه افق رویدادی حاصل نخواهند شد.
     به گفته “مرسینی”یک ستاره در انتهای عمرش تحت گرانش شدید خود رمبش می کند و از خود تابش گسیل می کند، اما هیچ وقت به سیاهچاله تبدیل نمی شود.
     دهه ها بود که تشکیل سیاهچاله را نتیجه رمبش ستاره غول آسا تحت گرانش خود تا یک نقطه – تکینگی در فضا می دانستند؛ غشایی نامرئی بنام افق رویداد (Event horizon) این نقطه را احاطه نموده و عبور از این مرز نامرئی – بدلیل قدرت بالای گرانشی سیاهچاله – هیچ بازگشتی در پی نخواهد داشت. در سال ۱۹۷۴، استیون هاوکینگ به کمک مکانیک کوانتومی نشان داد که سیاهچاله ها تشعشع ساطع می کنند. از آن زمان این راهنمای اصلی دانشمندان در یافتن محل احتمالی سیاهچاله ها بوده است. این مطالعه جدید که در ArXiv ارائه شده، تمامی تفکر پیشین ما از سیاهچاله ها را تحت تاثیر خود قرار داده و جالب این است اگر درست باشد، نظریه بیگ بنگ هم به چالش کشیده می شود.

 35. مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۳۹ پاسخ دادن

  بر اساس هندسه کروی، ما در هر مایل هشت اینچ انحنا داریم و علم مدرن اعتقاد دارد چشم انسان نمی‌تواند بیش از ۳۰ یا ۴۰ کیلومتر را ببینید چون انحنای زمین مانع می‌شود اما این موضوع صحت ندارد! در یک هوای صاف شما قادر هستید تا حداقل ۲۸۰ کیلومتر را ببینید و حداکثر ۴۰۰ کیلومتر. (اتمسفر زمین مانع دیده شدن بیشتر می‌شود) هرچقدر به ارتفاعات بروید، فرقی ندارد چه ارتفاعی، زمین کاملا صاف است و هیچ انحنایی وجود ندارد. بهتر است از ریاضیات در این رابطه استفاده نکنیم چون حاصلی که به دست می‌آید زمین را بیشتر شبیه به استوانه جلوه می‌دهد تا یک کره. در صاف‌ترین مناطق جهان مانند salar de uyuni انحنا معنا ندارد، اکثر سطح زمین را اقیانوس‌ها فراگرفته‌اند و صاف‌ترین چیزی که در عمر دیدیم اقیانوس‌ها هستند و اگر این مناطق صاف را حساب کنیم اکثر زمین را مناطق صاف تشکیل می‌دهد که این در یک کره با انحنا هشت اینچ در هر مایل جور در نمی‌آید. در فیزیک طبیعی آب، سطح آب همیشه صاف است و دارای انحنا نیست و نمی‌شود.

  جالب است بدانید کروی گرایان قوس آب را با قطره آب نشان می‌دهند و چون این قطره فقط آب است اگر می‌توانند سنگی کروی را نشان دهند که آب بر روی آن خم شده و قوس پیدا کرده است که اصلا چنین چیزی امکان ندارد. هرچند با برخی قوانین این موضوع را به قول خود توجیه کرده‌اند اما باز هم مشکلی وجود دارد و آن هم برابر نبودن جاذبه در نقاط مختلف زمین است.

  • S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۲۴ پاسخ دادن

   ۱)حجم کره زمین ۱۰۸۳۲۱ײ(²(۱۰²))ײ(۱۰²) کیلومتر مکعب و مساحت آن۵۱۰۰۷۲۰۰۰km² است.برای دیدن انحنای زمین باید به ارتفاع بسیار بسیار بسیار بلندی بالا برویم. برای درک این مطلب فقط کافیست مورچه ای را تصور کنید که روی توپی بسیار بزرگ قرار دارد.
   .
   ۲)اگر شما چند لوله مرتبط بردارید و درون آنها را آب بریزید خواهید دید که حتی اگر آن را کج کنید سطح آب در تمام لوله ها با افق موازی است و آب درون لوله ها در یک سطح اند.اگر این آزمایش را در ابعاد بزرگتر قرار بدهیم نتیجه میگیریم که چون آب تمام اقیانوس ها و دریا ها به هم متصل اند پس همه آنها هم سطح اند. و با توجه به عظیم بودن کره زمین و صاف و همسطح بودن آب اقیانوس ها و دریاها، صاف به نظر میرسد ولی در واقع دورادور زمین کروی را پوشانیده است.

 36. حامد ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۳۰ پاسخ دادن

  مرزهای خریت و توهم رو درنوردیدی احمق جان. توجیهات احمقانه و بچه گانت به درد استند آپ کمدی و سرگرم کردن بچه های مهد کودک میخوره.
  تو حتی در حد یه بچه پنجم ابتدایی هم از دنیا اطلاعات نداری.
  مردم قرون وسطی هم همچین چرندیاتی رو حتی به عنوان جک قبول نمی‌کنند.

  • مصطفی ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۷ پاسخ دادن

   آرام باش و به خودت فشار نیار.
   اتفاقا این طرز صحبت کردن خوبه تا خیلیا متوجه طرز تفکر و تاثیراتش در افراد بشن. وقتی خدا و پیغمبرو انسان کنار بزاره به این سطح از انسانیت میرسه.
   ” از کوزه همان برون تراود که در اوست ”
   سعی ام اینه هیچوقت از کسی که به خودم توهین کنه ناراحت نشم فقط اگر کسی به قرآن و امام زمانم توهین کنه عصبانی میشم.

  • flatearther ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۵۲ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   پس متوجه شدیم که سطح درک شما به اندازه مردمان قرون وسطی است چرا که این اطلاعات سنگین تر و بار علمیشان بالاتر از آن است که مردمان قرون وسطی آن را به عنوان مطلب علمی باور کنند پس اگر این مطلب برای شما قابل درک نیست، جوش نزنید و عصبی نشوید. خیلی آرام و بدون عصبانیت از سایت خارج شوید و تلوزیون را روشن کنید و به اخبار گوش دهید و هرچه میگویند را بدون حتی یک سوال باور کنید.
   موفق باشید

 37. منوچهر کاملپور ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۲۴ پاسخ دادن

  جاذبه ای که به هسته مرکزی وفلزی زمین نسبت داده میشود. درحقیقت جاذبه نیست . فشارهوای اتمسفر است که اجسام را به سمت سطح هل میدهد. دلیل آن اینست که در محفظه های تمرینی فضانوردان خلا مصنوعی درست میکنند که باعث بی وزنی میشود و فضانوردان درهوا معلق شناور میشوند. درست مانن کف اقیانوسها هرچه پایین میرویم فشاربیشتری روی اجسام وارد میشود.جاذبه درحقیقت چیزی نیست جز فشار هوای بالای سرمان.میتوان به سادگی ازمایش کنیم شما روی ترازو بصورت ایستاده بروید وزن را یادداشت کنید . سپس بصورت خوابیده روی ترازو قراربگیرید. متوجه تفاوت خواهید شد.

  • مصطفی ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۲۹ پاسخ دادن

   https://www.aparat.com/v/r4ved/دروغ_های_ناسا

   ناسا از سه طریق بما میگه که جاذبه وجود دارد ولی در فضا وجود ندارد.
   اول استفاده از هواپیمای Zero G Gravity.
   دوم از طریق بند بازی و کابل های نامریی که فیلم هاش موجوده که بروی سطح ماه هم از این تکنیک سینمایی با کمک افرادی مثل استنلی کوبریک استفاده میکردند.
   سومیش که پیچیده تر هست و تشخیصش سخته استفاده از پرده های آبی و سبز پشت سر به اصطلاح فضانوردان که با جلوه های ویژه پیشرفته و سی جی آی به بیننده القا میکنند که وسایل و خوده فضانورد در هوا معلق هستند.
   سرچ کنید Nasa lies cable در یوتیوب به وفور ویدئو پیدا میشه.
   یک سوتی بدی که دادند زمانی بود که بوش پدر گور به گور شده میخواست از سازمان مثلا فضایی ناسا دیدن کنه و فیلم بردار حالا از قصد یا اشتباه صفحه آبی که برای جلوه های ویژه استفاده میشود رو نشون میده. فیلم این هم موجوده برای اینکه ببینید دروغ نمیگم برید سرچ کنید.

   • S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۳ پاسخ دادن

    شدت جاذبه به هر میزان که از اجسام(در اینجا زمین) فاصله میگیریم کم تر میشود (دقیقا مانند آهن ربا که اگر فاصله ای مثلا ۱cm با آهنA داشته باشد نیروی وارد بر آهنA نسبت به نیروی وارد بر آهنB که در فاصله مثلاً ۱۰cm است، بیشتر است.)
    فاصله زمین تا اگزوسفر حدود ۵۵۰km است که ببینید این فاصله چه تغییری در کم شدن جاذبه دارد.حال اگر در مکانی بسیار دور از سیارات را در نظر بگیریم، آنقدر نیروی جاذبه ناچیز است که در محاسبات حساب نمیشود و صفر در نظر میگیرند البته ناگفته نماند در فیزیک چیزی به نام صفر مطلق وجود ندارد.

 38. حامد ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۵ پاسخ دادن

  ۲۳ میلیون نفر در ۱۹۳ کشور جهان به طور حرفه ای و یا آماتور مشغول رصد کهکشان ها و سحابی ها و کرات منظومه شمسی هستند . اونوقت تعدادی بی سواد و منگل و متوهم که چند کلاس بیشتر سواد ندارند و آی کیو در حد سندرم داون دارند . اینجا مشغول جک گفتن و چرند نوشتن هستند و خزعبلات خودشون رو به خدا و پیغمبر و قرآن ربط میدند.والا لغت دیوانه روانی هم برا شما زیاده

 39. داروغه ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۲۶ پاسخ دادن

  با سلام خدمت دوستان گرامی

  عکس جدیدی که از سیاه چاله ها گذاشته شده کاملآ توسط هوش مصنوعی و تکنولوژی های کامپیوتری شبیه سازی شده است. خیلی قبل تر در دانشگاه MIT که در خدمت جوامع مخفی است روی این پروژه کار شده است.

  http://news.mit.edu/2016/method-image-black-holes-0606

 40. حامد ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۰ پاسخ دادن

  اگر جاذبه وجود نداشت هیچ کهکشانی شکل نمی‌گرفت.
  اگر جاذبه وجود نداشت منظومه شمسی هم شکل نمی‌گرفت.
  اگر جاذبه وجود نداشت حیات هم بر روی کره زمین کره زمین کره زمین کره زمین کره زمین هم شکل نمی‌گرفت.
  اگر جاذبه وجود نداشت دیگر شما نادان های با مغز های پوسیده و زنگ زده اینجا نبودید که جهان آفرینش و واقعیت‌های هستی رو انکار کنید.
  کره زمین تا میلیاردها سال دیگر به چرخش خود ادامه خواهد داد و شما انسان نما های نادان از بین خواهید رفت.

 41. مصطفی ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۳۵ پاسخ دادن

  https://gadgetnews.net/352389/تصاویر-ناسا-از-احیای-دریاچه-ارومیه/

  قبلنا ناسا بیشتر به خودش زحمت میداد و فتوشاپ های طبیعی تری کار میکرد اما دیده طرفدار زیاد داره کسی بخواد باهاش مخالفت کنه مثل قوم یاجوج ماجوج حمله میکنند بنابراین زحمتی به خودش نمیده.
  به طرز قرار گیری ابرها قبل از احیای دریاچه ارومیه و بعدش توجه کنید قبلش پر رنگ تر و حجیم تره بعدش لاغرتر و کوچک تر شده و تقریبا اکثرا سرجای قبلیش قرار داره.
  خوش بحال ناسا که هر دروغی میگه عده ی کثیری باور میکنند و ان شاالله روزگاری برسه فتنه شیاطین آشکار بشه.

  • S²M² ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۶ پاسخ دادن

   سلااااااااااااااااااااااااااااام
   آب هرچه قدر مقدار بیشتری باشد که بر روی هم باشند پررنگ تر است برای مثال شما چند طلق خاکستری بردارید و در شروع ۳عدد از آنها را بر روی هم قرار دهید و مقایسه کنید با وقتی که ۱۰ عدد از آن طلق ها بر روی هم قرار دارند؛ خواهید دید که طلق ۱۰ لایه پررنگ تر است
   منظورتان را از محل قرار گیری متوجه نمیشوم

  • حامد ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۱۱ پاسخ دادن

   آخه عقب مونده بیسواد ناسا جز کوچکی در دنیای کیهان شناسی هست این همه منجم و سازمان در سرتاسر جهان و از همه کشورها و جمعیت کثیری که به طور آماتوری مشغول رصد کیهان هستند دروغ میگند و کور هستند و تو احمق بیسواد که چهار کلاس بیشتر سواد نداری داری اینجا بدیهیات رو نقض میکنید.

   • S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۰ پاسخ دادن

    فهم این مطلب کاملا واضح هست و خیلی هم ساده
    شما میتونید حتی در مقادیر ساده شده نیز این آزمایش رو انجام بدهید:یک بشکه و یک لیوان با جنس های مشابه و کاملا کدر بردارید و با آب پر کنید. اگر نور به سطح آن دو بتابانید، میبینید که سطح آب بشکه تیره تر است.این تمثیل کوچکی از دریاچه ارومیه است.
    .
    .
    یعنی شما مخالف این هستید که دریاچه ارومیه در حال خشک شدن است؟
    .
    .
    و یه نکته دیگه: به نظر شما با توهین کردن گفت و گوی ما به نتیجه میرسد؟

 42. S²M² ۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۲۵ پاسخ دادن

  دوباره سلام
  میخواستم بدونم پس چرا یخ های قطب شمال ذوب نمیشوند بعد از چند میلیون و میلیارد سال؟
  .
  آیا اشاره ای به این مطلب در هر یک از کتب آسمانی از جمله قرآن شده است؟
  .
  دقیقا بعد از هسته زمین چیست؟
  .
  شما گفته بودید در دُورتادُور دیسک زمین قطب جنوب است که بعد از آن لبه ای وجود ندارد پس آیا تا لبینهایت یخ و قطب است؟ اگر خیر پس بعد آن چیست و اگر بله بینهایت یعنی تا کجا؟ ما زمین گرد پنداران می گوییم که کیهان در حال انبساط است و اندازه ی بینهایت بزرگی دارد که در هیچ به جلو میرود و شما گفته بودید بینهایت یعنی چه؛ پس در آغاز بر روی بینهایت سوال خودتان پاسخگو باشید.
  .
  مرسی مطالب مفید بود
  ^_^

 43. نمسیس ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۵ پاسخ دادن

  سلام مجدد عرض میکنم خدمت شما. برام جالب هست که شما این همه نظرات مخالف رو نمایش میدید و خوب هم هست البته. من فقط سوال پرسیم ولی نظرم رو نشون نمیدید!! درباه اون پایین رفتنی که اقا مصطفی فرمودند.سپاس

 44. مصطفی ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۲۱ پاسخ دادن

  https://i.pinimg.com/originals/0a/89/1c/0a891cbca70215ad6e7f2787c739efae.jpg

  این عکس خلاصه و مفید نظریه گرانش یا جاذبرو رد میکنه و دلیل معلق موندن ابر در هوارو توضیح داده. چطور امکان داره یک سیب رو سر نیوتن بیفته ولی یک قایق در آب فرو نره؟ این جاذبه قدرت تشخیصی داره که کی باید فشار وارد کنه و کی باید خیلی آروم از کنار قضیه بگذره خودش یک معجزس و خداوند کلا این کره خاکی رو با معجزه نگه داشته در صورتی که خداوند چرا باید یک کره بوجود بیاره که تمام قوانینش معجزه وار باشند و علم برای اثباتش به دست و پا بیفته و کلی نظریه بده.
  از قصد از آمریکای چشم آبی لینک میزارم چون عده ای چشم بسته اونارو خدایان خودشون میدونن.
  دوستان صرف داشتن تکنولوژی انسانیت نمیاره ما به اشتباه افتادیم آمریکا که بالاترین تکنولوژی در اکثر زمینه های علمی داره صرفا نتیجه سرمایه گذاری عده ای سرمایه دار برای سود بیشتر بوده ولی زمانی که آمریکا از عربستان در کشتار مردم یمن و سر بریدن های مردم عربستان حمایت میکنه معنیش نبود هیچ حقوق بشری در دنیا است.

  • S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۰ پاسخ دادن

   سلام
   بگذارید در آغاز برای فهم بیشتر قانون اول نیوتون را بیان کنم← اگر بر جسمی چند نیرو به طور همزمان اثر کند و این نیرو ها یکدیگر را خنثی کنند میگوییم نیرو های وارد بر جسم “متوازن” اند. به عبارتی دیگر اگر برایند نیرو های وارد بر جسم صفر باشد، نیروهای وارد بر جسم متوازن اند. آزمایش ها نشان میدهند، تا زمانی که نیروهای وارد بر جسم متوازن باشند جسمِ ساكن همچنان ساکن باقی میماند و اگر در حال حرکت باشد همچنان به حرکت خود ادامه خواهد داد و تغییری در نحوه حرکت آن ایجاد نخواهد شد؛ یعنی سرعت آن تغییر نخواهد کرد. به بیان دیگر، یک جسم حالت سکون یا حرکت یکنواخت روی خط راست خود را حفظ می‌کند مگر آنکه تحت تاثیر نیرویی مجبور به تغییر آن حالت شود.
   .
   و اما قایق ساکن : طبق قانون اول نیوتون، نیروی روبه بالایی که از طرف آب به قایق وارد میشود هم اندازه با وزن قایق است، بنابراین قایق روی آب به حالت تعادل باقی میماند.

 45. نمسیس ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۲ پاسخ دادن

  با سلام. پست قبلی رو خود رو مبنی بر عدم نمایش نظر بنده اصلاح میکنم. نظر انتشار یافته بود ولی من نتونسته بودم ببینم. لطفا این پست من برای درخواست چاپ نظر را پاک کنید. با تشکر

 46. نمسیس ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۸ پاسخ دادن

  عرض سلام خدمت اقا مصطفی. سپاس از توجه و پاسخ شما. جسارتا دیدم شما هم فرمودید زمین به مانند تو بالا به پایین ندارد. لطفا بفرمایید مبنای گفتار شما که هرجه از بالا بر پایین میریم جاذبه تغییر میکند چیست. ایا از دید زمین کروی، جرم و سایر مشصات در نیم کره جنوبی متفاوت هست با نیم کره سشمالی و از این جهت فرمودید؟ یا به دلیل دیگر؟ سپاس مجدد

 47. مصطفی ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۳۰ پاسخ دادن

  http://wikihoax.org/wp-content/uploads/2016/09/2-500×330.jpg

  پدیده دو خورشید و سه خورشید که در زمین کروی هیچ توضیحی براش وجود نداره چون اگر سیاره ای به اندازه خورشید و اینقدر نورانی در مدار منظومه شمسی حرکت کنه قطعا ماهواره ها و تلسکوپ ها میتونن بفهمن از کجا اومده.
  ناسا حرکت تخیلی باسم نیبیرو زده ولی اثبات نمیکنه وجودشو چون خودش باعث کلی سوال دیگه میشه.

 48. مصطفی ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۰ پاسخ دادن

  https://i.redd.it/tp2lpr0aukd21.png

  گستردگی و عظمت زمین تخت صرفا در حد قطب جنوب نیست و بسیار گسترده تر است.
  در مطلب قبلی سایت اشاراتی از روایات کردم که هم آسمان بالا خودش دنیای بزرگیه و همچنین سرزمین های پشت کوه قاف خودشون دارای خورشید و ماه های جداگانه هستند.

 49. S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۳ پاسخ دادن

  سلام و درود
  این سوالات رو قبلا فرستاده بودم ولی کسی پاسخگو نبود دوباره ارسال کردم.
  میخواستم بدونم پس چرا یخ های قطب شمال ذوب نمیشوند بعد از چند میلیون و میلیارد سال؟
  .
  آیا اشاره ای به این مطلب در هر یک از کتب آسمانی از جمله قرآن شده است؟
  .
  دقیقا بعد از هسته زمین چیست؟
  .
  شما گفته بودید در دُورتادُور دیسک زمین قطب جنوب است که بعد از آن لبه ای وجود ندارد پس آیا تا لبینهایت یخ و قطب است؟ اگر خیر پس بعد آن چیست و اگر بله بینهایت یعنی تا کجا؟ ما زمین گرد پنداران می گوییم که کیهان در حال انبساط است و اندازه ی بینهایت بزرگی دارد که در هیچ به جلو میرود و شما گفته بودید بینهایت یعنی چه؛ پس در آغاز بر روی بینهایت سوال خودتان پاسخگو باشید.

 50. S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۶ پاسخ دادن

  از نظر ما دلیل ذوب نشدن یخ های قطبی کج بودن محور زمین است که باعث میشود یخهای قطبی به مقدار قابل توجهی کمتر در مقابل گرما و نور باشد ولی با توجه به مدل شما خورشید تقریبا به طور یکسانی به همه جا می تابد. در نتیجه اگر از خورشید خطی عمود بر زمین و خطی بر مرکز قطب شمال(نام این نقطه را فرضا A می‌گذاریم) وصل کنیم و نقطه قرینه A نسبت به خط عمود از خورشید را B فرض کنیم، به دلیل برابر بودن زوایا باید دمای نقاط A و B یکسان باشد اما در واقعیت اینچنین نیست.چرا؟
  نظر شما در این باره چیست؟

 51. S²M² ۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۵ پاسخ دادن

  حتما شنیده اید که در قطب شمال ۶ ماه خورشید کاملا غروب نمکند و شب نمیشود و ۶ ماه دیگر خورشید کاملا طلوع نمیکند و روز نمیشود. دلیل این پدیده را از نظر ما در بالا توضیح داده ام.
  از نظر شما علت این پدیده چیست؟
  .
  با سپاس فراوان

 52. مصطفی ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۶ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=hNf6VkaTtgg

  مقاله ای که فرستادم بخونی جواب سوالاتت هست.
  بعدش این کلیپو ببین که چیزی باسم بودن جاذبه یا نبودش وجود نداره صرفا بازیه برای سرگرمی و پول دراوردن.
  من مطمئنم اگر ما مثل اصحاب کهف الان بخوابیم و ۲۰ سال دیگه بیدار بشیم احتمالا سازمانی باسم ناسا وجود نخواهد داشت و مردم دنیا آگاه تر خواهند شد. مردم آمریکا مثل ما چون حکومت دینی نداشتند دین گریز نشدند و در کامنت هاشون میبینم که اتفاقا با انجیل و تورات میان زمین تخت رو اثبات میکنن و الان هم این کلیپ هارو منتشر میکنن ولی متاسفانه بخاطر عملکرد ضعیف حکومت ما در مباحث اقتصادی و فرهنگی جوونامون کلا فاز انقلابی و روبه جلو بودن رو از دست دادن و صرفا هر آنچه که از تلویزیون و ماهواره پخش بشه قبول میکنن. اوج دغدغه یک جوون ایرانی پخش شدن برنامه نوده که باید این سوالو پرسید اگر برنامه هایی از این دست پخش بشن اونوقت ما دچار رشد اقتصادی میشیم و آمار ازدواج و طلاق که در وضعیت بحرانیه درست میشه؟
  یا اینکه افرادی با زمینه سازی فکری به افرادی همچون کیروش میلیاردها تومن از پول بیت المال میدن و آخرش هم که هیچ جامی بدست نیاورد میگن تو جام جهانی خوب میباختیم.
  در هالیوود چند فیلم ضد سیستم ساخته شده که در آخر میگه به هر حال منجی میاد و جمعش میکنه یکی ازون فیلما اسمش Equilibrium است. البته کارگردان های هالیوودی اجازه ساخت این فیلم هارو ندارن و در هر دهه یک فیلم این شکلی میشه دید. الان باید از اونجرزها پول در بیارن یسری شخصیت های کارتونی فانتزی که در یک فضای فانتزی که طبق قوانین خود ساخته خودشون از فضا است نقش ایفا میکنن و مردم دنیا هم بدون هیچ سوالی صرفا مصرف کننده اون کالا فرهنگی میشن.
  مثلا آیفون ایکس بشه ایکس اس چه تفاوتی داره که عده ای در ایران خودمون براش دست و پا میشکنن به این میگن قدرت تبلیغات نظام سرمایه داری از وقتی ماهواره هم اومد شتابش چند برابر شد. باید همه دماغ عمل کنند همه باید فلان مدل لباسو بپوشن همه باید برای عروسیشون البته اگر ازدواجی باشه فلان باغو اجاره کنن. این راه آخرش جز شر هیچی نداره.
  از خودتون سوال بپرسید اگر براتون سوال پرسیدن سخت نیست وجود سازمان هایی مثل ناسا چه درد بشریت میخوره؟ مثلا الان دارن تو ایستگاهه بین المللی فضایی بند بازی میکنن مشکلات بشریت حل شده؟ اونجا آزمایش میکنن روی زمین نمیشه؟

  • S²M² ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۱ پاسخ دادن

   چرا تختی و کرویت زمین رو به سیاست ربط میدی؟
   .
   من نفهمیدم آخر تو با انقلاب موافقی یا نه آخه یه جا گفتی چون مردم آمریکا حکومت دینی نداشتند، دین گریز نشدند(که اصلا هدف انقلاب ایران حکومت دینی بود).یه جا میگی جوونا کلا فاز انقلابی و رو به جلو بودن رو از دست دادن(که یعنی خیلی بد است که جوون ها انقلابی نیستند.)
   آخه اول تکلیف خودت رو روشن کن که با انقلاب موافق هستی، نیستی… بعد تِز بده
   .
   اوج دقدقه یک ایرانی این هست که چرا برای دلایل مزخرفی یکی از پرطرفدارترین برنامه های تلویزیون رو پخش نمیکنند. یا مثلا برنامه دورهمی، فقط به این دلیل که با مردم روراست بوده و درباره وضع اقتصادی و مملکت مثله خیلیا دروغ نگفته، پخش نمیشه. متأسفانه کسانی بر ما دارن حکومت میکنند که دین رو فقط به نماز و روزه و ریش بلند داشتن می‌شناسند و فقط اهل سخنرانی کردن هستند نه اهل عمل. شما که خودتون اهل دین و پیغمبرید باید این حدیث پیامبر رو شنیده باشيد:”لا تَنظُروا إلَى كَثرَةِ صَلاتِهِم و صَومِهِم و كَثرَةِ الحَجَّ…وَلكِن انظُروا إلَى صِدقِ الحَديثِ و أَداءِ الأَمانَةِ”
   .
   بیت المال قضیه اش با بودجه ورزشی کاملا متفاوت است.ولی اگر هم بخواهند هیچ مربی ای برای تیم ملی نیاورند همان هایی که برای برنامه نود اینقدر شلوغ کردند، چندین برابرشان فاجعه ای به بار می‌آورند.
   .
   فیلم Equilibrium هم اصلا ربطی به اینکه شما میگویید نداره که تازه مال ۱۷ سال پیشه.
   .
   تو برای مثال فیلم مرد عنکبوتی رو دیدی ولی آیا تو آن را باور کردی؟ تو از محصول فرهنگی کشور آمریکا استفاده کردی ولی آیا تو قبول کردی اون رو؟ مردم فیلم میبینند چون میخواهند سرگرم بشوند و معمولا بیشتر انسان ها علاقه‌مند به فیلم های آمریکایی اند.تو در انتخاب آنها نقش نداری.
   .
   یه عده برای رو مد بودن هرکاری میکنند تا کم نیاورند و این یک چیز جهانی شده است که در هرجا حتی ایران night show باشد و تو نمیتوانی خواست و میل اکثریت را متمایل به خواست خود بکنی. خود این نیاز به یک فرهنگ سازی اساسی در ایران دارد که تو بتوانی نظر و عقیده یک ملت را به عقیده خودت جذب کنی.
   .
   اگه اجازه بدین من این مورد آخر رو با سوال جواب بدهم: وجود سایت این سایت به چه دردی میخوره البته من قصد جسارت ندارم ولی فقط خواستم بگم اصلا سوال منطقی نمی پرسید.
   حتما میگید برای روشن و آگاه ساختن مردم.حال فرض کنید بیشتر مردم با شما هم عقیده شده اند، قطعا شما سازمانی بنا میگذارید که تحقیقاتی در آنجا با محوریت زمین تخت انجام دهید.
   .
   .
   .
   .
   موفق و موید باشید

 53. مهرداد ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۲۶ پاسخ دادن

  خخخخخ اصلن چیزی در دنیا نداریم ک کروی باشد
  ن ماه ن زمین ن خورشید
  حتی توپ فوتبال نیز یک صفحه محدب تخت است که آنطرفش دیده نمی شود این فقط تصورات ذهن محدود و کوچکه انسان است ک آنرا کروی میبینن
  😂😂😂
  بس کنین باوو

  والا دیگه وقتی میخوام بخندم میام اینطور سایتا
  یکم میخندم 😆

 54. S²M² ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۴۲ پاسخ دادن

  یعنی تو داری همه چیز رو ۲ بعدی تصور می کنی؟
  احتمالا پس سر مقدستون هم تخت تشریف دارن دیگه،درسته؟
  .
  .
  دارم کم کم یاد این برنامه کودک هایی که ایران میسازه میفتم که همشون حتی آدم ها هم تخت اند و وقتی میخواهند بچرخند انگار که کاغذ رو داری میچرخونی اصلا بعد سوم ندارند. :-S
  .
  آقا یعنی شما به اون ۲ چشم مبارکتون شک دارید؟؟
  .
  .
  به خدا جک میگید.
  .
  .
  .
  .
  ◎○● شااااااااااااااااااد و موووووووووفق و پیرووووووووز باشییییییییییید●○◎

 55. مصطفی ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۵ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=lD2e80vLjAI#searching

  لینک هایی که قرار دادم به وضوح دروغ های ناسارو نشون میده خودتون به درو دیوار نزنید. اینجا سایت زمین تخته سوالات درباره زمین تختو مدیر محترم سایت پاسخ میده شما چرا اینقدر ناراحتید؟ تو این سایت اینقدر هوک چپ و است خوردید یا فحاشی میکنید یا مثال های بی ربط میزنید؟ کارتون تخت چیه؟ مغز دو بعدی معنیش چیه؟ چون باور نداریم زمین گرده و با دلیل و مدرک این بحثو مطرح کردیم ما مایه خنده هستیم؟ اگر جوک میگیم خب نیاید و ذهنتون درگیر نکنید مثل اینه که سایتی درباره آیات قرآن تفسیر گذاشته بعد عده ای بیکار و کور دل بیان شروع کنن به فحاشی و مسخره کردن واقعا معنیش چیه؟ اگر با اصل قرآن این افراد مشکل دارن برن سایت بزنن و با دلایل درست و منطقی و به دور از توهین جواب بدن اینکه بیاین اینجا و یسری صحبتا بکنید یعنی کم آوردید و تنها از این راه میتونید کینه خودتونو خالی کنید‌.
  یه لینکی در رابطه با سیستم کنترل ذهن برای دوستانی که قلبا میدونن آمریکا شیطانیه قرار دادم.
  Mk Ultra یا مونارخ کنترل اولترا ابتدا گفته میشه در ارتش رایش نازی برای اعتراف گیری بکار برده میشده بعد ها سازمان سیا با استخدام دانشمندان آلمانی این پروژرو در سطح گسترده تر و پیشرفته تری پیش برد. یکی از اهداف استفاده کنترل رهبران و سلبریتی های آمریکایی است تا حرفی که مد نظر سازمان سیاست به گوش مردم دنیا برسونن.
  اما مطالب دیگری اهل فن تو این حوزه میگن. مثلا عده ای میگن یک نوع جن زدگیه و زمانی که فرد روحشو به ابلیس رجیم بفروشه این اتفاق میفته. مثلا در کلیپی که شخص به یکباره بیهوش میشه مجری از کلمه Holy spirit استفاده میکنه و ما در اسلام هم داریم برای دوری از جادو و چشم زخم شیاطین از کلمه بسم الله الرحمن الرحیم یا آیه الکرسی با وضو استفاده شود چون شیاطین از اسامی‌ مقدس بشدت میترسن. بعنوان مثال اگر در خواب دچار کابوس شدید یک یا حسین و یا علی بگید حساب کار دست اون عده ی پدر سوخته میاد.
  نوع دیگری که میگن و برای خوده من اثبات نشده کلون سازی از افراد معروف مثل امینم است و در این رابطه امینم آهنگ Real slim shady رو خونده و خودشو اصل میدونه و بقیه ی افراد شبیه خودشو کپی میدونه. اتفاقا امینم از افرادیه که Mk ultra روش اجرا شده و در چند کلیپ چهرش نشون میده و هنگ میکنه. این مطلبو گفتم تا بدونید پشت ناسا و سیا و آمریکا و مجسمه ی آزادیش چه فتنه ها که نخوابیده و اگر روزی ایمان بیارید که همه چی دروغ بوده اونوقت شروع به خود سازی و بالا بردن ایمان و تقواتون میکنید و دیگه با چنتا فیلم و کلیپ سرکار نمیرید.
  در این رابطه کلیپ زیاده. در هالیوود اشارات زیادی شده مثل فیلم Get out یا سکوت بره ها. علامت پروانه نشون میدن بخاطر شکل مغز انسانه و نشان از کنترل مغز انسان داره.

 56. مصطفی ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۲۰ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=wJ4mkhQzmm4

  در اول این کلیپ میبیند که امینم اشاره میکنه ارتباطش قطع شده و به حالت خلسه میره.
  یا لیدی گاگا مثل یک ربات که برنامش خراب شده و به قولی دچار گیلیچ در بین جمعیت آروم قدم میزنه. کانیه وست در کنسرتش شروع به فحش دادن به سیستم میکنه بعد از یک هفته خبرش اومد به ملاقات ترامپ رفته و موهاشو بلوند کرده بود. مو بلوند کردن یک نشانس که نیازی به گفتنش نیست و زمانی که کنار ترامپ ایستاده بود هنگ میکنه.
  یا مارک زاکربرگ در برنامه ای کاپشنشو در میاره و مجری به شکل عجیبی به کلمه ایلومیناتی که درون کاپشنش دوخته شده اشاره میکنه. البته اینا همش توهم توطئس و ما مغزمون دو بعدیه مثل کارتونای ایران!!

 57. مصطفی ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۲ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=2DcmDwJFgX0

  این سلبریتی باسم کاردی بی که علاوه بر هنگ کردن و چرت و پرت گفتن یک نفر که مثل اینکه خواهرشه پشتش ایستاده و کنترلش میکنه و زمانی که هنگ میکنه تو میکروفونی که مخفیه چیزی میگه و دوباره مثل اینکه ریست شده بر میگرده.

 58. مصطفی ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۶ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=QzIhgwCi5ZI

  تیم گلدن استیت وریرز که چند فصله با پشت سر گذاشتن کلیولند کاوالیرز(Golden Cavs یا گوساله طلایی یا گوساله سامری) قهرمان ان بی ای میشه کلا تیم جالبیه. دریموند گرین که این شکلی بخواب میره ولی بازیکن ستارشون استیو کری جدیدا گفته ناسا درباره سفر به ماه دروغ گفته.
  در فیلم Get out خیلی جالب سیستم برده داری مدرن آمریکارو نمایش میده و میگه عده ای ثروتمند از چه طرقی مثل دختران زیبا شروع به جذب برده های سیاه پوست میکنن.

 59. مصطفی ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۱۸ پاسخ دادن

  گروه موسیقی هوی متال کورن که زمانی از بزپرستان و شیطان پرستان معروف آمریکایی بود بعده ها که دیگه از معروفیت افتاد واقعیت هایی درباره صنعت موسیقی و فیلم سازی هالیوود گفت که برای طرفدارنشون تکان دهنده بود و کسی باورش نمیشد یه زمانی مبلغان دین کفر و جن پرستی اعتراف به گناه کنند و از خدا طلب آمرزش و بخشش داشته باشند. متن موسیقی ایلومیناتی این گروهو میزارم خیلی معناداره و به کاخ سفید اشاره دارد. البته چند وقت پیش روایاتی از کاخ سفید که در اسلام اشاره شده خوندم برام خیلی جالب بود که در متون اهل سنته ولی شیعه تایید یا ردش نکرده. کاخ سفید رو به طاق کسری دوران ساسانیان ایران مقایسه کرده و مرکز کفر و شرک در آخرالزمان میدونه که توسط مسلمین نابود میشه. حالا عده ای از دوستان بسیجی هستند و میگن کاخ سفید رو حسینیه میکنیم ماهم امیدواریم ولی اولش باید کشورمون پیشرفته و قدرتمند بشه وقتی حق بیاد ظلم رفتنی است و این وعده الهیه.

  I can’t believe what’s happening
  Where is your self control
  Why can’t you just be honest
  The corruption takes its toll
  You rape our hope
  Too proud to cope
  You built this house of shame
  You smile, you gloat
  This disease you promote
  An infection is what we are now
  I can’t believe this happened
  The fear starts to grab hold
  Then anger starts to take over
  I will not be controlled
  You rape our hope
  Too proud to cope
  You built this house of shame
  You smile, you gloat
  This disease you promote
  An infection is what we are now
  They’re taking over now
  Eating up our souls somehow
  Taking over now
  Parasites, they run around
  The culprits won’t be found
  They lie behind this mask of wealth
  They’re taking over now
  Illuminati they hide
  You rape our hope
  Too proud to cope
  You built this house of shame
  You smile, you gloat
  This disease you promote
  An infection is what we are now
  You rape our hope
  Too proud to cope
  You built this house of shame
  You smile, you gloat
  This disease you promote
  An infection is what we are now

 60. مصطفی ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۳ پاسخ دادن

  بشارت فتح کاخ سفید

  يکی از احاديثی که از سويي بسيار نويدبخش و دلگرم کننده و از سوی ديگر مايه تعجّب است که چرا مورد توجّه واقع نشده ، حديثی است که مُسلم(صاحب يکی از کتب معتبر اهل تسنّن به نام صحيح مسلم) در کتاب خود(صحيح) از جابر بن سمرة نقل کرده است که رسول خدا فرمود:

  عصيبه(عصابه) من المسلمين يفتتحون البيت الابيض بيت کسری أو آل کسری.

  گروهي از مسلمانان ، کاخ سفيد را فتح خواهند کرد. کاخی که نمادی از کاخ کسری و آل کسری است.

  (منبع حديث: صحيح مسلم ، ج ۶ ، کتاب الامارة ، ص ۴ ، ح ۱۸۲۲)

  کاخ سفيد ، نمادی از مرکز ثروت و قدرت دنيوی و در دنيای امروز ، همان مرکز حاکميّت در آمريکا است که هسته استکباری جهان امروز است. بعيد نيست دامنه جنگ منطقه آرماگدون و يهوديان ، به آمريکا کشيده شود و اين کاخ سفيد که منشأ ظلم و ستم و فتنه دنيای امروز است ، به دست مسلمين فتح شود.

  نکته قابل توجّه آن است که مُسلم ، اين حديث را در کتاب الامارة مطرح کرده و حديث نيز حول موضوع ۱۲ خليفه است. بنابراين در زمان خليفه دوازدهم که مهدي موعود است ، اين فتح عظيم _ان شاءالله_ صورت خواهد گرفت.

  📚منبع مطالب: کتاب “مهدويّت در صحاح ستّه”ص۱۶۶- تأليف: سيّد رضي قادری – ناشر: بنياد فرهنگی حضرت مهدی موعود

  • مصطفی ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۳ پاسخ دادن

   در چندین بازی و فیلم هالیوودی سقوط کاخ سفید توسط گروهی نظامی یا توسط بلایای طبیعی پیشگویی شده.
   یک نمونش در رزیدنت اویل و حمله شیاطین و زامبی ها است که البته منظور از شیاطین و زامبی های هالیوودی همان مسلمین یا قوم یاجوج ماجوج است. البته به رجعت مردگان و یاران امام زمان هم اشاره دارند مثلا در اونجرز ۴ که جدیدا اومده مردگان دوباره به جهان مادی بر میگردند که در روایات داریم امام حسین و یارانش اولین بازگشت کنندگان هستند و در مقابل یزید و سپاهش که قراره توسط سپاه اسلام آرد بشن و به سزای اعمالشان برسند.
   بعد از یوم ساعه ، رجعت و در آخر روز قیامت.
   صهیون در فیلم ماتریکس به سه حالت اشاره میکند البته از نوع یهودی و کفر آمیز. نئو ابتدا ظهور میکند که یوم ساعه است بعدش که کشته میشه زنده میشه که رجعت است و در آخر زایون یا صهیون توسط ماشین ها مورد حمله قرار میگیره و نئو به شهادت میرسه و حالت صلیب کشیده شده است.

 61. مصطفی ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۵۲ پاسخ دادن

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQQ1fdgCbsIi5SS0pCAGB6_vUf43h8RbKSu0kOJhqjrWwOfKjvc

  از بروس ویلیس در رابطه با کنترل مغز لینک گذاشتم. این فیلم سالها قبل از سقوط برج های دوقلو ساخته شده و ذهن مردم دنیارو آماده این واقعه میکنه. سقوط برج های دوقلو نماد سقوط نظام سرمایه داریه و یکجور قربانی کردن دختر بابل برای خروج دجال است.
  بروس ویلیس تک چشمه در این پوستر و با چهره ای مضطرب به دشمنان نظام سرمایه داری به سمت راست نگاه میکند. سمت چپ اگر نگاه میکرد منظور نفس اماره بوده و شیطان رجیم وقتی بسمت راست نگاه میکنه منظور نفس لوامه و روح خدادوست بشریت است. دشمن آمریکا هم نفس لوامه است.

 62. مصطفی ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۲۶ پاسخ دادن

  Michael jackson leave me alone

  نمونه دیگه ای از کنترل مغزو مایکل جکسون در این موزیک بما نشون میده.
  انواع اقسام نمادهارو در شو تصویری نشون میده.
  مایکل جکسون در حال شروع سفری برای فرار از کنترل شدن است و سگ های کت شلوار پوشی نشون میده که دائما تعقیبش میکنن. این سگ ها منظور سازمان امنیت آمریکا یا همون مردان سیاه پوش سازمان سیا است.
  در بخش های اولیه کلیپ از مغزش دماغ عمل کردش و زمین گرد بیرون میاد. یعنی میگه در زمانی که مغزم کنترل میشد و بر نفسم کنترلی نداشتم انواع عمل های زیبایی بروی من انجام دادند و مثل زمین گرد منو وسیله ای فیک برای پول در آوردن رسانه ها ساختند.
  یک مورد هم درباره قسمت سوم از فصل هشتم گیم آف ترونز بگم که علاوه بر حمله ویران کننده یاجوج ماجوج و زنده شدن مردگان (رجعت) به نکته مهم تری اشاره میکنه. از درون تاریکی و آتش نشون میده دوازده پادشاه شب به همراهه رهبرشون وارد تمدن غرب که همون قلعه است میشوند. این دوازده نفر کین؟ که مثلا میان فیلم دوازده میمون هم میسازن؟!! چرا عدد ۱۲ که برای ما مقدسه؟

 63. مصطفی ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۳۵ پاسخ دادن

  https://www.goldenglobes.com/sites/default/files/films/silence_of_the_lambs.jpg

  در این فیلم قربانی شدن افکار ما انسان هارو توسط شیطان رجیم نشون میده و در آخر هم میگه تنها کسی که ناجی میتونه باشه خوده ابلیس رجیم است.
  یعنی میگه پلیدی رو باید با پلیدی نابود کرد در حالی که ما میگیم وقتی امام زمان (عج) ظهور کند زمین پر از عدل میشه.
  به علامت پروانه توجه کنید همان Mk ultra است و بشکل خوده پروانه توجه کنید جمجمعه ای شیطانی رو روی پروانه نشون میده.
  چشم زن قرمز شده که دو نماده یکیش جن زدگی و کنترل مغز و دیگری نماده زن قرمز پوش بابل که در سریال گیم آف ترونز هم آخرش خودکشی کرد.

 64. داروغه ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۱۱ پاسخ دادن

  طبق آخرین خبر گوگل نزدیک به ۷۰ بیلیون دلار بابت سانسور محتوای تئوری توطئه در یوتوب ضرر کرده است!

  یوتوب اخیرآ طی تصمیمی با تغییر الگوریتمی در سیستم خود تلاش نموده تمام ویدیوهای مربوط به جوامع مخفی و تئوری های توطئه مِن جمله زمین تخت را در اینترنت کاهش دهد.

  https://www.cnbc.com/2019/04/30/youtube-algorithm-changes-negatively-impact-google-ad-revenue.html

  تعداد زیادی از کانال های یوتوب متعلق به زمین تخت گرایان مثل Eric Dubay چند وقت پیش به به بهانه هایی مانند اطلاع رسانی نادرست بسته شدند!

  حال سوال این است کدام یک در قرن ۲۱ بیشتر جای تاسف دارد، زمین تخت گرایی یا سانسورگرایی اطلاعات؟ این بود آرمان آزادی اطلاعات در قرن ۲۱؟

 65. داروغه ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۱ پاسخ دادن

  روش شناسی نادرست اراتوستن در تعیین شکل زمین:

  همه شما با دلایل معروف ارسطو و راتوستن در تعیین شکل زمین آشنا هستید. ارسطو به ۵ دلیل زمین را کروی میدانست که یکی از آن دلایل زوایای مربوط به سایه ها در نقاط مختلف زمین بود. اراتوستن با الهام از ارسطو با محاسبه زوایای مربوطه در دو شهر که تقریبآ در یک طول جغرافیایی بودند به کمک روش مثلث سازی توانست محیط زمین را به دست آورد.

  اما دانسته شده نور میتواند مسیر منحنی را طی کند و در اصل نور خورشید همواره با خمش به سطح زمین میرسد که نه تنها نشان میدهد مثلث سازی روشی نادرست است بلکه یک گزینه دیگری برای تعیین شکل زمین بر روی میز می آورد.

  حالا برای توضیح زوایای سایه ها دو انتخاب در پیش روی شماست:

  ۱-زمین کروی است و نور خورشید مستقیم و موازی می آید
  ۲-زمین تخت است و نور خورشید خمیده و غیرموازی می آید

  ارسطو و اراتوستن هیچ ایده ای در مورد ماهیت نور نداشتند برای همین زمین را خم کردند ولی وقتی آزمایشاتی وجود دارد که ساموئل روبتام در کتاب خود به ۱۴ مورد آن اشاره میکند که اثبات میکند زمین تخت است دیگر کسی حق ندارد زمین را خم کند بلکه باید نور را خم کند. با اثبات زمین تخت گزینه دوم تنها مدل قابل قبول است که علاوه بر آن از روش درستی برای تعیین شکل زمین استفاده میشود زیرا در گزینه دوم اول شکل زمین بدست آمده و بعد مدلسازی آسمان صورت میگیرد ولی در گزینه اول ابتدا مدل سازی آسمان انجام شده و بعد شکل زمین به دست می آید.

 66. مصطفی ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۱۸ پاسخ دادن

  http://www.whale.to/c/13769381_738151609621574_8350277856394130531_n.jpg

  استفاده از نماد پروانه در سلبریتی ها بخصوص زنان زیاد استفاده میشود.
  این موردی که در رابطه با کنترل مغز است در فیلم ماتریکس و آواتار و ساروگیت اشاره شده زمانی که در ماتریکس افراد میخواستند وارد بدن مصنوعی و غیر واقعی خودشون بشن توسط دستگاهی که پشت مغز قسمت نخاع و قسمت زیرین مغز R-complex است متصل میشدند. این قسمت به ناحیه خزنده (Reptilian brain) معروفه و بسیاری از زشتی ها و پلیدی ها و احساس حسادت و گناه از این قسمت که خونسرده به بما دستور میده من احتمالم اینه این همان نفس اماره است.

 67. مصطفی ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۵۶ پاسخ دادن

  http://image.chosun.com/sitedata/image/201707/02/2017070200557_0.jpg

  زمانی که صهیون ها به آواتارهاشون متصل میشن.
  دلیلی اینکه میگم صهیونیست چون اسم شهرشون زایون یا صهیون بود.
  اینا حتی جنیانی رو قبول دارند که در خدمت صهیون باشه وگرنه اوناهم جز دشمن میرن.
  یک نمونش جنگ گروه صهیون با خانواده ماسونیه ماروونجین های فرانسوی در ماتریکس بود.
  افرادی که از سقف آویزون میشدن کاریه که جنیان انجام میدن چون از جنس آتشن میتونن وزن خودشون به بی وزنی تبدیل کنن.

 68. داروغه ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۵۰ پاسخ دادن

  همه شما با ۵ دلیل ارسطو در مورد کروی بودن زمین آشنا هستید. یکی از آن دلایل زوایای مربوط به سایه ها در نقاط مختلف زمین بود. اراتوستن با الهام از ارسطو و محاسبه زوایای سایه ها در دو شهر که نسبتآ روی یک طول جغرافیایی قرار داشتند به روش مثلث سازی توانست محیط کره را به دست آورد.

  اما امروز میدانید که نور خم میشود و در اصل نور خورشید هموراه با خمش به سمت زمین می آید و نه تنها روش مثلث سازی اراتوستن روشی نادرست است بلکه خمش نور یک گزینه دیگر را بر روی میز میآورد و ما را با دو گزینه زیر رو به رو میسازد:

  ۱-زمین کره است و نور موازی به سمت زمین می آید
  ۲-زمین تخت است و نور غیر موازی به سمت زمین می آید

  البته گزینه سوم دیگری هم هست که ما درون یک کره هستیم و نور غیرموازی به سمت زمین می آید که فعلآ در مورد آن بحثی نداریم.

  ارسطو و اراتوستن هيچ ايده اي در مورد ماهيت نور نداشتند براي همين زمين را خم کردند ولي وقتي آزمايشاتي وجود دارد که ساموئل روبتام در کتاب خود به ۱۴ مورد آن اشاره ميکند که اثبات ميکند زمين تخت است ديگر کسي حق ندارد زمين را خم کند بلکه بايد نور را خم کند. این یک خطای روش شناختی نابخشودنی است که زمین کروی گرایان تلاش نموده با این ادعا که خمش نور در جو ناچیز است این خطای روشناسی را نادیده بگیرند. به فرض اینکه خمش نور در جو ناچیز باشد نمیتوان به راحتی از خطای استراتژیک ارسطو و اراتوستن به راحتی عبور کرد.

  با اثبات زمين تخت گزينه دوم تنها مدل قابل قبول است که علاوه بر آن از روش درستي براي تعيين شکل زمين استفاده ميشود زيرا در گزينه دوم اول شکل زمين بدست آمده و بعد مدلسازي آسمان صورت ميگيرد ولي در گزينه اول ابتدا مدل سازي آسمان انجام شده و بعد شکل زمين به دست مي آيد. زیرا اگر زمین تخت باشد یا شما درون یک کره باشید مدل سازی آسمان نسبت به وقتی شما روی یک کره باشید متفاوت خواهد بود. پس باید اول از زمین شروع کرد در حالی که کاملآ در روش ارسطویی و ارتوستن برعکس است و از آسمان شروع به مدل سازی زمین شده است. ضمن اینکه داستان های ارسطو و اراتوستن ساختگی است و در واقع زمین کروی در ۵۰۰ سال گذشته با توجه به حرکت خورشید در مناطق گرمسیری ساخته شده است و داستان اراتوستن را بر دور کرد اذهان عمومی از اصل موضوع ساختند.


  *

  • داروغه ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۶ پاسخ دادن

   آیا ضریب شکست جو ناچیز است و آزمایشی برای اثبات همگرایی ناچیز پرتوهای نور در جو وجود دارد؟

   خیر. هیچ آزمایشی وجود ندارد. فقط یک قانون بر روی کاغذ است. باید بدانید علم اینگونه کار نمیکند و هر اثباتی بر روی کاغد نیاز به آزمایشی تکرار شونده برای تبدیل شدن به یک قانون فیزیکی را دارد وگرنه بر روی همان کاغذ به عنوان قانونی خیالی خواهد ماند.

   پرسش این است چرا ناسا یک پرتو نور را از بالاترین لایه جو نمی تاباند تا نشان دهد این پرتو به صورت ناچیز خم میشود؟ شاید یک کروی گرا بتواند ضرایب شکست را در آزمایشگاه آزمایش کند ولی یک کروی گرا دقیقآ باید چیزی را که میگوید بتواند آزمایش کند. یعنی یک کروی گرا باید یک آزمایش ترتیب دهد که نشان دهد نور بعد از گذر از همه لایه های جو طبق محاسبات آنها خم میشود. چنین آزمایشی تا کنون روی نداده است پس کرویت زمین حتی با توجه به مفروضات اراتوستن و ارسطو اثبات نشده باقی میماند.

   • Amir ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۵۱ پاسخ دادن

    البته که آزمایشی وجود دارد تا ضریب شکست هوا را اندازه بگیرد. هرچند فرض اینکه ضریب شکست هوا ناچیز نباشد و بیشتر از آنچه ادعا می‌شود باشد، توجیه مشاهدات را در مدل زمین تخت نه راحت‌تر بلکه دشوارتر می‌کند. ولی برای فهم اینکه زمین کرویست یا مسطح، نیازی به دانستن ضریب شکست هوا نیست. کافیست بدانیم جو زمین با افزایش ارتفاع از سطح آن رقیقتر و ضریب شکست آن کاهش می‌یابد و این یعنی نور اجرام آسمانی پس از ورود به جو به طرف داخل می‌شکند که این موجب می‌شود ما اجرام آسمانی را بالاتر از موقعیتی که هستند (نزدیک‌تر به سمت‌الرأس) ببینیم. در این صورت وقتی مثلاً خورشید را می‌بینیم که در افق در حال غروب کردن است، می‌توانیم نتیجه بگیریم که خورشید در واقع زیر افق است ولی به خاطر پدیده شکست جوی ما آن را بالاتر از افق مشاهده می‌کنیم. این پدیده یعنی انتقال یک جرم آسمانی به زیر افق با مدل زمین تخت ناسازگار است. چرا که در زمین تخت اگر از دید یک ناظر یک جرم آسمانی مثل خورشید به زیر افق برود آنگاه این اتفاق باید برای سایر ناظرین هم رخ دهد. اما می‌دانیم چنین چیزی در واقعیت رخ نمی‌دهد. این نشان از آن دارد که زمین نمی‌تواند مسطح باشد.

    • داروغه ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۳ پاسخ دادن

     پاسخ به AMIR:
     بالا بودن ضریب شکست جو برای اثبات زمین تخت استفاده نمیشود بلکه برای ابطال فرضیه اراتوستن و ارسطو استفاده میشود لذا مشکلی برای زمین تخت گرایی ندارد.

     اینجا تفاوتی بین خمش نور “در جو” و خمش نور “توسط جو” وجود دارد که باید با دقت بررسی شود. یک کروی گرا در آزمایشگاه یک نمونه آزمایشگاهی را آزمایش میکند و نتیجه میگیرد نور “توسط جو” آنگونه که ادعا میکند خم میشود. تا اینجا کار او قابل تحسین است اما چیزی که باید او نشان دهد این است نور “در جو” مثل نمونه آزمایشگاهی خم میشود. یعنی او دقیقآ باید چیزی که ادعا میکند را آزمایش کند تا نتیجه گیری درستی کرده باشد زیرا ادعای زمین تخت گرایان این است “در جو” فرایندهایی وجود دارد که موجب خمش نور به شکلی میشود که با نمونه آزمایشگاهی که مصداقی برای خمش نور “توسط جو” است متفاوت میباشد. (دلیلش را گفتیم این ادعا فقط ادعا نیست زیرا آزمایشاتی وجود دارد که اثبات میکند زمین تخت است و همان ۱۴ آزمایش معروف روبتهام برای اثبات آن کفایت میکند پس چون دانشته شده نور خم میشود پس مکانیسمی “در جو” و نه “توسط جو” وجود دارد که موجب خمش نور به شکلی میشود که میتواند زوایای سایه ها را توضیح دهد). ضمن اینکه حتی خمش نور “توسط جو” باز هم یک تعمیم از نمونه آزمایشگاهی به جو است که هیچ معرفت یقینی به همراه ندارد درست مثل گرانش که یک تعمیم از آزمایشی کوچک به یک واقعیتی بزرگ تر است.

     در مورد قسمت آخر خیر رخ نمیدهد زیرا هر ناظر پرسپکتیو خودش را دارد.

     • Amir ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۰۶

      جناب داروغه
      تا وقتی نتوانید ادعای خود مثلاً چگونگی خمش نور در جو را آزمایش و مدلسازی کنید، این ادعای شما یک ادعای بی‌اساس تلقی خواهد شد و هیچگونه ارزش علمی نخواهد داشت.

     • داروغه ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۳۸

      پاسخ به AMIR:
      آزمایشات متعددی توسط زمین تخت گرایان انجام شده که اثبات میکند نور به سمت بالا خم میشود. به لینک زیر بروید و از دقیقه ۱۵:۴۵ تا ۲۰:۴۵ را تماشا کنید.
      https://www.aparat.com/v/wPiMt

      اما جالب اینجاست تا همین ۱۰۰ سال پیش خمش نور را فقط با یک مکانیسم که آن شکست نور بود توضیح میدادند اما بعد از انیشتین خمش نور را با گرانش هم توضیح دادند. حال شما از کجا مطمئن هستید مکانیسم دیگری برای خمش نور وجود ندارد و فقط همین دوتاست؟
      ضمن اینکه در آزمایش زمین تخت گرایان نور به بالا خم میشود در حالی که با فرض گرانش؛ نور باید به سمت پایین خم شود که نه تنها نشان میدهند گرانش جذبی یک نیروی موهومی است بلکه نشان میدهد مکانیسمی در جو وجود دارد که موجب خمش نور به سمت بالا میشود.
      این مکانیسم چیست؟ از نظر ما معادلات مکسول هم دستکاری شدند و من به زودی توضیحات کاملی در مورد آن قرار میدهم. واقعیت این است نور میتواند توسط مغناطیس خم شود. این را بارها کین ویلر در فروسل انجام داده است و خبر رسمی آن هم در لینک زیر میتوانید تماشا کنید.
      https://www.zmescience.com/research/photons-synthetic-magnetism-043214/

      این خبر همه چیزی که در مورد فیزیک میشناختید را نابود میکند و یک فیزیک جدید را برای شما میسازد. کلآ علم غیر یقینی است و خیلی روی قوانین آن اتکا نکنید!

      پس در واقع خمش نور در اطراف خورشید به علت وجود نیروی مغناطیسی و نه گرانش در اطراف خورشید است و گرانش هم چیزی نیست جز مظهری دیگری از الکترومغناطیس. پس در زمین تخت نور خورشید خطوط میدان مغناطیسی خورشید یا زمین را طی میکند.

      مدل سازی آن را هم یک کروی گرا زحمت کشیده و خودش انجام داده است:
      http://walter.bislins.ch/bloge/index.asp?page=Flat+Earth+Dome+Model

  • داروغه ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۸ پاسخ دادن

   پنج دلیل ارسطو برای کرویت زمین چه بود؟
   ۱-ناپدید شدن کشتی ها در افق
   ۲-بازگشت به جای اول در صورت حرکت بر روی یک خط مستقیم
   ۳-تمایل ماده به شکل گیری به فرم یک کره
   ۴-سایه منحنی وار در ماه گرفتگی
   ۵-زوایای مربوط به سایه ها

   چنانچه که گفته شد برای هرگونه مدل سازی کیهان ابتدا باید شکل زمین مشخص شود و بعد مدلسازی صورت بگیرید. از میان ۵ دلیل ارسطو برای کرویت زمین فقط دلایل ۱و۲ از خود زمین برای تعیین شکل زمین استفاده شده است که هر دوی آنها در زمین تخت قابل توضیح است. دلایل ۴و۵ دلایلی مربوط به مدل سازی آسمان است که نباید برای تعیین شکل زمین استفاده شود زیرا این دلایل با توجه به شکل زمین متغییر هستند. اما عجیب ترین دلیل دلیل شماره ۳ است.

   تمایل ماده به شکل گیری به فرم کره! این تمایل همان گرانش است که بعدها نیوتن آن را ابداع میکند. ارسطو در ۲۳۰۰ سال پیش میگوید به دلیل وجود گرانش به عنوان یک نیروی جذبی، سوپی آشفته و نامنظم از ماده به شکل یک کره در می آید!
   چه تصادف جالبی! به نظر می آید که ارسطو اولین نفری است که جاذبه را ابداع کرده است و این تئوری توطئه زمین کروی را تقویت میکند. زیرا امروز ما دلایل خوبی داریم که تمدن یونان یک تمدن ساختگی بوده و اصلآ وجود خارجی نداشته و ارسطو و اراتوستن داستانی ساخته شده در ۵۰۰ الی ۶۰۰ سال پیش هستند درست قبل از کپرنیک! گرچه دلایل خوبی هم وجود دارد که کپلر و کپرنیک هم وجود خارجی نداشتند و تاریخ به صورت عمدی توسط جوامع مخفی دستکاری شده است.

   حال گرانش چیست؟ یک نیروی موهومی و خیالی که هیچگاه اثبات نشده است.

   • داروغه ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۰۵ پاسخ دادن

    توضیح بیشتری در مورد دلیل سوم:

    در همه جا نوشته شده ارسطو ادعا کرده منشاء زمین انباشت ذرات ریزتری است که حول مرکز کره متمرکز شدند و حتی بعضی منابع میگویند ارسطو میگفته از ماده آشفته و بی نظم زمین شکل گرفته است. خیلی عجیب است ۲۳۰۰ سال پیش ارسطو هم پیشگام در ابداع گرانش بوده و هم پیشگام در ابداع فرضیه بیگ بنگ. من را یاد حرف هاوکینگ انداخت که میگفت چون گرانش هست پس جهان شکل گرفت و حیات بر روی زمین پیدا شد و چون گرانش هست از هیچ میشود چیزی داشت!

    گرانش ۱۹۰۰ سال بعد از ارسطو شکل گرفت و بیگ بنگ ۲۲۰۰ بعد از او و در این زمان هیچ کس دیگری متوجه گرانش نشد. اگر تئوری توطئه زمین کروی را بپذیریم که عمر زمین کروی نهایت ۵۰۰ سال است و نیوتن که محصول سال ۱۶۸۰ است و از آن طرف رنه دکارت که فلسفه یونان را احیاء کرد و محصول سال ۱۶۴۰ است نشان میدهد جوامع مخفی در مدت ۵۰ تا ۱۵۰ سال محتویان فلسفه ارسطو و یونان را ساختند.

   • S²M² ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۱ پاسخ دادن

    سلام
    آیا شما در تمایل ماده در به شکل کره درآمدن شک دارید؟ شکل کروی شکلی است که از مرکز به همه جای آن یکسان نیرو وارد میشود و یا هنگامیکه در حال چرخش به دور یک پرجرم باشد اگر کردی نباشد ، آن قسمتی که مانع موزون شدن است از جسم چرخنده جدا میشود که مثالی برای این پدیده میتوان جدا شدن ماه از زمین در آغاز آفرینش این منظومه باشد.
    .
    شما که گرانش را یک موضوع خیالی و موهوم میدانید پس چرا زمین اجسام را به سمت خود جذب میکند؟ دلایل شما برای اثبات این قضیه چیست؟

    • داروغه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۴۰ پاسخ دادن

     بله عمیقآ شک دارم!
     همه آزمایشات روی زمین حداقل در مورد گازها از قانون دوم ترمودینامیک پیروی میکنند. آیا آزمایشی سراغ دارید که فرضیه ارسطو را اثبات کند؟
     البته با مغناطیس میتوان تمایل ماده در به شکل کره درآمدن را توضیح داد ولی با گرانش نمیشود و اگر میشود نام آزمایش و زمان وقوع آن را قرار دهید.

     ارسطو هم هیچ آزمایشی برای نتیجه گیری این ادعا نداشت بلکه او میگفت چون همه اجسام به سمت مرکز کره زمین سقوط میکنند پس ماده تمایل دارد در یک سوپ آشفته از ذرات به شکل کره در بیاید. یعنی حتی دلیل سوم او دلیلی برای کرویت زمین نبوده بلکه نخست کرویت زمین فرض شده و این دلیل مضاف و تقویتی به آن اضافه شده است. برای همین شک من به یقین نزدیک شد که ایده اولیه گرانش و نظریه بیگ بنگ و شکل گیری منظومه ها توسط سحابی ها درست ۱۰۰ الی ۲۰۰ سال قبل از نیوتن ساخته شده است و نیوتن مخترع نبوده است.

     آنچه که در مورد ماه گفتید درست نیست چون اگر چنین بود باید اکثر سیارک ها در کمربند سیارک ها کنار خود ماه داشتن در حالی که فقط تعداد محدودی از آنها که شاید به انگشت های یک دست هم نرسد ماه دارند و این نشان میدهد ماه یک پدیده بسیار نادری است که توسط گرانش ایجاد نمیشود.

     برای گرانش بالای ۵۰ تئوری وجود دارد که در ویکی پدیا میتوانید ببینید که من فقط دو مدل آنرا معتبر و متناسب با زمین تخت میبینم:

     ۱-مدل ماخ
     ۲- مدل فشاری جهانی اتر

   • Amir ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۵ پاسخ دادن

    جناب داروغه
    لطفاً نگویید که «خمش نور در جو» با «خمش نور توسط جو» متفاوت است. این کار یعنی بازی با کلمات که نوعی مغلطه است و با روش علمی میانه‌ای ندارد. نور در جو زمین معمولاً به سمت پایین منحرف می‌گردد و همین موضوع سبب می‌شود ما اجرام آسمانی را بالاتر از موقعیتی که هستند ببینیم؛ چیزی که مدیر این سایت هم در صفحه «مدار اجرام آسمانی» به آن اذعان کرده است. اطلاعات بیشتر در خصوص شکست جوی را می‌توانید در وبسایت ویکی‌پدیا بیابید. آن چیزی که در لینک اولی که ارائه کردید نشان داده شده و حاکی از شکست نور به طرف بالاست، مربوط به حالت خاصیست که در آن آب دریا گرمتر از هوای مجوارش باشد.
    آنچه در لینک سوم مدلسازی شده چیزی نیست جز یک نگاشت از مشاهدات آسمانی مدل زمین تخت به مشاهدات آسمانی واقعی که طبق گفته طراح فقط بر اساس مدل خورشید مرکزی امکان پذیر بوده است. اما هیچ دلیل و مدرکی که نشان دهد نور اجرام آسمانی با چنین شکل عجیب و غریبی منحرف می‌شود تا به ناظر زمینی برسد، وجود ندارد. طبق این مدلسازی پدیده‌ای چون خورشید نیمه‌شب در مناطق قطبی جنوب مشاهده می‌شود؛ که البته زمین تخت گرایان منکر آن هستند! همان طور که طراح صفحه مذکور هم به آن اشاره می‌کند می‌توان پرتوهای نور اجرام آسمانی را در مدل زمین تخت طوری خم نمود تا سمت و ارتفاع زاویه‌ای اجرام آسمانی که در عمل مشاهده می‌شوند – آن هم تنها از دید ناظران واقع در سطح دریا – توجیه شود اما هلال‌های ماه و سیارات را در این مدل نمی‌توان توجیه کرد. همینطور چرایی دیده نشدن بخش‌های مختلفی از ماه و سیارات به طور همزمان توسط ناظران زمینی در مدل زمین تخت قابل توضیح نیست. مضاف بر اینکه در این مدل امکان طرح نقشه‌ای از قاره‌ها و اقیانوس‌ها که با واقعیت همخوانی داشته باشد یعنی مقیاس تمام نواحی آن در تمام جهت‌ها یکسان باشد، وجود ندارد. نقشه قاره‌ها فقط وقتی با واقعیت همخوانی خواهد داشت که زمین را کروی در نظر بگیریم و چون امکان پهن کردن یک سطح کروی بر روی یک صفحه مسطح بدون ایجاد هیچ کشیدگی و فشردگی‌ای در نقشه وجود ندارد، پس نتیجه می‌گیریم که زمین نمی‌تواند مسطح باشد. در غیر این صورت خواهید توانست فاصله قطب شمال تا استوا و طول خط استوا یا قسمتی از آن را که محدود به دو نصف‌النهار معین است بگویید. آیا پاسخ درست به این سؤال با فرض تخت بودن زمین ممکن است؟ ضمناً در قطب جنوب هیچ مانعی مثل گنبد آسمان وجود ندارد و این را همه‌ساله مسافرانی که به این مکان سفر می‌کنند شاهد هستند. به علاوه تاکنون افراد زیادی به صورت مستقل از یکدیگر اقدام به پیمایش قاره جنوبگان کرده‌اند که اطلاعات بیشتر در این مورد و موارد دیگر را می‌توانید در وبسایت flatearth.ws بیابید. واضح است که چنین کاری در زمین تخت محال است.
    و اما در خصوص لینک دومی که ارائه کردید عرض کنم که چطور منبعی که اطلاعاتی به وضوح غلط در مورد فوتون می‌دهد و می‌گوید فوتون می‌تواند آزادانه از درون مواد عبور کند، قابل اعتماد است؟ از این گذشته این منبع می‌گوید که عمل مورد بحث تحت شرایط بسیار خاص و با اعمال نیرویی مجازی (این قسم نیروها با گرانش هم‌ارزند) در جهت و مقدار مناسب صورت می‌گیرد. و الا تجربه نشان داده که نور تحت تأثیر میدان مغناطیسی قرار نمی‌گیرد. با این وجود وقتی نقشه خطوط میدان مغناطیسی در زمین تخت در تضاد با مسیرهای نوری مشخص شده در لینک سوم است، وقتی خطوط میدان مغناطیسی اگر قرار باشد نور اجرام آسمانی را در امتداد خود منحرف کنند باید آنها را به سمت زمین – نه به سمت بالا – منحرف کنند و وقتی هیچ شواهد و مدارکی از حاکمیت شرایط گفته شده در لینک دوم بر فراز زمین وجود ندارد، این ادعا که نور اجرام آسمانی در زمین تخت مطابق لینک سوم خمیده می‌شوند تا مشاهدات آسمانی واقعی توجیه گردند، یک ادعای بدون پشتوانه و کاملاً بی پایه و اساس است.
    از همه اینها که بگذریم آیا شما می‌توانید توضیح دهید که مناظر دوردست و کشتی‌هایی که از ساحل فاصله می‌گیرند، کم‌کم به چه شکل باید مشاهده شوند تا ما به این نتیجه برسیم که زمین و سطح آب کرویست؟ در رابطه با مشاهدات آسمانی چطور؟ اصولاً از یک زمین کروی چه انتظاری دارید که برآورده نمی‌شود؟

   • Amir ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۷ پاسخ دادن

    گرانش نیروییست ربایشی بین دو جسم که با حاصلضرب جرم آنها رابطه مستقیم و با مجذور فاصله بین مراکز جرمشان رابطه عکس دارد. دقیقاً به واسطه همین قانون گرانش است که می‌توان مکان خورشید، ماه و سیارات را در آسمان از دید یک ناظر دلخواه به درستی پیش‌بینی کرد. شما که می‌گویید گرانش چیزی جز مظهری از الکترومغناطیس نیست، آیا می‌توانید این ادعای خود را فرمول بندی و به زبان ریاضی بیان کنید؟ آیا می‌توانید آزمایشی ترتیب دهید که از ادعایتان پشتیبانی کند و چگونگی آن را توضیح دهد؟ اگر گرانش مظهری از الکترومغناطیس است، پس چرا در جایی دیگر گفته‌اید گرانش یک نیروی موهومی و خیالی است؟ بالاخره از نظر شما گرانش وجود دارد یا ندارد؟

 69. داروغه ۱۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۰ پاسخ دادن

  بعد از اینکه یوتوب با هوش مصنوعی مشغول به سانسور ویدیوهای زمین تخت گرایان و بستن کانال های آنان است که لینک آنرا در بالا گذاشتم حالا آقای دویچ دموکرات به موکل گوگل امر میکند که قرار دادن یک باکس در بالای نتایج گوگل که زمین تخت نیست کافی نبوده و باید گوگل در پلتفورم خود به سمت فیلتر ویدیو های و نتایج زمین تخت پیش برود و با تمام قدرت زمین کروی را ترویج و گسترش دهد.

  آنقدر این موضوع که به طور کلی شامل تئوری های توطئه میشود در امریکا جنجال به پا کرده که ترامپ مجبور شده در توئیت خود بگوید ما در حال رصد شبکه های اجتماعی که شهروندان امریکایی را سانسور میکنند هستیم!
  https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1124447302544965634

  میدانید که اکثر زمین تخت گرایان و لیدرهای آن در امریکا و انگلستان هستند و واقعآ جای تاسف دارد که زمین کروی تبدیل به یک دگم مدرن شده است که با تمام قوا از نابودی آن جلوگیری میکنند.

  اصلآ تعجب نکنید اگر گوگل باکس های مثل “خدا نیست” و “تکامل صحیح است” را هم تا چند وقت دیگر به نتایج خود اضافه کند!

  باری، دیگر امریکا سرزمین رویاهای من نیست. پایان امریکا را به همه دوست داران دموکرات و جمهوری خواه تسلیت عرض مینمایم.

 70. S²M² ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۰۷ پاسخ دادن

  سلام
  جناب داروغه گفته بودید که اگر جاذبه نور را جذب میکند باید به سمت جسم خم شود نه از آن دور شود خب اصلا همین طور است که فرمودید حتی ما بدلیل همین پدیده جذب نور توسط اجرامی با جرم زیاد، شده است که ستاره ای را ۴ بار در آسمان ببینیم زیرا در حوالی آن ستاره سیاره ای پر جرم بوده که از اطراف مختلف نور را به سمت خود در ۴ جهت کشیده است.

  • داروغه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۵۵ پاسخ دادن

   نور از مسیر مستقیم در مکانیک نیوتنی و مکانیک نسبیتی منحرف میشود ولی مصداق اصطلاح خمش فقط در مکانیک نسبیتی رخ میدهد. خب ما قبول داریم نور در اطراف خورشید خم میشود ولی دلیلش میتواند میدان مغناطیسی اطراف خورشید باشد و حداقل خود کروی گرایان قبولد دارند که خورشید میدان مغناطیسی دارد. لینک هم گذاشتم که خود جریان اصلی ساینس با مغناطیس نور را خم کردند و کن ویلر در فروسل بارها آن را انجام داده است:
   https://www.youtube.com/watch?v=w-ES78p5zfE

   پس گرانش یک نیروی واقعی باشد نور در زمین باید به سمت پایین خم شود که درست زمین تخت گرایان برعکس آنرا را اثبات کردند!

  • داروغه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۵۷ پاسخ دادن

   نور از مسیر مستقیم در مکانیک نیوتنی و مکانیک نسبیتی منحرف میشود ولی مصداق اصطلاح خمش فقط در مکانیک نسبیتی رخ میدهد. خب ما قبول داریم نور در اطراف خورشید خم میشود ولی دلیلش میتواند میدان مغناطیسی اطراف خورشید باشد و حداقل خود کروی گرایان قبولد دارند که خورشید میدان مغناطیسی دارد. لینک هم گذاشتم که خود جریان اصلی ساینس با مغناطیس نور را خم کردند و کن ویلر در فروسل بارها آن را انجام داده است:
   https://www.youtube.com/watch?v=w-ES78p5zfE

   پس اگر گرانش یک نیروی واقعی باشد، نور در زمین باید به سمت پایین خم شود که درست زمین تخت گرایان برعکس آنرا را در آزمایشات اثبات کردند!

 71. S²M² ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۷ پاسخ دادن

  Stephen William Hawking کسی بود که به وسیله سیاهچاله ها و قانون پایستگی انرژی فرضیه خود یعنی جهان های موازی و چند جهانه بودن هستی را بیان کرد. او همچنین به این وسیله که همه چیز بر اساس یک نظم از قبل پیش بینی شده در حال جلو رفتن است گفت یعنی ما میتوانیم فکر خدا برای لحظه بعد را بخوانیم و در نتیجه چون اعمال خدا قابل پیشبینی است، خدایی وجود ندارد.او می گفت ΣE(انرژی خالص) در کل جهان برابر صفر است (چون تمام جهان در هیچی به وجود آمده است)ولی چون این جهان انرژی ای با مقدار برای مثال xتا وجود دارد باید حتما جهان دیگری باشد که انرژی آن x- باشد تا برآیند آندو صفر شود. و به همین دلیل امکان ایجاد ۲ جهانه های دیگری هم وجود دارد. او میگفت که خدا هیچ نقشی ندارد و تمام اینها از روی شانس ایجاد شده اند.
  .
  اما تمام اینها فرضیه هایی بود که توسط او اثبات شده بود؛ از نظر ما خداوند کسی است که سرچشمه تمام این خلقت و آغاز Big Bang است. اگر ما تمام جهان را به یک کامپیوتر تشبیه کنیم و تمام آنچه که در آن است و از خود اختیار ندارد را برنامه های آن حساب کنیم، خداوند مانند یک برنامه نویس(نرم افزار و سخت افزار)و یک کامپیوتر ساز ماهر است. او ریزش برگ درختان و چرخش ماه و… را مانند یک program برنامه نویسی کرده است به همین دلیل است که ما میتوانیم تمام اینها را از قبل پیشبینی کنیم ودر قرآن نیز آمده است که خدا از ریزش برگ آگاه است و نگفته است که خدا در لحضه به آن دستور فروریزش میدهد همانطور که اگر شما یک برنامه بنویسید میدانید که در فلان لحظه چه اتفاقی قرار است بیفتد و همچنین اگر کسی ناظر خارجی باشد میتواند حرکات بعدی آن را پیشبینی کند اما این بدین معنا نیست که ناظر فکر برنامه نویس را خوانده است.
  و البته نظریه هاوکینگ درباره انرژی جهان و جهان های موازی میتواند درست باشد.
  .
  .
  و در آخر عقیده به زمین کروی ارتباطی با ایمان به خدا ندارد.

  • مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۳۰ پاسخ دادن

   هاوکینگ در کتاب «سرگذشت زمان» که سال ۱۹۸۸ منتشر کرده بود، نقش خالق در ایجاد کهکشان‌ها را صریحا رد نکرده بود، اما در سال ۲۰۰۸ در کتاب خود با عنوان «طرح بزرگ» مدعی شد که نظریه انفجار بزرگ نه تنها به خواست خدا نیست، بلکه نتیجه اجتناب ناپذیری از قوانین فیزیک است.
   وی در سال ۲۰۱۴ در گفت‌وگو با نشریه ال‌موندو تصریح کرد: «ال موندو [به معنای جهان]حاصل پدیده‌های علمی قابل توضیح است. طبیعی است که پیش از درک دانش به خلق هستی به دست یک خداوندگار باور داشته باشیم، اما اکنون و در این عصر، دانش توضیحی مجاب‌کننده‌تر در اختیار ما قرار می‌دهد». این مدعیات به همراه مصاحبه‌های دیگر هاوکینگ که در آن‌ها به انکار وجود خداوند و نقش او در عالم طبیعت پرداخته بود، واکنش‌هایی بسیاری را از سوی جامعه علمی جهانی برانگیخت. در همان زمان حضرت آیت‌الله سبحانی نیز در نوشتاری، به این ادعا که آیا علم فیزیک می‌تواند ماورای طبیعت را نفی کند، پاسخ داد.
   همین موضوع بهانه‌ای شد تا گفت‌وگویی داشته باشیم با رضا منصوری فیزیکدان ایرانی و استاد دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف که چند مرتبه موفق به دیدار با استیون هاوکینگ شده است. از نظر منصوری طرح این مدعیات از سوی هاوکینگ نه‌تن‌ها هیچ جایگاه علمی ندارد بلکه بیشتر به یک نمایش رسانه‌ای شباهت دارد که وی با انگیزه تامین نیاز‌های مالی خود به بیان آن‌ها می‌پرداخت. منصوری بر این باور است که این سخنان هرگز در مجامع علمی مورد قبول و حتی مورد بحث و گفت‌وگو واقع نشد؛ چراکه از نظر علم مدرن، دانش تجربی توانایی پردازش مسائل مابعدالطبیعه را ندارد.

   زمین کروی تنها و تنها برای رد خدا ساخته شد چون در زمین تخت طبقات آسمان معنا پیدا میکند و خیلی از مباحث کتب مقدس قابل فهم میشود اما وقتی بگی زمین کرویه خیلی چیزا زیر سوال میره.
   با زمین تخت دیگه چیزی باسم انسان های اولیه وجود خارجی ندارد و هموسپیان ها یا نئاندرتال ها و استخوان های دایناسورها صرفا یک بازی تبلیغاتی برای زیر سوال بردن آفرینش خدا هستند تا این باور را در ما بوجود بیاورند که همه چی تصادفی بوده و ما هم هیچ نقشی در جهان نداریم و اینقدر کوچک و ناچیز هستیم که بهتره تمام زندگیمون حیوانی دنبال بشه و سبک زندگی حیوانی که مد نظر ابرقدرتی مثل آمریکاست برای حکومت بر ذهن و قلب ما انسان ها میباشد تا در زمان نیاز از خوده ما بر علیه ما استفاده کند مثل انتخابات که به مردم میگن به افرادی رای بدید که نظرشون به آمریکا نزدیک تره و حالا هم نتیجشو میبینم که چه به سر اقتصادو فرهنگمون آوردن همون آقایان شیفته ی آمریکا.

  • داروغه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۰۸ پاسخ دادن

   پاسخ به S²M²:

   هاوکینگ علاقه ای به جهان های موازی نداشت و فقط قبل از فوتش به این نظریه علاقه مند شد. چه بسا همان دوست یهودی نزدیکش که با هم کار میکردند مقالات چند ماه اواخر عمرش را نوشته و به اسم هاوکینگ نشر داده باشد! به هر حال، مشخص است هاوکینگ دروس مکانیک کوانتومی را خوب پاس نکرده است. مکانیک کوانتومی دشمن درجه یک مکانیک کلاسیک نیوتنی و مکانیک نسبیتی است.
   در مکانیک کلاسیک ویژگی های فیزیکی حتی اگر نتوانید آنها را به صورت دقیق اندازه گیری کنید از پیش موجود هستند. یعنی ماه همیشه در یک مکان با یک تکانه مشخص حضور دارد و هرچقدر دقت اندازه گیری ابزارهای خود را بالا بببرید با دقت بیشتری میتوانید مکان و تکانه ماه را اندازه گیری کنید. اما مکانیک کوانتومی چیز دیگری میگوید که شما هیچوقت نمی توانید همزمان دو ویژگی فیزیکی را اندازه گیری کنید حتی اگر دقیق ترین ابزار ها را بسازید. حتی مکانیک کوانتومی پا را فراتر میگذارد و میگوید شما نمی توانید نتایج اندازه گیری و آزمایش خود را پیش بینی کنید بلکه فقط میتوانید احتمال نتایج آزمایش و اندازه گیری را پیش بینی کنید و نه اینکه کدام نتیجه قطعی باشد!

   حالا مکانیک کلاسیک میگوید احتمالات معنی ندارد و اگر شما نمیدانید کدام نتیجه قطعی است به این دلیل است که از همه فاکتور های دخیل از آزمایش بی اطلاع هستید. مثل یک تاس که احتمالاتی است ولی احتمالاتی بودن آن به دلیل عدم اطلاعات شما به همه فاکتور های پرتاب تاس مثل جریان هوا و نیروی وارد شده به آن است و اگر اینها را بدانید میتوانید نتیجه قطعی را بدانید.

   نکته اصلی اینجاست در بین تضاد مکانیک نیوتنی بر پایه گرانش و مکانیک کوانتومی طبق نظر دانشمندان حتی خود جریان اصلی ساینس، مکانیک کوانتومی تئوری کاملی است که مکانیک نیوتنی از آن قابل استنتاج است ولی برعکس آن یعنی پیش بینی های مکانیک کوانتومی از مکانیک نیوتنی قابل استنتاج نیست. این یعنی پایان داستان سرایی در مورد بیگ بنگ و شکل گیری جهان بر پایه گرانش، یعنی پایان دئیسم فراماسونری!

   حالا شما یا هاوکینگ که میخواهید (عمدی یا غیر عمدی) با “شخص گرانش” و اعتقاد به اینکه خدا جهان را ساخت و آن را رها کرد و سپس با گرانش جهان شکل گرفت عقاید فرامانوسری را ترویج دهید باید خیلی محتاط و مراقب باشید چه میگویید که دیگران را به انحراف نکشانید.

   چرا گفتم شخص گرانش؟ چون گرانش عملکردی هوشمند دارد که من را یاد “شیطان ماکسول” می اندازد که میگفت اگر یک هوشی در فرایند های سیستم های فیزیکی حضور داشته باشد آنتروپی سیستم می تواند کاهش یابد! ماده بیشعور که ما آنرا به عنوان فرایند خود به خودی میشناسیم تمایل دارد به سمت بی نظمی پیش برود ولی در اینجا به دلیل گرانش بوده که بعد از بیگ بنگ جهان به سمت بی نظمی کشیده نشده است و حیات پدید آمده است.

   حال این شخص گرانش کیست؟ خود نیوتن که معتقد بود میتواند این شخض غیر مادی باشد و انیشتین هم که آمد گرانش را کلآ تبدیل به شبه نیرو کرد و نتوانست برای مشکل action at distance نیوتن پاسخی مادی و مناسب ارائه دهد!

   حال من نمیدانم چرا هنوز دئیسم فراماسونری را عده زیادی با گرانش توضیح میدهند؟! کسی میداند چرا؟ چون به نظر می آید خدا هنوز به شکل گرانش در جهان حضور دارد و من باور دارم گرانش را باید به عنوان تئیسم قبول کنیم و دلیل درستی برای دئیسم وجود ندارد و این هم میتوان به عنوان یک انحراف دیگر توسط جوامع مخفی کد گذاری کرد.

  • داروغه ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۳۱ پاسخ دادن

   پاسخ به S²M²:
   نظر هاوکینگ در مورد به وجود آمدن جهان از هیچ ربطی به جهان های موازی ندارد. طبق گفته او که ادعایی غیر قابل آزمایش است تمام انرژی ماده که شامل جرم و انرژی جنبشی و غیره است توسط انرژی منفی گرانش خنثی میشود و این مقدار دقیقآ صفر است. کلمه Zero energy universe را در اینترنت سرچ کنید. برای مثال اگر دو جسم ساکن از هم فاصله داشته باشند بین این دو جسم انرژی پتانسیل گرانشی وجود دارد که مقدار این انرژی منفی است حالا اگر دو جسم را آزاد کنید و این دو به سمت هم سقوط آزاد کنند مقدار انرژی منفی پتانسیلی آن تبدیل به مقدار مثبت انرژی جنبشی میشود. نظر هاوکینگ این است. هاوکینگ کلآ از نظریه جهان های موازی خوشش نمی آمد چون یک تز متافیزیکی غیر قابل آزمایش است و خروج از طبیعت گرایی مادی گرایانه است و از لحاظ فلسفی فرقی با این ندارد که بگویند خدا جهان را آفرید.

 72. S²M² ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۷ پاسخ دادن

  جنوبگان که از نظر شما دور تا دور زمین را فرا گرفته است تا کجا ادامه پیدا میکند؟
  ۱)اگر پاسخ شما این است که بالاخره در جایی پایان می یابد، این سوال پیش می آید که سپس بعد از آن چیست درحالی که اعتقاد دارید زمین هیچ لبه ای ندارد؟
  ۲)اگر پاسخ شما این است تا بینهایت ادامه دارد پس چگونه میگویید که کیهان نمی‌تواند حجم بسیار عظیمی داشته باشد و مانند بینهایت باشد(البته کیهان اصلا بینهایت نیست و فقط در حال انبساط و گسترش است)
  => و همانطور که میبینید هیچ کدام از اینها نمی‌تواند صحیح باشد…

 73. مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۳۵ پاسخ دادن

  استیون هاوکینگ معتقد است خدایی در کار نیست و خدا کائنات را خلق نکرده و «بیگ بنگ» نتیجه اجتناب ناپذیر قوانین فیزیک بوده است.

  این یکی از اظهار نظرهای بحث برانگیز نویسنده کتاب «طرح بزرگ» در مورد «مرگ خدا» است که به شدت مورد نقد و انتقاد قرار گرفته است.

  دان پیج، کیهان شناس و استاد فیزیک در کانادا که هشت مقاله با هاوکینگ نوشته، برخلاف استاد سابقش معتقد است که خدای خالقی در کار است.

  دان پيج می گويد «در باورهای فلسفی نيز مانند آن چندتايی که در کتاب «طرح بزرگ» به آنها اشاره کرده، هاوکينگ جنجالی تر از همه جا است. شايد درست بگويد که دست کم به لحاظ منطقی قابل پذيرش است که شکل گيری کائنات می‌تواند ناشی از قوانين طبيعت مانند قانون جاذبه باشد. و بدون دخالت خدا. اما می توان گفت که از نظر منطقی الزاما نبايد [شکل گيری کائنات] به اين صورت اتفاق افتاده باشد.»

  اين استاد فيزيک در کانادا می افزايد «بحث گسترده‌ای در جريان است که آيا هستی بيرون خود هيچ علتی ندارد (يا خارج از قوانين طبيعت، اگر با نظر هاوکينگ معتقد باشيم که باور دارد – يا دست کم زمانی باور داشت – که قوانين طبيعت خارج از کائنات و جدای از آن هستند) و يا اينکه محتمل‌تر است که معتقد باشيم که کيهان توسط خالقی مانند خدا آفريده شده است. به عنوان يک فرد مسيحی، من شخصاً باوردارم که کائنات و قوانين آن توسط خدايی قادرکُل، دانای کُل و بخشاينده آفريده شده است. هاوکينگ البته در اين مورد نظر ديگری دارد، اما من معتقد نيستم که اين پرسش را می‌توان صرفاً به کمک قوانين علمی پاسخ داد.»

  همکار و دانشجوی هاوکینگ برخی از اظهارنظرهای هاوکینگ را فلسفی می‌داند و نه علمی.

  وی می گويد «من نيز موافق اين هستم که بسياری از گفته‌های هاوکينگ در کتاب “طرح بزرگ” درباره خدا و کائنات بيشتر از آنکه علمی باشد فلسفی است. راستش کمی هم برايم طنزآميز بود که در آغاز کتابش ادعا می‌کند که فلسفه مُرده است،‌اما بعد خودش بسياری از گمانه‌های فلسفی خود را مطرح می‌کند. من فکر می‌کنم که اين کتاب نمونه واضحی از برهان خلف ادعای مرگ فلسفه است.» رامين جهانبگلو، استاد فلسفه در کانادا، پيشتر در مورد هاوکينگ و «مرگ فلسفه» با رسانه به گفت وگو نشسته است.

  «قانون نمیتواند خالق باشد»

  جان لینوکز استاد ریاضیات آکسفورد و نویسنده کتاب های«هاوکینگ و خدا» و «مامور کفن و دفن خدا، آیا علم خدا را دفن کرده است؟» از این نظر هاوکینگ که خدا کائنات را خلق نکرده و «بیگ بنگ» نتیجه اجتناب ناپذیر قوانین فیزیک بوده، انتقاد کرده و می نویسد قوانینی که ما کشف می کنیم، نمی تواند پدید آورنده و خالق چیزی باشد.

  وی می افزاید قوانین «حرکت» نیوتون می تواند حرکت یک توپ بیلیارد را توضیح دهد ولی این ضربه چوب بیلیارد است که این حرکت را به وجود آورده و نه قانون نیوتون.

  این استاد ریاضیات می گوید «در جهانی که ما زندگی می کنیم قانون ریاضی ساده ای وجود دارد که ۱+۱=۲. ولی این قانون چیزی به وجود نمی آورد. مطمئنا این قانون پولی به حساب بانکی من اضافه نمی کند. اگر من هزار پوند به حساب بانک خود واریز کنم و سپس هزار پوند دیگر، قانون ریاضی به سادگی توضیح می دهد که من دو هزار پوند در حسابم پول دارم. ولی اگر هیچ پولی به حسابم واریز نکنم و این امر را به قوانین ریاضی به سپارم هیچ اتفاقی نمی افتد.»

  لينوکز می افزايد «قوانين فيزيک توضيح می‌دهند که يک موتور جت چگونه کار می‌کند اما نمی‌گويند که اولش چطور به وجود آمد. واضح است که موتور جت تنها با قوانين فيزيک به وجود نيامد، به نبوغ و مهندسی خلاقانه «ويتل» نياز بود. اما فکرش را بکنيد قوانين فيزيک به علاوه «ويتل» هم برای ساخت موتور جت کافی نيستند، علاوه بر اين دو به مواد اوليه‌ای نياز است که ويتل رويش کار کند. شايد در نظر اول ماده بخش پيش‌پا افتاده‌ای از پيدايش هستی باشد اما [به هر حال] ماده توسط قوانين توليد نمی‌شود.»

  پيج می‌گوید «به عنوان يک دانشجوی سابق تحصيلات تکميلی و بعد از آن نيز پژوهشگر مقطع فوق دکتری تحت نظارت ايشان ( و همچنين همکاری با وی در نگارش هشت مقاله)، من شخصاً استيون هاوکينگ را ستايش می‌کنم. اگرچه در عالم دانش من با چند مورد از مفروضات ايشان مخالف هستم، (مانند نظريه معکوس شدن بُردار زمان در صورت از هم پاشيدن مجدد هستی و اين نظريه که در پيدايش و از بين رفتن سياهچاله‌ها اطلاعات گُم خواهند شد، – که البته هاوکينگ در حال حاضر از هردوی اين نظرات دست کشيده است.) »

  • مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۴۸ پاسخ دادن

   رسول گرامي اسلام ـ صلّي الله عليه و آله ـ در فرصتهاي مختلفي، امّت اسلامي را از خطر فساد و تباهي اين دو گروه بيم داده و آگاه نموده، تا در دام مفسدان و در نتيجه به وادي هلاكت گام نگذارند.
   رسول اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ به پاره‎اي از خصوصيات علماء و دانشمندان در اين دوران اشاره فرموده و چنين مي‎فرمايد:
   بعد از من پيشواياني روي كار مي‎آيند كه چون بر فراز منبر قرار گيرند سخنان حكمت آميز مي‎گويند پس چون از منبر پائين آيند نور حكمت و ايمان از آنها گرفته مي‎شود، چنين دانشمنداني از مردار پليدتر هستند.
   در روايتي ديگر پيرامون دانشمندان بي تعهّد چنين مي‎فرمايد:
   همانا من از غير دجّال بيش از دجّال در مورد شما بيمناكم.
   گفته شد، چگونه يا رسول الله غير دجّال كيست؟ فرمود پيشوايان گمراه كننده.
   امام اميرالمؤمنين ـ عليه السّلام ـ هم به اين وضعيت اين چنين اشاره مي‎فرمايد:
   از خصوصيات آخرالزمان اين است كه فقهاي هدايتگر كم شوند و فقيهان گمراه كنند و خيانت پيشه فراوان گردند و شاعران زياد شوند.
   و پيرامون ويژگيهاي حكّام و زمامداران آخرالزّمان رسول اكرم ـ صلّي الله عليه و آله ـ مي‎فرمايد:
   در آخرالزمان زمامداراني ستم پيشه، وزيراني فاسق، عارفاني ظالم و امين هائي خيانتگر پديد مي‎آيند.
   و نيز در روايت ديگري بطور كلّي وضع اقشار مختلف مردم را اين چنين توضيح مي‎دهد:
   آنگاه زماني پيش مي‎آيد كه در آن زمان جز پادشاه ستمگر، ثروتمند بخيل، دانشمند مال طلب، مستمند دروغ پرداز، پيرمرد تبهكار، كودك بي شرم و حيا و زن گستاخ جسور نباشد.
   امام اميرالمؤمنين ـ عليه السّلام ـ هم در اين باره چنين مي‎فرمايد:
   در آن دوران احكام دين و شريعت تعطيل مي‎ماند، آئين اسلام حبط مي‎گردد، دولت اشرار ظاهر مي‎شود و چتر ظلم و ستم بر هر شهر و دياري سايه مي‎افكند.

   • مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۵۵ پاسخ دادن

    فیزیکدان مشهور، استیون هاوکینگ چند روز قبل از مرگش آخرین مقاله خود با موضوع پیش بینی “پایان جهان” را به اتمام رسانده بود.
    استیون هاوکینگ پیش از مرگش آخرین پروژه آکادمیک خود را در مورد یک توضیح ریاضی پیشرو که امکان بررسی وجود جهان‌های دیگر را می‌دهد، متمرکز کرده بود.
    توماس هرتوگ که همکار هاوکینگ در تهیه این مقاله بوده با اعلام این خبر گفت که آخرین مقاله هاوکینگ یک فرمول ریاضی برای یافتن شواهدی مبنی بر وجود جهان‌های دیگر ارائه می دهد.
    کیهان شناسان این پدیده را به عنوان مجموعه ای از جهان‌های موازی تعریف می کنند. در واقع این مقاله راهی برای اثبات این موضوع است که انفجار بزرگ (بیگ بنگ) مجموعه ای جهان را ایجاد کرده و جهان ما تنها یکی از آنهاست.
    طبق گفته آقای هرتوگ، استاد فیزیک نظری دانشگاه کوه لوان در بلژیک، این نسخه ارتقاء یافته مدل قدیمی هاوکینگ با عنوان انفجار بزرگ بدون مرز است که او و جیمز هارتل در سال ۱۹۸۳ ارائه کرده بودند.
    بررسی این که جهان ما چگونه از انفجار بزرگ به وجود آمده است، سال‌ها ذهن فیزیکدانان را به خود مشغول کرده بود ولی بالاخره آنها متوجه شدند که این مدل نه تنها جهان ما بلکه جهان‌های دیگری را نیز توصیف می کند.
    هاوکینگ تاکید داشت که باید سعی کنیم تا فضای چند جهانی را درک کنیم. بنابراین او به دنبال یافتن یک چارچوب علمی منسجم و قابل تضمین برای درک این موضوع بود.
    بنابراین در مقاله آخرش مدل قدیمی انفجار بزرگ بدون مرز را براساس یک مدل ریاضی اصلاح کردیم تا به یک مجموعه محدود قابل کنترل از جهان‌ها برسیم، بنابراین مدل می تواند آزمایش شود.
    هر چند برخی کیهان شناسان بر این باورند که اثبات جهان‌های موازی قابل اثبات نیست ولی به گفته آقای هرتوگ مدل جدید هاوکینگ نشان می‌دهد که مشاهدات در جهان ما می تواند شواهدی قوی برای وجود جهان‌های دیگر ارائه دهد.
    البته آخرین نظریه هاوکینگ تنها شامل چشم انداز هیجان انگیز پیدا کردن شواهدی در مورد جهان‌های موازی نیست، بلکه پیش‌بینی تیره و تاری هم ارائه داده است. به اعتقاد او جهان در نهایت تاریک خواهد شد زیرا انرژی ستاره‌ها بالاخره تمام می شود.

    اینا همان دانشمندان صهیونی هستند که بدنبال حذف خدا از کتب درسین و جالبه افراد مذهبی ماهم اینارو قبول دارن و حتی رائفی پور هم میاد از دستاوردهای فضایی ناسا برامون کلیپ میزاره این یعنی در آخرالزمان افراد کمی به خدا باور خواهند داشت حتی اونایی که ادعای زیادی داشتند چون اینقدر قشنگ علمو ضد خدا کردند که دیگه در این فیزیک جدید ایمان به خدا غیر ممکن میشه.

   • S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۳۱ پاسخ دادن

    البته من هم با این احادیث موافق هستم مخصوصا آن قسمتی که میگوید علمای هدایت گر کم میشوند اما هیچ حرفی درمورد زمین تخت و کروی نداشت. در واقع هیچ ربطی نداشت
    .
    و لطفا احادیث را باذکر منبع نشر دهید

    • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۵ پاسخ دادن

     روزگار رهائي، بحث آخر الزمان.
     الزام النّاصب، ص ۱۹۵.
     المحجه البيضاء، جلد ۱، ص ۱۲۵.
     منتخب الاثر، ص ۴۲۵.
     بحارالانوار، جلد ۵۲، ص ۱۹۳.
     الزام النّاصب، ص ۱۸۱.
     الزام النّاصب، ص ۱۹۵.

 74. مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۰۵ پاسخ دادن

  https://m.youtube.com/watch?v=NIs-XFhY-2Q

  جدای از اینکه در این کلیپ میگه استیون هاوکینگ تنها عروسک خیمه شب بازیه ایلومیناتیه نکته ی خیلی جالبی اشاره داره که بیماریه ALS اینقدر قویه که عمرا استیون هاوکینگ اینقدر میتونسته عمر کنه و جالب تر اینکه در اواخر عمرش کلی فعالیت های مثلا علمی مثل تدریس و مقاله نوشتن و نظریه در وکردن از خودش داشته که خودش نشان از یک حقه بازیه سینمایی داره.

  • مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۰۹ پاسخ دادن

   دوستان بیماریه ALS در بهترین حالت شخص ۳ الی ۵ سال یا شاید در مواردی نادر ۱۰ سال بیشتر عمر نکنه اما این کذاب بازیگر تا ۵۰ سال ادامه داده و مغزش مثل بنز کار میکرده هرروز صبح بیدار میشد و یک نظریه جدیدی میداد.

 75. مصطفی ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۲۲ پاسخ دادن

  بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (به انگلیسی: Amyotrophic lateral sclerosis) (به صورت مخفف: ALS) یا بیماری لو گهریگ (به انگلیسی: Lou Gehrig’s Disease) یک بیماری نورون‌های حرکتی یا (MND یا Motor Neuron Disease) است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می‌شود. اسکلروز جانبی آمیوتروفیک شایعترین بیماری نورون‌های حرکتی (MND) می‌باشد؛ بنابراین این بیماری هم علایم نورون محرکه فوقانی و هم نشانه‌های نورون محرکه تحتانی را ایجاد می‌کند. در حقیقت در ALS نشانه‌های فلج مرکزی و محیطی تواماً ایجاد می‌شود.
  این بیماری منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات (به ویژه عضلات مخطط) می‌گردد و با تضعیف ماهیچه‌ها به تدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می‌شود. به‌طوری‌که توانایی هرگونه حرکتی از شخص سلب خواهد شد. معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند. اگر چه این مدت برای استیون هاوکینگ بین ۲ تا ۳ سال پیش‌بینی شده بود، اما او علی‌رغم همه مشکلات و ناراحتی‌‌ها تا سال‌ها به زندگی خود ادامه داد و برای فرارسیدن مرگ لحظه‌شماری نمی کرد و بعد از ۵۵ سال او را از پا درآورد. بیماران مبتلا به این بیماری معمولاً دچار ناتوانی‌های حرکتی شده و ۳ تا ۵ سال پس از ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. اگر چه ۲۰ درصد این بیماران تا ۵ سال و ۱۰ درصد آن‌ها تا ۱۰ سال زنده خواهند ماند. در این بیماری دستگاه عصبی مرکزی و ماهیچه‌ها به ویژه ماهیچه‌های دست، پا، ساعد، سر و گردن به شدت صدمه می‌بینند.

  (تغییر در فرآیندهای فکری سطح بالا، نظیر: ادراک، استدلال، قضاوت، تخیل)

  کسی که ALS میگیره نمیتونه دانشمند نفر اول فیزیک بشه البته فیزیکی که خودشون مد نظر دارند.

 76. وحید ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۲۲ پاسخ دادن

  با سلام به مسئولان سایت یه نکته ای رو لازمه یادآوری کنم اونم اینه که اثبات وجود خدا ربطی به کرویت و یا تخت بودن زمین نداره…برای این کار ما براهینی داریم که اصلا هیچ ربطی به فیزیک نداره…مثل برهان صدیقین…خواهشا این مساله رو اینجور بیان نکنید که اگه زمین تخت باشه نمیشه وجود خدا رو اثبات کرد…این حرف کاملا غلطی می باشد…خواهشا کتابهای مثل علل گرایش به مادیگری و یا کتاب های مشابه رو مطالعه کنید و بحث ها رو با هم قاطی نکنید..درسته کرویت ممکنه تا حد زیادی تو دیدگاه خلقت هدف دار تاثیر بزاره ولی مسائل رو با هم قاطی نکنید

 77. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۲۳ پاسخ دادن

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQCQmOfQbchPsmDBDbjJQx6svyGtqdeScXNUewh7k94lgl0jp6R

  استفاده از اراذل اوباش چند ملیتی در ناسا و بخصوص ایرانیان حالا دلیلش چیه خدا میدونه احتمالا آمریکا با هر کشوری سر جنگ داره برای اینکه بگه ما از دانشمندان شما استفاده بهتری میبریم و مدل شما مشکل داره این افرادو سرکار میارن. بابک فردوسی مثلا قراره مهندسی موشکی ناسا برای سفر تفریحی به مریخ باشه فقط توروخدا به تیپ و قیافش نگاه کنید بیشتر شبیه کساییه که شبا تو کلوب های عرق خوری در حال خدمت رسانی است.

 78. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۴ پاسخ دادن

  https://s1.ibtimes.com/sites/www.ibtimes.com/files/styles/full/public/2019/03/13/nasa-astronauts.jpg

  نکته جالبی که در اکثر عکسهای فضانوردان یا شاید بهتره گفت بازیگران ناسا وجود داره خنده های زیاد است و حجم کار مهمی که اینا دارن خیلی باید بالا باشه این اندازه از شادی واقعا خودش نشان از فیلم بازی کردن اینا داره. اکثر فیلماشون ببینید همش در حال خندیدن هستند و برای این نقش تمرین داده شدن تا طبیعی جلوه کنه چون میدونن طرفدارانشون سوادی ندارن برای همین با خنده و شادی هر سکانسو پیش میبرن.

 79. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۴۲ پاسخ دادن

  سلام
  من هیچ شکی در بی خدا بودن استیون هاوکینگ ندارم.
  به نظر شما منافع استیون در اینکه خود را به بیماریALS بزند در چیست اصلا چرا باید او تظاهر کند؟
  .
  در ضمن از نظر من این نیست که خدا خلق کرده است و سپس جهان را به حال خود رها کرده است بلکه ما میگوییم خدا هرچه را خلق می کند بر آن نظارت میکند که اگر نظارت نمیکرد تمام جهان به هم می‌ریخت.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۸ پاسخ دادن

   عزیزم از این واضح تر با سند و مدرک قابل اثبات نمیشه گفت که استیون هاوکینگی که ما میدیدیم یک کلاه برداره بازیگر بوده. شاید اینطور شخصی که فیزیک دان بوده قبلا زندگی میکرده ولی بیماریه ALS یعنی پایان زندگی نه اینکه طرف تا ۵۵ سال زنده بمونه و مغزش از یک انسان باهوش هم باهوش تر کار کنه.
   الان دلیلی برای این موضوع داری؟

   • S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۰ پاسخ دادن

    خب باشد اصلا من هم قبول کردم که او شیاد بازیگر بوده اما یک خداناباور کاری را که هیچ منفعتی برای خود ندارد انجام نمیدهد و من میخواهم بدانم او چرا این کار را انجام میداد؟

    • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۴ پاسخ دادن

     اینا برده و بنده ی پولن و براش هرکاری میکنن.
     مثلا ترامپ چرا اینقدر احمقه و کشتار اسراییل در غزه حمایت میکنه؟
     تا رسانه های صهیون حمایتش کنن و پول روی پولش بره.
     افرادی هم که مثل استیو هاوکینگ برای ناسا نوکری میکنن صرفا برای پول درآوردنه و البته یسری باورهای شیطانی هم دارن که من بشخصه میگم بحث سره پوله به اینا یه روز حقوقشون ندن شیطانم نمیشناسن.

 80. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۴۷ پاسخ دادن

  من سوال زیر را درباره جنوبگان پرسیده بودم ولی شما با ریپلای کردن آن و درحالی که اصلا به این سوال من پاسخ ندادید سعی در عوض کردن بحث و سوالات شدید:
  .
  جنوبگان که از نظر شما دور تا دور زمین را فرا گرفته است تا کجا ادامه پیدا میکند؟
  ۱)اگر پاسخ شما این است که بالاخره در جایی پایان می یابد، این سوال پیش می آید که سپس بعد از آن چیست درحالی که اعتقاد دارید زمین هیچ لبه ای ندارد؟
  ۲)اگر پاسخ شما این است تا بینهایت ادامه دارد پس چگونه میگویید که کیهان نمی‌تواند حجم بسیار عظیمی داشته باشد و مانند بینهایت باشد(البته کیهان اصلا بینهایت نیست و فقط در حال انبساط و گسترش است)
  => و همانطور که میبینید هیچ کدام از اینها نمی‌تواند صحیح باشد…

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۰ پاسخ دادن

   چنتا اخبار از استیون هاوکینگ گذاشتم درباره اینکه این دانشمندان در واقع عروسک هایی برای سیستم ایلومیناتی هستند تا خدارو زیر سوال ببرند البته اگر استیون هاوکینگی وجود خارجی داشته.
   یعنی اطرافیانش هم میگفتن خیلی از حرفاشو قبول ندارن با اینکه همان اطرافیان خودشون هم فکر این شخص بودند. اولین نکته ای که درباره زمین گرد است اینه که تمام کسانی که میگفتند زمین گرده تا به الان که خودشون دانشمند میدونن همگی اکثریت ضد خدا هستند. خب پس در نتیجه زمین گرد بسمت ضد دین شدن پیش رفته.
   اما زمین تخت گراها به عرش الهی و گنبد آسمان و هفت آسمان باور دارند و طبق متون دینی این بحث قابل اثباته.
   بعدش کی رفته ببینه پشت قطب جنوب چی بوده استناد ما به یکسری احادیث از وجود تمدن های دیگر و گفته های افرادی مثل جنرال ریچارد برده که میگه در ماموریت High jump رفته قطب جنوب سرزمین های بزرگی اندازه آمریکا دیده. این سوالات باید وقتی امام زمان ظهور کرد بپرسیم چون در حد عقل و فهم ما نیست ولی تا جایی که عقلمون میگه اینه که شواهد همگی بر تخت بودن زمین دلالت میکنند.
   داشتی برای استیون هاوکینگ فلسفه بافی میکردی و جهان های موازیش منم برات خوده استیو و باوراشو نشون دادم زیاد جوگیر نشید اینا نه خدا هستند نه پیغمبر ولی طوری تبلیغات کردند و در کتب درسی ما معرفی شدند عده ی کثیری اینارو مرجع تمام سوالات و جواب ها میدونن. اینا همون پیامبران دروغین در آخرالزمانن و باور به عقاید این اشخاص نه آرامشی میاره نه علم مارو بالاتر میبره.
   حالا دونستن سیاه چاله یا ندونستنش چه درده بشریت جهل زده میخوره؟
   زمین تخت به این دلیل بوجود اومد که دروغ ایلومیناتو به مردم دنیا بگه و زنجیرهارو از دوره گردن خیلیا باز کنه.

   • S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۶ پاسخ دادن

    خب خود شماها که اصلی ترین قسمت عقیده خودتون رو توش شبهه و گمان دارید که کدام یک از موارد ۱ یا ۲ سوال بالا است و فقط فرضیه هایی میدهید که حتی به سوی اثبات آنها نیز قدمی برنداشته اید دیگر چرا با قاطعیت تمام توقع دارید دیگران نظرات شمارا با دل و جان بپذیرند؟
    من فقط داشتم نظرات استیون هاوکینگ را بیان میکردم.

    • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۴۳ پاسخ دادن

     چرا خودتو میپیچونی دارم میگم بیماری ALS که تاکید دارم چون میدونم هیچکس جوابی براش نداره امکان نداره بیمار در بهترین حالت بیش از ۱۰ سال عمر کنه که اونم با زوال عقل و فلجی کامل همراه است چطور این شخص ۵۵ سال عمر کرده و مقاله مینوشته؟
     درباره این این بیماری از یک متخصص سوال کن شاید بیدار شدی.

 81. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۸ پاسخ دادن

  گفته بودید صهیونیست ها برای حذف خدا از کتب درسی‌شان از نظریه زمین کروی استفاده کرده اند. که اصلا اینطور نیست و شما میتوانید یک زمین تخت گرای خداباور یا یک زمین کروی گرای خداباور باشید.
  .
  شما میگویید که روسیه و آمریکا تختی زمین را افشا نمیکنند چون اگر یکی از آنها انجام دهد کشور دیگر دروغ های آن را فاش میکند. اما به نظر شما کسانی مانند ابوریحان بیرونی به چه دلیل در کتب خود مطالب اشتباه (البته از نظر شما) را آورده‌اند؟
  .

  ۱۰۰۰ سال پیش در کتاب ابوریحان بیرونی هست که ایشان نقل می‌کند با «ابن جوزی» درباره مسائل مختلف فلسفی و همچنین فیزیک و ریاضیات، مناظره مکتوب دارد. می‌نویسد که ایشان دستگاهی ابداع کرده و با دستگاه ثابت می‌کند که زمین کروی است و به دور خورشید می‌چرخد. می‌گوید فاصله زمین تا خورشید را محاسبه کرده است. سطح کره زمین، مساحتش و محیطش را به طور کامل محاسبه کرده است. عین عبارت این است که می‌گوید: «نیروی وارد از طرف خورشید به زمین را محاسبه کرده ام». سپس ابوریحان می‌گوید «بعضی که فقط آثار یونانی را ترجمه کردند، معتقدند که زمین ثابت است ولیکن من چنین چیزی را باور ندارم و هم به لحاظ فلسفی درباره‌اش بحث می‌کنم و هم به لحاظ نجوم و فیزیک و قوانین حرکت اثبات می‌کنم که زمین به دور خورشید می‌چرخد.»
  خب اینها ۱۱۰۰ سال پیش در آثار متفکران ما ثبت شده؛ جاذبه زمین، حرکت زمین به دور خورشید، قوانین حرکت و…
  و یک محقق خارجی به نام کارلو آلفونسو بلینو در کتاب خود گفته است: «چون موضوع این درس‌ها، تاریخ پیشرفت علم است، به من اجازه بدهید تا در اینجا روش نظری ساده‌ای ابوریحان بیرونی… برای یافتن تقریبی اندازه محیط زمین بیان کرده است، شرح دهم. این دانشمند بزرگوار در آخر کتاب «اسطرلاب» خود، فصلی در شناختن اندازه محیط زمین آورده و پس از بیان طریق متعارف دقیق این اندازه گیری، چنین نوشته است: «و برای دانستن آن، روش ذهنی هست که با برهان، صحت آن اثبات می‌شود ولی عمل کردن آن، به علت خردی اسطرلاب و کوچکی مقدار چیزی که بر آن بنا می‌شود، دشوار است و راه کار آن است که بر قله کوهی مشرف بر دریا، بر دشت همواری بالا روی و غروب خورشید را رصد کنی و از این راه مقدار انحطاطی را که گفتیم به دست آوری و… »
  … و شایسته ذکر است که بیرونی پس از تالیف کتاب «اسطرلاب»، روش مذکور را عملا انجام داده است. در کتاب «القانون المسعودی» چنین نوشته است: «در سرزمین هند کوهی را مشرف بر صحرای همواری یافتم که همواری آن همسان همواری سطح دریا بود، بر قله آن محل برخورد ظاهری آسمان با زمین یعنی دائره افق را اندازه گرفتم که از خط مشرق و مغرب به اندازه اندکی کمتر از ثلث و ربع درجه انحطاط داشت و من آن را ۳۴ دقیقه محسوب داشتم، سپس ارتفاع کوه را از طریق رصد کردن قله آن از دو نقطه که با مسقط الحجر این قله بر یک امتداد بودند، اندازه گرفتم که مساوی ششصد و پنجاه و دو قله ذراع در آمد… و چون حساب کردم نتیجه تقریبا ۵۸ میل درآمد و از اینجا به صحت اندازه گیری منجمان… اطمینان حاصل کردم…»

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۴ پاسخ دادن

   ابوریحان بیرونی هم برای من فردیه مثل استیون هاوکینگ و اول اسلام از خوده صحابه پیغمبر، یهود در اسلام نفوذ داشته. در کتب یهود پیشگویی آمدن منجی در حجاز که ۱۲ پادشاه با خود همراه دارد بوده و اینا از حدود ۳۰۰ سال قبلش نفوذو شروع کردند.
   از یتیم کردن پیغمبر که دنبالش بودن تا نفوذ در خونه پیغمبر از طریق همسرانش و اینکه اینها بدنبال ۱۲ پادشاه از طریق رگ خونیه خودشون بودن چون تنها نژاده خودشون قبول دارند و در یهود اصالت از مادر به فرزند میرسه.
   خب در آینده همین جامعه که بنی امیه هم از همون یهودیا بودن دانشمندانی مثل ابوریحان بیرونی هم در میاد. در قرآن خدا فرموده از مادری که بچشو میشناسه پیغمبر (ص) بیشتر میشناختند یعنی تا این حد برنامه ریختن که وارد اسلام بشن.
   این شخص استناد قرآنی نیست که بگیم چون این گفته دیگه کار تمومه.

 82. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۷ پاسخ دادن

  «الَّذِینَ آتَینَاهُمُ الْکتَابَ یعْرِفُونَهُ کمَا یعْرِفُونَ أَبْنَاءهُمْ؛ آنان که کتاب آسمانی بر آنان نازل کردیم، به خوبی پیامبر را می شناسند؛ همان گونه که فرزندان خود را می شناسند.» (انعام آیه ۲۰)

 83. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۹ پاسخ دادن

  https://hawzah.net/fa/Magazine/View/89/7374/91838/یهود-در-قرآن

  از دوستان میخوام حتما تاریخچه یهود در اسلامو بخونن البته شاید اینم کامل نباشه ولی ذهنتون باز میکنه که اوضاع خیلی خراب تر از چیزی بوده که فکر میکنید و پیامبر و امامان دشمنان بادیه نشین بی سواد عرب نداشتند بلکه اتاق فکر صهیون پشت این دشمنیا بوده که در طول تاریخ ضربات زیادی به اسلام زدند تا الان هم نفوذ زیادی دارند.

 84. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۴۳ پاسخ دادن

  سند قرآنی میخواهید؟
  نظرتان راجع به این آیه از قرآن چیست؟: فَلا أُقْسِمُ بِرَبّ‏ِ الْمَشارِقِ وَ الْمَغارِبِ
  .
  ۱ـ اگر زمین مسطح باشد جز یک مشرق و یک مغرب نخواهد داشت ولی در صورتی دارای مشرقها و مغربها خواهد بود که مدور باشد. و از این لازم، پی به کروی بودن زمین می بریم. (آیه ۴۰ سوره معارج)

  و در سوره صافات آیه ۵ ” رَبُّ السَّماواتِ وَ اْلأَرْضِ وَ ما بَیْنَهُما وَ رَبُّ الْمَشارِقِ “( پروردگار آسمانها و زمین و آنچه میان آنها است و پروردگار مشرقها)، بکار رفته است.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۴۶ پاسخ دادن

   سوره بقره ۲۲ «الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ الأَرْضَ فِرَاشاً وَالسَّمَاء بِنَاء وَأَنزَلَ مِنَ السَّمَاء مَاء فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقاً لَّکُمْ فَلاَ تَجْعَلُواْ لِلّهِ أَندَاداً وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ»
   آن خداوندی که زمین را چون فرشی بگسترد ، و آسمان را چون بنایی ، بیفراشت ، و از آسمان آبی فرستاد ، و بدان آب برای روزی شما از زمین هر گونه ثمره ای برویانید ، و خود می دانید که نباید برای خدا همتایانی قرار دهید

   • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۳ پاسخ دادن

    معمولا امتداد دادن و گسترش دادن و فرش کردن و همچون فرش بودن همگی مربوط به سطوح صاف است. تابحال دیده نشده است که شخصی فرشی را بصورت کروی ببافد. فرشها معمولاً همگی مسطح هستند. خداوند هرگز در قرآن از کلمه کره استفاده نکرده است،آشکار است که قرآن زمین را تخت و گسترده توصیف میکند.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۷ پاسخ دادن

   سوره الرحمن ۵۵ امین سوره قرآن است که این آیه در آن آمده است. اگر این سوره را مطالعه بفرمایید خواهید دید که علاوه بر دو مغرب و دو مشرق (آیه ۱۷) به دو دریا که پیش راند تا به هم رسیدند ! (آیه ۱۹)، به دو مروارید و مرجان که از آن بیرون می آید (آیه ۲۲) دو بهشت (آیه ۴۶) دو چشمه که در آن دو بهشت جاری است (آیه ۵۰) دو نوع میوه (آیه ۵۲) دو بهشت دیگر (آیه ۶۲) دو درخت و دو میوه (آیه ۶۸) صحبت میکند و مشخص و واضح است که خداوند در این سوره همه چیز را بصورت جفت نام برده است و همه چیز دریا، بهشت، میوه، درخت و باقی را دوتا دوتا نام میبرد و میتوان گفت مشرق و مغرب نیز به همین علت به دو مشرق و مغرب تبدیل شده اند.

   آیه ۹ سوره مزمل (خدای مشرق و مغرب که خدایی جز او وجود ندارد، پس او را برای خود وکیل و نگهبان انتخاب کن) در اینجا خداوند از یک مشرق و مغرب صحبت میکند.

   آیه ۴۰ سوره معارج (پس قسم به خدای مشرق ها و مغرب ها که ما قادریم.) در این آیه خداوند به مشرق ها و مغرب ها اشاره میکند.

   آیه ۵ سوره صافات (خدای آسمان و زمین و آنچه بین آنهاست و خدای مشرق ها) در اینجا نیز خداوند تنها به مشرق ها اشاره کرده است.

   هیچ اشاره ای به کره بودن زمین نشده مشارق و مغارب مشرق و مغرب و … هیچ ربطی به کرویت زمین ندارند و تنها مانند اشارات دیگر قرآن مثلا به دریا ها و یا کوه ها هستند.

 85. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۰ پاسخ دادن

  سوره القمر آیه ۱۱ و ۱۲ دقیقا میگه بالای سر ما دریای عظیمی قرار داره که در زمان حضرت نوح به زمین فرستاده شده

  فَفَتَحۡنَآ أَبۡوَٰبَ ٱلسَّمَآءِ بِمَآءٖ مُّنۡهَمِرٖ
  آنگاه درهای آسمان را با آبی (فراوان و) فروریزنده گشودیم.
  وَفَجَّرۡنَا ٱلۡأَرۡضَ عُيُونٗا فَٱلۡتَقَى ٱلۡمَآءُ عَلَىٰٓ أَمۡرٖ قَدۡ قُدِرَ
  واز زمین چشمه‌های جوشاندیم (وجاری نمودیم). پس این (دو) آب (آسمان وزمین) برای امری که مقدر شده بود باهم در آمیختند.

 86. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۲ پاسخ دادن

  در ادبیاتی که در قرآن استفاده شده است، کلمه «ارض» به معنی زمین است، و کلمه «فلک» به معنی حرکت کردن و در چرخیدن در مدار و مسیر معینی است. البته از جاری شدن نیز در قرآن برای توصیف چیزهایی که حرکت میکنند استفاده شده است اما این دو کلمه هرگز در یک آیه در کنار هم نیامده اند، یعنی خداوند هرگز به اینکه زمین نیز در حال حرکت است اشاره ای ندارد. در عوض در بسیاری از آیات مختلف همانند آنچه در بالا آمده است زمین را ثابت و بدون لرزش توصیف میکند و کلمه حرکت کردن فقط برای خورشید و ماه و ستارگان به کار رفته است نه زمین.

 87. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۴ پاسخ دادن

  خورشید و ماه در حال حرکت به دور زمین هستند.

  سوره یس ۳۸ «وَالشَّمْسُ تَجْرِی لِمُسْتَقَرٍّ لَهَا ذَلِکَ تَقْدِیرُ العَزِیزِ العَلِیمِ».
  و آفتاب به سوی قرارگاه خویش روان است این فرمان خدای پیروزمند و داناست

  سوره یس ۳۹ و۴۰ «القَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّى عَادَ کَالعُرْجُونِ القَدِیمِ. لاَ الشَّمْسُ یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تُدْرِکَ القَمَرَ وَلاَ اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ».

  و برای ماه منزلهایی مقدر کردیم تا همانند شاخه خشک خرما باریک شود؛ آفتاب را نسزد که به ماه رسد و شب را نسزد که بر روز پیشی گیرد و همه در فلکی شناورند.

  وَ سَخَّرَ لَکُمُ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ دائِبَیْنِ وَ سَخَّرَ لَکُمُ اللَّیْلَ وَ النَّهارَ (ابراهیم/۳۳)

  و خورشید و ماه را که پیوسته روانند و در حرکتند را براى شما رام گردانید و شب و روز را [نیز] مسخر شما ساخت.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۰ پاسخ دادن

   خب دیدی که جوابتو قرآنی دادم این سایت برای اینکه جذب مخاطب کنه این حرفارو میزنه بندگان مثلا میخوان بگن اسلام با دین روز پیش میره و اگر ناسا گفته گرده ماهم از قرآن بزور در میاریم که زمین گرده و میبینیم که در جذب جوانان به دین چقدر موفق بودند تقریبا همرو دین زده کردند.

   • S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۲ پاسخ دادن

    آنجایی که سوره الرحمن رو آورده بودی و گفته بودی چون از همه چیز ۲تا آمده پس مشرق و مغرب رو هم مثنی آورده یعنی منظورت اینه که خدا فقط برای زیبایی و قشنگی مثنی کرده؟
    و اگر زمین تخت باشد تنها ما یک مغرب و یک مشرق خواهیم داشت ولی در آن آیه گفته است مغارب و مشارق که اشاره به کرویت زمین دارد.

 88. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۶ پاسخ دادن

  بررسی آیاتی که برخی مدعی هستند بر غیر کروی بودن زمین دلالت می کند :

  وَ إِلىَ الْأَرْضِ کَیْفَ سُطِحَت‏ [ غاشیه : ۲۰ ]

  ترجمه : و به زمین که چگونه گسترده و هموار گشته است؟

  بررسی : سطحت به معنی گستردگی همراه با همواری است. کجای آن دلالت می کند که زمین غیر کروی است ؟ چه بسا اجرام کروی که به دلیل وسعت ، سطحش گسترده و هموار (صاف) است. ( توجه قرآن علاوه بر هموارهای زمین به ناهمواری های آن نیز اشاره کرده است : ۲۷ فاطر )

  همچنین شاید برخی گمان کنند که « سطح » در اصطلاح نوین هندسی در مقابل کره یا قوس و … قرار می گیرد. اما باید توجه داشت که در ادبیات عربی این مسئله وجود ندارد. قرآن هم لزوماً قرار نیست از اصطلاحات دانشمندان قرن ۲۱ استفاده کند !

  وَ اللَّهُ جَعَلَ لَکمُ‏ُ الْأَرْضَ بِسَاطًا [ آیه ۱۹ نوح ]

  ترجمه : و خداوند زمین را براى شما فرش گسترده‏اى قرار داد .

  بررسی : این تشبیه است. اگر در مناطق جلگه ای ( که ناهواری وجود ندارد ) بنگریم ، زمین به واقع شبیه به فرشی گسترده است.و ابداً دلالت بر غیرکروی بودن زمین ندارد. علاوه بر اینکه اجرام کروی نیز قابل پوشانیدن ( با فرش و پارچه و … ) هستند.

  وَ یَوْمَ نُسَیرُِّ الجِْبَالَ وَ تَرَى الْأَرْضَ بَارِزَةً وَ حَشَرْنَاهُمْ فَلَمْ نُغَادِرْ مِنهُْمْ أَحَدًا [آیه ۴۷ کهف ]

  ترجمه : و روزى را به خاطر بیاور که کوه‏ها را به حرکت درآوریم و زمین را آشکار و مسطح مى‏بینى و همه آنان [انسانها] را برمى‏انگیزیم، و احدى از ایشان را فروگذار نخواهیم کرد.

  بررسی : منظور از « بارزة » مسطح به معنی « غیر کروی » نیست بلکه به معنی « بدون پستی و بلندی » است. متأسفانه دشمنان اسلام بدون دقت در معانی کلمات عربی و صرفاً بر اساس تعابیر ازخودبافته قضاوت می کنند.

  الَّذِى جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ مَهْدًا وَ سَلَکَ لَکُمْ فِیهَا سُبُلًا وَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِّن نَّبَاتٍ … [ آیه ۵۳ طه ]

  ترجمه : همان خداوندى که زمین را براى شما محل آسایش قرار داد و راه‏هایى در آن ایجاد کرد و از آسمان، آبى فرستاد، که با آن، انواع گوناگون گیاهان را (از خاک تیره) برآوردیم.

  بررسی : کجای این آیه دلالت بر غیرکروی بودن زمین دارد؟؟؟ در شگفتیم از برداشت های عجیب دشمنان اسلام از قرآن …

  أَ لَمْ نجَْعَلِ الْأَرْضَ مِهَادًا وَ الجِْبَالَ أَوْتَادًا [ آیه ۶ و ۷ سوره نبأ ]

  ترجمه : آیا زمین را محل آرامش قرار ندادیم؟ و کوه‏ها را همچون میخها ؟

  بررسی : باز هم در عجب مانده ایم که به راستی کجای این آیات دلالت بر غیرکروی بودن زمین می کند؟

  وَ الْأَرْضَ بَعْدَ ذَالِکَ دَحَئهَا اخْرَجَ مِنهَْا مَاءَهَا وَ مَرْعَئهَا [ آیه ۳۰ و ۳۱ نازعات ]

  ترجمه : و زمین را بعد از آن گسترش داد، و از آن آب و چراگاهش را بیرون آورد…

  بررسی : و ایضاً ! کجای این آیات دلالت بر غیرکروی بودن زمین دارد ؟؟؟ « دحیها » به معنی گستردگی پهناوری است. چه بسا اجرام کروی که سطحشان گسترده و پهناور باشد.

  وَ هُوَ الَّذِى مَدَّ الْأَرْضَ وَ جَعَلَ فِیهَا رَوَاسىِ‏َ وَ أَنهَْارًا وَ مِن کلُ‏ِّ الثَّمَرَاتِ جَعَلَ فِیهَا زَوْجَینْ‏ِ اثْنَینْ‏ِ یُغْشىِ الَّیْلَ النهََّارَ إِنَّ فىِ ذَالِکَ لاََیَاتٍ لِّقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون‏ [ آیه ۳ رعد ]

  ترجمه : و او کسى است که زمین را گسترد و در آن کوه‏ها و نهرهایى قرار داد و در آن از تمام میوه‏ها دو جفت آفرید (پرده سیاه) شب را بر روز مى‏پوشاند در اینها آیاتى است براى گروهى که تفکر مى‏کنند.

  بررسی : باز هم کجای این آیه شریف دال بر غیرکروی بودن زمین است ؟ گستردگی زمین به معنی غیرکروی نیست. همچون موراد بالا ، چه بسا اجرام کروی که سطحشان گسترده (وسیع) باشد.

  الَّذِى جَعَلَ لَکُمُ الْأَرْضَ فِرَاشًا وَ السَّمَاءَ بِنَاءً وَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَرَاتِ رِزْقًا لَّکُمْ فَلَا تجَْعَلُواْ لِلَّهِ أَندَادًا وَ أَنتُمْ تَعْلَمُون‏ [سوره بقره آیه ۲۲]

  ترجمه : آن کس که زمین را بستر شما، و آسمان را همچون سقفى بالاى سر شما قرار داد و از آسمان آبى فرو فرستاد و به وسیله آن، میوه‏ ها را پرورش داد تا روزى شما باشد. بنا بر این، براى خدا همتایانى قرار ندهید، در حالى که مى‏ دانید (هیچ یک از آنها، نه شما را آفریده‏ اند، و نه شما را روزى مى‏ دهند).

  بررسی : اولاً تشبیه آسمان به سقف ، یک تمثیل درست است. جو زمین مانع ورود بسیاری از امواج و اشعه های خطرناک می شود، پس محافظ اهل زمین است. همچنین واژه ی فراش در آیه به معنی بستر گسترده است. از همین روی به فرش ، فرش میگوییم . زمین واقعاً بستری گسترده است. اما آیا این به معنی غیرکروی بودن زمین است ؟؟؟ خیر. چه بسا اجرام کروی همچون زمین که هم بستر است و هم گسترده و در عین حال کروی هم هستند. گذشته از اینکه ممکن است سطح اجرام کروی نیز به وسیله فرش یا پارچه یا … گسترده و پهن شود.

  پرتقال

  به راستی آیا تشبیه پوسته ی پرتقال به عنوان یک شیء کروی به فرش روی پرتقال جالب نیست ؟

  حَتىَّ إِذَا بَلَغَ مَغْرِبَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَغْرُبُ فىِ عَیْنٍ حَمِئَةٍ وَ وَجَدَ عِندَهَا قَوْمًا قُلْنَا یَاذَا الْقَرْنَینْ‏ِ إِمَّا أَن تُعَذِّبَ وَ إِمَّا أَن تَتَّخِذَ فِیهِمْ حُسْنًا[آیه ۸۶ کهف]

  ترجمه : تا به غروبگاه آفتاب رسید. و در نظرش مجسّم شد که خورشید در چشمه تیره و گل ‏آلودى فرو مى ‏رود و در آن جا قومى را یافت. گفتیم: اى ذو القرنین؛ آیا مى‏ خواهى (آنان) را مجازات کنى، و یا روش نیکویى در مورد آنها انتخاب نمایى؟

  بررسی : قرآن نمیگوید خورشید در چشمه ( یا دریا ) فرو رفت. بلکه میگوید ذوالقرنین چنین گمان کرد ! در نظر او چنین مجسم شد … یعنی قرآن تصور ذوالقرنین را بیان کرد.

  حَتىَّ إِذَا بَلَغَ مَطْلِعَ الشَّمْسِ وَجَدَهَا تَطْلُعُ عَلىَ‏ قَوْمٍ لَّمْ نجَْعَل لَّهُم مِّن دُونهَِا سِترًْا [آیه ۹۰ کهف]

  ترجمه : ذوالقرنین حرکت کرد تا به خاستگاه خورشید رسید (در آن جا) دید خورشید بر جمعیّتى طلوع مى‏کند که در برابر (تابش) آفتاب، پوششى براى آنها قرار نداده بودیم (و هیچ گونه سایبانى نداشتند)

  بررسی : مطلع الشمس یعنی مشرق . کجای آن دلالت بر غیرکروی بودن زمین دارد ؟؟

  لَا الشَّمْسُ یَنبَغِى لهََا أَن تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَ لَا الَّیْلُ سَابِقُ النهََّارِ وَ کلُ‏ٌّ فىِ فَلَکٍ یَسْبَحُون [آیه ۴۰ سوره یس]

  ترجمه : نه خورشید را سزاست که به ماه رسد، و نه شب بر روز پیشى مى‏گیرد و هر کدام در مسیر خود شناورند …

  بررسی : منظور از شناور بودن خورشید در فلک خود حرکت آن همراه با منظومه شمسى و همراه با کهکشانى که ما در آن قرار داریم مى‏باشد چه اینکه امروز ثابت شده است که منظومه شمسى ما جزئى از کهکشان عظیمى است که به دور خود در حال گردش است. این آیه هم دلالت نمی کند که زمین کروی نیست.

  جالب است وقتی یکی از اسلام ستیزان از استدلال معقول برای اثبات توهمش عاجز میشود چنین دست و پا میزند :

  « با مدل مسطح زمین منطبق است زیرا از وجود شب و روز به طور همزمان در کره زمین که به علت چرخش کره زمین رخ می دهد پشتیبانی نمی کند و وجود این پدیده را رد می کند این ایه وجود اختلاف زمانی مناطق مختلف زمین را نفی می کند. »

  عجیب است که این افراد چگونه به زور سرنیزه میخواهند چیزی را به قرآن بچسبانند. اینکه در آن واحد شب از روز سبقت نمیگیرد. دلالت بر نظم می کند. ( یعنی این آیه در مقام بیان نظم حاکم بر جهان هستی است ) ابتدای خلقت شب بود و سپس با آفرینش خورشید، روز پدیدار شد. پس همواره شب قبل از روز است ( در هر افقی ) گذشته از اینکه آیه ۴۰ معارج نشان میدهد زمین دارای مشارق و مغارب :» مشرق ها و مغربها است . یعنی یک نقطه میتواند مشرق ( اشراق گاه خورشید ) و نسبت به نقطه ای دیگر محل غروب خورشید باشد. که میتواند نشان دهنده وجود شب و روز به طور همزمان در کره زمین باشد. ( همزمان بخشی از کره زمین شب و بخشی دیگر روز باشد. گرچه شب مقدم بر روز است.)

  حَتىَّ إِذَا جَاءَنَا قَالَ یَالَیْتَ بَیْنىِ وَ بَیْنَکَ بُعْدَ الْمَشْرِقَینْ‏ِ فَبِئْسَ الْقَرِین‏ [آیه ۳۸ سوره زخرف]

  ترجمه : تا زمانى که (در قیامت) نزد ما حاضر شود مى‏ گوید: اى کاش میان من و تو فاصله دو مشرق. بود چه بد همنشینى بودى‏…

  بررسی : اسلام ستیزان می گویند که این آیه با مدل مسطح زمین منطبق است زیرا اشاره به طلوع و غروب خورشید در یک نقطه دارد .

  پاسخ ما به این سخن عجیب و نادرست !

  همانگونه که روشن است وقتی بدکاران در قیامت به هم می رسند آرزو میکنند که ای کاش در دنیا میان ما بیشترین فاصله بود تا هیچ گاه به هم نمی رسیدیم . ( آیه هم همین را میگوید ) دقت کنیم : بیشترین فاصله میان دو نقطه = دو مشرق ! یعنی دو نقطه را در زمین در نظر بگیریم. که دورترین فاصله را به هم دارند. جالب است که این دو هر دو مشرق نامیده شدند. به تعبیر علمی یعنی هم مدار صفر درجه ( گرینویچ ) مشرق است و هم دورترین مدار از گرینویچ ! و این یعنی زمین کروی و شبیه به آن است نه مسطّح غیر کروی …

  وَ الشَّمْسُ تجَْرِى لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَالِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیم‏ [آیه ۳۸ یاسین]

  ترجمه : و خورشید (نیز براى آنها آیتى است) که پیوسته بسوى قرارگاهش در حرکت است این تقدیر خداوند قادر و داناست‏…

  بررسی : بله اینطور هست.خورشید و منظومه شمسی هم در حال حرکت اند. این آیه هم ادعای ( کروی نبودن زمین ) را ثابت نمی کند.

  أَمَّن جَعَلَ الْأَرْضَ قَرَارًا وَ جَعَلَ خِلَالَهَا أَنْهَرًا وَ جَعَلَ لهََا رَوَاسىِ‏َ وَ جَعَلَ بَینْ‏َ الْبَحْرَیْنِ حَاجِزًا أَ ءِلَاهٌ مَّعَ اللَّهِ بَلْ أَکْثرَُهُمْ لَا یَعْلَمُون‏ [آیه ۶۱ نمل]

  یا کسى که زمین را آرامشگاه قرار داد، و میان آن نهرهایى روان ساخت، و براى آن کوه‏هاى ثابت و پابرجا ایجاد کرد، و میان دو دریا مانعى قرار داد (تا با هم مخلوط نشوند با این حال) آیا معبودى به همراه خداست؟ نه، بلکه بیشتر آنان نمى‏ دانند (و جاهلند)

  اینکه زمین محل آرامش یا بهتر است بگوییم مایه ی آرامش است ( یا حتی خود زمین آرام است ) ، یعنی مسطح غیرکروی است ؟؟؟ آیا اجرام کروی نمی توانند آرام باشند ؟ یا مایه مایه باشند ؟؟؟

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۱ پاسخ دادن

   میگم این سایتو قبول ندارم اونوقت برام از دلایل کپی پیست کردی؟
   قبل از شما این سایتو خوندم جز مغلطه آوردن هیچی نداره.
   دلایل قرآنی آوردم جوابی نداری بجاش کپی پیست میزنی

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۸ پاسخ دادن

   به شخصه رائفی پورو خیلی قبول دارم و حرفای درستی میزنه ولی بنده خدا مثل شماها زور میزنه بگه زمین کرویه و میخواد بگه من علمی صحبت میکنم.
   اونوقت که این دلایلو براش ایمیل کردم اولش که میگفت برو مثل ما با صهیون ها در منطقه بجنگ بعد ادامه دادم جواب های دیگه ای میداد که من اولش فکر کردم بهش میگن استاد خبریه ولی دیدم نه بنده خدا سادس سر قضیه فراماسونری زیاد بهش حمله کردن دیگه جرات گفتن این شکل حرفارو نداره صرفا زده تو کاره حمله به دولت و حرفهای مذهبی زدن که البته این حرفاشو قبول دارم ولی میگه بمب اتم و این حرفا برای افراد مثل من خنده داره. میگه ایران قبل از برجام بازدارندگی اتمی داشته آره ماهم باید باور کنیم نه عزیزم اقتصاد سرتاپا فساده آمریکا یه اشاره میکنه کلش ریخت چون مسوولین ما برنامه ریزی ندارن.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۷ پاسخ دادن

   اینکه زمین محل آرامش یا بهتر است بگوییم مایه ی آرامش است ( یا حتی خود زمین آرام است ) ، یعنی مسطح غیرکروی است ؟؟؟ آیا اجرام کروی نمی توانند آرام باشند ؟ یا مایه مایه باشند ؟؟؟

   یکی از دلایلش همینه در جواب باید گفت نخیر نمیشه آرام باشند چون پرفسورهای مذهبی که این سایتو مثلا برای ارتباط مذهب و علم درست کردید کروی گراها و ناساجونشون میگه زمین و کرات دیگه با سرعت بالا به دور خود میچرخند و دلیل اینکه ما حس نمیکنیم میگن چون سایز زمین بزرگه!!
   یعنی از نظر علما هرچقدر سایز بزرگ تر باشه تاثیرش در فهم ما از چرخش کمتره در حالی که هیچ فرقی نداره چه شما بروی یک توپ فوتبال بچرخی چه مثلا کره ی زمین سایز زمین چه تاثیری داره؟
   خب حالا کجا عالی جواب داده؟

 89. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۹ پاسخ دادن

  وَ الشَّمْسُ تجَْرِى لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَالِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیم‏ [آیه ۳۸ یاسین]

  ترجمه : و خورشید (نیز براى آنها آیتى است) که پیوسته بسوى قرارگاهش در حرکت است این تقدیر خداوند قادر و داناست‏…

  بررسی : بله اینطور هست.خورشید و منظومه شمسی هم در حال حرکت اند. این آیه هم ادعای ( کروی نبودن زمین ) را ثابت نمی کند.

  خب اگر منظومه شمسی در حال حرکته چطور جایگاه ستارگان در طول هزاران سال از خوده اهرام مصر که برپایه جایگاه ستارگان ساخته شده تا الان تغییری نکرده؟
  یعنی این ستاره ها و کهکشان ها دقیقا میلیمتری با زمین دارن حرکت میکنن؟ خداییش عقلانیه؟

  • S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۰ پاسخ دادن

   شما میگویید که اگر ستاره ها و سیاره ها با سرعت عجیب و غریب ناسا حرکت میکردند، هیچوقت آنها سر جای قبلی خود نبودند و هر شب با آسمانی متفاوت از شب گذشته از نظر مکان ستاره ها روبه رو میشدیم.
   اتفاقا حرف شما صحیح است ولی چون فاصله آنها با ما زیاد است این تغییرات در اختلاف یک شب به هیچوجه قابل تشخیص نیست و نیاز به گذر زمان دارد تا تغییرات محسوس شوند.
   برای مثال در دب اکبر در ۱۰۰۰۰۰ سال پیش ستاره قائد در راستای ستاره عناق بوده و همچنین ستاره دبه به ستاره مغرز نزدیک تر بوده(این ستاره هایی که گفتم تغییر در آنها واضح تر است وگرنه همه آنها تغییر کرده اند.)
   و پیشبینی میشود در حدود ۱۰۰۰۰۰ آینده، ستاره قائد تقریبا عمود بر خط فرضی بین ۲ ستاره عناق و جون میشود. و ستاره دبه تقریبا در راستای ستاره مراق و فخذ قرار خواهد گرفت.
   پس اینها نشان میدهند که ستارگان نیز در حال حرکت اند.

 90. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۴ پاسخ دادن

  شماها میگویید که قایق در آب فرو نمیرود چون خدا میخواهد ولی اگر آن از جنس فولاد باشد و درون قایق هم پر باشد، آن در آب فرو میرود زیرا خداوند میخواهد و از هیچ قانونی پیروی نمیکند.
  این عقیده شما میگوید که هرچه در این جهان اتفاق می‌افتد تحت خواست خداوند است.یعنی میگویید هنگامی که جنگی صورت میگیرد نیز خداوند مبخواهد اتفاق بیفتد.این یعنی حتی تو وقتی فکر خوب میکنی خدا آن فکر را در سر تو نهاد و همچنین وقتی که فکر شر میکنی
  این یعنی جبر(اجبار)یعنی انسان هیچ نقشی در دنیای اطراف خود و حتی افکار خود ندارد که کاملا با قرآن در تضاد است

    • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۰ پاسخ دادن

     اگرم کپی پیست میکنم یک آگاهانس و باورهای خودمه دوم اینکه میام خودم توضیح میدم نه اینکه یسری جمله بریزم وسط بعدش فلسفه بافی کنم آیا اختیار درست است یا جبر؟
     این بحث فلسفیه و استیو جونت اصلا فلسفه قبول نداشت ولی آن غریق در سیاه چاله خودش با فلسفه میومد حرفاشو اثبات کنه.
     بحث جبر و اختیار بین خوده علماهم اختلافه شما فعلا به علمای ناساییتون استناد کنید.

 91. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۵ پاسخ دادن

  ا الشَّمْسُ یَنبَغِى لهََا أَن تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَ لَا الَّیْلُ سَابِقُ النهََّارِ وَ کلُ‏ٌّ فىِ فَلَکٍ یَسْبَحُون [آیه ۴۰ سوره یس]

  ترجمه : نه خورشید را سزاست که به ماه رسد، و نه شب بر روز پیشى مى‏گیرد و هر کدام در مسیر خود شناورند …

  بررسی : منظور از شناور بودن خورشید در فلک خود حرکت آن همراه با منظومه شمسى و همراه با کهکشانى که ما در آن قرار داریم مى‏باشد چه اینکه امروز ثابت شده است که منظومه شمسى ما جزئى از کهکشان عظیمى است که به دور خود در حال گردش است. این آیه هم دلالت نمی کند که زمین کروی نیست.

  جالب است وقتی یکی از اسلام ستیزان از استدلال معقول برای اثبات توهمش عاجز میشود چنین دست و پا میزند :

  « با مدل مسطح زمین منطبق است زیرا از وجود شب و روز به طور همزمان در کره زمین که به علت چرخش کره زمین رخ می دهد پشتیبانی نمی کند و وجود این پدیده را رد می کند این ایه وجود اختلاف زمانی مناطق مختلف زمین را نفی می کند. »

  پرفسورهای مذهبی بنده که اسلام ستیز نیستم ولی دارید اشتباه به ملت جواب میدید. داره این آیه میگه که نه ماه میتونه به روشنایی خورشید برسه نه خورشید میتونه تاریکیه ماهو روشن کنه. یعنی دوتا در یک مدار در حرکتند و خداوند اینقدر دقیق آفریده که هرکدوم وظیفشون درست انجام میدن بعد این معنیش اینه که خورشید و منظومه شمسی حرکت دارند؟!!

 92. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۰ پاسخ دادن

  شما میگویید که اگر ستاره ها و سیاره ها با سرعت عجیب و غریب ناسا حرکت میکردند، هیچوقت آنها سر جای قبلی خود نبودند و هر شب با آسمانی متفاوت از شب گذشته از نظر مکان ستاره ها روبه رو میشدیم.
  اتفاقا حرف شما صحیح است ولی چون فاصله آنها با ما زیاد است این تغییرات در اختلاف یک شب به هیچوجه قابل تشخیص نیست و نیاز به گذر زمان دارد تا تغییرات محسوس شوند.
  برای مثال در دب اکبر در ۱۰۰۰۰۰ سال پیش ستاره قائد در راستای ستاره عناق بوده و همچنین ستاره دبه به ستاره مغرز نزدیک تر بوده(این ستاره هایی که گفتم تغییر در آنها واضح تر است وگرنه همه آنها تغییر کرده اند.)
  و پیشبینی میشود در حدود ۱۰۰۰۰۰ آینده، ستاره قائد تقریبا عمود بر خط فرضی بین ۲ ستاره عناق و جون میشود. و ستاره دبه تقریبا در راستای ستاره مراق و فخذ قرار خواهد گرفت.
  پس اینها نشان میدهند که ستارگان نیز در حال حرکت اند.
  .
  دوباره فرستادم که اگه نخوندید ببینید و بخونید.

 93. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۱۶ پاسخ دادن

  چرایی دم شهاب سنگ ها:
  شخانه ها_که از یخ و سنگ تشکیل شده اند_ هنگامی که وارد جو زمین میشوند به دلیل اصطکاک با جو(هوا) یخ روی سطح آن تبخیر میشود و چون در حال حرکت است به دنبال آن کشیده میشود.
  و چون اصلا در خلاء هوایی برای اصطکاک وجود ندارد و خورشید نیز از آب نیست پس دنباله ندارد.

 94. مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۲۳ پاسخ دادن

  لاستیک خودرو به زمین فشار وارد میکنه
  هواپیما به هوا
  کشتی و زیر دریایی به آب
  فضاپیما به چی فشار وارد میکنه؟
  نکنه میرن فضا دیگه دنده خلاص میزارن خودش میره.

 95. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۵ پاسخ دادن

  شوخ طبعی جالبی دارید. خوشحالم که قوانین نیوتن قبول دارید.
  قانون۱←اگر برایند نیرو های وارد بر یک جسم صفر باشد آن جسم به حرکت خود با سرعت ثابت ادامه میدهد یا ساکن میماند.
  احتمالا در قسمت باسرعت ثابت به حرکت خود ادامه میدهد اشکال دارید؛ دلیل این امر این است که اگر شما با سرعتx درحال حرکت هستید برایند نیروهایی که به خودرو وارد میشود صفر است زیرا نیرویی که ماشین شما وارد میکند با اصطکاک جنبشی خنثی میشود.
  قانون۲←اگر برآیند نیروهایی که به جسم وارد میشود صفر نباشد، در سرعت آن جسم تغییر ایجاد میشود.
  قانون۳←اگر شما به جسمی نیرو وارد کنید آن جسم به همان مقدار نیز به شما نیرو وارد میکند اما دلیل اینکه میزان شتاب ها متفاوت است تفاوت در جرم آن دو است
  مثال:※اگر تا به حال با اسلحه (به خصوص سایز بزرگ آن) shotgun شلیک کرده باشید، متوجه می‌شوید که ضربه بسیار قوی ، با نیروی بسیار زیاد به شانه شما وارد می‌کند. یک اسلحه مقدار ۱ انس فلز را به یک جهت و با سرعت ۷۰۰ مایل در ساعت شلیک می‌کند و در واکنش شما را به عقب حرکت می‌دهد.
  ※اگر یک بادکنک را باد کنید و آن را رها کنید، بادکنک به پرواز در می‌آید، تا وقتی که هوای داخل آن بطور کامل خالی شود. پس می‌توان گفت که شما یک موتور موشک ساخته‌اید. در اینجا چیزی که به بیرون پرتاب می‌شود مولکولهای هوای درون بادکنک هستند. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که مولکولهای هوا اهمیتی ندارند، در حالی که اینطور نیست. هنگامی که شما به آنها اجازه می‌دهید تا از دریچه بادکنک به بیرون پرتاب شوند، بر اثر واکنش بوجود آمده بادکنک به جهت مخالف پرتاب می‌شود.
  اینها را گفتم تا کمی بیشتر با قوانین نیوتن آشنا شوید.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۵۳ پاسخ دادن

   ببین بازم حرفای عجیب غریب با مثال های عجیب تر زدی.
   این سوالو بگو همون هوای بادکنک به چی فشار وارد میکنه این مثال توجیه علمی و صحیح نیست قبول کن. خوده هوای بادکنک که به خودش نیرو وارد نمیکنه جلو بره بعدش مثال شما برای وقتیه که بادکنک توی جو زمین است نه خلا.

 96. S²M² ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۲۰ پاسخ دادن

  خب حالا برویم سر حرکت فضاپیما:
  در شروع حرکت از قانون سوم استفاده میشود زیرا موشک به زمين و زمين به موشك نيرو وارد ميكند و موشك بالا می‌رود.هنگامی که هنوز در جو است اصطکاک با هوا دارد که از نیرو ما از نیروی اولیه کمتر میشود. وقتی از جو خارج میشود چون نه نیرویی به آن وارد میشود نه اصطکاک وجود دارد، فضاپیما طبق قانون اول با همان سرعت قبلی به حرکت خود ادامه میدهد.

  • مصطفی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۴۸ پاسخ دادن

   پس دلیل عقلانی نداره باید با یکسری قوانین خود ساخته جلو بره.
   در واقع همون خلاص کردن است.
   مثلا از اینجا به مریخ فضاپیما میفرستن همینطوری خلاص میکنن میره.
   اولش دیدی جوابی نداری گفتی قرآن گفته. جوابتو دادم گفتی شما جبر قبول دارید و از خودتون اختیاری ندارید.
   حالا هم که قانون ها نیوتن باعث میشن فضاپیما جلو بره نه عقل درست. بعد حتما سوختش با اکسیژن احتراق نمیکنه اونم یه ماده جدیدیه که در جدول مندلیف جدیدا اضافه شده و خودش بدون اینکه بهش اشاره کنی با یک بشکن روشن میشه.
   پس قوانین فیزیک در فضا کلا فرق داره و ناسا از اونجا که دیگه فرقی با خدا نداره به همه ی این علوم رسیده تازه میخوان روی مریخ هم برامون شهر بسازن همین الانش زمینو به گند کشیدن اسراییل هروز به یک بهانه ای به غزه حمله میکنه به عربستان کمک تسلیحاتی میکنن و از داعش حمایت تمام عیار میکنن ولی خب باید مریخ هم آباد کنن.

 97. S²M²˚ ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۲۴ پاسخ دادن

  خب حالا برویم سر حرکت فضاپیما:
  در شروع حرکت از قانون سوم استفاده میشود زیرا موشک به زمين و زمين به موشك نيرو وارد ميكند و موشك بالا می‌رود.هنگامی که هنوز در جو است اصطکاک با هوا دارد که از نیرو ما از نیروی اولیه کمتر میشود. وقتی از جو خارج میشود چون نه نیرویی به آن وارد میشود نه اصطکاک وجود دارد، فضاپیما طبق قانون اول با همان سرعت قبلی به حرکت خود ادامه میدهد.

 98. مصطفی ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۱۴ پاسخ دادن

  https://klatraum.gacrux.uberspace.de/wordpress/wp-content/uploads/e2be04aa5378bcd8b81813f91a59aeab.jpg

  برای عده ی زیادی درک این مطلب که آب نمیتونه خم بشه خیلی سخته و برای اثباتش خودشون به درو دیوار میزنن.
  چون از بچگی تو مدارس تو مخ ما فرو کردن زمین گرده و معلما بخاطر نمره تهدیدمون میکردن ذهن ما دیگه قدرت تغییر نداره و از تغییر میترسه و اینکه جرات نداریم به دیگران عقایدمون بگیم چون اینقدر شجاع نیستیم که از مسخره کردن دیگران نترسیم و عزت نفس داشته باشیم.

 99. مصطفی ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۰۵ پاسخ دادن

  https://cdn.newspunch.com/wp-content/uploads/2017/05/Stephen-hawking-replaced-678×381.png

  بیماری ALS چیست؟

  این بیماری منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات (به ویژه عضلات مخطط) می‌گردد و با تضعیف ماهیچه‌ها به تدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می‌شود. به‌طوری‌که توانایی هرگونه حرکتی از شخص سلب خواهد شد. معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند. اگر چه این مدت برای استیون هاوکینگ بین ۲ تا ۳ سال پیش‌بینی شده بود، اما او علی‌رغم همه مشکلات و ناراحتی‌‌ها تا سال‌ها به زندگی خود ادامه داد و بعد از ۵۵ سال او را از پا درآورد(این یکی از دانشمندان فیک سیستم ایلومیناتی است). بیماران مبتلا به این بیماری معمولاً دچار ناتوانی‌های حرکتی شده و ۳ تا ۵ سال پس از ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. اگر چه ۲۰ درصد این بیماران تا ۵ سال و ۱۰ درصد آن‌ها تا ۱۰ سال زنده خواهند ماند. در این بیماری دستگاه عصبی مرکزی و ماهیچه‌ها به ویژه ماهیچه‌های دست، پا، ساعد، سر و گردن به شدت صدمه می‌بینند.

  ببینید تا حالا چه دروغ ها که به خوردمون ندادن که خودمون بی خبریم تازه اینا لو رفته و با وجود لو رفتن این موضوع عده ی زیادی اینقدر ذهن و احساساتشون تحت کنترل است که نمیخوان واقعیتو ببینن.
  یکی از اقوام بنده این بیماریو داشت و دقیقا دکترها همین حرفو بهش گفتن که در بهترین حالت و با صرف هزینه های زیاد حداکثر ۲ الی ۳ سال عمر نمیکنه. بعد استیون هاوکینگ از رد موجودیت خدا صحبت میکرد پس معلومه این حرفا از جانب خوده ابلیس رجیم گفته میشه و اون دستگاه اینتل احتمالا وسیله ی MK ULTRA این شخص دروغین بوده.

 100. نمسیس ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۱۷ پاسخ دادن

  عرض سلام. تشکر مجدد میکنم از مدیریت سایت که امکان ایجاد سوال و بحث را فراهم کردند و باز هم ممنون که نظرات مخالف رو منتشر میکنید.

  همچنین به نظر بنده حقیر گر واقعا قصد مابحث علمی باشه بهتره دست از توهین برداریم. یک سوال برای بنده پیش آمده.
  ابتدا سوالی داشتم که ر نظریه زمین تخت ، چه لزومی به مخالفت با قوانینی مانند قوانین نیوتن یا نسبیت انشتین و یا گرانش هست؟ به عنوان مثال یک گرانش راعرض میکنم که عنوان میشود چرا گرانش ، آب اقیانوس ها را میتواند بر زمین نگه داری کند اما یک پرنده به راحتی پرواز میکند. اول اینکه برای ایجاد حرکت نیاز به نیرو است. پرنده قطعا با بال زدن به پرواز در می آید وگرنه بر روی زمین میماند!! اقایونس ها هم روی زمین بوده مانند یک سنگ چند گرمی !! و دلیلی ندارد به هوا بروند مگر اینکه نیرویی به آنها بدهیم . اما پاسخ علمی تر را اگر بخواهم عرض کینم ، اینکه انرژی با جرم مرتبط است.شما اگر یک لیتر آب را بجو شانید دمای آن ۱۰۰ درجه و یک استخر آب هم بجوشد دمای آن همان ۱۰۰ درجه میباشدو این کار براحتی قابل آزمایش است. اما به راحتی میتوانید تفاوت گرمای یک لیتر آب جوش و گرمای یک استخر آب جوش را متوجه شد که این موضوع به خاطر اختلاف جرم این دو است. حال اگر بگوییم چرا گرانش میتواند یک کامیون را بر روی زمین نگه دارد ولی چرا نمیتواند یک بادکنک را نمیتواند نگه دارد ، زیرا به مانند مثال آب جوش ، جاذبه بر جسم سنگین تر اثر بیشتری میگذارد. یک مسئله دیگر ، یک سنگ ۲۰۰ گرمی بردارید با یک شئی بسیار سبک مانند یک دستمال کاغذی مچاله شده. کدام یک را میتوانید بیشتر پرت کنید؟ قطعا سنگ ۳۰۰ گرمی را. این هم با آزمایش قابل تست است. خب چرا ایننگونه است؟ چون سنگ ۳۰۰ گرمی بیشتر نیرو میپذیرد به خاطر جرم بیشتر.خب حال آیا میتوان نتیجه گرفت بدن ما نیرویی ندارد ؟ چون اگر نیرومند بودیم چطور سنگ را میتونستیم پرت کنیم اما یک دستمال کاغذی را نمیتوانیم پرت کنیم!!!

 101. مصطفی ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۳۳ پاسخ دادن

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/89/STS-116_spacewalk_1.jpg

  یه سوالی میپرسم چون میدونم جوابی براش وجود نداره چون طبق گفته خوده ناسایی ها فضا خلا است پس این فضانوردان در پیاده روی فضایی به چی نیرو وارد میکنن مگر در خلا کاری میشه کرد؟
  اصلا ما میگیم زمین گرده ولی بحث خلا جوابی براش وجود نداره یسری مثال های عجیب غریب مثل بادکنک و شاتگان هم جواب این سوال نیست.

 102. مصطفی ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۳۵ پاسخ دادن

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn%3AANd9GcQCo1sacL3TybnIeKODGUqchlIsUu95dEtUSC7FQUwCSPj9b7Jz

  دانشمندان نخبه ناسا که داشتند از شاتل فضایی پیشرفته فیلم برداری میکردند یکدفعه سره یکیشون از پشت اسباب بازیه ناسا معلوم میشه.
  دیگه خوده ناسا باید بیاد بگه ما دروغگوییم تا باور کنید؟

 103. مصطفی ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۲ پاسخ دادن

  https://i.pinimg.com/originals/9c/d3/f8/9cd3f8610356c3419e0a71892158bf71.jpg

  یک لینک قبلا از فیک بودن این ماشین در فضا قبلا در سایت گذاشتم ولی یک سوال جالب یک نفر از ایلان ماسک پرسیده که چرا در عکسی که از زمین مثلا گرفتید همش اقیانوسه؟
  ایلان ماسک چند وقت پیش دید زمین تخت گراها بهش حمله کردند مثلا خواست مسخره کنه زمین تخت گراها گفتش که چرا انجمن مریخ تخت نداریم؟
  مثلا ما باید باور کنیم رباتی که در صحرای مصر عکساش درومد از مریخ بوده و با فتوشاپ رنگشو خاکی نکردند.

 104. مصطفی ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۵ پاسخ دادن

  https://gadgetnews.net/353653/تصویر-زحل-دوربین-گلکسی-اس-۸-سامسونگ/

  لینکی از عکس گرفتن گلکسی اس ۸ سامسونگ که میگه از زحل و ماه گرفته. و کامنت یکی از کسایی که زمین تخت گرا نیستو بخونید پایین میزارم.

  (خجالت هم خوب چیزیه
  حالا فرض کنیم ما کاربر و ساده لوح و زود باور
  شما نباید به عنوان کارشناسان تکنولوژی یه کم روی این عکس دقت می کردین؟
  ۱.اینکه چرا فاصله زحل و ماه در تصویر بزرگ شده و تصویر عادی تفاوت داره؟
  ۲. چرا وقتی تصویر بزرگ شده کیفیت ماه انقدر پایین اومده ولی زحل باکیفیته هنوز؟
  ۳.زحل در سمت نورانی ماه ، به این وضوح پیداست؟ در واقع نور ماه اصلا اجازه گرفتن چنین عکسی رو نمیده
  ۴.من با تلسکوپ های رصد خونه هم که زحل رو نگاه کردم اصلا چنن شکل واضحی نداره و در واقع تصویری که ما از زحل می بینیم با حلقه های زیبا و … برداشت دانشمندان با توجه به چند هزار عکس در زوایای مختلف و با کمک پردازش کامپیوتری هست. اونوقت یه گوشی با اون لنز و سنسور کوچک چنین تصویری ثبت می کنه؟
  خوب یه کلام بنویسید گلکسی اس ۸ بخرید خوبه
  با این اوصاف فکر کنم گلکسی اس ۱۰ بتونه تصویری از نپتون و پلوتون رو هم ثبت کنه
  کاش یکی بخرم شبا تو آسمون بچرخم شاید تونستم حیات در کهکشان های دیگه پیدا کنم)

 105. S²M² ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۱۰ پاسخ دادن

  سلام
  جناب مصطفی گفته بودی که من میگم قوانین نیوتن باعث جلورفتن فضاپیما میشه ؛ خیر من اصلا همچنین حرفی را نزدم. من حرکت هواپیما را توضیح دادم و برای فهم بیشتر گفتم که ایزاک اسحاق نیوتن نیز این قوانین طبیعی را در طبیعت دیده است و روی آنها نام نهاده است وگرنه فضاپیما با قوانین طبیعی حرکت میکند نه با قوانین ساخته شده توسط انسان.