اثبات تخت بودن زمین با یک تصویر

تصویر بالا تصویری از افق مرئی شیکاگو که توسط جاشوا نیوزیکی از فاصله ۵۷ مایلی (۹۱ کیلومتری) تهیه شده که در grand mere park میشیگان ایستاده بود. اگر زمین کروی بود، کل شیکاگو در زیر خط افق مخفی میشد و تنها دلیلی که شما میتوانید شیکاگو را ببینید این است که زمین تخت است. حال در زیر به بررسی تصویر میپردازیم.

در زیر تصویری است که فاصله بین پارک میشیگان و شیکاگو را نشان میدهد.

ابتدا بگذارید موقعیت شیکاگو را با فرض کرویت زمین محاسبه کرده و بدست بیاوریم. پارک Grand mere حدود ۶۰۰ فوت (۱۸۲ متر) بالاتر از سطح آب دریا است. دریاچه میشیگان ۵۷۷ فوت (۱۷۵ متر) بالاتر از سطح دریا است. بنابراین پارک Grand mere در حدود ۲۳ فوت (۷متر) بالاتر از دریاچه میشیگان است. (۲۳=۵۷۷-۶۰۰). بگذارید فرض کنیم که عکاس در بلندترین نقطه از پارک قرار دارد. ما ۶ فیت ( ۱.۸۲۸۸ متر) به ارتفاع عکاس اضافه میکنیم. اینگونه براورد میکنیم که دوربین ۲۹ فیت بالاتر از سطح دریاچه میشیگان قرار دارد. ( ۲۹=۶+۲۳).

برای حساب کردن ۲۹ فیت ارتفاع دوربین از سطح آب دریاچه میشیگان ما ۷ مایل (۱۱ کیلومتر) از ۵۷ مایل (۹۱ کیلومتر) کم میکنیم.

 ۸ × ۲^۶.۶=۲۹

با محاسبه و استفاده از فاصله ۵۰ مایل، در می یابیم که سطح خیابان های شیکاگو باید در حدود ۱۶۴۴ فیت (۵۰۱ متر) زیر خط افق باشد. بلندترین ساختمانی که دیده میشود برج ویلیس است . این برج ۱۴۵۰ فیت (۴۴۱ متر) ارتفاع دارد(بالاتر از سطح زمین). البته اگر آنتن های بالای برج را نیز حساب کنیم ارتفاع کلی آن ۱۷۲۹ فیت (۵۲۶ متر) میشود.

باید متوجه شده باشید که عدد ۱۶۴۴ با کم کردن ۲۳ از عدد ۱۶۶۷ (۱۶۶۷=۸×۲^۵۰)  برای حساب این که برج ویلیس ۲۳  فیت بالاتر از سطح آب دریاچه میشیگان است به دست آمده. 

برج ویلیس ۵۹۵ فیت بالاتر از سطح دریا است. دریاچه میشیگان ۵۷۷ فیت بالاتر از سطح دریا است که برج ویلیس را ۲۳ فیت بالاتر از دریاچه میشیگان قرار میدهد. بنابراین پایه برج ویلیس باید ۱۶۴۴ فیت زیر خط افق باشد. این بدین معناست که اگر زمین کروی باشد، هیچکدام از ساختمان ها حتی برج ویلیس نباید قابل مشاهده باشند.

قسمت بالای برج ویلیس باید ۱۹۴ فیت (۵۹ متر) زیر خط افق باشد (۱۹۴=۱۴۵۰-۱۶۴۴). تنها چیزی که در افق شیکاگو قابل مشاهده خواهد بود ۸۵ فیت(۲۵ متر) از آنتن های برج ویلیس می باشد. اما تمامی ساختمان ها در تصویری که توسط جاشوا نیوزیکی تهیه شده قابل مشاهده هستند.

فرمول استفاده شده در بالا چیست؟

اگر زمین کره ای با محیط ۲۵۰۰۰ مایل باشد، باید در هر مایل ۸ اینچ انحنا داشته باشیم، در دو مایل ۳۲ و در سه مایل ۷۲ اینچ.

فرمول کاهش در هر مایل(فرمول انحنا) بصورت زیر است:

M^2 * 8=D

M  تعداد یا عدد مایل از ناظر در سطح زمین، ۸ عدد کاهش اینچ در هر مایل و D افت فاصله افق است.

فرمول بالا برای زمین با محیط دقیق ۲۴۹۰۱ فرض میشود.

اعتبار این فرمول میتواند توسط تئوری فیثاغورث تایید شود.

در زیر میتوانید توجیه مجری یک شبکه ماین استریم برای دفاع از مدل کروی و دیده شدن شیکاگو از میشیگان را ببینید:

 

 

مشکلی که با صحبت های این شخص وجود دارد این است که سراب بزرگ در واقع سرابی از جسم است که بصورت معکوس درست در بالای جسم (یا هرچیز دیگری) ایجاد شود. تصویر زیر توسط NSIDC (مرکز ملی داده های برف و یخ ) از یک سراب ارائه شده است:

در زیر نمونه هایی از یک سراب بزرگ:

در رابطه با تصاویر بالا به چند نکته دقت کنید.

۱- تصویر ایجاد شده توسط سراب کاملا وارونه است.

۲- جسم در میدان دید قرار دارد و زیر خط افق نمی باشد.

۳- تصویر ایجاد شده توسط سراب دارای اعوجاج است و مانند جسم شفاف نمی باشد.

در زیر میتوانید تصاویری از سراب بزرگ شیکاگو ببینید و با تصویر بالای جاشوا نوییکی مقایسه کنید. کدام یک سراب است؟

تصویر جاشوا از افق شیکاگو بطور کامل مدل کروی را زیر سوال برده و اثبات میکند که زمین تخت است. اگر ادعای سراب در رابطه با آن تصویر درست بود، باید ویژگی هایی که ذکر شد را داشته باشد.

شبکه های ماین استریم به سرعت پس از انتشار این تصویر جاشوا از شیکاگو به دنبال توجیه کردن آن بودند. اما توجیهات بی پایه و اساس آن ها قابل اثبات در دنیای واقعی نمی باشد و تنها تصورات و تخیلات ذهنی است.

 

Share this post

232 comments

اضافه کنید
  • flatearther ۱۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ماه مانند یک تقویم طبیعی است. دارای مراحل هلالی مختلف است که هرکدام دوره ای از ماه یا روز های مختلفی را نشان میدهند. در هنگام خورشید گرفتگی ماه به حالت ماه نو است.
   موفق باشید

 1. علی ۱۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۵۳ پاسخ دادن

  من نه میگم تخته نه میگم کرویه . هرچی هست . اما سه تا سوال
  مگه نمیگن ماه به دور زمین میچرخه و خورشید از فاصله ای دورتر به هردو میتابه؟
  و از طرفی میگن اگر مدار زمین کمی تنگ تر به دور خورشید حلقه داشت ما از گرما میسوختیم دقیقا مثل همین حالت انقلاب تابستانی و انقلاب زمستانی
  حالا سوال اول
  اگه ماه در یک مرحله گردش به دور زمین در فاصله ای نزدیک تر به خورشید قرار بگیره (بین زمین و خورشید) عملا قسمت رو به خورشید دارای هوای گرم و بینهایت کشنده ای هست
  چرا فضانوردایی که عکساشون از ماه میاد همه توی شب عکس میگیرن؟ یعنی کلا یه جوری میرن شب برسن؟ این ماه همه ش تاریکه چرا؟ خورشید عرضه روشن کردن ماه رو نداره؟چیه داستان؟
  سوال دوم
  میگید خورشید مث یه چراغ مطالعه یه قسمتایی از زمین رو روشن میکنه و باز میچرخه میره یه سمت دیگه . بابا زمین تخته حالا شاید قبول . خورشید که تخت نیست خورشید یه مجموعه ی کرویه خاصیت کره هم اینه که به همه طرف خودش فوتون پخش کنه فاصله ی خورشید هم از سطح زمین زیاده انقدر زیاد هست که شما لب اقیانوس باشی یا روی اورست . تغییر محسوسی مشاهده نمیکنی . زمین هم که کروی نیست که خورشید بره زیر خط افق پس در نتیجه خورشید باید حتی از دور دست ترین نقاط زمین هم حداقل به صورت یه نقطه ی درخشان مشخص باشه . اگه بگید خورشید هم تخته که باز قضیه ش فرق میکنه
  سوال سوم
  دقیقا چرا تابستون گرمه . زمستون سرده؟
  خورشید کارش زیاده خسته میشه؟مدار خورشید متغیره؟مدار ما متغیره؟چیه داستان؟

  • flatearther ۱۶ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- ادعا میشود ماه جو ندارد. به همین علت شما آسمان ماه را (در فرض مدل کروی) سیاه میبینید. همانطور که اگر جو زمین را حذف کنید آسمان زمین سیاه است. این طبیعی است. اما ماموریت های آپولو هرگز به انجام نرسیده است و سفر به ماه یک دروغ بزرگ بوده.
   ۲- خورشید کروی نیست بلکه یک دیسک محدب است. میخواهید بدانید چرا؟ به این پست مراجعه کنید:
   http://yon.ir/jX6aJ
   نمیتوان خورشید را از همه نقاط زمین مشاهده کرد. به پست زیر مراجعه کنید تا دلیلش را بخوانید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=3953

   ۳- در تابستان خورشید بصورت ۹۰ درجه و مستقیم به ناظر میتابد اما در زمستان خورشید بصورت مایل می تابد.
   خورشید در سه مدار درحال چرخش بر فراز زمین تخت است.
   برای اطلاعات بیشتر مقاله کامل زمین تخت را بخوانید
   موفق باشید

   • hasty ۱۲ بهمن, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۳۳ پاسخ دادن

    من نمیدونم شما چجوری میگین خورشید به دور زمین می چرخه؟از نظر علم فیزیک خورشید و زمین به دور مرکز جرمشون می گردند که به علت اینکه خورشید جرم خیلی بیشتری نسبت به زمین داره این مرکز جرم در واقع خود خورشید میشه،اگر هم میگید خورشید جرمش از زمین بیشتر نیس پس چجوری نور داره؟ خورشید برای ایجاد نور به روش هسته ایی باید دما بالایی داشته باشه این دمای بالا به علت فشار به وجود میاد و این فشار در صورتی وجود خواهد داشت که جرم ستاره خیلی زیاد باشه،مثلا سیاره مشتری ترکیباتی مشابه خورشد داره ولی به علت جرم کمش نتونسته ستاره بشه.من خودم در المپیاد نجوم شرکت میکنم وبه هر حال مطالعات درستی دربارش دارم،من فقط۱۵سالمه و مطمعنا چیز آنچنان زیادی درباره نجوم نمیدونم ولی با این حال گفته های شما برای من کاملا قابل نقضه.چرا یک ذره درباره علم نجوم مطالعه نمکنید؟

    • flatearther ۱۳ بهمن, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۵۵ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     خورشید غولپیکر مدل زمین کروی را فراموش کنید. در مدل زمین تخت، خورشید بسیار کوچکتر از زمین است و در فاصله چندان زیادی نسبت به زمین قرار ندارد. خورشید با توجه به گرانش یا نیروی دیگری به دور زمین چرخش نمیکند و چرخش خورشید تعریف دیگری دارد. درضمن، بر اساس فرمول های نجومی، حتی با فرض یک خورشید عظیم، میتوان مدلی طراحی کرد که خورشید غولپیکر به دور زمین گردش کند. مطلب زیر را در این مورد بخوانید:

     http://flatearthfarsi.com/?p=3594

     موفق باشید

  • محمد ۱۱ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۸:۴۵ پاسخ دادن

   در مورد سوالی که کفتی چرا فضا نوردا همش شب میرسن ماه زمین تخت گراها میگن اصلا کسی به ماه نرفته و نمیتونن برن در مورد خورشید هم میگن خورشید کروی نیست و مثل یه دیسک مقعره که نورش یجا متمرکز میشه و نمیتونه همه جارو روشن کنه

  • عباس صادقپور ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۱۹ پاسخ دادن

   اخوی انسان اصلا روی ماه پا نزاشته چون شرایطش به هیچ وجه مناسب نیست اونی هم که شما دیدی تصویر سازیه سینمایی و دروغ بزرگ تحقیق کن راجبش بقیه سوالات هم همینقدر آبکی و بدون پشتوانه علمیه

  • حمیدرضا ۱۱ خرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۵۵ پاسخ دادن

   داداش خوب اومدی ولی اخر خراب کردی اگ جداَ جواب سوالای اخرو نمیدونی تو واتساپ پیم بده مث یه معلم برات بگم چطور زمستون و تابستون میش *************

 2. فراز ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۲۵ پاسخ دادن

  سلام دوست عزیز. یه سوالی داستم که اگه امکان داره جواب بدید.
  شما میگیر زمین تخت است و درست.

  پس باید یه ابتدا و انتها داشته باشد.

  این دو کشور کدام کشور ها هستن؟؟؟

     • عجب ۲ اسفند, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۲۹ ۲۲:۱۲

      داری میگی قطب جنوب درسته؟ جغرافی در حد دبستان که به امید حق بلدی پس متوجه کلمه “جنوب” میشی! یعنی جنوب یعنی یک جبهه ی جغرافیایی یعنی صرفا یک سمت یک طرف یک سو.. حالا این که میگه زمین تخته پس جنوب شما باید یک سمت این دیسک باشه و مقابل یا آن سمت دیسک شادی اور شما قاعدتا شمال میشه! پس از جنوب به شمال اگر راه بری یجا تمام میشه یعنی باید بشه! سواد اکابرم داشته باشی این ی قلمو متوجه میشی یعنی باید بشی یعنی نمیتونی نشی.
      حالا تهش ما میگیم تخته خوب داداش گل ی طناب ببر تهش برو زیرش یه نظر حلاله مشکلی نداره که ببین ی سلفی هم بگیر همه ببینن! البته اینجا میخوای بگی ک دور این دیسک رو کوه های یخ احاطه کردن اینم میگیم باشه ولی کوهنوردی که بلدی برو بالا ازونور بپر پایین ی سلفی خلاصه بگیر.
      حالا سیکل شب و روز و اختلاف ساعت و خط استوا و سیستم قطب نما و ستاره های قطبی و دب اکبر و مریخ و مشتری و زحل و زهره و اینا بماند میدونم اینا در حد سواد زمین تختی نیست فکرشو نکن

     • رضا ۱۴ خرداد, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۰۹

      یعنی طفلی گالیه و امثال اون،قرن بیست و یک هستیم و اینه وضعمون!!!دوستان تخت گرا،کاش بدونن که زمین هیچی نیس؛منظومه شمسی با کل تشکیلاتش دور کهکشان شیری ای میچرخه که میلیاردها ستاره مثل خورشید داره و جالبه که کل تشکیلات کهشکان راه شیری با قطر صد میلیون سال نوری ؛نسبت به چند صد میلیارد کهکشان دیگه!هیچی نیست!و در نهایت که عظمت دنیا تو مخیلات دوستان تختگرا نمیگنجه!

     • Maryam ۲۴ اسفند, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۲۹ ۰۰:۲۵

      از همونجا که اسناد و مدارک شما به دستتون رسیده.یه جوری ادعا میکنید انگار یافته های شما به صورت مستقیم توسط خودتون مشاهده شده. شما هم بین دو نظریه انتخاب کردید دیگه

     • علیرضا ۱۱ تیر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۲

      ینی این وسط نظر اون شخصی که اسمشو گذاشته عجب منو گشت 😂میگه اسمش قطب جنوبه پس حتما تو جنوبه نمیتونه دور زمین رو احاطه کرده باشه قشنگ مشخصه مغزشو آکبند نگهداشته واسه روز مبادا 😆خب تورو چه به نظریه علمی حتی تو بحث علمی هم یطوری صحبت میکنه انگار اومده دعوا نهایت اصطلاح علمی هم که بلد بود اسم چارتا سیاره بود

     • مهرداد ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۸

      یعنی چی معنایی نداره خب توضیح بده . یعنی ما بریم ب گوشه های زمین . آخرش تمدم میشه دیگه . نیتونیم ب دیواره‌ی آخر زمین دست بزنیم . اونطرفش چی دیده میشه

   • حامد ۹ بهمن, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۲:۳۵ پاسخ دادن

    مثله دیسک هم باشه اگر مستقیم حرکت کنیم باید جای یاشه که نتونیم از او جلو تر بریم شمال جنوب و غرب و شرق شمال جنوب قطب قبول ولی غرب شرق چی تازهاگر زمین تخت چه انرژی نگه اش داشته

   • Acoldstone ۱۱ دی, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۳۳ پاسخ دادن

    یعنی به لبه های این دیسک گرد برسیم کجارو می‌بینیم؟ مثل یه مورچه از لبه بشقاب میریم بیرون، بعد چی میشه؟ تو فضا معلق میشیم؟ سقوط میکنیم؟ زیر زمین چی وجود داره؟ آیا آتشفشانها از سطح زیر زمین که خالیه میان بالا؟ چرا همون ماده مذاب از زمین تخت شما به سمت پایین نمیره؟ اگه دیسکه، پس باید یه کشورهایی رو لبه باشن، این کشورها کدوما هستن؟ که بریم یه سر بزنیم ببینیم. اگه دیسکه و به قول شما محدب، چرا آب اقیانوسها سرریز نمیشه از لبه ها بریزه پایین؟😂 😂 😂

  • امیرطه ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۴۳ پاسخ دادن

   اگر زمین تخت است پس چرا یک رصد خانه در آمریکای جنوبی نمیتواند ستاره ی قطبی را مشاهده کند ولی یک رصد خانه در آلمان آن را مشاهده می کند؟چرا برای پرتاب موشک انقدر فرمول وجود دارد. اگر زمین تخت است چرا موشک را همینطوری به فضا نمیفرستند؟ شما چگونه ثابت می کنید خورشید دیسکی محدب است.چرا وقتی اینکه در علوم تجربی پایه ی هفتم ثابت شده نور خورشید با عبور از خلع خلع به زمین میرسد شما میگویید فضا از ماده ای به نام اتر تشکیل شده؟ اگر علوم پنجم دبستان را به یاد بیاورید گفته شده جاذبه ی زمین از گردش آهن و نیکل درست شده آن را انکار میکنید.در ضمن قدرت جاذبه به زمان ربط ندارد. مگر بازوی جاندار است که پس از مدتی یک جسم سخت را نتواند نگه دارد؟

   • flatearther ۱ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۱ پاسخ دادن

    سلام خدمت شما
    چون ستاره قطبی برای رصدخانه در آمریکا جنوبی قابل رویت نیست. چرا؟ چون ما درحال نگاه کردن به ستاره قطبی از طریق چندین لایه مختلف جو هستیم و این لایه های مختلف باعث شکست های متعددی در نور میشوند که عامل این پدیده است که با دور شدن تدریجی از اجرام آسمانی آن هارا کم کم درحال نزدیک شدن به افق و سپس ناپدید شدن در زیر خط افق ببینیم.
    بله فرمول وجود دارد. کسی نگفت فرمولی وجود ندارد. اما با کمی تحقیق متوجه میشوید که با توجه به مختصات یک زمین ثابت همه چیز را تعیین میکنند نه یک زمین متحرک. تنها تحرکی که در فرمول ها بیان میشود یک مقدار فرضی می باشد که مطابق مدل زمین کروی است (پیش فرض).
    با توجه به چرخش خورشید (جابجایی لکه های خورشیدی) درحال حاضر فرض میشود که خورشید باید یک دیسک محدب باشد.
    در کجا و چگونه ثابت شده نور از طریق خلا عبور میکند؟ اثبات کنید.
    موفق باشید

    • Artin ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۱:۱۱ پاسخ دادن

     نور مرئی که شما خورشید رو باش میبینی و سایر امواج با طول موج های متفاوت که نمیبینی از دسته امجواج عرض هستند و برای انتشار نیاز به محیط مادی ندارن چون خودشون حامل انرژی اند و این امواج طولی مانند صوت هستند که برای انتشار نیاز به محیط مادی دارن پس نور خورشید از خلع راحتر منتشر میشه ولی تو محیط مادی مثل جو زمین توسط گاز های مختلف جذب انرژی میشه و خیلی از این امواج به سطح نمیرسه نمونش فرابنفش که لایه ازن از عبور بخش عمده اون جلوگیری میکنه(هر چیز تختی سر و ته داره هر وقت سر و تهشو پیدا کردی خودم اول از همه به نظریه ایمان میارم)

 3. میثم ۲۸ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۵۲ پاسخ دادن

  سلام
  اگر فرض کنیم زمین بصورت یک دیسک گرد هست اگر روی قطر از مرکز زمین حرکت کنیم به سمت قطب جنوب در انتهای قطر این دایره به کجا میرسیم؟ میافتیم پایین تو فضا؟
  بعد زیر زمین چه چیزی قرار داره. یعنی اگه زمین رو سوراخ کنیم یا یه چاه بکنیم به فضای زیر زمین میرسیم؟

   • علیرضا ۱۱ تیر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۵ پاسخ دادن

    اغلب مردم وقتی با این نظریه آشنا میشن اول بنظرشون مضحک و احمقانه میاد وقتی میبینن تعداد زیادی افراد تحصیل کرده و بعضا منجم به این نظریه اعتقاد دارن احساس خشم بهشون دست میده و این خشم رو با گذاشتن کامنتای نامربوط و توهین آمیز بروز میدن و چه بسا این نظریه رو فراموش میکنن فقط بخاطر اینکه از بچگی بهشون گفته شده زمین گرده ولی جالبی این نظریه اینه که هرچند بسیار احمقانه جلوه میکنه ولی هرچی اطلاعاتت بیشتر میشه و راجعش تحقیق میکنی به صحتش بیشتر پی میبری فقط لازمه باورش اینه که تعصب روی آموخته قبلیت نداشته باشی و جویای حقیقت باشی دوتا صفتی اگر تو وجود آدم نباشه همیشه راکد میمونه

   • الی ۳ مهر, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۱۲ پاسخ دادن

    اینجا زده مطلبی وجود نداره دوست من
    لطفا توضیح بدید فقط نمیتونیم بگیم بر اثاث زوایا !
    این فرضیه از کجا شروع شده و اینکه تصاویر و‌فیلم هایی که در فضا از زمین گرفته میشه رو چجور میشه توضیح داد .
    و اینکه چطور میتونیم به لبه های دیسک نزدیک بشیم ؟
    ممنون

 4. آرمین ۲۹ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۲۴ پاسخ دادن

  اگه تخت بود ۲ زمان ساعت بیشتر نداشتیم !؟
  اما روز و شب شدن به آرومی تغییر میکنه، حتی در خود ایران هم این موضوع قابل مشاهده ست، وقتی برای شما شب شده مثلا در مشهد زنگ بزن یکی از دوستات در کردستان (مثلا بانه)

   • حامد ۲۱ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۳:۴۴ پاسخ دادن

    در مدل نقشه زمینی که ارایه کردید
    یعنی برای رفتن از آرژانتین به استرالیا اگر از آرژانتین بریم قطب شمال و بعد بریم استرالیا زودتر باید برسیم تا اینکه بر فراز اقیانوس پرواز کرده و اصلا به سمت قطب شمال نرویم. بازهم تکرار میکنم با توجه به نقشه ای که ارایه دادید.
    اعداد و ارقام و فاصله ها و حتی ساعت پرواز با این نقشه همخوانی ندارد.
    نکته دوم
    کسانی که پروازهایی در مسیر شرقی و غربی برای مسافت های طولانی رفتند این موضوع را زیاد تجربه کردند که از غرب به شرق طولانی تر از شرق به غرب است.(منظورم اختلاف ساعت نیست بلکه مدت زمان پرواز است) مثلا از تهران تا کوالالامپور در حدود ۷ ساعت و نیم طول میکشد ولی در مسیر برعکس در حدود ۶ ساعت و ربع. دلیل آنهم اگر از خلبانان بپرسید می گویند چرخش زمین است چرا که در مسیرهای شرق به غرب هم جهت با حرکت زمین و در مسیر برگشت مخالف آن حرکت انجام می شود.اگر زمین ثابت است این مورد چگونه توجیه می شود؟

    • flatearther ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۳۳ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     هیچگاه به نقشه زمین تخت استناد نکنید. این نقشه توسط انجمن جعلی زمین تخت منتشر شده و فقط با برخی مسیر های هوایی مطابق است. این نقشه ایرادات بسیاری دارد و فقط برای نشان دادن مدل کلی زمین تخت از آن استفاده میشود چون نقشه رایجی است. ما خودمان به دنبال تهیه نقشه جدیدی از زمین تخت هستیم.

     درباره مورد دوم باید بگویم که این مربوط به چرخش زمین نیست بلکه مربوط به جریانات آب و هوایی است. جریان باد و….
     موفق باشید

     • حامد ۲۸ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۲۱

      هر دو پاسخ غیر منطقی است.
      خودتان نقشه معرفی می کنید و بعد می گویید به نقشه انجمن جعلی اعتماد نکنید. یعنی الان انجمن جعلی خودتان هستید؟
      در مورد پاسخ دوم این یک تجربه عمومی است در صورتی اگر حرف شما درست باشد در طول سال باید شرایط فرق کند.
      در هر صورت اگر زمین به ادعای شما تخت است لطفا مدل و نقشه خود را ارایه نمایید.

     • flatearther ۲۹ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۴۳

      سلام خدمت شما
      ما مجبوریم فعلا از این نقشه برای نشان دادن مسیر خورشید،سیارات و… استفاده کنیم چون نقشه دیگری وجود ندارد. انجمن جعلی زمین تخت در لندن است و یک انجمن دروغین برای تخریب زمین تخت است و سران و رهبران آن از ماسون ها هستند. میتوانید اطلاعات بیشتر را در تاریخچه زمین تخت بدست آورید.
      درباره مورد دوم باید بگویم که بله تجربه عمومی است ولی تنها و تنها مربوط به جریانات آب و هوایی است نه حرکت زمین.
      در حقیقت اگر زمین درحال چرخش باشد در استوا سریعتر از قطب ها می چرخد و برخی نقاط در قطب ها هستند که اصلا نباید حرکتی داشته باشند. اما در حقیقت ما هرگز چنین چیزی را مشاهده نمیکنیم در حقیقت زمین کاملا ثابت است. اگر زمین درحال چرخش باشد، شخصی که در کیتو (اکوادور) است باید در هرلحظه دوبرابر سریعتر از شخصی که در در نروژ است از غرب به شرق در حرکت باشد و اما کسی که در قطب شمال باشد بسیار آهسته تر نسبت به همه اینها در حرکت است اما آیا چنین چیزی حقیقت دارد؟ به ما گفته شده که زمین درحال حرکت است با این فرض پس هوا نیز درحال حرکت با همان سرعت زمین است بنابراین هوا در کیو(اکوادور) دو برابر سریعتر نسبت به نروژ درحرکت است اما اگر چنین چیزی حقیقت داشته باشد یکسری مشکلاتی ایجاد میکند که ما در حقیقت شاهد آن نیستیم.
      هنگامی که یک هواپیما از اسلو(پایتخت نروژ) خارج میشود و به سمت غرب در حرکت است، با بادی با سرعت ۸۳۴.۹ کیلومتر بر ساعت مواجه میشود بنابراین این هواپیما باید با حداقل(کمترین) سرعت یک هواپیمای جت مسافر بری حرکت کند تا بتواند به راحتی حرکت کند اما اگر به سمت شرق پرواز کند، باید به سختی از جت های خود استفاده کند تا با سرعت بیشتری در حرکت باشد اگر شما برای پاسخ به این مثال های بالا بگویید این زمین است که حرکت میکند نه اتمسفر باز هم به اشکالات دیگری بر خواهیم خورد که متاسفانه کار را بدتر خواهد کرد.

      موفق باشید

     • alpha ۱۹ مرداد, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۰۵

      با نظریه تخت بودن زمین موافقم .ولی همه حق دارند اینطور تعجب کنند. از بچگی یاد گرفتیم که زمین گرده . برا همینه وقتی میشنویم زمین تخت هست سوالهای مختلفی برامون پیش میاد .مثلا برای خود من سواله پس جریان شش ماه شب و روز قطب چطور به وجود میاد یا پیدایش فصلها

     • ارمین ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۰

      اتفاقا از بچگی یاد گرفتیم همیشه یه تو طعه ای وجود داره واسه همین الان شما اینو باور کردی چون دوست داری معجزات و چیزهای عجیب غریب ببینی نه واقعیت
      خرافات چرت …بخدا خندم میگیره تعجب میکنم

     • Hamed ۳ دی, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۳۶

      در مورد اینکه می گویید چرا در اثر گردش زمین کسانی که در وسط کره زمین هستند به فضا پرت نمی شوند. بایستی بگم دلیل آن این است که طبق قوانین فیزیک میزان نیرو باعث جا به جایی در اجسام با شتابی مشخص می شود. وقتی میزان نیروی جاذبه به سمت زمین بسیار بیشتر از میزان نیروی گریز از مرکز است پس دلیلی ندارد که به فضا پرت شویم. (یادآور میشوم که یکی از ضرایب محاسبه نیروی گریز از مرکز تعداد دور در دقیقه است که در مورد زمین عدد ۱ بر روی ۱۴۴۰ {۲۴*۶۰} می باشد)
      همچنین در مورد مثال هواپیمایی که زدید دلیلش فقط و فقط این است که هوا هم همزمان با زمین می چرخد که هر چقدر هم به زمین نزدیک تر شویم سرعت حرکت هوا به زمین نزدیکتر می شود.
      طبیعی است در آسمان سرعت پرواز هم جهت با جریان باد بیشتر از حرکت در مخالف جهت آن باشد.

     • حجت ۲۲ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۷:۱۳

      وقتی که من با کمترین فشار به پاهایم میتوانم به بالا بپرم و بر جاذبه زمین غلبه کنم انوقت چطوریه که زمین با این سرعت داره میچرخه اما انچه روی زمین است به جایی پرتاب نمیشوند در صورتی که نیرویی که با چرخش زمین با اون سرعتی که گفته میشه ایجاد میشه میلیون ها برابر بیشتر از نیروییه که من با پاهام به بالا میپرم

     • Ali ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۱۸

      به این مسعله اعتماد دارین که زمین جاذبه داره و همچنین بنابه نظر شما که مرکز عالم هم هست‌ پس حتما جاذبه ای فوق قوی داره که همه این تشکیلات رو نگه داشته که از هم نپاشند اگه فقط یه مختصر علم هندسه و رابطه ی اون با فیزیک رو بلد باشید می فهمید که هر جسمی که جاذبه ای انقدر قوی دارد مایل است که کمترین فضا را اشغال کند پس در این حالت زمین هم باید حتما کروی باشد

 5. حسین ۵ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۲:۲۵ پاسخ دادن

  احمق کسے است که فکر می‌کند
  خیلی باهوش است،
  هیچ وقت نمی‌تواند جلوی دهانش را بگیرد،
  مهم نیست بقیه چه می‌گویند،
  او باید مخالفتش را بکند …!

  یک آدم احمق تمام سعےَش را می‌کند
  که تو همیشه خیال کنے گند زده‌ای!

  مهم نیست تو از چه حرف می‌زنی،
  او بهتر از تو می‌داند…!!!

  گفتم بدین وسیله بهتون روحیه بدم.دم شما گرم.سایتتون عالیه.

 6. ehsan ۱۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۰۴ پاسخ دادن

  سلام. در مورد زمین تخت چند سوال دارم که ممنون میشم جوابشون رو بدونم.
  ۱- درصورتی که خورشید و ماه کوچکتر و نزدیکتر از حدی باشن که گفته شده، و فاصله زیادی با ما نداشته باشن، احتمال اینکه هواپیما هایی که بالاتر از ابرها حرکت میکنن اونا رو بصورت غیر منتظره نزدیک و پایین ببینن زیاده. چرا عکس و یا گزارشی از هیچ هواپیما یا مسافری تو هواپیما نداریم که براشون ماه یا خورشید به طرزی غیرمنتظره پایین و نزدیک به زمین باشه؟

  ۲- شهاب سنگ هایی که به زمین برخورد میکنن از فضا نمیان؟ درصورتی که دور زمین firmament وجود داشته باشه که ازش نمیشه رد شد و به فضا رفت، چطور یه شهاب سنگ ازش رد میشه و به زمین برخورد میکنه، یا تو جو زمین میسوزه؟ همینطور بارش شهاب سنگها که از یکی ۲ روز قبل قابل پیش بینی هستن رو چطور میشه توضیح داد؟

  ۳- ماهواره ها یا قمر مصنوعی که شبها دیده میشن چی هستن؟

  ۴- تلویزیون ماهواره ای، در صورتی که جهت دیش رو به آسمون و به سمتی کاملا دقیق نباشه سیگنال دریافت نمیشه. اگه این سیگنال از ماهواره نمیاد از کجا میاد؟

  عذرخواهی میکنم به خاطر طولانی شدن مطلب.

  • flatearther ۱۸ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۴۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- خورشید و ماه در ارتفاع حدود ۴۸۰۰ کیلومتری هستند اما سقف پروازی هواپیما های مسافر بری تا ارتفاع ۲۰ کیلومتر می باشد. سقف پروازی جت های جنگی کمی بیشتر تا حدود ۲۵ تا ۳۰ می باشد.
   ۲- در این باره صفحات ۱۳۶ تا ۱۴۲ مقاله کامل را بخوانید: http://yon.ir/wUUHB
   ۳- آن ها بالن یا بالن ماهواره هستند نه ماهواره های معلق در فضا.
   ۴- از بالن ماهواره های موجود در ارتفاعات. لطفا وارد لینک زیر شوید و مقاله مربوطه را بخوانید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=4085

   موفق باشید

 7. فرزاد ۱۲ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۰۷ پاسخ دادن

  باسلام،
  دوست عزیز،قبل ازهرچیز،ادب وعفت کلام شمارادرجواب دادن کامنتها می ستایم.درجواب های شمااثری ازتوهین وتحقیر وتمسخر نیست واین واقعاتحسین برانگیزه،هرچند گاهی مورد تهاجم تعصبات قرار می گیرید.
  من به تازگی بانظریه زمین تخت آشناشدم،مطالب سایت برام به شدت تازگی داشت وخیلی هم برام تکون دهنده بود.گرچه فعلا زمین تخت گرانشدم،ولی یادگرفتم که دیگه درمورد خیلی چیزهاباقطعیت حرف نزنم.چون استدلالهای شماضعیف وبی اساس نیست.چند تاسوال اساسی داشتم که امیدوارم جوابشو کامل بگیرم.
  ۱-بخی ازدوستان ازشماپرسیده بودند،بعدازکوه های قاف مابه کجا میرسیم،فرمودیدبه گنبد آسمان.اماتاجایی که من مطالعه کردم نفهمیدم پشت گنبد چیه؟
  ۲-جنس گنبد ازچیه؟آیاجامد وقابل لمسه؟ یاچیزی است شبیه به جو زمین؟
  ۳-درنظریه ی زمین تخت، شمامعتقدید خورشیدبرفراز آسمان درحال حرکته،اگه این طوره چرادرطلوع، خورشیدبه صورت ناگهانی باحالتی بالارونده وباقرص کامل ازافق سربیرون میاره.اگه زمین کروی باشه که توجیهش خیلی راحته.مامیگیم واردمرزروشنایی وتاریکی شدیم وخورشید داره ازپشت انحنای زمین کم کم خودشو نشون میده.امااگه زمین تخت باشه،خورشید باید برفراز آسمان وبه صورت تدریجی ازنقطه ی اضمحلال بگذره وسپس روشن تر وروشن تر بشه.نه اینکه ناگهانی قرص کامل خودشو نشون بده.
  ۳-درنظریه ی زمین تخت، آیا ماه وخورشید نیز حالتی شبیه به دیسک دارند؟جنسشون ازچیه؟ گرمای خورشید چه طوری تولید میشه؟

 8. خودم ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۰۰ پاسخ دادن

  سلام
  من چند تا سوال از دوستان نظریه زمین تحت دارم لطفا جوابو بدین
  ۱- شما میگید خورشید در یک مدار دایره شکل و حلقوی در حال چرخیدن روی سطح کره زمین هست و برای بوجود اومدن فصلها مدارشو کوچک و بزرگ میکنه به گفته شما تویه ۳تا مدار در حال حرکت حلقوی روی سطح زمین است.
  سوال ۱: بفرمائید که چه نیروی از داخل مدار حلقوی خورشید رو تویه مدار نگه میداره که باعث نشه خورشید به حرکت خودش ادامه داده و به دیواره های گنبد نکوبه و باعت از هم پاشیدن دیوارههای کنبد نشه؟
  سوال ۲: بفرمائید چه نیروی باعث میشه حلقه چرخش کوچیک و بزرگ بشه تا بقول شما فصلها بوجود بیان؟
  ۲- شما میگید خورشید و ماه چاذبه ندارند و در یک مدار معلق در حال چرخیدن هستند و باز در جایه دیگه میگید که عامل جذر و مد جاذبه خورشید و ماه هستش.
  سوال ۱: با این حساب پس اگه خورشید و ماه جاذبه دارند و آبها رو به سمت خودشون میکشند بفرمائید چرا کم کم به سمت زمین نزدیک نشده و با زمین برخورد نمیکنند.
  سوال ۲: فرمودید علت ماه گرفتگی خود ماه هست که یک تقویم طبیعی هستش بفرماید که ال ای دی روی ماه هستش و سیستمش چطوریه احتمالا هوشمنده دیگه ؟

  • flatearther ۱۵ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۳۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ۱- میدا مغناطیسی. درواقع میدان مغناطیسی میتواند مانند میدان گرانشی اجسام را در مداری به حرکت در بیاورد. در آینده مقالات مرتبط با این موضوع منتشر میکنیم
   ۲- پاسخ همان پاسخ سوال ۱ است. درواقع میدان مغناطیسی زمین و خورشید و ماه عامل چنین حرکتی هستند. توضیحات کامل تری در آینده خواهیم داد. ما عامل جزر و مد را هرگز گرانش نمیدانیم.
   موفق باشید

 9. خودم ۲۶ آذر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۱۰ پاسخ دادن

  ۳: ماه گرفتگی رو فرمودین توسط خود ماه انجام میشه.
  سوال ۱: بفرمائید علت اینکه در همون لحظه ماه گرفتگی اگه به ماه در شهرهای دیگه و یا کشورهای دیگه نگاه کنی پس چرا یا هنوز ماه گرفتگی اتفاق نیوفتاده و یا هنوز کامل نشده احتمالا ماه ال ای دی هاش تو جاهای دیگه فرق میکنه دیگه.

 10. بنده خدا ۲۲ دی, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۲:۰۹ پاسخ دادن

  سلام علیکم.شما گفتید اون نقشه در سایت انجمن جعلی هست.وقرار هست خودتون یک نقشه از خشکی های زمین تهیه بکنید.میتونم بپرسم نقشه رو چطور تهیه نیکنید؟شما شکل وابعاد تمام خشکی های زمین چطور رصد کردید.با چه وسیله ای رفتید در آسمان و یک جا همه رو دیدید و حالا می خواهید نقشه این خشکی ها را بکشید؟؟؟

 11. بنده خدا ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۲:۵۴ پاسخ دادن

  سلام وخسته نباشیدبابت زحماتی ک میکشیدومطلب میزارید کمال تشکررودارم چون ب هرحال هرچی هم باشه وقتتون رومیگیره.گفتین لطفأ با تعصب واردنشیم یکسری حرف دارم امیدوارم مدیراولأ منتشرکنه حرفامودومأ سعی میکنم متعصب نباشم ویکسری مطالبوبگم فقط دوستان خواهشأ تاانتهاحرفاموبخونید.بنده۳۰سالمه۱۴سالم بودازخداخواستم علم ودانشی بهم بده تابیشتربشناسمش۱سال شب وروزالتماسش میکردم نمازوقران وروزه ونمازشبم ترک نمیشد۲۴ساعت توخیابون خونه سرکارمغازه رفتن برای خریدخلاصه یاذکرمیگفتم یاالتماس خدامیکردم علمی بهم بده تاخودشو بیشتربشناسم واسرارهستی روبفهمم انقدرعاشق اسراربودم داشتم دیوانه میشدم تاجایی ک میخواستم خودکشی کنم برم اون دنیاازاسراربرزخ بفهمم چندباراین فکروکردموشیطانولعنت فرستادم خلاصه بعدیک سال واقعأبه خودم ریاضت دادن یک پیرمردی ک علم قرانی داشت خیلی جالب وحساب شده واردسرنوشتم شدوباهاش اشناشدم میگم جالب وحساب شده بخاطراینکه وقتی گذشته رونگاه میکنم مطمعن هستم یکی۳ماه هرروز من رو جوری چید جوری برنامه ریزی کردکه من برم برم برم تابرسم به کربلائی خدابیامرز همون پیرمردی ک علم قرانی داشت واستادم بود بهش میگفتن کربلائی.خلاصه ب مدت۳سال به طور فشرده وشبانه روزی بهم اموزش داد اولین واخرین شاگردشم من بودم علوم فوق العاده ای داشت تاحدی ک مجازبودبهم یادداد بعدازیادگرفتنم خودم هم تحقیق کردمومیکنم حاصل این سالهاام دوتادفتردستنویسه اینوگفتم بدونیدچقدرازقران میدونموحرفام بادهوانیست انقدی بلدم ک هرکی اسم کوچیکشوبگه ازروی قران زندگینامه شوبگم گذشته وحال وایندشوبگم انقدیادگرفتم که با۲تاایه ازیک سوره یک خانواده رو هرچندنفرباشن بهلاکت برسونم یابا۱ایه یاچندتاایه گره ازکارکسی بازکنم هرچندهیچوقت گره ننداختم توزندگی کسی تاجایی ک شده گره بازکردم ازمشکلات دیگران ورایگانم کردم خلاصه کاری بااین حرفاندارم گفتم بفهمید میفهمم حرف میزنم وهرکسی خواست ثابت میکنم.دوست عزیز احسنت دقیقأاین داستان کارفراماسوناوغربی هاست برای چی؟برای خراب کردن قران واسلام؟زمین ن تنهاتخت نیست بلکه کره وی هست وقران چندین باراین موضوع روگفته.دقت کردین چندساله هرچی میشه هرجاترور خرابکاری کشت وکشتارهرچی گروهک وحشی هست میگن مسلمون هستن درصورتی ک میدونیم همش کارخودشونه دیگه علنی خودشون گفتن کارماست حالادقت کردین انقدفرقه چراهمشومیچسبونن ب اسلام دقت کردین انقدفرقه ولی چندتا شبکه اسلام هراسی هست چقدرسالیانه خرجشونه چقدبابت گروهکهاوشبکه هاوتبلیغات کلأبرای خراب کردن اسلام خرج میکنن ازخودتون پرسیدین چرا؟دقت کردین کلی دانشمندم همراه خودشون کردن ازهروسیله ای هرچیزی ک فکرشوکنیدبرای خراب کردن اسلام وقران استفاده میکنن حتی ازعلم ودانش ودانشمند یکروزمیان میگن کهکشان مازمین ما قمرزمین خورشید فاصله زمین تاخورشید ک ن داغه ن سرد همش شانسی بوده فرداش میگن شهاب سنگایی ک اب داشتن ب زمین خوردن شانسی بوده فرداش میگن بوجوداومدن زندگی وتک سلولی شانسی بوده تکامل شانسی بوده یکروزدیگه میگن ما میمون وحیوان بودیم هرچی گذشت اینجوری شدیم یک روزمیگن مارو فضایی ساختن اوردن زمین اربابهای مایک روزی میان دنبالمون میبرنمون یکروزمیگن مارو یه فضایی تولوله ازمایشگاه ساختن یکبارمیگن ما یک بازی کامپیوتری هستیم یکبارمیگن ما کد های برنامه ای هستیم تو یک ابرکامپیوتر و واقعی نیستیم و هزاران حرف دیگه این حرفارو بقول خودشون باچندین سال تحقیق واکتشاف ب این حرفارسیدن وجالبه دانشمندان فوق العاده سرشناس این حرفاروزدن وجالبترازهمش اینکه تمام حرفاشونو با اسم علمو اکتشاف و…قاطی کردن وازاول تااخرحرفاشون اینه خدایی وجودنداره خدایی نیس پس دین وقرانم الکیه حرفاشونوبخونیدروش فکرکنید.حالافهمیدین دارن همه کارمیکنن دین روخراب کنن حالا این حرفاچه ربطی داره ب بحث الان بهتون میگم شایدفوق العاده جالب باشه براتون

 12. بنده خدا ۱۲ بهمن, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۰۰ پاسخ دادن

  حالاچه ربطی داره ب این موضوع بهتون میگم؟ربطش اینه ک اینا به اسم دین این حرفوزدن و برأی توجیح حرفاشون میگن توانجیل گفته و چندتا مفتی عربستانی ومصری وچن تاکشور دیگه روهم باخودشون همراه کردن میگن اسلام وقرانم گفته شاهدشونم همون مفتی هاهستن حالاچرا اینکاروکردن؟از اونجایی ک برای تخریب قران واسلام وخدا ازهیچ چیزی نمیگذرن ازاینکارم نگذشتن وسوره هایی ک اصلأ ربطی نداره و نگفته زمین صافه رو پخش کردن خب قران فقط یک معنی ساده اش نیست و کسی ک میخوأد فقط همون معنی ساده شو بفهمه چند ده سأل باید درس بخونه تا بفهمه اونم ن همشو یک ذره شو میفهمه اونایی ک دیدید قران رو تفسیرمیکنن همیناهستن بعد چند ده سال درس خوندن تازه بجایی میرسن ک فقظ متن ساده شو میفهمنن چی میگه و تفسیرش میکنن غربی هااومدن ازاین سوءاستفاده کردن چون تعداد خیلی کمی منظور واقعی قرانو میفهمن و بقییه هرجور دلشون میخواد بهشون بگی ازقران برداشت میکنن اومدن چندتا ایه گذاشتن گفتن نگا قرانم میگه زمین تخته نتیجشم همینه ک میبینید خیلیا قبول کردن خدافلان حرفوزده منظورش این بوده زمین تخته دیگه نمیرن یادبگیرن اعراب گذاری رو حروف قرانی رو تابفهمن باباجان اصلأ خدا چیزی دیگه گفته حالا نتیجه اینکارچیه؟من مرده شمازنده ببینیدکی گفتم چن وقت دیگه موشکی بالنی ماهواره ای هواپیمایی میفرستن بالا با پخش مستقیم رو گیرنده ی میلیون هانفر ک دارن تماشامیکنن بعد میرن بالا میبینن إإإإ زمین که تخت نیست گرده برای همه روشن میشه گرده اونوقت میدونید چه اتفاقی میفته؟میدونیدچی میشه؟اونوقت کلی ادم ب قران شک میکنن ب قرانی ک چندین ساله بطور فوق سری چندتا دانشمند روش کارمیکنن تا یک اشتباه یک ایراد ازش بگیرن تا نابودش کنن مثل داستان مورچه ها ک خندیده بودن گفته بودن مگه مورچه میشکنه خدایی ک ادعامیکنید همچیزوافریده نمیدونسته مورچه شیشه نیس ک بشکنه بعد کلی مطالعه اخرفهمیدن دقیقأمورچه مث شیشه میشکنه وچند نمونه مثل این مورد بله اونوقت کلی ادم ب قران شک میکنه وقتی موشک بره بالا همه بفهمن گرده چند میلیون نفر کاملأ ازقران برمیگردن فقط یک لحظه نتیجه این داستانو اگرهمچین چیزی ثابت بشه تصور کنید چه ذهنیتی بعضیا پیدامیکنن قطعأ ب قران شک میکنن شک بقران میشه شک ب خدا و دین پر خدا پر قران پر بله دوست عزیزکارفراماسوناست خیلیم دقیق برنامه ریزی کردن مواظب باشیدتروخدا.دوستان معنی قرانو ماهی چندبارختم کنیدازخدابخوایین دانشی بده بهتون بفهمید چی گفته معنی قرانو هرجورعشقتونه ازش برداشت نکنید اگراینکاروکردین با برداشت عشقی وکج ب کسی نگین وباعث اشتباه دیگران نشیدیچیزبگم ازکج فهمیدن قران تامتوجه بشید.من بچه بودم۱۰یا۱۱سالم بودبعضی وقتامعنی قرانوجایی میخوندم ک محمداگرانکارمیکنن قرانومیگن دروغه بهشون بگواگه راس میگن تمام انس جن جمع بشن یک سوره مثل قران بیارن من ازرو نفهمی نادانی وکج فهمیم ازایات ک میخوندم همش نوشته بوداگه ایمان بیاریداون دنیاباحوری وزیردرخت عشق وحاله اگرکافربشیددهنتونو تو موادمذاب اسفالت میکنن میگفتم چیه همش ایمان عشق وحال کافراتیش وعذاب خب من یکی ن ده تاقران مینویسم ببینیدازروبچگی چطوری کج میفهمیدم بعدچن سال ک خدادانشی بهم دادفهمیدم اصلأقران هرایه اش انقدر رمزنگاری شده ک هیچکس سن و عمرش جواب نمیده ک فقط یک ایه روتمامشورمزگشایی کنه وتمام اسرارشو دربیاره من۱سال ونیم رویه فقط۶ایه کارکردم کلی اسراراشکارشدبرام ولی مغزوروح وروان وجسمم ن تحمل بعضی اسراروداشت ن کشش روداشت هرراهی پیش میگرفتم ب اخرش میرسیدم چیزهایی میفهمیدم ویک روش جدید یک درجدیدبرام بازمیشد تاجایی ک ولش کردم ومطمعنم تااخر عمرم ادامه میدادم ب تهش نمیرسیدم.من بانجوم فیزیک علم ناساو…کاری ندارم فقط این داستانوچسبوندن ب قران وایات خدا من دانش قرانی دارم وهرکسی ادعامیکنه قران گفته تخته من تهرانم اینم شمارم بیادثابت میکنم گفته گرده هرکی خواست بیادفقط چن هفته طول میکشه چون اول بایدعربی یادش بدم بعداعراب بگذاری بعد حروف گذاری رو ک یک حرف جابجابشه کل معنی عوض میشه انقدی بلدم ازقران ک فقط بااسم کوچیک کسی زندگی نامشو گذشته وحال واینده شو هرچیزی ک اتفاق افتاده موب موی زندگیشوبگم هرکی هس بسم الله ببخشیدطولانی شدیاحق

  • علیرضا ۱۳ بهمن, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۴۲ پاسخ دادن

   سلام. بی پایه و اساس هست یک خداوند کریم فقط خودش میتونه گره از کار مردم باز کنه و این چندین بار در قران اومده و اینکه شما بلا تو زندگی این و اون میفرستید اشتباه حتی خدا هم گفته که من این کار رو نمیکننم و هرچی بلاهست تقسیر خودتونه این از این بریم سراغ ادعاهاتون زمانی که ماهواره های دروغی اولین تصاویر رو از زمین دروغی گرفتن بسیاری از مردم به خدا شک کردن و اگر هزار تا ماهواره دیگم برن اگر تصویر دروغ بدن ما باید باور کنیم؟حرف شما مثل کسایی هست که میگن برید بری سلامتی خودتون خودتونو ببندید به ضریح.خداوند درد رو داده درمونم داده و اینکه شما میگید من همه چیز رو از قران میگم چرته.خداوند در این موارد معما رو داد راه حل رو هم داده در سو الرحمن ما بسیاری از نعمت های خدا مثل گرانش رو دیدیم که تاکید شده ولی خدا جواب سوالاته مارو در قران نداده یا اگرم داده ما هنوز علمش رو نداریم.ایا شما اگه مریض شید خودتون قران رو بقل میکنید تا خوب شید؟معلومه که نه میرید دکتر.سوالات ماهم دقیقا همینطوریه و ابزار درک این سوالات علم های روز مثل فیزیک و شیمی هست ما در قران داریم که میگه بریید علم های روز رو یاد بگیریم نداریم مادر احادیث پیامبران و امامان داریم که برید علم یاد بگیرید.این به این معنی نیست که قران به ما جواب سوالات ر میگه قران جواب سوالاتو داره ول ما نمیتونیم اونها رو بفهمیم و فقط امامان و پیامبران و کسانی که بسیار با ایمان هستند مثل ایت الله بحجت میتونن بفهمن نه کربلایی و شما.من خیلی به دینم معتقدم ولی به خدا زمین تخت گرایی کمتر به دین لطمه میزنه (.کخ اصلا نمیزنه)نسبت به شما که مردم رو گول میزنید.یا حق

  • یکی ۱۰ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۶:۲۲ پاسخ دادن

   بنده خدا ای مرد بزرگ! حیفم اومد که جوابی در حد خودت بهت ندم!
   تنها تو نیستی که در علوم غریبه و قرآنی بقول خودت چیزهایی برای عرضه داره! بنده هم از ابتدای زندگیم دنبال این موارد بودم و هستم و سری تو هر سلک ومسلکی و هر چیزی که فکرشو بکنی زدم و در نهایت با پرجاذبه ترینشون یعنی مسلک عرفانی و درویشی بمدت دو سال دست وپنجه نرم کردم و به کنه ایدولوژی فرا زمینی اونها دست پیدا کردم !
   ولی “راه حقیقت چیزی فراتر از باورهای ماست.”
   بقول فیض کاشانی ” هر آنچه که خواندیم و نوشتیم و آموختیم و آموزاندیم غلط بود غلط”
   خدا انسان رو آزاد آفریده و در زمین قرار داده که راه کمال خودشو پیدا کنه و در نهایت بدرجه ای بالاتر از ملایک (یعنی در حد خودش!) برسه.
   بود قدر تو افزون از ملایک تو قدر خود نمی دانی چه حاصل
   نکته اینجاست که هر کسی (مثل حضرتعالی!) که به درجه ای از فهم دنیای پیرامون خود میرسه دچار بزرگترین انحراف ذهن میشه که حد بالاتری وجود نداره ! در صورتیکه هیچ حد و مرزی وجود نداره !
   بله آیات قرآن دارای کدهایی هست که هرکسی دسترسی به اون نداره ولی این هیچ منافاتی با مجازی بودن دنیای ما نداره بلکه این مطلبو میرسونه که زمین جایگاهی برای انسان هست که در اون باید تلاش کنه که با درک حقایق مرزها رو بشکنه و به دنیای حقیقی دست پیدا کنه ! در آیه ای که دوستان در نظریاتشون قرار دادن تاکید شده که زمین برای انسان آفریده شده تا از طفولیت خارج شده و به سلطانی برسه و از اون خارج بشه!
   سلطان شدن یعنی چه؟
   معنی ظاهریش یعنی مسلط شدن . به چه چیزی ؟ دوستان گفتن به کلیه علوم !
   آیا ما از علم بهره ای داریم؟ جواب خیر می باشد!
   علم ما همان خزعولاتی است که فراماسون ها ، ناسا ، مفسران خودشیفته کتاب های آسمانی و شبه دانشمندان (دانشچندان!) به ما خورانده اند.
   باور به تخت بودن زمین تلنگری است به بشر در خواب رفته تا چشمان خود را به روی علم واقعی بگشاید.
   امید است که مفید فایده قرار گیرد!

   • یکی ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۴:۴۰ پاسخ دادن

    علم واقعی تنها یکی است و آن توانایی خلق از هیچ است (یعنی کن فیکن)بدان معنی که هنگامی انسان به قله کمال دست می یابد که سر خلقت را بیاموزد .
    سر خلقت در کلام است . کلام مختص خداوند است و خداوند در ذهن بشر شکل خود را به عاریت نهاده است . پس کلید اسرار در ذهن آدمی نهفته است . ولی نه ذهنی که پر از اراجیف است . پس ذهن باید توان کنترل و عنان خویش را بدست گیرد تا از بیراهه رفتن خلاص شده و قدرت خالق را به کف آرد.

  • حقیقت ۱۶ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۹ پاسخ دادن

   دوست چرا انقدر اسرار داری که قرآن خیلی پیچیده ست و برای درک و فهمش باید سالهای دراز درس خوند . اتفاقا قرآن هیچ پیچیدگی و تفصیری نداره منتها بخاطر اینکه تبدیلش کنید به یک معجزه پیچیدش کردین و شاخ و برگ زیادی بهش دادین هی معجزه براش میتراشین چندتا الف داره و به همون اندازه اسم خدا رو برده و الی آخر . ما صاحب عقلیم . اهرام ثلاثه مصر که سه هزار سال قبل تر از قرآن ساخه شده بیشتر شباهت به معجزه داره که هیچ عقل سالمی نمیتونه قبول کنه کار انسانه

   • مهرداد ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۰۶ پاسخ دادن

    والا نمیدونم چرا داره خودشو گول میزنه . هر جا هم کم میاره میگه در حال آزمایشه ب دستمون بیاد میزاریم و با دلیل های کامل کامل غیر منطقی جواب بقیه رو میدن

 13. طاده ۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۱۰:۰۲ پاسخ دادن

  اگر زمین تخت باشد از بالای کوه اورست با یک تلسکوپ معمولی باید بتوان کل دنیا رو دید مثلا از کوه اورست که در نپال هست باید بتوان با تلسکوپ برج ایفل رو دید…

  • flatearther ۵ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۶:۲۵ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خیر اینطور نیست. آیا شما پارامتر های موجود را در نظر گرفته اید؟
   ۱- پرسپکتیو
   ۲- محدودیت چشم انسان
   ۳- وجود لایه جو (اتمسفر)
   ۴- وجود ذرات معلق و گرد و غبار در آسمان
   ۵- وجود بخار آب
   ۶- وجود موانع طبیعی مانند کوه و هم ارتفاع نبودن نقاط مختلف زمین
   و….
   با توجه به پارامتر های بالا شما دید تار و محدودی دارید و این اثبات کننده کرویت زمین یا نقض کننده زمین تخت نیست.
   تصویر زیر توسط یک بالن تهیه شده که ارتفاع بالاتری از اورست قرار دارد.
   http://s8.picofile.com/file/8320259392/Highalt.jpg

   همانطور که میبنید حالت مه آلود و غیر شفاف جو زمین نخواهد گذاشت تا بی نهایت را ببینید.
   موفق باشید

   • سییلا ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۳۴ پاسخ دادن

    خیلی از تصاویر از جزایر هست که به طرز واضحی انحنا رو نشون میده و قسمت پایینی جزیره کاملا زیر آّبه و فقط برج ها پیدا هستن.
    دوما کره زمین قطر زیادی داره و فاصله زیادی واسه دیدن انحنا لازم دارید
    سوما تلسکوپ کاری به محدودیت چشم انسان نداره
    چهارما مساحت قاره های مختلف نقشه ای که شما از زمین تخت دارید رو تمام و کمال رد میکنه دلیلش هم واضحه زمین یک کره هست و نمیشه نقشه اون رو بدون خطا روی یک برگه تخت اورد و مساحت هایا فاصله ها بهم میخوره.

    • flatearther ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۰ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     مطمئنید این نشان از وجود انحنا است؟ ما بصورت علمی این حرف را باطل کرده ایم! مقاله زیر را بخوانید تا متوجه شوید:

     http://flatearthfarsi.com/?p=4476

     برای محاسبه و دیدن انحنا (اگر زمین کروی باشد) حتما نیازی نیست تا ارتفاعات زیادی بالا بروید. میتوان با استفاده از ریاضیات و هندسه به آن پی برد. تلسکوپ تنها بزرگنمایی میکند و اگر دید تار و اعوجاج زیاد باشد تلسکوپ نیز کاربردی ندارد.
     خیر نقشه چیزی را اثبات نمیکند. چشمتان را باز کنید
     موفق باشید

 14. amir76 ۱۸ اسفند, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۲۹ ۰۶:۱۲ پاسخ دادن

  ماشالله ملت چه نظریه هایی دارن میدن یکی که میگه کار امریکا و غربه و می خوان به اسلام ضربه بزنن از اینجا به شما میگن برو فکر های بچه گانتو برای خودت نگه در بعدم اقا زمین گرد و تخت بودنش رو خدا فقط میتونه بگه نه اون اقا که هی لینک میزاره برین مطالعه کنید داش شما تا حالا از جو خارج شدی که میگی زمین تخته داش من نمیگم گرد یا تخت ولی حرف اون دوستمون که گفت اگه تخت بود باید کل شهر های جهان رو از روی کوه اورست میدیدم جالب بود بعدم ارسطو و گالیله گفتن زمین گرده دلیل نداره که تو راست بگی

  • مهرداد ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۱۰ پاسخ دادن

   بیخیال داداش . اینا میگن همه چی دروغه . فقط ۲ تا دلیل پیدل کردن میگن تخته . از جاذبه گرفته تا جزر و مد و فضا و ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی و کروی بودن و مواد مذاب داخله زمین و زمینو سوراخ کنی میرسی ب فضا و از این حرفاصلن ما هم تختیم شما راحت باشین

 15. آلبرت انیشتن ۲۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۴۸ پاسخ دادن

  دلیل ها درباره تخت و کروی بودن زمین منطقی هستش!!
  اما برای نظریه تخت بودن زمین سوالی پیش میاد؟
  به فرض اینکه زمین تخت هستش طرفداران این نظریه ادعا دارند که ماه و خورشید از زیر زمین تخت ما رد میشود!!
  پس اگر اینگونه باشد وقتی که ماه به زیر زمین میرود نور خورشید باید همه زمین را فرا گیرد یا دقیقا برعکس!!

 16. مهدی ۲۳ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۵۲ پاسخ دادن

  سلام. میشه بفرمایید اگه زمین تخت است، خورشید پس از غروب افتاب و محو شدن از آسمان شب چگونه و از کدوم راه دوباره بر میگرده به شرق آسمان برای طلوع دوباره روز بعد؟ لطفا توضیح بدید.
  ()لطفا این پست رو جایگزین پست قبلی کنید.کمی غلط املایی و انشایی دارد.

 17. سییلا ۲۴ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۴۰ پاسخ دادن

  در ضمن در پیدا کردن لبه دنیا واستون آرزوی موفقیت دارم.
  چون اگه زمین تخت باشه دور قطب جنوب باید ۲piR محیط داشته باشه و از لحاظ اقتصادی بستن چنین محیطی غیر ممکنه و شما میتونید برید به قطب جنوب.

 18. مسعود ۲۸ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۳۲ پاسخ دادن

  سلام؛ سه سوال زیر رو لطفا پاسخ بدین:
  ۱- شما میگید که علت به وجود اومدن فصل ها در مدل زمین تخت، گردش خورشید در مدارهای خاصیه، مگه خورشید به گنبد آسمون در این مدل نچسبیده؟ پس باید گنبد جابجا بشه به یک طرف خاص نه خورشید! این گنبد هم حتما مرزی داره (طبق مدل زمین تخت، زمین مرکز عالمه و تنها مکان وجود مخلوقاته و گنبد نیز فقط برای این شیء به وجود اومده)، وقتی از یک طرف بالا بیاد یا برعکس، طرف دیگه کاملا خالی میشه و انگار هیچ ستاره ای اونجا نداریم چون گنبدی نداریم، اما چنین چیزی در دنیا هیچ وقت مشاهده نشده که افق خالی از ستاره باشه! نکنه گنبد در زیر زمین هم گسترده شده؟!!!

  ۲- حرکت خورشید در داخل گنبد آسمون، کل نظریه زمین تخت رو زیر سوال میبره و این گنبده که میچرخه! این گنبد با چه نیرویی میچرخه؟ به چه چیزی وصله؟

  ۳- در مدل زمین تخت، ماه و خورشید همیشه فاصله ثابتی با هم دارند، چون به گنبد آسمون چسبیدن، پس چرا در طول سال خورشید رو در کنار ماه یا خورشید را بدون وجود ماه در آسمون یا حالت های بینابینی میبینیم؟!

  لطفا اینو توضیح بدین

  • flatearther ۱ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۳۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   چون اتمسفر زمین شفاف نیست و شما نمیتوانید تا بینهایت را ببینید. شما در بیشترین حالت ممکن آسمان چندین هزار کیلومتر آن طرف تر را میبینید نه آسمان قاره های جنوبی یا بالعکس.
   موفق باشید

 19. محمد علی.ا ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۰۲ پاسخ دادن

  گرمای خورشید در وسط روز، یعنی ظهر، از پشت هزاران لایه از بخار آب که ابر نام دارد حس میشود
  اما چگونه در مدلی که شما درباره ی خورشید ارائه دادید گرما حس نمیشود؟؟
  حتما میخواهید بگویید بخاطر لایه های جو!!
  مگر لایه های اتمسفر از لایه های بخار آب موثر ترند؟
  هیچ چیز مثل آب ،ضد گرما نیست
  این اثبات شده است
  میتوانید آزمایش کنید تا متوجه بشوید – فقط بخار آب در آسمان،که ابر نام دارد میتواند به بهترین وجه،شدت گرما را در تابستان کم کند!
  اما در مدل شما چگونه میشود که خورشید هست اما گرما ندارد
  همان خورشیدی که ساعت ۱۲ونیم ظهر،پوست آدم وحتی حیوانات را از شدت گرما میسوزاند ساعت ۶ونیم بعد از ظهر موقع غروب سرد و بی اثر میشود؟!
  فقط در یک حالت این همه گرما قابل کم شدن هست
  آن هم پشت کردن به منبع حرارت
  میتوانید به نانوایی مراجعه کرده و در یک جایی ثابت بایستید سپس رو به تنور کنیدو دوباره پشت به تنور کنید،اگر احمق نباشید متوجه میشوید که پشت کردن به منبع حرارت باعث کاهش احساس شدت دما میشود
  زمین هم به خاطر گرد بودن و چرخیدنش هست که به خورشید پشت میکند و باعث سرد شدن میزان قابل توجهی از دمای سطح خود میشود

  • flatearther ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۸ پاسخ دادن

   سلام مجدد
   چرا گرما نباید حس شود؟ آیا شما همان خورشید مدل خورشید مرکزی را وارد سیستم زمین مرکزی کردید؟ در مدل شما خورشید هزاران بار بزرگتر از زمین است اما در مدل زمین تخت مرکزی خورشید بسیار کوچکتر از زمین می باشد.
   بنده متوجه منظور شما نمیشوم؟ خورشید هست و گرما ندارد؟ لطفا واضح تر بپرسید!
   بله نور خورشید در هنگام غروب از هزاران کیلومتر لایه متراکم جو عبور میکند تا به چشم ما برسد به همین دلیل محیط متراکم بر نور خورشید اثر کرده و آن را تضعیف میکند همین عامل باعث میشود قرص خورشید به شدت درخشش خود را در دید ما از دست بدهد و باعث گرمای زیادی نشود.
   خیر! خورشید با چرخش بر فراز زمین این حالت را ایجاد میکند. وقتی از ما دور میشود دیگر حرارتی ندارد اما زمانی که بر فراز ما قرار دارد (ظهر) به شدت هوا در گرم میکند.

   موفق باشید

 20. محمد علی.ا ۸ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۲۶ پاسخ دادن

  ماه گرفتگی و سایه زمین روی آن، تنها دلیلی است که شما نمیتوانید آن را رد کنید!!!
  بنده میتوانم با تلسکوپ و دوربین پیشرفتهو علم هندسه و ریاضیاتی که مورد قبول شماست،،ماه گرفتگی و سایه ی زمین بر روی آن را اثبات کنم.بله عزیزم تعجب کردی؟ شاید تعجبت از علم کم توست دوست من!!!!

  راه اثبات آن، اندازه گیری قوس سایه روی ماه طبق علم مقیاس سازی و علم طول موج شناسی , علم فیزیک،و اندازه ی گیری طول سایه ای که بر روی ماه است
  و تبدیل و مقیاس سازی آن در مقیاس مشخص بصورت علمی(- مثلا مقیاس یک صد هزارم-)با قوس زمین، در نقطه ای که نور کلیِ خورشید به صورت عمود و مماس بر سطح زمین در حالت مستقیم است و در یک راستا نسبت به هم (یعنی خورشید و زمین و ماه در یک خط باشند و مرکز هر سه تا آنها در یک خط فرضی، عمود بر مرکز زمین باشد)
  و در آخر، محاسبه ی منتها علیه تابش نور در خارجی ترین زاویه ی مماس بر سطوح خارجی زمین
  و محاسبه منتها علیه تابش نور در داخلی ترین زاویه ی مماس بر سطوح خارجی زمین در حالی که خورشید، عمود بر خط فرضی در مرکز زمین است
  و سپس محاسبه ی منطقه ی دارای بیشترین تاریکی در سطح ماه در زمان ثابت و زاویه ی مماس بر سه کره در خط ثابت و موازی با خط عمود بر زمین
  و محاسبه منطقه ی دارای کمترین تاریکی در زمان ثابت و و زاویه ی مماس بر سه کره در خط ثابت و موازی با خط عمود بر زمین.
  البته باید خطی عمود بر ماه و موازی با خط عمود بر زمین و موازی با خورشید و عمود با خط مرکزی خورشید رسم کنیم تا مدل هندسی به بهترین حالت و کاملا دقیق رسم شود
  و در آخر
  محاسبه ی سرعت نور در زمانی که بر روی ماه شروع به تابش میکند.

  وقتی که زمین از سر راه نور خورشید کنار برود نور با سرعت ثابت، در فضایی که هیچ چیز (مانند تاثیرات جو و اتمسفر) جلو دار آن نیست به سمت ماه تابیده میشود و این نور با سرت ثابت از سمت ماه به زمین تابیده میشود
  با محاسبه ی زمان،از آخرین لحظه ی تاریکی سطح ماه تا اولین لحظه ی روشنایی سطح ماه و تقسیم کردن بر۲ ،و ضرب کردن در سرعت ثابت نور،فاصله ی جسمی که سایه ایجاد کرده مشخص میشود و همچنین فاصله ی زمین تا ماه هم مشخص میشود –

  و از آنجا که عدد بدست آمدهی سرعت نور، از جسمی که سایه را ایجاد کرده
  و عدد بدست آمده از سرعت نور، از فاصله ی ماه تا زمین ؛ طبق محاسباتی که در بالا گفتم(محاسبه ی سرعت نور با در نظر گرفتن زمان)مشخص میشود که هر دو عدد یکی هستند
  و این یعنی زمین بوده که سایه را بر روی ماه ایجاد کرده است
  بنده دکترای ریاضی گرایش هندسه و لیسانس نجوم و لیسانس فیزیک دارم
  محاسبات را طبق دقیقترین فرمول هایی که اساتید شما هم قبول دارند ،انجام میدهم
  بنده طبق علم ریاضی ،بصورتی که شرح دادم،ثابت میکنم که سایه ی روی ماه متعلق به زمین است/البته من بصورت بسیار مخفف و فشرده توضیح دادم چون نمیشود این مطالب را در چند سطر بیان کرد زیرا حجم مطالب علمی بسیار زیاد است و مطمئنن شما درک میکنید که نمیتوان همه ی مطالب را یک جا توضیح داد!!

  من مثل شما،مثال های غیر مربوط برای اثبات حقیقت نمی آورم
  بلکه با آنچه اتفاق می افتد و حقیقت محض است(منظورم ماه گرفتگی و سایه زمین روی آن)گرد بودن زمین را اثبات میکنم
  بهتر است شما هم دنبال اثبات مشاهدات باشید و وقت خود را با مقایسه کردن مثل مقایسه ی ظرفی پر از آب و شکر ،تلف نکنید دوستان من

  • flatearther ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۴ پاسخ دادن

   سلام مجدد
   دوست عزیز من! این حالتی که بیان کردید الان چه فرقی با حالت ماه گرفتگی در مدل زمین تخت دارد؟ در هردو مدل خورشید و ماه در جدایی زاویه ای ۱۸۰ درجه ای قرار دارند و در هردو مدل میشود همین فرمول را پیاده کرد چرا که باز هم در هردو مدل ماه در گره های خود قرار میگیرد و تمامی محاسبات بر مبنای گره های ماه و جدایی زاویه ای ۱۸۰ درجه از خورشید انجام میشود این چیز عجیب و غریبی نمی باشد.
   این جمله”جسمی که سایه ایجاد کرده” همه چیز را مشخص میکند. شما در مدل زمین کروی از چند پیش فرض استفاده کردید:
   ۱- خورشید در پشت زمین (نیمه روز)
   ۲- زمین بین خورشید و ماه
   ۳- ماه در مقابل زمین (نیمه شب)

   بر اساس این سه پیش فرض بازهم توضیحاتی بدون ارائه فرمول نوشتید یعنی هیچ فرمول عددی و ریاضی ای در متن شما مشاهده نشد.
   حال مدل ماه گرفتگی در زمین تخت را مرور میکنیم:
   ۱- خورشید برای مثال در نیمه شرقی (نیمه روز)
   ۲- میدان یا ستون مغناطیسی قطب شمال بین ماه و خورشید
   ۳- ماه در نیمه غربی (نیمه شب)

   حالت هایی که در محاسبات بدست می آوریم کاملا مشابه یکدیگر هستند فقط شما در آنجا نام میدان مغناطیسی ای که عامل پلاریزاسیون نور است را زمین گذاشته اید همین! به همین سادگی! این دیگر نه پیچیده است نه چیز عجیب و غریبی است! تائیدیه این سخن هم از آنجا می آید که فرقی نمیکند سیستم زمین را ثابت و خورشید را درحال چرخش به دور آن در نظر بگیریم یا زمین را متحرک و درحال چرخش به دور خود و خورشید در نظر بگیریم، در هردو حالت محاسبات یکسانی به سیستم اعمال میشود که میتوان از آن محاسبات دوره ساروسی را محاسبه کرد و پیش بینی کرد که طی چرخه ۱۸ ساله چه روز هایی دارای ماه گرفتگی و خورشید گرفتگی و…. است. همه چیز بر پایه ریاضیاتی یکسان بنا شده پس فرقی بین دو سیستم در این مورد نیست.
   بار دیگر این را میگویم که محاسبات بر اساس چند عدد و ثابت یکسان بدست می آیند!
   ۱- جدایی زاویه ای ماه و خورشید
   ۲- لحظه ورود و خروج ماه از گره راهو (moon node) که شما در مدل کروی آن را قسمت های سایه و نیم سایه هم میتوانید به حساب آورید
   ۳- لحظه ای که ماه درحال عبور از مرکز گره خود می باشد و دارای تیره ترین صورت است
   ۴- لحظه ای که ماه درحال خروج از گره می باشد و به تدریج درحال دوباره روشن شدن است.
   ۵- و….
   موارد مشابه بسیاری وجود دارد پس فرقی نمیکند که این یک نور پلاریزه شده باشد یا سایه زمین هردو میتواند چیز مشابهی بر طبق فرمول ها باشد. درضمن اگر شما چندین مدرک لیسانس و دکترا دارید چرا در کامنت های دیگر با نام “محمد جون” تمسخر میکردید و حرف های مضحک میزدید؟

   موفق باشید

 21. محمد ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۲۳ پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام/شما گفتید اگر ماه گرفتگی و سایه ی زمین را به شما اثبات کنم باور میکنید
  اما مثل اینکه دوست ندارید باور کنید چون
  کسی که خواب است با اندکی تلنگر بیدار میشود اما کسیکه خود را به خواب زده با لگد هم بیدار نمشود!!!
  ماه گرفتگی و سایه ی زمین قابل اثبات است بصورت علمی و زنده

  قبول کنید که حرف زدن من و شما هیچ تاثیری جز سفسطه گری ندارد

  اگر مایلید میتوانم بصورت علمی و مشهود،از نزدیک به شما ثابت کنم
  کافیست یک قرار ملاقات بگذاریم
  بنده، هم تلسکوپ دارم هم دروبین پیشرفته
  و هم وسایل مورد نیاز علم هندسه

  من از طرف دوستم که خود را “محمد جون”معرفی کرده درخدمت شما هستم
  بنده افتخار شاگردی استاد حسابی را هم دارم
  خلاصه ی مطلب
  بقول استاد سعدی=به عمل کار بر آید به سخن دانی نیست
  تشریف بیاورید تا عملی و علمی به شما اثبات کنم/
  ان شا الله
  در پناه خدا

  • flatearther ۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۲۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   نیازی به انجام آزمایش حضوری نیست. همانطور که گفتم ماه گرفتگی در دو مدل پایه یکسانی دارد. یعنی بطور کلی نه اثبات قطعی ماه گرفتگی با سایه امکان پذیر است و نه اثبات ماه گرفتگی توسط پولاریزاسیون. فقط هردو مدل میتوانند آن را توجیه کنند و این توجیه دلیل بر درست بودن دو نظریه نمی باشد. هردوی ما از چیزی قابل اندازه گیری صحبت میکنیم اما شما چون در ابتدا در دوران مدرسه آموخته اید که ماه گرفتگی توسط سایه زمین ایجاد میشود آن را پذیرفته و بر روی آن تعصب دارید و نمیخواهید به مورد دیگری برای توجیه آن فکر کنید.
   همچنین باید توجه شمارا به ماه گرفتگی در روز جلب کنم که در مدل زمین کروی ممکن نیست. البته به زوره حرف ممکنش میکنند اما تنها حرف است نه عمل و آزمایش! ماه گرفتگی های بسیاری در روز مشاهده شده که طبق گفته سایت Space.com تصویر مجازی ماه بوده است و اصطلاحا selenelion نامیده میشود اما هیچ دلیل و اثبات قاطعی برای مجازی بودن ماه وجود ندارد. درواقع دیدیم که حتی یک استدلال نیز نادرستی مدل شمارا تایید میکند.
   درضمن مورد دیگر این است که ابتدا انحنای زمین باید ثابت شود! در آزمایشات بسیاری که انجام شده نبود انحنا تایید شده است. درواقع اکثر آزمایشات در سطح آب اقیانوس ها انجام شده و آب ۷۰ درصد زمین را تشکیل میدهد، وقتی سطح همه آب ها صاف باشد، به نظر شما باز هم زمین کروی است؟ اگر انحنایی نباشد، سایه منحنی ای هم در کار نیست و متوجه این موضوع میشویم که این سایه زمین نیست که بر ماه افتاده.

   مورد بعدی ای که سخن مارا تایید میکند این است که نور ماه سرد است. این توسط هزاران، بله توسط هزاران هزار آزمایش در سراسر جهان که حتی ما نیز چند مورد از آزمایشات را انجام دادیم تایید شده که نور ماه اجسام را سرد میکند و زمانی که نور ماه را در جایی با عدسی یا ذره بین متمرکز میکنیم حتی سرمای بیشتری نیز ایجاد میکند و این نشان میدهد ماه دارای نور ذاتی است و نور خورشید را بازتاب نمیکند. بازهم مدل ماه گرفتگی زمین کروی زیر سوال میرود چرا که سایه بر جسم منیر نمیوفتد.
   موفق باشید

 22. محمد علی.ا ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۳۶ پاسخ دادن

  بسم الله الرحمن الرحیم
  این پیام را در سایت قرار دهید********

  من محمد علی . ا- با شما سخن میگویم
  سلام و خدا قوت به دوست گرامی
  بسیار عالیست که شما جویای حقیقت هستید ولی
  باز هم حرف و حرف و حرف! من از حرف زدن بیزارم حتی از حرف زدن خودم،چون در حقیقت باید برای هر”اظهار نظر” طبق “علمی که همراه با عمل هست” جلو رفت نه “حرف”،هر کسی در جهان میتواند کلامی راست یا دروغ به زبان بیاورد،زیرا “حرف زدن” خیلی راحت است هم برای “من” هم برای”شما”!
  من و شما الان فقط داریم “حرف” های خود را تایپ میکنیم،حرف هم از بی ارزش است،
  دلایلی که در سایتتان ارائه کردید باید در آزمایشگاه بنده به اثبات برسانید تا از مرحله ی “حرف”بیرون بیاید،نگران نباشید امکانات مورد نیاز شما کاملا موجود است!

  قطعا خود شما هم میدانید فقط در شرایط “عملی و علمی” ،فرقِ “راست از دروغ” تشخیص داده میشود
  من شما را و حتی،
  بلکه اساتید درجه یک شما را به آزمایشگاه خود دعوت مینمایم تا دقیقا طبق اصولی که خود شما به آن پایبندید(نه اصول ما) و قبول دارید، به شما اثبات کنم که زمین قطعا و بدون شک گرد است!!!

  ببخشید اگر پرحرفی کردم و میکنم؛ ولی گفتنش لازم است:

  من ۱۳ سال پیش درباره ی تخت بودن زمین تحقیق میکردم (در زمانی که شما شاید به آن فکر هم نمیکردید!)شاید تعجب کنید ولی اتفاقیست که افتاده

  و در آن زمان،فرض را بر این گرفتم که زمین تخت است و شروع کردم به اثبات آن!
  وبا ۱۱۴ مورد برای خودم اثبات کردم که تخت است

  طی سال های متوالی، تمامی اثبات های خود را در بوته ی آزمایش های “علمی و عملی” قرار دادم و از ۱۱۴موردی که آزمایش کردم
  ۱۰۶ مورد با شکست مواجه شد و آن ۸ مورد اثبات باقی مانده، ضعیف بود و قابل “اظهار کردن” نبود!
  بعضی از اثبات های بنده به مراتب قوی تر از اثباتهای شما برای تخت بودن زمین است،و شما در سایتتان آنها را ذکر نکردید!
  میتوانم به شما آنها را بگوییم و شماو همگان را حیرت زده کنم!!!
  ولی فعلا بخاطر متشنج نشدن فضای سایت،اینکار را نمیکنم،
  ولی میتوانم بصورت خصوصی در آزمایشگاهم به شماآن دسته از اثبات ها را به همراه رد شدن آنها را بگویم به شرطی که واقعا جویای حق باشید
  ونا گفته نماند تمام این تلاش ها را مدیون افراد زیر هستم:
  همکاری ۴ تن از دوستان و اساتید خود در ایران
  و ۱نفر از دوستان در امریکا در شهر سن دیگو، که شاگرد استاد حسابی بود
  و۱ نفر از دوستان در ژاپن در شهر توکیو که شاگرد استاد بزرگ،محمد تقی فاطمی بود –
  خدا حفظشان کند که به من خیلی لطف کردند.(عکس ونام این دوستانرا،داخل آزمایشگاه،به دیوار نصب کرده ام)
  آزمایشگاه نجومی و امواج شناسی خود را در مدتی که درباره ی تخت بودن و گرد بودن تحقیق میکردم(یعنی بین سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹)در ایران با هزینه ی شخصی ساختم

  میتوانم گرد بودن زمین را اثبات کنم چون من راهی را رفتم که شما شاید تا چند سال دیگر نتوانید بروید
  هدف من فقط برای رضای خداست،همه جوره در خدمت گذاری حاضر و پذیرای شما هستم
  لطفا اگر میخواهید حقیقت را بدانید قرار ملاقات بگذارید
  هر وقت تصمیم گرفتید که به آزمایشگاه من تشریف بیاورید،به دوست من “محمد جون” خبر بدهید از طریق ایمیلش ،ان شا الله

  “من دیگر به سایتتان پیامی ارسال نخواهم کرد ”
  والسلام علیکم و رحمة الله و برکاة
  در پناه خداوند بزرگ،موفق و پیروز باشید

  • flatearther ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۲۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   متاسفانه باید این را به شما بگویم که آزمایشات زمین تخت را ثابت میکند. نمیدانم چه آزمایشاتی انجام دادید، اما آزمایشاتی که در سطح آب انجام شده( با تجهیزاتی مثل لیزر، تلسکوپ، دوربین و…) ثابت میکند که سطح آب اقیانوس ها و دریاچه ها کاملا صاف و مسطح است (بدون ذره ای انحنا) و البته آزمایشاتی که بنده و دوستانم انجام داده ایم مارا به این نتیجه رسانده که زمین درحقیقت نمیتواند کروی باشد. شخصا خودم چندین بار در ابتدا سعی کردم خودم را جای مخالفان زمین تخت قرار داده و زمین تخت را از ریشه نقض کنم اما نشد و هنوز هم آزمایشاتی وجود دارد که تاییدی بر تخت بودن زمین باشد که حتی خود شما نیز میتوانید آن را انجام دهید و خودتان به تخت بودن زمین پی ببرید ولی نیاز به صداقت کافی در کار نیز دارید، خیلی ها در آزمایشات مختلف به تخت بودن زمین پی بردند اما هرگز آن را اعلام نکردند و سکوت کردند یا نتیجه آزمایش را تغییر دادند.
   اگر برای رضای خدا کار میکنید، باید بگویم که حتی خداوند نیز در کتاب خود زمین را تخت، ثابت و اجرام آسمانی را درحال چرخش به دور آن توصیف کرده است. چه کلامی بالاتر از کلام خداوند؟

   امیدوارم موفق و سربلند باشید

   • ارمین ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۵ پاسخ دادن

    چرا لجبازی میکنی چرا سوال برای کسی که میگه لبه زمین رو نشون بده ندارید؟؟؟؟لبه زمین که دیگه تو فضا نیست که بگی ناسا داره پنهان می‌کنه سرتاسر زمین تخت لبه داره .
    شما که چند وقت پیش بزرگاتون رفتم قطب جنوب چیشد ؟چرا نتونستن لبه زمین رو پیدا کنن؟؟؟؟
    سوال بعدی یک نقشه از زمین تخت که میگید ارایه بدید ؟؟؟؟
    این سوالا رو از بزرگاتون که چرت و پرت تحویلتون دادن بپرسید ….اون سردسته احمقتون که با یه فشفشه آماتور ۵۰۰ متر رفته هوا بعد میگه دیدید زمین صافه همین چند وقت پیش هم که با سر خورد زمین خدارو شکر مرد
    لطفا جواب تخیلی ندید
    مگه شما روی زمین زندگی نمیکنید مگر براتون سخته یک عکس از لبه زمین نشون بدید .ناسا و آژانس ها فضای هم علمی هم با عکس ثابت کردم همچنین نیتون و انیشتین و…ثابت کردن …شما هم برید با نشون دادن لبه زمین ثابت کنید …بابا این مگه آلیس در سرزمین عجایبه ؟؟؟؟
    خودتون از این که دارید دروغ میگید و خودتون زدید به اون را ه عذاب وجدان ندارید

 23. محمد جون ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۰۲ پاسخ دادن

  اولا=چرا الکی پای قران رو میکشی وسط

  مگه علامه ای یا مفسر قرانی یا مجتهد؟

  خیلی شیک ،داری کلک میزنی/در هیچ جای قران صراحتا نگفته زمین تخت است و نگفته زمین گرد است
  پس پای قران رو وسط نکش /چون نه تو سوادشو داری نه من!!!

  دوما=اگه راست میگی با دوست من قرار بذار

  سوما= اگه مردی با دوست من قرار بذار

  چهارم=اگه واقعا حق با توئه یه قرار بذار

  اگه جیگرشو داری قرار بذار
  توی آزمایشگاه!!

  معلومه که قرار نمیذاری
  چون توو آزمایشگاه دوستم شکست میخوری
  دوستم لیزر داره تلسکوپ هم داره و یه دوربین خیلی خفن با یه عالمه ابزار و وسایل هندسی و هر چی که بخوای –
  جیگر داری قرار بذار
  برو اونجا اثبات کن اگه واقعا راست میگی

  قرار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  مرد میدان میخوام!!
  هست؟؟؟؟؟
  ؟
  ؟
  ؟

  • flatearther ۱۰ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۱۶ پاسخ دادن

   سلام
   اتفاقا در قرآن به صراحت درباره تخت بودن زمین و جامد بودن آسمان (گنبد آسمان) سخن گفته شده. برای زمین کلمه مسطح هم بکار رفته است.
   وَ إِلىَ الْأَرْضِ کَیْفَ سُطِحَت‏ [ غاشیه : ۲۰ ]
   در اینجا صراحتا کلمه سطحت آمده است که به معنای مسطح است. (نه به معنای گسترده) لطفا برای بنده تفسیر به رای های تکراری را نیاورید.
   حتی حضرت علی (ع) در نهج البلاغه نیز به مسطح بودن زمین اشاره کرده است.
   به نقل از علی بن ابی طالب در خطبه ۱۶۳ نهج البلاغه آمده است که :

   الْحَمْدُللهِِ خَالِقِ الْعِبَادِ، 👈👈👈و سَاطِحِ الْمِهَادِ،👉👉👉 و مُسِیلِ الْوِهادِ، وَ مُخْصِبِ النِّجَاد

   ✍️ترجمه :ستايش ، مخصوص خداوندى است که آفريدگار بندگان است ، 👈خداوندى که زمين را مسطح قرار داده است 👉و جارى کننده سيل در رودخانه ها و روياننده گياهان بر کوه ها و تپه هاست.

   مِهَاد : [عربي]
   مِهَاد : ج مُهْد و مُهْد و امْهِدَة: فرش، مسطح ، بساط، زمين پست و هموا

   اگر بخواهید آنقدر برای شما احادیث معتبر می آوریم تا از نظر دینی نتوانید بر کرویت زمین پافشاری کنید.
   همچنین از نظر علمی نیز کار ما تقریبا کامل است و آزمایشاتی وجود دارد که اثبات میکند زمین مسطح است. تابحال چندین آزمایش را در کانال تلگرام قرار داده ایم میتوانید ببینید.
   مگر همه چیز در آزمایشگاه حل میشود؟ در آزمایشگاه ما اقیانوس و شرایط جوی موجود را داریم؟ در آزمایشگاه میشود آزمایش لیزر در مسافت ۳۰ ۵۰ یا ۶۰ کیلومتر انجام داد؟ همه چیز در آزمایشگاه ممکن نیست بلکه برای آزمایش گاهی باید منطقه ای مناسب با شرایط و پارامتر های مناسب یافت و با ابزار کامل به آنجا رفت. درضمن همه چیز در یک روز حل نمیشود باید در هتل یا جایی اقامت کرد و آزمایش را انجام داد. مگر به همین سادگی ها همه چیز را میشود انجام داد؟ هرچیزی سختی های خودش را دارد. آزمایشگاه جای اثبات تخت یا کروی بودن زمین نیست. شما تنها یاد گرفته اید از کلمات بزرگ استفاده کنید تا گفته هایتان کمی علمی جلوه کند. 🙂

   درضمن بنده بیکار نیستم تا از کار، شغل و زندگی خود بزنم تا سرگردان آزمایشگاهی شوم که مشخص نیست وجود دارد یا خیر و حتی مشخص نیست چه چیز را میخواهند نشان داده و اثبات کنند. درضمن فکر کنم شما کمی دچار مشکل اعصاب باشید یا اینکه یک جوان ذوق زده هستید که با چند حرف به ظاهر تخصصی هیجان زده و متعصب شده اید. درهرحال پیشنهاد میکنم برای آرامش اعصاب چای بابونه مصرف کنید. امیدوارم بسیار مفید واقع شود.
   درضمن بنده دیگر پاسخ پیامی که با این لحن از سوی شما باشد را پاسخ نمیدهم.
   موفق باشید دوست گرامی

   • بهنام ۸ شهریور, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۱۹ پاسخ دادن

    من نه نظریه تخت بودن زمین رو نقض میکنم و نه تایید.
    ولی شما هم انقد راحت نمیتونی استناد کنی به ایات قرآن و تفسیر کنی.
    خیلی از آیات ممکنه ظاهری که ازش میبینیم یه چیز باشه و تفسیرش زمین تا اسمون با فکر ما فرق کنه.
    اگه اشتباه نکنم شما نه مفسری نه عالم نه مجتهد نه …
    در پناه خدا

   • ارمین ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۱۴ پاسخ دادن

    شما با این کارمیخواید مثلاً مذهبی ها رو راه بندازید دنبال خودتون چون چاره ای ندارید نمیتونید علمی ثابت کنید مثلاً در زمان هیچ کدام از کسانی که قرآن را تفسیر میکنند اگه انیشتین تو کل زندگیش یک بار بگه باغچه من صافه میگین ببین دانشمندان گفت زمین صافه چرا دروغ میگید ….چرا فقط میگم چرا؟؟؟؟ …یک فیزیکدان یا فضا نورد یا خلبان یا …..مثال بزنید که گفته زمین تخته ؟؟؟یعنی از میلیون ها آدم معتبر که می‌شناسیم همه جیره خوره دولت هستن

   • ارمین ۲۳ فروردین, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۲۰ پاسخ دادن

    شما با این کارمیخواید مثلاً مذهبی ها رو راه بندازید دنبال خودتون چون چاره ای ندارید نمیتونید علمی ثابت کنید مثلاً در زمان هیچ کدام از کسانی که قرآن را تفسیر میکنند اگه انیشتین تو کل زندگیش یک بار بگه باغچه من صافه میگین ببین دانشمندان گفت زمین صافه چرا دروغ میگید ….چرا فقط میگم چرا؟؟؟؟ …یک فیزیکدان یا فضا نورد یا خلبان یا …..مثال بزنید که گفته زمین تخته ؟؟؟یعنی از میلیون ها آدم معتبر که می‌شناسیم همه جیره خوره دولت هستن ؟؟؟یک آدم درست پیدا نمیشه

 24. سین ۱۹ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۹ پاسخ دادن

  سلام
  خودمتناقض نبودن نگاهتون جالبه! ولی هنوز جای کار داره.

  دو تا سوال دارم که اینارم بگید چطور توجیه می‌کنید:
  ۱- طول روز هر چه به سمت استوا می‌ریم کوتاه‌تر می‌شه (شاهد دم دستی‌اش تفاوت زمان اذان صبح و مغرب در مشهد و شیراز مثلا) و هر چه از استوا فاصله می‌گیریم طول روز بلندتر. اینو کروی‌فن‌ها خوب توجیه می‌کنن، شما چطور؟
  ۲- طول مدارات مختلف هر چه به استوا نزدیک شویم بلندتر و هر چه دور شویم کوتاه‌تر است. مدل شما مدارات بالای استوا (بین استوا و قطب شمال) را توجیه می‌کند، ولی مدارات پایین را نه. اینو چی می‌گی؟!

 25. مسعود ۱ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۴۲ پاسخ دادن

  سلام ،حتما کسانی هستند که درباره زمین تخت از شما مشتاق تر و ثروتمندتر! باشند،پس چرا ثابت نکردند که دور زمین تخت را چیزی شبیه کوه یخ احاطه کرده ،به نظر شما غیر مقدور هست؟

 26. Ayda ۵ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۹ پاسخ دادن

  درود.خسته نباشید میگم بابت این تحقیق زیباتون بسیار عالی و سپاس گذارم. سوالی برای من پیش اومده اینکه اگر زمین شکلی دیگر داشت مثلا مثلث بود آیا باز هم میچرخید؟ ممنون از پاسخ شما😗

 27. سروش ۷ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۱۳ پاسخ دادن

  درود،همه این سوال ها رو بیخیال، به بنده بگید لبه این زمین گرد یا تخت کجاست؟ باید پرتگاه باشه؟ دلیل روز و شب طرفین زمین چی؟ چشمای خودم چی که از هواپیما دیدمه زمین رو؟

 28. Mohsen ۶ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۴۵ پاسخ دادن

  تئوری زمین تخت را عده‌ای برای کسب شهرت مطرح کردند از نظر اینها سده ها دانشمندان و دولتها در سراسر جهان در یک اقدام توطئه برانگیز کوشیدند تا کل مردم دنیا رو از واقعیت دور نگه دارند! حتی زمانی که ناسا وجود نداشت .این گروه نه درک درستی از قوانین نور و فیزیک مدرن و کوانتوم دارند و نه توان اثبات علمی نظرشان فقط استناد به مشاهدات حسی و تجربی (آزمون خطا) شما با استفاده از یک میدان مغناطیسی قوی می تونید بر جاذبه غلبه کنید(پس وجود دارد)

 29. مجید ۶ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۲۴ پاسخ دادن

  دیوونه خونه ی قشنگیه هر از گاهی سر میزنم قدر عقلو می دونم زمین تخت و کروی و من و شما همه مجازیه و هر چیزی ممکن است چون فرضی است و حتی فرض محال هم که همه می دانند محال نیست چه برسد به زمین تخت

 30. مجید ۶ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۲۹ پاسخ دادن

  خرده‌کاریهای علم هندسه
  یا نجوم و علم طب و فلسفه
  که تعلق با همین دنیاستش
  ره به هفتم آسمان بر نیستش
  این همه علم بنای آخرست
  که عماد بود گاو و اشترست
  بهر استبقای حیوان چند روز
  نام آن کردند این گیجان رموز

  مولوی

 31. بابک ۸ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۴۵ پاسخ دادن

  پس اگه زمین گرد نیست چرا توی این عکسها شهرها دیده نمیشن حتی با تلسکپ چون دریا صاف هستش و باید حد اقل با دوربین تمام صتح زمین تا اخرش دیده بشه ولی دیده نمیشه چون ابعاد زمین خیلی بزرگه و مدور بودنس به چشم نمیاد و به قول رهبر شیبش ملایمه

 32. بابک ۸ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۴۶ پاسخ دادن

  پس اگه زمین گرد نیست چرا توی این عکسها شهرها دیده نمیشن حتی با تلسکپ چون دریا صاف هستش و باید حد اقل با دوربین تمام سطح زمین تا اخرش دیده بشه ولی دیده نمیشه چون ابعاد زمین خیلی بزرگه و مدور بودنس به چشم نمیاد و به قول رهبر شیبش ملایمه

 33. سید مسعود فتاحی ۹ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۴۴ پاسخ دادن

  با سلام خدمت دوستانی که فکر میکنن زمین تخت است بنظر جواب سوال بی معنی شما رو پدیده خسوف کاملا روشن میکنه . همانطور که میدانید در پدیده خسوف زمین ما بین خورشید و ماه قرار میگیره وقتی که ماه گرفتگی میشه دقیقا کروی بودن زمین بر روی ماه انعکاس پیدا میکنه. و در خصوص تخت بودن و دیسک مانند بودن هم همین که اگه به شکل تخت دیسک مانند بود که به هیچ عنوان انرژی جاذبه زمین و جو زمین در اون حالت تاثیر نداشت

 34. YaYa.J ۱۸ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۵۵ پاسخ دادن

  بنده اینجا نمیخوام صاف بودن یا کروی بودن زمین رو علمی اثبات کنم فقط با منطق و سیاست میخوام حلش کنم کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستم و در باره فزیک و نجوم سواد دانشگاهی ندارم ولی ..عقل دارم و سیاست حالیم میشه صد در صد
  من یه سوال دارم لطفا پاسختون این نباشه که همه دروغ میگن من اصلا دلیال علمی برای رد حرف زمین تخت گرایان نمیارم یه سوال سیاسی فرضا قبول ناسا ۱۰۰ ساله دروغ گفته و اینهمه فضا نورد ناسا و گردشگران فضایی مثل خانم انوشه انصاری که در مدار زمین شش روز زندگی کردن دروغ گفتن قبول .
  ناسا دروغ میگه روسیه که از آمریکا متنفر و مخالف هستش چرا این دروغ رو تایید میکنه بر فرض بخاطر مسابقات فضایی با امریکا روسیه هم کم نیاره همون دروغ رو گفته ۴۰ کشور دنیا ماهواره به مدار زمین فرستادن تا حالا همشون دروغ میگن ؟ بذاریم کشورا زیر پرچم آمریکا دروغ آمریکا رو پنهان میکنند قبول مثلا کشوری مثل کره شمالی که در حد مرگ از آمریکا متنفر هستن و آمریکا مردم اونهارو به گرسنگی کشانده چرا برای تخریب آمریکا حقیق رو با فیلم و عکس واقعی از مدار زمین برای مردم نمیگن تا ابرو و اعتبار امریکا زیر سوال بره کشور ما که جز کشورهای جدید هستش که ماهواره تو مدار قرار داده چرا با اینهمه دشمنی با آمریکا امریکارو بی ابرو نمیکنه با مدارک و عکس های واقعی از مدار زمین اگه همچین دروغ بزرگی رو فاش کنه آمریکا انقدر بی اعتبار میشه که بهانه های بمب اتم داشتن ایرانو کسی دیگه از آمریکا قبول نمیکنه
  معنیش این نیست که دروغی در کار نیست ؟ نهایتا دروغی که میتونسته بشر بگه و منطقی هم هست دروغ پیاده شدن در ماه هستش که بخاطر جنگ تکنلوژی آمریکا .و روسیه و برای پایان دادن به هزینه های سرسام آور اون باشه بقیه اش دروغ نیست .
  نمیشه ۴۰ کشور با اینهمه تفاوت عقیده که حتی همیدگر رو تهدید به نابودی میکنن و واقعا هم شرایطش رو داشته باشن و مظمعن باشا تاوانی نمیدن این کارو میکنن چطور تو این یک مسله با هم هم عقیده هستند .؟ امکان نداره شما که میگید دلایلتون منطقی هست اینم منطق قبول کنید !!! در آخر اینها همه بهانه هایی برای پول دراوردن و مطرح شدن هستش دانشمندی که قصد دیده شدن داشته ولی نبوغ مثبت کافی و شرایط مساعد نداشته با یه حرف جنجال برانگیز خواسته مطرح بشه و طرفداران زیادی هم داره که طبیعی هستش هر نظرمخلافی جذاب و پر طرفدار هستش نمیخوام خدای نکرده مقایسه کرده باشم ولی فرقه باطلی مثل داعش با عقایدی که به نظر ۷.۹۹۸.۰۰۰.۰۰۰ ( عدد فقط مثال هستش )نفر مردم دنیا خرافی غییر منطقی مسخره و بدور از عقل هستش بازم دو ملیون نفر عضور رسمی داره تو دنیا ؟ اون یه عقیده وحشتانک مذهبی هستش اینک دیگه یه عقیده و باور علمی هست طبیعی هستش در ضمن پای پول هم درمیانه این عزیزان ( البته نه شما بلکه رهبران زمین تخت گرایان بخاطر شهرت پول و قدرت و محبوبیت این حرفارو میزنن ثابت میکنم یکی یکی
  ۱ شهرت : خوب میبینیم که مشهور شدن و تو همه دنیا میشناسن اینارو
  ۲ پول : کمپین های جمع آوری پول برای ساخت راکت اختصاصی پرتاب به فضا رو راه انداختند
  ۳ محبوبیت : خب تو همین صفحه میبینیم که این نظریه پردازان تو کشور ما ایران چقدر طرفدار پیدا کردن که با تعصب دارن از نظرات اونا دفاع میکنن
  ۴ قدرت : طبیعی هستش که هر کس که پو.ل و شهرت به دست میاره و طرفداران میلیونی پیدا میکنه آدم قدرت مندی هم میشه
  اگه جوابتون این باه هر چهل کشور دروغ میگن باید بگم بحث بیش از این با شما بیفایده اس قطعا تمام علوم زمینی اینو ثابت کردن که اگی شخصی همرو دیوانه خطاب کرد خودش دیوانه است .

  در باره کسایی که آیه قران میارن قران هیچوقت صراحتا چیز علمی نگفته و تمام رازهای قران در تفاسیر اون هستش خدا در قران اگه گفته زمین مسطح هست در صورت کروی بودن زمین هم کاملا درست گفته زمین با اینکه کروی هست مسطح هم هست و صاف هستش زمین تو خط استوا هم صاف هستش و عمودی نیست این آیه قران هیچ دخلی به کروی بودن و سطح زمین نداره
  یه چیز مسخره و خنده دار اینکه این عزیزانی که دارم ملیون ها دلار جمع میکنن برن راستشو پیدا کنن برفرض اگر نهایتا به دروغ نگفتن که امتحان کردیم و نشد و پول هارو هپلی هپو نکردن میخوان موشک درست کنن و با فرمول های موشک های فضا پیما که همشون به واسطه کروی بودن زمین گرانش جاذبه و گریز از مرکز طراحی شدن به فضا پرواز کنن چون این عزیزان میگن جاذبه ای هم وجود نداره
  با اینکه چیز مهمی نیست و هر کس هر طوری فکر کنه زیاد به حال بشر و به حال خودش فرق نمیکنه باید بگم کمی تفکر لطفا…

 35. آراد جعفری ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۳۳ پاسخ دادن

  چرا ناسا از مردم پنهان کرده که زمین تخته؟؟؟؟
  چرا نگفته به مردم‌ چه دلیلی داشته؟؟؟؟
  به نظرتون میشه ناسا همچین‌کاری بکنه؟ یا هیچ کشور دیگه ای نمیتونه ماهواره بفرسته و عکس از زمین تخت بگیره؟؟

 36. epsilon ۱۴ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۴۲ پاسخ دادن

  دوستان لطفا ساده نباشین . در مورد تخت بودن زمین یه سری به ظاهر اثبات هایی وجود داره که خیلی بچه گانه هستن . و فقط میشه با اون ها بچه های ۵-۶ ساله رو قانع کرد. مثل یه عکس گذاشتن از شیکاگو که میگن از فاصله ۹۰ کیلومتری گرفته شده و میگن اگه زمین گرد باشه شیکاگو تو این فاصله دیده نمیشه.
  (اینم لینک عکس ) http://flatearthfarsi.com/?p=3928 ولی با توجه به اینکه محیط زمین ۴۰ هزار کیلومتره تو این مقیاس یعنی ۹۰ کیلومتر ، میشه گفت زمین صافه. یعنی میشه از گرد بودنش چشم پوشی کرد.
  به عبارته دیگه تو فاصله ۹۰ کیلومتری زمین صافه گرد نیست.
  و کلا کسایی که این حرفا رو میزنن کلا دو دسته هستن.
  دسته اول کسایی هستن که خودشونم این حرفا رو باور کردن ( به خاطر سواد کم ) و گول اون بالایی هارو خوردن.
  دسته دومم کسایی هستن که خودشونم خیلی خوب میدونن که این حرفا خیلی خنده داره و ( البته جالب و جذاب برای مردم ) هستش . و تو تنهایی خودشون میشینن حسابی به این حرفا می خندن.
  حالا شاید بعضیا بپرسن چه دلیلی داره یه عده بخوان همچین موضوعی رو مطرح کنن و در موردش این همه بحث بشه. یکی از دلیلاش میتونه این باشه که هر جا که مردم دور یه چیزی جمع بشن از اونجا پول در میاد. و شاید دلایل دیگه ای هم هست .

  • flatearther ۱۵ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۰۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   چرا محاسبه نمیکنید؟ سایت های بسیاری مانند این سایت: https://dizzib.github.io/earth/curve-calc/?d0=30&h0=10&unit=imperial وجود دارند که انحنا زمین را محاسبه میکنند و به عنوان مثال حساب میکنند که در فلان فاصله و با توجه به ارتفاع ناظر از زمین بین جسم و ناظر چقدر انحنا وجود دارد. ما با توجه به فرمول انحنای زمین محاسبه کردیم که در این فاصله ساختمان ها با توجه به انحنای زمین قابل مشاهده نخواهند بود. همه اش یک محاسبه ساده است نه بیشتر.
   شما که سواد بالایی دارید چرا بدون محاسبات صحبت میکنید؟ اگر شما مدعی هستید در ۹۰ کیلومتر بین ناظر و هدف مورد نظر هیچ انحنایی وجود ندارد پس باید این را با محاسبات اثبات کنید. به عنوان مثال، با توجه به سایت محاسبه گر انحنا، فردی که بر روی زمین نشسته (فاصله ۱ متر از زمین) به جسمی ۱۰۰۰ متری در فاصله ۹۰ کیلومتری نگاه میکند، سایت به ما میگوید که بین این فرد و جسم مورد نظر ۵۸۶ متر انحنا وجود دارد پس نیمی از جسم مورد نظر با توجه به انحنا زمین قابل مشاهده نخواهد بود.
   به همین سادگی
   موفق باشید

   • epsilon ۲۴ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۱۱ پاسخ دادن

    تو از کجا می دونی من بدون محاسبات این حرفو میزنم؟؟
    کره زمین و تو مقیاس واقعی خودش سبیه سازی کردم . تو این فاصله انحنا خیلی ناچیزه. و تقریبا میشه گفت زمین صافه.
    عزیز دلم توام برو شبیه سازی کن. با چشم خودت ببین. یعنی چی فلان سایت اینجوری محاسبه می کنه. فلان سایتم یه کسیه مثل تو که به زور میخواد زمین و تخت کنه.
    برو شبیه سازی کن با چشم خودت ببین.
    اگرم شبیه سازی ۳d بلد نیستی بده یه نفر برات شبیه سازی کنه.
    با چشم خودت ببین ….

 37. جواد یوسفی ۱۴ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۱۷ پاسخ دادن

  سلام دوستان عزیز من چند سالی هست که طرفدار زمین تخت هستم و از نظر علمی تمام استدلالهای شما را پیگیری کردم و به این حقیقت رسیدم ممنون از تلاش شما برای آگاهی مردم
  چیزی که الان ذهن منو مشغول کرده اینه که اگر فرضیه گنبد آسمان و قطب جنوب که گرداگرد زمین را فرا گرفته را قبول کنیم آیا این امکان نداره که با توجه به اینکه زمین مرکز اصلی جهان است و توسط کنبد آسمان محافظت میشه خیلی بزرگتر از اینی که ما فرض میکنیم باشه ؟؟؟ مثلا زمین اصای را یک زمین فوتبال در نظر بگیریم و زمینی که الان روبی آن هستیم را دایره وسط زمین؟؟؟که توسط یه گنبد کریستالی جدا شده باشه ؟
  ضمن اینکه در بعضی کتب مذهبی در خصوص باز شدن دربهای آسمان مطالبی اومده .
  البته پدیده برف و باران و بودن اکسیژن در جو زمین فقط با حضور گنبد میسره در عیر این صورت با توجه به خلع فضا اکسیژنی گرداگرد زمین نمیمونه و چذب فضا میشه سروصدای گازهای گلخانه ای در چند سال اخیر نیز دلیل بر بودن گنبد هست که گلخانه ای وجود داره و غیره……لطفا جواب بدهید ممنون از کمک شما

 38. سجاد ۱۸ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۲:۰۹ پاسخ دادن

  سلام
  یه سوال خیلی جالب اینجا پیش میاد
  شما میگید دولت ها حقیقت زمین تخت رو از ما(مردم عادی) پنهان کردن و هیچ فضا پیمایی به فضا نرفته و…
  حالا سوال اینه چه سودی برای دولت ها داره که مردم فکر کنند زمین کرویه؟

 39. اسیر ۹ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۴۲ پاسخ دادن

  مطمئن باشید دولتی که تونسته”تخت بودن زمین” رو از هشت میلیارد آدم مخفی کنه، صد درصد مخفی کردن جاشوا نیوزیکی و شجره نامه و آثارش براش کاری نداره 🙂

  • flatearther ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۳۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   درحال حاضر، زمانی است که مانند گذشته پنهان کاری ها پنهان نمیمانند. اگر کسی جلوی کار یک عکاس ساده را بگیرد که از تخت یا کروی بودن زمین چیزی نمیداند و برای دل خودش عکاسی میکند، به نظر شما چطور میتوانند اعتماد مردم را جمع کنند؟
   موفق باشید

 40. ساغر ۱۳ آذر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۳۲ پاسخ دادن

  سلام ممنون بابت تمام اطلاعاتی که توی سایت قرار دادین که البته مثل پتک تمام باور های آدم رو خراب می کنه..من تازه با این نظریه آشنا شدم و برام جالبه بدونم اگر زمین تخت باشه تکلیف ستاره ها و کهکشان ها و زندگی های خارج از دنیای کوچک ما چی میشه؟!
  هر وقت به آسمون نگاه می کنم با خودم فکر می کنم چه سیاره هایی در کهکشان های دیگه وجود داره و چه سیستمی رو دنبال می کنن و حالا با این نظریه این طور به نظر می رسه که زمین مرکز تمام دنیاست و خورشید و ماه و بقیه سیاره ها روی این دیسک غول پیکر در گردش هستند!شما چه فکری در این رابطه دارین؟!

 41. 123 ۱ دی, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۲۳ پاسخ دادن

  ایران خودمان هم در زمان احمدی نژاد ماهواره به فضا پرتاب کرد و هیچ حرفی از تخت بودن زمین زده نشد. نمیشه گفت که دولتی مقل احمدی نژاد هم دروغهای غربیهارو تایید کرده و راستش رو از مردم پنهان کرده. فکر کنم این موضوعی نیست که بشه مخفیش کرد

 42. mrmd ۲۹ دی, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۰۸ پاسخ دادن

  ارادت. هر وقت یک قطره آب رها شده از ارتفاع به صورت تخت و مثل دیسک به زمین اصابت کند حتما زمین تخت هست. اگر قطره مثل الان و میلیونها سال قبل و بعد به صورت کروی از آسمان به صورت کروی و به فرم حقیقی قطره به زمین برسد حتما زمین کروی هست. والسلام

 43. حامد ۲۹ بهمن, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۳۹ پاسخ دادن

  اگه زمین مثل یه دیسکه اون‌یکی روی این دیسک چیه؟
  این دو رو چه قدر فاصله دارن؟ (کلفتی این دیسک چه‌قدره)
  اگه بریم بالای یه برج بلند چرا آخر زمین دیده نمیشه؟
  هرچی از مرکز یه جسم دور تر بشیم جاذبه اون روی ما کمتر میشه پس چرا وزن یه شخص تو مرکز این دیسک و مناطق کناری یکسان هست؟( تو ارتفاع ثابت)

 44. کیان ۱ اسفند, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۲۹ ۱۱:۲۱ پاسخ دادن

  خخخخ ینی ناموسا همین که جمااااعتی از مردمو اسکل کردی جای احسنت گفتن داره. یه سری از کامنتاتو با جمعی از دوستان داشتیم میخوندیم استدلالات تا الان سه تامونو کشته دوتامون در حال تشنجن منم دستام فلج شده الان با دماغم دارم واست پیام میذارم تا اینهمه زحمت و وقتیو که گذاشتی بدون تشکر نذارم.
  فقط بهت بگم اگر این وقتیو ک اینجا گذاشتی برتب جواب دادن به ملت به جاش پای کاکتور احیای مزاج میکردی تا الان میوه داده بود.

  دوستان عزیز اگر به احتکال یک صدمه درست این دوستمون این کامنت منو بدون حذفیات (یا حتی با حذفیات) تایید کرد کافیه برید به پیج ناسا در اینستاگرام و یا فقط اندکی در مورد تکنولوژی تلسکوپ هابل تحقیق کنید تا ببینید محاسباتی که ایشون داره بهتون میگه زمان نیوتون از رده خارج شده چه برسه به الان که بشر منظومه شمس رو تقریبا لمس کرده!

  • flatearther ۲ اسفند, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۲۹ ۱۰:۰۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما.
   چندین غلط املایی در این کامنت شما وجود دارد. کسانی همچون شما درحالی که حتی نمیدانند کلمات و واژگان را چطور به صورت صحیح بنویسند، چطور به خود اجازه دخالت در مباحث و موضوعاتی را میدهند که در آن هیچ مطالعه ای ندارند؟
   موفق باشید.

  • حمید ۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۱:۴۱ پاسخ دادن

   ناسا غیر نقاشی تا حالا چیزی ارائه نکرده
   قبلاً که از ماکت استفاده می‌کرد
   حالا که صنعت نقاشی پیشرفت کرده، از نقاشی!
   البته اگه اجداد شما میمون ها باشند
   قبول دروغگو بودن ناسا برای شما سخت خواهد بود!

 45. miss.h ۵ اسفند, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۲۹ ۲۱:۳۱ پاسخ دادن

  سوال منو جواب بدید زمین تخت گرایان!.چرا فاصله شرقی ترین نقطه نقشه تا غربی ترین نقطه فقط ۵ دقیقس؟ اگه زمین تخت بود که باید فاصلشون چندین روز باشه .جالبه نه؟ موفق باشید

 46. حمید ۷ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۱:۳۴ پاسخ دادن

  باسلام
  دیده نشدن نیمه پنهان ماه برام واقعاً مهم بود
  به سایتهای مختلف رجوع کردم که جز گیج کردن مخاطب کار دیگه ای نداشتند!
  کل اثبات این ادعا در حد یك خط باید باشد
  نه بیشتر!
  در فرضیه خورشید مرکزی برای قبول چرخش ماه بدور زمین بایستی ماه بدور خودش هم بگردد تا بر اثر نیروی جاذبه بین خورشید و زمین و ماه
  منظومه شمسی و سایر کهکشان ها از هم نپاشد!
  گفته شده چرخش ماه بدور خودش یكماه قمری طول می‌کشد پس باید ما قادر به دیدن رخ پنهان ماه باشیم اما این درحالیست که در کل یکماه قمری فقط یك تصویر از چهره ماه مشخص و قابل دید است!
  از شما می‌خواهم که دلیل دیده نشدن رخ پنهان ماه رو از دیدگاه کروی بودن زمین و تخت بودن زمین بررسی و بازگو نمائید تا گیج نشویم؟؟؟

  • فرزاد ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۷ پاسخ دادن

   سلام حمید خان
   من در جایی خوندم که نیمه تاریک ماه یک پایگاه نظامی فوق سری امریکاست به طوری که حتی مردم عادی امریکا نمیدونن و حتی یه مجله ناسا خوندم که گفته بود ما از مردم امریکا ۹۰ سال جلو تر هستیم طوری که مردم عادی امریکا یک قرن از تکنولوژی ما عقب هستن

 47. Poolak ۱۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۰۲ پاسخ دادن

  چنانچه زمین تخت است باید سفر در منطقه ای که ما نیمکره جنوبی مینامیم بدور زمین (یعنی استرالیا – امریکای جنوبی – دوباره استرالیا) بسیار طولانی تر از سفر در نیمکرۀ شمالی بدور زمین(یعنی کانادا- روسیه – دوباره کانادا) باشد . مثل تصویر زیر
  http://prntscr.com/n5ky6v
  و اگر زمین کروی باشد باید هردو مسیر برابر باشند.
  نتیجه برعهدۀ آنهایی که سفر کرده اند!

 48. فرزاد ۲۵ فروردین, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۲۲ پاسخ دادن

  سلام من به این نظرات و ایده ها احترام قائل هستم چون در دنیای ۷ میلیارد نفری نمیشه همه یک باور داشته باشن به هر حال دیدگاه هرکسی قابل احترامه و این رو میدونم که ناسا هیچ وقت به هیچ احدی واقعیت رو نمیگه و نخواهد گفت و این رو میتونم بگم که هیچ اخباری در دنیا واقعیت رو به مردم نمیگه امیدوارم هر انسانی با مغز خودش به قضایا پی ببره

 49. مهرداد ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۳۳ پاسخ دادن

  کشور هایی ک در وسط قرار دارن گرمترن تا ان کشور هایی ک در شمال یا جنوب هستن
  و خورشید صاف میتابه یعنی باید هم شمال و هم جنوب و هم خط استوا دماش یکی باشه توسط نظریه‌ی شما ک زمین تخته . اگه زمین کروی نیس پس دلیلش چیه؟؟

  اگه زمین رو سوراخ کنیم میرسم ب فضا؟؟

  ما هر کجا بریم چ شمال چ جنوب چ شرق و چ غرب حتمن باید این قطبه جنوبتونو ببینیم دیگه؟ 😆😆

  جزر و مد و خورشید گرفتگی و ماه گرفتکی و جو و جاذبه و چگونگی شکل گرفتن فصل ها اینا هم کشکن؟

  بریم قطب جنوب . میتونم ب دیواره‌ی انتهایی زمین تختتون دست بزنیم . دستمون اوخ نشه یه وقت . یا هم اصلن بشه فضا رو دید خدا رو چ دیدی

  یا بزار برم روی اورست و کُل دونیا رو با دوربین های پیشرفته ک جاذبه و این دلیل های غیر منطقی ک دادی روش تاثیر نزاره . کُل دونیا رو ببینم

  عزیزه من سایه‌ی زمین هم ک روی ماه میوفته کروی هس . بس کن

  میگی از گنبدتون چیزی بیرون نمیره؟
  پس چرا اینقده شهاب سنگ میاد توش
  اره شاید کارت ورود دارن ما کارت خروج نداریم

  در ضمن میگی چرا با اون سرعت زمین حرکت میکنه ولی چیزی ازش نمیریزه بیرون
  یکی دلیلش جو و این جاذبه هس
  دومش اینکه تو یه ذغال رو بزار توی اون سیم ها هس ذغال قلیونو داغ میکنن باهاش . بعدش با سرعت بچرخون ببین چیزی ازش میریزه بیرون یا ن

  فقط میخوام بگم خودتونو الکی گول نزنین
  برین دنباله ی مطلبی ک ازش سر در میارین و ب درد میخوره ن این حرفا

 50. مهیار ۲۴ اردیبهشت, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۰:۰۳ پاسخ دادن

  ادمین جان با یه مشت ادم بیسواد بحث نکن
  ۳۶ تا دلیل و بیشتر هست که زمین تخت است
  در زمین کروی شما میگین
  نباید ماه همزمان در استرالیا و امریکا دیده بشه
  مراجعه کنید به گوگل و تصاویر رو ببینید
  با یک دوربین سوپر زوم
  کافیه به قشم برید اگه زمین انحنا داشت باید کشتی ها ناپدید میشدن
  دوربین حرفه ای تونو زوم کنید
  کاملا مشخصع کشتی

  اولین بار فرضیع زمینکروی رو ارسطو که خودش یع فراماسون بود مطرح کرد
  اون تصاویری که از ناسا از فضا میبینید
  همه با دوربین f45 و گوپرو هستش که انحنا میده به دید تصویرتون

  شما فیلم گرویتی جاذبه رو دیدین
  پس برای ناسا کاری نداره که انحنا بده به تصاویرش

  حالا چرا اصرار دارن بگن زمین کروی هستش
  و حقایق رو نگفتن تا الان

  در جواب باید بگم

  فراماسون ها اعتقادشون بر اینه
  زندگی کنید .کار کنید .بچه دار شوید .پول در بیاورید و بمیرید
  بقیه تصمیم ها با ما

  متاسفانه انقدر فراماسون ها بع فکرتون رفتن که حتی باور نمیکنید

  خعلی راحت
  داخل خونه یک پارچ شیشع اب رو بردارید
  و تا نصفه اب کنید
  و با توجه به اینکه جاذبه وجود داره
  باید شکل اب ظرف انحنا داشته باشه ولی کاملا صافه

  همین مورد رو تو دریا هام میتونین تماشا کنید

  مهندسان راه سازی و ریل ها و حتی تونل ها

  زمان اجرای پروژه بپرسید

  انحنا زمین رو محاسبه نمیکنن

  در صورتی که اگه زمین کروی بود و انحنا داشت

  این فرمول در مسافت های طولانی باید حساب میشد

  در قران سوره بقره
  اشاره شده
  ما زمین را مثله فرش مسطح و پهن گستراندیم

  کافیه پرچم های سازمان ملل بهداشت جهانی و غیره رو تماشا کنید همه تصویر زمین تخت

  در جواب دوستمون که سوال کردن
  دور این زمین تخت که قطب جنوب هستش
  پشتش چیع

  در جریان باشید کوه های یخی به فاصله دو کیلومتر احاطه کرده

  کشور های امریکا و چند کشور دیگه

  اجازه سفر به این قسمت هارو برای هیچ کشوری ندادن

  زمین تخت و به شکل یک دیسک هست
  ماه و خورشید خعلی کوچکتر از اون هستش که شما به دروغ تو کتاب ها خوندین

  نماد بعضی از پرچم کشور ها
  مثل ترکیه .پاکستان .و … اشاره به ستاره کنار ماه داره که ناسا و فراماسون ها اونو پنهان کردن

  حتی در فرهنگ قدیم ما هم چنین تصویری وجود داره

  این تصویر اولین بار توسط یه منجم به ثبت رسید و گفت بارها رصد کردم و دیدم

  اگه باز هم به این باور نرسیدین
  کافیه مستند های شیش ساعته زمین تخت با دلایل محکم رو ببینید

  کافیه تو گوگل بزنید

  چگونه حقیقت زمین تخت را باور کنیم اپارات

  زمانی که باز شد تمام فیلم هارو تماشا کنید

  • flatearther ۴ خرداد, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۱۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خودتون چی فکر میکنید؟ به نظر شما آیا زمین در مدل کروی آنقدر کوچک است که از ارتفاع تنها ۸ کیلومتری بتوانیم انحنای افق را مشاهده کنیم و آنقدر بزرگ است که با هواپیما در ارتفاع ۱۰ تا ۲۰ کیلومتری نتوانیم انحنای آن را ببینیم؟
   خیر اینطور نیست. این نوعی لنز به نام “فیش آی” است که محدوده بزرگی را در کادر کوچک دوربین با انحنای تصور جای میدهد.
   موفق باشید.

  • محمدامین ۲ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۴۹ پاسخ دادن

   خیلی جالبه، تا الآن فکر میکردم اقیانوس ها وجوددارن، از کامنت های گهر بارتون سپاس گزارم، در ضمن من طرفدار هیچکدوم نیستم تازه با زمین تخت آشنا شدم.

 51. غلام ۲۰ مرداد, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۴۳ پاسخ دادن

  ۱) اگر دیسکی شکله اونورش چه شکلیه آیا اونور هم جاذبه داره؟
  ۲)این همه تئوری توطئه که مردم ایران هم عاشقش هستند رو فقط با فرامانوسری جهانی توجیه میکنید؟ یعنی معتقدید پاپ حق داشت گالیله رو محاکمه کنه؟
  ۳)چرا منابع مالیتون شفافیت ندارع ؟
  ۴) تحصیلات خودتون چیه؟
  ۵)سرمای قطبین و گرمای استوا رو چطور توجیه میکنید
  ۶) من خودم در بندر پدیده دکل کشتی رو تجربه کردم
  ۷)آیا نظریات به زعم خودتون توطئه آمیز وجود خدای پیچیده تر و بزرگتری توجیه میکنه یا حرف های عجق و وجق خودتون
  ۸)با آزمایش پاندول فوکولت به راحتی چرخش زمین رو میشه اثبات کرد
  ۹) اگر زمین طبق گفته و نقشه شما تخت باشه باید مساحت افریقا از آسیا بیشتر بشه
  ۱۰)اختلاف زمانی مکانهای مختلف رو چطور توجیه میکنید؟
  ۱۱) ۵۰۰ سال پیش ماژلان زمین رو دور زد و ثابت کرد زمین گرده و حتی به پدیده گذر از خط زمان اشاره کرد
  ۱۲)آیا تا حالا به قمرهای مشتری نگاه کردید
  ۱۳)از جهل مردم چه سودی میبرید؟ مرخوم گالیله رو تو گور لرزوندید ناسا که مردم کشورمون به خاطر افراد ایرانی که توش کار میکنن بهش افتخار میکنیم رو نامعتبر میدونید
  ۱۴) چرا در سفرهای هوایی همواره به افق رو به جلو افزوده میشه؟
  ۱۵)مطمئنا پسفردا وجود قاره های برجدبد رو هم انکار میکنید؟ و جالب اینه مرکز بنیادتون در آمریکاست
  ۱۶) اگر پیامم رو پاک نکردید بجای ارجاع به لینک در همین جا جواب معتبر بدید

 52. سیاوش ۲۰ مهر, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۵۹ پاسخ دادن

  باسلام وخسته نباشید سوالی داشتم قرآن میفرماید وکوههارامی پنداری که درجای خود ساکن هستند ولی درواقع مثل ابردرحال حرکت هستند لطفلا اگر توزیح بدهید ممنون میشوم چون درنظریه زمین تخت میگوئیم زمین ثابت است واین به چه معنی است؟

 53. محمد ۱۴ آبان, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۵۱ پاسخ دادن

  این دیدگاه خیلی روی مفاهیم کتاب اسمانی(تورات) مانور میده، نظر قران راجب این موضوع چیه؟؟
  مسعله بعدی اینه که دلایل زیادی میتونه وجود داشته باشه که چرا پروازی از روی منطقه جنوبگان صورت نمیگیره یک دلیلش میتونه این باشه که میدان های مغناطیسی زمین در قطب جنوب تغیر جهت میدهند و ارتباطات رادیویی هواپیما مختل میشود
  و ثالثا اطلاعات و محاسبات خیلی دقیقی در زمینه نجوم از دانشمندان بزرگی در نظریه خورشید مرکزی داریم شما به هیچ عنوان نمیتوانید همه آنها را نقض کنید با این حرف که آنها توهم است، قطعا استدلال ها و محاسبات منجمانی نظیر ابو ریحان بیرونی بسیار بیشتر منطقی است تا این نظریه که شما یه عکس از بالا و پایین برج شیکاگو نشون میدید
  و مسعله بعدی اینکه در قران گفته شده خدا جهان را در طبقاتی آفریده و شما هیچ اشاره ایی به دیگر کهکشان ها و سیارات نکردید
  شما موفق باشید.

 54. Mmr ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۳۶ پاسخ دادن

  درود
  اگر زمین تخت است چرا در قطب ها ۶ ماه روز است ۶ ماه شب ؟
  طبق این نظریه توپی را اگر پرتاپ کنیم اول باید مسیر صاف رو بپیماید و ناگهان بیافتد اما این طور نیس؟
  این همه ستاره هایی که ما می بینیم پس چیست؟

 55. Mmr ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۴۶ پاسخ دادن

  مگه نمی گید زمین تخته و خورشید در حال چرخش هست پس چرا همیشه مدار استوا گرم است و هر چه که به قطبین می رویم هوا سرد می شود اگه خورشید بچرخد هر بار باید یک جای زمین گرم شود و بعد سرد شود ام اینطور نیست

 56. Mmr ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۵۰ پاسخ دادن

  اثبات گرد بودن زمین:
  اراتوستن (Eratosthenes) به عنوان ریاضیدان، شاعر، ورزشکار، جغرافی‌دان و ستاره‌شناس یونانی دوران اسکندر، در سال ۲۷۶ پیش از میلاد مسیح زاده شد. او توانست با محاسبه زاویه سایه یک تکه چوب فرو رفته در زمین در روز انقلاب تابستانی اسکندریه (مصر امروزی)، محیط سیاره را اندازه‌گیری کند. او می‌دنست که در شهر آسوان (Aswan)، خورشید در چنین روزی هیچ سایه‌ای ندارد. تفاوت در زاویه خورشید بین شهر آسوان تا اسکندریه به اندازه یک پنجم دایره کامل بود. بنابراین اراتوستن فهمید که با دانستن فاصله دقیق این دو شهر، با یک عمل ضرب ساده می‌تواند محیط کره زمین را محاسبه کند.

  در یک زمین تخت، هیچ تفاوتی بین ارتفاع سایه‌ها وجود ندارد و موقعیت خورشید نسبت به زمین در تمامی نقاط یکسان است. تنها در زمین کروی است که موقعیت خورشید در مورد دو شهر با همدیگر تفاوت دارد.

 57. Mmr ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۵۲ پاسخ دادن

  اثبات دوم گرد بودن زمین:
  دومین روش اثبات کروی بودن زمین توسط فیلسوف مشهور یونانی یعنی ارسطو (Aristotle) در حدود ۳۵۰ سال پیش از میلاد مسیح کشف شد. صورت‌های فلکی مختلف در آسمان، از عرضه‌های جغرافیایی مختلف قابل مشاهده هستند. احتمالا دو نمونه از برجسته‌ترین آن‌ها، دب اکبر (Big Dipper) و صلیب جنوبی (Southern Cross) هستند. مجموعه دب اکبر حاوی ۷ ستاره است که آرایشی مشابه با یک «ملاقه» را تشکیل داده و همواره در عرض‌های ۴۱ درجه شمالی و بالاتر قابل مشاهده هستند ولی در زیر ۲۵ درجه جنوبی امکان مشاهده آنان وجود ندارد. همچنین در شمال استرالیا، تنها در شمال این عرض جغرافیایی می‌توان در نزدیکی افق ستاره‌های دب اکبر را مشاهده کرد.

  در همین حال در نیمکره جنوبی، ستاره‌های صلیب جنوبی قرار دارند که تنها در مواقعی قابل مشاهده هستند که به اندازه کافی به نیم‌کره جنوبی زمین سفر کرده باشید. آرایش این صور فلکی و جهت قرارگیری آنان در آسمان به نحوی هستند که امکان یا عدم امکان مشاهده آنان از مکان‌های مختلف زمین را تنها می‌توان با مدل کروی بودن زمین توصیف کرد.

 58. Mmr ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۰۱ پاسخ دادن

  اثبات سوم کروی بودن زمین:
  به قول شما فاصله زمین تا خورشید ۵۰۰۰ است طبق فیثاغورث و زاویه ۳۰ و اثباتین ۳۰ ضلع روبه رو به وتر نصف وتر است یعنی فاصله ایران و آمریکا ۱۰۰۰۰ کیلومتر است با فرض امریکا زاویه ۳۰ دارد و فاصله زمانی ایران تا آمریکا ۱۲ ساعت است با مراجعه به نظریه شما این طور است و اینگونه ما باید با ۲ ساعت پرواز به آنجا برسیم ولی اینگونه نیست و فاصله این دو کشور خیلی بیشتر این است

 59. Mmr ۱۳ آذر, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۱۶:۰۳ پاسخ دادن

  اثبات نظریه کروی بودن زمین:
  اثبات گرد بودن زمین و محاسبه محیط سیارهاراتوستن در زمانی که از شهری به نام سایین (Syene) یا همان اَسوان کنونی دیدن می‌کرد، متوجه شد که در طولانی‌ترین روز سال (اوایل تابستان) هیچ سایه عمودی در اواسط روز ایجاد نمی‌شود و به این ترتیب، خورشید به صورت کاملا عمودی بر زمین می‌تابد.

  وقتی این دانشمند به محل زندگی‌اش در اسکندریه (Alexandria) بازگشت، تلاش کرد تا وقوع این پدیده را در آنجا هم امتحان کند و برای این کار، یک چوب را در داخل زمین فرو کرد؛ در زمان ظهر اراتوستن دید که برخلاف انتظار، سایه‌ با زاویه تقریبی ۷ درجه بر روی زمین افتاده است.

 60. زرنگ ۶ دی, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۲۰ پاسخ دادن

  زیبا ترین دلیل برای اثبات زمینه تخت که خودتونم پاره کنید نمیتونید رد کنید .
  همه میدونیم که آب سیاله و حرکت پذیر وهنگامیکه زمین شیب داشته باشه آب جاری میشه و به حرکت در میاد مثل رودخانه ها و ابشار و ….
  کدوم احمقی منکر ه اینه که اگه یه کاسه آبو کج کنیم نمیریزه …دریاها مانند کاسه ای در سطح صاف قرار دارند و برعکس رود خانه ها در پستی وبلندی ها و اگر زمین کره بود آب دریاها بسمتی که شیب داشت حرکت میکردند ُ مثله رودخانه ها آبشارها . زمین همانند گهواره ای گرده(دیسکی) که که کمی بالا و پایین میشه و جذر و مد هم به خاطر همینه و در اصل زمین مادریه که همه در گهواره آن زندگی میکنیم .
  دیگه خودتون به خنگی نزنید زمینه دیسکی دارای پستیها وبلندیها و چاله چوله و کوه هاست .

 61. آرش ۵ بهمن, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۰۵ پاسخ دادن

  یه تیکه سنگ کروی که پر از سوراخ و چاله چوله است رو پیدا کن بعد اب بریز روش اونوقت اگه اون آب کاملا رو زمین ریخت میتونی این ادعای مسخره ات رو اثبات کنی…
  تازه مساله گرانش و جاذبه و اتمسفر رو هم برات باز نکردم.
  موفق باشی آقای زرنگ سیال.

 62. امیر ۱۸ اسفند, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۲۹ ۱۳:۳۷ پاسخ دادن

  زمین تخت خخخخخ احمق ها مطمئن هستم هیچکدومتون نه دانشگاه رفتین و یا رشته تولید کود حیوانی تحصیل کردین که همچین بدیهیاتی رو انکار میکنین….یک مشت عوضی بیسواد و کسخول خخخخ

  • پروفسور امیرعلی خزائی ۲۸ اسفند, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۲۹ ۱۶:۴۱ پاسخ دادن

   خب پسر جان! من به اندازه سن تو درمورد نجوم و فضا تو مهم ترین دانشگاه های لندن تحقیق و مطالعه کردم.
   به اندازه مو های سرت مدرک تحصیلی دارم.
   بعدتو میای به من میگی دانشگاه نرفته.
   من که ۲۸ ساله دارم تحقیق میکنم مطمئن نیستم و دارم تو سایت های اینترنتی هم ادله جمع اوری میکنم. بعد تو داری جلوی من و مردم و ادمین های سایت که مطمئنم ادمای تحصیل کرده اند فحش میدی.
   بعد اگه مردی دلیل بیار بحث کنیم. من حتی عاشق بحث علمی ام و دوست دارم که در مقابل دلایل بقیه دلیل بیارم.
   توی درس نخونده که فقط بلدی فحش بدی و جنبه نداری تو این سایتا نیا.

 63. یوفولوژیست ۲۶ اسفند, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۲۹ ۱۹:۳۲ پاسخ دادن

  امیر این دانشگاهی که تو بیشعور بیچاک دهن رفتی رو باید صاف کنن تا دیگه مثل تویی پس نده بیرون اگه ۲زار سواد و اطلاعات حالیت میشه دلیل بیار وگرنه عین چال میدونیا فحش دادنو که همه بلدن

 64. پروفسور امیرعلی خزائی ۲۸ اسفند, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۲۹ ۱۰:۲۱ پاسخ دادن

  من چند تا چیز رو میخوام توضیح بدم که توسط شما پرسیده شده ولی توسط ادمین ها درست پاسخ داده نشده. لطفا تا آخر بخونین نظرتونم بنویسید.
  ۱،برای پاسخ به کسانی که میگن اگه زمین صافه سر و تهش کجاس.
  ببینید توی نظریه زمین صاف تمام مردم و دانشمندانی که در رابطه با این قضیه مطالعه، تحقیق و پافشاری میکنند بر این باورند که دور زمین رو کوه های یخی (که متعلق به قطب جنوب هستند) پوشانده.پس یعنی دور تا دور زمین قطب جنوب هستش. اینجا دوتا سوال به وجود میاد. اول اینکه طبق مهم ترین قرارداد جغرافیایی بالای کره زمین باید قطب شمال باشد اما در این نظریه فرض بر این است که تمام دور کره زمین را قطب جنوب پوشانده. و این مهم از چه قرار است؟
  در پاسخ به این سوال باید گفت که تمام قرارداد های مهم از جمله قرارداد های جغرافیایی و فیزیک بر این اساس تنظیم شده اند که زمین کروی شکل است. من جمله همین جهات جغرافیایی که بر این فرض است که زمین گرد است و به دور خود می چرخد. چراکه اگر دست راست من به سمت شمال است با ۱۸۰ درجه چرخش دست راست من رو به جنوب می شود و معیار جهات جغرافیایی خورشید و زمین است.
  در نتیجه اگر زمین کروی نباشد بیش از نصف قوانین جغرافیایی باید بازنویسی شوند و اصل موضوع زیر سوال میرود.فلذا این موضوع، موضوع مهمی است و پس از تغییر این باور که زمین کروی است،قوانین جغرافیا هم تغییر میکند و نهایتا می توان پی برد که زمین گرد اشتباه دنباله داریست که اولین دنباله آن قرارداد های جغرافیایی است.
  و دوم پاسخ به کسانی که میگویند اگر انتهای زمین جا و مکان مشخصی هست، این مکان کجاست؟
  باید به خدمت شما برسانم که این مکان، مکان مشخصی است که توسط نیرو های نظامی ناسا محافظت میشود و کسی حق ورود به آنجا را ندارد.
  در سال ۲۰۰۵ میلادی دانشجوی۲۳ ساله دورگه هلندی_آمریکایی جورج ون در سار در سفر خود که به دلیل پایان نامه خود به یکی از این پایگاه ها برخورد و درخواست ورود داد ولی اجازه ورود پیدا نکرد.
  او که کنجکاوبود چه چیزی در این مکان ها وجود دارد که اینگونه محافظت میشود به صورت مخفیانه و به روشی که هیچکس جز خودش نمی داند وارد آن مکان شده ولی توسط نیرو های محافظتی دستگیر شد و برای اینکه چیز هایی که دیده را برای کسی توضیح ندهد توسط ناسا به حبس ابد محکوم شد.
  زندان بان سلول وی اینگونه می گوید:
  او خیلی مصرانه تلاش داشت به من توضیح دهد که چه دیده است اما تا میخواست سخن بگوید زبانش بند می امد.
  جورج در سال ۲۰۱۵ یعنی ۱۰ سال بعد از حکم خود در حمام زندان خودکشی کرد.
  در نهایت میخوام بگم هرچقدر دلیل برای صاف بودن زمین وجود داره به همون اندازه ادله بر کروی بودن زمین وجود داره.

 65. ب ت چ ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۴۴ پاسخ دادن

  پص ناسا بیکاره داره موشکاش رو هدر میده اگه کسی به ماه نرفته چرا شما باور نمیکنین مگه این ابوریحان بیرونی خرافی بوده؟؟؟ که تقویم خورشیدی ساخته که بر اساس کروی بودن زمین هست اگه شما راصت میگین چرا این دستگاه ها بر اساس کروی بودن زمین ساخته شدن؟؟؟ اگه راست میگین خودتون چرا یه دستگاه بر اساس تخت بودن زمین نمی‌سازید در یک کتابم گفته شده بود زمین مانند تخم مرغی است پص چرا در یک رسممون یک سیب رو میندازیم تو آب؟؟ این به اشاره اینه که همون سیب زمین هست و در فضایی روان اگه شما زمین تخت گراها ۱۰۰ تا مدرک بیارین ما کروی گرا ۱۰۰۰ تا مدرک میاریم چون کروی بودن زمین به اثبات کامل رسیده این شمایین که مثل زمان های قدیم که تکنولوژی وجود نداشت باور دارین زمین تخت هست نه کروی اگه راصت میگین برین یه دستگاه بسازین که بر اساس تخت بودن زمین باشه همه دستگاه هایی که امروزه استفاده میشه بر اساس کروی بودن زمین هست تمام علوم بر این باورند که زمین کروی هست از همه مهمتر چرا حضرت علی در نهج البلاغه اشاره به این داشته که زمین کرویه مگه شماها از ائمه اطهار بالاترین پاک ترین عضو های زمین همانطوری که همین چند قاره رو به هم وصل کنی نام پیامبرمان حضرت محمد نوشته میشه

 66. محسن ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۳۰ پاسخ دادن

  یک پیج تو اینستاگرام هست که به تمام سوالات شما پاسخ میده اسمش هم hidden_facts2 هست اگه با پست ها جواب سوالاتتون رو پیدا نکردید برید دایرکت ازش بپرسید اسم ایشون هم اقا رضا است

 67. روح الله ۱۳ خرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۵۶ پاسخ دادن

  سلام
  دو تا سوال دارم ببینم میتونید جواب بدید یا نه
  اینکه با توجه به مدل زمین تخت، دورترین جاهای زمین از هم استرالیا و آرژانتین هستند اما جالبه و نزدیکترین راه بینشون عبور از قطب شمال هست اما در مسیر هوایی که وجود داره پرواز مستقیم وجود داره بینشون و حتی یه کم مسیرش از قطب جنوب هم میگذره
  سوال دوم اینکه آیا دانشمند برجسته دانشگاهی وجود داره که رسما نظریه زمین تخت رو تایید کنه؟

 68. حسام الدین ۱۷ خرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۲:۱۲ پاسخ دادن

  با سلام چرا هیچگاه در تصاویر منتشره از ایستگاه فضایی اثری از بی نهایت ستاره و کهکشان در فضا مشاهده نمی شود و البته تصاویر سفر به ماه هم آسمان ماه بدون جو خالی از ستارگان است ؟ !

 69. علی ۲۰ خرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۰۲ پاسخ دادن

  سلام، یعنی یکی از دانشمندان و یا معتقدین به تفکر زمین تخت، با یه هواپیما سفر نکرده تا حالا؟ با یه هواپیما حقیقتا میشه فهمید زمین چه شکلی داره.

 70. احد ۳۰ خرداد, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۳۹ پاسخ دادن

  سلام.این سوالمو جواب بدین ۹۹ درصد میگم زمین تخت.
  سوال:کسی ک ژاپن و بخواد بره امریکا طبیعتا اگه کره باشه زمین نمیاد از اسیا بگذره و اینا بعد بره امریکا.خب فرض کن زمین صافه اونام ک نمیان بالا اسیا پس میرن پشت زمین بعد امریکا؟

 71. مهدی رضایی ۸ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۸ پاسخ دادن

  این آزمایش دقیق نیست
  شعاع زمین حدوداً ۶۳۷۱۰۰۰ متر است
  اگر زمین را یک دایره در نظر بگیرید فاصله ۹۱۰۰۰ متری یعنی ۹۱ کیلومتری وتر دایره باشد
  ارتفاع وسط وتر تا کمان دایره تنها ۱۶۳ متر می شود
  با توجه به ارتفاع پارک از سطح دریاچه و با توجه به ارتفاع دوربین از سطح دریاچه بدست آوردن چنین عکسی بعید نیست.
  شما زمانی می توانید یک آزمایش دقیق داشته باشید که دوربین را دقیقاً لب ساحل بگذارید و یک قایق را به فاصله حداقل ۱۰ کیلومتری بفرستید
  در این فاصله با توجه به قوس زمین اجسام تا ارتفاع ۲ متری باید به پشت قوس رفته باشند اگر شما هنوز قایق را می بینید زمین صاف است.
  این آزمایش خیلی دقیق تر است اما آن عکس خطاهای محاسباتی زیادی دارد.

 72. نا شناس ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۱۵ پاسخ دادن

  من نظریه ی خورشید مرکزی رو با یه آیه از قرآن زیر سوال میبرم( البته این رو هم بگم که این ایه داره به زمین مرکزی اشاره میکنه )،آیه ۳۸ ام سوره ی مبارکه یاسین
  ونیز خورشید تابان که بر مدار معین خود دائم بی هیچ اختلاف به گردش است برهان دیگر بر قدرت خدای دانای مقتدر است

 73. dorogh.sanj ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۰۸ پاسخ دادن

  خدا این زمین از جهل عقب ماندگی دور کند.انسان بعد از مرگ کوروش و نابوبدی نسل اریای کند پیشرفت کرد و امروزه بجای پیشرفت به عقب هم بر میگردیم.شماها همان کلیساییان قدیم هستین که باعث پیشرفت علم میشدین. مثل ان زمان که ارسطو امسال او حرفی میزدند خفه میشدند.شماها هم مثل انها جلوی علم میگیرید.زمین تخت گرایان یک عده انسان های ابله واینقدر ضعیف و بی مغز هستند که قدرت ساخت یک صفینه کوچک را ندارند و مرگ یک اسکلی که ادعا این کار را داشت به قتل ربط میدهند.زمین تخت گرایان خودشان خودشان را با مثالهایشان نابود میکنند.چرا درک زمین و دنیای گرد از زمین تخت سخت تر هست؟چرا زمین تخت با جایی که اخرش مثل ابشار یخ زده هست قبول میکنید اما فکر زمین گرد با این همه علم و مدرک و سخن های بزرگ از هزاران سال پیش از بزرگان جهان حتی از بزرگان کشور خودمون قبول نمیکنید؟حتی خودتان هم نمیدونید چرا دنیا دروغ گفته.

 74. dorogh.sanj ۱۷ مرداد, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۱۶ پاسخ دادن

  کشورهای همچون ایران عاشق این هستند که ناسا و دنیا یا دروغگو نشان دهند و اگه زمین تخت بود این کشورها اولین کسی بودند که میگفتند تا خودشان را بالا بکشند. تابحال تلسکبهای بزرگ دیدید؟ با انها به اسمان نگاه کنید…تمام دیده های شما گرد هست.جهان به این بزرگی خدا ساخته بعد قدرت اینو نداره یک جاذبه برای زمین بسازه؟ زمین تخت زیر سوال برد خود خدا و حرفهایش هست. خواهشن دین را هم تحریف نکنید که گناه بزرگی هست.من اصلا درک نمیکنم مغز شماها چیه.زمین تخت.خخخخ.ماه دیسک خورشید دسک…یک دزد و قاتل زنجیره ای برای خودش دلیل داره و فکر میکنه کارش درسته و حرف دیگران روش تاثیر نداره.الان شما هم اینجوری شدین.برای خودتان دلیل ها مسخره میارید.ولی برایگرد بودن زمین و دلایل قویع ان …. راستی من یک مخترع هستم و اگه ذره ای به این موضوع شما ایمان داشتم با تمام لذت و قدرت یک موشک را میساختم و برای اثبات این موضوع یک صندوق تهیه میکردم تا برای این پروژه کمک بشود. اگه شماها دوست دارید این کارو بکنید تا اثبات کنید. اما افسوس که نمیتوانید.چون اصلا کاری جز پس رفت ندارید…دنیا را بسازید نابود نکنید…

 75. Ali ۸ شهریور, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۱۲ پاسخ دادن

  خورشید و ماه اگر در یک خط و بالای سرمون باشن و در حال چرخش به دور زمین فلت چجوری خورشید در هنگام طلوع از پایین به بالا میاد در ظهر در راس آسمان و غروب دوباره به سمت پایین میره،هرچه قدر هم دور شه باید دیده شه نه پایین بره غیب شه اینو توضیح بدی ممنون میشم

 76. علی شبرنگ ۹ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۳۹ پاسخ دادن

  من فقط یه سوال دارم
  اینهمه ادم دانشمند و منجم و… ،اینهمه سال ،اینهمخ هزینه کردن،اینهمه وقت گذاشتن ،که یه دروغ رو به خورد ملت بدن و زمین و ماه و خورشید تخت رو بگن گرده،
  خب اخه برا چی؟؟؟

 77. ابراهیم ۱۳ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۱۴ پاسخ دادن

  خیلی جالبه . اکثر دوستان تخت گرا ، بر این باورند که خورشید و ماه در فواصل چند هزار مایلی به دور زمین میچرخد. حالا فرض میکنیم این فرضیه درسته .
  من میگم سفر آپولو کاملا دروغ . تو همین عصر حاضر همین چند پیش انسان با شاتل فضایی به ایستگاه فضایی سفر کرد. فاصله چند صد کیلومتری . سفر در روز انجام شد . جلوی چشم مردم و دوربین . کاملا زنده .
  کافیه کمی عمیق بشیم ، اگه فاصله زمین تا خورشید، طبق گفته تخت گرایان فقط حدود ۳۰۰۰ مایل باشه . یعنی حدود ۴۸۲۰ کیلومتر( حالا ممکنه طبق نظر دوستان کمی زیاد یا کمتر باشه ) ، این فضانوردها تحت هیچ شرایطی نمیتونن تو ایستگاه فضایی زنده بمونن.
  از نظر علمی هیچ جسمی نمیتونه با جرمی مثل جرم خورشید فرضی شما، تا این حد تولید نور و گرما و در کل انرژی کنه. مخصوصا اگه معتقد باشید که خورشید کروی نیست. فقط یه نوع جسم غیر کروی میتونه یه طرفش نور داشته باشه و طرف دیگه تو خالی ، اونم پنل های led و موجود تو بازارن . خنده دار صحبت میکنید

 78. ابراهیم ۱۳ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۱ پاسخ دادن

  میدونید چرا تخت گراها هیچ وقت نمیتونن خودشونو اثبات کنن ؟
  واضحه: کروی گراها یا همون علم حقیقی ، میان برای وقایعی که رخ میده ، مطالعه میکنن، سفر میکنن ، از ریاضیات ، فیزیک و شیمی که آفریده خداوند بزرگ هست کمک میگیرن . میرن و به شکل حقیقی دست پیدا میکنن . منکر نمیشم : حتما اشتباهاتی هم وجود داره . اما مسیر اصولیه . دیدن وقایع ، بررسی شواهد ظاهری ، سفرو تحقیق ، و ثبت نظریه های علمی و عینی .
  اما تخت گرایان ، حداقل افراد و وبسایتهایی که من باهاشون صحبت کردم .بر عکسن . اونا اول تعیین میکنن که دوست دارن زمین و فضا به چه شکل باشه .
  بعد میشینن دنبال دلیل و برهان میگردن تا ثابت کنن . همین جوریه که اونا دوست دارن . مشکل اینه .

 79. ابراهیم ۱۳ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۵ پاسخ دادن

  شما اومدی تو با چند تا عکس از وارونه بودن سراب نسبت به زمین ثابت کردی سراب حتما وارونه هست و نمیشه مثل شکل قبلی دیده بشه .
  اما تو کلیپ خیلی قشنگ توضیح داد .
  من خودم به شخصه در بیابان و … سرابهایی رو دیدم که بیش از یکبار تصویر حقیقی رو تکرار کردن . انگار که مثلا سراب اول ، سراب ثانویه هم داشته باشه . اینو به چشم دیدم . و سراب ثانویه هم راستا و زاویه با تصویر اولیه ، اما همیشه بزرگتر هست .
  مثل تصویر این هکاس ، که از فاصله ۹۱ کیلومتری تصاویر برج ها با جزئیات و بزرگ دیده میشن . تو تهران روی بام خونه میریم ، با فاصله ۱۰ الی ۱۵ کیلومتری بدون شرایط دریا و سراب ، برج میلاد رو یکم از این بزرگتر میبینیم.
  چی بگم …

ارسال نظر جدید