بررسی تصاویر کره زمین از فضا

به نام خدا

توجه: تصاویر همگی دارای منبع هستند. این تصاویر توسط ما دستکاری نشده و میتوانید از منبع سایت ناسا که ذکر شده تصاویر را بررسی کنید.

با سلام خدمت شما دوستان و همراهان عزیز. در این پست قصد داریم تصاویر و ادعا ناسا و دیگر سازمان های فضایی مبنی بر فرستادن انسان به فضا را بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید. وقتی که اولین تصویر کامل از کره زمین به مردم نشان داده شد، همگی یقین پیدا کردند که زمین کاملا کروی است. سال هاست سازمان های فضایی مختلف در سراسر جهان از جمله اصلی ترین آن ها یعنی ناسا تصاویر مختلفی از زمین به مردم نشان داده اند و جای شکی باقی نگذاشته اند اما آیا این تصاویر حقیقی هستند؟ بیایید باهم به پاسخ این پرسش برسیم.
 
در ۱۹۴۸ کم کم ناسا شروع به تغییر تصاویر زمین کرد(به ادامه مطلب مراجعه کنید)
 
به عنوان مثال تصویر زیر را ببینید:
 
 
 
 

با چسباندن تصاویر مختلف بهم و تغییرات مختلف در تصاویر آن ها تصاویر بسیاری منتشر کردند تا چشمان مردم را فریب دهند. امروزه ناسا سالانه میلیارد ها دلار بودجه میگیرد

ولی جز تصاویر جعلی چیز دیگری تحویل نمیدهد با هم تعدادی از این تصاویر را بررسی میکنیم.

 
نیازی به اثبات جعلی بودن این تصویر با روش های تخصصی نیست چرا که ادعا شده این تصویر مشهورترین تصویر کره زمین است که در ۱۶ آذر ۱۳۵۱ (۷ دسامبر ۱۹۷۲) توسط فضانوردان ماموریت آپولو ۱۷ از فاصله ۴۵٬۰۰۰ کیلومتری تهیه شده است و ما در پست قبل اثبات کردیم بشر هرگز پا به ماه نگذاشته و تمامی صحنه های فرود به ماه در داخل استودیو های هالیوود و با کارگردانی استنلی کوبریک ساخته شده است. درنتیجه این تصویر هرگز توسط انسان در ماموریت آپولو تهیه نشده است بلکه این تصویر جعلی می باشد. حتی این تصویر از نظر زمانی نیز دچار مشکل است چرا که در زمان تهیه تصویر همزمان باید استرالیا نیمی روشن و تاریک و آمریکا جنوبی کاملا روشن باشد اما در این شکل غلط، تنها نور خورشید قاره آفریقا و شبه جزیره عربستان را روشن کرده است. با دقت به تصویر زیر دقت کنید:
 
 
نگاهی دقیق تر به این عکس در پایین:
 
 
 

 
 
لینک تصویر: https://www.nasa.gov/sites/default/files/1-bluemarble_west.jpg
 
در این تصویر شما شاهد تکرار ابر ها در تصویر کره زمین هستید که نشان میدهد آن ها با کپی پیست ابر هارا به تصویر اضافه کرده اند و این یک تصویر حقیقی نیست و یک فوتوشاپ است. درضمن قاره آمریکا در چند عکس مختلف دارای اندازه بزرگتر و زاویه منحرف تر نسبت به تصاویر دیگر هستند و باهم تفاوت دارند! اکثر تصاویر حالت انیمیشنی دارند و فاقد اعتبار هستند!
 
 

 

بیایید با سازنده این تصویر آشنا شویم. آقای رابرت سیمون!
رابرت سیمون میگوید:
“آخرین باری که شخصی تصویری از بالای مدار نزدیک زمین تهیه کرد در سال ۱۹۷۲ در طول ماموریت آپولو بود که فقط قسمتی از نیم کره زمین (نه همه کره زمین) در آن مشخص بود سپس در سال ۲۰۰۲، ما نقشه ای تخت را بر روی یک کره پوشاندیم و بخشی از کار من یک پارچه سازی سطح، ابر ها و اقیانوس ها برای مطابقت با انتظارات مردم از اینکه زمین از فضا چگونه است بود. آن تصویر معروف شد به تصویر تیله آبی. دوستان عزیز این دیگر تئوری توطئه نیست. ناسا در وب سایت خود اشاره کرده که تصاویر مطابق با انتظارات مردم ساخته میشود یعنی تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد. یک فرد منطقی از خود می پرسد: چرا با وجود هزاران ماهواره که آن ها ادعا دارند در مدار زمین وجود دارد، یک تصویر حقیقی ماهواره ای تهیه نمی کنند و تنها تصاویر را جعل میکنند؟(پاسخ مشخص است، زیرا هیچ ماهواره ای نمیتواند از زمین تصویر تهیه کند چون ماهواره ای وجود ندارد) در پست های بعدی درباره ماهواره ها توضیحات کاملی را خواهیم نوشت.
 
منبع: http://www.nasa.gov/centers/goddard/about/people/RSimmon.html
 
 
 
 
 
لینک تصویر: https://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/imagerecords/8000/8108/ipcc_bluemarble.jpg
 
در این تصویر هم ما شاهد تکرار ابر هستیم و همینطور تصویر انیمیشنی است و شما در قسمت تاریک کره زمین نور ها و چراغ های شهر هارh میبینید که کاملا مشخص است که بصورت فیک و گرافیکی ساخته شده و تصویر به هیچ وجه واقعی نیست. چطور در این سال ها به این تصاویر انیمیشنی و فوتوشاپ اعتقاد داشتید؟ و البته هنوز هم از اینها دفاع میکنید؟
 
 
 
 
لینک تصویر: https://eoimages.gsfc.nasa.gov/images/imagerecords/2000/2181/globe_east_lrg.jpg
 
این تصویر هم همینطور. تصویری دیگر از کره زمین. چرا یک تصویر سالم و تک تحویل ما نمیدهند؟ آن ها این تصاویر را در نرم افزار های فوتوشاپ میسازند و کار را با یک توجیه کودکانه تمام میکنند! ابرها با استفاده از ابزار کلون یا کلون تول ساخته شده اند. به سراغ تصاویر بعدی میرویم…
 
 
 
 
 
 
لینک تصویر:  http://hd.wallpaperswide.com/thumbs/earth_from_space_close_up-t2.jpg
 
 
به قرینه زیبای تصویر دقت کنید! تصویر کاملا قرینه است و این تصویر هم ادعا شده یکی از تصاویر تهیه شده توسط فضانوردان ناسا است. آیا این حاصل تصادف در تصویر است؟ خیر این یک اشکال بزرگ و غیر قابل انکار در این تصویر است. این تصویر اشکال اساسی دارد و باید این را قبول کنیم. بابت قرار دادن تصویر زیر عذرخواهی میکنیم اما لازم است که حقیقت را بدانیم
 
 
 
لینک تصویر: https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/187_1003705_americas_dxm.png
 
قرار دادن کلمه (س.ک.س) در تصویر کره زمین! یکی از اهداف ایلومیناتی و فریماسون ها قرار دادن کلمات خاص مانند (س.ک.س) که ذهن انسان را به افکار منفی آلوده میکند در محصولات و تصاویر است که این درواقع نوعی کنترل ذهن است که انجام میشود کافیست وارد سایت ناسا شوید تا تمامی این تصاویر را ببینید!
 
 
 
 
نزدیک به یک قرن است که شرکت والت دیزنی فیلم‌ها و انیمیشن‌های مخصوص کودکان که حاوی ارزش‌ها و سبک زندگی آمریکایی هستند را تولید و منتشر می‌کند. امروزه شاید کمتر کسی بتوان یافت که با نشان شرکت والت دیزنی یا شرکت‌های تابع آن مواجه نشده باشد. زمانی که والت دیزنی در اوج قدرت و شکوفایی قرار داشت، دنیای تولیدات تلویزیونی و محصولات سرگرمی و به خصوص تبلیغات رسانه‌ای در معرض تحقیقات بحث‌‌انگیزی در روان‌شناسی قرار گرفته بود که تلاش می‌کردند مفهوم ذهن «ناخودآگاه» که به تازگی در روان‌کاوی شده بود را در قالب آزمایش‌های تجربی بررسی کنند. در این سالها در عمده تحقیقات روان‌کاوی و روان‌شناسی از روشی موسوم به «پردازش زیرآستانه‌ای» در آزمایشگاه‌ها برای این تحقیقات استفاده می‌شد. در روش «زیرآستانه‌ای»، محرک‌های حسی به گونه‌ای به فرد ارائه می‌شدند که شدت آنها از آستانه لازم برای اینکه فرد آنها را هشیارانه ادراک کند، پایین‌تر بود. روشهای گوناگونی برای این کار وجود داشت، اما به عنوان مثال در برخی از این آزمایش‌ها، تصویری به طور سریع به فرد ارائه می‌شد که در لابه‌لای تصاویر و منظره‌های آشکار دیگر چنان پنهان شده بود که فرد تنها با دقت و تمرکز می‌توانست آنها را بازشناسی کند. به عبارت دیگر، تصویر مورد نظر به گونه‌ای ارائه می‌شد که فرد آن را در سطح هشیار ادراک نمی‌کرد، اما در ناخودآگاه ذهنش نقش می‌بست. نکته‌ای که توجه به آن لازم است این است که تلاش بر این بوده که این تصاویر و تبلیغات به گونه‌ای ارائه شوند که هر چه بیشتر، حالت پنهان و غیرقابل آشکار داشته باشند تا بتوانند بر رفتارها و هیجانات فرد نفوذ بیشتری داشته باشد. فیلم دیگری که والت دیزنی از آن برای سرنخ‌دهی جنسی به کودکان در قالب پیامهای زیرآستانه‌ای استفاده کرده، «شیرشاه» است. در یکی از صحنه‌های این فیلم، «سیمبا» قهرمان این فیلم وقتی به پایین پرتاب می‌شود، ابری از گرد و خاک بلند می‌شود. وقتی این گرد و خاک‌ها در حال ناپدید شدن هستند، لغت S.E.X را پدید می‌آورند. تصویر پست لحظه‌ای که این لغت تشکیل شده را نشان می‌دهد. همچنین تصویر ورنر فون براون دانشمند آلمانی در ناسا درکنار والت دیزنی و همکاری ناسا و دیزنی قابل توجه است. به کلمه پنهان شده در تصویر ناسا از کره زمین دقت کنید.
 
 
 
 
 
لینک تصویر:https://www.nasa.gov/sites/default/files/thumbnails/image/epicearthmoonstill.png
 
در این تصویر که یک انیمیشن است (البته به عنوان تصویر واقعی ارائه شده) شما چشم جهان بین را بصورت پنهان در تصویر کره زمین میبینید.
 
 
 
 
 
در این تصاویر شما بیابانی در استرالیا را میبینید که در آن هیچ مکانی برای زندگی نیست اما ناسا در آنجا چراغ هایی کشیده و آن منطقه را نورانی کرده اما بعد ها برای اینکه این قضیه را بپوشاند اعلام کرد آن منطقه دچار آتش سوزی شده بود اما این توجیه منطقی نیست! چرا؟ شدت آتش سوزی در یک بیابان چقدر است؟ در بیابانی که دارای درخت نیست و فقط گیاهان کوچک خزه مانند را دارا است!؟ چه دلیل مسخره ای واقعا! سوالی دیگری که مطرح میشود این است که آیا همیشه این منطقه در حال آتش سوزی است؟ چرا در تمامی تصاویر کره زمین که در شب تهیه میشود آن منطقه نورانی است؟ اما ناسا جدیدا سعی کرده تا اشکالات خود را برطرف کند. او تصاویر ارسالی خود را با دقت بیشتری کنترل میکند. در تصاویر جدید ناسا از زمین در شب، آن قسمت از استرالیا نورانی نیست درحالی که تصاویر بسیاری با این اشکال وجود داشتند.
 
 
 
 
زمین کروی؟ تخم مرغی شکل و بیضی؟ خلاصه مشخص کنید ما تصویر تیله آبی را باور کنیم که کاملا مانند یک کره کامل کرویست یا اینکه این تصویر تخم مرغی شکل را باور کنیم؟ واقعا مضحک است! اکثر تصاویر کره زمین فیک هستند و توسط نرم افزار های مختلفی ساخته شده اند تعدادی هم در سطح صاف تهیه شده همراه لنز فیش آی (gopro) است که تصویر را کروی شکل میکند. تصویر زیر را ببینید.
 
 
 
 
 
لینک تصویر: https://epic.gsfc.nasa.gov/epic-galleries/2016/solar_eclipse/full/168_2016068234208.png
 
تصویر تهیه شده توسط ماهواره DSCOVR که البته باید گفت در فضا کپی و پیست شده حتی یک تصویر حقیقی زمین از فضا وجود ندارد. به اطراف تصویر دقت کنید. این یک تصویر ساختگی است که در یک زمینه سیاه پیست شده است. این تصویر فوتوشاپ است و هیچ شکی در آن نیست.حتی با ابزار اینستاگرام نیز میشود فهمید این تصویر جعلی و فوتوشاپ است.
 
 
 
 
 
لینک تصویر:https://lightsinthedark.files.wordpress.com/2015/12/content_earth_and_limb_m1199291564l_three_versions-2.jpg
 
تصویر رسمی ناسا از کره زمین که از سطح ماه گرفته شده در مرحله اول مشخص است که این تصویر کارتونی، ساخته شده توسط فوتوشاپ و در زمینه سیاه پیست شده،تصویر واقعی نیست و کاملا جعلی است.این تصاویر جعلی بسیار زیاد هستند، فریب نخورید! تصویر زیر ساخته خود بنده (مدیر سایت) است که یک کره زمین را در یک بگ گراند سیاه پیست کردم:
 
 
 
 
خودتان نیز میتوانید با نرم افزار های مختلف تصاویر را کپی کرده سپس کنتراست یا تنظیمات دیگر را دستکاری کنید تا مشخص شود این تصویر جعلی است.
 
 
 
 
تصاویر ناسا از زمین در سال های مختلف با یکدیگر متفاوت است. این تصاویر از نظر رنگ قاره ها،رنگ اقیانوس ها،اندازه قاره ها، نوع ابر ها و بسیاری از موارد دیگر با یکدیگر تفاوت دارند. هرسال زمین رنگ خود را تغییر میدهد؟ تا اینجا دانستیم که هیچ تصویر حقیقی ای از زمین وجود ندارد. تمامی تصاویر سازمان های فضایی دستکاری شده و غیر واقعی هستند. به کلیپ های زیر دقت کنید:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Share this post

77 comments

اضافه کنید
 1. armin ۸ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۳۴ پاسخ دادن

  به به مبارکه سایت جدید
  اگه میتونید یه باکس درست کنید که پستا به ترتیب پربازدیدترین ها پربحث ترینا لیست بشن ده تا
  پر قدرت به افشاگریتون ادامه بدید موفق باشید

  • flatearther ۱۳ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۹ پاسخ دادن

   سلام بر شما
   بنده قبلا این سایت هارا بررسی کرده بودم.
   باید بگویم که خیر دلایل تخت بودن زمین رد نشدند چرا که تنها نکاتی که در آن لینک ها به آن اشاره شده عبارت اند از:
   ۱- زمین تخت گرایان میگویند تصاویر زمین جعلی هستند اما تصاویر زمین جعلی نیستند.
   ۲-زمین تخت گرایان میگویند بالن ها در ارتفاعات بالا افق را صاف میبینند اما اینطور نیست.
   ۳-گالیله،ماژلان،ارسطو،اراتستن و….
   ۴-…
   به خصوص حرف های ویساس که تنها نشان داد او از زمین تخت چیزی نمیداند.
   اینها نه تنها دلایل تخت بودن زمین را نقض نمیکنند، بلکه چیزی را نیز درباره کرویت زمین به اثبات نمی رسانند.
   میتوانید به تاریخچه کامل زمین تخت مراجعه کنید:
   http://flatearthfarsi.blog.ir/1395/11/19/%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE%DA%86%D9%87-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C

   موفق و سربلند باشید

   • امیر ۱۳ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۰۷ پاسخ دادن

    تاریخ زمین تخت رو قبلا خوندم. هر چی قدیمی بهش اعنقاد داشنه باشن باید درست باشه؟؟؟!!!!! (مثال:اکثر تمدن های قدیمی به وجود چندین خدا اعتقاد داشتن پس نتیجه میگیریم چند خدا وجود داره!!!!!!!!!)

    این از اعنقدات غلط قدیمی ها

    https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D8%AA%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA_%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%D9%85%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84

    مورد ششم این لیست هم اشتباه متداول شما و امثال شما

    https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D8%B9%D9%84%D9%85

    در مورد ویساس:جالبه که هر وقت کسی تو وبلاگتون ازتون منبع “معتبر” خواسته لینک یه سری ویدئو تو یوتیوب از آدمای غیر معتبر گذاشتید که اکثرا حتی هزار نفر هم ویدئو رو ندیدن حالا دارید به یه کانال علمی با بیش از یه میلیارد بازدید میگید غیر معتبر!!!!!(البته صحت علمی یه ویدئو اعتبارشو تعین میکنه نه میزان بازدید ولی من که تو لینک های شما اعتباری ندیدم. حرفمو قبول ندری برو اون ویدئو ها رو به معلم فیزیک دبیرستانت نشون بده البته اگه دبیرستان رفته باشی)

    اگه باز هم میخواید همه رو به رشوه گرفتن از ناسا و فریماسون ها متهم کنید (حالا کاری ندارم سازمان های فضایی هند و روسیه و … هم کروی بودن زمین رو تائید کردن) بهتره بدونید تو سایت های ایرانی اسلامی چه لقبی بهتون دادن

    http://rasekhoon.net/article/show/209027/%D8%A7%D8%AD%D9%85%D9%82-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D9%82%D8%B1%D9%8621/

    • flatearther ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۳:۱۶ پاسخ دادن

     سلام مجدد خدمت شما
     بنده کاری با اعتقاد گذشتگان ندارم. به این دلیل گفتم تاریخچه زمین تخت را بخوانید تا پاسختان را بگیرید. چون لینک هایی که دادید در بیشترین و بهترین حالت خود، از ماژلان برای اثبات کرویت زمین استفاده کرده بودند درحالی که ما بارها به این گونه مسائل پاسخ دادیم.
     متن زیر را بخوانید-برگرفته شده از صد دلیل زمین تخت:
     مدل خورشید مرکزی و زمین کروی شبه علم است، نه علم!
     تفاوت‌های “علم” و “شبه علم” برخی از مهم‌ترین معیارها:
     🔵علم علاقمند به تغییر در صورت یافتن شواهد تازه است اما در شبه علم عقاید ثابت و بدون تغییر است
     🔴حرف ما زمین تخت گرایان نیز همین است ما میگوییم چیزی در علم وجود ندارد که صد در صد باشد بنابراین اصرار بیهوده کروی گرایان بر کروی بودن زمین و تغییر ندادن عقیدشان و تفکر نکردن اعتقاد آن هارا به شبه علم تبدیل میکند زیرا اعتقاد دارند کرویت زمین یکی از بدیهیات است که قابل نقض نیست.
     🔵در علم کوچکترین یافته ها به حساب می آیند اما در شبه علم تنها یافته های مورد علاقه گزینش میشوند
     🔴زمین تخت گرایان کوچکترین موارد را نیز برای محکم کردن ادعای خود به کار میبرند(البته موارد عقلی و علمی) اما کروی گرایان تنها به دنبال دلایل دلخواه و من درآوردی خودشان هستند و حتی مدرک و دلیل نیز جعل میکنند تا ادعای خود را ثابت کنند.
     🔵علم منتقدان را با آغوش باز میپذیرد (طبق اصول علمی) ولی شبه علم منتقدان را دسیسه گر و توطئه گر می داند
     🔴اکثر کروی گرایان مارا احمق، عقب افتاده،فراماسون،شیاد،توطئه گر و هزار چیز دیگر میدانند و خبری از با آغوش باز پذیرفتن وجود ندارد(دلیلش هم ارسال پیام های توهین و تهمت بسیار به ما است) و به ما توهین میکنند اما زمین تخت گرایان اینگونه نیستند.
     🔵در علم نتایج قابل رسیدگی و بازبینی چندباره هستند اما در شبه علم هیچ نتیجه تکرار شدنی وجود ندارد
     🔴اکثر دلایل زمین تخت گرایان قابل آزمایش و تکرار است اما این درباره کروی گرایان صدق نمیکند چون آن ها حرف های عجیب و غریبی میزنند که گاه انسان را به حیرت وا میدارد از جمله وجود چندین هزار ماهواره در مدار، چرخش زمین با سرعت چندین هزار مایل بر ساعت و امثال این ها که حتی قابل رصد و اندازه گیری هم نیستند.
     🔵علم ادعای مفید بودنش محدود است ولی شبه علم مدعی است همه جا سودمند است
     🔴ما زمین تخت گرایان اعتقاد داریم همه چیز در علم درست و صحیح نیست و اشتباهاتی نیز وجود دارد و علم در همه جا مفید نیست مواردی مانند دارو های کشنده، اسپری هوا، امواج مرگبار و… اما علم گرایان یا همان کروی گرایان مارا متوهم خوانده و علم را در همه جا سودمند میدانند و میگویند: شما توهم توطئه دارید.
     🔵در علم اندازه گیری ها دقیق است ولی در شبه علم همه چیز تقریبی است
     🔴بله زمین ثابت و استوار است و همه چیز را میتوان دقیق به دست آورد اما در جهانی که کروی گرایان به آن معتقد هستند همه چیز با سرعت سرسام آوری در حال حرکت در یک فضای خلا است و از نظم و اندازه گیری دقیق خبری نیست.
     🔵علم بر پایه آزمایشهای قابل تکرار است ولی شبه علم بر اساس شهادت افراد است
     🔴زمین تخت گرایان آزمایشات بسیاری برای اثبات ادعای خود انجام داده اند که قابل تکرار است اما کروی گرایان تنها حرف خودشان را میزنند مانند: من ماهواره را دیده ام، من انحنا زمین را دیده ام، عکس زمین را دیده ام پس کروی است و…. این ادعا ها در حالی که کاملا پوچ و بیهوده هستند حتی قابل آزمایش و تکرار هم نیستند.
     🔵اساس علم بر پایه تحقیق اما شبه علم، تبلیغ است
     هر شخصی اگر تعصب علمی خود را کنار بگذارد و کمی تحقیق کند متوجه این خواهد شد که زمین تخت بسیار منطقی تر از زمین کروی است چون در همه جا کرویت زمین تبلیغ میشود و این از کودکی به عنوان یک حقیقت به کودکان آموزش داده میشود نه یک فرضیه مانند فرضیاتی دیگر و اساس کار آن ها دروغ گویی است.
     آن ها از کودکی کرویت زمین را به شما تلقین کردند و البته همچنان نیز میکنند.
     🔵مطالب علمی ابتدا در ژورنالها و مجامع تخصصی بحث میشوند ولی در شبه علم همان اول سر از رسانه های عمومی در می آورند
     🔴با توجه به موارد بالا آن ها حقیقت را سرکوب میکنند اما اولین بار زمین موضوع زمین تخت با تشکیل انجمن هایی در سراسر جهان و نوشتن کتاب آغاز شد و فقط به رسانه های عمومی ختم نشد چون زمین تخت شبه علم نیست و یک موضوع علمی است پس تعصب را کنار گذاشته سخنان متعصبان کروی گرا را باور نکنید و به تحقیق و مطالعه با فکر باز و بدون تعصب ادامه دهید.
     در نتیجه اعتقاد و ادعای کروی گرایان تنها و تنها شبه علمی است که نه قابل آزمایش، نه قابل تکرار، نه قابل اندازه گیری و نه قابل مشاهده است.

     یکی از دلایل معتبر ویساس را نام ببرید؟ ویدیو ویساس قبلا توسط زمین تخت گرایان پاسخ داده شده و از نظر علمی کوچکترین اعتباری ندارد. مهم نیست چه لقبی به ما دادند. اگر در ۵۰ سال پیش کسی به مردم میگفت که روزی گوشی های هوشمند با قابلیت های بسیار زیاد و فراتر تصور مردم ساخته میشدند، قطعا مردم آن شخص را احمق خطاب میکردند.
     اینکه دیگران زمین تخت گرایان را احمق خطاب میکنند نشان از این دارد که آن دوستان هیچ دلیل علمی ای برای حرف خود ندارند.
     موفق و سربلند باشید

     • امیر خسروی ۷ مهر, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۱۴

      سلام

      چرا همش نقض هم حرف میزنین؟؟
      اگه به جعل باشه از کجا معلوم شما ها جعل و نشر نمیکنین؟؟
      اگه بخوای کروی بودن زمین و رد کنی باید بیشتر قوانین فیزیکی رو رد کنی؛تو به گرانش باور داری؟سیب درختا دهات شما عشقی میفتن زمین؟یا مثلا زمین چون تخته میفته؟خب زمین تخت باید یه گرانشی داشته باشه تا بیفته.طبق کدوم معادله فیزیکی سطح صاف گرانش داره؟
      اگه بخوای ثابت علمی به این بزرگی رو رد کنی باید کل اصول علمی و به چالش بکشی.
      اگه این کار رو کردی خوشحال باش بشریت رو ۳۰۰۰سال به عقب برگردوندی.
      زمین تخت گرا ها اگه دلیلی منوط به رد دلایل کروی گرا ها داشتن میتونن حرف بزنن.
      یه ازمایش ساده برات دارم برو جنوب لب دریا بشین منتظر کشتی بمون.ببین کشتی چطوری بهت نزدیک میشه قوسی یا یهویی؟؟؟
      همیشه درک مباحث جدید برا بعضی ها سخته.بنظرت تو دختری یا پسر؟
      کی گفته این یه ثابته که تو دختر باشی یا پسر؟
      از فردا یه سایت بزنیم که دختر پسر است,پسر دختر!!!
      میخوای اثبات کنی که عکس پسرا جعلی و شبه علمه؟
      افرین بهت امیدوارم

 2. امیر ۱۴ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۴ پاسخ دادن

  ۱.شما لیست شبه علم رو خوندید؟ مورد دهم تخت گرا ها هستن (البته که بقیه ی گروه ها هم مثل شما خودشون رو افشاگر میدونن نه شبه علمی)
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_topics_characterized_as_pseudoscience
  ۲.در علم چیزی ثابت نیست….الان این شد دلیل که زمین تخته منطقیه؟؟؟(مغلطه ی توسل به جهل)
  ۳.جعل مدرک……کاملا برعکس.شما حتی از شایعه هم برای اثبات ادعا هاتون استفاده میکنید مثل ساخته شدن فیلم فرود بر ماه توسط استنلی کوبریک که یه شایعه ی قدیمیه
  http://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news/stanley-kubrick-daughter-vivian-kubrick-apollo-11-moon-landing-conspiracy-theory-a7122186.html
  ۴.توهین و اتهام……باز هم کاملا برعکس.کلا تو سایتتون مقاله ای نیست که زمین کروی رو به فریماسونری ربط نداده باشه
  ۵.قابل اندازه گیری نبودن……سرعت حرکت زمین با فرمول های ریاضی و فیزیکی محاسبه میشه و دلایل تخت گرا ها رو حتی یه معلم فیزیک دبیرستان هم میتونه رد کنه.حرف منو که مطمئنا قبول ندارید خب برید دلایلتونو به یه معلم فیزیک نشون بدید….
  ۶.علم مفید نیست!…..عوارش جانبی دارو ها چه ارتباطی داره به زمین کروی؟؟؟؟؟ شما هر وقت تونستید دارو ی بدون عارضه درست کنید این حرفو بزنید (مغلطه ی بی ربطی)
  ۷.زمین ثابت و استوار هست……..لابد زلزله هم توطئه فریماسون هاست (اتفاقا برای اینم یه شایعه هست به اسم پروژه هارپ)
  ۸.زمین تخت گرا ها آزمایش های زیادی انجام دادند…….مثل این که برن وسط کویر صاف از خودشون عکس بگیرن و پیش خودشون فکر کنن کل زمین اینطوریه؟ یا عکس گرفته شده از یه بالن که حداکثر میتونه ۱۶ کیلومتر ارتفاع بگیره میشه دلیل تخت بودن زمین؟؟ اگه از یه سانتی متری هندونه ازش عکس بگیری صاف به نظر میاد یا بیضی وار؟؟؟؟؟
  ۹.کروی گرا ها ادعا میکنن زمین رو دیدن اما دروغ میگن…… تا به حال اسم انوشه انصاری به گوشت خورده؟؟؟ لابد اونم از فریماسون ها پول گرفته
  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%D9%87_%D8%A7%D9%86%D8%B5%D8%A7%D8%B1%DB%8C
  ۱۰.از بچگی بهمون گفتن زمین گرده پس ما متعصبیم……از بچگی بهمون گفتن ما با مغزمون فکر میکنیم نه با قلبمون در حالی که خیلی از مردم قدیم اعتقاد داشتن قلب مرکز احساس و تعقله.الان این یعنی پزشکی مدرن ما رو فریب داده؟ هنوزم کسایی هستن که همین ادعا رو میکنن دلایلشون هم شبیه شماست با یه سرچ ساده هم میتونید پیدا شون کنید
  ۱۱.ژورنال و انجمن…….بازم با یه جستجوی ساده تو اینترنت میتونید ببینید اکثر گروه های شبه علمی انجمن و کتاب دارن.تا به حال کلی در مورد موجودات فضایی کتاب نوشته شده پس با استدلال شما وجود موجود فضایی باید منطقی باشه.
  ۱۲.دلایل ویساس منطقی نیست…..برای بار هزارم زمانی که نیازه تا بفهمیم ویدئو های تخت گرا ها تو یوتیوب معتبرن یا نه فقط و فقط فاصله ی زمانی نشون دادن اونا به یه معلم فیزیک دبیرستان و دیدن واکنششه.
  ۱۳.من نمیگم احمق خطاب کردن بقیه منطقیه.اون لینکو برای این گذاشتم تا بدونید نظر سایت های مذهبی در مورد ادعا های شما چیه چون شما پیش خودتون فکر میکنید فقط فریماسون ها مخلف شمان.

  • flatearther ۱۵ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۶ پاسخ دادن

   سلام مجدد
   خب مورد دهم تخت گرایان باشند مگر به حرف گربه سیاه باران می آید؟ یک عده میگویند ما شبه علم هستیم خب بگذارید بگویند چیزی از ما کم نمیشود. این که در علم چیزی ثابت نیست دلیل زمین تخت نیست بلکه این را به ما میرساند که هر فرضیه دوره ای دارد و وقتی نقض شد، نمیتواند ادامه پیدا کند. در زمانی مردم فکر میکردند خلق الساعه حقیقت دارد اما بعد ها مشخص شد چنین چیزی هرگز حقیقت نداشته است. علم تغییر میکند. استنلی کوبریک قبل از ساخته شدن پروژه سفر به ماه با مدیران و مشاوران ناسا دیدار کرده بود و با آن ها برنامه ساخت پروژه آپولو را ریخته بود. دلایل نقض پروژه آپولو بسیار زیاد هستند. ما با سند و مدرک حرف میزنیم. خودتان هم میتوانید تحقیق کنید. وقتی به اصطلاح دانشمندان زمین کروی همگی یهودی و فریماسون بودند و دین خورشید پرستی را رواج میدادند نمیشود به همین سادگی ها زمین کروی را پاک دانست. شما اصلا میدانید فرمول های فیزیک و ریاضی چه هستند؟ خب اگر نگران فیزیک هستید میتوانیم به آزمایشات سرنوشت ساز در فیزیک مراجعه کنیم و ببینیم معروفترین فیزیک دانان قرن ۱۹ و ۲۰ چه نظری در باره حرکت زمین دارند:
   🔵نظرات منجمان،فیزیک دانان و نویسندگان علمی درباره نتایج آزمایش مایکلسون مورلی:

   🔶”فقط یک جایگزین وجود داشت;سرعت واقعی زمین در فضا که ممکن است برابر با صفر باشد.” منجم و فیزیک دان Arthur Eddington (منبع:The Nature of the Physical World, 1929, pp. 11, 8)

   🔶”نتایج آزمایش مایکلسون مورلی غیر قابل باور بود..تنها یک نتیجه وجود داشت و آن هم ثابت بودن زمین بود.”
   فیزیک دان Bernard Jaffe (منبع: Michelson and the Speed of Light, 1960, p. 76)

   🔶”بنابراین شکست مایکلسون مورلی در مشاهده سرعت نور با سرعت های مختلف در زمان های مختلف سال نشان می دهد که زمین باید ثابت و بی حرکت باشد! گالیله به ما گفت که زمین نمیتواند در مرکز جهان باشد، پس چرا باید در فضا بی حرکت باشد؟”
   فیزیک دان Adolph Baker (منبع: Modern Physics & Antiphysics, pp. 53-54)

   🔶”ساده ترین توضیح این بود که زمین در اتر ثابت است و همه چیز به دور زمین چرخش میکند.”
   فیزیک دان James Coleman (منبع:Relativity for the Layman, p. 37)

   🔶”آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان را با یک جایگزین و نتیجه شرم آور مواجه کرد. از یک طرف آنها می توانستند نظریه اتر که بسیاری از چیزهایی که در مورد الکتریسیته، مغناطیس، و نور توضیح داده بود را دور بریزند و یا اتر را نگه داشته و کوپرنیک و حرکت زمین را فراموش کنند. برای بسیاری از فیزیکدانان باور ثابت بودن زمین آسان تر از این بود که باور داشته باشند امواج نور و امواج الکترومغناطیسی بدون یک محیط که حفظشان کند وجود داشته باشند .این یک معضل جدی است! آزمایشات دیگری نیز توسط مایکلسون و دیگران انجام شد که سرعت زمین در فضا را برابر با صفر محاسبه کرد.”
   Lincoln Barnett (منبع: The Universe and Dr. Einstein, p. 44)

   🔶”چه اتفاقی افتاد زمانی که این آزمایش در ۱۸۸۷ انجام شد؟ هرگز و هرگز تغییری در الگوی تداخل دیده نشد! هیچ تغییری! معنی و مفهوم این چیست؟ این یک آزمایش بود که برای اندازه گیری سرعت حرکت زمین در اتر انجام شده بود. این آزمایش میتوانست حرکت زمین به دور خورشید را نشان دهد اما نشان نداد! پس نتیجه آزمایش مایکلسون مورلی چه بود؟ نتیجه این بود که زمین حرکت نمیکند.”
   فیزیک دان Richard Wolfson (منبع:The Teaching Company, episode taught by Professor Richard Wolfson of Middlebury College)

   🔶”نتایج آزمایش مایکلسون مورلی دانشمندان و علم را با یک انتخاب بد مواجه کرد! دور انداختن اتر که الکتریسیته، مغناطیس، و نور را توضیح میداد یا قبول اینکه زمین ثابت است”
   Ronald Clark (منبع: Einstein: The Life and Times, 1984, p. 57)

   🔶”مشکلی که علم با آن مواجه شده است قابل توجه است. به نظر میرسد که سه گزینه وجود دارد که یکی از آن ها این است که قبول کنیم زمین ثابت است و کوپرنیک اشتباه کرد” James W. Fulbright (منبع: Ibid., pp. 109-110, emphasis added. In the opposite vein, senator James W. Fulbright once remarked: “We must
   care to think about the unthinkable things, because when things become unthinkable, thinking stops and action
   becomes mindless.)

   و در آخر خود مایکلسون:

   🔷”این نتیجه بطور مستقیم در تضاد با توضیح و پیش فرض حرکت زمین بود.”
   فیزیک دان آلبرت مایکلسون(منبع: The Relative Motion of the Earth and the Luminiferous Ether,” American Journal of
   Science, Vol. 22, August 1881, p. 125)

   بنابراین علم نمیتواند ثابت کند که زمین به دور خورشید در حرکت است( یا اثبات کند که زمین حرکت میکند )
   علم به هیچ روشی نمیتواند حرکت زمین را به اثبات برساند و این توسط انیشتین نیز بیان شده:

   “هیچ آزمایشی نمیتواند حرکت زمین را به اثبات برساند”
   physics today vol 35 . NO 8. P 45-47

   خب دیدیم که حتی معروفترین فیزیکدانان نیز نمیتوانستند حرکت زمین را به اثبات برسانند آنوقت معلم فیزیک شما میتواند؟ نکند میخواهید به اثر کوریولیس متوسل شوید یا اینکه شب و روز را بهانه کنید؟ دارو های گیاهی که در طب سنتی استفاده میشود اکثرا بدون عوارض و مشکل هستند. (خودتان میتوانید درباره آن ها تحقیق کنید) حتی از دارو های شیمیایی نیز بهترند.
   تجارت دارو های شیمیایی و ساخت بیماری و سیستم های الکترونیکی با امواج مضر نمونه هایی از جنایت های به ظاهر علم پرستان است. علت زلزله حرکت صفحات داخلی زمین و گسل ها و خروج گاز از زمین است و هیچ ربطی به ثابت یا متحرک بودن زمین ندارد.
   اگر دنبال آزمایش علمی زمین تخت میگردید میتوانید به اصلی ترین و مهم ترین آزمایش در این مورد مراجعه کنید.
   آزمایش لیزر انجام شده توسط تیم دکتر زاک:
   http://flatearthfarsi.com/?page_id=3434

   چرا وقتی درباره میزان دیده شدن انحنا زمین در ارتفاعات چیزی نمیدانید، شروع به صحبت کردن از آن میکنید؟ معمولا بالن های هلیوم تا ارتفاع ۳۶ کیلومتری تا ۴۰ کیلومتری بالا میروند و تصاویر تهیه شده در این ارتفاعات زمین را صاف نشان میدهد. با استفاده از هندسه و ریاضیات کره، میتوان فهمید که در این ارتفاع، انحنا زمین باید قابل مشاهده باشد اما قابل مشاهده نیست.
   از هنداونه عکس بگیرید و نشان دهید.
   خانم انوشه انصاری به مکانی در آی اس اس رفتند که خود آنجا به کل زیر سوال است و مشخص است که به تمامی دلایل زیر، ایشان درحال دروغ گفتن هستند:
   http://flatearthfarsi.com/?p=550

   از کودکی مجموعه ای از اطلاعات غلط و درست را به ذهن شما تزریق کردند و البته همه آن ها را درست میدانستند و به شما نیز گفتند درست است. اما هر چیزی که به شما گفتند درست نیست. پس اگر کتاب را به شبه علم ربط میدهید، بنابراین کتبی که درباره کرویت زمین نوشته شده میتوانند به عنوان شبه علم ترین کتب تاریخ برگزیده شوند چرا که شما معتقدید:
   زمین بزرگتر از آن نیست که انحنا را ببینیم.
   حرکت زمین را احساس نمیکنم و قابل اندازه گیری نیز نمی باشد.

   کل مدل کروی بر پایه انحنا و حرکت زمین ساخته شده و اگر این دو را در زندگی نمیتوانید اثبات،احساس و یا بطور علمی و عقلی درک کنید، پس شما به یک شبه علم باور دارید چرا که شبه علم است که میگوید فلان چیز وجود دارد و خیلی ها دیده اند اما برای ما قابل مشاهده نمی باشد.
   مثل دیده شدن مکان فرود آپولو توسط مدارگرد ژاپنی که دروغی بیش نبوده و یک ادعای شبه علمی است.
   یک معلم فیزیک دبیرستان چه کار میتواند بکند؟ این شخص از کودکی آموخته هایی در ذهنش دارد و فکر میکند آن آموخته ها درست است و هرگز زمین تخت را جدی نمیگیرد چرا که اصلا فکرش را نمیکند که زمین تخت یک حقیقت باشد. در نتیجه بحث با چنین افرادی نتیجه خوبی نخواهد داشت چرا که در انتهای بحث شروع به توهین،فحاشی و تهمت زدن میکنند.
   خیلی از سایت های مذهبی به دلیل اینکه نمیدانند اصل زمین تخت بر چه اساس است و چگونه است، با ما مخالفت میکنند.
   موفق باشید

 3. امیر ۱۵ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۵۲ پاسخ دادن

  ۱.یک عده میگویند ما شبه علم هستیم……..احیانا این یک عده معتبر ترین دانشنامه های اینترنتی هستن
  ۲.استنلی کوبریک طرح آپولو رو ریخته بود……بازم که حرف بی منبع.منبع رد شایعه تو معتبر ترین سایت بررسی شایعات اینترنتی
  http://www.snopes.com/false-stanley-kubrick-faked-moon-landings/
  ۳.دانشمندان کره ی زمین همگی یهودی هستند……منبع؟؟؟؟؟؟ شما از تک تک دانشمندا آمار گرفتید که همچین حرفی میزنید؟؟؟؟ حتی در صورت درست بودن مغلطه ی نقد شخص به جای نقد ادعاست.مگه یهودی بودن جرمه؟؟؟؟؟
  ۴.ما با منبع حرف میزنیم…….منابعتون معتبر نیست! الان من میتونم کلی فیلم و کتاب در مورد موجودات فضایی بهتون معرفی کنم…که البته هیچ کدوم معتبر نیستن
  ۵.آزمایش مایکلسون-مورلی………اصلا هیچ ارتباطی به تخت بودن زمین نداره
  ۶.نظرات منجمان،فیزیک دانان…… انواع اقسام مغلطه های تفسیر به رای- نقل قول ناقص-توریه-نقل قول گزینشی و…. اسامی تمام افراد توی متن رو سرچ کردم…اصلا هیچ کدوم تخت گرا نیستن
  ۷.معلم فیزیک شما نمیتواند زمین کروی را اثبات کند……اولا من گفتم معلم فیزیک خودتون نه من…..دوما اگه ازش بپرسید متوجه میشید چطوری…….سوما حتی اگه فرض کنیم اصلا از مغلطه هایی که تو مورد ششم نوشتم استفاده نکردید و تمام اون افراد “واقعا” تخت گرا هستن باز هم مغلطه ی نقل قول گزینشی محسوب میشه چون نظر شخسی شش نفر نظر تمام دانشمند ها نیست
  ۷.دارو های طب سنتی بدون عارضه هستند……..تا حالا اسم عنبر نسارا رو شنیدید؟؟؟؟؟
  ۸.علت زلزله…….من نگفتم زلزله یعنی زمین کرویه شما ادعا کردی زمین ثابته منم زلزله رو مثال نقض آوردم
  ۹.ارتفاع ۳۶ تا ۴۰ کیلومتری بالن……..رکورد جهانی ارتفاع بالن ۱۶.۸ کیلومتره یعنی همون عددی که من نوشتم
  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D9%84%D9%88%D9%86
  ۱۰.از هندوانه عکس بگیرید……. من عکس بگیرم بزارم باز یا میگی فریماسون ها و ناسا با تجهیزات پیشرفته فتوشاپش کردن یا اون اپسیلون انحنایی رو هم که تو عکس می افته به بهانه لنز دوربین نادیده میگیری برو خودت عکس بگیر
  ۱۱.انوشه انصاری دروغ میگه……..انوشه انصاری که مسلمانه چی شد تو که قبلا فقط یهودی ها و فریماسون ها رو به فریب متهم میکردی حالا مسلمان ها و ایرانی ها هم اضافه شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۱۲.الان من اینجا دقیقا با کلمات و استدلال های شما بهتون خیلی “منطقی” اثبات میکنم قلب مرکز احساس و تعقله نه مغز
  فرضیه ی تفکر با مغز کلا بر پایه ی طب مدرنه که خیلی مضره.اکثر دکتر ها یهودی هستند و اصلا امکان نداره با آزمایش اثبات کرد ما با مغز فکر میکنیم نه قلب…..خیلی از دانشمند ها و تمدن ها در قدیم اعتقاد داشتن قلب مرکز منطقه مثل ارسطو…..فریماسون ها ما رو از بچگی با آموزش طوری متعصب کردن که فکر کنیم مغز مرکز تفکره در حالی که این اصلا با آزمایش ثابت نشده….اثبات این حرف هم اینکه وقتی احساساتی میشیم قلبون سریع میتپه و احساسی تو مغزمون نداریم(الان کجای این منطقیه آخه؟)

  • flatearther ۱۵ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۵۱ پاسخ دادن

   سلام مجدد
   معتبرترین دانشنامه های اینترنتی هیچ اعتباری از این نظر ندارند که بگویند چه چیزی شبه علم است و چه چیزی نیست. خب مشخص است که آن ها زمین تخت را تایید نمیکنند. وقتی این دانشنامه ها هنوز هم از دلیل چند هزار ساله ارسطو مبنی بر به زیر انحنا رفتن کشتی ها در دریا استفاده میکنند نمیتوان به چنین دانشنامه هایی امیدوار بود که حرف حق را بزنند چون اصلا علمی نیستند چرا که یکبار هم آزمایش علمی ای در ساحل انجام نداده اند تا ببینند چگونه این دلیل نقض میشود.
   وقتی منبع دروغ بگوید چه فایده ای دارد؟ یک مصاحبه و افشاگری جعلی از کوبریک منتشر شد که من هم آن را قبول ندارم اما طبق تصویر زیر:
   http://s9.picofile.com/file/8299791134/photo_2017_06_28_13_58_15.jpg
   استنلی کوبریک با ناسا دیدار داشته و در ساخت آپولو با ناسا همکاری کرده است. اگر تاریخچه زمین تخت را خوانده بودید(که ادعاد دارید خواندید)، متوجه حرف من میشدید. میتوانید برای اطلاعات بیشتر به کتاب freemasonry and the birth of modern science و همچنین کتاب معروف Isaac Newton’s Freemasonry مراجعه کنید تا برای شما روشن شود که چه کسی فریماسون است و چه کسی نیست. این کتب با مدرک و دلیل معتبر حرف میزنند.
   یهودی بودن جرم نیست اما فریماسون یهودی بودن جرم است.
   منابعی که به آن ها مراجعه میکنید معتبر نیستند چرا که همه آن ها از شبه علم استفاده میکنند. موجودات فرازمینی خودشان زیر سوال هستند و یکی از شبه علم های وابسته به مدل کروی هستند. بنده کی و کجا گفتم آزمایش مایکلسون مورلی ربطی به تخت بودن زمین دارد؟ اگر گفتم لطفا نشان دهید. آزمایش مایکلسون مورلی اثبات میکند زمین ثابت است و حرکتی ندارد و این نیز در رابطه با زمین تخت است چرا که زمین تخت حرکتی ندارد و ما نیز همین را گفتیم اما هرگز نگفتیم آزمایش مایکلسون مورلی اثبات میکند زمین تخت است.
   این آزمایش اثبات میکند زمین بی حرکت است. مغلطه را که شما مدام در نوشته هایتان تکرار میکنید. بنده نام معروفترین افراد را آوردم. کجای این نقل قول ها مغلطه است؟ درضمن مگر من گفتم که این افراد تخت گرا هستند؟ لطفا دروغ در دهان بنده نگذارید! کی و کجا گفتم که این افراد تخت گرا هستند؟ این افراد فیزیک دانانی هستند که اعتراف کرده اند که زمین ثابت است. این هیچ ربطی به تخت گرا بودن این افراد ندارد.
   معلم فیزیک بنده؟ دوست عزیز بنده بچه مدرسه ای نیستم. بهتر است شما از معلم فیزیک خودتان درخواست کنید. تمامی دانشمندان مطرح فیزیک و نجوم معتقدند که آزمایش مایکلسون مورلی هیچ اثری از حرکت زمین را ثبت نکرد و اثبات کرد زمین بی حرکت است. این تنها نظر آن چند نفر نیست بلکه نظر همه فیزیک دانان مرتبط است و من نظر معروفترین هارا برای شما آوردم که معروفترین آن انیشتین بود.
   بله شنیدم و مشکلی با چنین چیزی نمیبینم. (البته خود من هرگز حاضر به استفاده از چنین چیزی نیستم) اما با این حال از دارو های شیمیایی با عوارض بسیار خطرناک بهتر است. چرا که چنین دارو هایی در حالی که سرماخوردگی و … را درمان میکنند اما به کبد،کلیه و دیگر اعضا بدن آسیب میزنند.
   زمین ثابت یعنی زمین در یک فضای بزرگ خلا یا غیر خلا درحال حرکت نمی باشد. زلزله مربوط به داخل زمین است و زمین ثابت به معنای این نیست که زمین جنبشی بر روی خود ندارد. زلزله مثال نقض نمی باشد.
   دوست عزیز، به قول دوستان این دیگه آخرشه. شما هنوز فرق بین بالن هوای گرم را با High-altitude balloon نمیدانید؟ High-altitude balloon یا بالن ارتفاع بلند بالن های هلیومی ای هستند که در بهترین حالت تا ۴۰ کیلومتر میرسند. کمی علم خودتان را بالا ببرید.
   بهانه نیاورید. تصویری که ادعا دارید را بگیرید. انوشه انصاری مسلمان نیست و مانند فیروز نادری دینی را قبول ندارد. درضمن مگر همه چیز به دین افراد مربوط است؟ فضانوردانی در ایستگاه فضایی نمایش نماز میدهند آیا باید قبول کنیم آن ها در حقیقت در فضا هستند؟ درضمن لینکی که فرستادم را مطالعه کنید بصورت کاملا منطقی وجود اتاقک ایستگاه فضایی و فضانوردان در فضا را به کل رد و نقض میکند.
   آفرین همین را برای جوامع علمی بفرستید قطعا نوبل را می برید.
   تا وقتی بدون تعصب نگاه نکنید و مطالب را نخوانید، بحث و گفتگو با شما فایده ای ندارد. درضمن در یک بحث علمی خوشمزگی را کنار بگذارید و جدی و علمی بحث کنید تا حداقل دیگران شما را مسخره نکنند و شخصیتتان خرد نشود.
   موفق باشید

 4. امیر ۱۵ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۳ پاسخ دادن

  ۱.اعتبار ویکیپدیا…….ویکیپدیا هیچ اعتباری نداره ولی سایت شما که چیزی جز ترجمه ی مطالب چند تا سایت غیر معتبر و زرد خارجی توش نیست معتبره؟؟؟؟
  ۲.عکس استنلی کوبریک…..عکس اصلی رو با یه reverse image search ساده با دو تا کلیک پیدا کردم.دیدار مربوط به فیلم ادیسه ی فضایی بوده نه سفر به ماه
  این از عکس اصلی
  https://cinephiliabeyond.org/wp-content/uploads/2015/04/SN6hv8O-1050×765.jpg
  این از ماجرای عکس
  https://en.wikipedia.org/wiki/Moon_landing_conspiracy_theories#Alleged_Stanley_Kubrick_involvement
  ۳.یه پارانوید اصلا در حدی نیست که تعین کنه چی جرمه چی جرم نیست
  ۴.شما برای اطلاعات بیشتر به کتاب ارابه ی خدایان مراجعه کن تا بفهمی موجودات فضایی وجود دارن.(اعتبارش در حد منابع شماست یعنی در حد صفر)
  ۵. کی گفته آزمایش مایکلسون-مورلی یعنی زمین ثابته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ طبق نتایج این آزمایش تنها در صورتی زمین ثابته که اتر وجود داشته باشه.آیا اتر وجود داره؟؟؟
  ۶.من نام معروفترین افراد را آوردم……هیچ کدوم معروف نیستن و از بین اینا لینکلن بارنت حتی دانشمند هم نیست…و اگه تعریف مغلطه هایی رو که من نوشتم رو مطالعه کنید متوجه اشتباهتون میشید.
  ۷.معلم فیزیک بنده……فقط خواستم بدونم نمره ی فیزیکتون چند بوده که ظاهرا حتی مدرک تحصیلی درست و حسابی هم ندارید (اگه دارید بزارید تا لااقل پشتوانه ی اعتبار سایتتون بشه!)
  ۸.تمام دانشمندان مطرح فیزیک معتقدند……از تمام دانشمندان فیزیک شما فقط شش تا نقل قول ناقص و خارج متن از شش تا دانشمند گمنام آوردید که بینشون لینکلن بارنت حتی دانشمند هم نیست……..
  ۹.نباید هم کسایی مثل شما با عنبر نسارا مشکل داشته باشن
  ۱۰.زمین ثابت یعنی …..در این مورد من انتظار داشتم شما وجود قاره ها رو هم قبول نداشته باشید چون قدیمی ها اصلا از قاره های دیگه خبر نداشتن.از کجا معلوم که کل زمین یه تکه نباشه؟؟؟مگه میشه وجود قاره های دیگه رو با آزمایش ثابت کرد؟؟
  ۱۱.بالن هوای گرم……شما تو متنتون نوشته بودید بالن من هم عدد مربوط به بالن رو نوشتم
  ۱۲.در بیوگرفی انوشه انصاری نوشته شده که مسلمانه.چرا تهمت میزنید؟؟؟؟؟؟؟
  ۱۳.اگه زمین تخت باعث نوبل گرفتن میشد که تا حالا B.O.B ده تا نوبل داشت
  ۱۴.بهتر نیست عوض اینکه من “خوشمزگی” رو کنار بزارم شما جنبه و ظرفیت خودتونو بالا ببرید تا هر چیزی تو اینترنت بهتون بر نخوره؟
  ۱۵.تا دیگران شما را مسخره نکنند….. بی شوخی این جالبترین متن تو اینترنت در مورد زمین تخته
  https://encyclopediadramatica.rs/Flat_Earth_Society

  • flatearther ۱۶ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۵۴ پاسخ دادن

   سلام مجدد
   اگر ویکی پدیا همه چیز شماست، پس شما باید قبول داشته باشید که خورشید مرکزی تنها یک تئوری است نه یک اصل مسلم و یک حقیقت:
   https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF_%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2%DB%8C

   بله من هم چنین چیزی را شنیدم و حال مهم این است که آرتور سی کلارک،استنلی کوبریک و صنعت انیمیشن سازی دیزنی با ناسا همکاری میکردند چرا که داستان ماهواره ها توسط سی کلارک،سفر های فضایی و داستان های تخیلی فضا و موجودات فضایی توسط دیزنی و سفر دروغین به ماه توسط کوبریک ساخته و مدیریت شده.
   پارانوید؟ شما دارای چه مدرک علمی و معتبری هستید که دیگران را به پاراتوید بودن متهم میکنید؟ این نظر شماست و البته یک توهین است درحالی که بنده به شما توهینی نکردم. شما با لحن عصبی و تعصب بسیار بالا صحبت میکنید و این کاملا مشخص است.
   بنده تمامی کتب فون دنیکن را خوانده ام و دریافتم که چیزی جز تفسیر به رای، دروغ و اشتباه در آن کتب وجود ندارد اما برای مثال کافیست شما کتاب زمین کروی نیست اثر دکتر سموئل روبوتهام را بخوانید تا به علمی بودن کتاب پی ببرید. استفاده از محاسبات دقیق یکی از ویژگی های این کتاب است.
   میتوانید ثابت کنید اتر وجود ندارد؟ تمامی نوشته ها،گفته ها و معادلات ماکسول بر اساس اتر ساخته شده است. آزمایش سایناک ثابت میکند اتر وجود دارد و نسبیت را نقض میکند. درضمن خود شخص انیشتین اعتراف کرد که هیچ آزمایشی نمیتواند حرکت زمین را به اثبات برساند.
   اصلا مهم نیست این افراد معروف باشند یا نباشند(لینکلن بارنت احتمالا به نقل از انیشتین کتاب نوشته است). مهم این است که همه میدانند که نتایج آزمایش مایکلسون مورلی چه بود. اینکه علم در بین یک دوراهی بزرگ و سرنوشت ساز قرار گرفت. ۱- انتخاب اتر و قبول ثابت بودن زمین ۲- نقض اتر و ادعای حرکت زمین
   مدرک تحصیلی را میشود خرید اما تجربه،علم،شعور،درک و… را نمیتوان خرید البته این به این معنا نیست که مدرک تحصیلی هیچ مزیت و فایده ای ندارد. ابتدا باید دانست که منظور شما از تحصیل چه می باشد. شما تحصیل را در دانشگاه و مدارس میدانید؟ اما حقیقت این است که تحصیل به معنای فراگیری علم به هر روش مناسبی است. خواندن کتب علمی،انجام محاسبات، انجام آزمایش و… مدرک صرفا یک تکه کاغذ است تا دیگران به شما احترام بگذارند. (البته باز هم منظورم این نیست که مدرک ارزشی ندارد)
   گمنام؟ پس بهتر است متن را دوباره بخوانید. اگر دنبال افراد مشهور تر از آنان میگردید به شما توصیه میکنم کتاب طرح بزرگ هاوکینگ (صفحه ۴۱-۴۲)،کتاب The Observational Approach to Cosmology نوشته ادوین هابل (صفحه ۴۰) و بسیاری دیگر مراجعه کنید.
   چقدر در این متن هایتان عنبر نسارا را تکرار میکنید. بنده که علاقه ای ندارم اما گویا شما علاقه شدیدی دارید که مدام نامش را تکرار میکنید. حتی قدیمی ترین نقشه ها(قبل از ادعای پرتاب ماهواره و ساخت ابتدایی ترین هواپیما ها) قاره آمریکا،آفریقا و حتی قطب جنوب دورتادور زمین را کشیده اند. گویا شما از نقشه های باستانی بی خبر هستید.
   بنده نوشتم بالن اما منظور من بالن هوای گرم نبود بلکه بالن ارتفاع زیاد بوده است. میتوانید اثبات کنید مسلمان است؟ زن های مسلمان معمولا آنقدر که ایشان راحت هستند، راحت نیستند. البته بنده به زندگی شخصی ایشان کاری ندارم این شمایید که مذهب و نوع اعتقاد ایشان را برای پیشبرد اهداف خودتان بهانه کرده اید وگرنه ما به زندگی شخصی و اعتقادات دیگران چه کار داریم؟
   منظورم از نوبل زمین تخت نبود بلکه این متن شما بود:
   “الان من اینجا دقیقا با کلمات و استدلال های شما بهتون خیلی “منطقی” اثبات میکنم قلب مرکز احساس و تعقله نه مغز
   فرضیه ی تفکر با مغز کلا بر پایه ی طب مدرنه که خیلی مضره.اکثر دکتر ها یهودی هستند و اصلا امکان نداره با آزمایش اثبات کرد ما با مغز فکر میکنیم نه قلب…..خیلی از دانشمند ها و تمدن ها در قدیم اعتقاد داشتن قلب مرکز منطقه مثل ارسطو…..فریماسون ها ما رو از بچگی با آموزش طوری متعصب کردن که فکر کنیم مغز مرکز تفکره در حالی که این اصلا با آزمایش ثابت نشده….اثبات این حرف هم اینکه وقتی احساساتی میشیم قلبون سریع میتپه و احساسی تو مغزمون نداریم”

   در یک بحث علمی خوشمزگی و دلقک بازی جایی ندارد. چشمان شما با تعصب بسته شده. چشمان خودتان را باز کنید (البته بعید میدانم)
   موفق باشید

 5. مجتبی ۱۵ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۴ پاسخ دادن

  با سلام
  رخداد پدید آمدن روز و شب و فصول و هم چنین دلیل بوجود آمدن قطبین و شفق قطبی ، استوا و وضعیت جوی مختص به آن را ، گرانش زمین و اینکه برای پرتاب موشک باید بصورت هذلولی شتاب بگیرند رو با فرضیه تخت بودن زمین اثبات کنید.
  خیلی ممنون

  • flatearther ۱۶ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۴ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   بنده توضیحات را بصورت خلاصه در اینجا مینویسم اما توضیحات اصلی را میتوانید از مقاله کامل زمین تخت دریافت کنید:
   http://yon.ir/zIWU4

   شب و روز در زمین تخت با حرکت خورشید بر فراز زمین در سه مدار استوا،راس السرطان و راس الجدی به وجود می آید.خورشید سفر خود را از مدار راس الجدی آغاز می کند. در انقلاب زمستانی سرعت خورشید سریعتر نسبت به زمان های دیگر است و در مدار بزرگتر در حرکت است و به دور زمین میچرخد. در سه ماه آینده، هر روز خورشید کمی مسیر و مدارش کوچکتر و از سرعتش کاسته میشود تا زمانی که در اعتدال بهاری خورشید مسیری مارپیچی از راس الجدی به استوا میگیرد. سپس برای سه ماه آینده، هر روز مدار خورشید کوچکتر و از سرعتش کاسته میشود تا زمان انقلاب تابستانی و زمانی که درحال حرکت در مدار راس السرطان است.
   هنگامی که خورشید به کوچکترین مدار خود میرسد سپس مسیری همانند قبل اما بطور برعکس در پی میگیرد و سفر خود را به مدار راس الجدی شروع میکند. برای سه ماه آینده، بار دیگر خورشید شروع به گسترده کردن مدار و افزایش سرعت خود تا زمان اعتدال پائیزی میکند و سپس خورشید به استوا بر میگردد.
   در سه ماه آینده خورشید مدارش را گسترده تر و سرعتش را تا زمان انقلاب زمستانی افزایش می دهد که آخرین و بزرگترین مدار و بیشترین سرعت را دارا است و همین چرخه دوباره تکرار و تکرار میشود.
   به دلیل کوچک بودن خورشید، وجود جو و موانع طبیعی و شکسته شدن نور خورشید، خورشید نمیتواند تمامی سطح زمین را روشن کند. اگر شما جو زمین را از مدل زمین تخت حذف کنید، خورشید در زاویه ۳۰ درجه از افق زمانی که مستقیما بالای ایران است در آمریکا قابل رویت خواهد بود.
   فصل ها نیز به همین شکل هستند که در بالا توضیح دادیم. مکان هایی که خورشید بصورت ۹۰ درجه به آن ها میتابد تابستان هستند و مکان هایی که خورشید بصورت مایل به آن ها میتابد فصل های زمستان و پاییز را تجربه میکنند و همینطور نزدیک به مدار تابستانی خورشید فصل بهار را تجربه میکنند.
   یکی از روش های تشخیص چرخش خورشید در سه مدار(که بزرگترین آن راس الجدی و کوچکترین آن راس السرطان است) تهیه الگویی از آنالما می باشد که به خوبی حرکت خورشید در سه مدار و جابجایی آن را نشان میدهد و میتوانیم هر روز در یک ساعت معین در طول یکسال با تصویر برداری از قرص خورشید تصویر آنالمای خورشید را تهیه کنیم.
   خورشید به دور قطب شمال درحال چرخش است. این بدین معناست که خورشید همیشه بصورت مایل به قطب شمال می تابد و هرگز در بالای سر یک ناظر که در قطب شمال است دیده نمیشود. علت پدیده آمدن قطب شمال این است. قطب جنوب نیز که زمین را احاطه کرده به همین شکل به وجود آمده است زیرا خورشید بصورت مایل به قطب جنوب می تابد( البته نه دقیقا مانند قطب شمال).
   استوا و مدار های نام برده شده بصورت یک مدار دایره ای شکل بر روی نقشه زمین مسطح نمایش داده میشوند. گرانشی در مدل زمین تخت وجود ندارد میتوانید به مقالات مرتبط مراجعه کنید:
   http://flatearthfarsi.com/?p=3028
   http://flatearthfarsi.com/?p=3033

   موشک ها در حقیقت مسیر هذلولی شکل به سمت اقیانوس را طی میکنند نه به سمت فضا چرا که موشکی به فضا فرستاده نمیشود. میتوانید برای اطلاعات بیشتر به لینک مقاله کامل که در ابتدای این متن قرار داده ایم مراجعه کنید
   موفق و سربلند باشید

 6. 21 ۲۸ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۰۲ پاسخ دادن

  سلام من یک بار نظری درباره چگونگی تشخیص تصاویر جعلی که از فضا برامون میفرستن براتون ارسال کردم ولی نمی دونم به دستتون رسیده یا نه.ممنون میشم اگر جواب بدید.این هم آدرس سایتی بود که تصاویر جدیدی از ناسا (توسط اسکات کلی)گذاشته بود.
  http://www.mashreghnews.ir/photo/750486

 7. اااا ۲ شهریور, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۰ پاسخ دادن

  سلام.
  آقا این زمین، تخت برای شما. شما فقط لطف کنین به من بگید لبه های پرتگاه زمین کجاشه؟ کدوم کشوره من میخوام از اونجا خودمو بندازم پایین. این حرفا چیه؟ اصلا ازکجا معلوم که شما خودتون ماسون نیستید میخواین با این کلک ها سر مردم شیره بمالید؟؟؟؟؟؟

  • flatearther ۳ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۴۷ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   زمین لبه ندارد. انتهای زمین قطب جنوب است اگر قصد سفر دارید میتوانید به قطب جنوب بروید.
   ما اثبات کردیم مدل خورشید مرکزی شدیدا تحت حمایت فریماسونری است و اگر شما مدعی هستید ما ماسون هستیم باید این را اثبات کنید
   موفق باشید

 8. سجاد ۱۱ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۱۷:۲۶ پاسخ دادن

  میخاستم بدونم خارج از گنبد اسمان آب هست یا فضای خالی ؟
  خورشید و ماه درون گنبد اسمان هستند یا خارج از آن ؟
  چطور میشه این همه سال ۸ میلیارد جمعیت را فریب داد و حتی تو کتب درسی هم این دروغ ها رو بنویسن هدف امریکا از این میلیاردها پولی که خرج ناسا میکنه چیه که فقط دروغ تحویل ما میده؟؟؟

  • flatearther ۱۱ مهر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۰۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   خارج از گنبد آسمان اتر وجود دارد. خورشید و ماه داخل گنبد هستند(زیر گنبد).
   با تلقین. تلقین قدرتمند ترین سلاح دروغگویان است.در مدارس به کودکان از سنین ابتدایی می آموزند که زمین یک کره است. سال هاست که اینگونه آموزش داده میشود و اکثر مردم چنین باور اشتباهی دارند. اکثر مردم نمیدانند چرا به کرویت زمین باور دارند و حتی دلایلی نیز برای آن ندارند اما چون به آن ها اینطور گفته شده و اطرافیانشان آن را تایید کرده اند، آن ها نیز پذیرفته اند.
   موفق باشید

 9. بهزاد ۱۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۰۶ پاسخ دادن

  دلایل زمین تخت گرایان برای حرفهای خودشون، مصداق بارز شبه علم، ریا و تقلب هست. همش یکسری دلایل جعلی و از اون بدتر، نتیجه گیری اشتباه از دلایل درست هست. هنوز دروغ بودن سفر انسان به ماه رو ثابت نکردن، صحبتشو با این جمله شروع میکنه که ما در مطلب قبلی دروغ بودن را ثابت کردیم. هر کسی که در دانشگاه چند واحد فیزیک خونده باشه متوجه میشه که زمین کروی هست یا تخت. یکی دو نفر هم که در سایت شما کامنت گذاشتن و دلایل شما رو به چالش کشیدن، که عمرا جوابشونو بدید. کلا یکی از ویژگی های طرفداران شبه علم وخرافات اینه ک جواب نمیدن، فقط سوال میپرسن؟ سوالات چرت!!! هیچوقتم گوششون بدهکار دلایل علمی نیست. اصلن نمیایستن که کسی جوابشونو بده، سریع موضوع صحبت رو عوض میکنن. اگر زمین تخت هست چرا این همه دانشجو فیزیک چیزی نمیگن. یعنی همه اونا گول خوردن و ناسا به همه پول داده برای دروغ گفتن. اصلا چرا باید زمین تخت باشه و ناسا بگه که کروی هست؟ مگه چه سودی براش داره. این توهم توطئه کی تموم میشه؟؟؟ یه دروغی گفته شده که زمین تخته، فکرشو نمیکردین که مجبور بشید برای اثبات این دروغ، صد تا دروغ دیگه هم بگید!!! فکرشم نمیکردید علم فیزیک این همه دلیل برای کروی بودن بیاره. حالا شما موندید و گیر دادن به همه دلایل اثبات کروی بودن زمین. گیر دادنهایی که گفتن، اگر کسی یک واحد فیزیک خونده باشه، همون اول متوجه میشه که با چه شیادانی روبرو هست (مثل قضیه شکست نور در جو که بدون هیچ پشتوانه ای اونو با آب و شکر مقایسه کردید). بماند که دلایل شما برای زمین تخت، بعضی هاش با هم تضاد هم دارند.دروغه دیگه. پیش خودتون گفتید کی حال داره بیاد همه رو بخونه، یه سری دروغ میگیم، تصویر فتوشاپی هم میزاریم، یه سری فرمول و تصویر پیچیده هم میزاریم، خب هر کی باشه گول میخوره. شبه علم و خرافات کارش همینه، جلب توجه عامه مردم با استفاده از ابهام گویی و پیجیده گویی. کلی درآمد داره براش. مثل خودت که از این سایتت کلی درآمد کسب کردی. اگر میومدی از همون اول میگفتی که زمین کروی است که سایتت بازدید نداشت. دروغ و شایعه همیشه برای بیسوادان جذاب و برای شیادان منبع درآمد بوده در طول تاریخ.

  • flatearther ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۵۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   این را اثبات کنید:
   “دلایل زمین تخت گرایان برای حرفهای خودشون، مصداق بارز شبه علم، ریا و تقلب هست”

   بنده میتوانم خلاف این را اثبات و البته اثبات کنم کروی باوران درحال دروغ پردازی هستند.

   “همش یکسری دلایل جعلی و از اون بدتر، نتیجه گیری اشتباه از دلایل درست هست”

   جعلی؟ وقتی چیزی به نفعتان نباشد آن را انکار میکنید.

   درباره ماموریت های آپولو مقاله زیر را بخوانید:

   http://flatearthfarsi.com/?p=4242

   در دروس دانشگاه و مدارس فرض بر این گذاشته شده که کرویت زمین اثبات شده و بنابراین هرکس در این سیستم آموزشی وارد شود قبول میکند که زمین کرویست. آیا این اثبات چیزی است؟ بنده تنها جواب کامنت افرادی که توهین میکنند یا الفاظ رکیک بکار میبرند و یا قصد دروغ پراکنی دارند را نداده و کامنت را حذف میکنم. گوش شما بدهکار حرف حساب و سوالات منطقیست؟

   دانشجوی فیزیک از زمانی که وارد دبستان میشود و به تدریج به مدرسه و سپس دانشگاه میرود مدام درحال یاد گیری شکل کروی زمین است. آن هم بدون ادله و برهان مناسب و این تلقین نام دارد نه آموزش علم. اگر علم واقعی را میخواهید باید خودتان آن را پیدا کنید نه اینکه آنچه که به شما تلقین شده را تکرار کنید. دانشجویان فیزیک یا بسیاری از منجمان، فیزیک دانان،ریاضی دانان و… فرض را بر کروی بودن زمین گذاشته اند و کاملا برایشان غیر قابل قبول است که شکل دیگری برای زمین در نظر بگیرند و خب حق هم دارند واقعا کار دشواری است بنابراین ترجیج میدهند بجای گفتگو و دقت به مطلب آن را نادیده گرفته و انکار کنند.

   ناسا ادعا کرد به ماه میرود و ۳۰ میلیارد دلار بودجه به خود اختصاص داد (پول مردم) و چند عروسک و بازیگر را در تلوزیون به مردم نشان داد (ماموریت های جعلی آپولو) و تمام! حال فکر کنید ادعا کند زمین کرویست و برای این ادعا میلیارد ها میلیارد هرساله به بهانه ماموریت فضایی، ارسال ماهواره، ارسال فضاپیما، پروژه مریخ و… گرفته و به احتمال زیاد صرف سلاح و قدرت نظامی میکند. حال دلایل بسیاری وجود دارد که چرا زمین را کروی جلوه میدهند که این تنها یک مورد است. سود کلان!

   علم فیزیک خود اثبات کننده زمین تخت و ثابت است نمونه اش آزمایشات فیزیک دانان مختلف در طول سال های مختلف:

   http://flatearthfarsi.com/?p=4821

   http://flatearthfarsi.com/?p=3758

   دو مقاله بالا را درباره فیزیک و زمین ثابت و بدون حرکت بخوانید.

   ما شکست نور در جو را با یک آزمایش نشان دادیم. رنگ نور تغییر پیدا کرد و مایل به زرد و نارنجی شد و این دقیقا همان اتفاقیست که در هنگام غروب میافتد. ما غروب خورشید را شبیه سازی کردیم. حال اگر ادعا دارید کار ما اشتباه است بر اساس کرویت زمین غروب را درست مانند آنچه ما انجام دادیم شبیه سازی کنید.
   کدام موارد تضاد دارند؟ اگر تضادی بوده اعلام شده که قبلا اشتباهی رخ داده و مطلب جدید اصلاح شده می باشد. هیچ تصویری فوتوشاپی نمیباشد. ما برای تک تک تصاویر رفرنس داریم.

   کار امثال شما مشخص نیست. وقتی ساده توضیح میدهیم میگویید اینها سخنان کودکانه است و وقتی از فرمول و توضیح تخصصی استفاده میکنیم ادعا میکنید قصد فریب و پیچاندن داریم. آیا شما و امثال شما با خودشان هم توافق دارند؟ به قدری عصبی و تند متن را نوشتید که چندین جای متن غلط املایی داشتید. 🙂

   بنده تا به امروز یک ریال هم از این سایت سود نکرده ام و اتفاقا از جیب هم برای ساخت و پیشرفت سایت و مطالب هزینه کردم.

   موفق باشید

 10. هادی ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۴۳ پاسخ دادن

  با عرض سلام با توجه به ادعای به این بزرگی که تمام سازمان های فضایی و علم رو به سخره گرفتید خواهشمندم نقشه ای از زمین تخت نشان دهید که پاسخگوی ابهامات فراوان درباره زمین باشد

 11. بهمن ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۰۴ پاسخ دادن

  سلام ما با توجه به اینکه در بین دیگر کرات قرار داربم وهمه اونها کروی هستند قبول کردیم که زمین هم کرویست با دیدن ماه میتونین متوجه بشین چرا قبول کردیم ماهم روی کره ای دیگه زندگی میکنیم در ضمن چرا شما با تلسکوپ عکس یه جایی دیگه تو فضا رو منتشر نمیکنین که تخت باشه.شما گفتین که لبه های زمین دو قطب هستند خب لبه های شرق وغربش چی؟در ضمن هرگز شکل واقعی زمین از دید خودتون رو نگفتین مثلا مثلث یا مربع ویا هر چیز دیگه ای. اگه زمین گرانش نداشت که اشیا به طرفش بر نمیگشتن واگر زمین تخته زیر زمین منظورم طرف قرینه اش چجوریه.یه چالش بزرگتر برای مدل فرضیه ای شما اگه زمین تخت باشه که باید ابهای زمین خیلی سال پیش از لبه های زمین خارج میشد وزمین الان خشک خشک بود. در ضمن وقتی شما در دریا یا اقیانوس قرار دارین دقیقا شکل گرد زمین رو متوجه میشین.بنظر شما فقط زمین تخته وبقیه سیارات عالم گردن دلیلشم بگین لطفا جواب بنده رو بدین ممنونم.

  • flatearther ۱ خرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۴۱ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   کروی بودن اجرام آسمانی ربطی به زمین ندارد. درضمن ماه یک جسم کروی نیست. هیچ دلیل منطقی ای کروی بودن ماه را ثابت نمیکند بلکه ماه میتواند یک دیسک محدب باشد که بله گرد به نظر میرسد اما کروی نیست. جایی در فضا وجود ندارد که تخت باشد چرا که فضا وجود ندارد. شرق و غرب لبه ندارد. موضوع این است که زمین اصلا لبه ای ندارد تا از آن به پایین سقوط کنید. دورتادور زمین توسط قطب جنوب احاطه شده. بارها اشاره شده که زمین به شکل یک دیسک می باشد. درباره گرانش هم توضیحاتی داده شده (و در آینده بیشتر توضیح خواهیم داد).
   سوال این است که چطور در اقیانوس و دریا شکل کروی زمین را درک میکنید؟
   زمین یک سیاره نیست که کروی باشد و حرکت کند بلکه یک دیسک ثابت و استوار است که توسط یک گنبد چرخان احاطه شده. سیارات تنها اجرام کوچک آسمانی ای هستند که بر فراز زمین حرکت میکنند.
   موفق باشید

 12. ... ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۲۸ پاسخ دادن

  سلام خسته نباشید …. ببخشید اگه زمین تخته چرا هیچ لبه ای نداره؟شما میگین فطب جنوب ولی اگه مسطح و تخت باشه باید یه محیطی داشته باشه یعنی دور زمین کجا میشه که کسی نرفته …

 13. هادی ۱۳ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۵۰ پاسخ دادن

  با سلام.برای بار دوم ازتون خواهش میکنم نقشه ای از زمین تخت ارائه دهید که کامل و جامع باشه. خیلی جالبه که تمام سازمانهای علمی فضایی رو به تمسخر میگیرید.یا واقعا نمیدونید درباره مسائل علمی وقتی کسی نظریه جدید که مخالف نظر اکثریت هست رو ارایه میده نیاز به دلیل و برهان و در این مورد ابتدایی ترین کار تهیه نقشه است.

 14. پارسا محمدب ۱۴ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۴۷ پاسخ دادن

  خدا شفا بده به شماها یک دونه میمون تا به حال فرستادن فضا حالا طلب کار هم هستند دارند بقیه ی کشور ها رو انکار می کنند.
  وقتی ۱۶ تا کشور ۶ تا آدم می فرستند فضا شما این وسط چی میگید ؟
  اگه میگید زمین تخته به سوال من جواب بدید .
  چرا هر چقدر دور زمین می چرخیم تمومی نداره ؟چون زمین گرد.
  اگر تخت بود شما کافی بود استرالیا رو رد میکردید اونوقت به فضا می رسیدید.
  یک ذره فقط یک ذره اون قوه تجسم تون رو تقویت کنید
  آخه شما چجور آدمهایی هستید که دایناسور وجود نداره ؟
  ای بشر بخش منحنی زمین از ارتفاع ۳۰۰ کیلومتری آغاز میشه تو انتظار داری تو ارتفاع ۹۰ کیلومتری زمین گرد باشه؟
  اگه واقعا زمین تخته بگید چطور سایه ی زمین روی ماه گرد می افتد؟

  • flatearther ۱۴ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۱۸ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ما هرگز بدون دلیل و برهان سخنی نگفتیم. درباره دروغ سفر انسان به فضا به لینک های زیر مراجعه کرده و مطالب را بخوانید:

   http://flatearthfarsi.com/?p=550

   http://flatearthfarsi.com/?p=3545

   بله این کاملا درست است که زمین تمامی ندارد. مهم نیست زمین به چه شکل باشد. تخت، مربع، دیسک، مثلثی شکل، بی شکل، کره، بیضی و….. مهم این است که سیستم جهانی کنترل پرواز ها مسیر های هوایی را بر اساس قاره ها تنظیم کرده است تا مسیر های هوایی تنها بصورت یک الگوی خاص باشند. مثلا از ایران به آلمان و سپس از آلمان به نیویورک و سپس از نیویورک به توکیو و از توکیو به ایران باز میگردید و همه اینها در مسیر های مشخص و تنظیم شده قرار دارند و اینطور نیست که یک خلبان بصورت میلی و دلخواه مسیری را برود.
   میتوانم دلیل این طرز فکر شما را بدانم: “اگر تخت بود شما کافی بود استرالیا رو رد میکردید اونوقت به فضا می رسیدید.” بر چه اساس چنین حرفی میزنید؟
   آیا این نشان از این است که شما مدل زمین تخت را مطالعه نکرده اید؟ قطعا همینطور است.
   در مدل زمین تخت فضای بیکران (فضای خلا خارج از زمین) وجود ندارد. همچنین شما نمیتوانید از محدوده پروازی مشخص شده خارج شوید. درضمن زمین توسط قطب جنوب احاطه شده و شما در هر سو به قطب میرسید. مهم تر از آن این است که زمین توسط یک گنبد احاطه شده که باعث میشود سیستم زمین بسته بماند و کسی توان خروج نداشته باشد.

   “ای بشر بخش منحنی زمین از ارتفاع ۳۰۰ کیلومتری آغاز میشه تو انتظار داری تو ارتفاع ۹۰ کیلومتری زمین گرد باشه؟”

   این استدلال از کجا آمد؟ بر چه اساس عدد ۳۰۰ کیلومتر را ذکر کردید؟ کدام محاسبات این را نشان میدهد؟ بر اساس مدل زمین کروی با دید ۶۰ درجه در ارتفاع ۱۰ کیلومتری در یک هوای بدون ابر میتوانید افق منحنی را مشاهده کنید (درواقعیت مشاهده نشده) آنوقت شما بصورت دلخواه عدد معرفی میکنید!؟

   منبع حرف بنده درباره ارتفاع مشاهده انحنا:

   https://www.quora.com/At-what-altitude-do-you-see-the-curvature-of-the-Earth

   موفق باشید

 15. مريم خبازي ۱ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۰۷ پاسخ دادن

  وواااي چه مسخره !!!!فراماسون آخخخخخخخخخه چي ميگه اين وسط.شايد شايد شايد رفتن به كره ماه ساختگي باشه تازه اونم شايد اما ٩٩٪‏ دلايل مضحك بودن و علمي نبودن.سياره هاي ديگه چي اونام صافن؟اصلا چرا بايد دروغ بگن چي رو عوض ميكنه؟؟ منكه قبول ندارم

 16. اشکان ۴ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۱۶ پاسخ دادن

  دربعضی چیزها حرفاتون درسته این که فراماسونها همه جا نفوذ کردند ولی خدا نمی یاد یه همچین دنیای کوچک وبسته ای درست کنه زمین کروی به عظمت خدا نزدیکتر فایده یه همچین زمین بسته ای چه بوده؟خدا بیکار بوده این همه چیزبیافریند بعد دست وپای ما راببندد.؟اینا با این کارا می خوان حواس مردم رو ازکثافت کاریهاشون دورکنند این نظریه هم ساخته اوناست وشما سادگان روسرکارگذاشتن.موفق باشین

  • flatearther ۹ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۶ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   برای خداوند کوچک و بزرگ فرقی ندارد. اصلا چنین حرفی کاملا بی معنی است. جهانی که در آن زندگی میکنیم محدود است اما این دلیل نمیشود که فقط خداوند زمین تخت همراه یک گنبد آفریده باشد و دیگر هیچ. امکان وجود هزاران جهان دیگر وجود دارد. اتفاقا در مدل زمین کروی، بشر توان خروج از زمین را ندارد چرا که نزدیکترین سیارات مساعد میلیون ها سال نوری از زمین فاصله دارند و بشر هیچ تکنولوژی ای برای رسیدن به آن ها ندارد (در فرض زمین کروی).
   موفق باشید

 17. Researcher ۱۱ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۴:۳۵ پاسخ دادن

  سلام،موضوع جالبی مطرح کردید،لطفا در مورد ماهواره های سنجش از دوری که از سطح زمین در ابعاد و طیف های مختلف تصویربرداری میکنند و از این تصاویر ماهواره ای برای مطالعات علمی استفاده میشه هم توضیح بدید،چون من بدلیل رشته دانشگاهیم از این تصاویر ماهواره ای مدام استفاده میکنم.حتی مدار چرخش ماهواره های دورسنجی که از سطح زمین تصویربرداری میکنند با هم متفاوته و همین طور جهت تصویربرداری و ….همینطور در منابع علمی مشخصات و جزعیات این ماهواره ها تا ابعاد و وزن قطعات هم ذکر شده.به عنوان یه فرد علاقمند به مباحث علمی نمیتونم وجود تصاویر ماهواره ای رو بدون ماهواره تصور کنم در حالی که این تصاویر کاملا دقیق هستند و به روز.
  ممنون میشم در این مورد هم توضیح بدید.چون توی مقاله دقیقا عنوان کردین که هیچ ماهواره ای وجود ندارد.پس این تصاویر ماهواره ای مثل لندست،مودیس،irs چطور تهیه میشن در فریم های مختلف(ابعاد تصویربرداری و طیف های تصویربرداری بسته به نوع ماهواره متفاوتند)

  • flatearther ۱۶ دی, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۸:۴۳ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   بارها اشاره کردیم که بحث نقشه ها در مدل زمین تخت و برخی در مدل زمین کروی ایراد دارند. البته این ایراد بیشتر در ساعات ذکر شده است نه در مسیر بنابراین میتوانید با رجوع به نقشه زمین مسطح، لوس آنجلس به استرالیا را در یک خط (بدون عبور از هیچ کشوری) رسم کنید.
   اینکار را که میتوانید انجام دهید؟
   موفق باشید

 18. rrrrr ۱ اسفند, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۲۹ ۲۲:۰۱ پاسخ دادن

  انصافا خیلی بیکاری از خودتم حسابی چیز در میاری
  اگه جاذبه تو فضا از جرم ماده بدست میاد و سیاره ها به علت جرم زیاد فقط تو حالت کروی میتونن باشن در هر صورت اگه هر سیاره به دور سیاره دیگری بگرده سیاره دیگر اگه جاذبه اش به صورت نقطه ای نباشه سیاره اول هم به صورت صفحه در میاد که در کل تمام حرکات دایره ای نقض میشه این مسائل به حدی پیش پا افتاده اس که ارزش بحث کردن حتی نداره

 19. حقیقت ۲۱ فروردین, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۴ پاسخ دادن

  اینا همش برای مشغول کردن ذهن مردم دنیاست. مطرح کردن چنین نظریه هایی حتما افکار رو به سمت دیگه ای متمرکز میکنه.سالهاست به این نتیجه رسیدم که دولتمردان تمام دنیا برای اینکه مردمشون رو بازیچه سیاست هاشون کنن شایعاتی رو سراسر دنیا پخش می کنن. هیچ فراماسون واقعی وجود نداره هیچ زمین تختی هم وجود نداره اینها دروغ پردازیه که فقط ذهن مردم رو مغشوش کنن.هیچ دشمنی واقعی بین دولت های دنیا وجود نداره مثلا اینکه باور کنیم واقعا ایران و آمریکا باهم دشمن هستند نقش یک فرد ساده لوح رو بازی کردیم. چرا اینو میگم؟ چون دوستی و دشمنی در سیاست با دوستی و دشمنی بین مردم عادی فرق داره.یه نگاه به پیشروی اسراییل بندازید اگه ایرانی تو خاورمیانه به عنوان کشوری تهدید کننده نبود آیا میتونست بهانه ای برای حملاتش داشته باشه؟؟؟ ۴۰ سال فقط شعار دادیم مرگ بر اسراییل اما هیچوقت وارد جنگ مستقیم نشدیم؟!! به قول یک استاد ژاپنی اگه شما با امریکا وارد جنگ مستقیم میشدین خیلی کمتر هزینه میکردین تا اینکه فقط از دور شعار مرگ بر آمریکا میدین!! پس دولتمردان در ظاهر با هم دشمن هستن اما در باطن باعث سود و منفعت هم هستند!! اگه عربستان از طرف ایران احساس ترس نداشت اینهمه از آمریکا تسلیحات نظامی میخرید؟؟؟ می بینید که چه هوشمندانه به یکدیگر سود میرسونن!! نمونه این همکاری رو میتونم در مسابقات کشتی کج بهتر توضیح بدم.در مسابقات کشتی کج ضربات واقعی نیستن بلکه حریفان قبل از وارد شدن به صحنه مبارزه باهم هماهنگ می کنند که چطور بهم ضربه بزنن یا اینکه کی شروع کننده مبارزه و کی تموم کننده مبارزه باشه و کلا همه چیز از پیش هماهنگ میشه تا تماشاگرا باور کنن که واقعا حریفان دشمن هم هستند در حالی که این فقط صحنه سازیست!! یه مدت قضیه فراماسون ها بود حالا قضیه زمین تخت گرایان و و و موضوعات انحرافی دیگه. دولت یه کشوری یا سازمان یه کشوری از عمد حرکتی میکنه که به نظر بیاد سوتی یا گاف بوده!!! بعد کشورهای مقابل اینو به مردم خودشون نمایش میدن تا ذهنشون رو درگیر کنند!! درواقع دولت های جهان از روی عمد خطاهایی انجام میدن که یک سناریوی جهانی بسازن!! هدف از اینکار اینکه هر دولتی بتونه از این خطاها برای مشغول کردن مردمش استفاده کنه!! در واقع برای کنترل کردن مردمش!! امروز امریکا سپاه ایران رو تروریست اعلام کرد در حالی که حکومت ایران از این موضوع استفاده کرد تا سپاه رو مظلوم تر و محبوب تر نشون بده!! یک حرکت متقابل زیرکانه و هوشمندانه بین دو کشور!!!! یکی به یکی امتیازی میده و امتیازی میگیره!!! سیاست خیلی پیچیده تر از ینهاست!!!

 20. عرفان ۱۶ دی, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۰:۲۱ پاسخ دادن

  بر فرض که زمین تخته چرا وقتی خورشید روی قسمت دیگه ای از زمینه درسته نورش به روی ما نمیتابه اما اگه مثل چراغ خیابون هم که باشه باید ما رو نورشو ببینیم چون ما زیرشیم نه پشتش اگه نورش پراکنده ست که قطعا باید ببینیمش اگر هم مثل چراغ قوه خطی نور بده رد نورش در اتمسفر رو باید ببینیم

 21. Armin ۲۵ دی, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۵۰ پاسخ دادن

  می‌دونستی اینا دایناسور ها و رو رد کردن با اینکه فسیل کامل ازشون هست .
  آنها می‌گویند تمام آژانس های فضایی دنیا تمام دانشمندان از گذشته پول می‌گرفتم که بگن زمین گرده .انگار چه فرقی وسشون داشته
  خیلی ناراحتم برای شما که که توی چاه افتادی .امیدوارم سلامت عقلی خود را به دست آورده و رو به راه شوید.

 22. arya ۱۵ بهمن, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۳۸ پاسخ دادن

  نمیشه که دویست سال تمام دولتها و تمام ملتها دروغ گفته باشن … کره شمالی روسیه ,کونیستها اسلامیستها و در راس ایران با یک دولت فاشیسم مذهبی که تمام تاریخ شون با غرب و آمریکه در نبرد بودن و هستن چرا این دولتها دست ناسا رو رو نمیکنن تا امپراطوری غرب و در راس آمریکا به فنا بره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 23. بنده خدا ۱۹ فروردین, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۵۸ پاسخ دادن

  بابا چرا حرف مفت تحویل مردم میدید
  از کجا معلوم عکس هارو خودتون نساخته باشید و بعدش هی بگید دروغه
  داداش به این میگن فرافکنی
  هر کس به اندازه نخود عقل تو کله اش باشه میفهمه هیشکی اینهمه دروغ رو برای یه چیز الکی سر هم نمی کنه
  یا بقول معروف
  “گربه برای رضای خدا موش نمی گیره”
  از کجا معلوم اون فیزیک دان هایی که آزمایش کردن خودشون فراماسون نیستن
  فقط نگو اونا خودشون ضد فراماسونها هستن
  ولی خوشم میاد میتونی همه چیزو به گند بکشی
  صحبت هات راجع به دین و مذهب هم ساختگی ان فقط تو کتاب مقدس(انجیل و تورات) اومده زمین تخته اونم همش تحریفات فراماسون هاست
  تو قران زمین کروی اومده اگه خونده بودی

 24. فرهاد ۱۷ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۵ پاسخ دادن

  سلام خدمت مدیر محترم. پیام دادم ببینم هنوز هم مثل سه سال پیش فکر میکنی یا شکر خدا سر عقل اومدی؟ چون واقعا سر موضوع پوچ و بی‌محتوایی تعصب داشتی. به هرحال امیدوارم صحیح و سلامت باشی

 25. کسری ۱۸ شهریور, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۵۲ پاسخ دادن

  اگه زمین تخت بود باید آب دریا تو فضا معلق باشه، وقتی یکی دور دنیا رو با ماشین یا پا بگرده باید بعد از گذشتن از اقیانوس آرام بیوفته و تو فضا معلق بشه.

 26. جلال ۱۹ شهریور, ۱۳۹۹ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۲۲ پاسخ دادن

  اره زمین تخت خخخخ شما ماه و خورشید و این همه سیاره که گرد هست نمیبنی تو آسمون؟ نکنه اینا هم فیک؟ با چشم خودت ببین زمین هم دقیقا مثل ماه و خورشیددو بقیه گرد

 27. یوکی ۱۹ مهر, ۱۳۹۹ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۴۳ پاسخ دادن

  🤣🤣🤣
  زمین تخته؟!🤣🤣🤣🤣🤣خدا ی عقلی به شما و ی پولیم‌ به ما بده🤣🤣🤣
  از کجا معلوم تو دروغ نمیگی🤔🤨والله…..این همه سال الکی ما رو گول زدن که زمین تخته؟که چی؟پس الان چجوری روز و شب همه جا یکسان نیست؟
  اسم شما چیزی به اسم عقل داری یا هکری؟
  یا از اسرائیل و اونورا پول گرفتی؟از ترجمه ت معلومه😂😂

ارسال نظر جدید