توضیح علمی طلوع و غروب در زمین تخت

با سلام دوباره خدمت شما دوستان عزیز. در این پست قصد داریم بصورت واضح و شفاف و البته با استفاده از روشی قابل آزمایش،قابل تکرار،قابل مشاهده،قابل اندازه گیری و… به توضیح طلوع و غروب خورشید در زمین تخت بپردازیم. هرچند در گذشته بارها  و بارها توضیحاتی در این مورد دادیم و حتی مستنداتی نیز تهیه کردیم اما خبر هایی به ما رسیده از اینکه عده ای درحال پخش یکسری شایعات درباره زمین تخت هستند که در این مدل خورشید نمیتواند طلوع و غروب کند و به همین دلیل زمین تخت نقض میشود.

خب به سراغ توضیحات میرویم. در ابتدا توضیح مدل کروی از غروب خورشید را ببینید:

 

این مدل اینگونه توضیح میدهد که نور خورشید به علت وجود انحنا زمین، نمیتواند تمامی سطح زمین را روشن کند و علت طلوع و غروب خورشید چرخش زمین و البته وجود انحنا است. اما این توضیح کاملا غیر علمی و غلط است چرا که مهم ترین پارامتر ها در نظر گرفته نشده اند.

حال به سراغ توضیح در مدل زمین تخت میرویم.

به نمودار بالا دقت کنید

در تصویر بالا خورشید هنوز به اندازه کافی از ناظر فاصله نگرفته تا نور آن از منطقه متراکم جوی عبور کند.(به همین دلیل است که شما خورشید را به در ظهر به رنگ قرمز نمی بینید). این منطقه نزدیک به سطح دریا است و عامل خمش نور خورشید است.

وقتی خورشید از ناظر فاصله میگیرد(در افق به سمت پایین حرکت نمیکند بلکه تنها از ناظر فاصله میگیرد)، نور خورشید از محیط متراکم جوی (که به علت امتداد جو زمین به وجود آمده است) عبور میکند. به عبارت دیگر نور خورشید از محیط متراکم تری نسبت به موقعیت ظهر عبور میکند چرا که نور خورشید باید مسیر بیشتری را برای رسیدن به ناظر بپیماید و بنابراین از این محیط متراکم عبور میکند و این محیط به علت چگالی متفاوت بر روی نور خورشید تاثیر میگذارد و آن را به نوعی دچار خمیدگی میکند.

به شکل ساده تر، هرچقدر خورشید از ناظر فاصله بگیرد، شدت نور آن کمتر میشود و شما میبینید که خورشید درحال فرو رفتن در افق است(نقطه اضمحلال افق). اما نه تنها چنین اتفاقی رخ نمیدهد بلکه تنها دلیل آن خمیدگی نور خورشید به علت ورود از یک محیط به محیط دیگر(متراکم تر) است. علت اینکه به آن نقطه از افق نقطه اضمحلال افق گفته میشود همین است چرا که دیگر نور خورشید توان رسیدن به چشمان شما را ندارد و کاملا دچار انحراف شده است.

چیزی در زیر مشاهده میکنید یک آزمایش علمی و شبیه سازی غروب خورشید در مقایسه با تایم لپس های واقعی غروب خورشید است. کلیپ زیر را با دقت ببینید:

 

کلیپ بالا را حتما ببینید.

خب با توجه به کلیپ دیدیم که خورشید در یک سطح صاف(بدون حضور انحنا) و تنها با توجه به توضیحاتی که دادیم میتواند از میدان دید ناظر خارج شود. تایم لپس واقعی غروب خورشید را با آزمایش مقایسه کردیم و دیدیم کاملا یکسان هستند و این نشان میدهد خورشید بر فراز یک زمین تخت درحال حرکت است و هیچ انحنایی مانع نور آن نمیشود بلکه این لایه متراکم جو است که مانع رسیدن نور خورشید به ناظر است.

توضیح آزمایش:

بعد از آماده سازی محیط مایع(شکر با چگالی بالا) و پس از دادن زمان کافی برای رسوب و شکر در آب، شکر باعث میشود تا در آب سطح های مختلفی از چگالی با توجه به عمق ایجاد شود( مانند جو زمین). عمیق ترین قسمت از ظرف دارای بیشترین چگالی است( به علت رسوب و اشباع شکر در آب) و به همین علت است که سطح های مختلف با چگالی های مختلف ایجاد شدند. عمیق ترین قسمت دارای بیشترین تراکم و بالاترین قسمت دارای کم ترین تراکم است و این بسیار شبیه به لایه های اتمسفر زمین است.

در هنگام آزمایش، سطح هایی که شکر در آن حل شده است باعث میشوند تا نور به سمت پایین خم شود. وقتی که نور از یک محیط متراکم تر عبور میکند، انرژی پرتو نور به شدت کاهش یافته و رنگ قرمز را در خورشید نمایان میسازد. ما در این آزمایش میتوانیم نکات مشترک بسیاری بین نتایج حاصل و غروب خورشید واقعی ببینیم.

نکته جالب درباره آزمایش این است که نور لامپی که استفاده شده بود تغییر رنگ داد. به عبارت دیگر با فاصله گرفتن از دوربین به علت عبور نور از محیط متراکم رنگ نور از سفید به زرد،نارنجی و در آخر قرمز تغییر کرد درست همانند یک غروب خورشید واقعی. این یک آزمایش علمی است که خودتان نیز میتوانید در خانه آن را انجام دهید.

ابزار و وسایل مورد نیاز برای آزمایش:

یک محیط مایع (آب) تهیه کنید و شکر را به آن اضافه کنید. حدود ۴۸-۲۴ ساعت به شکر زمان دهید تا در آب رسوب کرده و اشباع شود. سپس محیط مایع آزمایش شما آماده است.

 • ۲۰ لیتر آب
 • ۶ کیلو گرم شکر سفید
 • لامپ LED 
 • تخته پلاستیکی یا هر چسب و وسیله ای برای مهر و موم که مقاوم در برابر آب است.
 • ظرف استفاده شده: طول ۱۰۰ سانتیمتر و عرض ۱۰ سانتیمتر. ارتفاع در حدود ۳۰ سانتیمتر

طلوع و غروب خورشید تنها چیزی را که به اثبات میرساند تخت بودن زمین است چرا که مطابق آزمایشات مختلف علمی می باشد. قابل تکرار، قابل آزمایش، قابل اندازه گیری و قابل مشاهده. این آزمایش نه تنها اثبات کرد که مدل زمین تخت نیز میتواند دارای طلوع و غروب برای خورشید و دیگر اجرام آسمانی باشد، بلکه اثبات کرد که خورشید هرگز از تمام نقاط زمین در مدل زمین تخت دیده نخواهد شد و دلیل اصلی طلوع یا غروب خورشید تاثیر جو زمین است نه انحنای زمین چرا که زمین انحنایی ندارد و کاملا تخت است. این را آزمایشات مختلف اثبات میکنند و هرگز جزو حرف های بی پایه و اساس نمی باشد.

موفق باشید

Share this post

203 comments

اضافه کنید
  • حسین گودرزی ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۵۳ پاسخ دادن

   یکی از مشکلات درک این موضوع اینست که ما طبق تصورات قبل خورشید رابسیار بزرگ میدانیم
   درصورتیکه خورشید بشیار کوچک وحتی یک سی وششم ازماه کوچک تراست ودرصورت باور این مطلب ومقایسه ان بابزرگی سطح زمین قضییه قابل درک تر میشود
   هرچه خورسید از ما دور تر شود زوایه شکست بیشتر میشود واین باعث ایجاد تاریکی میگردد

   • ماشا ۲۴ آذر, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۳۴ پاسخ دادن

    اتفاقا خورشید از ماه بزرگتره و همینطور فاصله اش از زمین بیشتره. اینو ما از خسوف میفهمیم چون این خورشید هست که از پشت ماه عبور میکنه پس یعنی در فاصله دورتر و مدار دورتری از ماه قرار داره در عین حال گذر خورشید از پشت ماه ثابت میکنه که خورشید از ماه بزرگتره چون وقتی در کسوف کامل خورشید پشت ماه قرار میگیره کاملا هم اندازه با ماه به نظر میاد پس وقتی جسمی از جسم دیگری دورتر باشه ولی در صورتی که به شکل موازی در پشت اون قرار بگیره و هم اندازه جلوه کنه قطعا جسم دورتر بزرگتره

  • حسین گودرزی ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۰۳ پاسخ دادن

   برای درک بهتر موضوع باید بدانیم که خورشید بسیار کوچک است وحدود یک سی وششم از ماه هم کوچک تر است وهر چه منبع نور از شخص دورتر میشود ضریب شکست بیشتر میشود واین باعث ایجاد تاریکی میشود

 1. سعید جعفری ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۰۷ پاسخ دادن

  این آزمایش چیزی رو ثابت نمیکنه. موارد متعددی در دنیا وجود داره که از طریق روش های مختلف قابل اثبات و نشان دادن هستن. پس اینکه یک پدیده رو با روش دومی بشه آزمایش کرد و به نتایج مشابه روش اول رسید، دلیل بر اشتباه بودن روش اول نیست! چرا که پدیده طلوع و غروب خورشید رو میشه براحتی با یک توپ هم که معرف مدل کروی هست، آزمایش کرد و نشان داد.
  ضمنا همونطور که دیگر دوست عزیز اشاره کردن، با فرض اینکه زمین تخت باشه و خروشید همیشه بالای سر زمین بچرخه، حتی در دورترین نقطه هم نباید نور خورشید کاملا از بین بره به طوری که تاریکی مطلق روی زمین بوجود بیاد چرا که با نگاه به آسمان شب، میبینید که نور دورترین ستاره ها هم بالاخره تونستن به زمین برسن، چه برسه به فاصله خورشید تا زمین. پس در غلیظ ترین جو و دورترین فاصله خروشید تا زمین، نورش باید از بخش تاریک زمین براحتی قابل رویت باشه.

  • flatearther ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۱ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   مدل کروی نمیتواند طلوع و غروب را دقیقا مانند آنچه در حقیقت میبینیم نشان دهد اما با روشی که معرفی کردیم شما میتوانید دقیقا یک غروب(یا طلوع) را بسازید. نکاتی را درباره خورشید در نظر نگرفتید. خورشید بسیار کوچکتر از زمین است و البته بر فراز زمین تخت درحال حرکت است. آیا یک لامپ کوچک میتواند تمامی زمین فوتبال را روشن کند؟ قطعا خیر. ستارگان مستقیما در بالای سر هستند و میبینید که وقتی به افق نزدیک میشوند نور آنان به نارنجی و قرمز تغییر کرده و سپس ناپدید میشوند چون نورشان از محیط متراکم تری نسبت به موقعیتی که قبلا داشتند عبور میکند. به علت امتداد جو زمین در افق لایه جو بسیار متراکم تر نیز میشود به همین علت است که خورشید تنها در زمانی که در افق باشد به رنگ نارنجی یا قرمز است.
   موفق باشید

   • Ali ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۱۳ پاسخ دادن

    سلام؛من چجوری میتونم با شما دائم در ارتباط باشم؟
    یک سوال
    در جنگ جهانی چطور ژاپن آمریکا رو از اونطرف(شرق به غرب) زد؟
    من یه جا خوندم که این کره بودن زمین رو ثابت کرده
    متوجه شدید؟

   • مسعود ۱۴ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۰۶ پاسخ دادن

    چرا داداش مدل کروی طلوع وغروب رو بهتر از مدل تخت نشون میده خوب در مدل تخت خورشید بالای سر ما در حال گردش است خوب باید طلوع وغروب خورشید از افق نباشه چرا از افق پایین میاد در زمینتخت این مدلی که شما ارایه دادین خورشید بید کم کم محو بشه طبق نظریه شما که میگین خورشید کوچک تر از زمینه نه این که از افق پایین بیاد

   • امیرحسین ۳۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۵۱ پاسخ دادن

    بله یک نور چراغ نمیتواند ورزشگاه را روشن کند، ولی از دور به شکل یک دایره کوچک نروانی دیده میشود، شما با تعریفتان از زمین تخت باید بتوانید یک دایره نورانی در آسمان نشان دهید که اسم ان خورشید زمین باشد که حتی بتوان یک مقداری از حرکت ان را در اسمان احساس کرد.

   • محمود ۲۸ دی, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۰۷ پاسخ دادن

    چطور به قول خودتون قسمتهای ناپدید شده کشتی هنگام دور شدن از ساحل را میتوان با دوربین مشاهده کرد که این رو قبول دارم. اما خورشید هنگام غروب رو نمیشه با دوربسن به صورت کامل مشاهده کرد؟ اگه زمین تخت باشه با دوربین یا تلسکوپ باید بتونسم هنگام غروب و پنهان شدن قسمتهایی از خورشید باز هم بتونیم خورشید رو به صورت کامل ببینیم.. ممنون میشم پاسخ بدید به ایمیلم

  • امیرعباس ۲۰ آبان, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۳۸ پاسخ دادن

   اساس مشکل کروی گرایان پندار اشتباهشان در مورد سایز و اندازه خورشید میباشد …. فرمایش شما متین است در صورتی که اندازه خورشید را همان سایز تعریف شده در منابع هزاران بارممیزی شده و تحمیلی بدانیم که دراینصورت ما دانشجو نبوده ایم و تکرار مکررات کرده ایم حتی به خبط و خطا…. درود برشما

 2. مهدی ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۵۷ پاسخ دادن

  آقای محمد خورشید جرمی هم اندازه ماه است و زمین چندین برابر آن وقتی خورشید در آسمان زمین حرکت میکند قطعا نمیتواند کل زمین را روشن کند بهتر است فیلم حرکت خورشید روی زمین را ببینید متوجه خواهید شد .این توضیح فوق بیشتر برای قرمز شدن خورشید هنگام غروب مصداق داشت

  • حسین گودرزی ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۰۷ پاسخ دادن

   به نظرمن خورشید یک سی وششم از ماه کوچک تر است یا میتوانیم بگوییم سبک تر است چون نیروی گرانشی مرکز زمین(فطب شمال کروییون)باعث میشود که سرعت حرکت خورشید حدود یک سی وششم بیشتر از ماه باشد

 3. هادی ۱۱ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۷ پاسخ دادن

  همیشه اندکی (مثلا یک ساعت) بعد و قبل از ظهر نور خورشید کم تر و بیشتره
  آیا یکم چرخش زمین در مقابل میلیون ها مایل فاصله انقدر نور خورشیدو کم و زیاد میکنه؟
  موقع غروب بعد از گذشت زمان زیادی کم کم هوا از شرق شروع به تاریک شدن میشه و همچنین نقطه ای که خورشید غروب کرده نورانی تره (البته زمین کره ای تو این حالت هم یواش یواش رو به تاریکی ولی نور همچنان میرسه)

  تو کروی بودن و با این فاصله میلیونی از خورشید، چه زمین چرخش کنه چه نکنه چه فرقی داره که میگن ظهر خورشید مستقیم میتابه؟
  ولی تو زمین تخت کاملا واضحه این چون خورشید حرکت میکنه و نزدیک و دور میشه و فاصلش هم این همه نیس

  امروز موقع غروب ماه بیشتر از نصفش روشن بود در حالی که چند روزه همون مسیر رو میره و حلال هم پیدا میکنه و تا زمان دور شدنش هم حلالش همون شکله و البته با جهت خورشید انگار هم خونی نداره
  نورش هم موقع غروب به اندازه ای زیاده که آدم بعید میدونه نور خورشید باشه مگه ماه آینست؟ حتی موقع نصف شب به اندازه ای نور میندازه روی زمین که همه جارو روشن میکنه!

  سوالم اینه در کل، آیا اینا تو کرویت توجیهی (فلسفی :D) دارن؟

 4. سیدمحمد ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۵۲ پاسخ دادن

  صرفا تلاش برای توجیهی تمام عیار
  نقل قول:
  اما این توضیح کاملا غیر علمی و غلط است چرا که مهم ترین پارامتر ها در نظر گرفته نشده اند.

  بدون هیچ دلیلی این رو صرفا غیر علمی میخونید، و نمیگید مهمترین پارامتر چیه!
  و در کمال تعجب بدون دلیل قانع کننده، جو زمین رو به آب و شکر اشباع تشبیه میکنید
  شما تمام تلاشتون رو کردید تا یه چیزی حتی دست ساز (مثل آب و شکر) پیدا کنید تا بشه یه جورایی به زمین تخت نسبتش داد.
  تمام تلاش و تمام همت خودتونو برای اثبات که نه، برای توجیه طلوع و غروب، به همین آب و شکر بنا کردید

  • flatearther ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خب از نظر شما علم چیست؟ علم یعنی قابل آزمایش،قابل تکرار،قابل اندازه گیری،قابل مشاهده و…. اما کدام یک از این روش ها و متد های علمی مدل کرویت زمین را (مخصوصا در مورد طلوع و غروب) تایید میکنند؟ در پست اشاره شد که مهمترین پارامتر ها چه هستند؟ جو زمین یکی از مهم ترین پارامتر ها است که در مدل کرویت زمین در نظر گرفته نشده و عامل طلوع و غروب انحنا زمین نام برده شده است. اما چیزی که دوستان هرگز پاسخ نمیدهند این است که چرا در فصل های مختلف که چگالی جو تغییر میکند ما شاهد طلوع و غروب های متفاوتی هستیم(حداقل ۴ نوع طلوع و غروب که با یکدیگر متفاوت اند).
   آب و شکر باهم محیطی مانند جو زمین ایجاد میکنند. ما توضیح دادیم. محیطی که مانند جو زمین باعث شد تا رنگ نور لامپ به زرد و نارنجی تغییر کند. این محیط به علت وجود شکر دارای سطح های چگالی مختلف است. ما توانستیم با آزمایش حرفمان را به اثبات برسانیم حال شما تلاش کنید با آزمایش حرف خود را اثبات کنید.
   بهرحال ما از آزمایش و روش علمی استفاده کردیم که مدل کروی از ارائه آن عاجز است.
   موفق و سربلند باشید

   • محمود ۲۸ دی, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۱۴ پاسخ دادن

    دوست عزیز پاسخ شما در مورد علم ریاضیات و فیزیک که با ارقام و اعداد بما میگن اجسام در فضا از یک حدی که بزرگتر باشن به ناچار به شکل کره در میان چیه؟ مثل اقماری که وقتی کوچک هستن به شکل سنگ (نامنظم) هستن و اونهایی که بزگتر هسدن به شکل کره. این موضوع تحت تاثیر فشار و گرانش اتفاق میافته. حتی برای گاز و مایعات.چرا زمین نباید ازین قانون پیروی کنه؟

   • بدون نام ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۴۱ پاسخ دادن

    سلام وقت شما بخیر شما میتونید بگید که از کجا فهمیدید که جو زمین در طلوع و غروب خورشید تاثیری نداره؟ اگر نداشت که باید خورشید به یکباره غروب میکرد و همه جا تاریک میشد در حالی که میبینم چن دقیقه قبل از طلوع خورشید و چن دقیقه به از غروبش در آسمان هوا هنوز روشن است یا همین بزرگنمایی خورشید در افق و چندین پدیده دیگر که مربوط به جو زمین است در واقع در کرویت زمین همیشه یک طرف روشن و یک طرف تاریک است و ما در حال تغییر مکان بین این دو حالت هستیم و نکته جالب درباره حرف های شما اینجاست که ستاره قطبی در آسمان در نیمکره جنوبی به علت اتمسفر دیده نمیشود و خورشید به این بزرگی هم همین حالت را دارد

 5. امید ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۴ پاسخ دادن

  سلام . غروب خورشید صحیح .
  اما طبق حرف های شما اگر خورشید کوچیکه و شما اونو به لامپی توی زمین فوتبال تشبیه میکنید ، نمیتونه نصف یک صفحه ی دایره ای شکل رو روشن کنه و نصف دیگه تاریک باشه . اگر اینجوریه ساعاتی که هوا روشنه می بایست ۱۲ ساعت نبود شاید ۸ یا ۹ ساعت و یا کمتر روز می بود . اگه میشه منو راهنمایی کنید . ممنون .

  • flatearther ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۷ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خورشید بر فراز زمین تخت درحال حرکت است(در یک مدار دایره ای) و بسیار کوچکتر از زمین است. به عنوان مثال وقتی خورشید در شرق است، غرب شب است و برعکس. همانطور که در این پست خواندید نور خورشید نمیتواند به همه نقاط زمین برسد و نقاطی که نوری به آن ها نمیرسد شب است.
   موفق و سربلند باشید

   • محمدرضا ۳ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۴۴ پاسخ دادن

    اگر زمین به شکل دیسک تخت باشد پس وقتی خورشید بر روی این دیسک می چرخد ما باید تشعشات آن را درشب وقتی نقطه مقابل دیسک قرار دارد تا گرد‌‌ش خود را کامل کند در آسمان شب مثل شفق در قسمت شمال ببینیم ولی اینگونه نیست

 6. امید ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۱۴ پاسخ دادن

  خب میدونم . من میگم چرا ما ۱۲ ساعت روز داریم . منظورم اینه که وقتی یه لامپ روشن میشه نورش بصورت یک دایره پخش میشه . و اون طیف نور دایره ای شکل خورشید بخواد روی یک دایره بچرخه تعداد ساعات روز کمتر از شب میشه .
  امید وارم منظورمو رسونده باشم 😕😆

  • flatearther ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۱۷ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خیر ساعات روز کمتر نمی باشد. چرا؟ چون تا زمانی که کشور ها داخل محدوده نور خورشید هستند روز وجود دارد. و این ساعات روز با توجه به تابستان یا زمستان (مایل تابیدن یا مستقیم تابیدن خورشید) تغییر میکنند. به عنوان مثال وقتی خورشید در تابستان بصورت ۹۰ درجه میتابد، کشور ایران در مرکز محدوده نور خورشید است و کشور هایی که در نزدیکی لبه این محدوده قرار دارند فصل زمستان را تجربه میکنند چون خورشید بصورت مایل به آن ها میتابد.
   امیدوارم متوجه شده باشید
   موفق باشید

   • سعید ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۵۳ پاسخ دادن

    درود
    خب این مربوط به فصل هاست. سوال ایشون در خصوص یه روزه. اگر امکان داره، تصویری ارائه بدید که در اون خورشید بر فراز زمان تخت، نیمی از زمین رو روشن کرده. البته با رعایت حدودی نسبت ابعاد زمین و خورشید. در انیمیشنهایی که از چرخیدن خورشید بالای زمین تخت ارائه شده، سطح روشن زیر خورشید، یکباره در وسط زمین تاریک شده. که قدری غیر واقعیه. اگر ممکنه آزمایشی طراحی کنید که بوسیله لامپ یا چراغ قوه و تاباندنش روی یک سطح صاف مثل زمین تخت، کاری کرد که نصف دایره زیرین روشن بشه و نیمه دیگه تاریک. سپاس

    • flatearther ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۲۲ پاسخ دادن

     سلام
     این موضوع کاملا ساده است و نیازی ندارد که بارها و بارها توضیح دهیم. توضیحی که بنده دادم مربوط به فصل ها نبود بلکه مرتبط با محدوده نور خورشید بود که همان ساعات مختلف را ایجاد میکند.
     لطفا مقاله کامل زمین تخت را در این مورد چک کنید:
     http://yon.ir/x44wg

     موفق باشید

 7. امید ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۶ پاسخ دادن

  مثلا تصور کنید ما روی زمین یک سطح دایره ای شکل بزرگی رو در نظر گرفتیم به عنوان زمین تخت . و یک لامپ هم در مسیر دایره ای شکل بر بالای زمین به گردش در می آوریم . نور پخش شده از لامپ بصورت دایره ، زمین رو روشن میکنه . پس مقدار مساحتی که روشنه کمتر از مساحتی است که تاریکه در صورتی که ما ۱۲ ساعت روز داریم و ۱۲ ساعت شب .
  منتظر جوابتون هستم . ممنون ☺

  • مهدی ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۰۲ پاسخ دادن

   سوالتون رو خیلی خوب ارایه کردید. برای من هم سوال بود. علاوه براین در مورد قطب جنوب در مدل زمین تخت نمیدونم چه طور شش ماه شب و شش ماه روز رو میشه توجیح کرد.
   یک چیز دیگه رو هم اگر میشه جواب بدین ممنون میشم. ابعاد جهان در مدل زمین تخت مانند قطر زمین تخت ، نقشه ای از زمین تخت همراه با یک مقیاس خطی بر اساس کیلومتر مشابه تمام نقشه های معمول ، ارتفاع جو زمین ، فاصله و ابعاد ماه و خورشید و ستارگان از زمین و نسبت به خودشون و اینکه تمام این گنبد دارای جو هست یا خیر و اگر نیست بین انتهای جو ماه و خورشید و ستارگان دقیقا چه چیزی و با چه فواصلی وجود دارند.

   • flatearther ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۲۰ پاسخ دادن

    سلام خدمت شما
    در رابطه با قطب جنوب این متن را بخوانید:
    روز ها در آنتراکتیکا،باتوجه به طلوع و غروب سریعتر، نسبتا کوتاهتر نسبت به مکان های دیگر بر روی زمین است. از حدود ماه می تا ژوئیه،هرسال شب دائمی وجود دارد و خورشید هرگز در افق آنتراکتیکا دیده نمیشود. آن ها به ما دروغ گفتند و ادعا کردند آنتراکتیکا مانند آرکتیک(شمال) خورشید نیمه شب دارد.
    شما میتوانید کلیپ های بسیاری از خورشید نیمه شب آرکتیک پیدا کنید حتی میتوانید این خورشید نیمه شب را در آرکتیک بصورت آنلاین در برخی از این کلیپ ها مشاهده کنید اما موضوع درباره خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا فرق میکند زیرا کلیپ های ۲۴ ساعت خورشید از آنتراکتیکا محدود و البته فیک و جعلی هستند.
    در اکثر این کلیپ ها از خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا صحنه های کات و حذف شده و حتی صحنه های اضافه شده میبینید.
    خورشید در ظهر، در آنتراکتیکا هرگز بطور مستقیم در بالای سر در طول سال دیده نمیشود
    خورشید نیمه شب، برخلاف نظر مخالفان زمین تخت، اثبات میکند که مدل زمین کروی غلط است
    اگر زمین یک کره بود که به دور خورشید درحال چرخش است، تنها جایی که چنین پدیده ای به نام خورشید نیمه شب رخ میداد فقط در قطب ها قابل مشاهده میشد.
    دیگر نقاط از ۸۴ درجه عرض جغرافیایی به سمت پایین نمیتوانستند هرگز،صرف نظر از هر شیب یا انحراف،خورشید نیمه شب را بصورت متوالی ببیند
    برای دیدن خورشید برای یک دوره کامل در مدل زمین کروی در نقاطی به جز قطب ها، شما مجبورید که مایل ها و مایل ها از زمین و دریا برای بخشی از این دوره را نگاه کنید
    هرکسی در زیر نقطه و خطوط موازی ۸۹ درجه باشد، هرگز نمیتواند خورشید را به مدت ۷۲ ساعت ببیند زیرا زمین یک کره است اما در حقیقت شما میتوانید در ۶۵ درجه از شمال(زیر۸۹ درجه) خورشید نیمه شب را ببینید و این یکی دیگر از دلایل تخت بودن زمین است و ثابت میکند مدل کروی نمیتواند خورشید نیمه شب را توجیه کند
    خورشید میتواند برای روز ها در تابستان شمالی دیده شود و این ثابت میکند که یک مشکلی با فرضیه زمین کروی وجود دارد!
    علاوه بر این چرا خورشید نیمه شب در جنوب(در آنتراکتیکا) هرگز از مناطق جنوبی در طول تابستان جنوبی دیده نمیشود؟
    کاپیتان کوک به ۷۱ درجه از منطقه جنوبی رسید،ودل در ۱۸۹۳ به ۷۴ درجه از منطقه جنوبی رسید و جیمز سی راس در ۱۸۴۱ و ۱۸۴۲ به ۷۸ درجه از منطقه قطبی رسید!
    اما هیچ کدام از آن ها گزارشی از دیده شدن خورشید در نیمه شب ندادند.
    -توماس وینشیپ-
    کیهان شناسی زتتیک

    کروی گرایان هرگز نمیتوانند این را توضیح دهند که چرا هرگز خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا در مناطق جنوبی در طول یک سال دیده نمیشود.
    انجمن جغرافیایی سلطنتی بلژیک در Expedition Antarctique Belge ثبت کرده است که در شدیدترین زمستان قطب جنوب، از ۷۱ درجه عرض جنوبی به بعد، خورشید در ۱۷ می غروب کرد و هرگز در افق تا ۲۱ جولای دیده نشد.
    این کاملا درتضاد با مدل زمین کروی است، اما به سادگی توسط مدل زمین تخت توجیه میشود
    خورشید نیمه شب از ارتفاع بالا در دورترین نقطه و عرض های جغرافیایی شمالی در طول تابستان شمالی دیده میشود، زیرا خورشید در داخلی ترین مدار خود درحال چرخش به دور مرکز شمالی است
    به همین ترتیب،در دورترین عرض های جغرافیایی جنوب در طول تابستان آرکتیک، خورشید به طور کامل به مدت دو ماه از دید ناپدید میشود چون در مدار شمالی است.
    یکی از کلیپ های جعلی خورشید نیمه شب در آنتراکتیکا:
    http://www.aparat.com/v/Bw71P

    برای بقیه سوالاتتان هم میتوانید از لینک زیر مقاله کامل زمین تخت را دانلود و مطالعه نمایید تا پاسخ بگیرید:

    http://yon.ir/x44wg

    موفق و سربلند باشید

    • مهدی ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۳۱ پاسخ دادن

     سلام. با تشکر از جواب مفصل تون.
     ۱- متاسفانه نتونستم مقاله مربوط به زمین تخت رو دانلود کنم. البته با موبایل. شاید با کامپیوتر بتونم که بعدا باید اقدام کنم. فقط امیدوارم ابعاد و مقیاسهایی که لازم داریم داخلش باشند. وگرنه بیفایده خواهد بود.

     ۲-در جوابتون از عبارت خورشید نیمه شب استفاده کردید. متوجه منظورتون نشدم. میشه کمی بیشتر توضیح بدید؟منظورم فقط همان عبارت خورشید نیمه شب هست. سایر موارد احتیاجی نیست.

     ۳-سوال دوستمان را هم که در مورد گرد بودن منبع نور به سبک زمین تخت و عدم امکان روشن و تاریک بودن نصف به نصف زمین اگه پاسخ بدید ممنون میشم. به خصوص اینکه در طولهای یکسان جغرافیایی چه در شمالی ترین قسمتهای زمین و چه در جنوبیترین قسمتها ، ساعتهای یکسانی مشاهده میشوند. یعنی خط تغییر شب و روز کاملا صاف هست.

     باز هم سوالات و ابهامات زیادی در مورد نحوه کارکرد صحیح رویدادها در حالت زمین تخت وجود داره که البته برای بحث در مورد اونها نیاز به ابعاد و مقیاسهایی که قبلا گفتم وجود داره که فعلا در دسترس من نیستم. هر وقت تونستم اونها رو مطالعه کنم بقیه سوالاتم رو حتما خدمتتون ارایه خواهم کرد

     با تشکر از،صبر و حوصله ای که به خرج میدید..

     • flatearther ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۰۳

      سلام خدمت شما
      خورشید نیمه شب همان خورشید ۲۴ ساعته در قطب است. پاسخ آن سوال را هم دادیم و اگر مدل زمین تخت را چک کنید به پاسخ میرسید(به خصوص توضیحات و مدلی که در مقاله کامل وجود دارد). امیدوارم بتوانید مقاله را دانلود کنید.
      موفق باشید

 8. هادی ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۱۲ پاسخ دادن

  یه چیز دیگه هم امروز توجهمو جلب کرد که باز براش جوابی ندارم 🤔
  این که با چرخش زمین تو کرویت نور خورشید به ما کم و زیاد میرسه اما وقتی به ماه نگاه میکنیم همه قسمت هاش به یه اندازه نورانیه (منظور اطراف و قسمت های داخلی)!
  البته ماه شدت خیلی زیادیم داره و بعیده که یه آینه باشه! چیزی که از سفرهای ماه از سطحش گرفته شده به نظر نمیاد این قدر نور داشته باشه یا بخوان نورو بازتاب کنن… تو سطحش که نوری وجود نداره! 😕
  در کل در این صورت ماه باید به میزان اندکی تو شب قابل مشاهده میشد نه با این شدت نور! 🤔

 9. سعید20 ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۱۳ پاسخ دادن

  سلام
  یه سئوال برام پیش اومد اونم اینکه در صورت تخت و گرد بودن زمین مثل سکه، دور تا دور زمین چیه؟ کوهه مثلا اگه بری دور این زمین تخت ممکنه بیفتی کجا؟
  ممنون

  • حسین گودرزی ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۲۰ پاسخ دادن

   من جدیدا این کانال روپیدا کردم
   ولی به نظرمن زمین بی نهایت ادامه داره ومادر نقطه ای از ان زیر حباب زندگی میکنیم که محصور به کوههای قاف است ودبعد از کوههای قاف یعنی بیرون از گنبد زمین همچنان ادامه دارد تا بینهایت
   به اعتقاد من بالا وپایین وجود دارد وزمین بسیار پهناور است وهمچنان ادامه دارد

 10. امید ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۳۷ پاسخ دادن

  ببینید . در مورد سوال قبلم راستش من نفهمیدم 😆😆 . شاید من نمیتونم خوب برای خودم تصور درستی رو ایجاد کنم . ببینید خورشید اگر کوچک باشه یه محدوده ای رو روشن نگه میداره . اون یک محدوده ی دایره ای شکل است . نور خورشید نمیتونه به صورت یک نیم دایره یا بیضی شکل در بیاد که . پس اگر یک دایره ی کوچیک (نور خورشید ) روی یک دایره ی بزرگتر ( یعنی زمین تخت ) قرار بگیره ، نمیتونه دقیق نصف دایره ی بزرگتر رو اشغال کنه . پس چون دقیقا نمیتونه نصف زمین رو روش نگه داره و نصف دیگه تاریک من یکم گیج هستم الان 😕😕😕
  حالا اون محدوده ی نور خورشید که طبعا دایره ای شکل هست رو بیا دور زمین با سرعتی یکسان بچرخون . یک نقطه هم در نظر بگیر . با ورود محدوده ی نور به اون نقطه ثانیه هاشو بشمار . و با خروج محدوده ی نور ثانیه هاشو بشمار تا یک ورود دیگه . میبنی وقتی که فضا در اون نقطه تاریکه ، ثانیه هاش بیشتره تا وقتی که روزه .
  اگر من در اشتباهم یا نمیتونم خوب تو ذهنم تصورش کنم شما لطف کنید راهنمایی کنید . ممنون ☺☺ . من خودم به نظریه تخت اعتقاد دارم .

 11. سعید20 ۱۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۳۹ پاسخ دادن

  نظرتون در خصوص این مطالب چیه؟

  اسلام به گمان مسطح بودن زمین، رسم نماز خواندن به سوی قبله را بنا نهاده
  اسلام به گمان مسطح بودن زمین، رسم نماز خواندن به سوی قبله را بنا نهاده
  خبرگزاری شبستان: برخی روشنفکران شبهه می کنند که اسلام دینی است که زمین را مسطح می‌داند و به همین جهت، رو به قبله بودن را در نماز وضع کرده در حالی‌که زمین کروی است و در هر جای کره که بایستید روی شما در واقع به سوی آسمان است نه رو به قبله.

  گروه قران و معارف خبرگزاری شبستان: در آیات قرآن و سنت پیامبرصلی‌الله‌علیه‌وآله دستور داده شده که برخی اعمال عبادی وغیر عبادی باید رو به قبله انجام شود به عنوان مثال قرآن کریم می فرماید: «فَوَلِّ وجهَکَ شطرَ المسجِدِ الحَرامِ و حیثُ ما کنتُم فوَلُّوا وجوهَکُم شطرَه؛ پس روی به طرف مسجد الحرام کن و شما مسلمانان هر کجا باشید، در نماز روی بدان جانب کنید».[بقره/۱۴۴]

  ازاین آیه روشن می‌شود که مقصود این است که چنان بایستید که بتوان گفت رو به قبله هستید، یعنی اگر بر سطح کره به موازات انحنائی که سطح کره پیدا می‌کند خطی به سوی کعبه رسم شود باید آن خط به سمت و طرف کعبه باشد تا رو به قبله بودن‌ ما صدق پیدا کند؛ اگر چه به لحاظ هندسی آن خط به خود ساختمان کعبه متصل نشود، چرا که ملاک آن است که رو به قبله بودن عرفا صدق کند نه رو به قبله بودن ریاضی.
  برخی از روشن‌فکران امروزی نقدی را بر دین اسلام در موضوع رو به قبله بودن مطرح می‌کنند تا به خیال واهی خودشان دین اسلام را دینی متحجر و به‌دور ازعلم نشان دهند. آن‌ها می‌گویند: اسلام دینی است که زمین را مسطح می‌داند و به همین جهت، رو به قبله بودن را در نماز و ذبح، وضع کرده در حالی‌که زمین کروی است و در هر جای کره که بایستید روی شما در واقع به سوی آسمان است نه رو به قبله. یعنی اگر خط مستقیمی از مکان شما رسم شود آن خط مستقیم به آسمان ختم می‌شود نه به کعبه. اما اسلام به گمان مسطح بودن زمین، رسم نماز خواندن به سوی قبله را بنا نهاده است.

  در پاسخ مختصر به این شبهه باید گفت مقصود از استقبال القبله [رو به قبله بودن] استقبال حقیقی نیست، بلکه منظور، رو به قبله بودن عرفی است؛ علاوه براین،‌ هرگز بر سطح کره امکان «رو به قبله بودن حقیقی» وجود ندارد، پس این اشکال از اساس باطل است.

  اما در پاسخ تفصیلی باید گفت: علم فقه هم‌چون مفاهیم علم شیمی، فیزیک و پزشکی نیست. بلکه مانند علم حقوق، اخلاق، سیاست و … است. و اکثر مسائل علم فقه، امور وضعی و قراردادی هستند که از جانب خدای متعال برای سعادت بشر وضع شده است.

  در مسائل علم فقه، احکام با نگاه فلسفی دیده نمی‌شوند، به عنوان مثال وقتی لباسی با خون نجس شده است علم فقه می‌گوید اگر این لباس بگونه‌ای شسته شود که جرم خون از بین رود، این لباس پاک است و آن لکه‌ای که از خون پس از شستن باقی می‌ماند نجس نیست. اما در نگاه فلسفی، هیچ عرضی بدون جوهر نخواهد بود و قطعا وقتی رنگ خون که عرض است بر روی لباس باقی ماند جوهر که خود ماده خون است نیز بر روی لباس باقی خواهد ماند؛ اما فقه هرگز با این نگاه فلسفی به مسائل نگاه نمی‌کند، چرا که مسائل فقهی تا آن‌جا که شارع مقدس دستور داده باید انجام شود نه بیشتر و نه کمتر.

  نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که مراد از قبله ساختمان کعبه معظمه نیست، بلکه منظور مکان کعبه و فضای بالای آن است تا آسمان.[۱] مکان کعبه، از اعماق زمین تا نهایی‌ترین قسمت آسمان امتداد دارد به نحوی که اگر بر فرض، زمانی کعبه به وسیله سیل و مانند آن ویران شود، چنین نیست که قبله‌ای وجود نداشته باشد، و وجوب توجه به این نقطه، از بین برود و ساقط ‌شود، بلکه آن فضا و بُعد خاص غیر قابل تغییر و تبدیل که از اعماق زمین تا اوج آسمان امتداد دارد، قبله است.[۲] این خانه کعبه، در جان قبله قرار گرفته است؛ از این رو درباره کسانی که در اعماق زمین و یا در ارتفاعات کوه رو به جهت قبله نماز می‌‌خوانند، هم رو به قبله قرار گرفتن، صادق است.[۳]

  نکته دیگر اینکه برای رو به قبله نماز خواندن، فلسفه‌هایی همچون حفظ اتحاد و یکپارچگی مسلمانان و نیز حفظ استقلال شریعت اسلامی از سایر ادیان[۴] ذکر شده است.

  به علاوه این‌که قرآن در موارد متعدد و در زمانی که اعتقاد عمومی مردم بر مسطح بودن زمین بود، به کروی بودن زمین اشاره کرده است که این خود یکی از معجزات علمی قرآن محسوب می‌شود. برای نمونه، خدای متعال خود را در قرآن، رب المشارق و المغارب [معارج/۴۰] معرفی می‌کند در حالی که اگر زمین، مسطح بود تنها یک مشرق و یک مغرب داشت و نه مشرق‌ها و مغربها. بنابراین، این فرض که واجب شدن نماز به سمت قبله، مبتنی بر اعتقاد به مسطح بودن زمین است درست نیست.

  در نتیجه: قرآن خود بر کروی بودن زمین صحه گذاشته است و رو به قبله بودن را به معنای عرفی آن در فقه، اعتبار نموده است نه معنای حقیقی؛ چراکه معنای حقیقی استقبال هرگز بر سطح کره امکان پذیر نیست؛ لذا رو به قبله و کعبه بودن، برای ساکنان مناطق دور دست، شعاع وسیعی دارد و ملاک آن صدق عرفی است، نه صدق ریاضی و فلسفی، بنابراین منظور از استقبال و رو به قبله بودن، آن نیست که نمازگزار به گونه‌ای بایستد که با ترسیم خطی فرضی به عین ساختمان کعبه متصل شود بلکه همین‌مقدار که روی خط به سمت کعبه باشد کفایت می‌کند. با این بیان روشن می‌شود که آن اشکال از اساس باطل است.

   • M.A ۳۰ خرداد, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۳۹ پاسخ دادن

    خاک بر سرتون، در روزگاری که به وسیله علم و تکنولوژی میشه به راحتی شکل و نحوه عملکرد کرات رو فهمید شما گیر مسعله زمین مسطح یا کره ای بودن آن هستید چرا؟
    چون کتاب دینی شما گفته زمین را گستراندیم، هر طور شده تلاش میکنید گفته کتاب دینی خود را ثابت کنید بدون در نظر گرفتن واقعیات و …
    برای همین است که میگویند نباید از افراد مذهبی توقع داشت مسائل را درست و آنطور که هست ببینند آنها مسائل را در جهت اثبات عقاید خود تعغیر و تعبیر و تفسیر میکنند

  • علی نصیرزاده عزیزکندی ۱۷ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۲:۲۰ پاسخ دادن

   سلام دوست عزیز بنده هم این مطلب رو در یه سایت مذهبی خونده ام.
   یه لحظه مجددا فکر کنین و به خودتون بگین شاید اصلا حق با اسلام بوده که زمین رو مسطح دونسته و اینکه از همه مسلمانان جهان در هر جاییش خواسته رو به قبله ( در مقیاس بزرگی فرقی نمیکنه با شهر مکه) نماز بخونن منظورش همین بوده که تفکر کنن که حتما زمین تخته که خداوند برای برملا کردن یک دروغ بزرگ در آینده بر این پافشاری کرده. دروغی که از جریان دجال منتشر شده و عالم رو فراگرفته.
   برای همین لطفا روی این موضوع فکر کنین. که قبله نما چطوری کار میکنه؟ چطوری در همه جای زمین فقط و فقط یک جهت رو به سمت قبله نشون میده؟ آیا این با مدل کروی بودن زمین سازگاری داره؟ یا فقط بر مبنای زمین تخت امکان داره.
   دوست عزیزم نقطه مقابل شهر مکه ( کعبه ) رو در حالت کروی در اون یکی نیمکره اش تصور کنید. قبله نما چه جهتی را باید نشان دهد.؟ چگونه می تواند یک جهت را نشان دهد در حالی که هزاران جهت که هیچ بی نهایت جهت به سمت قبله می تواند باشد؟ چون روی کره وقتی در دو نیکره متفاوت هستیم با بی نهایت جهت میتوانیم به نقط مقابل برسیم.
   بله دقیقا برای همین تخت بودن زمین است که قبله نما می تواند درست عمل کند. و حق با اسلام و قران است.
   دوست عزیزم اتفاقا این آیات قران نشانه ها و اسرار عظیمی از طرف خدا برای برملا کردن دروغ شیطانی دجال بوده است. ولی متاسفانه چون دین مداران ما بر عمق فاجعه واقف نبوده اند سریع و عجولانه تفاسیری را برای رد این موضوع آورده اند که نکند آنها بر اسلام خرده بگیرند که اسلام خرافات میگوید و زمین را تخت در نظر میگیرد و سریع در دام دجال افتاده اند. در نهایت توجهتون رو جلب میکنم به آیه سی و سوم سوره ابراهیم :” وَسَخَّرَ لَكُمُ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ دَائِبَيْنِ وَسَخَّرَ لَكُمُ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ” یعنی : و خورشيد و ماه را كه پيوسته روانند براى شما رام گردانيد و شب و روز را [نيز] مسخر شما ساخت.

  • محسن ۱۲ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۱۰ پاسخ دادن

   سلام
   در مورد بحثی که شما در مورد قرآن و معانی فقهی و غیر علمی قرآن فرمودید باید بگم
   اولا که ما قرآن را کتابی آسمانی، مربوط به تمامی اعصار و سالها و کامل ترین منبع علم و دانش و تمامی علوم و از برای تمامی انسانها و کشور ها با تمامی تفاوتها و نگرش ها میدانیم…
   اگر به واقع این موضوع را قبول داریم با سفسطه و برگردان آن نباید موجبات گیجی و کج روی انسان ها رو باعث بشیم.
   اگر زمین کروی و دوار و آنچنان که گرفتید دارای بیشمار شرق و غرب باشد….
   شما رو به هر طرفی که نماز بخوانید رو به کلبه،مکه و مسجد الحرام هستی….
   در ضمن تمامی قوانینی که در ادیان ایجاد شده اند فقط جهت کنترل و ایجاد یک نظم نوین مقابل ادیان گذشته که آنها را هم یک پروردگار بر روی زمین آورده است ایجاد شده اند.
   آیا خداوند بزرگ و قادر …. اجازه ورود دین و خدایی بجز خود را در روی زمین میدهد و یا مانند صدها داستان گفته شده در ادیان انسانهایی که به راه کج میروند را مجازات و از روی زمین محو می گرداند.
   و اگر چنین است چگونه ادیان دروغین امکان ایجاد شدن در دل انسان ها را داشته اند. و چگونه است که انسان ها هر آنچه که در منفعت خود است از ادیان قبول دارد و در دیگر قسمت های آن منکر است.
   در هیچ کجای دین اسلام به کروی بودن زمین اشاره نشده است … اما در بسیاری از آیه ها به گسترانده و پهن کردن و صاف بودن زمین اشاره کرده است
   البته صاف بودن زمین چه درست و یا غلط در تمامی ادیان الهی اگر آنها را قبول داشته باشید اشاره شده است….
   اما دانشمندان در دوره های مختلف با در دست داشتن شواهدی که فقط برای آنها مستحب شده بود زمین را کروی اعلام میکردند.
   که این نظریات آنها همواره توسط مبلغان و روسای دینی آن دوران به ستیزه و شرک و دروغ گویی متهم و با آنها مخالفت شده بود چرا که نظریات آنها مخالف عقاید و کتب دینی آن زمان…… و صد البته مخالف و معاند سود جویی و در راس بودن آنها و دنیا و تفکراتی که برای مردم آن دوران ساخته بودند می‌شد.
   در کل تا هرکدام از نظریات ارایه شده ثابت و بصورت علمی و عملی به نظر عموم نرسد هیچ یک از دو نظریه سندیت ندارند…
   اگر زمین گرد انگارها بتوانند سفری از نیم کره شرقی به نیم کره غربی زمین بصورت تمایز لپ و بدون دستکاری و فتو شاپ ارایه دهند و یا فیلمبرداری بدون توقف از خروج از جو زمین و شواهد واقعی از گرد بودن آن ارایه دهند من زمین را کروی……
   و کارد تخت گرایان بتوانند اثباتی در مقابل موارد گفته شده بالا ارایه دهند همه مردم زمین را تخت….
   خواهند دانست.

 12. حسن ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۰۱ پاسخ دادن

  سلام
  زمانی که خورشید به انتهای خط رسید در این آزمایش شما
  چگونه دوباره طلوع خواهد کرد؟
  مگر اینکه حول یک دایره بچرخد یا دایره حول خورشید بچرخد

  باشد زمین تخت است
  چرا اگر بخواهیم همینطور تا آخر زمین راه برویم از آنطرف نمی افتیم پایین و دوباره سر جای خود باز میگردیم داداچ?

  • flatearther ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۵۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خورشید بر فراز زمین تخت در سه مدار دایره ای به دور مرکز زمین (قطب شمال) درحال چرخش است و به همین علت است که دوباره طلوع میکند. پروسه غروب را برعکس تصور کنید میشود طلوع.
   جایی برای سقوط وجود ندارد. نقطه پایانی زمین قطب جنوب است و اگر بخواهید فراتر بروید(در صورت امکان) به گنبد آسمان میرسید. شما اگر از ایران یک مسیر هوایی را شروع کنید خود به خود دوباره به ایران باز خواهید گشت و این مسیر در زمین تخت نیز ممکن است. کافیست نقشه زمین تخت را چک کنید. (مثلا مسیر هوایی از ایران به آلمان و از آلمان به آمریکا و از آمریکا به ژاپن و از ژاپن دوباره به ایران. همه این هارا بهم متصل کنید. در نقشه زمین تخت نیز ممکن است و البته دلیلی بر کرویت زمین نمی باشد.
   موفق باشید

 13. سعید ۱۸ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۰۷ پاسخ دادن

  با سلام خدمت ادمین عزیز
  در مدل زمین تخت خورشید باید در آسمان شب دیده بشه نه بصورت کاملا نورانی ولی بالاخره باید دیده بشه مث بقیه ستاره ها
  اگر میشه جوابمو بدین،ممنون

 14. سارا ۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۲۶ پاسخ دادن

  طبق این مدل انیمیشن که طراحی کردین پس خورشید باید خیلی خیلی کوچکتر از سطح زمین باشه
  پس اگر ما هواپیما سوار بشیم و از سطح زمین فاصله بگیریم در واقع تو یه مسیر هایی به خورشید نزدیک میشیم قاعدتا باید خورشید رو خیلی بزرگتر از چیزی که از روی زمین دیده میشه ببینیم پس چرا اینطور نیست؟

  • flatearther ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۷ پاسخ دادن

   سلام مجدد خدمت شما
   خورشید در ارتفاع ۳۰۰۰ مایلی قرار دارد (حدود ۴۸۰۰ کیلومتری) و از زمین بسیار کوچکتر است اما سقف پروازی هواپیما مسافر بری ۲۰ کیلومتر است و در این ارتفاع بسیار کم هیچ تغییری سایزی دیده نمیشود.
   موفق باشید

   • S.A ۹ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۳۸ پاسخ دادن

    باسلام

    اصلا این ارتفاعی که برای خورشید در نظرگرفتید منطقی نیست.
    با این فرض شما باید قطر خورشید رو روی قله دماوند یک دهم درصد بزرگتر اندازه اون در سطح دریا اندازه گیری کنید.

    یک دهم درصد با توجه به تکنولوژی های امروزی عدد معناداریه. و قابل چشم پوشی نیست.

 15. سارا ۲۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۴۵ پاسخ دادن

  ممنون میشم به این سوال هم جواب بدین چطور دانشمندان ناسا تاریخ سال و روز و ساعت و دقیقه و حتی ثانیه تمام خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی و بارش شهابی و … میتونن پیش بینی کنن؟
  اگر فرضیه کروی بودن زمین اشتباه باشه پس باید همه پیش بینی هاشون هم اشتباه باشه؟

  • flatearther ۲۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۸ پاسخ دادن

   ” مردم فکر میکنند پیش بینی کسوف و خسوف با دقت بسیار بالا توسط علم مدرن یکی از دلایلی است که ثابت میکند مدل خورشید مرکزی درست است.
   اما حقیقت این است که در هزاران سال قبل حتی قبل از سو سو زدن مدل خورشید مرکزی در ذهن کوپرنیک، تمدن های باستانی در سراسر جهان قادر بودند کسوف و خسوف را بصورت دقیقی پیش بینی کنند با اینکه آن ها به زمین مسطح و ثابت معتقد بودند اما محاسباتشان بصورت دقیق بود.
   بطلمیوس در یک قرن پس از میلاد مسیح توانست گرفتگی هارا برای ۶ سال پیش بینی کند! با اینکه او متعقد به زمین مرکزی و ثابت بود اما توانست این پیش بینی را با دقت بالایی درست مانند پیش بینی های علم مدرن انجام دهد. (آیا در آن زمان نرم افزار و سیستم های پیشرفته امروزی وجود داشت؟)
   در ۶۰۰ قبل از میلاد، تالس نیز توانست یک گرفتگی را پیش بینی کند.
   گرفتگی ها به طور منظم در چرخه ۱۸ ساله رخ میدهند، بنابراین صرف نظر از مدل زمین مرکزی،زمین مسطح،خورشید مرکزی و زمین کروی، گرفتگی ها میتوانند به صورت دقیق و مستقل از عوامل موجود محاسبه و پیش بینی شوند. اگر شما چرخه ساروس را در نظر بگیرید چه با مدل زمین مرکزی چه مدل خورشید مرکزی قادرید حرکت اجرام و کسوف و خسوف را پیش بینی کنید. همه چیز بستگی به دوره ساروس دارد. همه چیز در دوره ساروس تکرار میشود و این تکرار از زمانی که بشر حرکت اجرام را ثبت کرده تغییری نکرده است و این خود نشان دهنده سیستم بسته بودن زمین و وجود گنبد آسمان و زمین تخت است و با مدل بهم ریخته کوپرنیکی در تضاد است”

  • حسین گودرزی ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۴۶ پاسخ دادن

   ناسا خود به زمین تخت معتقد است
   ولی ان را پنهان میکند
   ومحاسبات خودرا طبق زمین تخت انجام میدهد
   ناسا بیشتر از هرکسی به تخت بودن زمین اعتیاد دارد
   ولی پروژه کروی را بسط میدهد
   واز این طریق هم بودجه میگیرد وهم میتوانند بر تفکر دنیا چیره شوند

  • flatearther ۲۴ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۲ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   پس این پست را برای چه نوشتیم؟ چرا این مطلب در سایت قرار گرفت؟ که پاسخ به همین سوالات باشد. در هنگام غروب خورشید نور خورشید از محیط متراکم عبور کرده و به سطح زمین نمیرسد اما قله کوه ها روشن است که به تدریج با دور شدن خورشید تمامی نور آن خمیده شده و حتی به قله کوه نیز نمیرسد.
   موفق باشید

 16. مرشاد ۲۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۳۹ پاسخ دادن

  فرضا ما نظریه شما رو قبول میکنیم و خورشید روی یک مدل دایره ای شکل در حال حرکته خب وقتی که هوا تاریک و شب هست شما میگید به دلیل اینه که نور به همه اطراف زمین تخت نمیرسه،خب واقعا اگه نور به همه جای زمین تخت نمیرسه پس چطور تونسته به ماه که بالای محدوده تاریک قرار گرفته برسه و اون رو روشن نگه داره؟

   • مرشاد ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۵۱ پاسخ دادن

    این دلیل قانع کننده ای نیست خب نور خورشید بعد مایل ها فاصله به سطح ماه برخورد میکنه و بازتاب اون بعد مایل ها فاصله به سطح زمین میرسه خب عقل حکم میکنه اون نوری که توسط ماه به زمین میرسه نباید خاصیت اون نور خورشید رو داشته باشه چرا که فقط یک بازتاب از اونه

    • flatearther ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۳۵ پاسخ دادن

     سلام مجدد خدمت شما
     بازتاب از سطح اجسام را تا بحال مشاهده کرده اید؟ گرما نیز منتقل میشود! نور ماه نقره (یا سفید) و سرد است. اگر نور ماه نور بازتابی می بود اولا ماه کاملا زرد رنگ دیده میشد و دوما نور آن گرم بود. فرض میکنیم حرف شما درست باشد! نور ماه نباید هیچ دمایی داشته باشد (نه سرد نه گرم) اما نور ماه محیط را سرد میکند درست برعکس خورشید.
     موفق باشید

  • حسین گودرزی ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۳۰ پاسخ دادن

   به نظرمن علت روشنایی ماه صرفا نورخورشید نیست هرچند که هردو در ارتفاع وخارج از اتمسفر میتواند نور بگیرد
   ولی ماه یک کره است که نیمی ازان با نیم دیگر از جنسی متفاوت ساخته شده
   یک نیمه ان از جنسی مانند خاک وتاریک است ونیمه دیگر جنسی شبیه به فسفر ونورانی دارد
   وباگردشی که میکند ما هرشب بخشی از فسفریک ان را مشاهده میکنیم

 17. مرشاد ۳۰ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۵۸ پاسخ دادن

  البته لازم نیست جای دوری بریم شما یه تلسکوپ بردار یا یه دوربین نیکون رو سطح ماه زوم کن قشنگ میتونی چاله هاشو تماشا کنی وقتی روی یه سطح کروی چاله داره پس اونجا سطح سنگی داره و هیچ سطح سنگی تا کنون کشف نشده که از خودش نور بده

  • flatearther ۳۱ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۳۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   چطور مطمئن هستید سطح ماه سنگی است؟ آلومینیوم را زیر میکروسکوپ ببینید! تمام سطح آن مانند ماه دارای حفره است! آیا باید نتیجه گرفت آلومینیوم توسط شهاب سنگ ها بمباران شده و از جنس سنگ است؟
   موفق باشید

 18. ج.ب. ۶ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۲۳ پاسخ دادن

  سلامن تنجيم تدريس مي كنم اكثرمنجمان قديم توسط زمين تخت استدلال مي كردند وبراي اتفاقات نجومي ازطريق هيئت(آسترونومي)،پاسخ ها ي دقيقي داشتند
  بطوركلي دانش چند هزارساله ي نجومي اززيربنايي متقن برخورداراست،علوم دقيقه درحوزه ي (نظام خود مصحح)قرار دارند كه ممكن است اشتباهاتي مثل خورشيدمحوري براي مدتي سرپابمانندولي محكوم به رفتن خواهندشدچون زيربناي علمي شان ضعيف است

 19. وحید ۲۶ دی, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۱۶ پاسخ دادن

  سلام و درود فراوان
  با این فرضیه که البته الان دقیقا ۳ روزه که کارو کاسبیمو تقریبا تعلیق کرده ام به یقین رسیده ام که دیگه زمین مسطح از حالت فرضیه به نظریه بیش‌تر سوق داده بشه بهتره!!! که البته ذکر این نکته هم خالی از لطف نباشه من خودم فوق لیسانس عمران دارم بله با محاسبات و ادله ایی که آوردید کاملا درسته
  کاملا حق با انجمن زمین تخت گرایانه!!
  اما من ندونستم که این گنبد چیه و جنسش از چیه و اگه با ارتفاع از زمین به اون نزدیک بشیم آیا قادر به لمس اون هستیم یا نه؟؟!!! و در جایی هم گفته شده بود که بالای این گنبد آب بسیار بسیار فراوانی وجود دارد حتی از آبهای کل زمین!!!
  حال با این منطق بخوابین پیش بریم پس خورشید و ماه در زیر این گنبدند و میتونی به سطح ماه قدم بزاریم! و سوالی که ذهنمو مشغول داشته اینه که پس قضیه کهکشان راه شیری و آندرومدا و دیگر کهکشانها و ستاره ها و سیاره ها چی میشن؟! اگه جوابتون این باشه که بالای گنبد آسمان پس باید مابین جنس گنبد آسمان و آب بالای این گنبد فاصله ی بسیار زیادی باشه!! و سوال دیگه پس میتونیم بگیم که کل فضاها بعده سطح تخت زمین آفریده شده ؟؟!یعنی اصلا زمین در فضا نیست این فضاست که بعد از سطح زمین بوجود آمده؟!!!
  ممنون میشم مفصلا خیلی ساده توضیح بدید
  ممنونم

 20. ابوالفضل ۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۹:۱۱ پاسخ دادن

  سلام . به نظرم این که دانشمندا به دروغ بگن زمین گرده نمیتونه منفعتی براشون داشته باشه به جز اینکه بگیم بخوان با دین مسیحیت مخالفت کرده باشن ، ولی الان اکثر کشورها از جمله روسیه ، ژاپن و چین که ارتباطی با مسیحیت ندارن و حتی خود ایران هم ماهواره به فضا ارسال کردن و اگر غیر از این بود اعلام میشد در ثانی در سایه این اعتقاد بشریت به اینهمه پیشرفتهای علمی رسیده پس اگر اعتقادی اشتباه بود این پیشرفتها بدست نمیومد .
  البته شاید بشه به صاف بودن زمین و نبود جاذبه فکر کرد ولی نمیتونه خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی ، چرخش تمام ستاره در آسمان به جز ستاره قطبی ، بارش شهاب سنگ و … رو توجیه کنه .
  به علاوه از نظر عقلی هم زمین دیسک مانند توجیه علمی نداره ( مثلا چی باعث شده که زمین این شکلی بشه ) ارائه نشد .
  با تمام اینها چرا موافقین نظریه زمین تخت عکسی از تخت یا دیسکی بودن زمین نگرفتن که ثابت کنن به بقیه

  • flatearther ۸ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۷:۲۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   همه دانشمندان جهان دروغ نمی گویند. درواقع اصلا یک دانشمند دروغ نمی گوید. یک دانشمند مانند هرشخص دیگری به ترتیب دوران کودکی را در کودکستان، نوجوانی و جوانی در مدرسه و سپس در دانشگاه گذرانده است. این شخص که به آن دانشمند می گویم در سیستم تحصیلی ای درس خوانده و فارغ التحصیل شده که به او این را آموزش دادند که زمین کروی است و به دور یک ستاره به نام خورشید میچرخد. او از دوران کودکی این را پذیرفته و در دانشگاه با زبان ریاضی و بصورت تخصصی آن را آموخته است اما صرفا این موضوع نمیتواند حقیقت محض باشد. او بدون برهان پذیرفت سایه زمین بر ماه می افتد. او در دانشگاه آموخت که آزمایش مایکلسون مورلی اتر را رد کرد اما بارها و بارها اثبات شده که باور های افرادی که به آن ها دانشمند میگوییم غلط و نادرست هستند. منتها این افراد (نه از روی قصد خاصی) از روی لجاجت هرگز قادر به پذیرش یک موضوع برخلاف باور خود نیست. او سال ها درس خوانده و سال ها تلاش و هزینه کرده است تا به موقعیتی که در آن قرار دارد برسد. اگر بفهمد که تمام تلاش ها و باور هایش هیچ و پوچ است دلیلی برای زندگی نمیبیند و این یک حالت روانی است. یک ترس کاذب برای او ایجاد میکند و او هرچه خلاف باور هایش بشنود را با کلماتی مانند سفسطه، مغلطه و فرافکنی یا توهم توطئه توصیف میکند و خود را خلاص میکند.
   مورد دوم اینکه ارسال ماهواره تناقضی با تخت بودن زمین ندارد- ماهواره ها بصورت بالن هستند اما ماهواره هایی که شما درباره آن ها فکر میکنید وجود ندارند:
   http://flatearthfarsi.com/?p=4085

   همه چیز توضیح داده شده. مقاله کامل زمین تخت را بخوانید:
   http://l1l.ir/4eb1

   زمین شکل خاصی ندارد. شکل دیسکی صرفا برای درک بهتر اینطور در نظر گرفته میشود.
   بالن ها و موشک ها نمیتوانند فراتر از ارتفاع معینی صعود کنند و زمین نیز بسیار وسیع است بنابراین نمیشود تصویر کلی ای از زمین تهیه کرد.
   موفق باشید

   • ابوالفضل ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۲:۵۶ پاسخ دادن

    دانشمندان اکثرا انسانهای حق طلب هستند و اتفاقا چون زحمت زیاد کشیدند به دنبال یافتن حقیقت هم خواهند رفت نه به دنبال فریب خود و دیگران به عنوان مثال در سال ۲۰۱۶ اوباما در سخنرانیش از یک فضا نورد که قرار بود برای شبیه سازی سفر به مریخ ۱۲ ماه رو در فضا سپری کنه قدردانی کرد و اون فرد به وسیله یک شاتل به فضا فرستاده شد ، واقعا این همه حرکت و بازی و صرف هزینه و زمان فقط به خاطر لجاجت و اینکه دانشمندان نمیتونن با عقاید گذشتشون کنار بیان ؟
    در مورد ماهواره هم شما به من جواب دادید که ارسال ماهواره منافاتی با زمین تخت نداره ولی توی مقاله ای که لینکشو گذاشتید اصلا ارسال ماهواره رو رد کرده . در ضمن منظور من از منافات زمین تخت با ارسال ماهواره این بود که اگر زمین صاف و بسیار وسیع بود بعد از ارسال ماهواره ( و یا حتی همون بالن که در مقاله ذکر شد ) و مخابره تصاویر به زمین باید تا انتهای افق، فقط زمین رو میدیدیم (مثل کسی که در سطح دریا در حال شنا کردنه و تا انتهای افق فقط آب میبینه) و اونوقت کاملا ، صاف بودن زمین بدیهی بود .
    به علاه تو مقاله هم شما ارسال ماهواره رو محدود کردید به ناسا و روسیه ( که البته باور همکاری این دو با هم برای کسب منفعت با این همه مناقشاتی که با هم دارند کمی سخته ) در صورتی که گفتم الان حتی ایران هم ماهواره به فضا ارسال کرده .
    پس نتیجه میگیریم یا همه (امریکا و روسیه و چین و ژاپن و کره و ایران و …) دارن دروغ میگن و ماهواره نفرستادن به فضا ، یا همه دارن دروغ میگن و بعد از ارسال ماهواره و مشاهده وسعت زمین ، میفهمن که زمین صافه ولی هیچی نمیگن .
    در مورد آخر هم این مطلب که زمین شکل خاصی نداره قابل قبول نیست و مهمترین سوال این نظریه رو بی جواب میذاره . و اگر زمین بسیار وسیع هست و نمیشه نقشه کلی از اون تهیه کرد چطور گوگل ارث نقشه به این وسیعی رو تهیه کرده (توی واقعی بودن این نقشه دیگه شکی نیست) ، اصلا چرا فقط تا ژاپن و آمریکا این نقشه تهیه شده ؟ چرا فراتر از ژاپن و امریکا تهیه نمیشه .
    با همه اینها ، باید حامیان نظریه زمین تخت مستنداتی بصری برای اثبات این تئوری ارائه کنند .
    در ضمن به ستاره قطبی هم اشاره کرده بودم که پاسخی ندادید.

    • flatearther ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۱۰:۵۶ پاسخ دادن

     سلام مجدد
     بر طبق کدام آمار میگویید دانشمندان انسان های حق طلب هستند؟ برای سیستم جهانی بزرگ کردن یک شخص به عنوان دانشمند و علم طلب کار ساده ای است فقط کافیست آن شخص در مسیر اهداف پلید آنان قدم بردارد. برای مثال مطلب زیر را بخوانید- آیا اینان فضانورد و علم دوست هستند یا یک مشت بازیگر؟
     http://flatearthfarsi.com/?p=3311

     ماهواره ای که با توجه به گریز از مرکز و گرانش کار میکند خیر وجود ندارد اما ماهواره هایی که با بالن کار میکنند وجود دارند. هیچ تصاویری نیز توسط ماهواره ها تهیه نمیشود چرا که ماهواره ها نمیتوانند از فضا تصویر تهیه کنند (درواقع تصاویر توسط بالن های آب و هوایی، هواپیما ها، پهپاد ها و…) تهیه میشوند. در تصاویر به علت وجود جو (که شفاف نمی باشد) شما نمیتوانید تا انتهای افق را ببینید به همین دلیل شما معمولا در ارتفاعات یک افق مه گرفته و تار را مشاهده میکنید. (به علت وجود اتمسفر)
     تمامی کشور ها بالن ماهواره ارسال میکنند از جمله ایران که حتی برای پیاده روی مردم تا کربلا از بالن های اینترنت استفاده کرد. با توجه به گنبدی که زمین را احاطه کرده میشود گفت زمین دیسکی شکل می باشد اما باز هم دقیق از شکل زمین مطلع نیستیم. مهم ترین اطلاعاتی که در اختیار داریم این است که با توجه به یکسری آزمایشات و مشاهدات، زمین تخت و ثابت است و این از نظر علمی اثبات شده است. گوگل ارث تنها یک کره گرافیکی می باشد که تصاویر محدودی بر روی آن جمع آوری شده و به شکل یک کره ساخته شده است و قادر به اثبات چیزی نمی باشد. اگر سرزمین های دیگر نیز وجود داشته باشند چون از آن ها تصویر برداری نشده یا تصاویر تهیه شده را منتشر نکرده اند، در آن نمایش داده نمیشود.
     درباره حرکت ستارگان و ستاره قطبی در مقاله کامل زمین تخت چندین صفحه توضیحات کامل ارائه شده مطالعه کنید. ستاره قطبی خود دلیلی بر تخت و ثابت بودن زمین است.
     موفق باشید

   • علی ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۰:۲۷ پاسخ دادن

    اگر چنین است که میگویید دانشمندان در یک سیستم خاص آموزش دیده اند و برایشان سخت است که بپذیرند اشتباه کرده اند پس؛
    ۱_این دانشمندانی که در گفته هایتان به آنها اشاره میکنید که موافق زمین تخت هستند کجا آموزش دیده اند؟!!
    ۲_چرا برای آن ها تغییر عقیده سخت نبوده؟!!

    • flatearther ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۰۶ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     این اتفاق برای عده کمی رخ میدهد چون واقعا کار سخت و دشواری است اما همیشه انسان هایی هستند که بخواهند تمام مسیر اشتباه را برگشته و از مسیر درست ادامه دهند.
     موفق باشید

   • علی ۲۸ آذر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۳۶ پاسخ دادن

    دوست عزیز اصلا با شما موافق نیستم. کی میگه یه دانشمند چون از وقتی چشم هاشو باز می کنه و همه میگن زمین گرد هست و … پس اون هم همه چی رو چشم بسته قبول می کنه. اتفاقا افراد عادی مثل من و … (البته شما رو نمی دونم) ممکنه به راحتی هرچه تو مدرسه و دانشگاه و کتاب ها بهمون بگن رو قبول کنیم اما یه دانشمند (البته نه همه دانشمندها) اینجوری نیستن. خیلی از کسانی که واقعا میشه به انها لقب دانشمند رو داد، خودشون آزمایش های مختلف و زیادی رو انجام می دهند. اگه اینجوری بود دیگه فرقی بین من ادم عادی با یه دانشمند نبود. چطور به فکر من و شما می رسه که روی کروی بودن زمین شک کنیم اما یه دانشمندی که بیش از ۳۰ سال داره در خصوص نجوم و ستاره ها و سیاره ها تحقیق و ازمایش می کن، چون از بچگی اینا رو خونده و یاد گرفته اصلا هیچ شکی نمی کنه. این اصلا جواب منطقی نیست دوست عزیز. یا اینجای جوابتون که می فرمایید اگه اون دانشمند بهفمه که سالها سرش کلاه رفته و از ترس این موضوع هیچ وقت دنبال حقیقت و واقعیت نمی ره، این هم از اون استدلال های خنده داره. اصولا دانشمند و محقق به کسی می گن که سعی می کنه تمام دانشی که داره رو به چالش بکشه. شاید هزاران تا دانشمند پیدا کنی که فرضیاتی که از گذشته وجود داره و یا از مدرسه و دانشگاه یاد گرفته رو نمی تونه کنار بزاره و بر اساس اونها کارش رو انجام می ده اما هستند بسیار محققانی که کارشون همینه که اون فرضیات رو به چالش بکشن.نکته اخر هم اینه که می فرمایید زمین شکل خاصی نداره!!! یعنی چی این جمله؟ صرفا برای درک بهتر اینطور در نظر گرفته میشه!!! این خیلی خیلی مضحک و خنده داره. تا حالا شدهمشاهده کنین وقتی خورشید داره غروب می کنه و از دید شما پنهان شده اما نور مستقیمی از اون به سمت آسمون تابیده شده باشه.راستش اول که مطالب شما رو می خوندم واقعا به شک افتادم (اونم به این دلیل که شما سوالات و یا موضوعاتی رو که مطرح می کردین، چون یا تا اون لحظه به اونها فکر نکرده بودم و یا اینکه استدلال های زمین کروی رو نشنیده بودم و یا اینکه خودم مشاهده نکرده بودم) اما وقتی رفتم و مطالعه کردم دیدم که حقیقت همون زمین کروی هست. هر چند که ابهامات زیادی هم البته وجود داره اما اون ابهامات رو میشه پذیرفت اما هرگز نمیشه بپذیرم که چون تمام دانشمندان در خدمت ماسونی ها و ضد خدا ها هستن، پس همه سعی می کنن سر مردم رو کلاه بزارن تا سازمان های فضایی مانند ناسا مردم رو سرکیسه کنند.یا اینکه بپذیریم یه طرف ماه نور تولید می کنه و دلیل اینکه ما تابش ماه رو می بینیم به خاطر نور خودش هست و البته همین ماه خودش رو در زمان های خاصی خاموش و روشن می کنه.

 21. S.A ۹ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۳ پاسخ دادن

  با سلام

  فرض کنیم مدل شما درست باشه و زمین تخت باشه و خورشید بسیار کوچکتر از زمین و در ارتفاع بسیار پایین تر یعنی طبق گفته خودتون در ارتفاع ۴۸۰۰ کیلومتری. با توجه به مدلی که خودتون ارائه کردید من اشکالاتی رو به مدلتون وارد میدونم که اگر کمی اشراف به شاخه اپتیک علم فیزیک داشته باشید متوجه میشید.
  ۱- از اونجایی که زمان شکست نور وقتی نور به چشم ما میرسه ما تصویر جسم رو در امتداد خط شکست میبینیم، با توجه به مدل شما که در شکلی هم که گذاشتید مشهوده، هرچه به غروب نزدیکتر میشم تصویر خورشید نه تنها نباید به سمت افق برود بلکه باید در بالای سر مادیده شود. که این طور نیست. کافیست خطی مماس بر منحنی پرتو خورشید در مدل خودتون رسم کنید تا متوجه بشید.
  ۲- با توجه به فاصله در نظر گرفته شده برای خورشید در مدل شما. باید بعد از غروب خورشید با یک تلسکوپ و یا دوربین بتوان خورشید را دوباره مشاهده کرد. ولو به صورت بسیار کم نور که همچین چیزی هم تا بحال مشاهده نشده.
  با تشکر.

  • flatearther ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۳۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   با دور شدن خورشید از ناظر، نور خورشید از مسیر بیشتری نسبت به زمان ظهر عبور کرده (از محیط پر تراکم عبور میکند و به چشم میرسید) و به تدریج با دور شدن خورشید این نور دچار خمش شده و به چشم ناظر نمیرسد. در نتیجه در انتها که خورشید غروب کرد ( به قدری از ناظر دور شد که قابل مشاهده نباشد) آسمان افق روشن میشود چرا که نور آسمان را روشن میکند اما نمیتواند به سطح زمین برسد.
   موفق باشید

 22. S.A ۲۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۰:۴۷ پاسخ دادن

  با سلام

  نمیدونم چرا جواب منو ندادید، پس دوباره مسئله رو عنوان میکنم.

  فرض کنیم مدل شما درست باشه و زمین تخت باشه و خورشید بسیار کوچکتر از زمین و در ارتفاع بسیار پایین تر یعنی طبق گفته خودتون در ارتفاع ۴۸۰۰ کیلومتری. با توجه به مدلی که خودتون ارائه کردید من اشکالاتی رو به مدلتون وارد میدونم که اگر کمی اشراف به شاخه اپتیک علم فیزیک داشته باشید متوجه میشید.
  ۱- از اونجایی که زمان شکست نور وقتی نور به چشم ما میرسه ما تصویر جسم رو در امتداد خط شکست میبینیم، با توجه به مدل شما که در شکلی هم که گذاشتید مشهوده، هرچه به غروب نزدیکتر میشم تصویر خورشید نه تنها نباید به سمت افق برود بلکه باید در بالای سر مادیده شود. که این طور نیست. کافیست خطی مماس بر منحنی پرتو خورشید در مدل خودتون رسم کنید تا متوجه بشید.
  ۲- با توجه به فاصله در نظر گرفته شده برای خورشید در مدل شما. باید بعد از غروب خورشید با یک تلسکوپ و یا دوربین بتوان خورشید را دوباره مشاهده کرد. ولو به صورت بسیار کم نور که همچین چیزی هم تا بحال مشاهده نشده.

  اشکالات دیگری هم موجوده که فرضیه شما رو کاملا نقض میکنه، فعلا همین دو اشکال رو اگه برطرف کردید بقیه رو هم مطرح میکنم.
  در ضمن ایکاش یه تالار گفتگو تو سایتتون داشته باشید تا راحت تر بشه بحث و گفتگو کرد. و یا در قسمت ارسال نظر امکان آپلود عکس هم باشه که بعضی مسائل رو بشه با رسم شکل توصیف کرد.

  با تشکر.

  • flatearther ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۲۹ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما.
   ۱- خورشید تنها با توجه به شکست نور در افق ناپدید نمیشود. بلکه عوامل و پارامتر های بسیاری در ناپدید شدن خورشید در افق دخیل هستند.
   چند نمونه به غیر از شکست نور در جو:
   – دمای محیط
   -میزان بخار آب محیط
   -میزان آلودگی هوا
   -موقعیت قرار گیری خورشید در مدار
   -پدیده قرینگی یا mirroring
   – و….
   چندین عامل دست به دست هم میدهند تا خورشید در افق ناپدید شود. حتی گاهی با توجه به مدار خورشید میتوان پی برد که خورشید از ناظر به تدریج دور شده و فاصله میگیرد و این نشان میدهد خورشید درحال حرکت است نه زمین.
   ۲- خیر اشتباه است. زمانی که نور خورشید از مسیر طولانی تر (در افق) به سمت ناظر می آید از محیطی چگال تر نسبت به زمان ظهر عبور کرده و به ناظر میرسد بنابراین زمانی که خورشید درحال دور شدن است نور تحت تاثیر محیط چگالتر قرار گرفته و مسیر آن خمیده میشود و به چشم ناظر نمیرسد. به تدریج با افزایش فاصله خورشید از ناظر ما نمیتوانیم خورشید را مشاهده کنیم چرا که نوری از خورشید به چشمان ما نمیرسد یا به لنز دوربین و یا به تلسکوپ برخورد نمیکند که بتوانید آن را ببینید. علت غلظت لایه پایینی جو زمین می باشد.

   کلیپ های زیر را نیز در این رابطه ببینید:
   https://www.aparat.com/v/9vaUZ
   https://www.aparat.com/v/1wnek

   موفق باشید

 23. محمد جون ۲۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۲۴ پاسخ دادن

  با سلام خدمت شما تخته کم ها/اگر زمین تخت باشد،در هر نقطه از زمین طلوع جداگانه ای نخواهیم داشت/در همین ایران خودمان ،وقتی در مشهد ،ساعت ۵ونیم صبح طلوع خورشید صورت میگیرد و همان روز در ارومیه، ساعت ۶ونیم صبح طلوع خورشید صورت میگیرد محکم ترین دلیل جهان ،برای گرد بودن زمین است/هر آدم خنگی میتونه بفهمه که دلیل تغییر در طلوع خورشید در هر مکان،گرد بودن زمینه/خدا هدایتتون کنه/متاسفم براتون!!

  • flatearther ۱ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   اشتباه نکنید.
   در زمین کروی با چرخش زمین به دور خود شب و روز و طلوع و غروب های مختلفی داریم و این درست! در زمین تخت نیز به همین صورت است. با دور شدن تدریجی خورشید از به عنوان مثال مشهد، ناظر در مشهد خورشید را در حال غروب در افق میبیند درحالی که مثلا در اردبیل خورشید هنوز به افق نرسیده و مقداری تا خط افق فاصله دارد و به این شکل است که زمان طلوع و غروب در سراسر زمین متفاوت است نه یکسان.
   موفق باشید

   • محمد جون ۷ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۳۳ پاسخ دادن

    اولا به من بگویید شما چگونه متوجه شدید که خورشید به دور زمین می چرخد؟ چگونه متوجه شدید که زمین ثابت است؟ خورشید چگونه به دور زمین میچرخد؟؟ بصورت علمی توضیح بدهید اگر سواد دارید و قیاس مع الفارق نکنید لطفا!!
    ثانیا؛
    اگر زمین تخت هست، چه چیزی باعث میشود که در هر نقطه ای طلوع جداگانه ای داشته باشیم؟ اگر زمین تخت هست چرا در نقاط نزدیک به هم مثل مشهد و ارومیه، همزمان طلوع اتفاق نمی افتد؟/و مهمتر اینکه چرا وقتی که مشهد کاملا شب هست و زمین در تاریکی مطلق قرار دارد ،در آمریکا زمین در روشنایی مطلق قرار دارد؟ چرا مشهد بی نهایت تاریک است و آمریکا بشدت روشن؟ عزیزان من ،دلیلی جز گرد بودن وجود ندارد چون این حالت فقط در شرایط گرد بودن اتفاق می افتد نه در شرایط تخت بودن/چرا حقیقت را قبول نمیکنید؟!!!!!!!!!!!دلایل شما ،قیاس مع الفارق است!!!/خدا هدایتتان کند!

    • flatearther ۷ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۱۸ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     واضح است! به بیرون بروید و به آسمان نگاه کنید. آیا خورشید را نمی بینید که از شرق طلوع و در غرب غروب میکند؟ آیا این کافی نیست تا با استفاده از یک روش منطقی و مشاهداتی پی به چرخش خورشید به دور زمین ببرید؟ حال من سوالی میپرسم! شما چگونه اطمینان دارید که زمین به دور خورشید درحال چرخش است؟ شاید زمین به دور ماه درحال چرخش است و خورشید قمر زمین می باشد نه ماه! این را برای بنده اثبات کنید.
     خورشید در یک مدار مخروطی شکل به دور زمین میچرخد که این مدار را میتوان با استفاده مشاهدات خورشید در طول یکسال بصورت ریاضی بدست آورد.
     در زمین کروی با چرخش زمین به دور خود شب و روز و طلوع و غروب های مختلفی داریم و این درست! در زمین تخت نیز به همین صورت است. با دور شدن تدریجی خورشید از به عنوان مثال مشهد، ناظر در مشهد خورشید را در حال غروب در افق میبیند درحالی که مثلا در اردبیل خورشید هنوز به افق نرسیده و مقداری تا خط افق فاصله دارد و به این شکل است که زمان طلوع و غروب در سراسر زمین متفاوت است نه یکسان. خورشید بسیار کوچکتر از زمین است و تنها قسمتی که بر فراز آن قرار دارد را روشن میسازد بنابراین زمانی که در آمریکا هوا روشن است در ایران هوا تاریک است و بالعکس
     موفق باشید

 24. امید ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۳ پاسخ دادن

  فرستنده ها و گیرنده های مایکروویو در فاصله بیشتر از ۴۰ کیلومتری نمیتوانند با هم ارتباط برقرار کنند و باید روی دکل نصب شوند (حتما دکلهای مخابراتی را دیده اید). هر چه فاصله بیشتر شود باید طول دکل ها را بیشتر کرد تا ارتباط را بتوان برقرار کرد. این موضوع با وجود کروی بودن زمین به سادگی قابل توضیح است. در نظریه زمین تخت چگونه قابل توضیح است؟ ممنون.

    • flatearther ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۸ پاسخ دادن

     هرچه از سطح زمین ارتفاع میگیرید از تراکم لایه جوی کاسته میشود و لایه رقیق تر میشود. بنابراین در ارتفاعات امواج با نویز کمتر منتقل میشوند. یعنی در سطح زمین به علت چگالی و تراکم لایه پایینی جو این امواج دچار نویز میشند اما کمی بالاتر از سطح زمین که از تراکم کاسته میشود این امواج به راحتی و با حداقل نویز منتقل میشوند ( یا در فواصل دورتر دچار نویز میشوند)
     موفق باشید

     • flatearther ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۲

      دلیلش را کرویت زمین عنوان کرده اند چون تنها دلیل از نظر آن هاست.
      اما مانند ناپدید شدن کشتی ها در افق، این هم دلایل مختلفی دارد.
      هردو در یک چیز مشترکیم و آن محدودیت این امواج برای انتقال است. شما آن محدودیت را انحنا و بنده نویز در نظر میگیریم. احتمال هردو حالت وجود دارد اما حالت اول دارای مدارکی جهت اثبات نمی باشد
      موفق باشید

     • امید ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۱

      چون قرار است حقیقت را بفهمیم, پیشنهاد میکنم درباره انتشار امواج و نویز بیشتر مطالعه کنید. این موضوع هیچ ربطی به نویز ندارد. رقیق شدن جو در ارتفاعات بالا (مثل قله دماوند) محسوس است نه در ارتفاع ۱۰ متری (یعنی طبقه سوم یک ساختمان).
      برخلاف آنچه گفتید, تمام استدلالها مبنی بر کروی بودن زمین است.
      موفق باشید.

     • flatearther ۶ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۳

      شما گفتید در سطح زمین یعنی ناظری با ارتفاع ۳ متر میتوانیم امواج را تا حداکثر ۴۰ کیلومتر بفرستیم! خب بگذارید محاسبه کنیم.
      سایت محاسبه کننده:
      https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=40&h0=3&unit=metric

      ارتفاع ناظر ۳ متر
      فاصله گیرنده ۴۰ کیلومتر

      انحنای با توجه به این فاصله حدود ۹۰ متر است. یعنی امواج شما از ۹۰ متر انحنای زمین عبور کرده و به گیرنده در ۴۰ کیلومتری رسیده است؟

      با توجه به ریاضیات زمین کروی مورد قبول شما، امواجی که میگویید باید حداکثر تا ۹ کیلومتر مسافت را طی کنند چرا که پس از آن انحنا زمین مانع میشود.
      موفق باشید

     • علی ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۰:۵۴

      یکی از بهترین سوالهایی بود که بعد از اینهمه مدت بودن تو این کانال دیدم.احسنت.عاجز بودن ادمین در پاسخ به وضوح قابل مشاهده است،و همینطور پاسخ غیر علمی ای که میگن در فاصله ی ۴۰ کیلومتری ۹۰ متر انحنا وجود داره که همه میدونیم در هر یک مایل ۸ اینچ انحنا وجود داره یعنی در ۴۰ کیلومتر ۲۴ اینچ که انحنا وجود داره که میشه ۶۰ سانتی متر نه ۹۰ متر.متاسفم برای ادمین

     • flatearther ۱۶ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۰۱

      سلام خدمت شما
      فقط با محاسبات پیش بروید وگرنه حرف شما فاقد ارزش و اعتبار از نظر علمی خواهد بود.
      ما چندین روش برای محاسبه انحنا داریم و اگر فرمولی که با آن ۸ اینچ را محاسبه کردید را با دقت نگاه میکردید، متوجه حضور یک توان ۲ میشدید: M^2 * 8=D
      یعنی مایل به توان ۲
      ۴۰ کیلومتر میشود ۲۴ مایل حال طبق فرمول پیش میرویم و محاسبه میکنیم:
      ۲۴*۲۴ برابر با ۵۷۶ و حال ۸*۵۷۶ جواب میشود ۴۶۰۸ اینچ که میشود ۱۱۷ متر انحنا. یعنی در فاصله ۴۰ کیلومتری از ناظر اگر جسمی ۲۰۰ متری وجود داشته باشد، ۱۱۷ متر از آن توسط انحنای زمین مخفی خواهد شد. درضمن این فرمول و محاسبه ارتفاع ناظر را در نظر نمیگیرد بنابراین معمولا در معادلات این ارتفاع را لحاظ و اعداد را تغییر میدهند و البته برای بهتر و سریعتر انجام شدن کار، از سایت های محاسبه انحنا مانند سایت زیر استفاده میکنند:
      https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=30&h0=10&unit=imperial

      پس ادعای شما مبنی بر وجود ۶۰ سانت انحنا در فاصله ۴۰ کیلومتری نقض شد. ابتدا درست مطالعه و فکر کنید سپس تصمیم به نظر دادن بگیرید.
      این هم لینک همین فرمول انحنا و نحوه محاسبه برای شما دوست عزیز:
      http://flatearthfarsi.com/?p=3994

      درضمن بنده پاسخ ایشان را دادم و بحث تمام شد. موفق باشید

 25. محمد جون ۷ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۸ پاسخ دادن

  باتوجه به ریاضیات زمین کروی مورد قبول ما،امواجی که میگوییم حد اکثر تا ۹ کیلومتر مسافت را طی میکنند ،این درست!
  چون انحنای زمین پس از آن مانع میشود
  اما برای آنکه بر انحنای زمین غلبه کنیم کمی ارتفاع دکل ها را بلند تر میکنیم و مشکل حل میشود
  یعنی شما همین قدر عقلتان نمیرسد که بفهمید برای اینکه امواج به زمین برخورد نکند باید تا حد توان،دکل ها را بلند تر بسازیم؟ واقعا که !!!
  شما که اینقدر بی سواد هستید چرا ادعای علم میکنید
  قیاس های شما هم ،همه اش قیاس مع الفارق است!!!!
  متاسفم برای شما از صمیم قلب*****

   • محمدجون ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۴۶ پاسخ دادن

    چرا وقتی جواب ندارید باز به سراغ قیاس های مسخره میروید
    من به شما گفتم باید برای اینکه امواج به زمین برخورد نکند ،ارتفاع دکل ها را بیشتر کنیم
    آیا حرف بنده برای شما قابل درک نبود؟
    اگر نبوده که معلوم است بی سواد هستید
    اگر هم قابل درک بوده پس قبول کنید که ،زمین گرد است که باعث میشود مهندسین ارتفاع دکل ها را تا حد ممکن زیاد کنند تا امواج به زمین برخورد نکند
    اوکی؟؟
    چرا متوجه نمیشوید؟ شاید قصد و غرضی دارید!!؟

    • flatearther ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۷ پاسخ دادن

     سلام مجدد
     اصلا قیاسی صورت نگرفته. اول مشخص کنید امواج چه مسافتی را طی میکنند تا به انحنای زمین مورد نظر شما برخورد کنند؟ ۹ کیلومتر؟ ۴۰ کیلومتر؟ ۵۰ کیلومتر؟ چقدر؟ با روش محاسباتی این را نشان دهید که امواج چقدر باید مسافتی را طی کنند تا به انحنای زمین برخورد کنند در این صورت گفتگو میتواند بصورت بهتری ادامه پیدا کند. بله زمین گرد است. یک دیسک کاملا گرد است اما کروی نمی باشد.
     موفق باشید

   • امید ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۲۰ پاسخ دادن

    آفرین به پاسخ شما.
    با قبول این که زمین گرداست محاسبه کردید و دیدید که دید مستقیم تقریبا ۱۰ کیلومتر است و ۴۰ کیلومتر نیست.
    اول خوشحالم شما را وادار به مطالعه و تحقیق کردم، و دوم اینکه شما کاملا با قبول اینکه زمین گرد است خواستید پاسخ دهید و حقیقتا به آنچه می گویید باور ندارید. و سوم اینکه به کمک همان سایت ها ببینید با افزایش ارتفاع، دید مستقیم چقدر افزایش می باید، و اینکه به ازاء ۱۰ متر افزایش ارتفاع، جو چقدر رقیق می شود.
    در انتهای این چالش ساده، از شما خواهش می کنم کمی هم تاریخ علم را مطالعه کنید. نظریه شما در قرن ۱۴ به چالش جدی خورد، زمانیکه گالیله نشان داد یکی از داستان های عهد عتیق درباره یوشع نبی و طولانی شدن روز ، قابل توضیح نیست، و به این دلیل تکفیر شد. مشکل باور به تخت بودن زمین نیست. مشکل این است که این روش پاسخ گوی بسیاری از سوالات نیست و در صورت اصرار ، باید مدام آسمان و ریسمان بافت (البته با عرض معذرت ، مثل شما)

    • flatearther ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۴ پاسخ دادن

     سلام مجدد خدمت شما
     در روش علمی هیچ وقت کسی با باور به چیزی محاسبات را انجام نمیدهد. ابتدا با فرض مطرح میشوند. بنده زمین را کروی و حرف شمارا درست فرض کردم و اینگونه محاسبه کردم که اگر زمین کروی باشد، و اگر ناظر در چنین ارتفاعی باشد و همچنین اگر گیرنده امواج در فاصله ۴۰ کیلومتری باشد، این مقدار انحنا باید بین ناظر و گیرنده وجود داشته باشد. آیا این به معنای تایید کرویت زمین و قبول آن است؟ خیر! ما تنها فرض کردیم و فرض کردن دلیل بر صحت یک موضوع نمی باشد.
     درضمن شما بنده را وادار به مطالعه و تحقیق نکردید، عقل و منطق حکم میکند هرچیزی را قبل از پذیرفتن، بسنجیم یا درباره چیزی مطالعه یا تحقیق کنیم. بنده نیز بنابر عادت همیشگی چنین کاری کردم. شما در ابتدا گیرنده امواج را در ۴۰ کیلومتری فرض کردید و ادعا کردید اگر فرستنده امواج در سطح زمین باشد ما قادریم تا ۴۰ کیلومتر امواج را بفرستیم، حال که ادعای شما زیر سوال رفت حرف خود را فراموش کردید؟ درواقع شما مشخص نکردید که فاصله واقعی برای گیرنده چقدر است؟!
     خیر گالیله نتوانست چیزی را به اثبات برساند. ما قبلا به همه این مسائل پرداخته ایم. میتوانید به تاریخچه زمین تخت مراجعه کنید:

     http://flatearthfarsi.blog.ir/1395/11/19/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

     موفق باشید

 26. محمد جون ۷ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۰۷ پاسخ دادن

  قابل توجه همه آدم هایی که به این سایت مراجعه میکنند
  بزرگترین دلیل کروی بودن زمین این است:
  ماه گرفتگی!!!!
  سایه زمین وقتی روی ماه می افتد کاملا گرد است!!
  آیا سایه ی زمین بر روی ماه دلیل روشن و واضحی نیست؟
  بنده طبق تحقیقات گسترده متوجه شدم که کسانی که بر تخت بودن زمین اصرار دارند ،خواسته یا نا خواسته ،از گروه شیطان پرستان هستند!!!
  شما گول نخورید!!!!!!!!!!!

  • flatearther ۷ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۲۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   چطور و از چه روش علمی ای به این موضوع پی بردید که سایه زمین در هنگام ماه گرفتگی بر روی ماه قرار میگیرد؟ برای ما هم شرح داده و اثبات کنید مطمئن باشید ما با جان و دل پذیرای سخنان شما هستیم فقط اثبات کنید که چطور با اطمینان میگویید این سایه زمین است نه چیز دیگری!؟

   • محمد جون ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۳۲ پاسخ دادن

    اگر شماتوانستید ثابت کنید که سایه ی زمین نیست
    من هم ثابت میکنم سایه ی زمین هست؟
    من تلسکوپ و دوربین پیشرفته و مجهز دارم/ومیتوانم به تک تک افراد دنیا بصورت زنده و قابل لمس ،گرد بودن را ثابت کنم!!!
    اما شماچطور میتوانید ثابت کنید که حرف بنده را رد میکنید؟؟
    حتما با مقیاسه های مسخره میخواهید ثابت کنید؟ قیاس ارزش ندارد؛ علم و شهود ارزشمندست!!!
    خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در مدل شما کاملا غیر علمی و تخیلیست!!!
    اگر واقعا به خدا اعتقاد دارید ،از این حرف های بیهوده دست بردارید
    کمی علمی صحبت کنید
    شما فقط قیاس انجام میدهید
    قیاس علمی ارزش ندارد
    اثبات علمی ارزش دارد
    اگر حتی یک دلیل بدون قیاس و مقایسه آوردید بقول معروف مَردهستید!
    اوکی؟؟؟؟؟؟
    من حاضرم با تمام اساتید شما بصورت علمی و شهود مباحثه کنم نه بصورت قیاس های مع الفارق
    اوکی؟؟؟؟؟؟

    • flatearther ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۳ پاسخ دادن

     سلام مجدد
     شما مدعی هستید سایه زمین است من از شما میخواهم توضیح دهید چگونه به آن پی بردید. خب مگر شما مدعی نبودید ماه گرفتگی اثبات زمین کروی است؟ خب برای ما شرح دهید چگونه چنین پدیده ای ایجاد میشود و چرا فکر میکنید سایه زمین است؟
     بله فقط شما دوربین و تلسکوپ دارید.
     شما مگر حرفی زدید در اینجا تا رد شود؟
     خورشید گرفتگی در زمین تخت در لینک زیر بصورت کاملا علمی:
     http://flatearthfarsi.com/?p=3880

     ماه گرفتگی در زمین تخت بصورت کاملا علمی:
     http://flatearthfarsi.com/?p=5059

     ابزار ریاضی را که خداروشکر قبول دارید؟

     علم میخواهید؟ چشم برای شما بصورت علمی ابتدا ثابت بودن زمین را اثبات میکنیم:

     مجله بین المللی علم و تکنولوژی- زمین ثابت است (دلایل علمی)
     http://flatearthfarsi.com/?p=4436

     آزمایش مایکلسون مورلی (اثبات ثابت بودن زمین بصورت کاملا علمی و ریاضی)
     http://flatearthfarsi.com/?p=4821

     آزمایش جرج سایناک (اثبات ساکن و ثابت بودن زمین بصورت کاملا علمی و ریاضی)
     http://flatearthfarsi.com/?p=4791

     مقاله ای دیگر از آزمایشاتی علمی برای اثبات بی حرکت بودن زمین
     http://flatearthfarsi.com/?p=3758

     موفق باشید

 27. محمد جون ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۳۹ پاسخ دادن

  راستی یادم رفت بگم/اون سایه ی روی ماه ،سایه ی سر شماست حتما
  وگرنه زمین که سایه ندارد!!!!!!!!!!!!!
  دوست عزیز خودت رو به خواب زدی یا واقعا خوابی؟؟؟
  شما با قیاس های مسخره میخواهی تمام علم و مشاهدات را رد کنی؟؟؟
  چگونه؟؟
  روی چه حسابی؟؟
  مگر به شما وحی میشود که همه چیز را دروغ میپندارید و حرف خود را درست میدانی؟؟؟؟
  بله؟؟؟؟

 28. محمد جون ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۲ پاسخ دادن

  یک نمونه قیاس مع الفارق=ظرفی از آب شکر درست کرده اید و بجای اینکه آن آب شکر را در سر سفره ی افطار،باچای استفاده کنید،برای مثال و نمونه آورده اید و جو زمین را با آب شکر یکی میکنید
  این چگونه قیاسی است؟؟؟
  با آب شکر؟
  این همه ادعا در پس آب شکر؟؟؟
  مواظب باش یه وقت به درجه ی پیغمبری نرسی شاید ترورت کنن!!!

  گردش هوا و ابر ها را توضیح بدهید؟
  همچنین ماه گرفتگی و سایه ی روی آن را؟
  گردش خورشید؟
  گردش زمین؟
  خوردن شهاب سنگ به زمین؟ اگر کنبد وجود دارد که نباید شهاب به زمین بخورد عزیزم؟!
  منظومه ی شمسی را توضیح بده
  کهکشان را توضیح بده
  ستارگان؟
  اختلاف دما در روز و شب؟
  برای این سولات جواب بده
  نه مغلطه و قیاس مع الفارق
  اگر واقعا علم داری!!!!!!

  • flatearther ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   چرا انقدر به واژه قیاس چسبیده اید؟ اصلا قیاسی صورت نگرفته دوست عزیز.
   ببینید شما کامل در اشتباه هستید. ما جو زمین را با آب و شکر یکی نمیدانیم بلکه محیطی شبیه به سیستم جوی زمین در آزمایشگاه ساختیم. اتمسفر زمین در پایین ترین قسمت (سطح زمین) دارای متراکم ترین و چگال ترین لایه است (محلول آب و شکر نیز همین گونه است چرا که مقداری از شکر در آن ته نشین شده) اما با افزایش ارتفاع لایه های اتمسفر کم کم رقیق میشوند و از تراکم آن ها کاسته میشود (درست مثل محلول آب و شکر که مقداری از شکر در آب حل شده و با افزایش ارتفاع از ته ظرف به سطح آن میزان شکر حل شده در آب به شدت کاهش می یابد تا جایی که در بالاترین نقطه آب اصلا مزه شیرینی ندارد و محیط اصطلاحا رقیق است). خب الان مشکل کجاست؟ مگر ما گفتیم اتمسفر زمین از آب و شکر است؟ اتمسفر زمین مجموعی از قطرات آب، ذرات غبار، گاز های مختلف و… است اما در شرایط آزمایشگاهی بهترین راه برای شبیه سازی جو زمین محلول آب و شکر است. اگر شما میتوانید راهی غیر از این راه که ما پیشنهاد کردیم ارائه دهید تا اتمسفر زمین را شبیه سازی کنیم.
   سوالی که از شما باید بپرسیم این است که چرا رنگ نور لامپ در زمانی که لامپ ناپدید شد از سفید ناگهان مایل به زرد و نارنجی شد (درست مانند آنچه در هنگام غروب خورشید مشاهده میکنیم)! پس آزمایش ما درست است چرا که مطابق مشاهدات ما از غروب خورشید است.
   گردش ابر ها مربوط به باد ها است و بادها نیز به این شکل تشکیل میشوند: هوای نزدیک با مولکول های بیشتر به مناطقی با فشار کمتر حرکت میکنند. درواقع باد توسط خورشید ما ساخته میشود چون خورشید به برخی نقاط گرمای بیشتری میدهد و در نتیجه سیستم فشار پایین ساخته میشود.

   ما ماه گرفتگی را در مقالات این سایت توضیح داده ایم مراجعه کرده و بخوانید!
   درباره همه مواردی که مطرح کردید میتوان ساعات ها توضیح داد اما مثنوی هفتاد من است پس به شما پیشنهاد میکنم مقاله کامل زمین تخت را بخوانید تا تمامی این سوالات پاسخ بگیرند. لینک مقاله ما:

   http://yon.ir/My8jg

   موفق باشید

 29. محمد جون ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۱۹ پاسخ دادن

  ممنون از پاسخ های عجیبتان!/ شباهت آب شکر با جو،مثل عدد یک و هزار است،هر دو عدد اولشان یک است اما یکی جلویش صفر دارد دیگری ندارد،این ست مقایسه ی شما!!/شما که به جو نرفته اید چگونه فهمیدید جو چگونه است؟
  خب مسئله ای نیست
  نیاز به توضیح نیست

  اگر من خورشید را در مدلی که شما ارائه دادید با یک روش ساده ،کاملا نقض کنم ،آیا حاضرید به گرد بودن زمین ایمان بیاورید؟
  دقیقا طبق مدلی که شما ارائه دادید،یک اشکال فوق العاده بزرگ وجود دارد!!!

  • flatearther ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۴۶ پاسخ دادن

   ما از نظر رقیق ترین لایه و چگال ترین لایه حساب کردیم نه از نظر ترکیبات و…. آیا درک این سخت است؟ شما نمیدانید چطور میتوان به میزان رقیق بودن و چگال بودن لایه های مختلف زمین پی برد؟ پس در زیر جدول تهیه شده توسط سازمان بین المللی آب و هوایی را ببینید:
   http://s8.picofile.com/file/8327890884/bny3F_269x300.gif

   چرا شما بسیاری از چیز هارا نمیدانید؟
   موفق باشید

 30. بابک ۱۹ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۳۰ پاسخ دادن

  با سلام. ضمن تشکر از شما به خاطر مطالبی که منتشر می کنید و احترام به افکار و عقاید و نظرات شما، اما راستش نکاتی هست که به راحتی نمیشه از اونها گذشت. در خصوص غروب خورشید توضیح دادین و گفتین که به دلیل اینکه خورشید وارد یه محیط متراکم میشهدیگه قابل روئیت نیست. اما اگه شما درست بگین باز هم به دلیل اینکه ما روی زمین در شب می تونیم ستاره و سیاره هایی که نور خیلی زیادی از خود ندارند رو ببینیم باز هم باید حداقل مانند بقیه اجرام اسمانی در شب خورشید رو ببینیم. در خصوص مثالی که اوردین که یه لامپ نمی تونه یه استادیوم رو روشن کنه درسته اما از هر نقطه ای از استادیوم اون لامپ رو میشه دید. اما اگه مثلا لامپی در اصفهان روشن باشد قطعا در تهران نمیشه اون رو دید. اما این در خصوص زمین و خورشید نمی تونه درست باشه. در مطلب شما من چیزی در خصوص طلوع خورشید ندیدم. میشه بفرمایید چرا گرمای خورشید در زمان طلوع خیلی بیشتر از زمان غروب هست؟ البته من در جایی میگم که هیچ مانع طبیعی جلوی طلوع و غروب خورشید رو نگیره( مانند دریا). یه نقد دیگه هم به مطالبتون دارم. لطفا وقتی می خوایین در هر پدیده ای مثلا زمین کروی رو رد کنید لطفا به جزئیات هم دقت کنید و برای خواننده مطالبتون به درستی تشریح کنین و همینطور دلایل علمی و ازمایش شده ارائه کنین. ضمنا” اگه می تونین یه مدل کامپیوتری از گردش زمین تخت و خورشید و ماه و دیگر سیاره و ستاره ها رو ارائه کنید( وقتی این مدل را در کامپیوتر شبیه سازی کنید و به صورت کلیپ منتشر کنید، درک اون برای بیننده ای که اطلاعات علمی مناسبی در این خصوص نداره راحت تر میشه. راستش من خیلی اتفاقی به سایت شما رسیدم و البته خیلی خیلی کنجکاو شدم و سعی نکردم مثل خیلی ها به این نتیجه برسم که بابا اینا دیونه هستن. به نظر من وقتی خدا به انسان عقل داده، بایستی با تفکر در همه چی به واقعیات پی ببریم. در آخر هم راستش من هنوز نمی تونم باور کنم که ۹۹ درصد دانشمندان و کشورهای مختلف و … سعی دارن مدل زمین تخت را از مردم دور نگه دارن. خوب چرا مگه؟ این منطقی نیست که صرفا به دلیل اینکه منافع ناسا و یا چندین سازمان در سراسر جهان به خظر می افته، پس سعی کنن جلوی واقعیت رو بگیرن.

  • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۱۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   مشاهده یک جرم آسمانی در افق با مشاهده آن مستقیما بالای سر تفاوت دارد. نور یک جرم آسمانی در افق باید از لایه ضخیمی از اتمسفر گذشته تا به چشم ناظر برسد اما لایه اتمسفر بالای سر ناظر نازک است. علت قرمز یا نارنجی شدن و کم نور شدن خورشید و دیگر اجرام آسمانی در افق همین است چرا که نور از لایه بیشتری از اتمسفر عبور میکند تا به چشم ناظر برسد اما برای لایه اتمسفر بر فراز ناظر اینطور نیست. طلوع و غروب فرقی ندارد هر زمان خورشید در افق باشد گرمایی ندارد یا مقدار آن بسیار کم است. مدل های کامپیوتری بسیاری از زمین تخت وجود دارند:
   https://www.aparat.com/v/6NR0j

   https://www.aparat.com/v/z4leQ

   چرا درباره شکل حقیقی زمین دروغ میگویند؟
   💠۱- انکار خدا و ادیان:
   امروزه در جهان فرقه های مختلف و درواقع نوعی طرز فکر به نام آتئیست و یا خداناباوران شکل گرفته اند که مخالف خدا و ادیان الهی هستند و اکثر ادعا آنان قوانین حاکم بر کیهان برای تصادفی به وجود آمدن است! این داستانی خرافی و تخیلی در علم است که حتی شواهدی ابتدایی برای اثبات آن وجود ندارد اما چون دولت ها و سازمان های به ظاهر معتبر و معروف این مطالب را منتشر میکنند مورد قبول همگان شده است! امروزه هرچند دیگر بیگ بنگ را آغاز گر جهان نمیدانند اما بیگ بنگ شروع بی خدایی است! جهانی که پایه و اساس آن قوانین فرضی فیزیک است! اما ادیان الهی و کتب مقدس سال ها پیش به حقیقت گیتی که مسطح بودن زمین است اشاره کرده اند و چون ادیان حقیقت را بیان میکنند آن ها نخواهند گذاشت مردم به حقیقت ادیان پی ببرند و همین موضوع است که به ایجاد تفکر آتئیست کمک زیادی میکند.
   ♦️♦️♦️♦️
   💠 ۲- بودجه های کلان:
   امروزه سازمان های فضایی در سراسر جهان روزانه میلیارد ها دلار بودجه از دولت هایشان میگیرند و سر آخر چه تحویل ما میدهند؟ تصاویر گرافیکی و ماموریت های فضایی ای که هیچ گاه ندیدیم! فرستادن چند موشک سوخت جامد که در آسمان میسوزند و یا استفاده از هولوگرام هفت بعدی برای نشان دادن دنیای مجازی در دنیای حقیقی هزینه کمی دارد! آن ها به بهانه ماموریت های فضایی و تلاش برای پیشرفت بشریت پول ها و بودجه های زیادی میگیرند به عنوان مثال برای سفر به ماه ناسا سی میلیارد دلار بودجه گرفت!! و با فیلم برداری در یک استادیو در هالییود و سفینه ای مقوایی و کاغذی که با آلومینیوم پوشیده شده بود ماموریت های آپولو را خلق کردند. این پول ها مطمئنا صرف پروژه هایی مانند بلوبیم (در وبلاگ توضیحات کاملی درباره بلوبیم موجود است) میشود! همچنین باید بدانید که ناسا دارای بزرگترین دستگاه تغییر آب و هوا و تولید ابر است و خدا میداند چه برنامه هایی برای آینده بشریت دارند(میتوانید مستند دستگاه تغییر آب و هوا را در کانال آپارات ما ببینید)
   ♦️♦️♦️♦️
   💠 ۳- انرژی نامحدود:
   در دنیای امروز ما برای هرچیزی باید پول پرداخت کنید! یکی از این موارد برق است! وسایل برقی و سیستم های برق رسانی بر اساس انرژی و برق محدود تنظیم شده اند و مردم در سراسر جهان باید برای داشتن برق پول پرداخت کنند اما نیکولا تسلا سال ها قبل به حقیقت وجود گنبد آسمان پی برده بود و اعتقاد داشت انرژی الکتریکی در همه جا وجود دارد و هرگز تمام نمیشود! تسلا برج واردنکلیف را ساخت و توانست انرژی الکتریکی را بدون سیم انتقال دهد و البته انرژی الکتریکی ای که تسلا به آن دست پیدا کرده بود برای انسان بی ضرر بود و البته کاملا رایگان بود و اگر این پروژه تسلا عملی میشد دیگری دولت ها و سازمان های در پشت پرده سود نمیکردند برای همین موضوع پروژه انرژی رایگان تسلا کاملا باطل شد و از بین رفت تا با روی کار آمدن انرژی محدود بتوانند سود کنند!
   ♦️♦️♦️♦️
   💠 ۴- کنترل ذهن مردم:
   یکی از دلایل دیگری که برای این بیان میشود که چرا درباره شکل زمین دروغ میگویند موضوع تکامل دروغ هاست!
   آن ها از چند قرن پیش یک مسیر تکاملی از دروغ ایجاد کردند که کم کم رشد کرد! کرویت زمین یکی از دروغ های گفته شده است! پایه و اساس تمدن و علم امروزی بر دروغ است! دانشمندانی که در اختیار دولت ها هستند و پول میگیرند تا مطالبی را عنوان کنند و به اثبات فرضی برسانند به عنوان مثال در کتاب نیروی بی کران از آنتونی رابینز، او بیان میکند که دانشمندان علم زیست شناسی ای که او با آن ها گفتگو کرده اعلام کرده اند که پول گرفته اند تا دروغ هایی را به عنوان حقیقت بیان کنند!
   هر مطلبی که در عنوان آن نام دانشمندی ذکر شده است را باور نکنید! آن ها از کودکی به شما یاد میدهند یک پدیده فقط به این دلیل اتفاق می افتد و چون شما از کودکی با این تفکر بزرگ شده اید و به مدرسه و دانشگاه رفته اید خود به خود این دروغ برای شما تبدیل به حقیقت میشود و آن را باور میکنید و این کنترل ذهن است.
   🔸🔸🔸🔷🔶🔹🔹🔹

   موفق باشید

 31. بابک ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۹ پاسخ دادن

  با سلامو تشکر از جوابتون. راستش تا قبل از اینکه به صورت اتفاقی با سایت شما اشنا نشدم به هیچ عنوان حتی به این موضوع فکر نکرده بودم و حتی نشنیده بودم که ممکنه زمین تخت یا دیسکی شکل باشه. اما الان حدود دو هفته هست که اینترنت رو زیر رو دارم می کنم و مطالب فارسی و انگلیسی مختلفی رو در این خصوص دارم مطالعه می کنم. راستش هنوز به یقین نرسیدم که زمین تخت هستش اما شک کردم. قبل از اینکه مطالعه کنم و صرفا چند مطلب رو تو سایت شما و چند سایت فارسی دیگه خوندم به شدت به نظرات شما شک کردم چون هیچ دیدی از مدل زمین تخت نداشتم. اما با مطالعه سایت های انگلیسی زبان و نگاه کردن به فیلم های کامپیوتری از مدل زمین تخت و نحوه حرکت ماه، خورشید و ستاره گان و دیگر اجرام اسمانی به شک افتادم که نکنه زمین تخت باشه. از این بابت از شما تشکر می کنم که من رو وادار به مطالعه و تحقیق کردین. اما هنوز هم شک دارم و لازم هست که مشاهدات و دلایل علمی و عینی بیشتری رو بررسی کنم. در خصوص اینکه بنا به دلایلی که شما اشاره کردین که قدرت های جهانی، دانشمندان و … نمی خواهند که به مردم واقعیت رو بگن خیلی شک دارم، چون دانشمندان و محققین بسیار زیادی با گرایشات مختلف در سال ها و قرن های متمادی بودن که به راحتی نمیشه همه اون ها رو به دلایلی که اشاره کردین محکوم کنیم.در خصوص عروب و طلوع خورشید به فرض اینکه اندازه خورشید خیلی خیلی کوجیک تر از این که می گن باشه و قبول این فرض که خورشید و ماه زیر طاق اسمان قرار داشته باشند، میشه ندیدن خورشید قبل از طلوع و بعد از غروب رو قبول کرد. اما در خصوص ماه گرفتگی، نظریاتی که زمین تخت گرایان ارائه می کنند به نظر منطقی نیست، بیشتر شبیه فیلم های هالیودی هست که بپذیریم ماه خودش در زمان های خاصی خاموش میشه و یا بخش هایی از اون خاموش و روشن بشه. حالا خورشید گرفتگی رو میشه یه جورایی قبول کرد( هر چند که تا مدل دقیقی از مدار گردش ماه، خورشید، اجرام اسمانی دیگه که زیر طاق اسمان هستن، اندازه نسبی ماه و خورشید، طول و عرض و یا شعاع احتمالی زمین محاسبه نشود به راحتی نمیشه قبول کرد). ضمنا اگه فرض کنیم که ناسا و بقیه دارن دروغ میگن، چرا زمین تخت گراها هنوز نتونستن از طریق ماهواره و یا هر چیزی که بشه به ارتفاع خیلی بالا رفت از زمین تصویر بر داری کنن.

  • flatearther ۲۷ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۲۷ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خواهش میکنم. اما ما هرگز نگفتیم که تمامی دانشمندان و عالمان جهان حقیقت را از مردم پنهان میکنند. درحال حاضر اکثریت دانشمندان و محققان دنیا از دوران کودکی مسیری رو طی کردند که همگی ما طی کردیم (مدرسه، دانشگاه و …) و در زمان تحصیل بسیاری از چیز هارو آموختند که نادرست بودند مثلا کرویت زمین، حرکت زمین، منظومه شمسی و….. و دیگر درباره این مسائل بصورت پایه تحقیقاتی انجام نگرفته چون از قبل مورد پذیرش بوده به همین علت دانشمندان و عالمان در سراسر دنیا چنین چیز هایی را بصورت پیش فرض قبول دارند و اکثریت حتی نمیدانند که ممکن است چنین اطلاعاتی غلط و نادرست باشد بلکه آن هارا بصورت فکت علمی در نظر میگیرند. در گذشته دانشمندان مختلفی وجود داشتند که هم به کرویت و هم به مسطح بودن زمین معتقد بودند برخی به مرکزیت و کرویت زمین معتقد بودند و برخی هم به مرکزیت و مسطح بودن زمین و مدل های بیشمار دیگر اما در طول زمان، مسیری توسط افرادی که مافیای علم را تشکیل دادند طی شد و در طول این مسیر، همه چیز جهت داده شد. ما در تاریخچه زمین تخت در این مورد توضیحات کاملی داده ایم.
   فرض خود خاموشی ماه یک فرض موقت برای پیدا کردن دلایل علمی برای توضیح ماه گرفتگی بود که دیگر اهمیتی ندارد. ما پاسخ علمی ای برای پدیده ماه گرفتگی یافته ایم:
   http://flatearthfarsi.com/?p=5059

   با استفاده از بالن و هواپیما، در ارتفاعات تصاویری تهیه شده:
   https://www.aparat.com/v/wbu41

   https://www.aparat.com/v/Z9vBk

   موفق باشید

  • flatearther ۲۷ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۲۷ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خواهش میکنم. اما ما هرگز نگفتیم که تمامی دانشمندان و عالمان جهان حقیقت را از مردم پنهان میکنند. درحال حاضر اکثریت دانشمندان و محققان دنیا از دوران کودکی مسیری رو طی کردند که همگی ما طی کردیم (مدرسه، دانشگاه و …) و در زمان تحصیل بسیاری از چیز هارو آموختند که نادرست بودند مثلا کرویت زمین، حرکت زمین، منظومه شمسی و….. و دیگر درباره این مسائل بصورت پایه تحقیقاتی انجام نگرفته چون از قبل مورد پذیرش بوده به همین علت دانشمندان و عالمان در سراسر دنیا چنین چیز هایی را بصورت پیش فرض قبول دارند و اکثریت حتی نمیدانند که ممکن است چنین اطلاعاتی غلط و نادرست باشد بلکه آن هارا بصورت فکت علمی در نظر میگیرند. در گذشته دانشمندان مختلفی وجود داشتند که هم به کرویت و هم به مسطح بودن زمین معتقد بودند برخی به مرکزیت و کرویت زمین معتقد بودند و برخی هم به مرکزیت و مسطح بودن زمین و مدل های بیشمار دیگر اما در طول زمان، مسیری توسط افرادی که مافیای علم را تشکیل دادند طی شد و در طول این مسیر، همه چیز جهت داده شد. ما در تاریخچه زمین تخت در این مورد توضیحات کاملی داده ایم. لینک:
   http://flatearthfarsi.blog.ir/1395/11/19/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

   فرض خود خاموشی ماه یک فرض موقت برای پیدا کردن دلایل علمی برای توضیح ماه گرفتگی بود که دیگر اهمیتی ندارد. ما پاسخ علمی ای برای پدیده ماه گرفتگی یافته ایم:
   http://flatearthfarsi.com/?p=5059

   با استفاده از بالن و هواپیما، در ارتفاعات تصاویری تهیه شده:
   https://www.aparat.com/v/wbu41

   https://www.aparat.com/v/Z9vBk

   موفق باشید

 32. Milad ۲۵ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۵ پاسخ دادن

  سلام چرا هنگام صبح ما میبینم نوک قله هایی که در غرب هستند یعنی مقابل خورشید ابتدا روشن میشن
  یا هنگام غروب خورشید کوه بلندی که در شرق هست میبینیم که کم کم از پایین به بالا تاریک میشه درست وقتی
  که خورشیدو نمیبینیم و روی زمین هیچ نوری نیست نوک کوه مقابل روشنه طبق عکسی که گذاشتین و شکست نوری
  که میگین این پدیده در زمین تخت غیر منطقی ولی در زمین کروی منطقی
  ممنون از سایتتون

 33. علی ۳۱ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۰ پاسخ دادن

  سلام
  چرا خورشید تا نزدیک افق در همون ابعاد هست ولی درست در لحظه غروب از پایین از دید خارج میشه و بعد نصف میشه و کم کم … تا به نوکش می رسه. و چرا کوچک نمیشه و از همه اطرافش از دید خارج نمیشه؟ آیا این ناظر به فرو رفتن خورشید در افق نیست که منطبق بر مدل کروی ست؟

 34. امیر ۲ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۳۸ پاسخ دادن

  من چندتا سوال تو سرمه که اگه تونستید جواب کاملا سربالا و مفهومی بهم بدید میفهمم که زمین تخته:چگونه امکان پذیره که کسانی که در شمال زمین وجود دارند در جنوب نمیتوانند ستاره هایی که در شمال میدیدند رو ببینند و بالعکس بر چه حسابی شما خورشید رو کوچک فرض کردید؟خورشید با چه نیرویی در مدار دایره شکل بر فراز زمین حرکت میکنه؟ و زمین در جای خود ثابته؟(اصن همچین چیزی امکان نداره) فرض های شما درست و خورشید به قول شما خیلی کوچک سوال اگر خورشید بر قاره آمریکا بتابه طبیعتا بر اساس تخت بودن زمین منی که در ایران زندگی میکنم نمیتونم خورشید رو ببینم ولی منظره ای شبیه به منظره ی غروب برای من ایجاد خواهد شد(منظورم در شبه)..چرا دانشمندان و زمین شناسان به من وشما و دروغ بگن؟چه دلیلی داره؟خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی رو بر اساس نظریه زمین تخت چطوری توضیح میدی؟من نمیتونم درک کنم بر چه اساسی زمین رو تخت میدونید؟گنبد آسمان زیادی علمی تخیلیه من نمیخوام بحث رو بزرگش کنم و سررشته ای هم در این موضوعات ندارم ولی با توجه به دانسته های قبلی میخواستم به انجمن شما بگم نظریه زمین تخت زیادی دور از ذهن بوده و هست و این نظریه همان فرضیه بماند بهتر است

 35. رضا ۲ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۲۴ پاسخ دادن

  سلام دوستان
  با توجه به اینکه ماه و خورشید هر دو دیسک هستند، پس چرا از زاویه های گوناگون به شکل بیضی دیده نمی شوند و چه در حالت طلوع یا غروب و یا هر زاویه ی دیگری در هر کجای جهان به شکل گرد هستند. حتی اگر سطح آنها گوژ ( محدب ) هم باشد باید از زاویه های گوناگون بیضی دیده شوند یا دستم کم کمی از لبه ی آنها به پشتشان دیده شود. با توجه به اینکه در همه ی تصویر های زمین تخت ، دیسک های خورشید و ماه به موازات سطح زمین نشان داده می شوند. و پایین را روشن می کنند. حالا تکلیف کسی که از پهلو ( به فرض در غروب ) به خورشید نگاه می کند چیست و چرا آن ها را گرد می بیند؟

 36. A.t.s ۱۱ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۵۹ پاسخ دادن

  سلام ممنون از سایت شما.
  اگر زمین به دورخورشید می‌چرخد خوب وصورت های فلکی وستاره قطبی همیشه ثابت میباشد خوب ،اگر خورشید مرکز باشد پس این گفته ها درمورد صورت های فلکی وستاره قطبی که ثابت میباشد دروغ است. (زمین تخت است )وتوسط بزرگان به دلایل ضد مذهب میباشد .وراستی علت پدیده رنگین کمان نیز اگر اطلاعاتی در مورد شکل پدیدار شدنش دارید بگویید (یک یاره کامل میباشد)
  کسانی که علاقه مند تحقیق وعملی کردن انرژی نامحدود تسلا هستند باهمکاری هم از نابودی زمینمان به هر شکلی که هس مهم نیس ،اینه مهم هس که ما ومخلوقات زنده بر روی این زمین زنگی میکنن.افرادی که ماننده تسلا که موجب تغییر بزرگی در پیشرفت بشر کرده است وماباید تمام افرادراکه ایده پردازو،وکسانی تلاش برای بهتر کردن این زمین به هر شکلی که هس ورویای تغییرات بزرگی در دنیا هستند همان کسانی هستنند که این کار راخواهند کرد وبرای انان این نعمت از سوی خالق بر ان فرد میباشد .اگر این فکر هارادر سر خود دارید بایید باهم درارتباط باشیم از ایده پرداز .مخترع و کاشفان تا یک تغیر بزرگتر دراین دنیا باهم کاری هم پدید اوریم یاحق .

 37. رضا ۱۴ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۱۹ پاسخ دادن

  سلام دوستان
  کسی پاسخگو نیست ؟
  با توجه به اینکه ماه و خورشید هر دو دیسک هستند، پس چرا از زاویه های گوناگون به شکل بیضی دیده نمی شوند و چه در حالت طلوع یا غروب و یا هر زاویه ی دیگری در هر کجای جهان به شکل گرد هستند. حتی اگر سطح آنها گوژ ( محدب ) هم باشد باید از زاویه های گوناگون بیضی دیده شوند یا دست کم کمی از لبه ی آنها به پشتشان و یا پهلویشان دیده شود. با توجه به اینکه در همه ی تصویر های زمین تخت ، دیسک های خورشید و ماه به موازات سطح زمین نشان داده می شوند. و پایین را روشن می کنند. حالا تکلیف کسی که از پهلو ( به فرض در غروب ) به خورشید نگاه می کند چیست و چرا آن ها را گرد می بیند؟
  به فرض وقتی برای استرالیا تابستان است ، در کناره ی یخی آنتارکتیکا روز است و خورشید در سطح پایینی قرار دارد پس باید از پهلو به شکل بیضی دیده شود. ولی چرا گرد است ؟

  • flatearther ۱۵ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۰۷ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   درباره مفهوم دوشکستی تحقیق کنید متوجه می شوید که با توجه به شکست نور (پدیده دوشکستی) تمامی ناظران تنها یک قسمت از ماه و خورشید را خواهند دید.
   موفق باشید

 38. m.hosseini ۲ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۴۴ پاسخ دادن

  با این توضیحاتی که گفتین،برام یه سوالی پیش اومد.شما گفتین که زمین تخت هست و هنگام غروب نور خورشید به ناظر نمیرسه.این نظریه باید در مورد طلوع هم صدق کنه.یعنی ناظر در ابتدای طلوع خورشید رو نمیبینه تا پس از گذشت مدتی که طلوع کنه.پس چرا هنگام طلوع نمیشه به خورشید نگاه کرد؟؟؟

  اگه میشه پاسخ رو برام ارسال کنین.

 39. موریس ۹ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۳۰ پاسخ دادن

  وقت بخیر. با توجه به این نظریه، چطور توجیه میکنید که صورت های فلکی که در شمال آسیا مشاهده میشن در جنوب آفریقا مشاهده نمیشن و بسیار متفاوت اند !؟
  یا حتی خیلی ساده تر پرواز کالیفرنیا به توکیو که تنها ده ساعت طول میکشه رو چطور توجیه میکنید !؟ این پرواز از تهران سیزده ساعت طول میکشه. منظور اینه که نمیشه هواپیما به سمت غرب بره و سر از شرق زمین دربیاره! البته اگر نمیگید که هواپیما هم دروغه.
  باز هم ساده تر چرا وقتی در ساحل بندرعباس می ایستیم. نمیتونیم برج های بلند خلیفه رو ببینیم ؟!
  اوقاتتون خوش…

  • flatearther ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۲۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   به همین علتی که در این مقاله ذکر شده! نرسیدن نور به چشم ناظر. نور دارای محدودیت است و توسط محیط تحت تاثیر قرار میگیرد بنابراین باید از جایی که در آن قرار دارید حرکت کنید تا آسمان بیشتری را مشاهده کنید.
   نقشه زمین تخت را چک کنید (هرچند بصورت فرضی است و دقیق نیست) اما میتوانید مسیر هارا بهم متصل کنید و درک درستی از مدل داشته باشید.
   درباره برج خلیفه و ساحل و…. مطلب زیر را بخوانید:

   http://flatearthfarsi.com/?p=4476

   موفق باشید

 40. موریس ۹ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۳۸ پاسخ دادن

  ضمنا با توجه به نقشه ی زمین تخت ونصف النهار مشترک بین شمال کانادا و غرب آفریقا ؛ باید زماندر این دو محل یکی باشد . یعنی نیمه شب شرعی یا هنگام نماز ها و اذان ها در این دو منطقه یکی باشد. چرا نیست !؟
  یعنی چرا هنگام ظهر در کانادا، تقریبا عصر در آفریقا است!؟

 41. mrmd ۲۹ دی, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۱۰ پاسخ دادن

  ارادت. هر وقت یک قطره آب رها شده از ارتفاع به صورت تخت و مثل دیسک به زمین اصابت کند حتما زمین تخت هست. اگر قطره مثل الان و میلیونها سال قبل و بعد به صورت کروی از آسمان به صورت کروی و به فرم حقیقی قطره به زمین برسد حتما زمین کروی هست. والسلام

 42. حسن ۲ اسفند, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۲۹ ۰۹:۱۷ پاسخ دادن

  سلام
  به نظر من ماه اگر یک دیسک محدب باشد نسبت به ناظر زمینی بصورت عمود قرار گرفته و به همین دلیل تا غروب ان شکلش یکسان دیده می شود!نظر شما چیست؟!

 43. هادی ۲۱ اسفند, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۲۹ ۰۶:۵۵ پاسخ دادن

  سلام
  ارسال میمون به فضا توسط ایران را چگونه توجیه میکنید
  علت بوجود امدن قطب های مغناطیسی چیست
  از شبیه سازی این داریم برق تولید میکنیم نکنه اینهم توهم است
  که در صورت تخت بودن زمین دینام ها باید تخت میبود نه گرد
  چرا مدل هسته سلول و الکترون ها شبیه به نظریه زمین گرد است

 44. ارش ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۸ پاسخ دادن

  سلام دوست عزیز حق با شماس زمین تخته حتی خودم چندبار مطرح کردم همه بهم خندیدن من چندتا سوال دارم ازتون ک فکرمو مشغول کرده هر سایتی هم دیدم جوابشو پیدا نکردم اگه جوابشو بدین ممنون میشم ایمیل بزنید لطفا

 45. Araz ۶ خرداد, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۱ پاسخ دادن

  در حالت زمین مسطح چگونه قطبین بوجود آمده وچگونه دراین مکانها مدتی روشن ومدتی هم سرد وتاریک است.یا بعبارتی چگونه ۶ماه خورشید همیشه پدیدار و۶ ماه نیز ناپدید می‌شود.

 46. اشکوری ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۶ پاسخ دادن

  الافا اینا سر کارتون گذاشتند زمین تخت دیگه چه مسخره بازی ی سر برید از بچه های هوا فضا سپاه بپرسید موشک میفرستند بیرون جو زمین گرده یا تخت همه این مزخرفات پوچ میشه

 47. آوا ۱۳ مهر, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۵۴ پاسخ دادن

  در انجمنهای رسمی زمین‌تخت گرایان‌‌ هزاران‌‌ محقق و استاد دانشگاه همراه با دانشمندان برجسته فعالیت میکنند بنابراین این اطلاعات با تحقیق و اثبات بدست آمده . مخاطب این ‌اطلاعات و یافته ها هم دانش پژوهان و محققان هستند نه افراد که از روی بیسوادی اقدام به بی ادبی میکنند

 48. محمد ۲۸ مهر, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۱۳ پاسخ دادن

  یک زمانی اتفاق آرا این بود که زمین مرکز کاینات هست و تمام محاسبه ها هم دقیق بود تا اینکه طی چند صد سال اخیر انسان متوجه شد خورشید مرکز منظومه شمسی هست . تقریبا میشه گفت محاسبات زمین مرکزی و خورشید مرکزی تفاوت چندانی نداره . ولی الان کسی نمیگه زمین مرکز هست . شمام به نظرم نباید یه سری محاسبات مشترک زمین تخت و کروی رو بیان کنید و نتیجه بگیرید زمین تخت هست . من خوشحالم که یه عده ای همیشه علم رو نقد کنن ولی این آرا رو حتی واتیکان هم قبول نداره برا کدوم مذهب علم رو قربانی می کنید ؟

 49. abbas ۳ دی, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۰۴ پاسخ دادن

  عزيزان من اثبات حركت وضعي زمين در اين زمانه اين بحث بسيار ساده است و نياز به اين همه بحث نداره
  به اعتقاده من كساني كه بحث تخت بودن زمين رو مي كنند بيشتر براي مزاح است. بهر حال با خريد يك دستگاه زيرسكوپ كه آموزشي آن هم با ممكن است يافت شود مي توان ثابت كرد كه زمين در هر بيست چهار ساعت يك با بدور خود مي چرخدت.
  اما ژيرسكوپ چگونه كار مي كنه
  زيرسكوپ چيزي مشابه فرفره است كه و قتي فرفره آن مي چرخد جهت خود را فارق از حركت زمين خودرو هواپيما ، كشتي و يا موشك ثايت نگه مي داره و براي مسير يابي در موشك و هواپيما استفاده مي شود.
  اگر از ژيرسكوپ استفاده كنيم متوجه مي شويم يهد از ۱۲ ساعت محور ژيرسكوپ ۱۸۰ درجه چرخيده است. اما گفتيم كه ژيرسكوپ جهت محور خود را همواره ثابت نگه مي داره پس چگونه ۱۸۰ درجه چرخيده است و اين بدليل گردش زمين است وسلام با همي سادگي

 50. احمد ۱۷ بهمن, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۵۲ پاسخ دادن

  جناب سوالاتی دارم ممنون میشم پاسخ بدید

  باتوجه به اینکه قطب جنوب یکی از مناطق بکر محسوب میشه وبخاطر شرایط جوی هنوز کسی نتونسه اونجا رو کامل رصد کنه(البته تا جایی که اطلاع دارم)آیا ممکنه بعد از قطب بازم سرزمینی وجود داشته باشه؟ اصلا بعد از قطب چیه به چه چیزی میرسیم؟ دلیل اینکه از هرکشور اونجا برای خودش ایستگاه تحیقاتی زده برای چیه؟

  مممنون میشم پاسخش رو بدید

 51. mani ۲۳ اسفند, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۲۹ ۰۸:۲۹ پاسخ دادن

  پدید اومدن فصل ها چی ؟ برای اون چه توضیحی دارین ؟
  اگه ۱۰۰۰ دلیل باشه که زمین تخته ۱ میلیارد دلیل هست که زمین کروی شکله . دلایل زمین کروی منطقی تر و عاقلانه تر هم هست که شما هی میای اونو نقض میکنین

 52. پوریا ۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۲ پاسخ دادن

  اقا یه سوال. زمین تخته و خورشید در افق غروب میکنه. باشه. اما طلوع دوبارش چطوریه. طبق حرفت خورشید داره میره تو یه خط صاف. عقب گردم نداره.چون اونوقت میگفتیم خورشید از غرب طلوع میکنه. پس چطور خورشید دوباره از شرق میاد. یا خورشید میچرخه دور زمین ک با این فرضیه خط صاف کلا باطله. یا زمین ب دوررش میچرخه.ک بازم خط صاف باطله. ب هرحال خورشید دوباره باید برگرده سمت شرق دیگه. از غرب ک طلوع نمیکنه

 53. ناشناس ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۱۹ پاسخ دادن

  من تا بحال نظریه زمین تخت رو در ثانیه اول طرد میکردم و به باور رسیده بودم که زمین کروی هست هنوز بر باورم هستم اما خیلی برام جالب بود که شما روی این نظریه هم کار میکنید و یه جورایی دارم از تعصب خارج میشم و به این نظریه و مطالعه و تحقیق در موردش علاقه مند شدم بنظرم نه ما باید رو نظریه کروی بودن پافشاری و تعصب داشته باشیم نه شماروی تخت بودن .
  قبول و تحقیق در مورد هر دوی اونا زیبایی های خودشو داره که جدال اونو از بین میبره

 54. زهرا ۹ تیر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۰۹ پاسخ دادن

  مثل روز روشن که چرا این آزمایش اشتباست😂 خورشید از زمین فاصله داره ولی در آزمایش منبع نور رو چسبونده به سطح تخت😂😂😂😂 واقعا ‌که شبیه سازی شرایطش حرف نداره😂🤦‍♀️ واقعا نمیفهمم چطور باور دارین به این مسائل

  • flatearther ۱۰ تیر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   گویا اصلا با شرایط آزمایشگاهی آشنا نیستید. مهم محیط و شرایط هست نه فاصله منبع نور به ارتفاع ۳ تا ۶ هزار کیلومتر! شرایط جوی ای که شبیه سازی شده مشابه شرایط جوی واقعی هست. همونطور که میبینید رنگ نارنجی تولید شده و منبع نور در یک سطح صاف ناپدید شده که نشان دهنده شبیه سازی اونچه در واقعیت میبینیم هست.
   موفق باشید

 55. امیر ۲۷ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۳۶ پاسخ دادن

  من اصلا نمیفهممتون …هزاران مسئله وجود داره که به ما خوروندنو کاملا اشتباه هستن…راجع به دین راجع به تاریخ و راجع به هزاران چیز دیگ…دوستان من دونستن اینکه زمین تخته یا کروی هیچ دردی رو از ما دوا نمیکنه …ناسا با این مطلب داره پول هنگفتی به جیب میزنه درست… ولی ماها و تمام آدم ها آیا با همچین تحریف هایی بدنبال ایجاد نگرشی جدید نیستیم؟
  هر آدمی برای پیشبرده کارش دانسته و ندانسته کلی چرت و پرت به خورد کسای دیگ داده… پدری که میخاد بچش دستشو از شیشه ماشین بیرون نبره و داستان هایی که راجع به کسایی که بیرون بردن نعریف میکنه بدیهی ترین مثال ممکنه…بهشت و جهنم هم همینطور…
  و صد البته که پرداختن به این مسئله فقط به شما ممکنه سودی برسونه (به جهت بازدید سایت)
  توصیه میکنم دو کتاب برتر جورج اورول رو بخونید تا متوجه شید این مسئله ای که انقدر با تعصب بهش پرداختید فقط یکی از هزاران مسئله ایه که دانسته ما به کل باهاش نقض داره
  در آخر سوال من از شما اینه که منی که قراره ۶۰ سال زندگی کنم و کار و حِرفم به هیچ وجه تو حیطه نجوم و آسمان نیست چرا باید راجع به اینکه زمین صافه یا صاف نیست بحث کنم؟
  حتی با بزرگترین دلایل هم صاف بودن زمین رو ثابت کنیم ناسا به ما پول درامد هایی که به جهت کارای نکرده کسب کردرو پس میده؟

  در آخر اینم بگم که کاری که شما میکنید نه اشتباهه نه درست…ذات انسان اینه تو ی گروهی قرار بگیره…یکی استقلالی میشه یکی پرسپولیسی…یکی تتلیتی میشه یکی رپ لاور…بدون اینکه واقعا سودی به انسان برسونه ولی نیازه و دوست داشتنی…فوتبال باعث ترغیب احساسات…موزیک برای روان و فلت ارثر ها هم با این بحث ها باعث کمی بیشتر فکر کردن میشن

  موفق و مانا باشید

ارسال نظر جدید