اثبات تخت بودن زمین با یک تصویر

تصویر بالا تصویری از افق مرئی شیکاگو که توسط جاشوا نیوزیکی از فاصله ۵۷ مایلی (۹۱ کیلومتری) تهیه شده که در grand mere park میشیگان ایستاده بود. اگر زمین کروی بود، کل شیکاگو در زیر خط افق مخفی میشد و تنها دلیلی که شما میتوانید شیکاگو را ببینید این است که زمین تخت است. حال در زیر به بررسی تصویر میپردازیم.

در زیر تصویری است که فاصله بین پارک میشیگان و شیکاگو را نشان میدهد.

ابتدا بگذارید موقعیت شیکاگو را با فرض کرویت زمین محاسبه کرده و بدست بیاوریم. پارک Grand mere حدود ۶۰۰ فوت (۱۸۲ متر) بالاتر از سطح آب دریا است. دریاچه میشیگان ۵۷۷ فوت (۱۷۵ متر) بالاتر از سطح دریا است. بنابراین پارک Grand mere در حدود ۲۳ فوت (۷متر) بالاتر از دریاچه میشیگان است. (۲۳=۵۷۷-۶۰۰). بگذارید فرض کنیم که عکاس در بلندترین نقطه از پارک قرار دارد. ما ۶ فیت ( ۱.۸۲۸۸ متر) به ارتفاع عکاس اضافه میکنیم. اینگونه براورد میکنیم که دوربین ۲۹ فیت بالاتر از سطح دریاچه میشیگان قرار دارد. ( ۲۹=۶+۲۳).

برای حساب کردن ۲۹ فیت ارتفاع دوربین از سطح آب دریاچه میشیگان ما ۷ مایل (۱۱ کیلومتر) از ۵۷ مایل (۹۱ کیلومتر) کم میکنیم.

 ۸ × ۲^۶.۶=۲۹

با محاسبه و استفاده از فاصله ۵۰ مایل، در می یابیم که سطح خیابان های شیکاگو باید در حدود ۱۶۴۴ فیت (۵۰۱ متر) زیر خط افق باشد. بلندترین ساختمانی که دیده میشود برج ویلیس است . این برج ۱۴۵۰ فیت (۴۴۱ متر) ارتفاع دارد(بالاتر از سطح زمین). البته اگر آنتن های بالای برج را نیز حساب کنیم ارتفاع کلی آن ۱۷۲۹ فیت (۵۲۶ متر) میشود.

باید متوجه شده باشید که عدد ۱۶۴۴ با کم کردن ۲۳ از عدد ۱۶۶۷ (۱۶۶۷=۸×۲^۵۰)  برای حساب این که برج ویلیس ۲۳  فیت بالاتر از سطح آب دریاچه میشیگان است به دست آمده. 

برج ویلیس ۵۹۵ فیت بالاتر از سطح دریا است. دریاچه میشیگان ۵۷۷ فیت بالاتر از سطح دریا است که برج ویلیس را ۲۳ فیت بالاتر از دریاچه میشیگان قرار میدهد. بنابراین پایه برج ویلیس باید ۱۶۴۴ فیت زیر خط افق باشد. این بدین معناست که اگر زمین کروی باشد، هیچکدام از ساختمان ها حتی برج ویلیس نباید قابل مشاهده باشند.

قسمت بالای برج ویلیس باید ۱۹۴ فیت (۵۹ متر) زیر خط افق باشد (۱۹۴=۱۴۵۰-۱۶۴۴). تنها چیزی که در افق شیکاگو قابل مشاهده خواهد بود ۸۵ فیت(۲۵ متر) از آنتن های برج ویلیس می باشد. اما تمامی ساختمان ها در تصویری که توسط جاشوا نیوزیکی تهیه شده قابل مشاهده هستند.

فرمول استفاده شده در بالا چیست؟

اگر زمین کره ای با محیط ۲۵۰۰۰ مایل باشد، باید در هر مایل ۸ اینچ انحنا داشته باشیم، در دو مایل ۳۲ و در سه مایل ۷۲ اینچ.

فرمول کاهش در هر مایل(فرمول انحنا) بصورت زیر است:

M^2 * 8=D

M  تعداد یا عدد مایل از ناظر در سطح زمین، ۸ عدد کاهش اینچ در هر مایل و D افت فاصله افق است.

فرمول بالا برای زمین با محیط دقیق ۲۴۹۰۱ فرض میشود.

اعتبار این فرمول میتواند توسط تئوری فیثاغورث تایید شود.

در زیر میتوانید توجیه مجری یک شبکه ماین استریم برای دفاع از مدل کروی و دیده شدن شیکاگو از میشیگان را ببینید:

 

 

مشکلی که با صحبت های این شخص وجود دارد این است که سراب بزرگ در واقع سرابی از جسم است که بصورت معکوس درست در بالای جسم (یا هرچیز دیگری) ایجاد شود. تصویر زیر توسط NSIDC (مرکز ملی داده های برف و یخ ) از یک سراب ارائه شده است:

در زیر نمونه هایی از یک سراب بزرگ:

در رابطه با تصاویر بالا به چند نکته دقت کنید.

۱- تصویر ایجاد شده توسط سراب کاملا وارونه است.

۲- جسم در میدان دید قرار دارد و زیر خط افق نمی باشد.

۳- تصویر ایجاد شده توسط سراب دارای اعوجاج است و مانند جسم شفاف نمی باشد.

در زیر میتوانید تصاویری از سراب بزرگ شیکاگو ببینید و با تصویر بالای جاشوا نوییکی مقایسه کنید. کدام یک سراب است؟

تصویر جاشوا از افق شیکاگو بطور کامل مدل کروی را زیر سوال برده و اثبات میکند که زمین تخت است. اگر ادعای سراب در رابطه با آن تصویر درست بود، باید ویژگی هایی که ذکر شد را داشته باشد.

شبکه های ماین استریم به سرعت پس از انتشار این تصویر جاشوا از شیکاگو به دنبال توجیه کردن آن بودند. اما توجیهات بی پایه و اساس آن ها قابل اثبات در دنیای واقعی نمی باشد و تنها تصورات و تخیلات ذهنی است.

 

Share this post

69 comments

اضافه کنید
  • flatearther ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ماه مانند یک تقویم طبیعی است. دارای مراحل هلالی مختلف است که هرکدام دوره ای از ماه یا روز های مختلفی را نشان میدهند. در هنگام خورشید گرفتگی ماه به حالت ماه نو است.
   موفق باشید

 1. علی ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۵۳ پاسخ دادن

  من نه میگم تخته نه میگم کرویه . هرچی هست . اما سه تا سوال
  مگه نمیگن ماه به دور زمین میچرخه و خورشید از فاصله ای دورتر به هردو میتابه؟
  و از طرفی میگن اگر مدار زمین کمی تنگ تر به دور خورشید حلقه داشت ما از گرما میسوختیم دقیقا مثل همین حالت انقلاب تابستانی و انقلاب زمستانی
  حالا سوال اول
  اگه ماه در یک مرحله گردش به دور زمین در فاصله ای نزدیک تر به خورشید قرار بگیره (بین زمین و خورشید) عملا قسمت رو به خورشید دارای هوای گرم و بینهایت کشنده ای هست
  چرا فضانوردایی که عکساشون از ماه میاد همه توی شب عکس میگیرن؟ یعنی کلا یه جوری میرن شب برسن؟ این ماه همه ش تاریکه چرا؟ خورشید عرضه روشن کردن ماه رو نداره؟چیه داستان؟
  سوال دوم
  میگید خورشید مث یه چراغ مطالعه یه قسمتایی از زمین رو روشن میکنه و باز میچرخه میره یه سمت دیگه . بابا زمین تخته حالا شاید قبول . خورشید که تخت نیست خورشید یه مجموعه ی کرویه خاصیت کره هم اینه که به همه طرف خودش فوتون پخش کنه فاصله ی خورشید هم از سطح زمین زیاده انقدر زیاد هست که شما لب اقیانوس باشی یا روی اورست . تغییر محسوسی مشاهده نمیکنی . زمین هم که کروی نیست که خورشید بره زیر خط افق پس در نتیجه خورشید باید حتی از دور دست ترین نقاط زمین هم حداقل به صورت یه نقطه ی درخشان مشخص باشه . اگه بگید خورشید هم تخته که باز قضیه ش فرق میکنه
  سوال سوم
  دقیقا چرا تابستون گرمه . زمستون سرده؟
  خورشید کارش زیاده خسته میشه؟مدار خورشید متغیره؟مدار ما متغیره؟چیه داستان؟

  • flatearther ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- ادعا میشود ماه جو ندارد. به همین علت شما آسمان ماه را (در فرض مدل کروی) سیاه میبینید. همانطور که اگر جو زمین را حذف کنید آسمان زمین سیاه است. این طبیعی است. اما ماموریت های آپولو هرگز به انجام نرسیده است و سفر به ماه یک دروغ بزرگ بوده.
   ۲- خورشید کروی نیست بلکه یک دیسک محدب است. میخواهید بدانید چرا؟ به این پست مراجعه کنید:
   http://yon.ir/jX6aJ
   نمیتوان خورشید را از همه نقاط زمین مشاهده کرد. به پست زیر مراجعه کنید تا دلیلش را بخوانید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=3953

   ۳- در تابستان خورشید بصورت ۹۰ درجه و مستقیم به ناظر میتابد اما در زمستان خورشید بصورت مایل می تابد.
   خورشید در سه مدار درحال چرخش بر فراز زمین تخت است.
   برای اطلاعات بیشتر مقاله کامل زمین تخت را بخوانید
   موفق باشید

  • محمد ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۸:۴۵ پاسخ دادن

   در مورد سوالی که کفتی چرا فضا نوردا همش شب میرسن ماه زمین تخت گراها میگن اصلا کسی به ماه نرفته و نمیتونن برن در مورد خورشید هم میگن خورشید کروی نیست و مثل یه دیسک مقعره که نورش یجا متمرکز میشه و نمیتونه همه جارو روشن کنه

 2. فراز ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۲۵ پاسخ دادن

  سلام دوست عزیز. یه سوالی داستم که اگه امکان داره جواب بدید.
  شما میگیر زمین تخت است و درست.

  پس باید یه ابتدا و انتها داشته باشد.

  این دو کشور کدام کشور ها هستن؟؟؟

 3. میثم ۲۸ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۵۲ پاسخ دادن

  سلام
  اگر فرض کنیم زمین بصورت یک دیسک گرد هست اگر روی قطر از مرکز زمین حرکت کنیم به سمت قطب جنوب در انتهای قطر این دایره به کجا میرسیم؟ میافتیم پایین تو فضا؟
  بعد زیر زمین چه چیزی قرار داره. یعنی اگه زمین رو سوراخ کنیم یا یه چاه بکنیم به فضای زیر زمین میرسیم؟

 4. آرمین ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۲۴ پاسخ دادن

  اگه تخت بود ۲ زمان ساعت بیشتر نداشتیم !؟
  اما روز و شب شدن به آرومی تغییر میکنه، حتی در خود ایران هم این موضوع قابل مشاهده ست، وقتی برای شما شب شده مثلا در مشهد زنگ بزن یکی از دوستات در کردستان (مثلا بانه)

   • حامد ۲۱ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۳:۴۴ پاسخ دادن

    در مدل نقشه زمینی که ارایه کردید
    یعنی برای رفتن از آرژانتین به استرالیا اگر از آرژانتین بریم قطب شمال و بعد بریم استرالیا زودتر باید برسیم تا اینکه بر فراز اقیانوس پرواز کرده و اصلا به سمت قطب شمال نرویم. بازهم تکرار میکنم با توجه به نقشه ای که ارایه دادید.
    اعداد و ارقام و فاصله ها و حتی ساعت پرواز با این نقشه همخوانی ندارد.
    نکته دوم
    کسانی که پروازهایی در مسیر شرقی و غربی برای مسافت های طولانی رفتند این موضوع را زیاد تجربه کردند که از غرب به شرق طولانی تر از شرق به غرب است.(منظورم اختلاف ساعت نیست بلکه مدت زمان پرواز است) مثلا از تهران تا کوالالامپور در حدود ۷ ساعت و نیم طول میکشد ولی در مسیر برعکس در حدود ۶ ساعت و ربع. دلیل آنهم اگر از خلبانان بپرسید می گویند چرخش زمین است چرا که در مسیرهای شرق به غرب هم جهت با حرکت زمین و در مسیر برگشت مخالف آن حرکت انجام می شود.اگر زمین ثابت است این مورد چگونه توجیه می شود؟

    • flatearther ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۳۳ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     هیچگاه به نقشه زمین تخت استناد نکنید. این نقشه توسط انجمن جعلی زمین تخت منتشر شده و فقط با برخی مسیر های هوایی مطابق است. این نقشه ایرادات بسیاری دارد و فقط برای نشان دادن مدل کلی زمین تخت از آن استفاده میشود چون نقشه رایجی است. ما خودمان به دنبال تهیه نقشه جدیدی از زمین تخت هستیم.

     درباره مورد دوم باید بگویم که این مربوط به چرخش زمین نیست بلکه مربوط به جریانات آب و هوایی است. جریان باد و….
     موفق باشید

     • حامد ۲۸ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۲۱

      هر دو پاسخ غیر منطقی است.
      خودتان نقشه معرفی می کنید و بعد می گویید به نقشه انجمن جعلی اعتماد نکنید. یعنی الان انجمن جعلی خودتان هستید؟
      در مورد پاسخ دوم این یک تجربه عمومی است در صورتی اگر حرف شما درست باشد در طول سال باید شرایط فرق کند.
      در هر صورت اگر زمین به ادعای شما تخت است لطفا مدل و نقشه خود را ارایه نمایید.

     • flatearther ۲۹ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۴۳

      سلام خدمت شما
      ما مجبوریم فعلا از این نقشه برای نشان دادن مسیر خورشید،سیارات و… استفاده کنیم چون نقشه دیگری وجود ندارد. انجمن جعلی زمین تخت در لندن است و یک انجمن دروغین برای تخریب زمین تخت است و سران و رهبران آن از ماسون ها هستند. میتوانید اطلاعات بیشتر را در تاریخچه زمین تخت بدست آورید.
      درباره مورد دوم باید بگویم که بله تجربه عمومی است ولی تنها و تنها مربوط به جریانات آب و هوایی است نه حرکت زمین.
      در حقیقت اگر زمین درحال چرخش باشد در استوا سریعتر از قطب ها می چرخد و برخی نقاط در قطب ها هستند که اصلا نباید حرکتی داشته باشند. اما در حقیقت ما هرگز چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم در حقیقت زمین کاملا ثابت است. اگر زمین درحال چرخش باشد، شخصی که در کیتو (اکوادور) است باید در هرلحظه دوبرابر سریعتر از شخصی که در در نروژ است از غرب به شرق در حرکت باشد و اما کسی که در قطب شمال باشد بسیار آهسته تر نسبت به همه اینها در حرکت است اما آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟ به ما گفته شده که زمین درحال حرکت است با این فرض پس هوا نیز درحال حرکت با همان سرعت زمین است بنابراین هوا در کیو(اکوادور) دو برابر سریعتر نسبت به نروژ درحرکت است اما اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد یکسری مشکلاتی ایجاد میکند که ما در حقیقت شاهد آن نیستیم.
      هنگامی که یک هواپیما از اسلو(پایتخت نروژ) خارج میشود و به سمت غرب در حرکت است، با بادی با سرعت ۸۳۴.۹ کیلومتر بر ساعت مواجه میشود بنابراین این هواپیما باید با حداقل(کمترین) سرعت یک هواپیمای جت مسافر بری حرکت کند تا بتواند به راحتی حرکت کند اما اگر به سمت شرق پرواز کند، باید به سختی از جت های خود استفاده کند تا با سرعت بیشتری در حرکت باشد اگر شما برای پاسخ به این مثال های بالا بگویید این زمین است که حرکت میکند نه اتمسفر باز هم به اشکالات دیگری بر خواهیم خورد که متاسفانه کار را بدتر خواهد کرد.

      موفق باشید

     • Hamed ۳ دی, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۳۶

      در مورد اینکه می گویید چرا در اثر گردش زمین کسانی که در وسط کره زمین هستند به فضا پرت نمی شوند. بایستی بگم دلیل آن این است که طبق قوانین فیزیک میزان نیرو باعث جا به جایی در اجسام با شتابی مشخص می شود. وقتی میزان نیروی جاذبه به سمت زمین بسیار بیشتر از میزان نیروی گریز از مرکز است پس دلیلی ندارد که به فضا پرت شویم. (یادآور میشوم که یکی از ضرایب محاسبه نیروی گریز از مرکز تعداد دور در دقیقه است که در مورد زمین عدد ۱ بر روی ۱۴۴۰ {۲۴*۶۰} می باشد)
      همچنین در مورد مثال هواپیمایی که زدید دلیلش فقط و فقط این است که هوا هم همزمان با زمین می چرخد که هر چقدر هم به زمین نزدیک تر شویم سرعت حرکت هوا به زمین نزدیکتر می شود.
      طبیعی است در آسمان سرعت پرواز هم جهت با جریان باد بیشتر از حرکت در مخالف جهت آن باشد.

 5. حسین ۵ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۲:۲۵ پاسخ دادن

  احمق کسے است که فکر می‌کند
  خیلی باهوش است،
  هیچ وقت نمی‌تواند جلوی دهانش را بگیرد،
  مهم نیست بقیه چه می‌گویند،
  او باید مخالفتش را بکند …!

  یک آدم احمق تمام سعےَش را می‌کند
  که تو همیشه خیال کنے گند زده‌ای!

  مهم نیست تو از چه حرف می‌زنی،
  او بهتر از تو می‌داند…!!!

  گفتم بدین وسیله بهتون روحیه بدم.دم شما گرم.سایتتون عالیه.

 6. ehsan ۱۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۰۴ پاسخ دادن

  سلام. در مورد زمین تخت چند سوال دارم که ممنون میشم جوابشون رو بدونم.
  ۱- درصورتی که خورشید و ماه کوچکتر و نزدیکتر از حدی باشن که گفته شده، و فاصله زیادی با ما نداشته باشن، احتمال اینکه هواپیما هایی که بالاتر از ابرها حرکت میکنن اونا رو بصورت غیر منتظره نزدیک و پایین ببینن زیاده. چرا عکس و یا گزارشی از هیچ هواپیما یا مسافری تو هواپیما نداریم که براشون ماه یا خورشید به طرزی غیرمنتظره پایین و نزدیک به زمین باشه؟

  ۲- شهاب سنگ هایی که به زمین برخورد میکنن از فضا نمیان؟ درصورتی که دور زمین firmament وجود داشته باشه که ازش نمیشه رد شد و به فضا رفت، چطور یه شهاب سنگ ازش رد میشه و به زمین برخورد میکنه، یا تو جو زمین میسوزه؟ همینطور بارش شهاب سنگها که از یکی ۲ روز قبل قابل پیش بینی هستن رو چطور میشه توضیح داد؟

  ۳- ماهواره ها یا قمر مصنوعی که شبها دیده میشن چی هستن؟

  ۴- تلویزیون ماهواره ای، در صورتی که جهت دیش رو به آسمون و به سمتی کاملا دقیق نباشه سیگنال دریافت نمیشه. اگه این سیگنال از ماهواره نمیاد از کجا میاد؟

  عذرخواهی میکنم به خاطر طولانی شدن مطلب.

  • flatearther ۱۸ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۴۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- خورشید و ماه در ارتفاع حدود ۴۸۰۰ کیلومتری هستند اما سقف پروازی هواپیما های مسافر بری تا ارتفاع ۲۰ کیلومتر می باشد. سقف پروازی جت های جنگی کمی بیشتر تا حدود ۲۵ تا ۳۰ می باشد.
   ۲- در این باره صفحات ۱۳۶ تا ۱۴۲ مقاله کامل را بخوانید: http://yon.ir/wUUHB
   ۳- آن ها بالن یا بالن ماهواره هستند نه ماهواره های معلق در فضا.
   ۴- از بالن ماهواره های موجود در ارتفاعات. لطفا وارد لینک زیر شوید و مقاله مربوطه را بخوانید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=4085

   موفق باشید

 7. فرزاد ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۰۷ پاسخ دادن

  باسلام،
  دوست عزیز،قبل ازهرچیز،ادب وعفت کلام شمارادرجواب دادن کامنتها می ستایم.درجواب های شمااثری ازتوهین وتحقیر وتمسخر نیست واین واقعاتحسین برانگیزه،هرچند گاهی مورد تهاجم تعصبات قرار می گیرید.
  من به تازگی بانظریه زمین تخت آشناشدم،مطالب سایت برام به شدت تازگی داشت وخیلی هم برام تکون دهنده بود.گرچه فعلا زمین تخت گرانشدم،ولی یادگرفتم که دیگه درمورد خیلی چیزهاباقطعیت حرف نزنم.چون استدلالهای شماضعیف وبی اساس نیست.چند تاسوال اساسی داشتم که امیدوارم جوابشو کامل بگیرم.
  ۱-بخی ازدوستان ازشماپرسیده بودند،بعدازکوه های قاف مابه کجا میرسیم،فرمودیدبه گنبد آسمان.اماتاجایی که من مطالعه کردم نفهمیدم پشت گنبد چیه؟
  ۲-جنس گنبد ازچیه؟آیاجامد وقابل لمسه؟ یاچیزی است شبیه به جو زمین؟
  ۳-درنظریه ی زمین تخت، شمامعتقدید خورشیدبرفراز آسمان درحال حرکته،اگه این طوره چرادرطلوع، خورشیدبه صورت ناگهانی باحالتی بالارونده وباقرص کامل ازافق سربیرون میاره.اگه زمین کروی باشه که توجیهش خیلی راحته.مامیگیم واردمرزروشنایی وتاریکی شدیم وخورشید داره ازپشت انحنای زمین کم کم خودشو نشون میده.امااگه زمین تخت باشه،خورشید باید برفراز آسمان وبه صورت تدریجی ازنقطه ی اضمحلال بگذره وسپس روشن تر وروشن تر بشه.نه اینکه ناگهانی قرص کامل خودشو نشون بده.
  ۳-درنظریه ی زمین تخت، آیا ماه وخورشید نیز حالتی شبیه به دیسک دارند؟جنسشون ازچیه؟ گرمای خورشید چه طوری تولید میشه؟

 8. خودم ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۰۰ پاسخ دادن

  سلام
  من چند تا سوال از دوستان نظریه زمین تحت دارم لطفا جوابو بدین
  ۱- شما میگید خورشید در یک مدار دایره شکل و حلقوی در حال چرخیدن روی سطح کره زمین هست و برای بوجود اومدن فصلها مدارشو کوچک و بزرگ میکنه به گفته شما تویه ۳تا مدار در حال حرکت حلقوی روی سطح زمین است.
  سوال ۱: بفرمائید که چه نیروی از داخل مدار حلقوی خورشید رو تویه مدار نگه میداره که باعث نشه خورشید به حرکت خودش ادامه داده و به دیواره های گنبد نکوبه و باعت از هم پاشیدن دیوارههای کنبد نشه؟
  سوال ۲: بفرمائید چه نیروی باعث میشه حلقه چرخش کوچیک و بزرگ بشه تا بقول شما فصلها بوجود بیان؟
  ۲- شما میگید خورشید و ماه چاذبه ندارند و در یک مدار معلق در حال چرخیدن هستند و باز در جایه دیگه میگید که عامل جذر و مد جاذبه خورشید و ماه هستش.
  سوال ۱: با این حساب پس اگه خورشید و ماه جاذبه دارند و آبها رو به سمت خودشون میکشند بفرمائید چرا کم کم به سمت زمین نزدیک نشده و با زمین برخورد نمیکنند.
  سوال ۲: فرمودید علت ماه گرفتگی خود ماه هست که یک تقویم طبیعی هستش بفرماید که ال ای دی روی ماه هستش و سیستمش چطوریه احتمالا هوشمنده دیگه ؟

  • flatearther ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۳۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- میدا مغناطیسی. درواقع میدان مغناطیسی میتواند مانند میدان گرانشی اجسام را در مداری به حرکت در بیاورد. در آینده مقالات مرتبط با این موضوع منتشر میکنیم
   ۲- پاسخ همان پاسخ سوال ۱ است. درواقع میدان مغناطیسی زمین و خورشید و ماه عامل چنین حرکتی هستند. توضیحات کامل تری در آینده خواهیم داد. ما عامل جزر و مد را هرگز گرانش نمیدانیم.
   موفق باشید

 9. خودم ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۱۰ پاسخ دادن

  ۳: ماه گرفتگی رو فرمودین توسط خود ماه انجام میشه.
  سوال ۱: بفرمائید علت اینکه در همون لحظه ماه گرفتگی اگه به ماه در شهرهای دیگه و یا کشورهای دیگه نگاه کنی پس چرا یا هنوز ماه گرفتگی اتفاق نیوفتاده و یا هنوز کامل نشده احتمالا ماه ال ای دی هاش تو جاهای دیگه فرق میکنه دیگه.

 10. بنده خدا ۲۲ دی, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۲:۰۹ پاسخ دادن

  سلام علیکم.شما گفتید اون نقشه در سایت انجمن جعلی هست.وقرار هست خودتون یک نقشه از خشکی های زمین تهیه بکنید.میتونم بپرسم نقشه رو چطور تهیه نیکنید؟شما شکل وابعاد تمام خشکی های زمین چطور رصد کردید.با چه وسیله ای رفتید در آسمان و یک جا همه رو دیدید و حالا می خواهید نقشه این خشکی ها را بکشید؟؟؟

 11. بنده خدا ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۲:۵۴ پاسخ دادن

  سلام وخسته نباشیدبابت زحماتی ک میکشیدومطلب میزارید کمال تشکررودارم چون ب هرحال هرچی هم باشه وقتتون رومیگیره.گفتین لطفأ با تعصب واردنشیم یکسری حرف دارم امیدوارم مدیراولأ منتشرکنه حرفامودومأ سعی میکنم متعصب نباشم ویکسری مطالبوبگم فقط دوستان خواهشأ تاانتهاحرفاموبخونید.بنده۳۰سالمه۱۴سالم بودازخداخواستم علم ودانشی بهم بده تابیشتربشناسمش۱سال شب وروزالتماسش میکردم نمازوقران وروزه ونمازشبم ترک نمیشد۲۴ساعت توخیابون خونه سرکارمغازه رفتن برای خریدخلاصه یاذکرمیگفتم یاالتماس خدامیکردم علمی بهم بده تاخودشو بیشتربشناسم واسرارهستی روبفهمم انقدرعاشق اسراربودم داشتم دیوانه میشدم تاجایی ک میخواستم خودکشی کنم برم اون دنیاازاسراربرزخ بفهمم چندباراین فکروکردموشیطانولعنت فرستادم خلاصه بعدیک سال واقعأبه خودم ریاضت دادن یک پیرمردی ک علم قرانی داشت خیلی جالب وحساب شده واردسرنوشتم شدوباهاش اشناشدم میگم جالب وحساب شده بخاطراینکه وقتی گذشته رونگاه میکنم مطمعن هستم یکی۳ماه هرروز من رو جوری چید جوری برنامه ریزی کردکه من برم برم برم تابرسم به کربلائی خدابیامرز همون پیرمردی ک علم قرانی داشت واستادم بود بهش میگفتن کربلائی.خلاصه ب مدت۳سال به طور فشرده وشبانه روزی بهم اموزش داد اولین واخرین شاگردشم من بودم علوم فوق العاده ای داشت تاحدی ک مجازبودبهم یادداد بعدازیادگرفتنم خودم هم تحقیق کردمومیکنم حاصل این سالهاام دوتادفتردستنویسه اینوگفتم بدونیدچقدرازقران میدونموحرفام بادهوانیست انقدی بلدم ک هرکی اسم کوچیکشوبگه ازروی قران زندگینامه شوبگم گذشته وحال وایندشوبگم انقدیادگرفتم که با۲تاایه ازیک سوره یک خانواده رو هرچندنفرباشن بهلاکت برسونم یابا۱ایه یاچندتاایه گره ازکارکسی بازکنم هرچندهیچوقت گره ننداختم توزندگی کسی تاجایی ک شده گره بازکردم ازمشکلات دیگران ورایگانم کردم خلاصه کاری بااین حرفاندارم گفتم بفهمید میفهمم حرف میزنم وهرکسی خواست ثابت میکنم.دوست عزیز احسنت دقیقأاین داستان کارفراماسوناوغربی هاست برای چی؟برای خراب کردن قران واسلام؟زمین ن تنهاتخت نیست بلکه کره وی هست وقران چندین باراین موضوع روگفته.دقت کردین چندساله هرچی میشه هرجاترور خرابکاری کشت وکشتارهرچی گروهک وحشی هست میگن مسلمون هستن درصورتی ک میدونیم همش کارخودشونه دیگه علنی خودشون گفتن کارماست حالادقت کردین انقدفرقه چراهمشومیچسبونن ب اسلام دقت کردین انقدفرقه ولی چندتا شبکه اسلام هراسی هست چقدرسالیانه خرجشونه چقدبابت گروهکهاوشبکه هاوتبلیغات کلأبرای خراب کردن اسلام خرج میکنن ازخودتون پرسیدین چرا؟دقت کردین کلی دانشمندم همراه خودشون کردن ازهروسیله ای هرچیزی ک فکرشوکنیدبرای خراب کردن اسلام وقران استفاده میکنن حتی ازعلم ودانش ودانشمند یکروزمیان میگن کهکشان مازمین ما قمرزمین خورشید فاصله زمین تاخورشید ک ن داغه ن سرد همش شانسی بوده فرداش میگن شهاب سنگایی ک اب داشتن ب زمین خوردن شانسی بوده فرداش میگن بوجوداومدن زندگی وتک سلولی شانسی بوده تکامل شانسی بوده یکروزدیگه میگن ما میمون وحیوان بودیم هرچی گذشت اینجوری شدیم یک روزمیگن مارو فضایی ساختن اوردن زمین اربابهای مایک روزی میان دنبالمون میبرنمون یکروزمیگن مارو یه فضایی تولوله ازمایشگاه ساختن یکبارمیگن ما یک بازی کامپیوتری هستیم یکبارمیگن ما کد های برنامه ای هستیم تو یک ابرکامپیوتر و واقعی نیستیم و هزاران حرف دیگه این حرفارو بقول خودشون باچندین سال تحقیق واکتشاف ب این حرفارسیدن وجالبه دانشمندان فوق العاده سرشناس این حرفاروزدن وجالبترازهمش اینکه تمام حرفاشونو با اسم علمو اکتشاف و…قاطی کردن وازاول تااخرحرفاشون اینه خدایی وجودنداره خدایی نیس پس دین وقرانم الکیه حرفاشونوبخونیدروش فکرکنید.حالافهمیدین دارن همه کارمیکنن دین روخراب کنن حالا این حرفاچه ربطی داره ب بحث الان بهتون میگم شایدفوق العاده جالب باشه براتون

 12. بنده خدا ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۰۰ پاسخ دادن

  حالاچه ربطی داره ب این موضوع بهتون میگم؟ربطش اینه ک اینا به اسم دین این حرفوزدن و برأی توجیح حرفاشون میگن توانجیل گفته و چندتا مفتی عربستانی ومصری وچن تاکشور دیگه روهم باخودشون همراه کردن میگن اسلام وقرانم گفته شاهدشونم همون مفتی هاهستن حالاچرا اینکاروکردن؟از اونجایی ک برای تخریب قران واسلام وخدا ازهیچ چیزی نمیگذرن ازاینکارم نگذشتن وسوره هایی ک اصلأ ربطی نداره و نگفته زمین صافه رو پخش کردن خب قران فقط یک معنی ساده اش نیست و کسی ک میخوأد فقط همون معنی ساده شو بفهمه چند ده سأل باید درس بخونه تا بفهمه اونم ن همشو یک ذره شو میفهمه اونایی ک دیدید قران رو تفسیرمیکنن همیناهستن بعد چند ده سال درس خوندن تازه بجایی میرسن ک فقظ متن ساده شو میفهمنن چی میگه و تفسیرش میکنن غربی هااومدن ازاین سوءاستفاده کردن چون تعداد خیلی کمی منظور واقعی قرانو میفهمن و بقییه هرجور دلشون میخواد بهشون بگی ازقران برداشت میکنن اومدن چندتا ایه گذاشتن گفتن نگا قرانم میگه زمین تخته نتیجشم همینه ک میبینید خیلیا قبول کردن خدافلان حرفوزده منظورش این بوده زمین تخته دیگه نمیرن یادبگیرن اعراب گذاری رو حروف قرانی رو تابفهمن باباجان اصلأ خدا چیزی دیگه گفته حالا نتیجه اینکارچیه؟من مرده شمازنده ببینیدکی گفتم چن وقت دیگه موشکی بالنی ماهواره ای هواپیمایی میفرستن بالا با پخش مستقیم رو گیرنده ی میلیون هانفر ک دارن تماشامیکنن بعد میرن بالا میبینن إإإإ زمین که تخت نیست گرده برای همه روشن میشه گرده اونوقت میدونید چه اتفاقی میفته؟میدونیدچی میشه؟اونوقت کلی ادم ب قران شک میکنن ب قرانی ک چندین ساله بطور فوق سری چندتا دانشمند روش کارمیکنن تا یک اشتباه یک ایراد ازش بگیرن تا نابودش کنن مثل داستان مورچه ها ک خندیده بودن گفته بودن مگه مورچه میشکنه خدایی ک ادعامیکنید همچیزوافریده نمیدونسته مورچه شیشه نیس ک بشکنه بعد کلی مطالعه اخرفهمیدن دقیقأمورچه مث شیشه میشکنه وچند نمونه مثل این مورد بله اونوقت کلی ادم ب قران شک میکنه وقتی موشک بره بالا همه بفهمن گرده چند میلیون نفر کاملأ ازقران برمیگردن فقط یک لحظه نتیجه این داستانو اگرهمچین چیزی ثابت بشه تصور کنید چه ذهنیتی بعضیا پیدامیکنن قطعأ ب قران شک میکنن شک بقران میشه شک ب خدا و دین پر خدا پر قران پر بله دوست عزیزکارفراماسوناست خیلیم دقیق برنامه ریزی کردن مواظب باشیدتروخدا.دوستان معنی قرانو ماهی چندبارختم کنیدازخدابخوایین دانشی بده بهتون بفهمید چی گفته معنی قرانو هرجورعشقتونه ازش برداشت نکنید اگراینکاروکردین با برداشت عشقی وکج ب کسی نگین وباعث اشتباه دیگران نشیدیچیزبگم ازکج فهمیدن قران تامتوجه بشید.من بچه بودم۱۰یا۱۱سالم بودبعضی وقتامعنی قرانوجایی میخوندم ک محمداگرانکارمیکنن قرانومیگن دروغه بهشون بگواگه راس میگن تمام انس جن جمع بشن یک سوره مثل قران بیارن من ازرو نفهمی نادانی وکج فهمیم ازایات ک میخوندم همش نوشته بوداگه ایمان بیاریداون دنیاباحوری وزیردرخت عشق وحاله اگرکافربشیددهنتونو تو موادمذاب اسفالت میکنن میگفتم چیه همش ایمان عشق وحال کافراتیش وعذاب خب من یکی ن ده تاقران مینویسم ببینیدازروبچگی چطوری کج میفهمیدم بعدچن سال ک خدادانشی بهم دادفهمیدم اصلأقران هرایه اش انقدر رمزنگاری شده ک هیچکس سن و عمرش جواب نمیده ک فقط یک ایه روتمامشورمزگشایی کنه وتمام اسرارشو دربیاره من۱سال ونیم رویه فقط۶ایه کارکردم کلی اسراراشکارشدبرام ولی مغزوروح وروان وجسمم ن تحمل بعضی اسراروداشت ن کشش روداشت هرراهی پیش میگرفتم ب اخرش میرسیدم چیزهایی میفهمیدم ویک روش جدید یک درجدیدبرام بازمیشد تاجایی ک ولش کردم ومطمعنم تااخر عمرم ادامه میدادم ب تهش نمیرسیدم.من بانجوم فیزیک علم ناساو…کاری ندارم فقط این داستانوچسبوندن ب قران وایات خدا من دانش قرانی دارم وهرکسی ادعامیکنه قران گفته تخته من تهرانم اینم شمارم بیادثابت میکنم گفته گرده هرکی خواست بیادفقط چن هفته طول میکشه چون اول بایدعربی یادش بدم بعداعراب بگذاری بعد حروف گذاری رو ک یک حرف جابجابشه کل معنی عوض میشه انقدی بلدم ازقران ک فقط بااسم کوچیک کسی زندگی نامشو گذشته وحال واینده شو هرچیزی ک اتفاق افتاده موب موی زندگیشوبگم هرکی هس بسم الله ببخشیدطولانی شدیاحق

  • علیرضا ۱۳ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۴۲ پاسخ دادن

   سلام. بی پایه و اساس هست یک خداوند کریم فقط خودش میتونه گره از کار مردم باز کنه و این چندین بار در قران اومده و اینکه شما بلا تو زندگی این و اون میفرستید اشتباه حتی خدا هم گفته که من این کار رو نمیکننم و هرچی بلاهست تقسیر خودتونه این از این بریم سراغ ادعاهاتون زمانی که ماهواره های دروغی اولین تصاویر رو از زمین دروغی گرفتن بسیاری از مردم به خدا شک کردن و اگر هزار تا ماهواره دیگم برن اگر تصویر دروغ بدن ما باید باور کنیم؟حرف شما مثل کسایی هست که میگن برید بری سلامتی خودتون خودتونو ببندید به ضریح.خداوند درد رو داده درمونم داده و اینکه شما میگید من همه چیز رو از قران میگم چرته.خداوند در این موارد معما رو داد راه حل رو هم داده در سو الرحمن ما بسیاری از نعمت های خدا مثل گرانش رو دیدیم که تاکید شده ولی خدا جواب سوالاته مارو در قران نداده یا اگرم داده ما هنوز علمش رو نداریم.ایا شما اگه مریض شید خودتون قران رو بقل میکنید تا خوب شید؟معلومه که نه میرید دکتر.سوالات ماهم دقیقا همینطوریه و ابزار درک این سوالات علم های روز مثل فیزیک و شیمی هست ما در قران داریم که میگه بریید علم های روز رو یاد بگیریم نداریم مادر احادیث پیامبران و امامان داریم که برید علم یاد بگیرید.این به این معنی نیست که قران به ما جواب سوالات ر میگه قران جواب سوالاتو داره ول ما نمیتونیم اونها رو بفهمیم و فقط امامان و پیامبران و کسانی که بسیار با ایمان هستند مثل ایت الله بحجت میتونن بفهمن نه کربلایی و شما.من خیلی به دینم معتقدم ولی به خدا زمین تخت گرایی کمتر به دین لطمه میزنه (.کخ اصلا نمیزنه)نسبت به شما که مردم رو گول میزنید.یا حق

  • یکی ۱۰ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۶:۲۲ پاسخ دادن

   بنده خدا ای مرد بزرگ! حیفم اومد که جوابی در حد خودت بهت ندم!
   تنها تو نیستی که در علوم غریبه و قرآنی بقول خودت چیزهایی برای عرضه داره! بنده هم از ابتدای زندگیم دنبال این موارد بودم و هستم و سری تو هر سلک ومسلکی و هر چیزی که فکرشو بکنی زدم و در نهایت با پرجاذبه ترینشون یعنی مسلک عرفانی و درویشی بمدت دو سال دست وپنجه نرم کردم و به کنه ایدولوژی فرا زمینی اونها دست پیدا کردم !
   ولی “راه حقیقت چیزی فراتر از باورهای ماست.”
   بقول فیض کاشانی ” هر آنچه که خواندیم و نوشتیم و آموختیم و آموزاندیم غلط بود غلط”
   خدا انسان رو آزاد آفریده و در زمین قرار داده که راه کمال خودشو پیدا کنه و در نهایت بدرجه ای بالاتر از ملایک (یعنی در حد خودش!) برسه.
   بود قدر تو افزون از ملایک تو قدر خود نمی دانی چه حاصل
   نکته اینجاست که هر کسی (مثل حضرتعالی!) که به درجه ای از فهم دنیای پیرامون خود میرسه دچار بزرگترین انحراف ذهن میشه که حد بالاتری وجود نداره ! در صورتیکه هیچ حد و مرزی وجود نداره !
   بله آیات قرآن دارای کدهایی هست که هرکسی دسترسی به اون نداره ولی این هیچ منافاتی با مجازی بودن دنیای ما نداره بلکه این مطلبو میرسونه که زمین جایگاهی برای انسان هست که در اون باید تلاش کنه که با درک حقایق مرزها رو بشکنه و به دنیای حقیقی دست پیدا کنه ! در آیه ای که دوستان در نظریاتشون قرار دادن تاکید شده که زمین برای انسان آفریده شده تا از طفولیت خارج شده و به سلطانی برسه و از اون خارج بشه!
   سلطان شدن یعنی چه؟
   معنی ظاهریش یعنی مسلط شدن . به چه چیزی ؟ دوستان گفتن به کلیه علوم !
   آیا ما از علم بهره ای داریم؟ جواب خیر می باشد!
   علم ما همان خزعولاتی است که فراماسون ها ، ناسا ، مفسران خودشیفته کتاب های آسمانی و شبه دانشمندان (دانشچندان!) به ما خورانده اند.
   باور به تخت بودن زمین تلنگری است به بشر در خواب رفته تا چشمان خود را به روی علم واقعی بگشاید.
   امید است که مفید فایده قرار گیرد!

   • یکی ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۴:۴۰ پاسخ دادن

    علم واقعی تنها یکی است و آن توانایی خلق از هیچ است (یعنی کن فیکن)بدان معنی که هنگامی انسان به قله کمال دست می یابد که سر خلقت را بیاموزد .
    سر خلقت در کلام است . کلام مختص خداوند است و خداوند در ذهن بشر شکل خود را به عاریت نهاده است . پس کلید اسرار در ذهن آدمی نهفته است . ولی نه ذهنی که پر از اراجیف است . پس ذهن باید توان کنترل و عنان خویش را بدست گیرد تا از بیراهه رفتن خلاص شده و قدرت خالق را به کف آرد.

  • حقیقت ۱۶ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۹ پاسخ دادن

   دوست چرا انقدر اسرار داری که قرآن خیلی پیچیده ست و برای درک و فهمش باید سالهای دراز درس خوند . اتفاقا قرآن هیچ پیچیدگی و تفصیری نداره منتها بخاطر اینکه تبدیلش کنید به یک معجزه پیچیدش کردین و شاخ و برگ زیادی بهش دادین هی معجزه براش میتراشین چندتا الف داره و به همون اندازه اسم خدا رو برده و الی آخر . ما صاحب عقلیم . اهرام ثلاثه مصر که سه هزار سال قبل تر از قرآن ساخه شده بیشتر شباهت به معجزه داره که هیچ عقل سالمی نمیتونه قبول کنه کار انسانه

 13. طاده ۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۱۰:۰۲ پاسخ دادن

  اگر زمین تخت باشد از بالای کوه اورست با یک تلسکوپ معمولی باید بتوان کل دنیا رو دید مثلا از کوه اورست که در نپال هست باید بتوان با تلسکوپ برج ایفل رو دید…

  • flatearther ۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۶:۲۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خیر اینطور نیست. آیا شما پارامتر های موجود را در نظر گرفته اید؟
   ۱- پرسپکتیو
   ۲- محدودیت چشم انسان
   ۳- وجود لایه جو (اتمسفر)
   ۴- وجود ذرات معلق و گرد و غبار در آسمان
   ۵- وجود بخار آب
   ۶- وجود موانع طبیعی مانند کوه و هم ارتفاع نبودن نقاط مختلف زمین
   و….
   با توجه به پارامتر های بالا شما دید تار و محدودی دارید و این اثبات کننده کرویت زمین یا نقض کننده زمین تخت نیست.
   تصویر زیر توسط یک بالن تهیه شده که ارتفاع بالاتری از اورست قرار دارد.
   http://s8.picofile.com/file/8320259392/Highalt.jpg

   همانطور که میبنید حالت مه آلود و غیر شفاف جو زمین نخواهد گذاشت تا بی نهایت را ببینید.
   موفق باشید

   • سییلا ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۴ پاسخ دادن

    خیلی از تصاویر از جزایر هست که به طرز واضحی انحنا رو نشون میده و قسمت پایینی جزیره کاملا زیر آّبه و فقط برج ها پیدا هستن.
    دوما کره زمین قطر زیادی داره و فاصله زیادی واسه دیدن انحنا لازم دارید
    سوما تلسکوپ کاری به محدودیت چشم انسان نداره
    چهارما مساحت قاره های مختلف نقشه ای که شما از زمین تخت دارید رو تمام و کمال رد میکنه دلیلش هم واضحه زمین یک کره هست و نمیشه نقشه اون رو بدون خطا روی یک برگه تخت اورد و مساحت هایا فاصله ها بهم میخوره.

    • flatearther ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۰ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     مطمئنید این نشان از وجود انحنا است؟ ما بصورت علمی این حرف را باطل کرده ایم! مقاله زیر را بخوانید تا متوجه شوید:

     http://flatearthfarsi.com/?p=4476

     برای محاسبه و دیدن انحنا (اگر زمین کروی باشد) حتما نیازی نیست تا ارتفاعات زیادی بالا بروید. میتوان با استفاده از ریاضیات و هندسه به آن پی برد. تلسکوپ تنها بزرگنمایی میکند و اگر دید تار و اعوجاج زیاد باشد تلسکوپ نیز کاربردی ندارد.
     خیر نقشه چیزی را اثبات نمیکند. چشمتان را باز کنید
     موفق باشید

 14. amir76 ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۶:۱۲ پاسخ دادن

  ماشالله ملت چه نظریه هایی دارن میدن یکی که میگه کار امریکا و غربه و می خوان به اسلام ضربه بزنن از اینجا به شما میگن برو فکر های بچه گانتو برای خودت نگه در بعدم اقا زمین گرد و تخت بودنش رو خدا فقط میتونه بگه نه اون اقا که هی لینک میزاره برین مطالعه کنید داش شما تا حالا از جو خارج شدی که میگی زمین تخته داش من نمیگم گرد یا تخت ولی حرف اون دوستمون که گفت اگه تخت بود باید کل شهر های جهان رو از روی کوه اورست میدیدم جالب بود بعدم ارسطو و گالیله گفتن زمین گرده دلیل نداره که تو راست بگی

 15. آلبرت انیشتن ۲۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۴۸ پاسخ دادن

  دلیل ها درباره تخت و کروی بودن زمین منطقی هستش!!
  اما برای نظریه تخت بودن زمین سوالی پیش میاد؟
  به فرض اینکه زمین تخت هستش طرفداران این نظریه ادعا دارند که ماه و خورشید از زیر زمین تخت ما رد میشود!!
  پس اگر اینگونه باشد وقتی که ماه به زیر زمین میرود نور خورشید باید همه زمین را فرا گیرد یا دقیقا برعکس!!

 16. مهدی ۲۳ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۵۲ پاسخ دادن

  سلام. میشه بفرمایید اگه زمین تخت است، خورشید پس از غروب افتاب و محو شدن از آسمان شب چگونه و از کدوم راه دوباره بر میگرده به شرق آسمان برای طلوع دوباره روز بعد؟ لطفا توضیح بدید.
  ()لطفا این پست رو جایگزین پست قبلی کنید.کمی غلط املایی و انشایی دارد.

 17. سییلا ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۴۰ پاسخ دادن

  در ضمن در پیدا کردن لبه دنیا واستون آرزوی موفقیت دارم.
  چون اگه زمین تخت باشه دور قطب جنوب باید ۲piR محیط داشته باشه و از لحاظ اقتصادی بستن چنین محیطی غیر ممکنه و شما میتونید برید به قطب جنوب.

ارسال نظر جدید