خورشید ما سرد است-اثر رانک

شما میتوانید کتاب “پرونده ۱۱۱ – ابعاد و مقیاس های واقعی زمین (زمین مسطح)” را با کلیک بر روی لینک زیر بصورت رایگان دانلود کنید:

لینک دانلود کتاب

ما در این سایت در مورد مسیر و ابعاد خورشید، خورشید گرفتگی و… بارها صحبت کرده ایم.من اکنون می خواهم نظر خود را در مورد واکنش های ترموالکتریک که در داخل خورشید رخ می دهد، بیان کنم. علم می گوید که در هسته خورشید شما می توانید حرارتی معادل با حدود ۱۵ میلیون درجه را اندازه گیری کنید در حالی که در سطح آن می تواند به ۵۷۰۰ درجه سانتیگراد برسد. همچنین علم همانطور که شما خیلی خوب می دانید، فرض می کند که خورشید ۱۵۰ میلیون کیلومتر از زمین فاصله دارد. اما مطمئنا همه شما می دانید که این اطلاعات اشتباه است. بنابراین هیچ تردیدی وجود ندارد که دمای خورشید بصورت واقعی برآورد شود. در حالی که شما می توانید دمای سطح آن را با کمک طیف سنجی تعیین کنید و اندازه گیری های حدسی را بدست آورید.

علم می گوید که در خورشید یک واکنش همجوشی هسته ای همانند یک رخداد درون تمام ستارگان دیگر اتفاق می افتد. دانشمندان معتقدند که همجوشی معمولی مشابه آنچه که در داخل ستارگان اتفاق می افتد، همان است که با آن مرد چاق، بمب H تولید شده است. دانشمندان سالها در حال تلاش برای تحقق بخشیدن رویای خود به ساخت یک راکتور هسته ای هستند تا بتوانند از مزایای همجوشی هسته ای برخوردار شوند. اما تا کنون انجام این کار امکان پذیر نبوده است. این به علت مشکلات فنی است که واقعا بزرگ هستند. دمای همجوشی مورد نیاز بسیار زیاد است، نزدیک به ۱۰۰ میلیون درجه. فقط لحظه ای به این فکر کنید که فولاد در دمای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ذوب میشود، آن زمان می توانید دریابید که چقدر دشوار است که یک مخزن بتواند در برابر واکنش های هسته ای مقاومت کند.

در واکنش، هسته های عناصر سبک مانند هیدروژن با هم از طریق دمای بسیار بالا ترکیب شده و در نتیجه با همجوشی می توانند عناصر سنگین تر مانند هلیوم را حاصل کنند.

عناصر حاصل، با این حال، جرمی دارند که کمتر از مجموع جرم های هسته هیدروژن است. تفاوت در وزن به انرژی تبدیل شده است. سه ایزوتوپ هیدروژن وجود دارد که هیدروژن نرمال، دوتریم و تریتیوم هستند. تمام هسته های این سه عنصر حاوی پروتون هستند، دوتریوم شامل یک نوترون است درحالی که تریتیوم حاوی دو نوترون است. تمام این سه عنصر دارای یک الکترون لازم برای جبران بار پروتون هستند. هنگامی که یک اتم تریتیوم با یک دوتریم واکنش می دهد، تشکیل هلیوم با انتشار انرژی حاصل میشود. دو هسته فقط زمانی واکنش نشان میدهند که در یک فاصله بسیار کوتاه قرار گیرند. در این موارد، نیروهای هسته ای قوی تر از نیروهای انفجار الکترواستاتیک هستند. برای داشتن چنین فاصله کوتاهی، هسته باید با سرعت بسیار بالا ضربه بزند. از این رو آنها باید انرژی بیشتری که از طریق استفاده از درجه حرارت بسیار بالا و فشار بدست آمده داشته باشند.

برای به دست آوردن این واکنش در خورشید هر ثانیه ۵۹۴ میلیون تن هیدروژن در ۵۹۰ میلیون تن هلیوم تبدیل می شود. از آنجاییکه علم چندین بار مسیر اشتباهی را رفته، بنابراین شک و تردید هایی نیز در مورد توصیف هسته خورشید و واکنش های رخ داده در آن وجود دارد.

به تازگی چیزی را درباره اخترشناس بریتانیایی ویلیام هرشل که بین سالهای ۱۷۳۸ و ۱۸۲۲ زندگی می کرد، خواندم. در سال ۱۷۸۱ او اورانوس را کشف کرد و کشفیاتی مهم در مورد سحابی ها انجام داد و نظریه ای درباره تراکم سحابی که شکل گیری ستارگان به آن مربوط بود، تدوین کرد. هرشل در حقیقت ثابت کرد که هسته خورشید سرد است و گرما از خورشید تنها یک عمل سطحی است.

اثر رانک (ranque effect)

بدیهی است که امروز این ایده(اثر رانک) کاملا محسوس است. اما ما باید توجه داشته باشیم که خورشید بسیار نزدیک به زمین است و این واقعیت توسط علم مدرن در نظر گرفته نشده است. من به دنبال یک اصل فیزیکی برای توضیح ایده سرد بودن خورشید بودم که اثر رانک را یافتم. این یک اثر فیزیکی مهم است، اما امروزه دانشمندان آن را دست کم گرفته اند. این اثر را می توان به این طریق توضیح داد: یک جرم گاز، مستقل از شرایط اولیه دما و چگالی،زمانی که مورد مداخله یک علت فیزیکی قرار میگیرد که گاز را با چرخش محوری در حرکت قرار می دهد، در منطقه نزدیک به محور چرخش، سردتر و سردتر می شود، در حالی که در قسمت خارجی شروع به گرمتر شدن میکند. این اصل فیزیکی توسط ژرژ رانک، فیزیکدان فرانسوی در سال ۱۹۳۳ کشف شد. او فهمید که با وارد کردن هوا به صورت شعاعی در یک لوله که یک گرداب تولید می کند و بسته به جایی که جریان خروجی هوا باشد، انتهای لوله بصورت سردتر یا گرمتر از هوای ورودی، خارج می شود.( در مرکز یا در قسمت بیرونی) 

توضیح واضح تری برای این پدیده:

“به‌هنگام وارد کردن هوای متراکم به داخل یک لوله از طریق سوراخ‌های ورودی مماسی (با دادن یک حرکت پیچشی)، دما در نزدیکی خط میانی لوله به حد انجماد پایین می‌آید، در حالی که در نزدیکی کنارة لوله از مقدار اولیه بیش‌تر می‌شود.”

به نظر می رسد که گرداب در لوله یک جداسازی دینامیکی بین مولکول های گرم و سردتر از هوا برقرار می کند. این اثر بسیار موثر بوده که در صنایع برای ایجاد سیستم های خنک کننده برای ماشین آلات و جعبه های الکتریکی استفاده می شود. با این حال، اصل فیزیکی در پایه و اساس این پدیده کاملا درک نشده است. ما میدانیم قسمت خارجی گرداب گرمتر می شود.

این اصل فیزیکی همچنین می تواند برای هواشناسی اعمال شود:

خنک شدن هوا که در مرکز گرداب ها رخ می دهد، دو لایه هوا متفاوت از یکدیگر را شکل میدهد که می توانند تراکم بخار آب را تولید کرده و تگرگ ایجاد کنند. همچنین میتوانیم به این نیز فکر کنیم در فرایند شکل گیری طوفان اثر رانک نقش مهمی دارد. 

ما با استفاده از طیف سنجی می دانیم که خورشید یک جسم چرخان است که از گاز تشکیل شده. ما می دانیم میچرخد زیرا رد شیفتی از نور که از لبه خورشید (که به سمت ما حرکت می کند) وجود دارد. در مقایسه این نور با امواج که از سمت غرب می آیند، ما میزان چرخش خورشید را می دانیم. به یاد داشته باشید که دوره نجومی چرخش خورشید ۲۷.۲۷ روز است، تقریبا برابر با دوره نجومی ماه، که ۲۷.۳۲ روز است. چرخش احتمالا باعث گرم شدن سطح تا ۵۷۰۰ درجه سلسیوس می شود، در حالی که هسته باید سرد باشد تا بتواند جامد شود. بنابراین ما خورشیدی با سطح خارجی گرم و هسته ای سرد داریم.

اثر سیبک ( seebeck effect)

این تفاوت دما بین سطح و هسته باعث پدیده دیگری می شود. خورشید دارای هیدروژن و هلیوم است که از هسته به سطح که در دماهای مختلف متفاوت هستند حرکت می کند. این با توجه به اثر سیبک یک جریان جاری ایجاد میکند. اثر سیبک توسط Volta کشف شده است. او کشف کرد که اگر شما دو ماده در تماس داشته باشید، یک نوع مدار شکل میدهند (مانند تصویر زیر) که در آن دو نقطه در دماهای مختلف T1 و T2 هستند، جریان الکتریکی بین دو نقطه در یک درجه متفاوت شروع به جریان می کند. بنابراین ما یک ریزش جاری که بین هسته و سطح خورشید جریان دارد را داریم. این جریان می تواند شروع بسیاری از واکنش های شیمیایی احتمالا از نوع هسته ای باشد. من فکر می کنم واکنش های همجوشی سرد می تواند حتی بیشتر، درجه حرارت بیرونی خورشید را افزایش دهد.

حال یکسری اطلاعات درباره همجوشی سرد:

واکنش های هسته ای معمولا با استفاده از نوترون ها یا ذرات عناصر با انرژی بالا آغاز می شوند. فرایندی که در این شرایط اتفاق می افتد، شناخته شده است و پایه ای برای رشته فیزیک هسته ای است. هنگامی که یک پلاسما ۱ برای تولید همجوشی بین دو اتم استفاده می شود، این پروسه “همجوشی گرم” نامیده می شود . این واکنش برای انتشار نوترون ۲ و تولید تریتیوم ۳ در مقادیر مساوی شناخته میشود. تجربه گذشته و تئوری پایدار نشان داده اند که واکنش های هسته ای بدون استفاده از انرژی قابل توجه ای نمی تواند آغاز شود زیرا بر مانع بار بین هسته، به نام “سد کولومب۴″، نمی توان به هیچ وجه غلبه کرد. نوترون ها می توانند از طریق مانع عبور کنند زیرا آنها بار ندارند. با این حال، نوترون ها به طور معمول توسط فرایندهایی ساخته می شوند که به خوبی درک می شوند ولی در مواد معمولی به عنوان ذرات آزاد شناخته نشده اند. پروفسور پونس و Fleischmann و دیگران پیشنهاد می کنند که واکنش های هسته ای بدون انرژی اضافی و یا استفاده از نوترون ها تنها با ایجاد مواد جامد که در آن دوتریم موجود است،به اصطلاح محیط فعال هسته ای (NAE) آغاز میشوند. هنگامی که همجوشی دوتریوم در این محیط اتفاق می افتد، ادعا می کنند که محصول اصلی هلیوم عادی ۵ به جای نوترون و تریتیوم است. علاوه بر این، مطالعات دیگر نشان می دهد که واکنش های پیچیده هسته ای می تواند رخ دهد که می توانند یک عنصر را به دیگری تبدیل کنند. درواقع یک فرآیند برای مانع کولومب حتی بزرگتر از هسته دوتریم است.

تئوری متعارف نمی تواند این ادعاها را توضیح دهد و مشاهدات برای تکثیر و بازسازی آن دشوار هستند. این دو واقعیت برای رد ادعاها استفاده شده است. علاوه بر این، برخی از ادعاها را می توان ناشی از خطا یا فرآیندهای غیرقابل شناختی توضیح داد. در نتیجه، بسیاری از مجلات علمی مقاله ای در مورد این موضوع منتشر نخواهند کرد و بعید به نظر میرسد که دفتر ثبت اختراعات، اختراعاتی با چنین مواردی را ثبت کنند.

با تشکر از همراهی شما

منتظر مقالات بعدی باشید….

Share this post

25 comments

اضافه کنید
 1. امید ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۹ پاسخ

  ما میدانیم که در مدل زمین تخت، خورشید به ما نزدیک است و گرما دارد.سوال اینجاست که چرا هنگامی که با هواپیما یا هر دستگاه پرنده ای ، به خورشید نزدیک میشویم(باتوجه به بودن خورشید در داخل گنبد آسمان)، چرا این هواپیماها ذوب نمیشوند و گرمای خورشید روی آنها تاثیر ندارد؟

  • flatearther ۱ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۶ پاسخ

   سلام خدمت شما
   خورشید پایین ترین مدار مخروطی خود حدود ۳۰۰۰ کیلومتر ارتفاع دارد. پیشرفته ترین هواپیما ها نمیتوانند فراتر از ۲۵ و ۲۸ کیلومتر پرواز کنند.
   موفق باشید

   • محمد جوون ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۱۹ پاسخ

    بقول شما اگر در پایین ترین مدار مخروطی خود ۳۰۰۰ کیلومتر ارتفاع دارد چرا شدت نورش زیادتر نمیشود؟؟
    اگر خورشید طبق نظر شما ،ارتفاعش در نوسان باشد باید نورش کم و زیاد شود ولی هرگز هیچ وقت شدت نور خورشید در ساعت ۱۲ونیم ظهر،وقتی که مستقیم میتابد، نه کم میشود و نه زیاد
    پس مدل شما معلوم است تخیلیست
    آیا شمااز خورشید تا زمین را با متر ،اندازه گرفتید که ادعا میکنید ۳۰۰۰ کیلومتر است؟
    واقعا شما به خورشید رفتید و اندازه گرفتید؟
    الله اکبر.جلل الخالق!!!
    چطور اندازه گرفتید؟؟؟؟

    • flatearther ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۳۸ پاسخ

     سلام
     خیر نمیشود. ارتفاع خورشید بطور چشمگیری کاهش پیدا نمیکند بلکه از حدود ۶۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تغییر میکند و این میزان تاثیری در شدت نور آن ندارد. درضمن ساعت ۱۲.۵ ظهر در شهر شما همیشه ساعت ۱۲.۵ ظهر است و خورشید همیشه در همان موقعیت همیشگی خود در طول سال در شهر شما قرار میگیرد (اگر ایران هستید همان ارتفاع ۶۰۰۰ کیلومتری را دارد) و پایین ترین مدار آن مربوط به نیمه جنوبی زمین است. پس در عمل فرضا اگر تغییری هم باشد نباید کسی متوجه آن شود چرا که در دو نیمه مختلف زمین رخ میدهد دوست عزیز!
     چطور یک لیسانس و دکترای نجوم و هندسه نمیداند که محاسبه فاصله خورشید چگونه است؟
     برای شما انجام میدهم:
     رم را فرض میگیریم. رم دارای عرض جغرافیایی ۴۱ ° ۵۴ ‘N است. شما باید در نظر بگیرید که در هندسه کروی هر درجه عرض جغرافیایی برابر است با یک قوس ۱۱۱ کیلو متری. رم فاصله ۴۱ ° ۵۴’-۲۳ ° ۲۷ ‘= ۱۸ ° ۲۷’ (۲۰۵۰ کیلومتر) از مدار تابستانی دارد (راس السرطان) و ۴۱ ° ۵۴ ‘+ ۲۳ ° ۲۷’ = ۶۵ ° ۲۱ ‘(۷۲۵۰ کیلومتر) از مداری دیگر (راس الجدی). نرم افزار Sunsurveyor این دو زوایای ارتفاع را برای خورشید در رم می دهد.(در زیر) ما زاویه لغزش خورشید در افق را نیز در نظر میگیرم.
     انقلاب تابستانی: ۷۱.۵ درجه
     انقلاب زمستانی: ۲۴.۷ درجه

     این دو مقدار را در ذهن داشته باشید.حالا ارتفاع خورشید را در زمستان و تابستان محاسبه میکنیم.
     با رسم مثلث میتوان این دو مقدار را بدست آورد:
     H=tg71.5*2050=6127km
     H=tg24.7*7250=3334km

     ارتفاع خورشید در نیمه شمالی و جنوبی بدست آمد.
     آنقدر ها هم عجیب و غریب نبود دکتر جان
     موفق باشید

 2. شونارمیتو داگلاس هاریکیشنا ۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۸ پاسخ

  سلام

  اگر خورشید اینقدر به ما نزدیک است پس به راحتی میتوان ابعاد آن را محاسبه کرد. البته من ریاضیات بلد نیستم لطفا زحمت کشیده قطر خورشید را حاسبه نمایید.
  در ضمن متوجه نشدم. آیا ارتفاع خورشید در شمال و جنوب فرق می کند یا در زمستان و تابستان؟ یا اینکه بر فراز یک نقطه در طول سال بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلومتر متغیر است؟
  در این صورت وقتی خورشید در پایین ترین ارتفاع است باد دو برابر وقتی که در بالاترین ارتفاع است دیده شود؟ ولی آیا عملا این اتفاق می افتد؟

  • flatearther ۹ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۴۶ پاسخ

   سلام خدمت شما
   ابعاد و اندازه خورشید محاسبه شده و انشاالله در کتابمان منتشر خواهیم کرد.
   ارتفاع خورشید در طول سال تغییر میکند. در راس السرطان در ارتفاع بالاتری نسبت به راس الجدی قرار دارد. ارتفاع بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کیلومتر متغیر ست. دمای خورشید با ارتفاع تغییر چندانی نمی کند.
   موفق باشید

   • محمود ۱۲ بهمن, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۴۳ پاسخ

    چطور همچین چیزی ممکنه که با نصف شدن فاصله زمین و خورشید از سه هزار تا شش هزار دمای ان افزایش و کاهش پیدا نمیکند؟ ضمنا ابعاد ان هم در تمام قاره ها یکسانه که اونم باید در این مدل فرضی و تخیلی دوبرابر بشه. نکید که در محل شما همیشه در همان مکانه. منظورم ابعاد خورشید در یک زمان در دو قاره دور از همه

    • flatearther ۱۳ بهمن, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۵۱ پاسخ

     سلام خدمت شما. بله حق با شماست! پس به مدار زمین به دور خورشید (در مدل خودتان) هم نگاهی بیاندازید! در نزدیکترین فاصله زمین به خورشید، باید شاهد تغییر سایز خورشید در آسمان باشیم و همچنین با دورترین فاصله نسبت به خورشید! پس این تغییر اندازه را نشان دهید!
     درواقع چنین چیزی در هیچ کدام از دو مدل کروی و تخت ممکن نیست چون ما از طریق اتمسفر درحال مشاهده خورشید هستیم و اتمسفر حالتی مانند هاله ای مبهم به دور خورشید و دیگر اجرام آسمانی ایجاد میکند که برای ان ها سایز غیر واقعی ای را به نمایش می گذارد.
     موفق باشید

 3. شونارمیتو داگلاس هاریکیشنا ۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۰ پاسخ

  سوال دیگر اینکه آیا ماه هم تغییر ارتفاع دارد؟ چون ما ماه را نیز همواره تقریبا به یک اندازه مشاهده می کنیم

 4. سعید ۱۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۰۷ پاسخ

  با درود أیا در صورت صحیح بودن نظریه زمین تخت ، می توان گفت ، تمام آن چیزهایی که ما به صورت افسانه ها مطالعه کردیم ، ممکن است که موجوداتی دیگر در قلمروهای نه گانه بر اساس اسطوره های نورس (اسکاندیناوی) حقیقت داشته باشند ، و در واقع میان آنها و ما مرزهای باریکی است که زمانی شکسته خواهد شد، اگر به برخی فیلمهای هالیوودی دقت کنید ، نه به طور صریح بلکه در لفافه به زمین تخت و موجودات نه قلمرو دیگر اشاره میکنند .

 5. TruthSeeker ۲۲ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۴۲ پاسخ

  ناسا هم که دوباره شروع به دروغ پراکنی کرد میخوان برن نزدیک خورشید! شاید میتونن به ما تصاویر انمیشنی نشون میدن بعدم میگن ۷ سال تحقیق لازمه شاید واقعا اونا خیلی کارها کردن خیلی جاها از آسمون رو رفتن صداش رو در نمیارن به جاش میان سوژه میدن دست بنده و شما شاید این شگردشون هست با اون تصاویر و فیلم ها و کاووش های دروغی فکرها رو درگیر کنن دیگه اخبار ایران هم داره میگه من فقط خندم میگیره به مزخرفات نمایان ناسا ولی دوست دارم بدونم در حقیقت چه دارن میکنن شما میدونی آیا البته ممنون که دروغاشون رو واسمون رو کردی ولی خب از دستاورداشون هم چیزی میدونی هم ناسا هم آژانس اروپا هم روسیه اونا مطمینن خیلی جلو هستن منتها بلا نسبت احمق و ابله نیستن بیان مجانی آموخته هاشون رو در اختیار ما بذارن همه که مثل من و تو نمیشن زارو زندگی رو بذارن کنار بیان از حقیقت صحبت کنن به هر حال شمایی که همرو میکوبی آیا دستاورداشونم در حالیکه اطلاعی نداری میکوبی پس فعلا در مرحله دانستن و کوبیدن دروغاشون هستیم ولی الله اعلم اونا دارن چیکارا میکنن زمین رو که به زودی صاحب میشن این رو همه هم میدونن کل جهلن بالاخره تسلیم ایالات متحده خواهد شد آسمون رو هم که با همون بالوناشون تحت سلطه دارن یخ ها و کوههای اطراف زمین رو هم که صاحب شدن هر کسی به جز پیمان جنوبگان بره قلم پاشو خورد میکنن قدرتمند باید سلطه داشته باشه همونطور که خدای قدرتمند ادعای سلطه آتش و دوزخ و بهشت داره پس سلطه و کوبوندن ذات آدمی هست همون آمریکایی که دارین وققتون رو براش تلف میکنید پشت پولشون نوشتن ما به خدا ایمان داریم نه رو کدوم پول کشور اسلام حداقل اسم خدا اومده بگو کدوم بقیق دنیا رو کار ندارم ابر قدرت هستن سرمایه و منافع و زمین در اختیار اوناست هر کسی هم ضدشون حرف بزنه به خاک سیاه میشوننش مگه الان نمیبینی چه بلایی صسر خودمون آوردن حرفم که بزنیم … هر کس برای آمریکا و متحدانش شاخ بشه از بین میره این اثبات شده این رو همه هم میدونن از همه جنبه دارم صحبت میکنم خواست تایید کن نکن پاک کن بذار فقط نوشتم که خودت بخونیش یادت باشه تنها کشوری که اسم خدایی که دم ازش میزنید رو میاره همین آمریکای شیطان هست هیچ کس دیگه ای این کارو نکرده خدا هم یار و یاورشون هست هیچ کس هم غلطی نمیتونه بکنه این دیگه معلومه نه اینکه ۱ حکومت با فشار آوردن به مردمش موندگار بشه مردم رو بده جلو اینه … حالا تا بیاد خدا خسته بشه مهدی رو بفرسته ما باید جونمون بالا بیاد بیچارگی بکشیم کار نباشه نون نباشه زور باشه ولمون کن توروخدا کلی هم تبلیغ برای مطالب و سایتت کردم دمم گرم دم شما هم گرم

 6. حسن ۲ آبان, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۱۳ پاسخ

  با سلام،

  ممنون از مطالب آموزنده و طوفان مغزی که ایجاد می کنید.

  خواهش می کنم برای باباقوری نگرفتن چشمان ما هز چه زودتر تمام نوشتارهای فارسی سایت خود را به فونت مناسب تری تغییر دهید. این همه فونت زیبا هست به خدا! چرا از فونت های قرون وسطی استفاده می کنید؟

  با تشکر

 7. مهرآذین ۳۰ مهر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۳۳ پاسخ

  سلام ادمین جان، من میدونم چطوریه. خورشید ما مثل آیینه عمل میکنه،
  خارج از این گنبد دو تا گنبد دیگه هم هست، یعنی ما وسط زمین تخت هستیم و دور ما یخ هست و بعد یخ آب هست و جزیره های متعدد و باز یک گنبد روی ما و اونا و باز یخ هست و یک سری جزیره و سرزمین و گنبد بزرگتر روی همه ی ما قرار داره، خورشید و ماه هم در گنبد سومی و بزرگتره قرار دارن، میخام بگم که زمین شکل یک قیفه و تو خالیه. خارج از زمینهای این زمین سه لایه خورشید حقیقی میدرخشه و نورشو میده به خورشید ما که به صورت آیینه بازتاب نور خورشید اصلی هست، برای همینه که خورشید سوزش و گرمای شدیدی نداره
  موفق باشید

ارسال نظر جدید