ستارگان و بیولومینسانس- طیف سنجی چه میگوید؟

در این پست، شهوداتی در مورد ماهیت واقعی ستارگان در گنبد آسمان خواهید خواند. شاید با خود فکر کنید هیچ مبنای علمی ای برای اثبات این چیزها وجود ندارد. اما اینها شهودات هستند که نظریات و تئوری هایی را که معمولا پذیرفته شده اند، ساده میکنند. بهرحال، هیچ کس به ستارگان نرفته است تا وضعیت حقیقی آنان را مشاهده و بررسی کند. نه ناسا و نه سازمان های فضایی دیگر. بنابراین بیایید به این موضوع جدید عمیق تر فکر کنیم.

گنبد ساخته شده از شیشه و کریستال

گنبد بر فراز زمین تخت ساختار جامدی دارد که از شیشه و کریستال ساخته شده است. در داخل آن به مانند جواهراتی گرانبها، میلیون ها ستاره وجود دارد. البته بخشی از گنبد ثابت است اما قسمت دیگری از آن حرکت می کند که همراه خود ستارگان را میچرخاند. این دو بخش با فاصله ۱۱۱۰ کیلومتر از یکدیگر جدا شده اند. این فضای میانی از یک بافت ترابکولار یا استخوان اسفنجی ساخته شده است. آبهای کیهانی در بعضی مناطق کنترل شده و کوچکتر جمع می شوند. این یک ساختار شبیه به کوروئید یا مشیمیه در چشم انسان است.

شبکه ترابکولاری مشیمیه

در سطح زمین، آبها در حوضه های مختلف جمع میشوند مانند رودخانه ها، دریاچه ها، دریاها و بسیاری از اقیانوس ها. به این ترتیب، آب ها نظم و ترتیب ( شکل) خود را حفظ میکنند و وظایف خود را در زمین به درستی انجام میدهند. همانطور که همه میدانیم، حتی تنظیم گرمای محیطی و بسیاری از پدیده های آب و هوایی مربوط به آنهاست. حال این موضوع چه ارتباطی به ستارگان دارد؟ درواقع به نظر می رسد که ستارگان در میان فضای پر شده از آب بین دو قسمت اصلی گنبد آسمان قرار دارند. آنها یک فضای فوق العاده کوچک، در حدود ۱۱۱۰ کیلومتر (در سراسر) این بخش از نیم کره آسمان را پر کرده اند.

بیولومینسانس در اقیانوس های عمیق

ستارگان موجودات زنده هستند که در آب پرورش می یابند مانند بسیاری از موجودات زنده که در اقیانوس های عمیق زندگی می کنند. بیولومینسانس در بسیاری از موجودات دریایی مشهود است. باکتری ها، جلبک ها، چتر دریایی ها، کرم ها، قارچ ها، ستاره های دریایی، ماهی ها، کوسه ها و… 

در بسیاری از موارد، حیوانات باکتری یا سایر موجودات بیولوژیک را جمع میکنند تا توانایی روشن شدن را داشته باشند. به عنوان مثال، ماهی مرکب در عرض چند ساعت پس از تولدش، یک عضو نوری ویژه دارد که محل زندگی باکتری های بیولومینسنت است.

همه شما ممکن است درخشش کرم شب تاب را در شب های تابستان دیده باشید. این حشرات به علت واکنش های شیمیایی ای که در داخل شکمشان انجام میشود می درخشند. این فرآیندی است که به نام بیولومینسانس شناخته میشود. به لطف توانایی تولید نور این موجودات، غارها و دریاچه ها نیز می توانند تولید نور کنند. به عنوان مثال وجود پلانکتون هایی که باعث درخشش دریا و اقیانوس میشوند.

البته، موجودات زنده بیولومینسانس تولید می کنند. این در دریا بسیار معمول است و در تمام اقیانوس ها، در تمام اعماق وجود دارد.

باکتری های بیولومینسنت

بیولومینسانس را نباید با فسفرسانس اشتباه گرفت. بیولومینسانس درخشش و تولید نور موجودات زنده است. این به نوعی شیمی لومینسانس(chemiluminescence) است. بیولومینسانس به طور گسترده ای در مهره داران و بی مهرگان دریایی و همچنین در برخی از قارچ ها رخ می دهد. میکروارگانیسم ها شامل بسیاری از باکتری های بیولوژیک و بی مهرگان زمینی مانند کرم شب تاب و کرم های درخشان بیولوژیک هستند. به طور کلی، واکنش شیمیایی اصلی در بیولومینسانس شامل برخی از مولکول های انتشار نور و آنزیم است که به طور کلی لوسیفرین و لوسیفراز نامیده می شوند. شایع ترین نور رنگی تولید شده توسط موجودات دریایی آبی است. این رنگی است که از طریق آب نفوذ می کند.

ارگانیزم های بیولومینسنت در سراسر آب های عمیق زندگی می کنند. آن ها از سطح آب تا عمق و کف اقیانوس و نزدیک ساحل یا بر روی امواج و.. همه جا وجود دارند. در دریای عمیق، بیولومینسانس بسیار شایع است و به دلیل اینکه دریا عمیق بسیار وسیع است، بیولومینسانس ممکن است رایج ترین وسیله ارتباط در سراسر جهان باشد!

پدیده های نوری در گنبد

بنابراین، اجازه دهید تصور کنیم که ستارگان از میلیاردها موجود زنده بیولوژیک تشکیل شده اند که تابش آنها به همه این پدیده های نوری بستگی دارد. به علت عبور پرتوهای نور با استفاده از روش های مختلف انتشار و از طریق فشار و دما های مختلف، آب، شیشه با چگالی های مختلف، لایه های مختلف جو، پراش، بازتاب، دو لایه نازک از لایه های کریستال پشت و…. نور تولید شده بصورت رنگ های مختلف به چشم ما میرسد و البته نباید فراموش کنید که تمام منطقه روشن و خیره کننده که در خارج از گنبد وجود دارد با توجه به همین فرآیند به وجود آمده است. به عنوان مثال، به اثرات زیادی فکر کنید که میتوانید با نگاه کردن توسط kaleidoscope  یا taumascope بدست آورید، به اثرات نوری ایجاد شده توسط نور منعکس کننده از جواهرات کریستال مانند iridescence، labradorescence، adularescence، chatoyancy، ستاره دار، اثرات چشم گربه و غیره.

چشمک زدن ستارگان

پدیده های نوری نیز هنگامی رخ می دهند که نور با ابرها، آب یا گرد و غبار ارتباط برقرار کند. نتایج اغلب تماشایی است. پدیده های نوری نجومی مختلفی وجود دارد. که یکی از آنان چشمک زدن(سوسو زدن) ستارگان است. ستارگان چشمک میزنند اما سیارات هرگز چشمک نمیزنند. این رفتار کلی به دلیل انکسار از طریق آب است. ستارگان بسیار دور هستند به طوری که نور آنها با گذشت هزاران کیلومتر از درون گنبد (شیشه) به جو زمین میرسد. این واقعا قابل توجه است که سیگنال های بیولومینسنت چشمک میزنند. طول آنها می تواند از صدها میلی ثانیه تا چند ثانیه متفاوت باشد. Noctiluca Miliaris یک داینوفلاژله بیولومینسنت متعلق به فیتوپلانکتون ها است. این ارگانیسم(اندامگان) زمانی که امواج دریا در امتداد ساحل به آن برخورد میکنند، چشمک میزند(درست مانند ستارگان). گفته میشود آنها توانایی انتشار نور (بیولومینسانس) را از یک محرک مکانیکی که از امواج آب ناشی می شود بدست می آورند.

چرا سیارات چشمک نمیزنند

سیارات معمولا چشمک نمیزنند چرا که نزدیکتر به زمین هستند و در آب های بالای گنبد درحال حرکت نیستند. نوری که از آنان به زمین میرسد، احتمالا از پرتو های گسترده تر به جای اشعه های باریک تشکیل شده است. انکسار و پراکندگی از یک یا دو پرتو نور باعث نمیشود که نور ناپدید شود. در هر لحظه، اشعه های نور به اندازه کافی از یک سیاره به سطح زمین می رسند تا حس یک پرتو نور مداوم داشته باشند.(بصورت مداوم به چشم ما میرسند)

برای بدست آوردن ایده های جدیدتر از ماهیت واقعی ستارگان و رفتار آنها، شما باید بیشتر درمورد پدیده های نوری مختلف در سراسر جهان جستجو کنید. اپتیک علم نور است. به طور خاص، اپتیک شاخه ای از فیزیک است که نشان می دهد چگونه نور با ماده رفتار می کند و با آن ارتباط برقرار می کند. قدرت و خواص ویژه نور، مبنایی برای کشف جهان است. در این موضوع، همیشه تحقیقات فراوانی صورت خواهد گرفت.

آب در جهان

در داخل سحابی Herbig Haro HH46 (تصویر بالا) ، مشاهده کنندگان مقادیر قابل توجه یخ آب را پیدا کردند. در میان ابرهای میان ستاره ای راه شیری، آب وجود دارد. اخترفیزیک دانان معتقدند که آب در بسیاری از کهکشان های دیگر و در کل جهان فراوان است. آنها می گویند این به دلیل این واقعیت است که اجزای آب، هیدروژن و اکسیژن، از جمله عناصر فراوان در همه جا هستند. سحابی ها درون خود آب دارند. دانشمندان می گویند که می توانند آب را در اجسام آسمانی مانند دنباله دارها، سیارات و اقمار تشخیص دهند. آنها تصور می کنند که در ماه و قمرهای زحل یا مشتری آب وجود دارد. مسیرهای آب یخ احتمالا در مریخ، تیتان، اروپا، انسلادوس و تریتون قابل توجه است. این حتی بصورت مشابه در اورانوس، نپتون یا پلوتون نیز خواهد بود.

ابر اورت

برای مثال، ابر اورت، بر اساس یک تئوری ابری تشکیل شده از ذرات و اجرام کوچک یخی است که خورشید و منظومه شمسی را احاطه کرده است. یک منبع (https://space-facts.com/oort-cloud/) می گوید که این ابر که عمدتاً از خرده‌سیاره یخی در اطراف خورشید تشکیل شده حاوی یخ هایی است که به زمان تشکیل منظومه شمسی بر میگردد. ستاره شناسان فکر می کنند که دنباله دار هایی با دوره های طولانی در ابر اورت قرار دارند. دنباله دار ها بسیار جذاب هستند. آنها از گاز، گرد و غبار، سنگ و مواد آلی ساخته شده اند و از زمان شکل گیری سیستم خورشیدی عمدتا بدون تغییر بوده اند.

منبع آب

فرضیه های متعددی وجود دارد که چگونه آب روی سطوح زمین در طول عصر های گذشته ایجاد شده است. یک فرضیه توسط محققان پیشنهاد شده که در ویکی پدیا آن را پیدا کردیم:

“بعضی از آب های زمینی ممکن است منشاء بیوشیمیایی را در طول رویداد اکسیژینیشن بزرگ از طریق واکنش های بازسازی و فتوسنتز داشته باشند. در اوایل دهه ۱۹۳۰، کرنل ون نیل(Cornelis van Niel) کشف کرد که باکتری های شیمیایی وابسته به سولفید (باکتری های گوگردی بنفش) به عنوان یک محصول جانبی یک مسیر فتوسنتزی با استفاده از سولفید هیدروژن و دی اکسید کربن،کربن را ثابت و آب را سنتر میکنند:

 CO۲ + ۲H۲S → CH۲O + H۲O + 2S

تعداد کمی از ارگانیسم های مدرن از این روش فتوسنتز استفاده می کنند. یک بخش کوچک اما قابل توجهی از آب زمین ممکن است از طریق این مسیر بیوشیمیایی تولید شده باشد”

ترکیبات ارگانیک در سراسر جهان

من این نکات را واقعا جالب می بینم زیرا آنها این واقعیت را تایید می کنند که سیستم زمین یک موجود زنده است که اساسا از جانوران زنده و با مشارکت آنها ساخته شده است. ممکن است از بیشتر جهان به عنوان یک محل یخ زده، بدون سر و صدا و آشفتگی که عناصر غیر ارگانیک حکم می کنند فکر کرده باشید … اما اشتباه می کنید. ستاره شناسان در نشریه Nature تصور می کنند که ترکیبات ارگانیک پیچیده و غیرمنتظره ای در سراسر جهان وجود دارد. نتایج نشان می دهد که ترکیبات آلی پیچیده تنها حوزه زندگی نیست، بلکه می توانند به طور طبیعی توسط ستارگان ساخته شوند.

نواختر ها مولکول های هیدروکربن آروماتیک چند حلقه ای تولید میکنند

نویسنده می گوید: “چگونه این ترکیبات آلی را کشف کردند؟ در طول تحقیق، آنها رمز و راز هایی را یافتند – مجموعه ای از انتشارات مادون قرمز ناشناس در ستاره ها، کهکشان ها و حتی فضایی بین ستاره ای. برای بیست سال گذشته، این اثر طیفی به عنوان PAHs – مولکول های هیدروکربن آروماتیک چند حلقه ای پذیرفته شده است. با استفاده از رصدخانه فضایی مادون قرمز و تلسکوپ فضایی اسپیتزر، دانشمندان چینی Kwok و Zhang نشان داده اند که آنجا بیشتر از یک PAH وجود دارد … این بسیار پیچیده است. از طریق انتشارات مادون قرمز و مطالعات طیفی، تیم نشان داده است که یک رویداد نواختری می تواند این ترکیبات را در یک دوره بسیار کوتاه تولید کند. این می تواند ظرف چند هفته اتفاق بیافتد”

نه تنها ستارگان هستند که مواد ارگانیک پیچیده ای تولید می کنند،بلکه آن ها آن را به فضای میان ستاره ای هم پرتاب میکنند. Kwok میگوید: “کار ما نشان داده است که ستارگان هیچ مشکلی در ساخت ترکیبات آلی در شرایط خلاء ندارند.از لحاظ نظری، این غیرممکن است، اما به لحاظ مشاهدهی ما می توانیم آن را ببینیم.”

منبع:

/https://www.universetoday.com/90389/naturally-occuring-complex-organic-material-is-the-by-product-of-stars

ستارگان نفت و ذغال سنگ تولید میکنند

بعضی از ساختارها در واقع بسیار پیچیده هستند که شبیه ذغال سنگ و نفت است. آنها انواع مواد آلی هستند که شما به طور کلی تنها می توانید با موجودات زنده مرتبط کنید. ماکرومولکول های ارگانیک حتی در لایه زیرین ابرهای ونوس نیز می توانند تشخیص داده شوند. در واقع، ستاره ها نه تنها تولیدکننده مواد پیچیده آلی هستند، بلکه آنها فضا را با آن پر می کنند.

جلبک انگور سبز

لطفا در ابتدا سعی کنید تصور کنید. در اطراف دایره بیرونی زمین، فراتر از قطب جنوب واقعی، شرایط مناسب برای Madreporaria برای رشد وجود داشت. به طور کلی، آنها در یک محل جامد در زیر آب رشد می کنند. آنها ترجیح می دهند که در قسمت های سنگی و نه پایین تر و در آبهای شور، گرم و روشن زندگی کنند. شوري و درجه حرارت مهمترين عوامل هستند. Madreporaria در مناطق گرمسیری اقیانوس آرام، هند و اقیانوس اطلس رشد می کند.

 

تپه مرجانی ای بر فراز زمین

اما اکنون، اجازه دهید یک محیط متفاوت را تصور کنیم: گنبد و پایه های اصلی آن. برای ایجاد یک سایبان (سقف) بر روی زمین باید یک داربست بسیار قوی ساخته شود. تصور کنید که میخواهید باغتان را در حیاط پشت خانه خود نظم و ترتیب دهید. در ابتدا، می خواهید چند قطب را برای حمایت از شاخه های انگور ویرجینیا خزنده سرسبز خود محکم کنید. چیزی مشابه در ابتدا ممکن است رخ دهد. با این وجود ساختار جامد و سنگی برای سایبان آسمانی فراهم میشود. 

ساختار ساخته شده با اسکلت های آهکی مرجانی

با استفاده از جلبکها، صخره های مرجانی در مناطق کم عمق اقیانوس و اسکلت های آهکی تشکیل شده اند که مهم ترین آنان پولیپ های مرجانی است. یک صخره مرجانی ممکن است به یک جزیره دائمی مرجانی تبدیل شود که به یک تنوع بسیار جالب از ارگانیسم ها تبدیل شده است. این در واقع یک چارچوب پیچیده ای از موجودات زنده و حصیر های آبی سبز است. انباشت شن، ماسه و گل و لای کربنات باعث ایجاد زیستگاه برای گونه های دریایی، مانگرو و انواع مختلف مخلوقات می شود. 

در شرایط مناسب، مرجان ها به طور گسترده ای در کنار هم، حتی در داخل و بین یکدیگر، رشد می کنند. آنها سنگ آهک را میسازند، زیرا اسکلت آنها از کربنات کلسیم ساخته شده است. برخی از آنان، مخصوصا مرجان ها، چارچوب ساختاری اصلی صخره های رو به رشد را فراهم می کنند. با استفاده از تبدیل شیمیایی مواد صخره ای، صخره ها شکل حقیقی به خود میگیرند. شکل هندسی صخره های مرجانی نیز نتیجه تغییرات در سطح دریا در طول دوره های ژئولوژیکی پی در پی است.

حال بیایید تصور کنیم. تصور کنید که دایره زمین مانند حلقه ای از صخره های مرجانی (atoll) عمل میکند. درواقع سیستم زمین و آسمان میتواند به این شکل باشد. البته این یک ایده ساده برای پذیرفتن نیست، اما مخلوط زنده ی فلورسنت جزء اصلی ستارگان هستند. آنها madrepores، مرجان های فلورسنت، باکتری های فلورسنت هستند. علاوه بر این، اسفنج ها، anemones، جلبک، کریل آب، پلانکتون و غیره.

طیف سنجی بر علیه بیولومینسانس

طیف سنجی: چگونه آن را تعریف کنیم؟ این یک سوال است که ممکن است بپرسید و پاسخ بصورت زیر خواهد بود.

این شاخه ای از فیزیک است که طیف های تابش الکترومغناطیسی را که توسط ماده منتشر یا جذب شده را بررسی می کند. تجزیه و تحلیل طیف سنجی امکان تشخیص ترکیب شیمیایی و حالت فیزیکی جسم را که موجب تشعشع مشابه می شود، باز می کند. نیوتن اولین کسی بود که با این موضوع برخورد کرد. او فهمید که نور خورشید را می توان با استفاده از یک منشور به رنگ های مختلف تقسیم کرد. او همچنین دریافت که یک موج با طول موج کوتاه (فرکانس بالاتر) دارای زاویه شکست بیشتر است. کیرشهف بصورت تجربی ثابت کرد که طیف های اجسام جامد، مایع یا گازهای طبیعی که وضعیت فشار بالا و حالت سفید ملتهب (داغ) وجود دارد مستمر و ماندگار هستند. این به این معنی است که رنگ ها بدون وقفه یکبار پس از دیگری ظاهر می شوند. علاوه بر این، گاز ها در فشار کم، تعدادی ردیف روشن را بر روی زمینه تاریک منتشر میکنند.(طیف انتشار)

 کیرشهف بعدا وضعیت دیگری را مورد بررسی قرار داد. او ردیف های تاریک تولید شده توسط گاز را که در بین طیف پیوسته و ناظر ایجاد شده است در نظر گرفت. او دریافت زمانی که به درخشش سوق داده میشوند،موقعیت های مشابه ردیف های روشن که توسط همان گاز تولید شده بودند را اشغال میکنند.(طیف جذب)

با توجه به طیف انتشار، مشخصات مشاهده شده به منبع وابسته است. از سوی دیگر، در شرایط جذب، طیف ها به گاز وصل می شوند که بین منبع و ناظر قرار گرفته است. خورشید و ستاره ها با توجه به طیف جذب آنها مورد مطالعه قرار می گیرند. از طیف پیوسته، دانشمندان درجه حرارت اجرام آسمانی را می یابند. علاوه بر این، از طیف جذب، آنها ماهیت گازهایی را که اتمسفر آنها را تشکیل می دهند، درک می کنند.

نمایش انتشار سدیم دی لاین (Sodium D-lines) با استفاده از فیتیله با آب نمک در شعله

ویکی پدیا میگوید: “طیف انتشار میتواند برای تعیین ترکیب ماده استفاده شود، زیرا برای هر عنصر جدول تناوبی متفاوت است. یک مثال طیف سنجی نجومی است: شناسایی ترکیب ستارگان با تحلیل نور دریافت شده. خصوصیات طیفی انتشار برخی از عناصر هنگامی که این عناصر گرم می شوند، به طور چشمگیری برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. به عنوان مثال، زمانی که سیم پلاتین در یک محلول نیترات استرانسیم غوطه ور می شود و سپس به شعله وارد می شود، اتم های استرانسیوم یک رنگ قرمز را منتشر می کنند. به طور مشابه، وقتی مس وارد شعله می شود شعله سبز میشود. این ویژگی های قطعی اجازه می دهند که عناصر توسط طیف انتشار اتمی آنها شناسایی شوند. همه نورهای منتشر شده به چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیستند، زیرا طیف نیز شامل اشعه ماوراء بنفش و روشنایی مادون قرمز است. یک انتشار زمانی شکل می گیرد که یک گاز مشتعل شده به طور مستقیم از طریق یک طیف سنج مشاهده شود”

طیف انتشار هیدروژن

“تصویر فوق طیف انتشار نور قابل مشاهده برای هیدروژن را نشان می دهد. اگر تنها یک اتم هیدروژن وجود داشته باشد، در یک لحظه تنها فقط یک طول موج مشاهده می شود. تعدادی از انتشار های ممکن مشاهده شده اند زیرا نمونه حاوی بسیاری از اتم های هیدروژن است که در حالت های مختلف اولیه انرژی هستند و به حالت های مختلف انرژی نهایی می رسند.این ترکیبات مختلف منجر به انتشار همزمان در طول موج های مختلف می شود.” -ویکی پدیا-

یک طیف مستمر این است که توسط یک رادیاتور (تشعشع کننده) از جسم سیاه منتشر می شود. این یک مفهوم نظری است که در فیزیک استفاده می شود تا شئی که تمام نوری که به آن برخورد میکند را جذب میکند تعریف کند. این می تواند به عنوان یک قطعه سفید گرم از فولاد و یا هسته ستاره باشد. این جسم سیاه نامیده می شود، زیرا نور را منعکس نمی کند و تمام انرژی را جذب می کند. اشعه منتشر شده را تابش جسم سیاه و چگالی انرژی منتشر شده را طیف جسم سیاه می گویند.

طیف جسم سیاه به شکل یک منحنی با شکل مشخصی نشان داده شده است. این نمایش فقط به درجه حرارت بستگی دارد. این بر مبنای جنس جسم نیست. بطور کلی، ستارگان یک ردیف طیف جذب  و در برخی موارد طیف انتشار دارند. علم می گوید که ردیف های سیاه در طیف پیوسته به دلیل حضور جو سردتر است که به شیوه ای انتخابی جذب می شود که مستقیما توسط ستاره منتشر می شود. با توجه به نمودار جسم سیاه، فیزیک قادر به تعیین اینکه دمای سطح خورشید ۵۷۰۰K است می باشد. از نمودار جذب، می توانند ترکیب عناصر داخل  اتمسفر خورشید را درک کنند. در حال حاضر، سوال اصلی این است: آیا طیف سنجی می تواند دمای ستارگان را نشان دهد؟ از گذشته های دور، علم فرض کرده است که ستارگان مانند خورشید هستند، فقط به این خاطر که آنها خورشید را ستاره میدانند. اما ستارگان بسیار متفاوت از خورشید هستند. با این وجود، دانشگاهیان معتقدند که ستارگان همانند خورشید هستند، که براساس نمودار جسم سیاه می درخشند و رنگ آنها دمای آنها را نشان می دهد. برای هر رنگ، آنها درجه حرارت مناسب را پیوند می دهند. اما آیا این واقعا چنین است؟ اگر ستارگان سرد باشند و گرما و التهابی نداشته باشند چه؟ آیا واقعا ممکن است طیف انتشار یا جذب شدن را دریافت کنید؟ تمام اجسامی که بیش از صفر مطلق هستند، تعدادی اشعه منتشر می کنند. هنگامی که یک جسم سرد را بررسی می کنید، به عنوان مثال یک جسم سفید، می توان گفت که منحنی در نمودار جسم سیاه بسیار پایین است. آن بصورت یک قله نشان داده میشود که در دامنه قابل رویت نیست. به همین دلیل است که جسم سرد باید روشن شود تا دیده شود(با فرکانس پایینتر منتشر شود). بنابراین، هنگامی که یک جسم در زمینه قابل رویت منتشر می شود، آیا واقعا داغ است؟ به عنوان مثال، حتمانور دیودهای LED را دیده باشید: آنها تابش نور را منتشر می کنند، اما تابنده نور نیستند. LED ها توسط نیمه رسانا ها ساخته میشوند که در آن الکترون ها از یک مدار برانگیخته به یک مدار پایدار تر عبور می کنند و بنابراین انرژی را منتشر می کنند. این انرژی به تعدادی از اترن ها متصل می شود و یک موج نور شروع به نوسان می کند. بنابراین نور LED ها توسط اثر ژول تولید نمیشود و آن ها تابنده نور نیستند. (جسم نوری نیستند)

چگونه میتوانیم نور را که توسط یک LED تولید شده نمودار جسم سیاه وارد کنیم؟ نور سرد است، بنابراین به درجه حرارت وابسته نیست. به هر حال، یک طیف مستمر منتشر می شود که به نمودار جسم سیاه مربوط نیست. در زیر میتوانید طیفی از یک دیود منتشر کننده نور را مشاهده کنید.

 

ما قبلا درباره شیمی لومینسانس و بیولومینسانس صحبت کردیم. زمانی که یکی از فرآورده های واکنش شیمیایی در یک حالت برانگیختگی قرار می گیرد، شیمی لومینسانس اتفاق می افتد و بطور مشابه هنگامی که یک واکنش شیمیایی در داخل بدن یک موجود زنده اتفاق می افتد، آن را بیولومینسانس می نامند. این واکنش ها از نظر شیمیایی ظاهر می شود. آن ها از طریق یک آنزیم، لوسیفراز، که انرژی لازم و در نتیجه درجه حرارت نهایی را کاهش میدهد، کاتالیز میشوند. نور منتشر شده دارای طیف پیوسته با فرکانسهایی است که به اندازه کافی بالا هستند حتی در میدان قابل مشاهده. این چیزی است که شما می توانید با کمک نمودار های موجود در این منطقه مشاهده کنید. طیف سنجی در نتیجه بر اساس نمودار جسم سیاه، یک درجه حرارت را به ستاره ها تنها بر اساس رنگ آنها اختصاص می دهد.

با این تعصب و پیش داوری، اخترشناسان فکر می کنند که ستارگان میدرخشند زیرا با واکنش های گرمایی و بصورت ذاتی نور تولید میکنند (اصطلاحا  incandescent ) آیا شواهدی وجود دارد که از چنین ادعاهایی حمایت می کند؟ خیر. ستارگان درخشش های رنگی دارند زیرا از طریق صفحات رنگی مختلف دیده میشوند. ما در واقع می دانیم که بر فراز زمین، یک طاق پر از آب وجود دارد. ستارگان موجودات  زنده بیولوژیکی هستند که در اقیانوس کیهانی زندگی می کنند. آن ها نور منتشر میکنند اما سرد هستند. ما می توانیم آنها را به لطف بسیاری از پدیده های نوری شگفت انگیز درک کنیم.

این مقاله را با سخنی جالب از حضرت علی در خطبه ۱ نهج البلاغه پایان می دهیم. به کلمات و جملات دقت کنید. آسمان پایین (موج مهار شده آب)- آسمان پایین (محل قرار گیری ستارگان)

سپس خدای سبحان طبقات فضا را شکافت و اطراف آن را باز کرد و هوایِ به آسمان و زمین راه یافته را آفرید، و در آن آبی روان ساخت، آبی که امواج متلاطم آن شکننده بود، که یکی بر دیگری می نشست، آب را بر بادی طوفانی و شکننده نهاد و باد را به بازگرداندن آن فرمان داد و به نگهداری آب مسلّط ساخت و حدّ و مرز آن را به خوبی تعیین فرمود. فضا در زیر تند باد و آب بر بالای آن در حرکت بود. سپس خداوند سبحان طوفانی برانگیخت که آب را متلاطم ساخت و امواج آب را پی در پی در هم کوبید. طوفان به شدّت وزید و از نقطه ای دور دوباره آغاز شد. سپس به طوفان امر کرد تا امواج دریاها را به هر سو روان کند و بر هم بکوبد و با همان شدّت که در فضا وزیدن داشت، بر امواج آب ها حمله ور گردد تا از اوّل آن بر می داشت و به آخِرش می ریخت، و آب های ساکن را به امواج سرکش برگرداند. تا آن جا که آب ها روی هم قرار گرفتند و چون قلّه های بلند کوه ها بالا آمدند. امواج تند، کف های برآمده از آب ها را در هوای باز و فضای گسترده بالا برد، که از آن هفت آسمان را پدید آورد. آسمان پایین را چون موج مهار شده و آسمان های بالا را مانند سقفی استوار و بلند قرار داد، بی آن که نیازمند به ستونی باشد یا میخ هایی که آن ها را استوار کند. آن گاه فضای آسمان پایین را به وسیله نور ستارگان درخشنده زینت بخشید و در آن چراغی روشنایی بخش (خورشید)، و ماهی درخشان، به حرکت درآورد که همواره در مدار فلکی گردنده و برقرار و سقفی متحرّک و صفحه ای بی قرار، به گردش خود ادامه دهند.

با تشکر از همراهی شما عزیزان

 

لطفا به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

https://telegram.me/flatearthfarsi

Share this post

39 comments

اضافه کنید
 1. مصطفی ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۷:۰۴ پاسخ دادن

  سلام خدمت مدیر عزیز سایت
  الحمداله طی این چند سال مطالب زیادی در رابطه با زمین تخت بیان شده و سایت خوب شما به شکل علمی و دقیقی این موضوع رو اثبات میکنه.
  خداکنه روزی بیاد که صدا سیما حداقل هم که شده مناظره ای بین زمین تخت گرایان و توهم زده های گرد گرا برگزار کنه.

  • محمد ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۱:۴۱ پاسخ دادن

   ببینید من میخوام چند کلمه صحبت کنم دور از تعصب و …
   من یه دانشجوی فیزیک هستم و برخلاف اکثر افرادی که تو این سایت فعالیت دارن واقعا به جنبه های علمی پدیده های فیزیک توجه ندارم و نه این فانتزی های موهمانه!
   وظیفه فیزیک توجیه پدیده های طبیعی است.اگر یک نظریه نتونه پدیده های طبیعی رو توصیف کنه و از نظر ریاضی کامل باشه کنار گذاشته میشه حالا توسط هرکس ارایه شده باشه. بزرگانی همچون نیوتن و انیشتین هم اشتباهاتی از قبیل ثابت کیهانی و… داشتن و خودشون هم به این نتیجه رسیدن.اما از تمام بقیه فیزیک جهانی(و نه توهمات این سایت!) داره همه جا استفاده میشه.از مکانیک کوانتمی داخل رایانه ها تا تصحیح های نسبیتی در موضوع چی پی اس.
   یکم به دور و برتون نگاه کنید ببینید این فیزیک که به مسخره گرفتید تا کجا پیش رفته واقعا و چه کاربرد هایی تو زندگی داره.من نمیگم بیاید فیزیک بخونید.ولی حداقل تاریخ علم فیزیک رو مطالعه کنید.بیینید ۱۰۰ بار شکست بوده و بعد واقعا به نتیجه رسیده.واقعا اخه فکر کنید اب در بالای حباب شیشه ای گنبد اسمان!!!!

 2. جوینده ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۹:۳۶ پاسخ دادن

  سلام
  آیا در زمین تخت نیروی وزن با افزایش ارتفاع کاهش می یابد یا ثابت است؟؟ در زمین کروی نیروی وزن با افزایش ارتفاع از سطح زمین کاهش میابه چون در واقع g شتاب گرانش با افزایش ارتفاع کاهش میابه ولی اگر زمین تخت باشه به نظر میرسه مقدار g همواره باید ثابت باشه و با افزایش ارتفاع از سطح زمین تغییری نکنه و در نتیجه وزن هم همواره ثابت باشه. نظر شما چیست

 3. محمد ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۶:۲۰ پاسخ دادن

  چه مقاله ی خوبی بود بین مقاله های زمین تخت از این بیشتر از بقیه خوشم اومد…زمین تخت راجع به گنبد و ستاره ها چیزی نمیگفت ولی تو این مقاله خوب بود خیلی اطلاعات خوبی دادین ولی ای کاش جزئیات بیشتری میگفتین خوبه… خوبه…بیشتر تخقیق کنید…به لطف شما چند وقتیه داریم علم حقیقی یاد میگیریم با این مقاله و در کل مقاله های زمین تخت زیبایی جهان رو خیلی بهتر درک کردم دستتون درد نکنه خدا قوت ولی متوقف نشید همین طور ادامه بدید…

 4. محمد ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۶:۳۵ پاسخ دادن

  گفتید تو این سحابی مقداری یخ و آب پیدا کردند یعنی شما این عکس هایی که از سحابی ها به ما نشون میدن رو واقعی میدونید؟مگه نمیگفتید فتوشاپ هستند؟اونا تلسکوپ های بزرگ و دقیقی ساختند یعنی عکسایی که به ما از سحابی ها نشون میدن واقعا ستارگان داخل گنبد هستند یا فتوشاپن؟

  • flatearther ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۷:۲۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   متشکرم.
   بله تصاویر منتشر شده از سحابی ها و کهکشان ها واقعی هستند. البته یک نکته باید اینجا ذکر شود. تصاویر از دنیای قابل مشاهده برای همه ناظران در زمین واقعی هستند. به عنوان مثال تصاویر سیاره مشتری یا مریخ یا سحابی سر اسب و…. این سحابی ها و سیارات توسط افراد آماتور نیز قابل مشاهده است. بنابراین کسی تصویر جعلی از چنین مواردی نمیسازد. آن ها تنها ماهیت سحابی ها و ستارگان را تغییر دادند.
   تصاویر جعلی مربوط به مواردی است که معمولا ادعا میشود توسط تلسکوپ هابل از اعماق فضا و یا موارد مشابه تهیه شده است. تصاویری که توسط افراد آماتور غیرقابل رویت می باشد.
   موفق باشید

 5. محمد ۱۴ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۰:۳۶ پاسخ دادن

  سلام مجدد. میگم از کجا میدونید آسمان دو بخشه و بین این دو بخش استخوان اسفنجی هست و اندازش ۱۱۱۰ کیلومتره؟اونم به این دقیقی!!!یه سوال دیکه هم ذهنمو مشغول کزده به نظرتون محرک اصلی این گنبد چی هست؟.نظریه شما به طور عجیبی درست به نظر میرسه چون پیامبر هم در روایتی گفته ستارگان مانع از غرق شدن شما هستن که معنیش اینه که به قول شما مثل یه داربست آسمون رو نگه داشتن.کل این مجموعه میتونه یه اکوسیستم باشه کاملا درسته.

  • flatearther ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۰:۳۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   برای این مواردی که بیان کردید پستی جدا قرار است بگذاریم و همه چیز را توضیح بدیم. درباره عدد ۱۱۱۰ کیلومتر باید بگم که این عدد درحال حاضر فرضی بوده و عدد دقیقی نمی باشد. ما به دنبال روشی برای محاسبه این موارد هستیم. منتظر مقالات بعدی درباره گنبد آسمان باشید. در اونجا همه چیز توضیح داده خواهد شد.
   موفق باشید

 6. حسام ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۱۰:۳۷ پاسخ دادن

  درود به آدمین عزیز و طرفداران زمین تخت . یک سئوال بسیارمهم دارم ((( چرا باید از صدها سال پیش به اینطرف دانشمندان و منجمین و نوابغی مثل هاوکینگ و هزاران همانند او در یک اقدام شرورانه در دشمنی با علم و حقیقت چنین خصمانه کمر همت ببندند؟؟؟؟؟))))
  شما میفرمایید ۹۰ درصد(با فرض ده درصدی بودن زمین تخت ها ) جهان علم و دانش همگی در یک اقدام هماهنگ با آمریکای جهانخوار همراه گشتند تا چنین دروغ بزرگی را قالب بشریت کنند ؟؟؟؟؟ .
  اگر توانستید هدف داخل شدن این انسانهای شریف در این توطعه جهانی را بیان کنید ادعای شما را قبول میکنم . آمریکا با خرج هزینه هنگفت نگهبانی از دور تا دور قطب جنوب و نیز هزینه این دروغ پراکنی چه چیزی را دنبال میکند .
  آیا ارزش دفاع از خطبه اول نهج البلاغه که با خواندن مطالب بی ربط موج و کف و آب و …. در آن مرغ پخته به پرواز در می آید و نیز برای دفاع از نکات وحشتناک غیر علمی قرآن ارزشش را دارد که بدینگونه با ادعای زمین تخت که همه مستندات آنرا به بعد موکول میکنید بر صدها سال ثمره علم و دانش بشر بتازید ؟؟؟؟

  • flatearther ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۰:۴۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   چرا درباره شکل حقیقی زمین دروغ میگویند؟
   💠۱- انکار خدا و ادیان:
   امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثر ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان برای تصادفی به وجود آمدن است! این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است! امروزه هرچند دیگر بیگ بنگ را آغاز گر جهان نمیدانند اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است! جهانی که پایه و اساس آن قوانین فرضی فیزیک است! اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.
   ♦️♦️♦️♦️
   💠 ۲- بودجه های کلان:
   امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که هیچ گاه ندیدیم! فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد! آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت پول ها و بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشیده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند. این پول ها مطمئنا صرف پروژه هایی مانند بلوبیم (در وبلاگ توضیحات کاملی درباره بلوبیم موجود است) میشود! همچنین باید بدانید که ناسا دارای بزرگترین دستگاه تغییر آب و هوا و تولید ابر است و خدا میداند چه برنامه هایی برای آینده بشریت دارند(میتوانید مستند دستگاه تغییر آب و هوا را در کانال آپارات ما ببینید)
   ♦️♦️♦️♦️
   💠 ۳- انرژی نامحدود:
   در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید! یکی از این موارد برق است! وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود! تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند!
   ♦️♦️♦️♦️
   💠 ۴- کنترل ذهن مردم:
   یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست!
   آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که کم کم رشد کرد! کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده است! پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است! دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند!
   هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید! آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.

   اگر شما تاریخ مربوط به فریماسون ها و کنترل جوامع توسط آنان را بخوانید و کامل درک کنید، متن بالا نیز برای شما قابل درک خواهد بود. بنده کتاب Freemasonry and the Birth of Modern Science را معرفی میکنم.
   خیر آمریکا دورتادور کوه ها و دیواره های یخی نیروی نظامی قرار نداده است بلکه هر کشوری که به منطقه قطبی مورد نظرش نزدیک است پایگاهی تحقیقاتی و نظامی ساخته مثلا استرالیا و آمریکا. دیوار های یخی ارتفاعی بین ۴۵ تا ۶۰ متر دارند و انسان های معمولی با امکانات ساده توان عبور از این دیواره هارا ندارند. فرضا هم عبور کردند! با هزاران کیلومتر مسافت و سرمای شدید چه خواهند کرد؟ البته هرساله توریست هایی به آن مناطق ارسال میشوند که از مناطق کنترل شده قطب جنوب بازدید میکنند.
   موفق باشید

 7. solz ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۱۱:۳۱ پاسخ دادن

  یعنی شما با چندتا آزمایش فهمیدین که آسمان از کریستال مایع تشکیل شده؟!!!
  یعنی شما به همین چندسطر کل علم فیزیک رو بردی زیر سوال فیزیک جدید آوردی؟!!!
  یعنی با چندتا آزمایش من درآوردی داخل اتاق پذیرایی خانه گنبد آسمان رو اثبات کردین؟!!!
  اونوقت نیگل دگراس تایسون و میچو کایکو تو خواب هستن و نفهمیدن؟!!!
  بوزون هیگز هم چرنده؟!!!
  اینهمه آدم دانشمند و فیزیکدان اومدن بعد شما میگی انیشتین زمین رو به حرکت درآورد؟
  دوست دارید عده ای حرفهاتون رو باور کنن و مسخره عام و خاص بشن حال بکنی واس خودت؟

  • flatearther ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۰:۵۲ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   آزمایشات بسیاری در این مورد وجود دارد از جمله سان هالو.
   متنی که بنده نوشتم مطابق با فیزیک و نجوم بود. چیزی فراتر از آن یا بر خلاف آن در مقاله نوشته نشده است.
   خیر
   افرادی مانند نیل دگراس تایسون و میچیو کاکو نویسندگان کتاب های تخیلی و مجریان برنامه های علمی تخیلی هستند. آنان تنها بازیگر هستند نه یک دانشمند واقعی که به دنبال حقیقت است.
   به عنوان مثال:
   https://www.aparat.com/v/T1vt9
   https://www.aparat.com/v/lCjpK
   https://www.aparat.com/v/NQnIf

   کلیپ های بالا را بررسی کنید.
   بله اگر تاریخ فیزیک و نجوم را بخوانید انیشتین کسی بود که پس از نابودی مدل خورشید مرکزی دوباره آن را احیا کرد.
   موفق باشید

 8. فرزانه ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۳:۵۳ پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید من هم به زمین تخت باور دارم ولی ربط دادن این قضایا به اسلام قبول ندارم چون ادیان خیلی خیلی کهن تر به این موارد و اکوسیستم زمین اشاره کرده بودن حالا شما فقط حدیث از امام علی میذاری

 9. مصطفی ۱۶ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۴:۵۶ پاسخ دادن

  سلام
  بنظر میرسه سایت گجت نیوز خیلی از تخت گرایان متنفره و هرطور شده خبری بر علیهشون منتشر میکنه. با مدیر سایت درباره کمربند ون آلن بحث کردم که چطور امکان داره یک زمانی ناسا از اون رد شده و به ماه رفته یا مثل الان الکی به مریخ رفته ولی همچنان بزرگترین چالش سفینه های کارتونی ناسا هستند. بعدش منو بلاک کرد!!
  اینم مطلب جدیدش بر علیه زمین تخت گرایان و توجیهات الکی درباره انحنای زمین.
  نوشته بالای قله اورست زمین گرده ولی اشکال عکس اینه که انگار نصف کره زمین زیر پای اورست قرار داره.

  http://gadgetnews.net/253314/تئوری-زمین-تخت/

 10. اخوان ۲۱ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۳۹ پاسخ دادن

  سلام و درود
  ممنون ازاینکه افشاگری میکنید

  تو سایت فرم ارتباط با مدیریت پیدا نکردم مجبور شدم اینجا پیام بزارم

  میخواستم برام توی کانالتون تبلیغات کنید
  لطف میکنید تعرفه و مدت درج تبلیغها رو برام ایمیل کنید
  چون شاید اینجا دیگه سر نزنم.

  پاینده باشی عزیز

 11. عارف ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۲۷ پاسخ دادن

  من همیشه برام سوال بود که چرا کلمه “نجم” هم به معنی ستاره هست هم گیاه بدون ساقه

  الان فکر میکنم یه جورایی به موضوع این مقاله مرتبط باشه. به فکر فرو رفتم.

  به امید اینکه این دروغ های کثیف نابود بشن

  با احترام.

 12. مرتضی ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۰۷ پاسخ دادن

  سلام
  نقل قول از متن مقاله:
  “ستارگان درخشش های رنگی دارند زیرا از طریق صفحات رنگی مختلف دیده میشوند. ما در واقع می دانیم که بر فراز زمین، یک طاق پر از آب وجود دارد. ستارگان موجودات زنده بیولوژیکی هستند که در اقیانوس کیهانی زندگی می کنند. آن ها نور منتشر میکنند اما سرد هستند. ما می توانیم آنها را به لطف بسیاری از پدیده های نوری شگفت انگیز درک کنیم.”
  -اولا لطفا سند و مدرک یا آزمایشی که شما را به یقین رسانده که بر فراز زمین یک طاق پر از آب وجود دارد و ستارگان موجودات زنده داخل این آبند راارایه دهید.
  – دوما این موجودات زنده شما که قبلا معتقد بودید به سقف آسمان چسبیده اند و الان ادعا دارید در اقیانوس کیهانی شناورند چرا اکثریت قریب به اتفاقشون بی حرکتند و چرا برای عده ای که متحرکند این حرکت دقیقا مطابق اختلاف منظرشون ناشی از حرکت زمین در مدارش حول خورشیده؟! در حالی که به قول شما زمین ثابته؟

  نقل قول از کامنتها:
  “سلام خدمت شما
  ماه و خورشید در یک میدان مغناطیسی معلق هستند. البته این مدار و حرکت در این میدان نیاز به فرمول بندی دارد که در آینده انشالله انجام خواهد شد.
  موفق باشید”
  – این آینده شما کی خواهد رسید دوست گرامی؟ شما که هنوز مسایل زیر گنبد رو نمیتونین به درستی جواب بدید…… پدیده های بالا و داخل گنبد رو از کجا متوجه میشید؟

  نقل قول از متن مقاله:
  “گنبد بر فراز زمین تخت ساختار جامدی دارد که از شیشه و کریستال ساخته شده است. در داخل آن به مانند جواهراتی گرانبها، میلیون ها ستاره وجود دارد. البته بخشی از گنبد ثابت است اما قسمت دیگری از آن حرکت می کند که همراه خود ستارگان را میچرخاند. این دو بخش با فاصله ۱۱۱۰ کیلومتر از یکدیگر جدا شده اند. این فضای میانی از یک بافت ترابکولار یا استخوان اسفنجی ساخته شده است. آبهای کیهانی در بعضی مناطق کنترل شده و کوچکتر جمع می شوند. این یک ساختار شبیه به کوروئید یا مشیمیه در چشم انسان است.”
  – کاری نداریم که اینجا ستاره ها مانند جواهراتن و جای دیگه موجود زنده… لطفا بفرمایید با چه محاسباتی به عدد دقیق ۱۱۱۰ کیلومتر رسیدید؟ توی کامنتها دیدم که گفتید این عدد تقریبی هست.. اولا اگر تقریبی هست با چه منطقی در متن مقاله عدد دقیق رو قید کردید؟ بعدشم حالا که گیر افتادید و میگید تقریبیه قبول… با چه محاسباتی و مدارکی به این تقریب رسیدید؟ بقیه اطلاعات نظیر بافت استخوان اسفنجی و محل تجمع آبهای کیهانی رو با کدوم فرمول و شواهد دریافتید؟؟!!!
  عزیز من …. همین به قول شما دانشمندای کوردل کروی گرا هر مسِله ای رو که بیان میکنن پشتش هزارتا فرمول ریاضی و شواهد جورواجور ردیف میکنن…… شما که بر حقید و حقایق عالم رو و ساختار پیچیده شکل گیریش رو میشناسید و افشا میکنید لطفا زحمت بکشید و برای این نظریاتتون دو تا سند و مدرک هم جور کنید.

  • flatearther ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۰ پاسخ دادن

   با سلام مجدد. بیشتر موارد مطرح شده درباره آب های گنبد آسمان بر اساس روایات معتبر دینی هستند. برخی آیات قرآن و برخی خطبه ها در نهج البلاغه آن را تایید میکنند درواقع این موضوع پایه مذهبی دارد. البته پایه علمی نیز دارد. ستارگان در آسمان شباهت قابل توجهی به موجودات دریایی ای که بیولومینسانس انجام میدهند دارند و حتی تحقیقاتی که در این مورد انجام گرفته وجود موجودات ارگانیک در دنیای بالا را تایید میکند: /https://www.universetoday.com/90389/naturally-occuring-complex-organic-material-is-the-by-product-of-stars این لینک منبع در خود مطلب نیز موجود است و میتوانید به آن مراجعه کنید. اشتباه نکنید. آن ها بی حرکت نیستند. همراه گنبد آسمان حرکت میکنند. پیشنهاد میکنم متن زیر را که از توضیحات امام صادق (ع) در احادیث مربوط به توحید مفضل است بخوانید: “اي مفضل! در ستارگان و اختلاف سیر آنها بنگر. برخی از مدارا فلک خود بیرون نمیروند و تنها با شماري از ستارگان در حرکتاند و برخی دیگر هیچ قید و بندي ندارند، مطلق العنانند و در بروج میگردند و راه جدایی راه میپیمایند. هر کدام از ستارگان دو سیر و حرکت متفاوت دارند: یکی عام و با فلک به سوي مغرب است و دیگري خود به خود و به جانب مشرق؛ مانند مورچهاي که بر سنگ آسیاب میچرخد در این صورت، سنگ آسیاب به جانب راست میگردد، و مورچه به جانب چپ. مورچه در این حالت دو حرکت مختلف دارد: یکی خود به خود است که به جلو خود متوجه است و دیگري حرکت اجباري است که سنگ آسیاب او را بر خلاف آنچه میچرخد، از پشت میچرخاند.
   از اهل پندار باطل بپرس که آیا این حرکات و هماهنگی [شگفتآور] ستارگان تصادفی، از سر خود، با اهمال، بی هدف و بیآفرینشگر پدید آمدهاند؟
   اگر چنین بود چرا همه آنها در دایره بسته اي و گروهی حرکت نکردند و یا چرا همه مطلق العنان نبودند و در برجها به حرکت در نیامدند؟ اهمال یک معنی دارد [و آن بیشعوري و ناهماهنگی و بی حکمتی است] پس چگونه دو حرکت دقیق و حساب شده و حکیمانه پدید آورد؟ اینها دلیل آن است که سیر و حرکت هر دو گروه هدفمند، با تدبیر، حکیمانه و با حساب و کتاب و اندازه گیري است نه خود به خود، بی هدف و با اهمال چنان که فرقه معطله و منکران پنداشتهاند.
   اگر کسی بپرسد: چرا برخی از ستارگان آن گونه گروهی حرکت میکنند و شماري این گونه انتقالی حرکت میکنند و تا حدي آزادند؟ پاسخ میدهیم: اگر همه آنها در یک جا حرکت میکردند دیگر نمیشد که از حرکت انتقالی ستارگان و انتقال از برجی به برج دیگر بهره و راهنمایی جست؛ زیرا میتوان از انتقال خورشید و دیگر ستارگان به منازلشان به وقایع جهان و آنچه واقع میشود پی برد.
   نیز اگر همه در انتقال بودند منازلی نداشتند که شناخته شوند؛ زیرا هنگامی میتوان به انتقال پی برد که ثوابتی در میان باشد چنان که یک مسافر که در حرکت است [و از منزلی به منزل دیگر منتقل میشود] با همان منازل راه مسیرش شناخته میشود. پس اگر در یک حال میبود، این نظم و نظام نبود و بهره ها و فواید این حرکات از میان میرفت و در این صورت کس تواند که بگوید از آن جهت که ذکر شد در کار آنها اهمالی و تصادف و ناهماهنگی است؟” درضمن در رابطه با اختلاف منظر میتوانید به این لینک مراجعه کنید:http://flatearthfarsi.com/?p=3039 نگران آینده نباشید. همانطور که قبلا قول میدادیم و به آن عمل میکردیم در آینده نیز خواهید دید که قول های ما عملی شده و کار ها به انجام رسیده است. جواهر گرانبها یک تشبیه ساده است نه بیشتر. چقدر عجول هستید دوست گرامی. نگران نباشید. ما سرخود حرفی نمیزنیم. پشت این عدد و دیگر اعداد هزاران محاسبات ریاضی وجود دارد. فقط کمی صبر لازم است. خودتان متوجه خواهید شد که چرا بنده کمی گنگ صحبت میکنم چرا که نمیخواهم جزئیات این مدل جدید و ریاضی از زمین تخت درحال حاضر منتشر شود و قصد دارم زمانی که کامل شد آن را منتشر کنم. آنوقت مطمئنم از این لجاجت و عجله ای که به خرج میدهید از من عذر خواهی خواهید کرد 🙂 نگران نباشید ما کارمان را بلدیم. ما برای همه چیز برنامه داریم و قبل از شما و امثال شما چنین سوالاتی را از خودمان پرسیده ایم. موفق باشید

 13. مرتضی ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۷ پاسخ دادن

  سلام
  چون هیچ کدام از سوالاتم رو به طریق علمی پاسخ ندادید و از ارایه مستندات و مدارک خودداری میکنید(من به دلایل شخصی مستندات دینی شما را نمیپذیرم و از بحث در اون مورد هم خودداری میکنم چون موضوع را به بیراهه میبره)و همه را موکول به زمان ارایه مدل جدیدتون کردید پس فعلا تا اون زمان بحث رو باز نگه میداریم.

  • سام ۱۵ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۰۹ پاسخ دادن

   سلام
   خیلی جالبه از نظر شما قرآن و روایات معصومین علم نیست ( معصومینی که نه دروغ میگویند و نه اشتباه میکنند .) چون در متون دینی گفته شده. کلام امام صادق علیه السلام که دوست و دشمنانش به صادق بودنش اعراف دارند . کلام اینها علم نیست ؟؟!!! ولی کلام نیوتون که گفته جاذبه هست شد علم؟! از کجا شما جاذبه رو ثابت میکنید؟ ویا کلام انشتین که فضا و زمان انحنا داره ولی نور ثابت هست شد علم؟؟!! از کجا کی و کجا انشتین و طرفدارانش یه آزمایش ترتیب دادن که اینها رو اثبات کنند؟ همش یه مشت حرف و یه مشت نظریه و تئوری ( خیلی جالب هست علم نیست خودشون میگن فرضیه و نظریه یعنی نظر این آقا این بوده شما هم باید قبول کنید.) خیلی جالب هست برام کلام چهارتا به اصطلاح دانشمند که نه وثاقت دارن و نه اطمینانی از اشتباه نکردنشون هست و نه ایمانی به گفته هایشان شده علم ولی کلام خدا شده ضد علم!!!!! . علم برای ما حرف کسی است که نه خطا دارد نه اشتباه والسلام.

 14. مرتضی ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۵ پاسخ دادن

  پاسخ :-))
  حالا که مدعی هستید پس بفرمایید پاسخ های زیر کجای جوابتون بود که کسی نمیتونه ببیندشون؟
  ۱- لینک پاسخ علمی علت وجود آب در آسمان
  ۲- لینک پاسخ علمی علت وجود ساختار اسفنجی و محل تجمع آبها
  ۳- لینک پاسخ علمی چگونگی محاسبه ۱۱۱۰ کیلومتر
  ۴- لینک پاسخ علمی ستارگان موجودات زنده هستند!!!
  ۵- لینک پاسخ علمی روش محاسبه و فرمول بندی حرکت خورشید و ماه در مدار مغناطیسی

  • flatearther ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۸ پاسخ دادن

   مورد ۱ حتی در مقاله نیز اشاره شد که تمام کیهان حتی از منظر دانشمندان دارای آب است.
   پاسخ مورد ۲-۳ و ۵ هم که قبلا اشاره کردم که به مدل جدید بر می گردد و مثنوی هفتاد من است چرا که نمیشود مطالب طولانی و زنجیر وار را در پاسخ کامنت خلاصه کرد پس بهتر است صبر کنید تا اصل موضوع آماده شده و از ابتدا تا انتها بخوانید.
   برای مورد ۴ هم لینکی برای شما گذاشتم و حتی در مقاله موجود بود:
   “ترکیبات ارگانیک در سراسر جهان

   من این نکات را واقعا جالب می بینم زیرا آنها این واقعیت را تایید می کنند که سیستم زمین یک موجود زنده است که اساسا از جانوران زنده و با مشارکت آنها ساخته شده است. ممکن است از بیشتر جهان به عنوان یک محل یخ زده، بدون سر و صدا و آشفتگی که عناصر غیر ارگانیک حکم می کنند فکر کرده باشید … اما اشتباه می کنید. ستاره شناسان در نشریه Nature تصور می کنند که ترکیبات ارگانیک پیچیده و غیرمنتظره ای در سراسر جهان وجود دارد. نتایج نشان می دهد که ترکیبات آلی پیچیده تنها حوزه زندگی نیست، بلکه می توانند به طور طبیعی توسط ستارگان ساخته شوند.
   نویسنده می گوید: “چگونه این ترکیبات آلی را کشف کردند؟ در طول تحقیق، آنها رمز و راز هایی را یافتند – مجموعه ای از انتشارات مادون قرمز ناشناس در ستاره ها، کهکشان ها و حتی فضایی بین ستاره ای. برای بیست سال گذشته، این اثر طیفی به عنوان PAHs – مولکول های هیدروکربن آروماتیک چند حلقه ای پذیرفته شده است. با استفاده از رصدخانه فضایی مادون قرمز و تلسکوپ فضایی اسپیتزر، دانشمندان چینی Kwok و Zhang نشان داده اند که آنجا بیشتر از یک PAH وجود دارد … این بسیار پیچیده است. از طریق انتشارات مادون قرمز و مطالعات طیفی، تیم نشان داده است که یک رویداد نواختری می تواند این ترکیبات را در یک دوره بسیار کوتاه تولید کند. این می تواند ظرف چند هفته اتفاق بیافتد”

   نه تنها ستارگان هستند که مواد ارگانیک پیچیده ای تولید می کنند،بلکه آن ها آن را به فضای میان ستاره ای هم پرتاب میکنند. Kwok میگوید: “کار ما نشان داده است که ستارگان هیچ مشکلی در ساخت ترکیبات آلی در شرایط خلاء ندارند.از لحاظ نظری، این غیرممکن است، اما به لحاظ مشاهدهی ما می توانیم آن را ببینیم.”

   منبع:

   /https://www.universetoday.com/90389/naturally-occuring-complex-organic-material-is-the-by-product-of-stars

   موفق باشید

 15. محقق حقیقت ۲۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۲ پاسخ دادن

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ممنون میشم راجع به بارش های شهابی مطلب پست کنید
  به نظرم آسمان زیبای بالاسر میخواهد پرده نمایش بشه امشب و فردا شب، این کاملا عقلانی و قابل درک و مشاهده هست که تمام این پدیده های زیبای آسمانی برای آسمانی مخصوص زمین به رخ کشیده میشوند نه اینکه به قول فریب کاران فاسد و بدجنس آمریکایی “به قول خودشون کره زمین در مسیر حرکت و گردش خودش تو فضای معلق به اینها برخورد میکنه” واقعا بی پایه هست صحبتاشون و از اون بدتر کلی سایت و رسانه داخلی حرفهای اونارو تایید و منتشر میکنن؛بارش برساووشی که قرار اتفاق بیفته بر روی همین آسمان بالاسر ما اتفاق میفته و سیاراتی هم که قرار هست نمایان بشوند باز برای ما نمایش داده میشوند در شگفتم عجب آسمان و زمین زیبا و با شکوهی توسط خالق عزیز خلق شده هیچ کس نمیتواند نظیر این آسمان و زمین زیبا رو بسازه و حتی نزدیک آسمان خیره کنندش بره، این است جلال و شکوه عظمت پرودگار و زمین و آسمان من رو شیفته خودش نموده.

  • flatearther ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   در مقاله کامل زمین تخت که در کانال قرار داده ایم بطور کامل درباره شهاب ها توضیح داده شده. شاید در آینده پست های تکمیلی ای در این مورد منتشر کنیم.
   موفق باشید.

 16. رضا ۱۴ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۲۰ پاسخ دادن

  سلام دوستان
  یک پرسش مهم : وقتی ناسا از فضا فیلم برداری می کند ستاره ای دیده نمی شود . همین موضوع از گذشته شک برانگیز بوده است که اگر ما زیر غلظت آتمسفر ستارگان را به این خوبی می بینیم پس باید در فضا صدها برابر واضح تر و بیشتر و روشن تر دیده شوند. نتیجه می گیریم که تصاویر فضا تخیلی است .
  اما نکته ی مهم اینست که در تصاویری که از بالن های بلند پرواز در بلندای ۴۰ کیلومتری از آسمان گرفته می شود هیچ ستاره ای دیده نمی شود. و شما در سایت خود بارها به این تصاویر و فیلم ها که نشان دهنده ی افق تخت هستند اشاره می کنید.
  در این لینک هم یک بالن تا بلندای ۳۰ کیلومتری در سوییس به آسمان فرستاده شده و فیلم بسیار با کیفیتی از زمین تخت گرفته است . پس ستاره ها کجا هستند؟
  https://www.youtube.com/watch?v=vu-6wWvUyIw&t=2s
  Stratospheric probe balloon films Swiss airliner
  نکته ی دیگر اینکه لطف کنید طراحی سایت خود را به گونه ای بهینه سازی کنید که در بخش پیام ها امکان نمایش تصویر از سوی بازدیدکنندگان وجود داشته باشد . شاید بخواهیم به نکته ی مهمی در تصویری اشاره کنیم و در باره ی آن پرسشی را مطرح کنیم .
  با سپاس

 17. رضا ۱۹ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۱۶ پاسخ دادن

  با سپاس از شما
  نکته ی دیگر اینکه من در یوتیوب یک فیلم خیلی عجیب از لبه ی یخی آنتارکتیکا دیدم که شوکه شدم . این تصویر یک ماه بزرگ ولی نه همانند ماهی که می شناسیم است . دیدگاه های بینندگان را هم خواندم همه شوکه شده اند که این چیست ؟ احتمال اینکه فیلم ساختگی باشد هم کم است .
  https://www.youtube.com/watch?v=nIZ1j4AW4FI
  MYSTERIOUS FOOTAGE NEAR FIRMAMENT IN ANTARCTICA
  لطف می کنید این کلیپ را هم برای دوستان در سایت نمایش دهید.

 18. رضا ۱۹ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۵۱ پاسخ دادن

  اگر جایی امکان فرستادن فیلم وجود دارد آن را برای شما ارسال کنم .در کانال تلگرام امکان ارتباط با ادمین وجود ندارد.
  در ضمن اگر برای بخش پیام ها همین جا امکان ویرایش متن را هم بگذارید خیلی بهتر است .
  با سپاس

 19. سردرگم ۹ دی, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۰:۰۱ پاسخ دادن

  سلام ازینکه پاسخگوی بیشتر کامنتها هستید ممنون و اینکه با صبرو حوصله جوابگواید والا انقد ازین مطالب خوندیم به ماهیت و وجود خودمونم شک کردیم حالا ک همه چی بر مبنای شک و تهمت و ریر سوال بردنه البتهبرای همه چه ما چه شما.
  اول که اینو برای ما مشخص کنید نظریات یا علوم شما از دیدگاه ادیان است (به خصوص اسلام) یا جنبه علمی هم دارن هرچند که بر میاد مطالعات دقیق و فروانی دارید هم فردی و هم گروهی هم در زمیه دین و مذهب و هم مباحث علمی ی جورایی دارید از علم برای اثبات ادیان استفاده میکنید منو یاد اقای رایفی پور میندازه.
  دوم اینکه حالا زمین تخت بالاسرمون دریا (راستی این اب که میگید به شکل دریاهای روی زمین است)و یا جریانات فراماسونی دارن یه چیزایی رو مخفی میکنن خب اینا اگه واقعی هم باشن مگه چی میشه گرد باشه یا تخت ما ک داریم زندگی مون رو میکنیم خب شما به ماسون ها حساسیت نشون میدین اونا هم به شما درکلا انسان کاری به هم نداشتن الان این همه فرقه و انجمن های مخفی نداشتیم ک مخفی کاری صورت بگیره
  و اینکه اون کدوم دانشمند بود در خواب دید ی اسمون گنبدی و با ستاره هایی ک بهش چسبیده بالاسرشه و از اون عبور کرد اینو اقای نیل داگرس تایسون تو یکی از برنامه هاش گفت واقعا ناراحت شدم وقتی گفتین اینا همشون بازیگرند من جفتشونم خیلی دوست داشتم از چندسال پیش برنامه هاشونو دنبال میکردم چنتا دیگشونم برای مستندات فرازمینیان باستان که همکار همینان میشه ماهیت اونارو هم فاش کنید بعضی از انسانها اطلاعات فراوانی دارن که ار امثال اینا به دست اوردن و احساس رضایت میکنن ک از خیلی چیزا سر درمیارن اما یهو میفهمی که یه ور سکه هم هست که تا الان متوجه اش نبودیم جواب بدین ممنون

 20. حسین رستمی ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۲۷ پاسخ دادن

  سلام یه سوال داشتم در مورد ستاره ها
  شما در زمین تخت ستاره‌های زمستانی و تابستانی رو چجوری توجیه میکنید مگر همه ی ستاره ها داخل گنبد نیستن پس چرا زمستان و تابستان جاشون عوض میشه

ارسال نظر جدید