اثبات تخت بودن زمین با یک تصویر

تصویر بالا تصویری از افق مرئی شیکاگو که توسط جاشوا نیوزیکی از فاصله ۵۷ مایلی (۹۱ کیلومتری) تهیه شده که در grand mere park میشیگان ایستاده بود. اگر زمین کروی بود، کل شیکاگو در زیر خط افق مخفی میشد و تنها دلیلی که شما میتوانید شیکاگو را ببینید این است که زمین تخت است. حال در زیر به بررسی تصویر میپردازیم.

در زیر تصویری است که فاصله بین پارک میشیگان و شیکاگو را نشان میدهد.

ابتدا بگذارید موقعیت شیکاگو را با فرض کرویت زمین محاسبه کرده و بدست بیاوریم. پارک Grand mere حدود ۶۰۰ فوت (۱۸۲ متر) بالاتر از سطح آب دریا است. دریاچه میشیگان ۵۷۷ فوت (۱۷۵ متر) بالاتر از سطح دریا است. بنابراین پارک Grand mere در حدود ۲۳ فوت (۷متر) بالاتر از دریاچه میشیگان است. (۲۳=۵۷۷-۶۰۰). بگذارید فرض کنیم که عکاس در بلندترین نقطه از پارک قرار دارد. ما ۶ فیت ( ۱.۸۲۸۸ متر) به ارتفاع عکاس اضافه میکنیم. اینگونه براورد میکنیم که دوربین ۲۹ فیت بالاتر از سطح دریاچه میشیگان قرار دارد. ( ۲۹=۶+۲۳).

برای حساب کردن ۲۹ فیت ارتفاع دوربین از سطح آب دریاچه میشیگان ما ۷ مایل (۱۱ کیلومتر) از ۵۷ مایل (۹۱ کیلومتر) کم میکنیم.

 ۸ × ۲^۶.۶=۲۹

با محاسبه و استفاده از فاصله ۵۰ مایل، در می یابیم که سطح خیابان های شیکاگو باید در حدود ۱۶۴۴ فیت (۵۰۱ متر) زیر خط افق باشد. بلندترین ساختمانی که دیده میشود برج ویلیس است . این برج ۱۴۵۰ فیت (۴۴۱ متر) ارتفاع دارد(بالاتر از سطح زمین). البته اگر آنتن های بالای برج را نیز حساب کنیم ارتفاع کلی آن ۱۷۲۹ فیت (۵۲۶ متر) میشود.

باید متوجه شده باشید که عدد ۱۶۴۴ با کم کردن ۲۳ از عدد ۱۶۶۷ (۱۶۶۷=۸×۲^۵۰)  برای حساب این که برج ویلیس ۲۳  فیت بالاتر از سطح آب دریاچه میشیگان است به دست آمده. 

برج ویلیس ۵۹۵ فیت بالاتر از سطح دریا است. دریاچه میشیگان ۵۷۷ فیت بالاتر از سطح دریا است که برج ویلیس را ۲۳ فیت بالاتر از دریاچه میشیگان قرار میدهد. بنابراین پایه برج ویلیس باید ۱۶۴۴ فیت زیر خط افق باشد. این بدین معناست که اگر زمین کروی باشد، هیچکدام از ساختمان ها حتی برج ویلیس نباید قابل مشاهده باشند.

قسمت بالای برج ویلیس باید ۱۹۴ فیت (۵۹ متر) زیر خط افق باشد (۱۹۴=۱۴۵۰-۱۶۴۴). تنها چیزی که در افق شیکاگو قابل مشاهده خواهد بود ۸۵ فیت(۲۵ متر) از آنتن های برج ویلیس می باشد. اما تمامی ساختمان ها در تصویری که توسط جاشوا نیوزیکی تهیه شده قابل مشاهده هستند.

فرمول استفاده شده در بالا چیست؟

اگر زمین کره ای با محیط ۲۵۰۰۰ مایل باشد، باید در هر مایل ۸ اینچ انحنا داشته باشیم، در دو مایل ۳۲ و در سه مایل ۷۲ اینچ.

فرمول کاهش در هر مایل(فرمول انحنا) بصورت زیر است:

M^2 * 8=D

M  تعداد یا عدد مایل از ناظر در سطح زمین، ۸ عدد کاهش اینچ در هر مایل و D افت فاصله افق است.

فرمول بالا برای زمین با محیط دقیق ۲۴۹۰۱ فرض میشود.

اعتبار این فرمول میتواند توسط تئوری فیثاغورث تایید شود.

در زیر میتوانید توجیه مجری یک شبکه ماین استریم برای دفاع از مدل کروی و دیده شدن شیکاگو از میشیگان را ببینید:

 

 

مشکلی که با صحبت های این شخص وجود دارد این است که سراب بزرگ در واقع سرابی از جسم است که بصورت معکوس درست در بالای جسم (یا هرچیز دیگری) ایجاد شود. تصویر زیر توسط NSIDC (مرکز ملی داده های برف و یخ ) از یک سراب ارائه شده است:

در زیر نمونه هایی از یک سراب بزرگ:

در رابطه با تصاویر بالا به چند نکته دقت کنید.

۱- تصویر ایجاد شده توسط سراب کاملا وارونه است.

۲- جسم در میدان دید قرار دارد و زیر خط افق نمی باشد.

۳- تصویر ایجاد شده توسط سراب دارای اعوجاج است و مانند جسم شفاف نمی باشد.

در زیر میتوانید تصاویری از سراب بزرگ شیکاگو ببینید و با تصویر بالای جاشوا نوییکی مقایسه کنید. کدام یک سراب است؟

تصویر جاشوا از افق شیکاگو بطور کامل مدل کروی را زیر سوال برده و اثبات میکند که زمین تخت است. اگر ادعای سراب در رابطه با آن تصویر درست بود، باید ویژگی هایی که ذکر شد را داشته باشد.

شبکه های ماین استریم به سرعت پس از انتشار این تصویر جاشوا از شیکاگو به دنبال توجیه کردن آن بودند. اما توجیهات بی پایه و اساس آن ها قابل اثبات در دنیای واقعی نمی باشد و تنها تصورات و تخیلات ذهنی است.

 

Share this post

36 comments

اضافه کنید
  • flatearther ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ماه مانند یک تقویم طبیعی است. دارای مراحل هلالی مختلف است که هرکدام دوره ای از ماه یا روز های مختلفی را نشان میدهند. در هنگام خورشید گرفتگی ماه به حالت ماه نو است.
   موفق باشید

 1. علی ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۵۳ پاسخ دادن

  من نه میگم تخته نه میگم کرویه . هرچی هست . اما سه تا سوال
  مگه نمیگن ماه به دور زمین میچرخه و خورشید از فاصله ای دورتر به هردو میتابه؟
  و از طرفی میگن اگر مدار زمین کمی تنگ تر به دور خورشید حلقه داشت ما از گرما میسوختیم دقیقا مثل همین حالت انقلاب تابستانی و انقلاب زمستانی
  حالا سوال اول
  اگه ماه در یک مرحله گردش به دور زمین در فاصله ای نزدیک تر به خورشید قرار بگیره (بین زمین و خورشید) عملا قسمت رو به خورشید دارای هوای گرم و بینهایت کشنده ای هست
  چرا فضانوردایی که عکساشون از ماه میاد همه توی شب عکس میگیرن؟ یعنی کلا یه جوری میرن شب برسن؟ این ماه همه ش تاریکه چرا؟ خورشید عرضه روشن کردن ماه رو نداره؟چیه داستان؟
  سوال دوم
  میگید خورشید مث یه چراغ مطالعه یه قسمتایی از زمین رو روشن میکنه و باز میچرخه میره یه سمت دیگه . بابا زمین تخته حالا شاید قبول . خورشید که تخت نیست خورشید یه مجموعه ی کرویه خاصیت کره هم اینه که به همه طرف خودش فوتون پخش کنه فاصله ی خورشید هم از سطح زمین زیاده انقدر زیاد هست که شما لب اقیانوس باشی یا روی اورست . تغییر محسوسی مشاهده نمیکنی . زمین هم که کروی نیست که خورشید بره زیر خط افق پس در نتیجه خورشید باید حتی از دور دست ترین نقاط زمین هم حداقل به صورت یه نقطه ی درخشان مشخص باشه . اگه بگید خورشید هم تخته که باز قضیه ش فرق میکنه
  سوال سوم
  دقیقا چرا تابستون گرمه . زمستون سرده؟
  خورشید کارش زیاده خسته میشه؟مدار خورشید متغیره؟مدار ما متغیره؟چیه داستان؟

  • flatearther ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- ادعا میشود ماه جو ندارد. به همین علت شما آسمان ماه را (در فرض مدل کروی) سیاه میبینید. همانطور که اگر جو زمین را حذف کنید آسمان زمین سیاه است. این طبیعی است. اما ماموریت های آپولو هرگز به انجام نرسیده است و سفر به ماه یک دروغ بزرگ بوده.
   ۲- خورشید کروی نیست بلکه یک دیسک محدب است. میخواهید بدانید چرا؟ به این پست مراجعه کنید:
   http://yon.ir/jX6aJ
   نمیتوان خورشید را از همه نقاط زمین مشاهده کرد. به پست زیر مراجعه کنید تا دلیلش را بخوانید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=3953

   ۳- در تابستان خورشید بصورت ۹۰ درجه و مستقیم به ناظر میتابد اما در زمستان خورشید بصورت مایل می تابد.
   خورشید در سه مدار درحال چرخش بر فراز زمین تخت است.
   برای اطلاعات بیشتر مقاله کامل زمین تخت را بخوانید
   موفق باشید

 2. فراز ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۲۵ پاسخ دادن

  سلام دوست عزیز. یه سوالی داستم که اگه امکان داره جواب بدید.
  شما میگیر زمین تخت است و درست.

  پس باید یه ابتدا و انتها داشته باشد.

  این دو کشور کدام کشور ها هستن؟؟؟

 3. میثم ۲۸ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۵۲ پاسخ دادن

  سلام
  اگر فرض کنیم زمین بصورت یک دیسک گرد هست اگر روی قطر از مرکز زمین حرکت کنیم به سمت قطب جنوب در انتهای قطر این دایره به کجا میرسیم؟ میافتیم پایین تو فضا؟
  بعد زیر زمین چه چیزی قرار داره. یعنی اگه زمین رو سوراخ کنیم یا یه چاه بکنیم به فضای زیر زمین میرسیم؟

 4. آرمین ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۲۴ پاسخ دادن

  اگه تخت بود ۲ زمان ساعت بیشتر نداشتیم !؟
  اما روز و شب شدن به آرومی تغییر میکنه، حتی در خود ایران هم این موضوع قابل مشاهده ست، وقتی برای شما شب شده مثلا در مشهد زنگ بزن یکی از دوستات در کردستان (مثلا بانه)

   • حامد ۲۱ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۳:۴۴ پاسخ دادن

    در مدل نقشه زمینی که ارایه کردید
    یعنی برای رفتن از آرژانتین به استرالیا اگر از آرژانتین بریم قطب شمال و بعد بریم استرالیا زودتر باید برسیم تا اینکه بر فراز اقیانوس پرواز کرده و اصلا به سمت قطب شمال نرویم. بازهم تکرار میکنم با توجه به نقشه ای که ارایه دادید.
    اعداد و ارقام و فاصله ها و حتی ساعت پرواز با این نقشه همخوانی ندارد.
    نکته دوم
    کسانی که پروازهایی در مسیر شرقی و غربی برای مسافت های طولانی رفتند این موضوع را زیاد تجربه کردند که از غرب به شرق طولانی تر از شرق به غرب است.(منظورم اختلاف ساعت نیست بلکه مدت زمان پرواز است) مثلا از تهران تا کوالالامپور در حدود ۷ ساعت و نیم طول میکشد ولی در مسیر برعکس در حدود ۶ ساعت و ربع. دلیل آنهم اگر از خلبانان بپرسید می گویند چرخش زمین است چرا که در مسیرهای شرق به غرب هم جهت با حرکت زمین و در مسیر برگشت مخالف آن حرکت انجام می شود.اگر زمین ثابت است این مورد چگونه توجیه می شود؟

    • flatearther ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۳۳ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     هیچگاه به نقشه زمین تخت استناد نکنید. این نقشه توسط انجمن جعلی زمین تخت منتشر شده و فقط با برخی مسیر های هوایی مطابق است. این نقشه ایرادات بسیاری دارد و فقط برای نشان دادن مدل کلی زمین تخت از آن استفاده میشود چون نقشه رایجی است. ما خودمان به دنبال تهیه نقشه جدیدی از زمین تخت هستیم.

     درباره مورد دوم باید بگویم که این مربوط به چرخش زمین نیست بلکه مربوط به جریانات آب و هوایی است. جریان باد و….
     موفق باشید

     • حامد ۲۸ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۲۱

      هر دو پاسخ غیر منطقی است.
      خودتان نقشه معرفی می کنید و بعد می گویید به نقشه انجمن جعلی اعتماد نکنید. یعنی الان انجمن جعلی خودتان هستید؟
      در مورد پاسخ دوم این یک تجربه عمومی است در صورتی اگر حرف شما درست باشد در طول سال باید شرایط فرق کند.
      در هر صورت اگر زمین به ادعای شما تخت است لطفا مدل و نقشه خود را ارایه نمایید.

     • flatearther ۲۹ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۴۳

      سلام خدمت شما
      ما مجبوریم فعلا از این نقشه برای نشان دادن مسیر خورشید،سیارات و… استفاده کنیم چون نقشه دیگری وجود ندارد. انجمن جعلی زمین تخت در لندن است و یک انجمن دروغین برای تخریب زمین تخت است و سران و رهبران آن از ماسون ها هستند. میتوانید اطلاعات بیشتر را در تاریخچه زمین تخت بدست آورید.
      درباره مورد دوم باید بگویم که بله تجربه عمومی است ولی تنها و تنها مربوط به جریانات آب و هوایی است نه حرکت زمین.
      در حقیقت اگر زمین درحال چرخش باشد در استوا سریعتر از قطب ها می چرخد و برخی نقاط در قطب ها هستند که اصلا نباید حرکتی داشته باشند. اما در حقیقت ما هرگز چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم در حقیقت زمین کاملا ثابت است. اگر زمین درحال چرخش باشد، شخصی که در کیتو (اکوادور) است باید در هرلحظه دوبرابر سریعتر از شخصی که در در نروژ است از غرب به شرق در حرکت باشد و اما کسی که در قطب شمال باشد بسیار آهسته تر نسبت به همه اینها در حرکت است اما آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟ به ما گفته شده که زمین درحال حرکت است با این فرض پس هوا نیز درحال حرکت با همان سرعت زمین است بنابراین هوا در کیو(اکوادور) دو برابر سریعتر نسبت به نروژ درحرکت است اما اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد یکسری مشکلاتی ایجاد میکند که ما در حقیقت شاهد آن نیستیم.
      هنگامی که یک هواپیما از اسلو(پایتخت نروژ) خارج میشود و به سمت غرب در حرکت است، با بادی با سرعت ۸۳۴.۹ کیلومتر بر ساعت مواجه میشود بنابراین این هواپیما باید با حداقل(کمترین) سرعت یک هواپیمای جت مسافر بری حرکت کند تا بتواند به راحتی حرکت کند اما اگر به سمت شرق پرواز کند، باید به سختی از جت های خود استفاده کند تا با سرعت بیشتری در حرکت باشد اگر شما برای پاسخ به این مثال های بالا بگویید این زمین است که حرکت میکند نه اتمسفر باز هم به اشکالات دیگری بر خواهیم خورد که متاسفانه کار را بدتر خواهد کرد.

      موفق باشید

 5. حسین ۵ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۲:۲۵ پاسخ دادن

  احمق کسے است که فکر می‌کند
  خیلی باهوش است،
  هیچ وقت نمی‌تواند جلوی دهانش را بگیرد،
  مهم نیست بقیه چه می‌گویند،
  او باید مخالفتش را بکند …!

  یک آدم احمق تمام سعےَش را می‌کند
  که تو همیشه خیال کنے گند زده‌ای!

  مهم نیست تو از چه حرف می‌زنی،
  او بهتر از تو می‌داند…!!!

  گفتم بدین وسیله بهتون روحیه بدم.دم شما گرم.سایتتون عالیه.

 6. ehsan ۱۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۰۴ پاسخ دادن

  سلام. در مورد زمین تخت چند سوال دارم که ممنون میشم جوابشون رو بدونم.
  ۱- درصورتی که خورشید و ماه کوچکتر و نزدیکتر از حدی باشن که گفته شده، و فاصله زیادی با ما نداشته باشن، احتمال اینکه هواپیما هایی که بالاتر از ابرها حرکت میکنن اونا رو بصورت غیر منتظره نزدیک و پایین ببینن زیاده. چرا عکس و یا گزارشی از هیچ هواپیما یا مسافری تو هواپیما نداریم که براشون ماه یا خورشید به طرزی غیرمنتظره پایین و نزدیک به زمین باشه؟

  ۲- شهاب سنگ هایی که به زمین برخورد میکنن از فضا نمیان؟ درصورتی که دور زمین firmament وجود داشته باشه که ازش نمیشه رد شد و به فضا رفت، چطور یه شهاب سنگ ازش رد میشه و به زمین برخورد میکنه، یا تو جو زمین میسوزه؟ همینطور بارش شهاب سنگها که از یکی ۲ روز قبل قابل پیش بینی هستن رو چطور میشه توضیح داد؟

  ۳- ماهواره ها یا قمر مصنوعی که شبها دیده میشن چی هستن؟

  ۴- تلویزیون ماهواره ای، در صورتی که جهت دیش رو به آسمون و به سمتی کاملا دقیق نباشه سیگنال دریافت نمیشه. اگه این سیگنال از ماهواره نمیاد از کجا میاد؟

  عذرخواهی میکنم به خاطر طولانی شدن مطلب.

  • flatearther ۱۸ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۴۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- خورشید و ماه در ارتفاع حدود ۴۸۰۰ کیلومتری هستند اما سقف پروازی هواپیما های مسافر بری تا ارتفاع ۲۰ کیلومتر می باشد. سقف پروازی جت های جنگی کمی بیشتر تا حدود ۲۵ تا ۳۰ می باشد.
   ۲- در این باره صفحات ۱۳۶ تا ۱۴۲ مقاله کامل را بخوانید: http://yon.ir/wUUHB
   ۳- آن ها بالن یا بالن ماهواره هستند نه ماهواره های معلق در فضا.
   ۴- از بالن ماهواره های موجود در ارتفاعات. لطفا وارد لینک زیر شوید و مقاله مربوطه را بخوانید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=4085

   موفق باشید

 7. فرزاد ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۰۷ پاسخ دادن

  باسلام،
  دوست عزیز،قبل ازهرچیز،ادب وعفت کلام شمارادرجواب دادن کامنتها می ستایم.درجواب های شمااثری ازتوهین وتحقیر وتمسخر نیست واین واقعاتحسین برانگیزه،هرچند گاهی مورد تهاجم تعصبات قرار می گیرید.
  من به تازگی بانظریه زمین تخت آشناشدم،مطالب سایت برام به شدت تازگی داشت وخیلی هم برام تکون دهنده بود.گرچه فعلا زمین تخت گرانشدم،ولی یادگرفتم که دیگه درمورد خیلی چیزهاباقطعیت حرف نزنم.چون استدلالهای شماضعیف وبی اساس نیست.چند تاسوال اساسی داشتم که امیدوارم جوابشو کامل بگیرم.
  ۱-بخی ازدوستان ازشماپرسیده بودند،بعدازکوه های قاف مابه کجا میرسیم،فرمودیدبه گنبد آسمان.اماتاجایی که من مطالعه کردم نفهمیدم پشت گنبد چیه؟
  ۲-جنس گنبد ازچیه؟آیاجامد وقابل لمسه؟ یاچیزی است شبیه به جو زمین؟
  ۳-درنظریه ی زمین تخت، شمامعتقدید خورشیدبرفراز آسمان درحال حرکته،اگه این طوره چرادرطلوع، خورشیدبه صورت ناگهانی باحالتی بالارونده وباقرص کامل ازافق سربیرون میاره.اگه زمین کروی باشه که توجیهش خیلی راحته.مامیگیم واردمرزروشنایی وتاریکی شدیم وخورشید داره ازپشت انحنای زمین کم کم خودشو نشون میده.امااگه زمین تخت باشه،خورشید باید برفراز آسمان وبه صورت تدریجی ازنقطه ی اضمحلال بگذره وسپس روشن تر وروشن تر بشه.نه اینکه ناگهانی قرص کامل خودشو نشون بده.
  ۳-درنظریه ی زمین تخت، آیا ماه وخورشید نیز حالتی شبیه به دیسک دارند؟جنسشون ازچیه؟ گرمای خورشید چه طوری تولید میشه؟

ارسال نظر جدید