مسیر سیارات بر فراز زمین تخت

اول از همه، ما باید به خاطر داشته باشیم که هنگام بررسی زمین تخت، مدل هلیوسنتریک (خورشید مرکزی) کاملا غیر قابل اعتماد،گمراه کننده و دور از حقیقت است. بنابراین، فقط برای یک تغییر،خوانندگان می توانند مدل جئوسنتریک (زمین مرکزی) را بعنوان جایگزین احتمالی تصور کنند.

مدل جئوسنتریک در مسیر سیارات

همانطور که در تصویر بالا میبینید، همه سیارات درحال چرخش به دور زمین هستند. با توجه به این مدل، خورشید و ماه به طور مستقیم درحال چرخش بر فراز زمین تخت تصویر شده اند. احتمالا این الگو، در دید اول، توسط بسیاری از “زمین تخت گرایان” قابل قبول باشد، اما ما به راحتی می توانیم ثابت کنیم که مدل ارائه شده در تصویر غیر منطقی و از نظر علمی نادرست است. همانطور که در پست: خورشید گرفتگی ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) و به روش های مختلف ثابت شده، مسیر گردش آفتاب بر روی زمین به شکل مخروطی است و مدار این مخروط را می توان در زمان انقلاب ها محاسبه کرد. برای رسیدن به اولین تقریب، این مدارها را می توان با کمک مثلثات ترسیم کرد.

در زیر جدول اعداد مخروط خورشید را میبینید:

مخروط سیارات در امتداد مسیرشان

حال ما باید نقطه شگفت آوری را که سیارات همیشه در نیمکره آسمانی در نزدیکی دایره البروج قابل مشاهده میشوند را در نظر بگیریم،که مسیر خورشید در آسمان است. ستاره شناسان این پدیده را با گفتن این اتفاق درک میکنند که هر سیاره در یک صفحه دایره البروج به دنبال یک مدار حرکت می کند یا یک زاویه بسیار کوچک نسبت به آن دارد. این وضعیت بلافاصله برای ناظر به عنوان چیزی کاملا عجیب و غریب به نظر می رسد. علاوه بر این، نظریه گرانش نیوتنی هرگز نمیتواند چنین طرح باور نکردنی سیستم سیاره ای را توضیح دهد. این به این دلیل است که گرانش باید سیارات را در مدارهای بسیار متفاوت چرخانده باشد.

در حال حاضر، با توجه به مدل زمین تخت با خورشید در حال حرکت بر روی مخروط، اگر یک سیاره از خورشید دور باشد، چقدر میتواند نزدیک به دایره البروج دیده شود؟  اگر زمانی که خورشید بر فراز مخروط باشد، سیاره بر روی دایره البروج دیده شود،  این شرایط  بطور یکسان زمانی که خورشید در قسمت زیرین آن باشد نیز غیر ممکن خواهد بود.

در تصویر بالا میتوانید وضعیت شرح داده شده را ببینید. ناظر می تواند تنها یک بار در سال خورشید و سیاره را در دایره البروج مشاهده کند.(من خورشید و سیاره را بصورت کاملا ساده برای درک مطلب نشان داده ام. مدل پایه این است که خورشید و سیاره در آن روز باید مسیرهایی را که در کنار آن در حال حرکت هستند دنبال کنند.)

در نگاه اول در این عکس شما میتوانید به سادگی به این فکر کنید که مسیر سیاره باید مخروطی باشد که در طول سال خورشید را دنبال میکند. بله، این درست است و، در ابتدا، می تواند به عنوان یک ایده خوب درک شود، اما فقط به عنوان یک نکته قابل توجه و بررسی نه به صورت کامل و قطعی. ما همچنین باید این را درک کنیم که مخروط سیاره چقدر از خورشید فاصله دارد و در چه فاصله ای از خورشید قابل ردیابی است.

در حقیقت، وقتی ما یک سیاره را بر روی یک مخروط دور از مخروط خورشید در نظر میگیریم ، دو ناظر، A و B، که در دو نقطه مختلف زمین زندگی می کنند، قادر نخواهند بود بطور همزمان خورشید و سیاره را در دایره البروج مشاهده کنند.

بنابراین می توان ثابت کرد که مخروط یک سیاره به منظور اجتناب از مشکلات با اختلاف منظر و اجازه دادن به ناظران برای دیدن سیاره در نزدیکی دایره البروج از همه نقاط زمین ،لزوم دنبال کردن دقیق مخروط خورشید را دارد. البته، در اینجا، هیچ اشاره ای به اختلاف منظر نجومی نمیشود که بی اعتباری آن در مقاله های قبلی ثابت شده است، از آنجا که زمین بی حرکت است. اختلاف منظر که به آن اشاره میکنیم، به سادگی دید متفاوت است که دو نفر در دو نقطه مختلف زمین میتوانند از این سیاره داشته باشند. ناظر B سیاره را در دایره البروج میبیند (همانطور که باید باشد) اما زمانی که ناظر A دایره البروج را میبیند، در صورتی که هم راستا نشده باشد،نمیتواند سیاره را پیدا کند. پس این کاملا روشن به نظر میرسد که سیاره نمیتواند دور از دایره البروج باشد.

حرکت سیارات، همراه با مخروط ها، باید از حرکت خورشید نسبت به ارتفاع پیروی کند، در حالی که می تواند مستقل از خورشید در طول جغرافیایی باشد. سپس این مخروط ها باید با توجه به این واقعیت که سیارات داخلی و خارجی وجود دارند، ردیابی و بررسی شوند. عطارد و زهره داخلی هستند، یعنی نزدیک زمین، تقریبا در داخل مخروطی از خورشید قرار دارند. سیارات دیگر خارجی هستند، به علاوه خارج از مخروط خورشید. در تصاویر زیر می توانید از گذر عطارد و زهره از مقابل دیسک خورشید دیدن کنید. این پدیده، ناظر را به این باور می برد که مخروط های دو سیاره داخلی هستند، یعنی زیر مخروط خورشید. هنگام خواندن این مطالب، همه باید بدانند که چیزها می توانند بسیار پیچیده تر از آنچه هستند ظاهر شوند. اما این اولین قدم است که در آینده ای نزدیک، اخترشناسان را قادر می سازد تا با باز بینی پیشرفت های بیشتری در زمینه های علمی داشته باشند.

 

مجذور های جادویی و مسیر سیارات

اکنون، پس از همه این ارزیابی ها، می خواهم از مجذور های جادویی برای تعریف بهتر مسیرهای چند سیاره استفاده کنم.

این واضح است که ما سعی میکنیم فرضیاتی بسازیم. من امیدوارم، در آینده نه چندان دور، محاسبات و یا مشاهدات، این داده ها را تایید و یا آنها را اصلاح کند. علم همیشه به معنی ساختن فرضیه است و ما باید فرصتی برای آن بگذاریم. در جدول زیر نتایجی که پیدا کرده ام را میبینید:

من سیارات سبز را بیشتر مورد بررسی قرار داده ام برای اینکه محاسبه اجباری است و هیچ جایگزینی وجود ندارد زیرا ترتیب مجذور و ثابت،بزرگ است. به طوری که تنها امکان محاسبه یک مخروط نزدیک به مخروط خورشید است. برای سه سیاره دیگر، از آنجا که رقم ها کوچکتر هستند، امکانات بسیاری وجود دارد. آنچه که از آن کاملا مطمئن نیستیم و می تواند تغییر کند، عامل ضرب است که با قرمز مشخص شده است. این متغیر احتمالا در آینده بهتر خواهد شد. بگذارید به این مجموعه از سیارات ماه و خورشید را نیز اضافه کنیم، که برای آن ها نیز داده های خاصی داریم.

من معتقدم که اعداد قرمز به طور بالقوه بسیار جالب هستند. آنها یک مجموعه هستند که می توانند برای ما قانون تتیوس را یاد آور باشند. قانون تتیوس-بوده عبارت است از پیش بینی فاصله بین سیارات در سیستم خورشیدی. این رابطه ابتدا توسط یوهان تتیوس در سال ۱۷۶۶ ذکر شد و به عنوان یک عبارت ریاضی از J. E. Bode در سال ۱۷۷۸ فرموله شد. این قانون میانگین فاصله سیاره ها از خورشید را به پیشرفت ریاضی ساده اعداد مرتبط می کند. تتیوس نوشت: “به فاصله سیارات از یکدیگر توجه کنید،آنگاه تشخیص می دهید که تقریبا همه از یکدیگر جدا شده اند که این با مقادیر ذاتی جسمشان منطبق است. تقسیم فاصله از خورشید به زحل به ۱۰۰ قسمت؛ سپس عطارد توسط ۴ قسمت از خورشید جدا میشود، زهره توسط  ۷ = ۴ + ۳ قسمت، زمین  ۱۰ =۴ + ۶ ، مریخ  ۱۶ =۴ + ۱۲. اما توجه کنید که با توجه به این پیشرفت دقیق از مریخ به مشتری،انحرافی به وجود می آید. از مریخ، فاصله ای از ۲۸ =۴ + ۲۴ وجود دارد، اما تاکنون هیچ سیاره ای دیده نشده است. آیا میشود که این معمار ارشد این فضا را خالی رها کرده باشد؟ هرگز! بنابراين فرض کنيم که اين فضا بدون شک متعلق به قمر های ناشناخته مریخ است(هنوز شناخته نشده اند)، اجازه دهید ما نیز اضافه کنیم که احتمالا مشتری هنوز در اطراف خود دارای چندین قمر کوچک دیگر است که تا کنون توسط هیچ تلسکوپی دیده نشده اند. در کنار این برای ما هنوز فضای ناشناخته ای وجود دارد که حوزه نفوذ مشتری را در ۵۲ =۴۸ + ۴۸ و زحل را در ۱۰۰ =۹۶+۴ قسمت تشکیل می دهد.”

 در سال ۱۷۷۲، در نسخه دوم مجله نجومی، یوهان الرت بوده نوشت:

“به نظر می رسد ارتباط شگفت انگیزی بین شش سیاره شناخته شده و فاصله هایشان از خورشید وجود دارد. بگذارید فاصله از خورشید تا زحل به ۱۰۰ برسد، سپس عطارد با ۴ قسمت از خورشید جدا شده است. ونوس ۷ =۴ + ۳ است. زمین ۱۰ =۴ + ۶. مریخ ۱۶ =۴ + ۱۲. در حال حاضر یک شکاف در این پیشرفت صحیح وجود دارد. پس از مریخ، فاصله ای از ۲۸ =۴ + ۲۴ بخش وجود دارد که در آن هیچ سیاره ای دیده نشده است. آیا می توان باور داشت که این فضا خالی رها شده است؟ قطعا نه. از اینجا ما به فاصله مشتری تقریبا ۵۲ =۴ + ۴۸ قسمت و در نهایت به زحل با ۱۰۰ =۴ + ۹۶ بخش می رسیم. “

با از هم جدا کردن این نشانه های تاریخی، زمانی که ما ۱ را فاصله زمین از خورشید در نظر میگیریم (در مدل کروی)، فاصله تمام سیارات میتواند به شکل زیر توصیف شود:

۰,۳۹;      ۰,۷۲;      ۱;             ۱,۵۲;      ۵,۲۰;       ۹,۵۴;      ۱۹,۱۸;   ۳۰,۰۶;      ۳۹,۵۱

تیتیوس گفت که با ایجاد این سری از اعداد، می توان از این مقادیر تقریبی به دست آورد:

۰;            ۳;            ۶;            ۱۲;          ۲۴;          ۴۸;          ۹۶;          ۱۹۲

اگر شما ۴ عدد را به هر عدد اضافه کنید و تقسیم ۱۰:

۰,۴;         ۰,۷;         ۱;            ۱,۶;         ۲,۸;         ۵,۲;         ۱۰;          ۱۹,۶

آیا اعداد قرمز ما می توانند زمین تخت جدید تتیوس باشد؟

 

۲;            ۳;            ۵;            ۱۰;          ۲۱;          ۵۱;          ۱۵۵

 

منتظر مقالات بعدی در این مورد باشید….با تشکر از همراهی شما عزیزان

 

لطفا به کانال تلگرام ما بپیوندید:

https://telegram.me/flatearthfarsi

Share this post

51 comments

اضافه کنید
 1. مهمان ۱۶ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۰۷ پاسخ دادن

  آیا امکان داره خورشید در این مخروط سینوسی حرکت کمه یعنی هر روز تا اوج بره و سینوسی برگرده؟؟در روایات از فلک به عنوان دولاب نام برده شده نمیدونم دولاب رو دیدید یا نه شبیه چرخ و فلکه آیا امکان داره خورشید این جوری بگرده به جای اینکه توی مدار مخروطی بالاپایین بره

   • Dr.namo ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۱۹ پاسخ دادن

    سلام من تعوری و نظریه خودم رو تو نظرات گذاشتم نمیدونم مطالعه کردید یا نه ولی مشاهده کنید و برسی کنید نظریه منو که خود گویا خیلی چیزاست و نیازی ب مدل سه بعدی هم نداره ولی اگر لازم بود اعلام کنید مدل ها و توضیحات لازمو ارائه بدم

 2. Dr.namo ۱۶ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۰۲ پاسخ دادن

  سلام
  من از مطالبی ک هست در مورد زمین تخت و روایاتی ک داریم و همچنین توی قرآن از تحقیقاتم به نظریه ای برخوردم که اشتباه فاحش تمام زمین تخت گرا هاست
  و آن اشتباه به آن جابر میگردد ک دیدگاه تخت گرا ها توجیح منطقی ای در مورد خورشید و ماه ندارند و کاملا من درآوردی است و هم چنین دلیل خسوف و کسوف
  نظریه بنده گویای این است که زمین همان شکل سر کره میباشد اما نیم کره ای تر که بالای آن نیم کره یک نیم کره دیگر ب صورت برعکس میباشد که قشاء جوی یا همان دیواره های نامرئی که از آن ها انتهای زمین هم یاد شده بصور استوانه ای میباشد که دور دو نیم کره را مبپوشاند اما نکه اینجاست که نیم کره بالایی نیم کره ما دیده نمیشود مگر آن که از جو خارج شویم
  این دو نبم کره دارای زاویه ای خاص میباشند
  در کل این نظریه خود گویای تمام اتفاقاتی مثله کسوف و خسوف میباشند که کاملا این ها با این نظریه بدهی میشوند و کامل تر حتی قطب های مغناطیسی هم معنا میگیرند
  ب امید آن ک متفکر تر و حق گرا تر باشیم
  نه این ک نظریات رو هوای این و آن را قبول کنیم
  موفق باشید

 3. امید ۱۸ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۴۳ پاسخ دادن

  منظور شما از این چرندیات چیه ؟؟؟
  اینا برای مزاح و شوخیه یا واقعا فکر میکنید زمین مثل یه دیسک تخته؟
  نوع عجیبی از بیماری در شما وجود داره که هیچوقت قابل درمان نیست.
  این مدلی که در بالا کشیدی برای گردش خورشید کی شب میشه؟ توی این مدل هیچوقت شب بوجود نمیاد. حتما میخواید بگید که شب هم وجود نداره و ما سرمون گیج میره و چشامون سیاهی میبینه

 4. محمد ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۴۰ پاسخ دادن

  سلام آیا اندازه زمین در زمین تخت محاسبه شده و چقدر دقیق هست؟ و همین طور طول خورشید و ماه یا سیارات و ستارگان؟و یا فاصله زمین تا آسمون و اینکه چقدر دقیق هست به نظر شما ؟در یک حدیث که یکی از دوستان در نظرات فرستاده بودن از امام علی علیه السلام گفته شده بود که اندازه خورشید نهصد فرسخ و اندازه کواکب دوازده فرسخ هست

 5. محمد ۲۳ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۴۶ پاسخ دادن

  سلام مجدد در مورد کسوف و خسوف لطفا بگید که آیا زمین تخت گراها ازش مطمین هستن؟ یعنی واقعا ماه میاد جلوی خورشید رو میگیره؟ چون تو آیه قران گفته شده که نه خورشید را سزد که ماه را ببیند ونه شب که از روز جلو بزنه…طبق این آیه خورشید هرگز به ماه نمیرسه و یه سوال دیگه هم داشتم یه جا گفته بودین دلیل شب و روز خورشید و ماه نیست آیا درسته؟لطفا بیشتر توضیح بدین.متشکر و خسته نباشین از سر و کله زدن با کروی گراها

 6. RachaN ۲۸ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۲۴ پاسخ دادن

  خخ فک کنم تو انجمن زمین تخت گرایان یه ماده مخدر خاص رواج داره معلومه همشون یه چیزی زدن:))
  د آخه اگه زمین تخت بود طبق این مد همه ی نقاط جهان با نور خورشید همزمان و به طور یکسان روشن میشد و فرقی نمیکرد خورشید تو کدوم نقطه شناور باشه:))))))))
  نمیدونم این حرفارو از کجاتون درمیارین! چ نشستن فرمول نویسی هم کردن:))

 7. حمید ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۴:۰۴ پاسخ دادن

  سلام بر شما

  من مقاله زمین تخت و خوندم ولی توضیحی درباره علت عبور سیارات از مقابل خورشید نداده بود. شما عبور سیارات عطارد و زهره از مقابل خورشید در زمین تخت را چگونه توجیه می کنید در حالی که خورشید و ماه داخل گنبد قرار دارند و به ما نزدیک ترند ولی ستاره ها یا همون سیارات دورتند و نزدیک گنبد اند. جایی خواندم گفته بود ماه توخالی است و دلیلش این است. خب گیریم ماه توخالی است . خورشید چی؟ خورشید که دیگه توخالی نیست پس چطور عطارد و زهره از مقابلش عبور میکنند

 8. یک نفر ۲۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۷:۵۲ پاسخ دادن

  با سلام

  تعجب میکنم با اینکه دلایل علمی بسیاری بر تخت بودن زمین وجود دارد و خود من هم به این موضوع اعتقاد پیدا کرده ام. ولی شما نظر من را منتشر نکردید که گفته بودم چرا در این پست از اعداد شیطانی ۶۶۶۰ استفاده کرده اید . این کارتان باعث می شود انسان فکر کند واقعا ریگی در کفشتان است وگرنه حداقل نظر رو منتشر می کردید حالا پاسخ دادن بماند…

 9. یک نفر ۲۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۳:۳۹ پاسخ دادن

  سلام بر شما
  حتما معیار و ملاک شما برای تسمخر آمیز بودن نظرات خیلی سختگیرانه و عجیب و غریب است که نظر من را تمسخرآمیز برداشت کردید ولی به هر حال اصل موضوع مهم است که آیا اعداد اعلام شده از سوی ناسا در مورد شعاع و ارتفاع مدار حرکتی خورشید یعنی ۶۶۶۰ که خودتان هم از آن استفاده کرده اید را واقعی می دانید یا نمادی و در جهت القای نمادها و اعداد شیطانی به مردم یا اینکه زمین تخت گرایان هم با محاسبه تجربی به همین عدد رسیده اند و برای همین از آن استفاده کرده اند و ربطی به ناسا ندارد. روشنگری کنید تا من و خوانندگان سایت بدانیم عدد ۶۶۶۰ از کجا آمده است

  • flatearther ۲۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۳:۵۳ پاسخ دادن

   سلام مجدد
   به این پست مراجعه کنید تا با روش محاسبه آشنا شوید.
   http://flatearthfarsi.com/?p=3880
   برای محاسبه ارتفاع خورشید روش های مختلفی وجود دارد یک روش استفاده از ابزاری به نام جایاب است که در نجوم بسیار استفاده میشود. این اعداد ارتفاعی خورشید بصورت دقیق ۶۶۶۰ نمیباشد بلکه روند شده. بزودی هم قرار است پستی مربوط به خورشید قرار داده و همه چیز شفاف تر توضیح داده شود.
   موفق باشید

 10. علیرضا ۲۲ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۳ پاسخ دادن

  سلام من تخت گرا شدم ولی بعضی چیز هارو نمیفهمم.
  در مدل زمین تخت زمین در ابه درسته؟پس چرا اب رومون نمریزه اصلا چطور اینهمه اب وجود داره و ما نمیبینمشون.دوم ایا بعد از گنبد اسمان چیزی وجود داره؟
  سوم زمین تخت میگوید زمین در فضا نیست پس در چیه دقیقا و چطور.
  میدونم که در زمین تخت جاذبه وجود نداره ولی خوب چی اجسام رو به پایین میکشه.و چطور؟زمین تخت میگه کع جایی که خلا باشه وجود نداره یعنی چی یعنی بالاتر از زمین هوا وجود داره؟
  زمین تخت میگه زمین سیاره نیست پس چیه.
  زمین تخت میگهسیارات داخل آسمان زمین هستند نه خارج از آن و محلی به اسم فضا که خلا باشد وجود ندارد.

  خب یعنی چی داخل اسمان زمین یعنی انقد بمون نزدیکن.و اینکه اگر داخل اسمان چطور نمیبینمشون؟وباید از تلسکوپ استفاده کنیم؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید.
  یا علی

  • flatearther ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۴۱ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   طبق گفته حضرت علی (ع) در نهج البلاغه در خطبه ۲۱۱:
   “از آثار عظمتش و بدايع آفرينش شگفت انگيزش، اين است كه از آب درياى لبالب كه موجهايش بر يكديگر مى آمدند و هر موج، موج ديگرى را مى راند، جايى خشك و جامد پديد آورد و از آن طبقاتى ايجاد كرد و آن طبقات را كه بربسته بودند از هم بگشود و هفت آسمان ساخت و آسمانها به فرمان او خود را نگه داشتند و هر يك در آنجا كه بايدش برپاى استاد. زمين را استوار بيافريد، در حالى كه، آن را درياى عظيم سبزگون، كه مسخر فرمان اوست، بر پشت حمل مى كرد. در برابر فرمان او خوار و ذليل بود و از هيبتش سر به فرمان. آب روان از بيمش بر جاى بايستاد.
   پس صخره هاى زمين را آفريد و تپه هاى بلند و كوههاى عظيم را پديد آورد و در جاى خود استوار بداشت و مقرر داشت كه در جاى خود بمانند. كوهها را در هوا برافراشت و بن آنها در آب فرو برد و آنها را از زمينهاى هموار و پست بركشيد و آنها را در اقطار زمين و آن مكانها كه برقرار هستند، فرو كرد. و قله ها را برافراشت و بلنديهايش را به اطراف كشانيد. و اين كوهها را ستونهاى زمين گردانيد و چون ميخها در زمين فرو كرد. و زمين كه جنبان بود آرامش يافت تا ساكنان خود را نلرزاند و بار خود نريزد و از جاى خود به ديگر جاى نشود.”

   همانطور که خواندید زمین توسط یک دریا یا اقیانوس حمل میشود اما در آب محکم شده (توسط کوه ها). این کوه ها مانند یک لنگر عمل مکینند (طبق فرموده خداوند در قرآن: و كوهها را لنگر زمین گردانيد (۳۲))
   زمین توسط یک گنبد یا آسمان جامد حفاظت میشود که آب و مواد خارج از گنبد توان عبور و ورود به داخل زمین را ندارند.
   هنوز روی این موضوع درحال تحقیق و بررسی هستیم. عواملی که پیدا شده مغناطیس، فشار و چگالی است که اجسام با توجه به آن ها به سمت زمین سقوط میکنند. هنوز در این مورد باید کار شود اما توضیح فعلی این است:
   اجسام با توجه به سبک تر یا سنگین تر بودن از محیط اطرافشان سقوط یا صعود میکنند. خلا وجود ندارد هرچه بالاتر بروید مولکول های اکسیژن کمتر میشوند تا جایی که اتر خالص وجود دارد. زمین یک صفحه گسترده است نه یک سیاره کروی.
   سیارات زیر گنبد آسمان هستند و مدارشان کمی بالاتر و یا گاهی در حد مدار خورشید و ماه است. سیارات در آسمان شب قابل مشاهده هستند. برای دیدنشان بطور واضح باید به رصدخانه مراجعه کرده یا از تلسکوپ شخصیتان استفاده کنید.
   موفق باشید

 11. علیرضا ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۱۵ پاسخ دادن

  ممنون واضح و خوب نوشته بودید و طبق برداشت من تمام سیارات و خورشید و ماه و در نهایت زمین در گنبد اسمان هستند و گنبد اسمان هم در اب شناوره.
  میشه دلیل ابی بودن اسمان را این ابها دانست و در ضمن من در اخر نوشتم که اگر سیارات انقد بمون نزدیکن پس چرا ما اون هارو نمیبینیم.وباید از تلسکوپ استفاده کنیم

   • الی ۵ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۲۸ پاسخ دادن

    با درود بر شما
    سپاس از مطالبتون
    من به زمین تخت اعتقاد دارم ولی ایمان ندارم… که این مربوط به خودم میشه..
    ولی برای من جای تعجبه با وجود این که افراده علمی ای هستین متاسفانه چند جا دیدم از مولا علی و قران نقل قول میکنین…متاسفانه این گرد و غبار مذهب در شما هم دیده میشه… این نهج البلاغه ۴۰۰ صد سال پس از شاه مردان گرداوری شده .. سخنان مرموز و پر از مغالطه منتسب به این افراد هیچ ارتباطی با موضوع شما نداره..جز یه مشت کپی و حرف مهمل و بطلمیوسی چیزی نیست.. در اشعار حافظ هم از این جنس حرفا میتونین پیدا کنین و یه چیزی ازش بکشین بیرون و به نفع خودتون با چسب و قیچی به افکارتون وصلش کنین…
    مولا علی لنگر آسمان و زمین نیست..
    ممنون از شما

 12. Sahar ۲۳ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۵ پاسخ دادن

  سلام
  خیلی سایت خوبی دارین
  من تازه دربازه اینکه زمین تخته شنیدم یجورایی از ته دل قبولش دارم ولی باز دوسدارم مطمئن شم دربارش تحقیق کنم
  اینکه اول داستانا میکن یکی بود یکی نبود زیر گنبد کبود گنبد منظورشون همین بوده ؟ ینی قدیما میگفتن زمین مسطحه ؟
  پس چرا موقه ما اینجوری همه دروغ گفتن
  چن تا سوال داشتم اینکه اون قسمتای یخای قطبی اگه برین
  سقف کوتا تره ینی به آسمون میشه دست زد ؟
  بالای گنبد آبه یا هفت تا گنبده که بشه هفت آسمون ؟
  قیامت سقف آسمون از هم میشکافه منظور گنبده ؟ ینی اگه بالاش آب باشه و بشکافه میریزه پایین و خفه میشیم یا جور دیگس
  ماه و خورشیدم مسطحن یا اونا کروین ولی کوچیک

 13. غریبانه ۲۹ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۳۳ پاسخ دادن

  در امور غیر تخصصی وارد نشید لطفا. فرضا که نهج البلاغه رو نفی کردید، با قرآن چه می کنید؟.
  اگر اعتقادی به این موارد ندارید، صریح بگید و نه در لفافه.
  جای تصفیه حساب مذهبی اینجا نیست، جای دیگه است.

 14. غریبانه ۲۹ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۳۴ پاسخ دادن

  سلام. ممنون از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنن. لطفا سرعت کارتون رو بالا ببرید و مطالب رو زود به زود به روز کنید. ما مشتقانه در پی گره گشایی از معماهای ذهنیمون در رابطه با زمین تخت هستیم و می خوایم هر چه بیشتر در این مورد بدونیم.
  ممنون از زحماتتون.

 15. محمد حسین ۱۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۵۱ پاسخ دادن

  سلام یه سوال دارم اگر تخت هسته چه جوری میشه از یه نقطه از زمین به هر سمتی که خواستیم مستقیم حرکت کنیم و اگر زاویه حرکت رو کاملا ثابت نگه داریم بعد از طی کردن مسافت برمیگردیم به نقطه شروع. یعنی یه دور کامل ردیم و برگشتیم به نقطه اول. اگه زمین تخت هسته یه همچین چیزی چطوری میتونه اتفاق بیفته. ممنون میشم اگه جواب بدین تشکر

  • flatearther ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۵۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   در زمین تخت هم چنین چیزی ممکن است. درواقع شما با هواپیما هایی پرواز میکنید که مسیر های توقفی زیادی دارند. به عنوان مثال برای گشتن به دور دنیا، باید از ایران به فرضا آلمان، سپس آمریکا، سپس ژاپن و دوباره به ایران بازگردید و این پرواز ها در مجموع یک مسیر صاف را تشکیل نمیدهند بلکه درحال چرخش به دور دیسک زمین هستید.

   متن زیر را بخوانید:
   “حتما بار ها این را شنیده اید یا خودتان هم امتحان کرده اید که وقتی افرادی برای سفر به دوردنیا آماده میشوند و سوار بر هواپیما میشوند دوباره پس از مدتی به محلی که از آن حرکت کرده اند باز خواهند گشت یعنی سر جای اولشان! در ۱۵۲۲ فردیناند ماژلان توانست زمین را دور بزند و به جای اول خود بر گردد و همه مطمئن شدند که زمین کرویست و این هم جزو یکی از دلایل کروی بودن زمین به شمار می آید که میشود به جایی که از آن شروع به سفر کرده اید بازگشت. اما باید بگوییم این دلیلی بر کرویت زمین نیست حال چطور؟ وقتی شما سوار بر هواپیمایی میشوید درطول مسیر نمیتوانید به درستی متوجه شوید که هواپیما به کدام سمت حرکت میکند! و این را در نظر بگیرید که همان دولت هایی که تخت بودن زمین را از ما مخفی میکنند مسیر های هوایی را تنظیم کرده اند و این یعنی بر اساس تخت بودن زمین مسیر های هوایی بصورت۳۶۰ درجه بر روی دیسک زمین تنظیم شده اند و این مسیر های سیصد شصت درجه به قدری طولانی و با دقت تنظیم شده اند که کسی متوجه دور زدن هواپیما بر روی دیسک نمیشود و درضمن در اکثر مسیر ها هواپیما بر روی خط مستقیم حرکت میکند. به عنوان مثال وقتی شما میخواهید به دور دنیا سفر کنید با هواپیما از ایران به لندن پرواز میکنید و سپس هواپیما در لندن به زمین می نشیند و دوباره با هواپیما دیگری از لندن به آفریقا میروید! شما نمیدانید که آیا در یک کره درحال حرکت هستید یا یک زمین تخت چون مسیر ها اصلا قابل تشخیص نیست!! درباره اینکه چرا خلبان ها این موارد را افشا نمیکنند باید گفت خلبانان طبق مسیر هایی که تنظیم شده حرکت میکنند و نمیتوانند بر خلاف قوانین عمل کنند و حتی آنان نیز خبر ندارند!”

   موفق باشید

  • flatearther ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۰۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   به علت حرکت خورشید!
   خورشید در طول یکسال به قطب شمال نزدیک و از آن فاصله میگیرد و به این شکل است که در حدود ۶ ماه از سال نور خورشید به قطب رسیده و در ۶ ماه از سال به قطب نمیرسد.
   موفق باشید

 16. Amir ۲۵ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۱۳ پاسخ دادن

  پس چرا وقتی ناظران زمینی مشغول رصد یک سیاره هستند، همگی در آنِ واحد فقط میتوانند یک فاز از سیاره را ببینند؟ مگر نباید مناطق مختلفی از یک سیاره همزمان توسط ناظرینِ دور از یکدیگر قابل رؤیت باشد؟

 17. Nimrud ۳۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۰۶ پاسخ دادن

  با سلام و خسته نباشید
  اول از همه اینکه این نظر بنده در تایید یا رد کردن هیچ اعتقادی نمیباشد فقط نظر شخصیم هست
  در مورد شش ضلعی قطب شمال زحل و نمادی شبیه به چشم در قطب جنوب زحل میخواستم بدونم
  چندی است که فکرم رو درگیر نموده، حتی بیشتر که جلوتر رفتم به کعبه مسلمانان هم ارتباط دارد امان از این یهودی ها همه دنیارو تحت کنترل دارن و ریشه ای از خودشون ایجاد کردن
  آیا میتوان گفت زحل بهشت است؟ زحل نمادی از خدا است؟ طبق نماد یهودیت و چشم ایلومیناتی یا نه زحل بت کیهانی هست که مسلمین و یهودیان میپرستنش چون دقیقا حلقه های دور زحل من رو یاد مردمی که حلقه میزنن و میچرخن دور مکعب سیاه که بهش میگن خانه خدا میندازه؛ یهودیان یک جسم کوچک روی پسشانیشون میبندن موقع عبادت که دقیقا شبیه کعبه ای که شما میگیذ هست و بهش تفیلین میگن پسرا بعد از ۱۳ سالگی باهاش عبادت بت پرستی میکنن رو به دیوار ندبه
  چشم باز کنیذ مغزهای تار عنکبوت گرفتتون رو باز کنید دیوار و آجر و مکعب که خودتون ساختید جای پرستش نیست پدر مردم رو در آوردن با این بت پرستی های مدرن خدا نماد ساختون دست ساز انسان نمیخواد خدا سیاره و ستاره نیست شکل و ماهیت و صحبت های خدا رو هیچ کس ندیده نشنیده اصلا چرا اسلام جزو دین های ابراهیمی هست ابراهیم یهودی الا اصل بوده بنی اسراییل بوده اسلام و یهودیت دشمن هستن الان ولی جنگشون تموم نمیشه برخی از کارای مسلمونا مثل اون نمد روی سر خم و راست شدن جلوی در و دیوار و آجر شبیه هم هست اصلا دوست علامه خوبم اگه همه هرچی که تا الان هست دروغ باشه چی همه چیز لاپوشونی شده باشه چی راجع به مکعب سیاه هم تحقیق کنید تو چند تا کشور پیشرفته اومدن نمومنش رو ساختن
  نه خدای من خدایی که قبول دارم به زحل و چشم و مکعب خلاصه نمیشه پس چطور باید دور اون جعبه سیاه مخوف بگردم و به سمتش خم و راست بشم فکر کنید مغزهای تار عنکبوت گرفتتون رو باز کنید از آل یهود و ستاره و ماه پرستی و جعبه و دیوار پرستی بیایید بیرون اگر کسی تونست اثبات کنه جعبه سیاه واقع در مکه خانه خدا هست و به اصطلاعی مکانی مقدس هست قبول میکنم نه اینکه کلی القاب رو آدم بذارید و … بعد میان میگن هندوها خدای شیوا رو میپرستن خب لامذهب تو که سمت مکعب مشکی ساخت خودت خم و راست میشی چرا دم از خدا پرستی میزنی این کفری میکنه منو خدا خودش بیاد دست همتون رو رو کنه به امید خودش ۱ درصد میدونم که وجود داره منتها اومدن اسمش رو به لجن کشیدن تحت هر عنوانی و هر ظاهر و باطنی اصلا خدا پشیمون شد از آفرینش چطور ساخته ۱ خالق بی چون و چرا میتونه انقدر بازی کنه با اسم و رسمش خود شما الان بگو واقعا خدا محدود به جایی میشه و نمادی داره
  اون خونه مشکی ترسناک قبلا بت خونه بود چه قدر کودکانه هست ابراهیم اومد بتارو شکوندو اثبات کرد بت وجود نداره قبول پس چرا الان در و دیوارش رو میپرستید سوراخ سنبه هاش رو میپرستید هر کس اثبات کنه اونجا خانه خداست من یادگاری و هدیه ای نه چندان گران ولی با ارزش تقدیمش میکنم خیلی عقلانی و منطقی هر کس اثبات کنه ولی باز میگم خدا واسطه نمیخواد از رگ گردن نزدیکتره به همه آفریده هاش، فرستاده و رساله نمیخواد خودش دمیده از خودش به همه آفریده هاش ،من دنبال خود خدا هستم و فقط به اون سمت خم و راست میشم ببین چند بار گفتم نه به سمت آجر و چوب و پارچه ای که به دست انسان ساخته شده اونم نه به قول معروف مسلمان بلکه ایتالیایی و آمریکایی ها آره اونا اومدن بازسازی کردن کعبتون رو غسل و وضو هم نداشتن اعتقاد چندانی هم نداشتن فقط هنرمند بودن و دنبال کاسبی و نون بودن جهان به لامذهبیت کشیده شده دیگه از زندگی خسته هستم. در مورد ستاره داوود و مکعب موجود در زحل بازهم تحقیق میکنم تا بهمه بفهمونم که آرم شبکه ۴ تلویزیون ایران هم از اون تابعیت میکنه زحل خدا و بهشت نیست بلکه ۶۶۶ ازش به دست میاد والسلام به امید آن روز که خدای عزیزم بدون واسطه و کفر و شرک بیاد و دهن همرو ببنده و آدمای خوبش و آگاهش مثل من رو با خودش ببره پیش خودش هیچ چیز حقیقت واقعی نیست اگر اینگونه بود جهانی دیگر با موجوداتی دیگرتوسط به اصطلاح موجودی به نام انسان خلق میشد و ابدی میشد.

 18. Nimrud ۳۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۲ پاسخ دادن

  و در آخر اینو بگم و ختم کلام چگونه هست که خونه ای که منتسب به خدا میکنید چندین بار تخریب شده و بازسازی شده از زمان آدم تا همین الان چرا هیچ دفاعی از خونش نمیکنه چرا؟
  الانم که اومدن پشتش برج ساعتی بلندی ساختن مگه نمیگن هیچ ساختمونی نباید از مکعب سیاه بلند تر باشه؟
  پس چرا ساختن هیچی هم نشد محض اطلاعتون بگم در حال حاضز از این مکهب زحلی ساختن تو خیلی کشورها و بهش سیستم پرشتس جهانی یکسان میگن چرا خدای کعبه جلوی این کارارو نمیگیره چرا خدا جلوی هیچی رو نمیگیره خسته نشده خودش این همه خون ریزی دزدی تجاوز پدر سوختگی نه خدا خسته نشده چون صبور هست پس چرا اومد چند تا قوم قبل از ما رو ساقط کرد اونم آدم هایی با حداقل ۷ متری غول پیکر رو به عزا نشوندشون نکنه روایت هست اونا پس بیاد تموم کنه از اسم و رسم و خونش دفاع کنه جالبه یک سازمان جاسوسی اسراییلی هم به همین نام موجوده مکعب سیاه میشه گقت همه چیز رو کنترل میکنن این خدا پس چرا نمیاد خودش نه ۲ تا فرستاده غیب شدش اونا اومدن کاری هم نکردن فرصت دیگه نباید بده خودش بیاد بزن دهن همرو سرویس کنه خدا واسطه و کتاب و ساختون و هیچی نمیخواد اینو بکنید تو اون کله های خشک مذهبتون مخصوصا اون طلبه های علم خدا خودش کافی هست مگه نیست آیه مربوط آیا خدا خود کافی نیست برای شما پس باید بساط همه این ظاهرسازی ها و شرک ها بسته بشه میشه اینو ایمان دارم که میشه.

 19. salman DT ۱۷ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۲۹ پاسخ دادن

  سلام حرکت رجعی مریخ و مشتری رو چطور طبق مدل خودتون توجیه می کنید.
  اخیرا پدیده ای معرفی شده به نام خورشید ۲۴ ساعته درقطب که ناقض زمین تخته.

  • flatearther ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۳۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   حرکت رجعی پاسخ داده شده است. در کانال موجود است میتوانید مطالعه کنید
   درباره خورشید ۲۴ ساعته نیز در کانال مطالبی نوشته شده که میتوانید بخوانید اما اگر بخواهم رک بگویم، همیشه جعل و تقلبی در نشان دادن تصاویر ۲۴ ساعته قطب جنوب وجود داشته و این بسیار شک برانگیز است.
   موفق باشید

 20. salman DT ۲۰ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۴۷ پاسخ دادن

  با سلام
  ۱- من خاطرات دو نفر از ایران که سفر کردن قطب جنوب رو خوندم. یکی دکتر مریم نوائی و دیگری اسمشو نمی دونم ولی لینک خاطراتش اینه
  http://ourbeautifulworld.co/myPosts/Detail/65
  هر دو تا شون می گفتن تو قطب جنوب خورشید غروب نمی کنه.
  ۲- با یه سرچ ساده تو اینرنت می تونید تصویر ستارگان جنوب که حول یه محور غیر از ستاره ی قطبی دارن می چرخن رو ببینید.

 21. بنیامین ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۰ پاسخ دادن

  آقا سلام
  من دقیق طلوع و غروب خورشید رو در مدل زمین تخت نفهمیدم
  آنچه که ما موقع طلوع و غروب خورشید(بیش تر غروب) دیدیم خورشید در زمان غروب از خط افق پایین تر رفته تا جایی که بطور کامل محو شده و غروب میکند
  اما این مدل یکمی برای من گنگه
  میشه بیشتر در این مورد توضیح دهید ؟

ارسال نظر جدید