خورشید گرفتگی ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد)

شما میتوانید کتاب “پرونده ۱۱۱ – ابعاد و مقیاس های واقعی زمین (زمین مسطح)” را با کلیک بر روی لینک زیر بصورت رایگان دانلود کنید:

لینک دانلود کتاب

امروز می خواهیم خورشید گرفتگی ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) را بررسی کنیم. میخواهیم ببینیم رابطه مدل زمین تخت با گرفت ها به ویژه در مورد یک خورشید گرفتگی چگونه است. مدلی که باید از حرکت خورشید در زمین تخت در ذهن داشته باشید بصورت یک مخروط است. این مخروطی است که دارای داده های هندسی زیر است:

ماه مسیر مشابهی دارد. این مخروطی است که نزدیک به مخروط خورشید است:

 

این دو مخروط به طور منظم با توجه به حرکت لیبریشن ماه تقسیم میشوند.ما دو مسیر متوسط را در نظر می گیریم و جداول داده های متناظر را ارائه می دهیم.در ابتدا من در مورد پدیده خورشید گرفتگی توضیح مختصری میدهم.با توجه به گفته علم مدرن، این نوع از گرفتگی به آسانی قابل مدل سازی و درک است. علت این پدیده عبور ماه از مقابل خورشید است. در این حالت، ماه به طور کامل یا به طور جزئی خورشید را مسدود می کند.در زیر یک عکس از مدل کروی و نحوه خورشید گرفتگی میبینید.

در مدل زمین تخت، خورشید گرفتگی همانند مدل زمین کروی می باشد(عبور ماه از مقابل خورشید). اما تنها تفاوت اصلی این مدل با مدل نجوم مدرن این است که در طی گرفتگی، خورشید و ماه بسیار نزدیک به یکدیگر هستند، آنها بسیار کوچک هستند (تقریبا دارای ابعاد مشابهی هستند) و کاملا نزدیک به زمین هستند.از آنجا که جاذبه در شرایط نیوتن وجود ندارد، شما به راحتی می توانید نتیجه گیری کنید که خورشید و ماه که بسیار نزدیک به زمین هستند. اکنون ما میخواهیم خورشید گرفتگی ۲۱ آگوست را بررسی کنیم. این گرفتگی در ایالات متحده و جزئی در کانادا و مکزیک قابل مشاهده بوده، همانطور که می توانید از تصویر زیر چنین چیزی را ببینید.من از Sunsurveyor استفاده میکنم.بنابراین من موقعیت خورشید و ماه را بررسی خواهم کرد.

اولین مکان برای شروع، کسپر در ایالات متحده است. مردم در آنجا حدود ساعت ۱۲ شاهد خورشید گرفگتی کامل بودند.بگذارید وضعیت را در کسپر در ۲۱ اوت ۲۰۱۷ بررسی کنیم. یک ناظر در ساعت ۱۲ میتوانست با نگاه به سمت جنوب خورشید گرفتگی کامل را شاهد باشد. Sunsurveyor میتواند این موقعیت را برای خورشید و ماه پیش بینی کند.

اگر می خواهید مختصات خورشید و ماه را به مدل زمین تخت اعمال کنید، فقط باید در نظر داشته باشید که بسیار نزدیک هستند و ماه در مقابل خورشید قرار دارد. مختصاتی که می توانید در تصویر مشاهده کنید کاملا با مدل ما کار می کند:

۱۵۶.۷ درجه نشان دهنده Azimuth است، یعنی زاویه ای که از جهت شمالی اندازه گیری شده است.

۵۸.۳ درجه نشان دهنده زاویه ارتفاع است.

مدل زیر با توجه به اطلاعات و مختصات بدست می آید:

جایگاه دوم در نظر گرفتن کلگری در کانادا است.

با توجه به داده های نقشه برداری خورشید، این نمیتواند به خوبی درک شود. با این وجود ما می توانیم بگوییم که با استفاده از مدل ما، واقعیت را کاملا نشان داده ایم.با وجود این واقعیت که شما از ناحیه دید کاملا فاصله دارید، حتی در کیتو، ماه در مقابل خورشید دیده می شود و گرفتگی تا حدی مشاهده می شود.

وضعیت بر اساس Sunsurveyor این خواهد بود:

همانطور که می توانید متوجه شوید، ماه در مقابل خورشید است. در مدل ما نیز این وضعیت به سادگی قابل نشان دادن است:

برای تماشای گرفتگی از کلگری در ساعت ۱۲، شما باید به سمت جنوب نگاه کنید.ماه در مقابل خورشید است، اما نه کاملا. با توجه به داده های sunsurveyor، این نمی تواند به خوبی درک شود. اما میشود گفت که با مدل زمین تخت توانستیم به نوعی چیزی شبیه به آنچه در واقعیت میبینیم را نشان دهیم.

کیتو در اکوادور بر روی استوا است. در ۲۱ آگوست خورشید درحال حرکت به سمت شمال بوده.

این وضعیت با توجه به Sunsurveyor به شکل زیر خواهد بود:

با وجود این واقعیت که شما از ناحیه دید کامل کاملا فاصله دارید، حتی در کیتو، ماه در مقابل خورشید دیده می شد و گرفتگی تا حدی قابل مشاهده بوده است.

 

حال وضعیت سیارات را بررسی میکنیم. آن ها در طول گرفتگی کجا هستند؟ آیا این سیستم مختصات برای جدا کردن سیارات در آسمان هم استفاده می شود؟ بیایید ببینیم.برای به دست آوردن مختصات سیارات، شما باید یک برنامه دیگر را دانلود کنید.من با “Mappa Stellare” یا “star chart” انجام میدهم،می توانید به راحتی در Google Play پیدا کنید.من موقعیت را در کسپر تنظیم کردم تا اطلاعاتی را که من با Sunsurveyor پیدا کرده ام مقایسه کنم.تاریخ برنامه ۲۱ اوت ۲۰۱۷ است.این وضعیت و موقعیت شما را پیدا خواهد کرد:

همانطور که خودتان نیز می توانید متوجه شوید، مریخ و عطارد در دو طرف خورشید هستند. ماه به طور واضح بر روی اکلیپتیک است، این مسیر خورشید است. میدانیم که ماه بر روی اکلیپتیک قرار نمی گیرد، اما در طول ۲۷ روز در حال حرکت به مخروط خود است.

حال مختصات داده شده را چک میکنیم:

همانطور که خودتان نیز میتوانید این را بدست آورده و ببینید، مختصات ماه در زمین تخت بسیار متفاوت از آنچه که در Sun surveyor به دست می آورید است. این نرم افزار با توجه به هندسه کروی محاسبه می کند، بنابراین شما باید ذهنی انعطاف پذیر داشته باشید تا برخی چیز های برای شما قابل انطباق باشد.ناسازگاری بین دو نرم افزار عدم دقت قابل توجهی را نشان می دهد.

مریخ و عطارد نیز به واسطه هماهنگی هایشان در آسمان مشخص شده اند.

 

رم را فرض میگیریم. رم دارای عرض جغرافیایی ۴۱ ° ۵۴ ‘N است. شما باید در نظر بگیرید که در هندسه کروی هر درجه عرض جغرافیایی برابر است با یک قوس ۱۱۱ کیلو متری. رم فاصله ۴۱ ° ۵۴’-۲۳ ° ۲۷ ‘= ۱۸ ° ۲۷’ (۲۰۵۰ کیلومتر) از مدار تابستانی دارد (راس السرطان) و ۴۱ ° ۵۴ ‘+ ۲۳ ° ۲۷’ = ۶۵ ° ۲۱ ‘(۷۲۵۰ کیلومتر) از مداری دیگر (راس الجدی).

Sunsurveyor این دو زوایای ارتفاع را برای خورشید در رم می دهد.(در زیر) ما زاویه لغزش خورشید در افق را نیز در نظر میگیرم.

این دو مقدار را در ذهن داشته باشید.حالا ارتفاع خورشید را در زمستان و تابستان محاسبه میکنیم.

وقتی زاوایای ماه را در نظر می گیریم، می توانیم محاسبات مثلثاتی یکسانی را انجام دهیم.تنها مسئله این است که حرکت ماه کمی پیچیده تر از خورشید است.برای مثال سرعت ماه کمتر از خورشید است.بیایید برخی از داده ها را از Sunsurveyor در نظر بگیریم که به ما نشان می دهد که مسیر ماه یک مخروط است. به عنوان مثال در ۲۲ فوریه ۲۰۱۷ ماه به پایین ترین نقطه میرسد.همانطور که در تصویر می بینید، زاویه ارتفاع (لغزش) ماه ۲۹.۲ درجه است.

از سوی دیگر، در ۶ مارس ۲۰۱۷، ماه به زاویه ۶۷.۴ درجه می رسد که بیشترین کاهش در آن ماه است.این امکان وجود دارد زیرا در ۲۲ فوریه ماه در مدار پایینی از مخروط است در حالی که در ۶ مارس ماه در مدار فوقانی است. در زیر می توانید یک جدول با حداکثر و حداقل لغزش (یا انحراف) ماه را در طول سال ۲۰۱۷ پیدا کنید.

همانطور که می توانید متوجه شوید، ماه بر روی یک مخروطی قرار دارد که دارای پایین ترین مدار در حدود ۲۸ درجه (با توجه به عرض رم) و مدار بالا در حدود ۶۸ درجه است. ما می توانیم نتیجه گیری کنیم که ماه، همانند خورشید، بر روی یک مخروط قرار می گیرد و این مخروط در ۲۷.۳۲ روز کامل و به پایان می رسد، یعنی دوره نجومی ماه،دوره ای است که ماه دوبار (در دو زمان) به ستاره ای در آسمان میرسد.

بنابراین، در زمانی که خورشید یک چرخه را میگذراند، ماه بیش از ۱۳ بار مخروط خود را تکرار می کند.مخروط ماه، با اینکه بسیار شبیه به خورشید است، دقیقا مشابه آن نیست. ما این واقعیت را در ذهن داریم که زاویه خورشید در نقطه انقلاب ۷۱.۵ و ۲۴.۷ درجه است،مقادیری که کمی متفاوت از مقادیر متوسط مخروط ماه است. شیب دو مخروط متفاوت است: ستاره شناسان می گویند که یک زاویه با ۵ درجه تفاوت از اکلیپتیک (مسیر خورشید) و مسیر ماه وجود دارد.

جالب است بدانید که این انحراف(لغزش) در طول سالها تغییر می کند. برای این که این موضوع را روشن کنم، یک جدول از سال ۲۰۰۴ در زیر قرار داده ام.

همانطور که در تصویر می بینید، زاوایای ماه در سال ۲۰۰۴ متفاوت از سال ۲۰۱۷ است.به نظر می رسد که مخروط ماه در اطراف مخروط خورشید تغییر زاویه میدهد.این اتفاق در یک دوره ۱۸.۵ سال رخ می دهد.در تصویر زیر شما مخروط ماه در سال ۲۰۰۴ در مقایسه با مخروط خورشید را میبینید.

در تصویر دوم هم دو مخروط از ماه وجود دارد.(که در دوره ای ۱۸,۵ ساله توسط ماه طی میشوند) یکی پس از دیگری.

بطور خلاصه باید بگوییم:

 • خورشید یک مسیر مخروطی شکل دارد که در طول یکسال بالا و پایین میرود.
 • ماه مسیر مخروطی شکلی مشابه با خورشید دارد اما در طول ۲۷,۳۲ روز بالا و پایین میرود.

مخروط ماه در مقایسه با خورشید دارای انحرافی با زاویه حدود منفی/مثبت ۵ درجه است. این زاویه سال به سال از (حدود) منفی پنج تا مثبت در ۱۸،۵ سال تغییر میکند.این حرکت لیبریشن (لیبراسیون) ماه در عرض جغرافیایی نامیده می شود.

 

ایرادای که به این کسوف در مدل کروی وارد است:

توضیح رسمی ناسا از خورشید گرفتگی این است که ماه به طور مستقیم بین خورشید و زمین عبور می کند و نور خورشید را مسدود می کند و موجب تاریکی کامل خورشید در زمین برای کسانی که به طور مستقیم در مسیر سایه هستند میشود.این توضیح چندین مشکل وجود دارد. اولین مشکل اصلی با مدل زمین کروی این است که خورشید گرفتگی ۲۱ آگوست از غرب آغاز شد.به ما گفته شده است که ماه از شرق به غرب، مانند خورشید، در اطراف زمین میچرخد. اما ماه در خورشید گرفتگی خورشید را از غرب می پوشاند. این چگونه بر روی مدل کروی کار می کند؟آنها می گویند این فقط یک توهم نوری به دلیل زاویه خورشید است. ناسا گفته است که این پدیده به علت چرخش ماه از غرب به شرق است! که قطعا بی معنی می باشد. آن ها همچنین میگویند که ماه در اطراف زمین دو برابر سرعت چرخش زمین چرخیده است! توضیحات ناسا بیشتر گیج کننده هستند. یک چیزی در اینجا غلط است.

 

Share this post

53 comments

اضافه کنید
 1. سهراب ۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۵۷ پاسخ

  ادمین من شنیدم که برخی از زمین تخت گرایان معتقدند که خورشید یک لامپ گوگرد است که خیلی به نظرم منطقی میومد
  اگر ممکنه این مقالات ترجمه کنید یا در موردش توضیح بدید .
  تشکر

 2. reza ۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۱۶ پاسخ

  بازم شروع به دروغ گویی کردی؟
  در مورد قسمت آخر نوشته ماه با سرعت ۳,۶۸۳ کیلومتر ساعت دور زمین و زمین با سرعت ۱۶۷۰ کیلومتر ساعت دور خودش در خط استوا میگرده و چیزی که ناسا گفته کاملا طبیعی هست که حتی بیشتر از دو برابر هست و میشه ۲.۲ برابر. ولی چون امریکا در عرض جغرافیایی بالاتر هست مقدار حرکت قاره امریکا در کسینوس عرض جغرافیایی ضرب میشه و بعد در سرعت زمین در خط استوا که در این صورت نسبت حرکت بیشتر از ۲.۲ میشه و حرکت سایه ماه از سمت غرب به شرق بیشتر معنی میده.
  این پدیده دو برابر سرعت گردش ماه به دور زمین نسبت به سرعت گردش زمین حول محور خودش همیشه در جریان بوده و هست و چیزی نیست که فقط در زمان خورشید گرفتگی رخ بده و سایه ماه با سرعت ماه هماهنگه و خورشید گرفتگی از غرب کره به سمت شرق کره در مدل زمین کروی کاملآ معنی و جواب میده.

  همینطور جهت گردش ماه به دور زمین از غرب به شرقه و همیشه همین بوده و ناسا تناقض گویی نکرده.
  لطفا مطالعه کنید و بعد منتشر کنید.
  مطالعععععععععععهههههههههههههه
  لطفآ لطفآ لطفآ

  چندتا مشکل داشت کامنت های قبلی و این کامنت کامله. این رو نگه دار و بقیه رو پاک کن. یک بار در زندگیت صداقت داشته باش و قبول کن اشتباه کردی.

 3. حسين ۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۵۵ پاسخ

  سلام
  ممنون از مطالبتون
  نظر گروه شما در خصوص تئوري وجود خشكي ها يا زمين هاي ديگه مثل زمين حاضر در فراسوي يخ هاي محاصره كننده ي زمين چيه؟ تا حالا ازش مقاله اي نذاشتيد
  ممنون ميشم در تلگرام بهش بپردازيد
  (وجود آسمان هاي محصور كننده بر سطح زمين هاي مشابه با ابعاد متفاوت در كنار هم روي بستري از يخ)

 4. aminreza ۵ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۱۳ پاسخ

  با سلام
  بنده جهت کنجکاوی مایلم فقط چند جمله نظرتون رو در مورد افراد ذیل بیان نمایید(ممنون میشم)
  ۱- ایزاک نیوتن
  ۲- گالیله
  ۳- لئوناردو داوینچی
  ۴- ریچارد داوکینز
  ۵- استیون هاوکینگ
  ۶- فیروز نادری
  ۷- پیترهیگز
  و شتاب دهنده سرن

 5. aminreza ۱ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۴۶ پاسخ

  با درود دگربار
  من دوستداشتم نظر شخصی خودت رو در مورد این افراد بذاری در یک جمله نه یک مقاله عریض و و طویل!
  به غیر از فراماسون بودن نظر دیگه ای نداری ؟!

 6. aminreza ۲ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۰۶ پاسخ

  والله نمیدونم چرا تفره میرید از جواب دادن… ولی تا اونجاییکه بنده از کامنتهای شما در بخش نظرات خواندم شما اعتقادی به این افراد ندارید و آنها را شیطانی میدانید
  مثلاً در جایی دیدم که نوشتید استیون هاوکینگ با دستگاه صحبت میکند و هیچ اراده ای ندارد و دیگران نظریه از قول او میدهند
  یا در مورد شتابدهنده سرن گفتید که کارهای غیرعلمی انجام میشود!
  خودم به شخصه دوست داشتم نظراتتون رو در این موارد بدانم که گویا دوست ندارید مطرح کنید.

  • flatearther ۲ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۲۵ پاسخ

   سلام مجدد
   خب وقتی نظرات بنده را میدانید چه اصراری به بیان دوباره آن است؟ وقتی در سرن مناسک شیطانی انجام میشود چه انتظاری میتوان از آن ها داشت؟
   موفق باشید

   • Atila ۱۳ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۱۱ پاسخ

    اکثریت ما خوانندگان این سایت اطلاعات کافی در مورد نجوم و فیزیک نداریم و با خواندن این طالب و دیدن فرمول هایی که در متن مقالاتتون قرار میدید باورمون میشه که حتما راست میگید اگر امکانش هست لطفا با زبان ساده تر و با استفاده از فایل های تصویری این مطالب رو به ما انتقال بدید هرچند که همچنان تخت بودن زمین همچنان برای من قابل قبول نیست و مورد بعدی لطفا مناظره ای با یک شخص مخالف که علم و اطلاعات کافی برای اثبات کروی بودن زمین و نقض مطالبتون را دارد ترتیب بدهید
    با تشکر از زحمات شما دوستان عزیز

 7. aminreza ۲ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۱۵ پاسخ

  درود بر شما
  فقط میخام مطمئن بشم چون برای بنده بسیار حایز اهمیت
  پس در واقع “سرن” مکان شیطان پرستی هست(یک مکان بزرگ برای شیطانپرستی ساختن!چرا؟)
  استیون هاوکینگ یک عروسک خیمه شب بازی
  فضانوردان بازیگران سینمایی
  پیتر هیگز هم فراماسون و نظریه اش هم جعلی؟
  نظرتون هم در مورد دانشمندان ایرانی هم همینطوره؟

   • aminreza ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۰۱ پاسخ

    خب اینگونه برداشت میشود نمود که دانشمندان ایرانی خوب هستند و غیر ابرانی فراماسون.
    دوست گرامی شما که در مورد همه چی نظر و روشنگری میکنید میدانید در سرن چه خبراست؟ یعنی این تصاویری که ما میبینیم همگی فتوشاپ و جعلی هستند؟
    آیا پیش گامان علم نجوم با همدیگر در حال دسیسه چینی هستند؟

    • flatearther ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۵۲ پاسخ

     منظور دانشمندان مطرح دنیا هستند که برای همگی مردم تبدیل به بت شده اند. استیفن هاوکینگ، لاورنس کراوس،نیل دگراس تایسون،برایان کاکس و… افرادی هستند که برای مردم دنیا مانند پیامبران علم هستند. افرادی مانند نیل دگراس تایسون حتی سواد درست و حسابی ندارند و در اکثر مناظرات کم می آورند و شروع به رفتن به بیراهه میکنند. این افراد میتوانند ذهن های مردم را کنترل کنند.
     دانشمندان دیگر نیز از آنان پیروی میکنند چرا که حرف آنان را درست میدانند (چه خارجی باشند چه ایرانی هردو از دانشمندان معروفتر پیروی میکنند)
     موفق باشید

     • aminreza ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۲۶

      یعنی شما میفرمایید شخصی به مانند نیل دگرا تایسون که بیسواد هست توانایی این را دارد که ذهن مردم را کنترل کرده و به بیراهه ببرد؟ این بیراهه کجاست؟
      ببینید بنده به اسامی افراد کاری ندارم اما مهم، خدمات این اشخاص به علم و تکنولوژی امروزه مردم مهم است (البته قبول دارم که بسیاری از تکنولوژیها مرگبار و مخرب بوده اند) اما با علم جعلی و خودساخته فراماسونری نمیتوان به این حجم از اطلاعات و پیشرفت و تکنولوژی در تمامی موارد (از جمله اخترشناسی و نجوم) دست پیدا کرد.

     • flatearther ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۱۲

      سلام مجدد خدمت شما
      همه مردم در مدارس،دانشگاه ها و… می آموزند که زمین یک کره است که به دور خورشید درحال چرخش است. این برای مردم تبدیل به یک اصل مسلم میشود و باور میکنند که حقیقت دارد چرا که در کتب درسی نوشته شده. افرادی مانند نیل دگراس تایسون از این موضوع سو استفاده میکنند و ذهن مردم را بیشتر تحریک میکنند تا این موارد را باور کنند. نیل دگراس تایسون یک رقاص خیابانی و بازیگر طنز و کمدین است تا یک دانشمند و علم شناس.
      نمونه سوابق درخشان ایشان:
      http://www.aparat.com/v/T1vt9
      http://www.aparat.com/v/NQnIf

      موفق باشید

 8. shahryar ۲ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۳۴ پاسخ

  عرض ادب. جناب امین رضا بنده هیچ شناختی نسبت به نویسنده این مطلب یا حتی زمین تخت گرایان ایرانی ندارم پیشتر از این، زمین تخت رو در انجمن های انگلیسی مشاهده کردم و الان کاملا اتفاقی وارد این سایت شدم اما در مورد اون اشخاصی که نام بردید نظراتی هست فارغ از بحث شیطانی و زمین تختگرایان. شخصی مثل استیون هاوکینگ اگر عکس های این شخص رو ملاحظه کنید طی ۲۰ سالگی تا الان که به ای ال اس دچار شده کاملا مشخص هست این ادم اون ادم نیست. یعنی هر عقل سلیمی این رو درک میکنه فقط بررسی ش کنید. بیماری ای ال اس بیماری هست که حداکثر پیشبینی زندگی برای بیماران بیش از ۵ سال نیست این ادم الان ۷۵ سالش هست و از ۲۱ سالگی به این بیماری دچاره. بنده هیچ علاقه ای به بستن این بحث ها به فراماسونری و این صحبت ها ندارم اما در مورد پیش قراولان علم نجوم برای مثال کسی مثل نیل دگریس تایسن این ادم واقعا یک ادم خیابانیه نه یک ادم علمی. سخنرانی ها و عموما دیبت هایی که به مشکل میخوره رو ببینید شروع به توهین و تمسخر میکنه. من در هیچ جمع علمی چنین برخورد زننده ای ندیدم مگر اینکه اون افراد فقط ادعای علمی بودن داشته باشن.

  • aminreza ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۰۱ پاسخ

   ببینید بحث سر شخص یا اشخاص نیست (اما تا اونجاییکه بنده مستندهای ایشون رو دیدم آدم شوخی هستند توهینی ندیدم اگه کلیپی دارید که میگید خوشحال میشم ببینم) بحث سر نظریه ها و تئوریهای علمی و اخترشناسیست که آیا همه اینها دروغ و جعلبات هستند یا یک بحث علمی.

 9. aminreza ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۴۹ پاسخ

  دوست گرامی؛ قبل از هرچیز این دو کلیپی که گذاشتید! یعنی شما با یک کلیپ جشن سال نو نتیجه گیری فرمودید که این آقا رقاص و لوده است؟!!!(خوده همین شخص گفته است که برای ساده و شیرین کردن فیزیک برای عامه مردم دست به طنز برده) کلیپ بعدی ماهیت جاذبه مجهول است یعنی وجود ندارد؟
  دوستگرامی و عزیز اگر مبنای شما مبانی دانشگاهی است که (چرخش زمین و بسیاری مسائل دیگر) تمامی قریب به یقین دانشمندان و نوابق و اساتید دانشگاهی و پیشروان علمی در رده افراد تحریک کننده و سوء استفاده گر محسوب میشوند.
  ببینید نتیجه گیری شما در مورد مسائل علمی و خصوصا اشخاص بسیار بسیار بسیار بسیار سطحی و ساده است(انگاری روی آب رو فقط میبینید)

  • flatearther ۳ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۲:۵۱ پاسخ

   سلام مجدد
   نه فقط با همین دو کلیپ! اصلا نیازی به این دو نیست. میتوان به نحوه صحبت کردن، نحوه استفاده از کلمات،نحوه آوردن دلیل علمی برای اثبات یک موضوع علمی و نکات بی شمار دیگر برای درک اینکه ایشان یک شخص با سواد و علمی نیستند توجه کرد.
   طنز با رقاصی و لودگی فرق دارد. این شخص قبلا هم توضیحاتی درباره اینکه رقاص بوده داده بود. این در فیزیک کاملا بدیهی است که چرخش زمین قابل اثبات نمی باشد اما بر اساس یکسری قوانین (که هرچند غلط هستند) به قول خودشان میدانند که زمین حرکت میکند. اتفاقا اگر زمین حرکت نکند محاسبات و ریاضیات ساده تر میشوند. برداشت بنده سطحی نیست چرا که پس از سال ها مطالعه و تحقیق در این زمینه درحال نظر دادن هستم.
   موفق باشید

   • aminreza ۴ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۴۶ پاسخ

    بسیار عالی؛
    ولی برادربزرگوار، چگونه یک شخص لوده و رقاص توانایی اینهمه پرداختن به تئوریهای علمی را دارد؟ یا شخصی مانند هاوکینگ…
    ببینید یک شخصی بیشتر از نصف عمر خودرا در راه دادن تئوری و فرضیه های مختلف علمی و فیزیکی صرف میکند بعد یکی بیابد به وی بگوید آقا شما اشتباه میکنی تمامی فرضیه های شما از پایه (جاذبه و گرانش) جعل و دروغ است و یا زمین صاف است قطعا موضع گیری و مسخره مینماید. ببینید شما در مورد تمامی موارد علمی فیزیک امروزه تقریبا میگوید که بی اعتبار هستند.
    له طور مثال شتابندهنده “سرن” مکان شیطان پرستی است. شتابدهنده سزامی در اردن چه؟ این محل هم جای دروغ پردازی و شیطانپرستی هست؟یا اصلا وجود خارجی ندارد!؟ آیا این دانشمندان و اساتید و مهندسین و غیره (به هر نامی و هر عنوانی)در ناسا و هر سازمان فضایی و نجومی در اقصا نقاط دنیا گنبدآسمان و زمین تخت را مشاهده نکردند اما یک کیهان بیکران و لایتنهای را به خورد بشریت دارند می دهند؟!!!!!!!!!!!!!
    ببینید بحث بسیار پیچیده و به این سادگی نیست که شما به راه اندازی یک سایت بخواهید به آن برسید و با یک موفق باشید کوتاه تمامش کنید.

    • flatearther ۴ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۲۴ پاسخ

     سلام مجدد خدمت شما
     بنده نمیگویم این شخص به کل بی سواد و تهی از علم است اما چیزی که او با عنوان علم آموزش میدهد شبه علم است. این شخص توسط رسانه بزرگ شده و سواد او حتی از بسیاری از فیزیک دانان مختلف پایین تر است. حال موضوع اصلی این شخص نیست. این شخص خود به کروی بودن زمین اعتقادی ندارد بطوری که رسما اعلام کرده زمین کروی نمی باشد بلکه شکلی شبیه به یک گلابی دارد. سازمان سرن یک سازمان علمی نیست. وجود شتاب دهنده در آن صحت دارد اما با وجود شتاب دهنده و یکسری آزمایشات یک سازمان تبدیل به سازمان علمی نمیشود. چرا در سرن مناسک شیطان پرستی انجام میشود؟ سوال این است که چرا؟ نماد گرایی در سرن بیداد میکند. مجسمه شیوا در سرن نمادی از نابودی است. از کجا مطمئن هستید که در سرن آزمایشات علمی برای پیشرفت بشریت درحال انجام است؟ ممکن است با یک پوشش دروغ درحال انجام کار های دیگری باشند. برایان کاکس خود یکی از کارمندان سرن است که لقب پسر آپولو را بر روی خود نهاده.
     در یونان باستان،آپولو یک خدای قدرتمند است که الهام بخش بسیاری از شیاطین و خدایان است که توسط Nero Caesar به عنوان هلیوس(خدای خورشید) شناخته میشود.آپولو برادر دوقلو آرتمیس (دیانا) است. مركز عبادت او در دلفی و در سراسر جهان باستان مشهور بود.
     “آپولو” نام دیگری برای شیطان یا لوسیفر است.
     جهان و فضای بیکران اولین بار توسط شخصی به نام برونو در قرون وسطی بیان شد. برونو برای مخالفت با اعتقاد اکثریت مردم در آن زمان و البته کلیسا و… گنبد آسمان را از نجوم حذف و فضای بی انتها را جایگزین کرد. همان فضایی که امروزه درباره آن صحبت میشود. ستارگان با منظومه های مختلف. پس یک موضوع علمی نیست بلکه یک موضوع قرون وسطایی است که بنابر دلایلی وارد علم امروز شده همانطور که خورشید پرستی مصریان وارد علم امروز شده و به عنوان مدل نجومی هلیوسنتریک شناخته میشود.
     بله اما سایت من تنها قطره کوچکی از اقیانوس بی کران حقیقت زمین تخت است. هزاران مقاله هزاران سایت هزاران ویکی هزاران انجمن واقعی و مجازی هزاران زمین تخت گرا در دنیای مجازی و واقعی درحال افشای حقایق مختلف درباره زمین و… هستند.
     زمین تخت موضوعی نیست که توسط یک سایت مجازی شروع شده باشد.
     موفق باشید

     • aminreza ۴ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۴۶

      بله کاملا صحبح درست بحث سر شخص نیست
      اما به این گونه ای که میگید پس در اینصورت تمامی دانشمندان راه اشتباهی رو دارند میروند و خود چیزی نمیدانند
      ببینید فقط در دنیا یک یا دو سازمان فضایی مانند ناسا وجود ندارد بسیاری از کشورهای پیشرفته یا در حال توسعه به فن آوری فضایی دست پیدا کرده اند از جمله کشور خود ما بعد آیا کسانیکه در داخل این سازمانها حضور دارند زمین تخت و صاف را مشاهده نکردند و درک نکردند؟ ببینید چیزی که در مورد گبند آسمانی شما میگید واقعا با علم و منطق امروزی سازگار نیست دوستگرامی… اینکه جناب برونو توانست فضای بی انتها را جایگزین گنبد آسمانی کند کار این فرد نبوده بلکه بسیاری بعد از جوردانو برونو به کیهان لایتنهای رسیدند و کار یک شخص نبوده این شخص فقط کبریت را روشن کرد!کلیسای اون دوران چندصدسال در دور باطل و تفتیش عقاید دست و پا میزد و تمام کسانیکه شما به آنها فراماسون لقب داده اید در حال کنکاش دنبای پیرامون خود بوده اند و در نهایت کلیسا و متعصبین مسیحی را سر جای خود نشاندند. آنها بر طبل زمین محوری میکوبیند اما تسلیم حقایق شدند چرا؟ انسان حقایق دوراگرد خود را کشف کرد نه با زور بلکه با منطق و علم و گام به گام و نه تنها از طرف فقط غربیها بلکه بسیاری از دانشمندان اسلامی پیشرو علم نجوم بوده اند.زمین محوری در مقابل خورشید محوری شکست خورد چون اشتباه بود و فکر انسان محدود اما الان شما دوباره میخایید عقاید اشتباه دوران کلیسایی را علم کنید؟(حالا خواهید دید تا چه اندازه موفق خواهید شد ما هم منتظر هستیم)
      در مورد نماد گرایی بله نظر شما کاملا صحیح
      اما شیوا در آیین هندو تا جاییکه من میدونم و از دوست و همکار هندوی خود پرسیده بودم به معنای خدای نابود کننده شر وشیطان بوده. یعنی پس در آخر، داخل این سازمان مشغول چی کاری هستند؟ عده ای نظرشان این است که آماده سازی برای ظهور دجال؟

     • flatearther ۴ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۲:۳۴

      سلام مجدد
      خیر اینطور نیست. به عنوان مثال به تاریخ فیزیک اگر نگاهی بیاندازید آزمایشات مختلفی مشاهده میکنید که نتایج حاصل از آن ها این بود که زمین ثابت و بی حرکت است. دانشمندان و جوامع علمی در زمان انجام آن آزمایشات خود را به خواب زدند و تمامی این نتایج را نادیده گرفتند. حتی انیشتین هم این را اعتراف کرد که حرکت زمین قابل اثبات نمی باشد. علم فیزیک در آن زمان اتر را که تمامی پدیده های اطراف را توضیح میداد به زباله دان تاریخ انداخت تا از ثابت بودن زمین فرار کند. این اصلا اتفاقی نمی باشد. اینکه زحمات دانشمندان قبل را به یکباره به زباله دان بریزند. آن ها نتایج آزمایشات را تغییر دادند و تحریف کردند. اما خوشبختانه به اندازه کافی مقاله علمی در این باره وجود دارد که این آزمایشات را به خوبی توضیح میدهند.
      به عنوان مثال نظرات افراد مختلف را فقط درباره آزمایش مایکلسون مورلی بخوانید.
      🔵نظرات منجمان،فیزیک دانان و نویسندگان علمی درباره نتایج آزمایش مایکلسون مورلی:

      🔶”فقط یک جایگزین وجود داشت;سرعت واقعی زمین در فضا که ممکن است برابر با صفر باشد.” منجم و فیزیک دان Arthur Eddington (منبع:The Nature of the Physical World, 1929, pp. 11, 8)

      🔶”نتایج آزمایش مایکلسون مورلی غیر قابل باور بود..تنها یک نتیجه وجود داشت و آن هم ثابت بودن زمین بود.”
      فیزیک دان Bernard Jaffe (منبع: Michelson and the Speed of Light, 1960, p. 76)

      🔶”بنابراین شکست مایکلسون مورلی در مشاهده سرعت نور با سرعت های مختلف در زمان های مختلف سال نشان می دهد که زمین باید ثابت و بی حرکت باشد! گالیله به ما گفت که زمین نمیتواند در مرکز جهان باشد، پس چرا باید در فضا بی حرکت باشد؟”
      فیزیک دان Adolph Baker (منبع: Modern Physics & Antiphysics, pp. 53-54)

      🔶”ساده ترین توضیح این بود که زمین در اتر ثابت است و همه چیز به دور زمین چرخش میکند.”
      فیزیک دان James Coleman (منبع:Relativity for the Layman, p. 37)

      🔶”آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان را با یک جایگزین و نتیجه شرم آور مواجه کرد. از یک طرف آنها می توانستند نظریه اتر که بسیاری از چیزهایی که در مورد الکتریسیته، مغناطیس، و نور توضیح داده بود را دور بریزند و یا اتر را نگه داشته و کوپرنیک و حرکت زمین را فراموش کنند. برای بسیاری از فیزیکدانان باور ثابت بودن زمین آسان تر از این بود که باور داشته باشند امواج نور و امواج الکترومغناطیسی بدون یک محیط که حفظشان کند وجود داشته باشند .این یک معضل جدی است! آزمایشات دیگری نیز توسط مایکلسون و دیگران انجام شد که سرعت زمین در فضا را برابر با صفر محاسبه کرد.”
      Lincoln Barnett (منبع: The Universe and Dr. Einstein, p. 44)

      🔶”چه اتفاقی افتاد زمانی که این آزمایش در ۱۸۸۷ انجام شد؟ هرگز و هرگز تغییری در الگوی تداخل دیده نشد! هیچ تغییری! معنی و مفهوم این چیست؟ این یک آزمایش بود که برای اندازه گیری سرعت حرکت زمین در اتر انجام شده بود. این آزمایش میتوانست حرکت زمین به دور خورشید را نشان دهد اما نشان نداد! پس نتیجه آزمایش مایکلسون مورلی چه بود؟ نتیجه این بود که زمین حرکت نمیکند.”
      فیزیک دان Richard Wolfson (منبع:The Teaching Company, episode taught by Professor Richard Wolfson of Middlebury College)

      🔶”نتایج آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان و علم را با یک انتخاب بد مواجه کرد! دور انداختن اتر که الکتریسیته، مغناطیس، و نور را توضیح میداد یا قبول اینکه زمین ثابت است”
      Ronald Clark (منبع: Einstein: The Life and Times, 1984, p. 57)

      🔶”مشکلی که علم با آن مواجه شده است قابل توجه است. به نظر میرسد که سه گزینه وجود دارد که یکی از آن ها این است که قبول کنیم زمین ثابت است و کوپرنیک اشتباه کرد” James W. Fulbright (منبع: Ibid., pp. 109-110, emphasis added. In the opposite vein, senator James W. Fulbright once remarked: “We must
      care to think about the unthinkable things, because when things become unthinkable, thinking stops and action
      becomes mindless.)

      و در آخر خود مایکلسون:

      🔷”این نتیجه بطور مستقیم در تضاد با توضیح و پیش فرض حرکت زمین بود.”
      فیزیک دان آلبرت مایکلسون(منبع: The Relative Motion of the Earth and the Luminiferous Ether,” American Journal of
      Science, Vol. 22, August 1881, p. 125)

      بنابراین علم نمیتواند ثابت کند که زمین به دور خورشید در حرکت است( یا اثبات کند که زمین حرکت میکند )

      بنابراین دانشمندان همیشه اشتباه نمیکنند. بلکه این جوامع علمی هستند که کنترل شده رفتار میکنند تا حقیقت را پنهان کنند. در ۱۹۳۰ یک فیزیک دان به نام اگاست پیکارد همراه با بالن خود به استراتوسفر رسید و یک زمین تخت گرا شد. او زمین را تخت توصیف کرد.
      ببینید دانشمندان همه مانند یکدیگر نیستند. جوامع علمی (تشکیل شده از اعضای انجمن سلطنتی یا رویال سوسایتی که قدمت بسیاری دارد و همگی اعضا آن از ماسون های درجه بالا و معروف هستند) هستند که همه چیز را به نفع مدل خورشید مرکزی تغییر میدهند.
      همه این سازمان های فضایی(روسیه،چین و..) مانند ناسا عمل میکنند. به عنوان مثال میتوانید در زیر سوتی های بسیاری از سازمان فضایی روسیه،چین،آلمان و.. ببینید:
      http://flatearthfarsi.com/?p=550

      همگی این کشور ها اهدافی دارند که همه آن ها را به یک سو میکشد. اگر آمریکا دروغ روسیه را فاش کند، روسیه و دیگر کشور ها دروغ های آمریکا را فاش میکنند و بنابراین همه چیز برهم خواهد ریخت پس آن ها به نوعی با یکدیگر کنار آمده اند.
      شاید شما از نجوم چیز زیادی ندانید. چرا که در نجوم برای بررسی آسمان آن را مانند یک گنبد فرض میگیرند که ستارگان به آن چسبیده اند. (یا به نوعی کره سماوی که زمین در مرکز آن واقع شده است). کل نجوم قدیم بر اساس گنبد آسمان بوده شما نمیتوانید به یکباره بگویید گنبد غیر قابل باور یا دروغین است. تمامی پیش بینی ها و محاسبات حرکت و افلاک و… با استفاده از گنبد آسمان در آن روزگاران انجام میشده است. حتی ابوریحان بیرونی در کتاب التفهیم خود به وجود گنبد آسمان اشاره کرده است. موضوع به این سادگی ای که فکر میکنید نیست. خب دلیل و برهان برونو و دیگر برونو ها چه بوده؟ نکند مانند گالیله که برای اثبات حرکت زمین به جزر و مد روی آورد دلایل آبکی ارائه میدهند؟ تمامی کسانی که ما به آن ها لقب فریماسون میدهیم (گالیله،نیوتون،کوپرنیک و..) جزوی از یک سیستم بودند که انجمن سلطنتی خوانده میشد. آن ها دلیلی برای اثبات حرف هایشان نداشتند اما همیشه فاز مخالف بودند. کلیسا در آن زمان به نوعی دیکتاتوری ایجاد کرده بود که آن هم درست نبود اما گالیله و نیوتون نیز فرشته و ملائکه نبودند که از آسمان به زمین افتادند بلکه اعضایی از انجمن های مخفی بودند که سعی در تغییر افکار مردم داشتند. (اگر به آن ها استناد میکنید باید دلایل آنان برای حرف هایشان را نیز بیاورید).
      انیشتین با حرف آخر شما مخالف است:
      مبارزه ای چنان خشن در این روز ها در علم بین دید بطلمیوس(زمین مرکزی) و کوپرنیک(خورشید مرکزی) وجود دارد که این کاملا بی معنی است زیرا هردو مدل میتوانند با یک توجیه برابر استفاده شوند”
      آلبرت انیشتین
      اگر فکر میکنید چنین حرفی زده نشده میتوانم کلیپی که در آن این حرف را میزند هم به شما معرفی کنم:
      http://www.aparat.com/v/UQhdH

      همچنین سخنان دیگر:
      “مردم باید آگاه باشند که طیف وسیعی از مدل ها وجود دارند که میتوانند مشاهدات را توضیح دهند برای مثال من میتوانم برای شما یک مدل زمین مرکزی بر اساس مشاهدات بسازم که همه چیز درحال چرخش به دور ماست و شما نتوانید بر اساس مشاهدات آن را نقض کنید اما میتوانید از لحاظ فلسفی آن را نپذیرید. هیچ مشکلی با این مدل وجود ندارد آنچه من میخواهم بگویم این واقعیت است که ما از معیار های فلسفی برای انتخاب مدل هایمان استفاده میکنیم.” کیهان شناس و فیزیک دان George Ellis

      “ما میدانیم که تفاوت بین خورشید مرکزی و زمین مرکزی تنها حرکت نسبی است که هیچ اهمیت فیزیکی ندارد” فرد هویل فیزیک دان و ستاره شناس

      “تئوری خورشید مرکزی، با قرار دادن خورشید در مرکز، تصور بشر را از آفرینش تغییر داد و این را به بشر آموخت که در یکی از سیارات سرگردان در یک فضای سرد و تاریک است و از نظر او این احتمال کمتر وجود دارد که برای زیستن هدف دار و با سربلندی خلق شده باشد که هدف او بعد از مرگ بهشت است” موریس کلاین

      “گرچه کاملا عادی است که مردم بگویند مدل کوپرنیکی اثبات کرد مدل زمین مرکزی اشتباه است لیکن در حقیقت اینچنین نیست. یکی از مزیت های مدل کوپرنیکی این است که با ثابت بودن خورشید و حرکت زمین، ریاضیات بسیار ساده تر میشوند” استیفن هاوکینگ

      بله زمین مرکزی هیچ مشکلی ندارد بلکه از نظر علمی کاملا تایید شده و معتبر تر از مدل خورشید مرکزی است و این نشان میدهد زمین مرکزی یک حقیقت است نه یک فرضیه منسوخ شده. تمامی مشاهدات، آزمایشات و دیگر متد های علمی مدل زمین مرکزی را تایید میکنند نه مدل خورشید مرکزی.
      داستان های شیوا در مهابهاراتا خواندنی است. از دوست هندوی خود بخواهید چندی از این داستان هارا برایتان بخواند. تا جایی که بنده مطالعه کرده ام شیوا و دیگر خدایان هندو از جن ها بوده اند. مهم نیست در این سازمان چه میگذرد چون هیچکس به طور دقیق نمیداند. مهم این است که باید نسبت به خیلی از مسائل با ذهن بازتر فکر کرد.
      موفق باشید

 10. aminreza ۵ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۴۴ پاسخ

  اگر منظور شما از نجوم و ستاره شناسی مدرک تحصیلی است نه خیر ندارم ولی حداقل دوستان بسیار زیادی در این زمینه دارم. اما تا به حال گنبد آسمانی که داخلش محتوی ستاره باشد نه دیده بودم و نه شنیده!!!من گنبد آسمانی شما را چندین بار خواندم واقعا شما اعتقاد دارید که تمامی اجرام سماوی زیر این گنبد سرگردان و چسبیده هستند؟ پس در واقع منظومه خورشیدی نداریم
  ببینید دوستگرامی بنده؛ در دنیای علم یک نظریه ای (به طور مثال فرگشت) در محافل علمی-مذهبی بسیار بحث و نظر است. عده ای موافق و عده ای هم مخالف. اما در مراکز آکادمیک با اینکه غریب به بیش از ۸۰ درصد به تکامل اعتقاد دارند اما باز در مورد این نظریه بحث و نقد انجام میگیرد. حالا یک عده ای(ازجمله بنده) طرفدار تکامل هوشمند و عده ای طرفدار تکامل تصادفی، با این حال سر یک موضوع علمی بحث و تبادل نظر است ولی جریان زمین تخت کاملا فرق میکند، شما میگویید تمامی مواردیکه ما داریم از جمله زمین کروی جعلیات و محاسبات ریاضی-فیزیکی نادرست میباشد.یعنی در دنیای امروز حداقل باید سر این مسئله بحث علمی صورت بگیرد. به نظر شما در آینده زمین تخت جای زمین کروی را خواهد گرفت؟ در دانشگاه ها و دروس مدارس به جای خورشید محوری فرزندان ما زمین محوری را خواهند آموخت؟

  • flatearther ۵ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۰۶ پاسخ

   سلام مجدد
   امروزه در همه جا صحبت از زمین تخت است. در مدارس و دانشگاه ها و البته در شهر های مختلف جهان و اعتراضات خیابانی و…. زمین تخت مانند دیگر موضوعات علمی است. درباره آن کتاب و مقاله نوشته شده دارای موافق و مخالف و البته موارد بسیار دیگر است. نقد هایی هم به زمین تخت وارد است (البته به نقشه آن). اگر بخواهیم کلی به موضوع نگاه کنیم اثبات تخت بودن زمین (زمینی بدون انحنا و صاف) کاملا ساده و آسان است. همچنین اثبات ثابت بودن زمین نیز کار بسیار ساده ای است. اما جزئیات بسیاری در این بین وجود دارند. یک مدل نجومی باید تمامی پدیده های طبیعی اطراف را توضیح دهد اما مدل فعلی زمین تخت به علت کامل نبودن هنوز توان پاسخ دقیق به برخی پدیده هارا ندارد. اما از نظر کلی این اثبات میشود که زمین تخت و ثابت است.
   درحال حاضر هم دنیا به شک افتاده. در سراسر جهان بیلبورد هایی وجود دارد که این سوال را میپرسند که آیا زمین تخت است یا کروی؟ در اخبار در برنامه و مناظرات تلوزیونی در کنفرانس ها و.. همه جا صحبت از این است که زمین تخت است یا کروی. این داغ ترین موضوع این روز های کیهان شناسی است. بله قطعا روزی حقیقت در کتب درسی به کودکان آموزش داده میشود.
   گنبد آسمانی یا کره سماوی نجوم مدرن:
   http://s9.picofile.com/file/8307573784/halfsphere.JPG
   http://s8.picofile.com/file/8307573818/pauldouglas_1332220054_vernal.jpg

   کره سماوی عبارت است از یک کره تخیلی بزرگ بی انتها که «زمین» را در برگرفته و به نظر می‌رسد که کلیه اجرام آسمانی به آن چسبیده‌اند. «استوای سماوی» نیز تصویری است از استوای زمین روی کره سماوی ، به همین ترتیب «قطبین سماوی» تصویری از قطب شمال و جنوب جغرافیایی زمین ، بر روی کره سماوی می‌باشد.

   موفق باشید

 11. aminreza ۵ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۴۶ پاسخ

  دوست گرامی توی کدوم برنامه علمی و اعتراض خیابانی و تظاهرات و نقد و… صحبت از زمین تخت شده است؟!!!!!! والله شما انگار کاملا باور کردید
  در مورد اجرام سماوی هم صحبت بسیار است صحبت میکنیم

  • flatearther ۵ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۲:۲۸ پاسخ

   سلام مجدد
   http://www.aparat.com/v/iK7BJ
   http://www.aparat.com/v/Ifbn4
   http://www.aparat.com/v/rH2Jx

   سه مورد از ساده ترین ها.
   همچنین کنفرانس ها و سخنرانی هایی در دانشگاه ها و مکان های دیگر صورت گرفته که در دست ترجمه است. همانطور که گفتم میتوانید به مقاله تاریخچه زمین تخت مراجعه کنید.
   بخشی از مقاله:
   در ۱۹۳۰ یک زمین تخت گرای مسیحی به نام ویلبر گلن ولیوا در آمریکا مردم را با سخنرانی ها و صحبت از رادیو به سمت حقیقت زمین تخت جذب کرد و برای خود یک ایستگاه شخصی ایجاد کرد تا بوسیله آن با مردم صحبت کند. صدای او حی در استرالیا نیز شنیده میشد و اکثر مردم دنیا در آن زمان از موضوع زمین تخت خبر داشتند.
   ولیوا همچنین یک شهر به نام زایون در ایالت ایلینوی آمریکا تاسیس کرد که در آن ۶۵۰۰ نفر زندگی میکردند که تمامی مردم آن شهر به طور کامل زمین تخت گرا بودند.
   شهر زایون مدارس و سیستم آموزش و پرورشی و کلیسا های خود را داشت که در آن ها کیهان شناسی زمین تخت آموزش داده میشد. ولیوا اعلام کرد ۵۰۰۰ دلار به کسی که بتواند کرویت زمین را اثبات کند میدهد اما هیچکس نتوانست کرویت زمین را به اثبات برساند. او در ۱۹۴۲ فوت کرد.

   موفق باشید

 12. باب ۷ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۹:۵۷ پاسخ

  یه سوال

  زمانیکه خورشیدگرفتگی اتفاق افتاد ماه و خورشید دیده شدند ولی چرا قبل و بعد از این اتفاق دیگه ماه دیده نمیشد ؟
  مگه میشه همچین چیزی ؟
  احتمال اینکه با تکنولوژی هولوگرام این خورشیدگرفتگی بازساری شده باشه رو میدید ؟

  • flatearther ۷ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۵۸ پاسخ

   سلام خدمت شما
   خورشید گرفتگی از آغاز تاریخ بشریت به همین شکل بوده و مورد خاصی در این خورشید گرفتگی وجود ندارد. ماه در حالت ماه نو قرار داشته و با دوربین هایی خاص قابل رویت بوده است.
   موفق باشید

 13. نيما ۵ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۲۰ پاسخ

  سلام،خيلي مطلب پيچيده اييه اين موضوع،در مورد حرف دوست عزيزمون كه ميگفت شيوا الاهست و … بايد خدمتتون عرض كنم با توجه به اينكه خيلي مطالعات زيادي داشتم و امكان اشتباه هم دارم اما پيشينيان با دو گونه موجود روبرو بوده اند ديو و پري ،ديوها موجودات ابزار ساز هستند كه بحثشان از جن جدا هست چون جن نياز به ابزار ندارد و ايرانيها و هندوها ديو و پري را ميپرستيدند ديوها تكنولوژيه پيشرفته و فوق العاده اي داشته اند كه اين تصوير را در ذهن بشر ان زمان به وجرد مي اورده كه خدا هستند و با توجه به پيشفت علم در چند دهه اخير و. ديده شدن موجودات فرا زميني از جمله يوفو به اين نتيجه ميرسيم كه همان ديوهاي دوران باستان هستند كه مورد پرستش بودند و در همين زمان حال نيز با انجمنهاي فراماسوني و قدرتهاي جهاني ارتباط دارند،و تنام الهه هاي قديم ازين دست بوده اند كه بخاطر قرض خود را خداي واحد جهان افرين جا زده اند،اما يك سوال كه از مدير اين وبلاگ دارم چه دليلي دارد كه از نظر شما انقد اسرار دارند واقعيت وجوديه زمين تخت از نظر شمارا از مردم پنهان كنند؟ از چه چيز ميترسند ؟ با توجه به اينكه در استرولوژيه كيهاني پيشينيان زمين مركزي را ملاك قرار داده اند،

 14. برهان ۲۴ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۵۴ پاسخ

  با سلام بر دوستان حقيقت .

  كشف دروغ از حقيقت نياز به تحقيق و طرح سوال از دروغگو و حقيقتگو ما را به سوى جواب خواهد رساند زيرا بالاتر از حقيقت چيزه ديگرى نيست .

  اولن -اينگونه سوال ميكنيم كه در زمان محمد ص رسول خدا او كه فردى بيسواد بود چگونه از وجود جو ولايه اى كه خداوندسقف زمين را باآن پوشانده در قران خبر ميدهد .
  لطفن هر دو دسته دروغگو و حقيقتگو پاسخ دهند ….

  دومن – اگر به قرآن و كتب آسمانى اعتقاد نداريد بگوييد . چرا ماه دو روز در آسمان ديده نميشود يعنى ۲۸ روز ديده ميشود . ان دو روز در كجا قرار دارد و چرا دو روز . واين خود دليله اگاهى پروردگارى داناست تا فرصت دروغ به دروغ زنان ندهد .

  ماه از جنس سنگيست بي رنگ كه مانند كاسه اى ميماند كه پشت آن خالى ميباشد درآن دو روز گاه تا دو روز و نيم كه اصطلاح قمر در عقرب را ميگوند و آن ربط به عقربه ميباشد كه عقربه به شمارش گر ساعت و به شمارش گر روزها عقرب ميگويند و قمر در جايگاه ابتدايى خود ( اولين ايستگاه حركتى ) مى ايستد و مانند سنگى كه نور را جذب ميكند نور خور شيد را در خود ذخيره ميكند و اين عمل دو روزو نيم طول ميكشد و سپس ماه نو ميشود و ۲۸ روز در مدار خود به حركت در مى ايد و نورش به زمين تابانده ميشود و با هر دور حركت يك بيست و هشتم از نورش كم ميشود و آن نور براى تكثير گياهان استفاده ميشود نه رشد گياهان.
  بسيارى از سنگها هستند كه خواص جذب نور را دارند و بسته به مقدار حجم ان سنگ نور را به مقدار زمان معين در خود ذخيره ميكنند .

  هر دو دسته دروغگو و حقيقتگو پاسخ دهند ….

  خب ناسا براى اينكه مذهب رو دروغ نشون بده بايد دست به دروغ پردازى بزنه . ايستگاه فضاِِيي مير در مدار ماه و تمامى ماهواره ها در مدار ماه گذاشته ميشوند و آن مدار داراى حركت است نه خود ماه و حركت از مدار است . لغت مدار . مد به معناى موج و در كل كلمه مدار به معناى موج دار ميباشد .

  در ضمن ميتراييسم ماسون ها كه نماد ابليسك راروبروى كاخ سفيد گداشتند هيچ جاى شكى نميگدارند كه انها اهريمن كه همان ابليس است را انتخاب كرده اند و ابليس راس الگول است كه همان بزرگترين فريبكار و گول زن است .

  در ضمن براى اون دوستمان كه گفته جن و ديو صورت ندارند بايد بگم همه انها صورت دارند و صورت انها شبيه حيوانات با ابعاد بسيار بزرگ ميباشد و از گردن به پايين انها مانند انسان است و پريان با صورت انسان واز گردن و يا كمر به پايين شبيه حيوانات هستند و با نگاه به اهرام ثلاثه مقره ديوها و در شرق پريان با ديوها تمامى انها را خواهيد شناخت .و تنها ابليس اسست كه توانايى تغيير شكل دارد .( زيرا چهار هزار سال عبادت كرد )و او سرى به مانند شير و بدنى انسانى دارد .
  پرچم انگليس قديم پرچم اسپانيا شير ايستاده و حتى كشتن گاو در اسپانيا مراسم ماتادورها گاوبازى ( گاو از اولين خلقتهاى پروردگار بر روى زمين است ) همه اينها از مكتب ماسون ميتراييسم مىايد . ميترا (ميثره) ايزد عهد وپيمان بين پروردگار و اهريمن است.

  براى مثال در هند كه مذهب هندو را آورد سرى به مانند فيل دارد و از جنيان پيامبر است در ميان جنها و نام سرزمين هند به او تعلق گرفت .

  مجسمه هايى كه از انان ساخته ميشد مورد پرستش بودند و در اين زمان نيز با اينكه بودا كه همان مانى پيامبر است مذهب نوِيى را آورد باز آن فيل به نوعى عبادت ميشود البته آن فيل از پيامبران ديوان است نه پيامبران انسانها .

  در ايران باستنان سو مريان نيز يكى از ديوها كه سر عقاب دارد كه او ديوى پرنده است با تنه انسانى و او از پيروان اهورا مزدا است نام او آپاژادو ( جادوگر توانا) باديگارداست و ژرمن ها خود را از اين نژاد ميدانند.

  پس از خلقت انسان توسط اهورا مزدا ( پروردگار ) و او ميگويد انسان را شبيه به خود افريدم و از خود در او دميدم تا خليفه من در زمين باشد .خلقت انسان در ۴۵۰۰ سال از شروع افرينش و قبل از ان خلقت ديوها و پريان و در سه هزار سال قبل از افرينش ديو ها وپريان افرينش حيوانات و گياهان و درختان وقبل از آن افرينش از آنه اهرمن بودكه موجوداتى كه امروزه به انها دايناسور ميگوييم را خلق كرد و همگى در تاريكى ميزيستند و همديگرا مى دريدند و پروردگار بر آن شد تا ان موجودات را نابود كند و خلقتى نو بپا كند در ان دوران اهريمن نيز چون اولين فراز گر به زمين بود دست به خلقت خود زد و بعد از آن ديوها و پريانى را ساخت كه اورا پرستش كنند . اما در نبردى كه به امر
  پروردگار و توسط ايزدان ( فرشتگان پروردگار ) ۹۰ روز بطول انجاميد تمامى خلقت او نابود و توسط فرشتگان عاقبت كار دنيا را به او نشان دادند و چون آن صحنه اخر را ديد ابليس بيهوش شد و به ستاره قطبى شمال برده شد و در انجا محبوس گشت تا زمان معين .
  ما بقيه ديوها نيز توسط سليمان نبى ( فريدون )و پيل قامش لقب وى نام اصلى او پتك ( فرزند سام ) ( چثه او همانند فيل : در لفظ امروزى گيل گامش يا پيل گامش : قدم هايش به اندازه قدمهاى فيل )
  شهر شام كه در قديم سام ناميده ميشد محل زندگى وى بوده است او براى نبرد با ديوان به سوى مازندران راهى شد تمام ديوهاى مازندران را كشت و سرزمين گيل آن (گيلان )از نامگذاريهاى وى است و او در سادراکارتا (سارى )اقامت گزيد و سپس به افغانستان رفت و سامرقند ( سام آورنده شيرينى )مكتب اهورايى را بنيان نهاد .
  بسيار از شهرها بر گرفته از نام اين پيامبران و دلاوران ايران زمين است .
  مانند فريدونكنار . رام سر

  آنها افسانه نيستند انها حقايق تاريخ اند كه دروغگويان آنهارا افسانه يا اسطوره مينامند .
  پردوسى ( حرف ف عربى است )از ۳۵ سالگى تا ۶۵ سالگى به مدت سى سال زحمت كشيد و نام پادشاهان را در شاه نامه( يعنى نام شاهان )را تحقيقانه نوشت و به قول خودش بسى رنج برد در اين سال سى آنوقت مردم ما انرا با كتاب شعر اشتباه ميگيرند .
  شاه نامه نام و اسامى شاهان ايران و جهان از اغاز خلقت انسان است كه در گيتى حاكمند و آن كتاب تاريخ است كه به شعر نوشته شده است نه افسانه . روحش شاد

  و او پروردگارى توانا و داناست كه به امر او هرچه نيك بخواهد صورت ميگيرد .
  چرخش آسمان و حركت ستارگان همه و همه از براى انسان به حركت در مى آيند تا آدمى بداند كه خالقى هوشمند و توانا بر ذرات و ذات آنها احاطه دارد.
  و ايستادگى زمين كه با كوه هايش استوار گرديد از آفرينش اوست تا ما به جز او در دلمان با هيچكسى نيايش و غير از او بندگى نكنيم .

  گول ناساى ابليس پرست را نخوريد كه ابليس (راس ال گول) فريبكار و دروغگو او همان موجودى است كه انسان رااز بهشت به دنيايى رنج و درد وارد ساخت . اما حكمتى است….

  يا حق

  • flatearther ۹ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۷ پاسخ

   سلام خدمت شما
   ماه منبع نور است اما با توجه به خورشید کار میکند. در آینده پستی در این مورد خواهیم گذاشت و توضیح خواهیم داد که نور ماه چطور تولیده شده و چگونه کار میکند.
   موفق باشید

 15. مسعود ۱۰ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۴۳ پاسخ

  سلام من درحال مطالعه هستم.
  شما درست میگید که در مدرسه به نا نی اموزند زمین کرد و کروی هست و ایت تبدیل به اصل میشود در ذهن ما.اما انها اینکار را با اعداد و محاسبه های بی سر و ته نکردن با دو تا سکل شماتیک و عکس این کار رو کردن.شما چرا نمیتونید
  اگر تصاویر اینها از زمین گرد جعلی و دستکاری شده هست چرا شما یک عکس از زمین تخت ندارید؟

  • flatearther ۲۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۵۴ پاسخ

   سلام خدمت شما
   منظور تصویر کلی است؟ هیچ تصویر کلی ای نمیتوان از زمین تخت تهیه نمود چرا که صفحه زمین بسیار وسیعتر از حد تصور است و امکانات و تکنولوژی بشری نمیتواند مارا بالاتر از ارتفاع حدود ۳۰۰ کیلومتری ببرد پس در عمل انجام چنین کاری بی نتیجه است.
   موفق باشید

 16. احسان ۱۳ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۸ پاسخ

  ادمین محترم اگه واقعا ادعای علمی بودن دارین(که البته منابعتون کتب مقدسن)پس یه مناظره با یه شخص معتبر ترتیب بده.
  پیشنهاد من کسی نیست جزZEUSخدای خدایان.(در فضای مجازی معروفه و هیچکی نتونسته از پس استدلال هاش بر بیاد. دسته کمی از یه نابغه نداره)
  اگه واقعا راس میگی پس مباحثه کن(البته تنهایی در برابرش چیزی به حساب نمیایی پس بهتره خودت و تمام اعضای کانالت باهم باهاش مباحثه کنین اونوقت شاید یه شانسی داشته باشین)اگه با دلایل منطقی بتونی شکستش بدی اونوقت همه ی ما همه ی ما همه ی ما قبول میکنیم که تو شخصیت علمی هستی و حرفات خیالات خودت نیستن(این گوی و این میدان پس بیا و به۱۳هزار نف. ثابت کن)

 17. مرتضی ۱۳ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۱۴ پاسخ

  با سلام مجدد به دوست خوبم flatearther
  امیدوارم حالتون خوب باشه…. همینطور که همچنان منتظر آماده شدن و ارایه مدل کاملتون هستم یه اشکال دیگه هم به ذهنم رسید و گفتم بد نیست باهاتون در میون بذارم که اگه جوابی واسش دارید بگید وگرنه تو مدلتون اون رو هم لحاظ کنین:
  توی مدل شما خورشید و ماه تقریبا هم اندازه و هم ارتفاع هستن(یعنی اختلاف ارتفاعشون نسبت به هم در مقابل ارتفاعشون از زمین ناچیزه)و همینطور کسوف رو هم مثل ما ناشی از عبور ماه از جلوی خورشید میدونین….با این تفاسیر هنگام کسوف میبایست تمام نقاطی که روز هستن زیر سایه ماه قرار بگیرن که عملا این اتفاق نمیوفته!!
  نظرت راجع به این موضوع چیه دوست عزیزم؟
  موفق و پیروز باشید(البته نه در زمینه اشاعه نظریه زمین تخت که همچنان سرسختانه با اون مخالفم)
  خدانگهدار

  • flatearther ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۶:۲۱ پاسخ

   سلام خدمت شما
   ممنون و متشکر.
   اشتباه نکنید! حرف شما در صورتی درست است که فاصله ها بسیار محدود و کم باشند اما در واقعیت هزاران کیلومتر بین ماه و خورشید در هنگام خورشید گرفگتی فاصله است و تمام نقاط روز سایه نمیشود. ما هرگز نگفتیم خورشید و ماه هم ارتفاع هستند بلکه ماه در طول یک ماه مسیر مخروطی شکل خود را طی میکند و خورشید آن را در یکسال می پیماید پس ارتفاع این دو مدام درحال تغییر است و اگر هم ارتفاع شوند دوره کوتاهی است.
   موفق باشید

 18. مرتضی ۱۹ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۳:۳۱ پاسخ

  سلام مجدد
  دوست عزیز علت شکل گیری این سوال برای من توضیح خودتون راجع به کسوف بوده…
  تو مقاله ای که راجع به ماه گرفتگی توضیح دادید نوشته بودید وقتی ماه گرفتگی اتفاق میوفته که ماه در گره مدار خود به صورت قرص کامل قرار داره یعنی با خورشید در یک ارتفاع هست….. همونجا هم مدعی شدید که:
  “خورشید گرفتگی نیز زمانی رخ میدهد که عبور ماه از یک گره مصادف با ماه نو است ”
  پس طبق ادعای خودتون در خورشید گرفتگی هم ماه و خورشید تقریبا هم ارتفاع هستن.
  وقتی هم که هم ارتفاع باشن سایه ماه روی زمین به شدت بزرگ میشه
  اینم پاراگراف مدنظر من در مقاله توضیح ماه گرفتگیتون:

  “ماه گرفتگی زمانی رخ میدهد که ماه و خورشید در مقابل هم در دو سوی قطب شمال باشند. (روبروی یکدیگر با زاویه جدایی ۱۸۰ درجه). علاوه بر این ماه باید در گره هایش باشد که بدین معناست که ماه و خورشید در یک ارتفاع قرار دارند. همچنین برای رخ دادن یک ماه گرفتگی، ماه باید کامل باشد. حال بیایید توضیح دهیم که ماه گرفتگی چگونه رخ میدهد.

  گره های ماه درواقع گره های مداری ماه هستند که درواقع دو نقطه از جایی هستند که ماه در طول مدار خود در آن حرکت میکند که از دایره البروج عبور میکند. ماه گرفتگی تنها در نزدیکی گره ها رخ میدهد. خورشید گرفتگی نیز زمانی رخ میدهد که عبور ماه از یک گره مصادف با ماه نو است درحالی که ماه گرفتگی زمانی رخ میدهد که عبور ماه مصادف با ماه کامل است. ”

  راستی تو کامنتهای مختلف دیدم گفتید در حال انتشار کتابی هستید.ممنون میشم اگه چاپ شده راه دسترسی به اون رو هم بهم بگید
  موفق باشید

 19. مرتضی ۱۱ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۵۶ پاسخ

  سلام دوباره
  جواب سوالم رو ندادی دوست عزیز…!?
  در ضمن یه موضوع دیگه هم که باید گوشزد کنم اینه که شما مدعی هستید در مدل زمین کروی ماه گرفتگی در زمان غروب خورشید را فقط میتوان در قطبین مشاهده کرد که با کمال تعجب این نظر ناشی از عدم درک سه بعدی کره زمین هست…. در تمام طول محیط دایره غروب در کره زمین در تمام عرضهای جغرافیایی امکان بروز ماه گرفتگی حین غروب خورشید وجود داره چون نیم سایه زمین مانند یک مخروط است نه بنا به نظر شما یک مثلث!!
  موفق باشید

 20. مرتضی ۱۱ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۰۳ پاسخ

  این عدم درک سه بعدی مدل زمین کروی در چند جای دیگه هم باعث اشتباهتون شده مثلا در مقاله زمین تخت یا مقاله یکصد دلیل برای زمین تخت شما نقشه دو بعدی زمین رو گذاشتید و مسیر سینوسی ایستگاه فضایی و یا مسیر وقوع خورشید گرفتگی رو روی مدل زمین کروی نقد کردید!!!! در صورتی که با کمی دقت همین مسیر ها رو وقتی روی کره زمین منتقل کنید به راحتی متوجه میشوید که مسیر های دایره ای هستند….
  شایسته هست که حداقل این دلایل رو از داخل مقاله خاتون حذف کنید چون به شدت حاصل برداشت نا صحیح از هندسه سه بعدی هستند

  • حمید ۹ آبان, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۵۴ پاسخ

   سلام

   ادمین محترم هنوز پاسخ سوال این دوست عزیزمون مرتضی رو ندادن که واقعا سوالاتشون سوالات دقیق و درستی بود و همین سوالات سوال منم بود

   قشنگ معلومه که بعضی جاها ادمین محترم نمیتونه جواب سوالات رو بده و معمولا یا هیچی نمیگه یا پرسشگر رو ارجاع میده به یه سری مقالات

 21. مصطفی ۱۰ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۱۵ پاسخ

  سلام، وقت بخیر، در هنگام کسوف خب طبیعتاً وقتی آسمون تاریک ميشه ستاره ها هم باید مشخص بشن، نظیر همان ستاره های که در شب داریم، آیا تصویری هست که نشون بده که وجود ستاره ها در کسوف همانند همان ستاره های است که در شب رویت میشود،؟ ممنون ميشم پاسخ بديد

 22. ایوب ۱ تیر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۱۸ پاسخ

  خوشید گرفتگی امروز۱/۴/۱۳۹۹ با توجه به عکسهای مناطق مختلف ایران نشان داد که ماه با فاصله زیاد از خورشید در حین کسوف قرار دارد و این تناقض اشکار امروز رویت شد که در هنگام خورشید گرفتگی سایه ماه بر زمین می افتد.دلیلی بر اینکه حق با زمین تخت است.
  راست گفت خداوند بلندمرتبه(افلا ینظرون الی الارض کیف سطحت).
  اگر کسی خواست تا هکسها رو واسش ایمیل کنم

  • حمید ۹ آبان, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۰ ۰۹:۰۲ پاسخ

   سلام دوست عزیز

   این که فاصله خورشید و ماه فاصله زیادی است دلیلی برای اثبات زمین تخت نیست چون در زمین کروی هم ماه و خورشید فاصله بسیار زیادی دارند

   دلیل بهتری برای اثبات زمین تخت بیاورید

ارسال نظر جدید