تیله آبی

با سلام مجدد خدمت تک تک شما دوستان عزیز و گرامی. در این پست قصد داریم تصویر معروف تیله آبی که ادعا میشود توسط فضانوردان آپولو ۱۷ تهیه شده است را نقد کنیم.

“تیلهٔ آبی مشهورترین تصویر کره زمین است که در ۱۶ آذر ۱۳۵۱ (۷ دسامبر ۱۹۷۲) توسط فضانوردان ماموریت آپولو ۱۷ از فاصله ۴۵٬۰۰۰ کیلومتری زمین و در مسیر کره ماه برداشته شده است. آپولو-۱۷ آخرین ماموریت پروژه آپولو بود و از آن پس هیچ انسانی از این فاصله کرهٔ زمین را مشاهده نکرده است. هنگام برداشتن عکس تیله آبی، خورشید درست پشت سر فضانوردان قرار داشت. تیله آبی یکی از تصاویر انگشت‌شمار کره زمین از فضا است که در آن تمامی قرص کره زمین با نور خورشید روشن شده‌است. در آن لحظه، کره زمین به نظر فضانوردان بصورت یک تیلهٔ آبی‌رنگ در فضا دیده می‌شد و برای همین عکس را «تیلهٔ آبی» نامگذاری کردند. قاره آفریقا، شبه جزیره عربستان، اقیانوس هند، بخشی از جنوب ایران، خلیج فارس و دریای عمان در تصویر تیله آبی دیده می‌شوند. در تصویر زمین دارای قطر ۱۲۷۴۰ کیلومتر است”

تصویری که از زمین نشان داده شده کاملا غلط است. در زیر تصویری از مقایسه تصویر تیله آبی ماموریت آپولو با گوگل ارث (به همراه داده های دقیق) موجود است. داده های گوگل برای ساخت تصاویر زمین در سازمان هایی مانند NGA، NOAA و یا نیروی دریایی آمریکا استفاده میشود.

NGA (آژانس ملی اطلاعات مکانی) یکی از سازمان هایی است که داده های گوگل را تهیه میکند. این سازمان در این مورد مینویسد:

“آژانس ملی اطلاعات مکانی مسئولیتی برای ارائه خدمات دارد. سازمان NGA مانند یک عضو از جامعه اطلاعاتی و وزارت دفاع، ماموریت های ویژه را ساپورت میکند. ما برای بدست آوردن،توسعه دادن و نگهداری از تکنولوژی مناسب برای مردم و انجام موفقیت آمیز ماموریت ها متعهد هستیم.”

مقایسه تصاویر آپولو ۱۷ و گوگل ارث بر اساس داده های جغرافیایی رسمی دولت آمریکا که نادرست بودن تصویر آپولو ۱۷ را نشان میدهد

دو تصویر کره در کنار یکدیگر مقایسه ای را بین تصویر آپولو و گوگل ارث نشان میدهد. هردو بطور دقیق با یکدیگر هماهنگ هستند و در یک ارتفاع تنظیم شده اند. همانطور که در تصویر میبینید تصویر نشان داده شده از قاره ها و مناطق مختلف در دو کره با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال، خط های افقی ای که بر روی دو تصویر رسم شده اند دقیقا در یک نقطه از آفریقا قرار ندارند. به تصویر گوگل ارث دقت کنید. خط افقی دقیقا بر روی آفریقا قرار دارد اما در تصویر آپولو ۱۷ این خط بر روی قسمتی پایینی آفریقا(نزدیک به اقیانوس) قرار دارد درحالی که هردو تصویر با یکدیگر هماهنگ شده اند. همچنین قاره افریقا کوچکتر از آنچه انتظار میرفت در تصویر آپولو نشان داده شده است.

خط افقی پایینی در جنوبی ترین قسمت ماداگاسکار قرار دارد درحالی که در تصویر آپولو بسیار دور تر از ماداگاسکار است. خط های افقی بصورت دقیق در مناطق مشخص شده قرار دارند اما در دو کره مناطق مختلفی را نشان میدهند.

در تصویر زیر نیز شما میتوانید عدم هماهنگی دو تصویر را ببینید. تصاویر دقیقا با یکدیگر هماهنگ شده اند اما مکان قاره ها در تصویر آپولو ۱۷ کاملا غلط ترسیم شده است. در تصویر زیر میتوانید خط عمودی ای که بصورت پیوسته در غربی ترین نقطه آفریقا قرار گرفته را در تصویر آپولو ۱۷ ببینید. این خط را دنبال کنید سپس خواهید دید که چه تفاوتی بین قاره آفریقا در دو تصویر وجود دارد. آیا داده های چندین سازمان معتبر در آمریکا درست است یا تصویر آپولو؟

مقایسه تصاویر آپولو ۱۷ و گوگل ارث بر اساس داده های جغرافیایی رسمی دولت آمریکا که نادرست بودن تصویر آپولو ۱۷ را نشان میدهد

همانطور که در بالا دیدید، اثبات شد که تصویر آپولو ۱۷ از زمین واقعی نمی باشد. هرچند نیاز به نوشتن یک پست کامل در رابطه با این موضوع نیست چرا که با اثبات جعلی بودن سفر به ماه خود به خود این تصاویر باطل میشوند اما لازم دیدیم تا به بررسی معروفترین تصویر از زمین فرضی بپردازیم.

این کاملا مرسوم شده است که ناسا و یا اکثرا مردم تصاویر زمین از فضا را تیله آبی بنامند. ادعا شده فضانوردان آپولو در ۷ دسامبر ۱۹۷۲ این تصویر را از زمین گرفتند. این تصویر تیله آبی یکی از سه تصویر  جداگانه ای از تیله آبی است که ناسا ادعا کرده توسط فضانوردان آپولو تهیه شده است. ادعا شده تمام سه تصویر بین ساعات ۴:۵۹:۰۵ تا ۵:۰۸:۱۴ پس از پرتاب تهیه شده است.

آپولو ۱۷ در ساعت  ۱۲:۳۳ قبل از ظهر پرتاب شد(۵:۳۳ قبل از ظهر UTC/GMT). این بدان معناست که سه تصویر تیله آبی درحال نشان دادن زمین در ساعت ۵:۳۲ تا ۵:۴۱ قبل از ظهر هستند(بین بین ۱۰:۳۲ تا ۱۰:۴۱ صبح UTC/GMT). ادعا شده دو تصویر حدودا ۵ ساعت ۶ دقیقه پس از پرتاب گرفته شده اند. که زمان آن دو تصویر را حدودا ۵:۳۹ صبح قرار میدهد(۱۰:۳۹ صبح UTC/GMT).

چرا زمان تقریبی گرفته شدن تصویر تیله آبی در ماموریت آپولو ۱۷ مهم است؟ چون تصویر یک زمین کاملا روشن را نشان میدهد. از آنجایی که ما میتوانیم تمام نیمه زمین را روشن ببینیم، پس میشود نتیجه گرفت که نیمه دیگر زمین در تاریکی قرار دارد که این مورد خود به تنهایی اثبات میکند تصویر آپولو ۱۷ از زمین جعلی است. حال چطور؟ چون در ۷ دسامبر ۱۹۷۲ حدودا در ساعت ۵:۳۸ صبح (۱۰:۳۸ صبح UTC/GMT) هند،اروپا،غرب روسیه و غرب چین در نور خورشید بودند. علاوه بر این، تقریبا تمامی آمریکا جنوبی (به جز ساحل شمال غربی که شامل قسمت غربی اکوادور،کلمبیا و ونزوئلا میشود) و غربی ترین قسمت استرالیا در نور کامل خورشید قرار داشتند. اما در تصویر تیله آبی ما شاهد  اروپا، غرب روسیه،غرب چین،آمریکا جنوبی یا استرالیا نیستیم. آن ها همگی در قسمت تاریک تیله آبی قرار دارند. یک ناظر که بصورت مستقیم درحال نگاه کردن به نیمه (۱۸۰ درجه) یک کره است بصورت کامل میتواند تمامی قسمت های روشن شده توسط نور را ببیند. قسمت یا نیمه دیگر از کره هم که دیده نمیشود در تاریکی کامل قرار دارد.

در واقع، روز هایی که ما در دنیای واقعی تجربه میکنیم ثابت میکنند تصویر تیله آبی و البته گوگل ارث از زمین و میزان روشنایی غلط است. اگر به تصویر گوگل دقیقا مشابه تصویر تیله آبی آپولو ۱۷ در بالا نگاه کنید،  اروپا، غرب روسیه،غرب چین،آمریکا جنوبی یا استرالیا را نمیبینید با اینکه در این تاریخ و زمان این قسمت ها از کره باید روز را تجربه کنند. درواقع میزان روشنایی روز با مدل کروی هماهنگ نمی باشد و حتی خود شما نیز میتوانید این را ببینید. تنها در زمین تخت است که میشود میزان حقیقی روشنایی روز را نمایش داد که غلط بودن مدل کروی را میرساند.

در تصویر زیر، شما دایره ای را میبینید که ابعاد تیله آبی آپولو ۱۷ را نشان میدهد که به این نقشه اضافه شده و درحال نشان دادن موقعیت خورشید و ماه در ۷ دسامبر ۱۹۷۲ در ساعت ۱۰:۳۸ صبح UTC/GMT است.

نقشه بالا موقعیت خورشید،ماه و قسمت های روشن زمین را در ۷ دسامبر ۱۹۷۲ در ساعت ۱۰:۳۸ نشان میدهد.

این حقیقت که انگلستان در تصویر تیله آبی دیده نمیشود میتواند ثابت کند که تصویر تیله آبی آپولو ۱۷ کاملا جعلی است. اگر ماموریت های آپولو انجام شده بودند و اگر این تصویر حقیقتا توسط فضانوردان آپولو گرفته شده بود، انگلستان در قسمت تاریک تیله آبی قرار نداشت و در تصویر مشاهده میشد اما درست در زمانی که در لندن (گرینویچ) ساعت ۱۰:۳۸ دقیقه صبح است(روز) تیله آبی لندن را در قسمت تاریک زمین نشان میدهد). همچنین زمانی که ادعا شد تصویر تیله آبی توسط فضانوردان آپولو گرفته شد، ساعت در هلسینکی (پایتخت فنلاند) ۱۲:۳۸ ظهر بوده(در نور خورشید قرار داشته) اما با توجه به تصویر تیله آبی هلسینکی باید در تاریکی کامل قرار داشته باشد.

در زمان تهیه تصویر تیله آبی در روسیه ساعت ۱:۳۸ ظهر بوده  (در مسکو). بنابراین مسکو در نور روز قرار داشته است. اما تیله آبی مسکو را در تاریکی کامل نشان میدهد. این ها مواردی است که نشان میدهد تصویر تیله آبی آپولو ۱۷ کاملا جعلی است. سازنده تیله آبی اشتباهات زیادی در کار ناموفق خود داشته است.

برخی کروی گرایان ممکن است ادعا کنند که نور خورشید از کناره ها گذشته و به قسمت های ناپیدا در تصویر(پشت کره) رسیده است. مشکلی که با این استدلال وجود دارد این است که به کل غیر ممکن است! میتوان نادرستی این استدلال را با یک کره و چراغ قوه در شب نشان داد. وجود اتمسفر زمین نیز تاثیری در حل این مشکل ندارد و نمیتواند مشکلات تیله آبی را حل کند.

پ.ن: هیچ بشری نتوانسته از زمین خارج شود و هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد. چیزی نمیتواند این حقیقت را تغییر دهد. بهرحال تیله آبی یک تصویر فیک است چرا که هیچ ماموریتی به ماه انجام نشده تا چنین تصویری تهیه شده باشد.

منتظر مقالات بعدی باشید.

Share this post

68 comments

اضافه کنید
 1. Saeed ۱۷ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۲۲ پاسخ دادن

  ببینید من روی صحبتم با کروی گرایان عزیزه
  دوستان شاید قبول کردن زمین تخت سخت باشه و حق‌ میدم ولی قبول نکردن دروغی بودن ادعاهای ناسا دربرابر این همه مدرک حماقتی بیش نیست!
  که اگر این رو قبول کنید مقدمه ای برای دیدن دنیای حقیقی اطرافه
  من توصیه ای هم برای ادمین و تیمش‌ دارم
  اگر بتونید به لایه های عمیق دیپ وب دسترسی پیدا‌ کنید قطعا مدارکی بهتر و قدرتمندتر دستتون میاد
  یا علی

 2. Prance of persia ۱۸ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۵ پاسخ دادن

  با سلام
  من سوالم در این مورده که در زمین تخت چیزی مثل هسته مرکزی که در زمین کروی هست وجود دارد یا خیر و بعد علت داغ بودن زیر زمین و وجود آتشفشان ها در زمین تخت چگونه است و در مورد سوخت های فسیلی در زمین تخت توضیح دهید.باتشکر

  • flatearther ۱۸ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۲ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   گفته شده زمین تخت هسته ای ندارد اما زمین میتواند دارای هسته باشد و هیچ مشکلی با چنین چیزی وجود ندارد. میتوانید در کانال سرچ کنید: شکل گیری کوه ها و آتشفشان ها در زمین تخت.
   مطالب مورد نظر را بخوانید.
   درباره سوخت های فسیلی در آینده مطالبی منتشر خواهیم کرد
   موفق باشید

 3. محمدرضا ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۳ پاسخ دادن

  برای رد نظریه شما همین کافیه که تو قطب جنوب ۶ ماه روز هست و شما نمی تونید توجیه کنید ، انکار هم نمی تونید بکنید چون همه ۶ ماه روز در قطب جنوب رو می دونن و افراد زیادی تجربه کردن .

  • flatearther ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   لطفا متن را بخوانید:
   روز ها در آنتراکتیکا،باتوجه به طلوع و غروب سریعتر، نسبتا کوتاهتر نسبت به مکان های دیگر بر روی زمین است. از حدود ماه می تا ژوئیه،هرسال شب دائمی وجود دارد و خورشید هرگز در افق آنتراکتیکا دیده نمیشود. آن ها به ما دروغ گفتند و ادعا کردند آنتراکتیکا مانند آرکتیک(شمال) خورشید نیمه شب دارد.
   شما میتوانید کلیپ های بسیاری از خورشید نیمه شب آرکتیک پیدا کنید حتی میتوانید این خورشید نیمه شب را در آرکتیک بصورت آنلاین در برخی از این کلیپ ها مشاهده کنید اما موضوع درباره خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا فرق میکند زیرا کلیپ های ۲۴ ساعت خورشید از آنتراکتیکا محدود و البته فیک و جعلی هستند.
   در اکثر این کلیپ ها از خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا صحنه های کات و حذف شده و حتی صحنه های اضافه شده میبینید.
   خورشید در ظهر، در آنتراکتیکا هرگز بطور مستقیم در بالای سر در طول سال دیده نمیشود
   خورشید نیمه شب، برخلاف نظر مخالفان زمین تخت، اثبات میکند که مدل زمین کروی غلط است
   اگر زمین یک کره بود که به دور خورشید درحال چرخش است، تنها جایی که چنین پدیده ای به نام خورشید نیمه شب رخ میداد فقط در قطب ها قابل مشاهده میشد.
   دیگر نقاط از ۸۴ درجه عرض جغرافیایی به سمت پایین نمیتوانستند هرگز،صرف نظر از هر شیب یا انحراف،خورشید نیمه شب را بصورت متوالی ببیند
   برای دیدن خورشید برای یک دوره کامل در مدل زمین کروی در نقاطی به جز قطب ها، شما مجبورید که مایل ها و مایل ها از زمین و دریا برای بخشی از این دوره را نگاه کنید
   هرکسی در زیر نقطه و خطوط موازی ۸۹ درجه باشد، هرگز نمیتواند خورشید را به مدت ۷۲ ساعت ببیند زیرا زمین یک کره است اما در حقیقت شما میتوانید در ۶۵ درجه از شمال(زیر۸۹ درجه) خورشید نیمه شب را ببینید و این یکی دیگر از دلایل تخت بودن زمین است و ثابت میکند مدل کروی نمیتواند خورشید نیمه شب را توجیه کند
   خورشید میتواند برای روز ها در تابستان شمالی دیده شود و این ثابت میکند که یک مشکلی با فرضیه زمین کروی وجود دارد!
   علاوه بر این چرا خورشید نیمه شب در جنوب(در آنتراکتیکا) هرگز از مناطق جنوبی در طول تابستان جنوبی دیده نمیشود؟
   کاپیتان کوک به ۷۱ درجه از منطقه جنوبی رسید،ودل در ۱۸۹۳ به ۷۴ درجه از منطقه جنوبی رسید و جیمز سی راس در ۱۸۴۱ و ۱۸۴۲ به ۷۸ درجه از منطقه قطبی رسید!
   اما هیچ کدام از آن ها گزارشی از دیده شدن خورشید در نیمه شب ندادند.
   -توماس وینشیپ-
   کیهان شناسی زتتیک

   کروی گرایان هرگز نمیتوانند این را توضیح دهند که چرا هرگز خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا در مناطق جنوبی در طول یک سال دیده نمیشود.
   انجمن جغرافیایی سلطنتی بلژیک در Expedition Antarctique Belge ثبت کرده است که در شدیدترین زمستان قطب جنوب، از ۷۱ درجه عرض جنوبی به بعد، خورشید در ۱۷ می غروب کرد و هرگز در افق تا ۲۱ جولای دیده نشد.
   این کاملا درتضاد با مدل زمین کروی است، اما به سادگی توسط مدل زمین تخت توجیه میشود
   خورشید نیمه شب از ارتفاع بالا در دورترین نقطه و عرض های جغرافیایی شمالی در طول تابستان شمالی دیده میشود، زیرا خورشید در داخلی ترین مدار خود درحال چرخش به دور مرکز شمالی است
   به همین ترتیب،در دورترین عرض های جغرافیایی جنوب در طول تابستان آرکتیک، خورشید به طور کامل به مدت دو ماه از دید ناپدید میشود چون در مدار شمالی است.
   یکی از کلیپ های جعلی خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا:
   http://www.aparat.com/v/Bw71P

   موفق باشید

   • cad ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۰۸ پاسخ دادن

    واقعا براتون متاسفم که وقتی پاسخی ندارید اصل سوالات من رو حذف کردید..
    عزیزم یک کلمه بگو نمیدونم اشتباه کردم..
    شما یک پی دی اف دادی بیرون درش یک سری خزعبلات رو کپی پیست کردی از انجمن زمین تخت گرایان لندن که کل تدوریشون رفت رو هوا و خودت خبر نداری…
    هیچ زمین تخت گرایی نتونست سیگما هشتگ و صورت های فلکی زیر خط استوا رو توضیح بده در سیستم زمین تخت
    بعد داخل اون پی دی اف متن گداشتید نور خم میشه؟
    نور کجا خم میشه ؟ زبق کدام قانون ؟ طبق نقاشی شما؟
    شما که هنوز معنی پرسپکنیو رو نمیدونی فرق شکست نور با خم شدن نور رو نمیدونی چیه آآزار داری میای پست میذاری؟
    وقتی نمیتونی توضیح بدی اصل سوال رو پاک میکنی…؟
    یکبار دیگه چنین کاری بکنید به اتهام نشر اکاذیب رسما ازتون شکایت میکنم
    یا جواب بدید یا گورتون رو از نت گم کنید بیرون…

    • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۴۹ پاسخ دادن

     سلام مجدد
     بنده پاسخ شمارا دادم. اشاره کردم که کدام قسمت مقاله را بخوانید تا پاسخ بگیرید. اگر پاسخ گرفتید و آن را غلط میدانید دلیل علمی برای غلط بودن آن ارائه کنید و اگر هم پاسخ نگرفتید به مقاله و صفحات ذکر شده مراجعه کنید و پاسخ بگیرید.
     ما اصولا با انجمن زمین تخت لندن ارتباط و کاری نداریم. انجمن زمین تخت امروزه در سراسر جهان وجود دارد. در ژاپن در انگلیس در ایران در آمریکا و….
     ما توضیح دادیم و شما حتما توضیح را خوانده اید اما نمیخواهید حقیقت را قبول کنید. شما به شدت از تعصب رنج می برید. طبق قانون اسنل. وقتی نور از کم تراکم به محیط پر تراکم (یا برعکس) وارد میشود دچار شکستی یا خمیدگی میشود. نور خورشید از محیط کم تراکم وارد لایه های پایینی (متراکم تر) شده و خمیده میشود. قطعا باید در این رابطه بدانید. پرسپکتیو رابطه فاصله گرفتن جسم از ناظر و اندازه آن را در این مدل نشان میدهد و شکست و خمیدگی نور دیده نشدن آن را.
     درضمن لطفا بنده را از شکایت نترسانید چرا که دوستان زیادی در سپاه و قسمت های دولتی داریم و اگر به توهین و تهمت ادامه دهید قطعا این شمایید که باید برای همیشه بروید. یا علمی حرفتان را اثبات کنید یا کاری به این چیز ها نداشته باشید چرا که فراتر از قدرت تفکر شماست. دفتر این سایت در تهران است (اگر بخواهید آدرس میدهم تا به گفتگوی حضوری تشریف بیاورید و اثبات کنید ما اشتباه میکنیم).
     توجه: حاضرید چالش ما را بشنوید؟

     موفق باشید

     • cad ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۵۵

      چه پاسخی دادید؟
      نور وقتی از محیط پر تراکم وارد محیط کم تراکم میشه ئچار شکست میشه نه خمیدگی..
      کی گفته نور دچاز خمیدگی میشه؟
      یه نمونه آزمایش یا مشاهده رو بیارید از خم شدن نور ببینم کجا نور دچار خمیدگی میشه
      میخوام ببینم چطور وجود ستاره سیگما هشتگ در قطب جنوب رو توضیح میدید
      الان ۱۶ بار گفتید توضیح دادید ولی از بیانش طفره میرید
      خمیدگی نور رو توضی بدید…
      شما جای صحبت علمی فقط میگید من گفتم فلان جا فلان طور شد
      به این نمیگن علم عزیزم میگن شبه علم..
      شبه علم یعنی جن و پری…غول چراغ جادو زمین تخت
      وقتی نمیتونید برای صحبتهاتون حتی یک مثال مستدل بیارید چرا اینقدر اصرار دارید روش…
      از حقیقت میترسید اینقدر؟
      من منتظرم خمیده شدن نور رو بهم نشون بدید…

     • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۲

      سلام مجدد
      نور دچار خمیدگی میشود. یک نمونه آزمایش قابل تکرار:
      http://flatearthfarsi.com/?p=3953
      در لینک بالا همراه توضیح آزمایش کلیپ مربوط به آزمایش را نیز ببینید.
      صفحه ۱۰۸ تا ۱۲۶ مقاله کامل زمین تخت را درباره رد ستارگان و ستاره جنوبی بخوانید. اگر اشکالی بود مطرح کنید
      درباره صورت های فلکی ۱۰۶ و ۱۰۷ را بخوانید.
      بار دیگر میگویم وارد لینک بالا شوید و پست مربوط به طلوع و غروب خورشید (خمیدگی نور همراه آزمایش) را ببینید.
      در قرآن به جن اشاره شده چطور منکر جن می شوید؟ عجب پس شما مخالف قرآن هم هستید نکته قابل بررسی ای است.
      ما از حقیقت نمی ترسیم. زمانی که یک کروی گرا بودم از فرو ریختن عقاید و باور هایم ترسی نداشتم و اکنون که یک تخت گرا هستم نیز ترسی ندارم. زمین تخت غلط است؟ چقدر عالی! اثبات کنید.
      موفق باشید

     • سید جواد ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۱

      سلام عزیز خودم یه تخت گرا هستم ولی نمیدونم آخر لبه های زمین چیست، یعنی چی ۱۴کیلومنر حفاری، مثلا با هواپیما نمیشه بعد کوههای قطبی را دید،

     • cad ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۷

      کئ.م آزمایش؟
      شما یک شکل کشیدید گفتید توضیح این شد آزمایش؟
      من فکر کنم سطح سواد شما حتی دیپلم هم نیست دوست عزیز….
      وگرنه حرف از خمیده شدن نور نمیزدید…
      چرا آزمایشتون رو فیلم نگرفتید نشون بدید نور چگونه خومیده میشه
      کل منبعتون از ادعای به این بزرگی دو تا نموداره؟
      از کی تا حالا نمودار بدون آزمایش وجه علمی داره؟
      برید یه فیلم بگیرید از آزمایش خودتون بذارید رو اینترنت بگید من دروغ گفتم نور خم میشه…
      شما هر دبیرستانی بری این حرف رو بزنی با لگر میندزنت بیرون دانشگاه که بماند
      ملت بیسواد رو اینجا گیر اوردی داری دروغ تحویلشون میدی…

      من ریپرتتون کردن پلیس فتا…
      آدمی غرض دار و دروغ گو رو باید رسوا کرد…

     • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۵۴

      چرا در روز روشن دروغ میگویید؟
      من لینک پست را ارسال کردم و این هم تصویری از کلیپ آزمایش در همان پست:

      http://s8.picofile.com/file/8306143850/bandicam_2017_09_11_04_50_43_442.jpg

      چرا خود را به ندیدن و نشنیدن میزنید؟ از آزمایش فیلم تهیه شده و میتوانید در پست ببینید.
      چه فکر خوبی است که من هم شمارا به دلیل مخالفت با آیات الهی و قرآن گزارش کنم تا خدمتتان برسند. حداقل اینکه ما در حوزه،دانشگاه های مختلف و البته سپاه و… دوستان زیادی داریم پس حواستان را جمع کنید چرا که انجمن زمین تخت تایید شده و نشر اکاذیب نمیکند بلکه با نشر اکاذیب مبارزه میکند. بار دیگر میگویم هرکس توان اثبات کرویت زمین را دارد آدرس دفتر زمین تخت در تهران را میدهم. تشریف بیاورید مناظره کنیم. اگر میترسید پس حق اظهار نظر هم ندارید.
      شما تا به امروز نتوانستید هیچکدام از حرف ها و ادعاهایتان را اثبات کنید و خود را به ندیدن میزنید. من از شما اثبات علمی میخواهم. چرا میترسید؟ قبول کنید و بگویید نمیتوانم اثبات علمی ارائه دهم اینگونه سنگین ترید.
      درضمن این شمایید که دروغ میگویید نه ما
      موفق باشید

   • cad ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۲۰ پاسخ دادن

    ماهیت نور میدونید چیه؟
    فوتون
    به نظر نور خورشید و لیزر تفاوت دارند؟
    واقعا خنده داری شما…
    ۱-ازمایش باید از روبرو انجام بشه ببینید نور رو میبینید یا نه..
    ۲- جو زمین اینقدر رقیقه که دارید تنفسش میکنید عزیزم چگالی شکر و اب نداره
    ۳- هر وقت شما تونستی یک تصویر بگیری از لیزر که خم شده باشه هر جایی میتونی بگی نور خم میشه
    درک این ۳ تا حرف بالا سخته؟
    در ثانی مگر شما حرف علمی میزنی که من رد کنم؟
    حرف علمی عنی فرمول عزیزم فرمول میدونی چیه؟
    شما خیلی خنده داری گلم
    میگی ستاره سیگما هشتگ وجود نداره انعکاس ستاره قطبی شمال زمینه
    اوکی همین رو بذار داخل فرمول اثبات کن نور خم میشه..
    داری فرمولش رو ؟ به این میگن علم نه نقاشیهای شما؟
    ستاره سیگما وجود نداره بقیه صور فلکی چی؟ چرا فرق دارند با نیمکره شمالی؟
    گردش معکوس اسمان چی؟
    پرسپکتیوه؟ به همین راحتی یه فرمول بذار اثبات کن پرسپکتیو میتونه چشم رو گول بزنه…
    شماها اینقدر فقر امکانات هستی گلم که یک چتر نداری بگیری بالای سرت گنبد اسمانت رو شبیه سازی کنی…
    جرات قبول کردنش رو نداری همین سیگما هشتگ بود که زمین تخت گرایا رو نابود کرد شما که فقط کپی کاری…
    یه ویدیو گذاشتی با اهنگ که نور خورشید خم شد خورشید گم شد؟
    بهش میگی ازمایش؟
    چقدر شرط میبندی کلیپت رو با خودت ببریم یه دانشگاه فیزیک در تهران؟

    • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۴۱ پاسخ دادن

     سلام مجدد
     خیر ماهیت نور فوتون نیست چرا که در میدان مغناطیسی خمیده میشود.
     نیکولا تسلا دانشمند و مهندس مکانیک صربی الاصل با انیشتین در فرضیه نسبیت مخالف بود. به گفته تسلا: نسبیت مجموعه ای از خطا ها و ایده های گمراه کننده است و مخالف آموزه های مردان بزرگ علم و حتی عقل سلیم است -نیکولا تسلا-
     در حقیقت چیزی که میتواند نسبیت را باطل کند مغناطیس است! در مکانیک کوانتومی ماهیت نور به طوری تعریف شده که در میدان گرانش بسیار قوی خمیده میشود و هیچ وقت به این اشاره نشده که نور میتواند در میدان مغناطیسی نیز خمیده شود( جاذبه ای وجود ندارد) در حقیقت تسلا به این موضوع پی برده بود. اگر نور توسط میدان مغناطیسی خم و از جهت خودش منحرف شود فهم بشر از مکانیک کوانتومی به کلی زیر سوال میرود و نسبیت دیگر ارزشی ندارد.
     ۱- در کلیپ (که قطعا آن را دیدید) از همه جهات قابل مشاهده بود. چراغ از دوربین فاصله گرفت و ناپدید شد(حتی رنگ نور آن نیز به زرد و نارنجی تغییر کرد) و دیگر قابل مشاهده نبود! چرا؟ میتوانید توضیح دهید؟ به علت خمش و کم شدن شدت نور.
     ۲- همانطور که توضیح دادیم:
     “بعد از آماده سازی محیط مایع(شکر با چگالی بالا) و پس از دادن زمان کافی برای رسوب و شکر در آب، شکر باعث میشود تا در آب سطح های مختلفی از چگالی با توجه به عمق ایجاد شود( مانند جو زمین). عمیق ترین قسمت از ظرف دارای بیشترین چگالی است( به علت رسوب و اشباع شکر در آب) و به همین علت است که سطح های مختلف با چگالی های مختلف ایجاد شدند. عمیق ترین قسمت دارای بیشترین تراکم و بالاترین قسمت دارای کم ترین تراکم است و این بسیار شبیه به لایه های اتمسفر زمین است.”
     ۳- بله حتما:
     http://www.aparat.com/v/GvVcB
     در این کلیپ آزمایش خمش نور لیزر با محلول آب و شکر را میبینید.
     شما در کدام قسمت از حرفتان از فرمول استفاده کردید؟ کدام قسمت؟ ابتدا که ادعا میکردید روش محاسبه ریاضی ما درباره انحنا زمین غلط است وقتی پی بردید که دچار چه اشتباه فاحشی شدید حرفتان را تغییر دادید. شما فرمولش را دارید؟ اگر دارید نشان دهید.
     صورت های فلکی شمالی مربوط به قسمت شمالی آسمان و جنوبی مربوط به قسمت جنوبی آسمان هستند. نور ستارگان نمیتواند به تمامی نقاط زمین برسد به همین دلیل شما آن هارا نمیبینید و با تغییر مکان از قسمت شمالی به جنوبی افق و آسمان شما تغییر میکند. این قابل نشان دادن است.
     سیگما زمین تخت را نابود نکرد اما ستاره قطبی به کل مدل شمارا زیر سوال می برد. تمامی مطالب در مقاله موجود است. به عنوان مثال:
     با توجه به مدل زمین کروی، ستاره قطبی مستقیما در بالای قطب شمال قرار دارد که نباید در هیچ قسمتی از نیم کره
     جنوبی زمین دیده شود اما ستاره قطبی در حدود ۲۳٫۵ درجه در عرض جغرافیایی جنوبی دیده میشود و این باز هم
     ثابت میکند مدل زمین کروی غلط است.
     با توجه به مدل کرویت زمین و قرار داشتن ستاره قطبی بصورت مستقیم در بالای قطب شمال، این غیر ممکن است
     که بتوانیم ستاره قطبی را از یک درجه فراتر از استوا یا در ۹۰ درجه از قطب ببینیم.
     اما رویت ستاره قطبی حتی در مدار راس الجدی و فراتر از استوا هم ثبت شده است.
     باتوجه به مدل زمین کروی، ستاره قطبی نباید در زیر خط استوا دیده شود اما کشتیرانان و دریا نوردان میتوانند حتی
     در بیشتر از ۲۰ درجه جنوب خط استوا ستاره قطبی شمال را ببینند.
     دکتر سموئل روبوتهام و ویلیام کارپینتر از کتاب”زمین کروی نیست”
     مطمئنید که کلیپ را تا آخر دیدید؟ ابتدای کلیپ چند تایم لپس غروب خورشید بوده و سپس آزمایش نشان داده میشود. آزمایش را دیدید؟ یا باز هم باید از آزمایش تصویر بفرستم تا آن را ببینید؟ خمش نور کاملا علمی و قابل آزمایش است اما مدل کروی آن را در طلوع و غروب خورشید ساپورت نمیکند در نتیجه در نظر گرفته نمیشود و در کتابی در مورد آن صحبت نمیشود که میتواند چه نقشی در غروب خورشید و سایر اجرام داشته باشد در نتیجه شما فکر میکنید چیز عجیب و دور از ذهنی است.
     موفق باشید

     • cad ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۲۹

      چرا شر و ور میبافی عزیزم
      تو کدوم کلیپ نور خم میشه
      برو یه لیزر بذار تو اون ظرف اب و شکر ببینم خم میشه؟
      شدت نور کم میشه یعنی خم شدن ؟
      ضمنا مپر زمین در تخیل شما زیر گنبد نیست؟
      گنبد مپه چگالی هوا درش فرق میکنه؟ سیستم باز زمین گرد هست که هر چه بالاتر بری چگالی هوا درش کمتر میشه بیسواد
      در سیستم بسته مگر تغییر چگالی داریم؟
      در سیستم بسته مگه میشه چگالی یگ جا با جای دیگه متفاوت باشه؟
      شما داری میگی خورشید وقتی دور میشه نورش خم میشه؟
      پس پرا وقتی بالای سر ماست نورش خم نمیشه مستقیم میرسه؟
      چه فرقی داره وقتی بالای سرمونه با وقتی دور میشه؟
      کل فاصلش ۳ ۴ هزار کیلومتر فرق میکنه دیگه
      شما یه فیلم فرستادی میگی ازمایش؟
      بیسواد عزیز اینهمه فیلم هست از غرق شدن کشتیها در افق اون ازمایش نیست؟
      ازمایش به چیزی میگن که بشه با فرمول علمی اثباتش کرد اینو تو کلت فرو کن نه اینکه یه پدیده رو ببینی بعد بگی پس دلیلش اینه
      مغز شما درکش اندازه یونان قدیمه رعد و برق رو میدیدن نمیتونستن دلیل علمی بیارن میگفتن خدای خدایان
      کی گفته میشه با بیست درجه پیش روی به سمت جنوب ستاره قطبی را دید
      مدرک دارید؟
      شما همه حرفهاتون کذب و دروغه عزیزم…
      خیلی ادعات میشه برو محلول شکر و ابت رو درست کن توش لیزر سبز بذار ببینم کجا خم میشه…
      لیزر سبز پوینتر ستاره شناسی هست راحت باهاش ابرها رو نشون میکنن روی تلسکوپ ببندی تا ۲۰ کیلومتر برد داره
      چرا هیچ کس ازمایش خمش نگرفته ازش؟
      بعد شما اومدی جای دیگه از همین لیزر کلیپ گذاشتی میگی این خم نمیشه باهاش اثبات میکنیم زمین تخته؟؟؟؟؟
      نه عزیزم شما ندیدی لیزرت رو زمین خم کردی متوجه نبودی….
      سبک استدلالهای شما..
      این صفحه و کل کانال و خودتون میرید مونجا که اینستاگرامتون رفت بزودی
      مهمل باف های دروغ پرور

     • مریم ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۰۵

      اینجا چرا اومدی اصلا؟؟؟؟
      مگه اینکه خودتم به عقایدت شک داشتی…
      ادمین محترم لطفا نظراتی که حاوی توهین و سطح وسیعی از نادانی هست رو پاک کنید.

     • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۲۱

      سلام مجدد
      چقدر بی سواد تشریف دارید. شما دو چیز را توضیح ندادید.
      ۱- چرا در آزمایش لامپ در محلول آب و شکر از شدت نور لامپ کم شده و لامپ دیگر قابل مشاهده نبود
      ۲- چرا در آزمایش لیزر و محلول آب و شکر پرتو لیزر خمیده شد.
      من هنوز منتظر پاسخ این سوالات هستم که شما هرگز نخواهید داد چون قبول نخواهید کرد.
      ظرفی که مواد در آن با چگالی های مختلف بر روی هم دیگر قرار گرفته اند میتواند حفاظ یا سرپوشی داشته باشد درست مثل یک ظرف یا لیوان سر باز. لایه های جو با توجه به چگالی در زمین قرار گرفته اند. شما میتوانید یک آزمایش همراه اثبات علمی برای مدل تخیلی کروی ارائه دهید که در آن گاز در خلا دوام بیاورد؟ کدام روش و متد علمی میتواند اثبات کند گاز درون خلا دوام می آورد؟ گاز در خلا فرو می پاشد. یک آزمایش برای اثبات این مدل ارائه کنید وگرنه تا زمانی که ارائه نکردید زیر سوال هستید.
      سوالات بسیار ساده و ابتدایی ای پرسیدید که مشخص شد درکی از علم ندارید. شما که خود را مدعی علمی بودن و فرمول و عدد میدانید چطور از چنین چیزی بی خبر هستید؟ مطمئن هستم اصلا پست طلوع و غروب خورشید در زمین تخت را نخواندید اما در زیر بر روی یک تصویر غیر واقعی و تخیلی از زمین تخت به شما این را توضیح میدهم شاید درک کنید.
      تصاویر زیر نه در مقیاس درستی هستند نه تصویر درستی از زمین تخت نشان داده اند. تنها بخاطر نشان دادن نحوه تابش خورشید از این تصاویر فرضی استفاده کردم:
      تصویر اول. زمانی که خورشید مستقیم بالای سرشماست
      http://s8.picofile.com/file/8306162884/photo_2017_09_11_08_06_09.jpg

      تصویر دوم. زمانی که خورشید درحال دور شدن از شما است، نور خورشید باید از لایه جو بیشتری عبور کند تا به شما برسد (چون جو در افق امتداد دارد) بنابراین نور خورشید در افق به رنگ نارنجی یا قرمز و هنگام ظهر در بالای سر شما به رنگ زرد یا طلایی است.
      http://s8.picofile.com/file/8306163126/photo_2017_09_11_08_06_01.jpg

      این قوانین ربطی به تخت یا کروی بودن زمین ندارند و اگر حتی به اندازه یک کتاب هم فیزیک خوانده بودید متوجه میشیدید که نور در جو زمین چگونه عمل میکند.
      بنده بار ها پاسخ دیده نشدن کشتی ها در دریا را فرستادم. شما که با اعداد ارقام سر و کار دارید ممنون میشوم خودتان یک فرمول و چند عدد برای بدست آوردن میزان دور شدن کشتی ها از ساحل و رابطه آن با پایین رفتن در افق ارائه دهید چرا که در زمین تخت به راحتی قابل اثبات هستند.
      این پست: http://flatearthfarsi.com/?p=3928
      کابوس شماست چرا که به کل مدل شمارا باطل میکند.
      آزمایش علمی لیزر برای اثبات تخت بودن زمین:
      http://www.aparat.com/v/xE13p
      http://www.aparat.com/v/sU4W8
      http://www.aparat.com/v/cdORC

      این سه قسمت را ببینید تا درک کنید چرا مدل کروی ایراد دارد و چرا دور شدن کشتی ها از ساحل اثبات نمیکند زمین کرویست. درک ما برای زمان یونان قدیم است؟ یا درک شما که هنوز به دلیل ارسطو در چند هزار سال قبل چسبیده اید و تکرار میکنید کشتی ها با دور شدن از ساحل ناپدید میشوند چرا که ارسطو برای اولین بار این موضوع را مطرح کرد چرا که امکانات کافی در دست نداشت و با چشم میدید. چرا شما به دلایل یونانی و عهد بوق چسبیده اید؟ این واقعا جای سوال دارد.
      حتی اطلاعات نجومی کاملی هم ندارید. جالب اینجاست که حرف های شما متناقض است.
      لیزر سبز و قرمز ندارد. در هر صورت خمیده میشود.
      https://www.youtube.com/watch?v=otuX9SPAYcI

      بفرمایید این هم طبق خواسته شما. لیزر سبز و خمیده شدن در محلول آب و شکر.
      هرچقدر بگویم متوجه نمی شوید. حتی ابتدایی ترین اطلاعات نجومی و عمومی را ندارید واقعا برای شما متاسفم. بنده حاضرم شما را به مناظره حضوری در تهران دعوت کنم. اگر ریگی به کفش داشته باشید قطعا نخواهید آمد اما اگر دنبال حقیقت باشید قطعا می آیید.
      آزمایش لیزری که در بالا قرار دادیم (اگر منظور شما همان باشد) در محیط متراکم انجام شده و لیزر به عنوان مثال از آسمان به سمت زمین نیامده بلکه در سطح زمین انجام شده و البته در انتهای کلیپ لیزر کمی خمش پیدا میکند که اگر کامل ببینید متوجه خواهید شد.
      فقط و فقط اثبات علمی اگر نتوانید فرمول و اثبات علمی ارائه دهید باید همچنان حرص بخورید.
      موفق باشید 🙂

     • سهراب ۲۴ دی, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۰۱

      وقتی خورشید بالای سر شماست نور با غلظت اتمسفر مواجه نمیشه
      چون مسیر نور عمودی است نه افقی .
      والا بیسوادی و هیچیم حالیت نیست .

     • cad ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۳

      عجب من بیسوادم؟؟؟؟د.نه د.نه بریم جلو ببینیم شما اصلا چی میفهمی از فیزیک
      ۱-نور چرا در محیز شکر غلیط از بین میره؟
      به همون علت که نور در دریاها توسط اب جذب میشه و عمق دریاها تاریکه به این دلیل نور خم نمیشه شکسته میشه
      https://020.ir/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C/%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%D8%A7%D9%82%DB%8C%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B3-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F
      شما هنوز نمیدونی نور فوتونه میگی خم میشه طبق کدوم آزمایش اثبات کردید نور فوتون نیست؟
      ۲-چرا گاز در خلا فرو میپاشه؟؟؟؟ lol
      شما اینقدر بیسوادی که معنای خلا رو نمیدونی خلا یعنی نقطه ای که در اون هیچ ماده ای وجود نداشته باشه معنی خلا رو هم نمیدونی این یعنی سوادت در حد دبیرستان هم نیست.
      ۳-نور در هنگام غروب از لایه های بیشتری عبور میکنه؟
      خب عبور کنه یک فرمول بذار که وابسته به طول باشه در مورد نور…
      ۴-اگر خورشید تغییر رنگ میده علتش فقط مدل زمین کروی و به همین علت هست که در طول روز اسمان آبیه شما فیزیک نمیدونی منتها درکش رو نداری بهش میگن پدیده پراکندگی ریلی.
      در مدل زمین تخت که خورشید در سه هزار مایلی زمین هست چقدر در حالت غروب شما دور میشه از ناظر اصلا مدلی دارید که بتونید محاسبه کنید ؟؟؟ یه فرمول دارید؟
      ۵–یک عکس گذاشتید که زمین کروی رو نابود میکنه؟
      اگزیف عکس کجاست ارتفاع گرفته شدن چقدره؟
      همه چیز عکس دروغه عزیزم مثل فاصله که ۶۱ کیلومتره نه ۵۷ مایل
      حتی خود عکاس نگفته مختصات جی پی اس چی بوده شما رو حدس و گمان میگید ارتفاع سطح آب؟
      کافیه ارتفاعش ۲۷۰ متر باشه تا عکس همینطور دربیاد
      شاید اصلا از روی قایق گرفته شده
      پطور شما میگید حرف کل دنیا دروغه الان یک نفر یه عکس بدون منبع گذاشته شد برای شما مستند؟
      ۶-قوانین اختر فیزیک و کلمه اش مختص زمین کرویه عزیزم شما که ستاره ها رو کوبیدید به طاق اسمون میتونید استفاده کنید ضمن اینکه محلول اب و شکر باعث شکست پیاپی لیزر میشه نه خمیده شدنش. لیزر دچار شکست میشه بیسواد نه خمیده.
      حالا شما به نظرت نور ستاره قدرت اندازه لیزره؟
      چرا در روز دیده نمیشه؟ غلظت هوا در ارتفاعات مختبف در سیستم بسته تغییر میکنه؟ در کره اسمانی شما که روش گنبده؟ ازش ازمایش دارید در محیط بسته که نشون بده چگالی با ارتفاع در سسیستم بسته تغییر میکنه؟ اونهم به این حد؟
      https://www.sbu.ac.ir/Laserestan/SitePages/%D8%A2%DB%8C%D8%A7%20%D9%86%D9%88%D8%B1%20%D8%AE%D9%85%DB%8C%D8%AF%D9%87%20%D9%87%D9%85%20%D9%85%DB%8C%20%D8%B4%D9%88%D8%AF%D8%9F%20(%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C%20%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%20%D9%86%D9%88%D8%B1%20%D9%88%20%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%20%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1%20%D8%A2%D9%86%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B9%20%D8%A8%D8%A7%20%D8%BA%D9%84%D8%B8%D8%AA%20%D9%85%D8%AA%D8%BA%DB%8C%D8%B1).aspx
      کلیپ بالا رو ببینید زبان فارسیه بفهمید شکست نوره لیزه شکست نور خم نمیشه عزیزم اینو تو کلت فرو کن
      یه فرمول پیدا کن برای چگالی و شکست که شما رو تایید کنه اگر فرمول نداری حمعش کن
      ۷-هنوز جواب من رو راجع به ستارگان اسمان شب نیمکره جنوبی ندادید. چرا صورت های فبکی جنوبی در شمال هیچ گاه دیده نمیشن و همینطور صورتهای فلکی جنوبی در شمال ؟
      چرا این همه تایم لپس داریم از سیگما هشتگ؟ چرا فقط سیگما هشتگ به قول شما نورش خمیده میشه چرا نور بقیه ستاره مثل سیگما هشتگ خمیده نمیشه؟
      منتظر اثبات علمیتون هستم…

     • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۱

      بار ها توضیح دادم. قضاوت را میگذارم به پای خوانندگان. با اینکه در نظر داشتم دوباره پاسخ دهم اما با خود فکر کردم نتیجه این شد که گفتگو با شخص بی خرد و نادان هیچ نتیجه مثبتی ندارد و فقط وقت و عمر انسان را هدر میدهد.
      نظر شما پاک نمیشود تا دل دیگران شاد شود. بنده اگر تا قیامت هم با شما گفگتو کنم قانع نخواهید شد. کسی که نمیداند رابطه گاز و خلا چیست همان بهتر که تا ابدیت در جهل بماند.
      موفق و پیروز باشید با سواد جان 🙂

    • flatearther ۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۵۹ پاسخ دادن

     سلام مجدد
     پاسخ داده شد.خورشید نیمه شب همان خورشید ۲۴ ساعته است. پاسخ را بار دیگر بخوانید توضیح داده شده که ۶ ماه روز در قطب جنوب دروغی بیش نیست و از نظر علمی ممکن نمی باشد
     موفق باشید

     • سهراب ۲۴ دی, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۱۸

      اگه شش ماه تمام در قطب شب باشه موجودات زنده انجا مثل خرس یا جغد برفی چطور در تاریکی مطلق زنده میمونن ?
      اصن میشه در تاریکی دنبال غذا گشت ?

 4. رضا وطن دوست ۱۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۴۴ پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید.
  من با تخت بودن زمین کاملا” با شما موافقم، اما یک سوال دارم، در زمین کروی ما پایان زمین نداریم و همچنین اگر قطب شمال را راس در نظر بگیریم قطب جنوب میشود پایین ترین قسمت کره.
  سوال این است در زمین تخت اول بفرمایید پایان زمین کجاست و دوم بفرمایید زیر زمین به کجا ختم میشود(مثل قطب جنوب در کره).
  با کمال سپاس و قدر دانی از معلومات زیبایتان.
  رضا وطن دوست.

  • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۵۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   انتهای زمین تخت قطب جنوب است.
   بیشترین حفاری حدود ۱۴ کیلومتر بوده نه بیشتر. تکنولوژی برای حفاری بیشتر وجود ندارد. البته با امواج میشود تشخیص داد زیر زمین چه چیز وجود دارد اما چیزی جز ترکیبات سازنده زمین و قسمت های مایع و جامد و لایه های مختلف نیست.
   موفق باشید

 5. سارا ۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۹ پاسخ دادن

  سلام من تمام مطالب سایتتون رو خوندم حالا این سوال واسم پیشم اومده که اگر زمین ثابته چطور در پرواز های بر فراز اقیانوس آرام بین زمان رفت و برگشت به شرق ۲ ساعت اختلاف وجود داره که این رو خودم تجربه کردم
  و بعد هم اینکه تا اینجا با مطالعه مطالبتون به این نتیجه رسیدم که سفر به فضا دروغه اما با توجه به رشته تحصیلی خودم تو طراحی موشک ، ما تمام محاسباتمون بر اساس زمین کروی هست و در واقعیت هم تمام آزمایشاتمون به درستی انجام میشه اگه واقعا نظریه شما درست باشه پس ما نباید از محاسباتمون نتیجه عملی گرفته باشیم؟؟؟

 6. Alireza ۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۴۹ پاسخ دادن

  سلام ناموسن پول و وقتتون گذاشتین که بگین زمین تخته؟خدایی به حرف خودتون خنددتون نمیگیره ۲ تا سفر هوایی برین از تو هواپیما افق نگاه کنین از اون تابلو تر نمیشه فهمید زمین گرده اگرم تخت باشه پس دنیا از هر طرفش تموم میشه پرت میشیم تو خلع چون از نظر شما نیرو گرانشم وجود نداره!خدا وکلی انقدر ساده نباشین دو روز دیگه هم توهم بزنین بگین هیتلر جنگ دوم برده و ما تو نظم نوین نازی زندگی میکینم

  • flatearther ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۱ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   https://t.me/flatearthfarsi/2615
   لینک بالا را در تلگرام اجرا کنید. یک پست در کانال ما باز میشود لطفا آن را ببینید. در رابطه با افق در ارتفاعات به شما کمک میکند. هیچ انحنایی هرگز مشاهده نشده است. چه از هواپیما چه از بالن چه از موشک آماتور و…
   شما نتیجه گیری دلخواه خود را از زمین تخت میکنید. هیچ خلا و فضای بی کرانی وجود ندارد. زمین توسط یک گنبد احاطه شده و شما نمیتوانید از زمین خارج شوید.
   موفق باشید

 7. سارا ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۱۰ پاسخ دادن

  شما فیلم ارسال میمون به فضا توسط ایران رو دیدین؟تو این فیلم دقیقا میشه دید که زمین گرده نظرتون چیه؟به نظرتون این فیلم هم فیک هست؟
  چرا نظر من رو در مورد پیش بینی درست کسوف و خسوف و بارش شهاب سنگی و … توسط ناسا حذف کردین
  پس معلوم میشه خودتون هم عقایدتون رو قبول ندارین فقط به فکر توجیه هستید

  • flatearther ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۵۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   اولا باید بگم که کامنت شما پاک نشده لطفا بیشتر دقت کنید. شما در این پست کامنت مربوط به خسوف و کسوف رو گذاشتید و ما هم پاسخ دادیدم:
   http://flatearthfarsi.com/?p=3953
   لینک پست مربوطه
   ما کامنتی پاک نمیکنیم مگر اینکه مورد داشته باشد. (به عنوان مثال توهین،تهمت و…)
   درباره ارسال میمون به فضا در دو دوربین شما دو زمین متفاوت میبینید. دوربین اول کروی و دوربین دوم تخت. در دوربین اول انحنای زمین اشتباه نشان داده شده. چرا؟ چون در ارتفاع صد کیلومتری که این موشک درحال حرکت بوده انحنا زمین را مانند آی اس اس (در ۴۰۰ کیلومتری) نشان دادند و این یک ایراد به این کلیپ است.
   موفق باشید

 8. کروی گرا ۲۴ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۵۵ پاسخ دادن

  سلام استاد , یه سوال …
  یعنی آیا واقعا اینطوره که همه بدن شما خوبی ؟
  آیا مدارک علمی در طی قرن ها کشکه و ادعای دیمی شما صحیحه ؟
  و ادعا می کنید کسی که کروی گرا عه شیعه نیست؟؟
  شمایی که نمی تونید هنوز راجع به خسوف و کسوف نظر علمی و قانع کننده بیان کنید ؟
  شمایی که هلال بودن ظاهر ماه رو نمی تونید با دلیل منطقی توجیه کنید ؟
  شمایی که فقط دارید از ناسا بد گویی می کنید و فکر می کنید تنها دلیل ما کروی گرایان عکس ای ناساست ؟
  شمایی که نمی تونید توی زمین تخت گسترش جهان رو که هم از نظر علمی هم از نظر دینی بهش اشاره شده نشون بدید ؟
  شمایی که حتی یه عکس واقعی از زمین تختتون ندارید و همیشه نقشش رو به صورت غیر واقعی و انیمیشنی به نمایش در میارید ؟
  شمایی که استدلالتون برای اینکه (ما انسان ها به ماه نرفتیم) چهار تا سایه است که تو تصاویر سفر به ماه نشون میدید و می گید هر کدوم یه طرفه پس ما به ماه نرفیتم , غافل از اینکه ممکنه با خودشون منابع نور متعددی برده باشن به ماه ؟
  شمایی که می گید خدا در قرآن سوره الرحمن آیه ۳۳ گفته ما هیچ وقت نمی تونیم از زمین و آسمان خارج شیم و نمی دونید که تفاسیر درست در راجع به این آیه منظور از زمین و آسمان خارج شدن رو , خارج. شدن از محدوده ی انسانی و مادی و ورود به محدوده ی الهی است ؟
  شمایی که نمی تونید بگید جنس به اصطلاح گنبد آسمانتون از چیه که انقدر محکمه و نمیشه ازش رد شد ؟
  شمایی که نمی تونید یه عکس از گنبد آسمانتون در جای که با زمین تماس داره نشون بدید ؟
  شمایی که می گید ماه منیره چون قرآن گفته در صورتی که نمی دونید قرآن برای قابل فهم بودن در زمان اعراب جاهل و به مسخره گرفته نشدن خیلی جاها شروع به گفتن واقعیت نکرده , چون اگه مثلا می گفت ماهی که نورش را از خورشید می گیرد مورد تمسخر اعراب قرار می گرفت , پذیرفته نمیشد و به هیچ وجه اسلام تا به الآن زنده نمی ماند ؟
  شمایی که در اثبات خیلی از بیانانتون زبانتون قاصر شده ؟

  • flatearther ۲۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۲۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خیر مدارک علمی گذشته کشک نیست بلکه معمولا غلط هستند. مانند نظر ارسطو درباره کشتی ها. در علم چیز ثابتی وجود ندارد و همه چیز قابل تغییر است.
   درباره نظرات گذشتگان (ارسطو،اراتوستن،گالیله و…) به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=4041

   همچنین جالب است بدانید آزمایشات بسیاری در تاریخ فیزیک ثبت شده اند که اثبات میکنند زمین ثابت است. از جمله آزمایشات مایکلسون مورلی،مایکلسون گیل،سایناک،جرج ایری و…..
   خیر هرگز چنین ادعایی نکردیم. شیعه بودن به کروی گرا یا تخت گرا بودن نبوده و نیست.
   درباره خسوف و کسوف مطالب بسیاری نوشته شده میتوانید به مقاله کامل زمین تخت مراجعه کنید:
   http://yon.ir/cjm7F

   کسوف: از صفحه ۳۵ تا ۴۱ بخوانید
   خسوف: از صفحه ۷۴ تا ۸۱ بخوانید
   هلال ماه: از صفحه ۵۴ تا ۶۰

   همچنین برای اطلاعات بیشتر از نحوه خورشید گرفتگی در زمین تخت به لینک زیر مراجعه کنید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=3880

   تنها مدارک و دلایل کروی گرایان تصاویر زمین کروی از فضا نیست. این یکی از دلایل اصلی است که البته دلیل علمی حساب نمیشود و اثبات شده تمامی تصاویر زمین از فضا جعلی هستند. چه برای ناسا چه برای سازمان های فضایی دیگر.
   آیه مربوط به گسترش جهان در قرآن در حقیقت نادرست تفسیر شده چرا که خداوند در معنای اصلی (با توجه به کلمات عربی قرآن نه تفسیر) میفرماید: و آسمان را به قدرت ونیرو بنا كردیم و ما گستراننده ایم و آیات مشابه که البته به معنی گستراندن آسمان بوده نه اینکه آسمان همچنان درحال گسترش است. انبساط جهان تنها یک فرضیه علمی است نه حقیقت علمی.
   تصاویر بسیاری از زمین تخت تهیه شده.نمونه:
   http://www.aparat.com/v/wbu41
   http://www.aparat.com/v/c73R8
   http://www.aparat.com/v/v3H6T
   http://www.aparat.com/v/Z9vBk

   اما هیچ تصویر کاملی وجود ندارد چرا که بیشترین ارتفاعی که انسان با تکنولوژِ مدرن میتواند به آن برسد نزدیک به ۳۰۰ کیلومتر است و برای تهیه تصویر کامل از زمین باید به کل از زمین خارج شد که چنین امکانی وجود ندارد. خیر ما بحث سایه هارا مطرح نکردیم. بلکه مهم ترین دلیل در رد سفر به ماه کمربند ون آلن است.
   مستندی کوتاه درباره ون آلن و چگونگی جلوگیری آن از خروج انسان از زمین:
   http://www.aparat.com/v/pZVdQ

   مقاله سایت بنیان اندیشی درباره خروج انسان از زمین:
   http://bonyan-andishi.ir/wp-content/uploads/2017/02/%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87_%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC_%D8%A8%D8%B4%D8%B1_%D8%A7%D8%B2_%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86.pdf

   تنها زمین تخت گرایان از این حقیقت اطلاع ندارند بلکه اکثر افشا کنندگان حقیقت از آن با خبر هستند. تفاسیر ارزش زیادی ندارند چرا که با گذشت زمان و پیشرفت علم تغییر میکنند. مثلا تفسیری درباره آیه ۶۵ یک سوره خوانده بودم که آن را به ۶۵ میلیون سال قبل انقراض دایناسور ها ربط داده بودند تا دایناسور هارا وارد قرآن کنند! آیا چنین تفسیری را قبول میکنید؟
   برای اطلاعات کامل درباره گنبد آسمان مقاله کامل زمین تخت را از صفحه ۸۹ تا ۱۰۲ بخوانید. کسی نمیتواند چنین تصویری تهیه کند (مگر اینکه در پایگاه های موجود در قطب جنوب حاضر باشد که البته برای توریست ها نیست بلکه افراد و کارمندان دولتی در آنجا حضور دارند و به احتمال زیاد درحال انجام تحقیقاتی بر روی گنبد اسمان هستند). میتوانید ماموریت پرش بلند را در این مورد بخوانید (اولین حضور رسمی آمریکا در قطب جنوب) High jump
   قرآن برای تمامی انسان ها و تمامی قرن ها و زمان هاست نه برای اعراب جاهلی در زمان گذشته. این را به یاد داشته باشید. چطور میتوانید از اشارات دیگر قرآن آنچه خود میخواهید برداشت کنید اما زمانی که چیزی بر خلاف تصورات و اعتقادات شماست بهانه گیری میکنید؟
   موفق باشید

 9. حيدري ۲۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۳۴ پاسخ دادن

  معمولا وقتي يه نظريه “علمي” مطرح ميشه تك تك مطالبش با دليل اثبات ميشه، اصلا ما كه قبول كرديم همه دنيا سر ما رو كلاه گذاشتن، شما براي نظريه تون چه دليلي دارين؟
  رو چه حساب خورشيد و ماه رو آسمون معلقند؟ چرا شكل محدب موندن؟ چرا هواي رو زومين كلا فضا رو پخش نميكنه؟ اگر زمين رو بكنيم به كجا ميرسيم؟ بدون وجود گرانش چرا ما روي زمين راه ميريم و پرواز نميكنيم؟ آيا نميشه از لبه هاي دنيا به فضا پريد؟ اگه نميشه چرا؟ زمين از چي ساخته شده؟ ستاره ها كجان؟ چرا همه دور زمين ميگردن؟ جهان چه شكليه؟؟؟؟ چه طور اين جهان به وجود اومده؟
  البته جواب همه ب اين سوالها “واضحه” ، “توي وجود ما نهادينه شده!”

 10. Saeed ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۸ پاسخ دادن

  دوستان یه جوری میگن «میگین مطالب علمی‌ کشکه؟ همش غلطه؟چرا رد میکنید و…»
  انگار تو این سالها علم نقض و رد نشده یه مثال ساده شکل‌ اتم هست که از دوران دبیرستان با ماست که شکل نهایی شرودینگرم فقط نظریس که بعد از چندین طرح مختلف ارائه شده و امکان ردش هست! پس درباره نجوم هم چیز طبیعیه!

 11. علی ۷ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۳۰ پاسخ دادن

  شما تخت گرایان ماه گرفتگی رو هنوز نمیتونین توضیح بدین گاه میگین یه چیز جلوشو میگیره گاهدمیگین توسط خودش انجام میشه که من دیگه نمیدونم یعنی چی هرکی هم هرچی میگه یهدلینک میزارین یه مقاله من درآوردی جلوش
  آخه عزیزم اگه به قول خودتون ماه خودش مثلا منبع نور سرده چرا روش سایه میفته؟مگه شما میتونین روی یه لامپ سایه بندازین
  بهتره دیگه یواش یواش جمع کنین که دیگه شورش دراومد

 12. گودرز ۲۲ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۲۳ پاسخ دادن

  داداش چیزی برای جوابگویی ندارید سوالهای بی پاسخ رو تایید نمیکنید .
  یه مطالبی خوندید فک کردید واقعی هستش

  در مورد گنبد آسمان و خورشید و ماه و نور منصوعی و سرد سوال نمیپرسم
  اگه زمین تخته عمق اون چقدره ؟ اگه زمین تخته پس به اصطلاح قطب جنوب یا به قول شما سرزمینهای لبه زمین تخت بزرگترین خشکی کره زمین میشه فصلهای زمین تخت باید یکسان باشه بعد اگه به کناره ترین لبه به قول خودتون زمین تخت بریم باید کره آسمان رو لمس کنیم
  فیلم نمایش ترومن رو دیدید فکر میکنید واقعا اونجوری هستش یا سایت ساختید فقط برای بروز خلاقیت و ایده های علمی تخیلی خودتون

 13. امیر ۲۶ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۳۶ پاسخ دادن

  سلام مدیر وبسایت
  چرا با اینکه اشتباه بودن استدلالتون در این پست بهتون ثابت شد، این پست رو حذف نمیکنید؟ از شما خواهش میکنم قدری خجالت بکشید و کمتر به تشویش اذهان عمومی بپردازید.

  • flatearther ۲۶ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۳۹ پاسخ دادن

   سلام
   من پاسخ شما را دادم. شما به مواردی اشاره کردید و پاسخ هم گرفتید. پس اصرار بی مورد شما بر آن موارد هیچ تاثیری ندارد. بر فرض محال (فرضا) حرف شما را قبول کنیم! اصلا مگر آپولویی به فضا رفته تا چنین تصویری تهیه کند؟ شما بر چیز بیهوده و پوچی اصرار دارید. اگر هنوز باور نمیکنید کمی مطالعه و تحقیق کنید.
   موفق باشید

  • flatearther ۵ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۷:۳۰ پاسخ دادن

   دوست عزیز. نظراتی که باعث گمراهی مردم شوند پاک خواهند شد. ما پاسخ شمارا دادیم و تمام. درحال حاضر دفاع از چنین تصویری هیچ سودی به حال شما ندارد و این تصویر چیزی نیست که من بخواهم بخاطر آن کاری که ادعا دارید (سانسور) انجام دهم.
   بارها مطالبی قرار گرفته که دوستان نقد منطقی کردند و مطلب را پاک کردم. نقد و برداشت شما اشتباه است. لطفا دیگر در این مورد کامنت نگذارید تا شرمنده شما نشویم. موفق باشید

 14. علی ۲۵ دی, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۳۴ پاسخ دادن

  مشکلات مردم شده زمین تخته یا کروی!!!! کرویت زمین با صدها آزمایش صابت شده و من همه پست هاتون رو خوندم و حتی منم میتونم دلایلتونو رد کنم.

 15. علیرضا ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۳:۳۷ پاسخ دادن

  میخوام یه چیز بگم. من اولین بار به خاطر ضایع کردن تخت گرایا اومدم وتحقیق کردم اما شما دلایل رو ببین.اقا اگر متعصبیدو نمخواید چیزیرو قبول کنید نیاید خب.شما اصلا علم رو قبول ندارید اگر قبول داشتید وقتی یک چیز رو با دلیل بهت میگم باید قبول کنی حالا چه درباره کوچک ترین چیزها باشه چه درمورد بزرگترین چیزها مثل زمین تخت پای تعصب نمونید

 16. بنده خدا ۲۱ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۴۳ پاسخ دادن

  سلام.
  یه سوال، اگه زمین تخت باشه پس باید فاصله ژاپن تا غرب آمریکا بیشتر از فاصله تا شرق آمریکا باشه.با یه سرچ ساده فاصله های زمانی مشخصه چون برای سفر به آمریکا از ژاپن از جهت مخالف حرکت می کنن به همین دلیل هیتلر به ژاپن اکسید اورانیوم داد تا بریزه رو آمریکا چون بهش نزدیک تر بود

 17. صادق ۸ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۳۶ پاسخ دادن

  یعنی اینطور بگم که دارین قشنگ و خوب ذهن مردم رو محدود میکنین و شستشو میدین! ناسا و بقیه سازمان های فضایی فراماسون و مریض و دروغگو اند و فقط شما زمین تخت گرایان خوبین و دارین حقیقت رو به مردم میگین؟!؟ فضانوردها و یا کاوشگرهایی که ساختند و میسازند رو میفرستن به فضا که از زمین و سایر عناصر جهان هستی عکس و فیلم بگیرند که شما و امثال شما به عظمت جهان هستی و قدرت بی کران خداوند متعال و ماهیت وجود خودت پی ببری که چقدر در مقابلش کوچک و حقیر هستی، بعد شما سایت میسازی و میای با هزاران دلیل و اراجیف و عکس و فیلم به مردم نشون میدی و میگی زمین گرد نیست و تخت هست و خورشید کوچیکه و سیارات و کهکشان های دیگه وجود ندارن و از این قبیل حرفا به خورد مردم مردم و ملت خودت میدی که ذهنشون رو نابود کنی و بگی خدایی وجود نداره! به نظرم با وجود اینکه با آیه های قرآن و احادیث دلایل میاری ولی در نهایت وجود خدا رو هم انکار میکنی با این وضعی که در پیش گرفتی!

ارسال نظر جدید