داستان دروغین سفر به ماه

آیا انسان به راستی به ماه سفر کرده است؟ و یا این دروغی بزرگ برای حفظ امپراطوری پوشالین آمریکا و بوده است؟مدارک و شواهد متعددی مبنی بر دروغ بودن برنامه سفر به ماه وجود دارد که زمین تخت فارسی به رازگشایی از آنها می پردازد…

نویسنده و محقق: جعفر عربگری النجارقی(کروی گرا)

اشکالات داستان سفر به ماه

۱- با وجود اینکه در قرن ۲۱ هستیم ولی بشر هنوز نتوانسته در همین نقاط در دسترس خود با کنترل های نامحدودی که قادر است اعمال کند به اعماق ۲۰۰۰ یا ۳۰۰۰ متری دریاچه ها و اقیانوس ها دست یابی داشته باشد جایی که فشاری بسیار بسیار کمتر از آنچه در خارج از جو وارد خواهد شد بر انسان و تجهیزاتش وارد می شود، حال چگونه ممکن است ۴۵ سال پیش تر از این و در قرن بیستم بشر به ماه رفته باشد؟

۲- چرا با وجود تلسکوپ های نوری بسیار قوی و نیز ادعای نصب دوربین های قوی مانند دوربین های با تصاویر زنده گوگل ارث در مدار زمین، تا کنون هیچ تصویری واضح تر از آنچه در همان تصاویر اولیه ۴۵ سال پیش ارائه داده اند ارائه نمی شود و بر عکس، تصاویر جدیدی که ارائه می شوند ابهامات را زیادتر هم کرده اند؟

۳- یکی از دستاویزهایی که غافلین مومن به ناسا، به طرز کاملا ناشیانه ای برای دفاع از سفر به ماه می آورند تصاویر ویدئویی(!) ماهواره ژاپنی از بقایای ۴۵ سال پیش ماهنوردان است که آن را ضربه مهلکی به منتقدین می شمارند در حالی که این دستاویز فقط نشان دهنده غفلت و بی سوادی آنهاست.

این تصاویر نیز بیشتر بر ادعای دروغ بودن سفر به ماه صحه می گذارد زیرا در امروز که حتی به فیلم های مستند و زنده هم نمی توان اعتماد کرد این ماهواره فقط عکس محل استقرار و نمایش شبیه سازی شده را مجددا به عنوان ماه نشان می دهد عکس هایی که با همان کیفیت ۴۵ سال پیش و بصورت اسلاید نمایش داده می شوند که افراد بی اطلاع، به اشتباه آن نمایش ویدئویی اسلاید ها را فیلم نامیده اند

دروغ گویی به حدی علنی شده که تصویر انیمیشن چرخش ماه را که در لحظه شروع نمایش، هلال بود بعد بلافاصله در نیم ثانیه قرص ماه کامل می شود را به عنوان تصویر واقعی ماه عنوان می کنند و جالب تر در همین تصاویر انیمیشن سیمولیشن شده از ماه، نام اپولو یازده نوشته شده که نشان می دهد آقایان فضانورد و ناسا در فضا و بالای محل فرود ماهواره ها بصورت هولوگرام نام ماهواره ها را هک کرده اند که وقتی ماهواره ژاپنی کذایی اقدام به فیلمبرداری می کند و ماه می چرخد نوشته ها از جلوی دوربین رژه می روند و شروع به معرفی جغرافیای ماه می کنند!

از نظر ما وقتی می توان گفت تصاویر جدید، بر اسناد ۴۵ سال پیش صحه می گذارند که فیلمها، زنده و مستند و بدون قطع شدگی، از سطح ماه نمایش داده شود و آن تجهیزات را نشان دهد، که البته هرگز چنین تصاویری نخواهیم دید.

۴- یکی از اشکالات اساسی و ساختاری سناریوی طراحی شده برای سفر کذایی به ماه این است که یک ماه پیما، چگونه پس از پرتاب شدن و صعود از سطح ماه، در فضای تاریک و لایتناهی مدارات پیرامونی ماه، می تواند سفینه فرمانده را که منتظر اوست یافته و با آن تلاقی کند و سپس به آن اتصال یابد یا جابجایی سرنشین انجام دهد؟ زیرا آن سفینه که نمی توانست در جایی در فضای پیرامون ماه بایستد و منتظر خبری از سطح ماه شود چون کاهش سرعت باعث سقوط در ماه و افزایش سرعت هم باعث خروج از مدار ماه می گردد بلکه باید با سرعت ثابت به دور ماه می چرخید و پرتابه از سطح ماه نیز باید به قدری می چرخید تا در فضای تاریک به نوعی معجزه آسا به آن برسد!

اگر هم گفته شود مانند ماهواره های مخابراتی اطراف زمین که با سرعت چرخش وضعی زمین هماهنگ هستند و مانع سقوط می شود آنها نیز با سرعت چرخش وضعی ماه هماهنگ می شدند تا سقوط نکنند، حرفی بس چرند گفته اند زیرا ماه حرکت وضعی ندارد و از این نظر همیشه ثابت است لذا چنین تصوری نیز باطل است و در این صورت سفینه فرمانده باید بلافاصله به ماه سقوط می کرد.

از طرف دیگر هم اگر گفته شود که نه، سفینه فرمانده، ماه نورد را به سمت ماه رها کرده و خود در مدار ماه، در حال چرخش مانده است، این همان اشکال بزرگ است که در فضای همیشه تاریک و بی کران، چگونه می توانست ماه نورد را هنگام بازگشت، یافته و با آن ملاقات کند؟

برای درک بهتر مشکل، تصور کنید که شما در شبی تاریک از ضلع جنوب کویر لوت به دور کویر در حال چرخیدن هستید و دوست تان در همان حال از گوشه ای در جهت جغرافیائی مقابل، به سمت شما حرکت می کند نه صدای همدیگر را می شنوید و نه کنترل گاز و فرمان چندانی در اختیارتان است و نه فرصت کافی دارید و صدها محدودیت دیگر. حال اگر حتی به هم برسید و از ده متری هم نیز عبور کنید متوجه نخواهید شد.

تصور کنید که در مدارهای بی شمار ماه در حال چرخیدن هستید و قرار است چیزی از ماه به سمت یکی از این مدارها پرتاب شود نه نقطه ثابت مرجعی دارید و نه می توان آدرس داد و نه جی پی اس و غیره وجود دارد که هر دو نفرتان به آن پناه ببرید یا نه جایی هست که در آنجا منتظر هم باشید چگونه به هم خواهید رسید؟

۵- در فیلم زمین خوردن فضانورد در ماه، چندین اشکال وجود دارد
یکی اینکه به نظر می رسد از ابتدا بنا بوده یک صحنه ساختگی زمین خوردن از فضانوردان گرفته شود
زیرا آن سنگ و چاله کنار آن نیز از اول در کادر تصویر بود و فضانوردان بدون هیچ توجیهی آمده و در نزدیک آن صحبت می کردند.
دوم اینکه فضانورد اول که زودتر از صحنه خارج می شود بیش از حد، ادای راه رفتن در آب را در می آورد و ابتدا به سمت جلو خم شده و بدن را به جلو پرتاب و با نوک پا راه می رود در حالی که برخلاف او، فضانورد دوم هیچ تکیه ای به نوک پا نمی کند و مانند روی زمین با کف پا راه می رود تا زیر پایش را ندیده و به زمین بخورد!
سوم اینکه اگر این افتادن سهوی بوده پس می توان اشکال گرفت که فضانوردانی که چنین حواس پرت بودند که در یک حرکت سادۀ دو دقیقه ای یک خطای دهشتناک داشته اند و سنگ زیر پای خود را نمی دیدند پس بطور متوسط در مدت زمان بیش از هشت روز، به احتمال زیاد باید نزدیک به ۶۰۰۰ خطا می داشتند که می دانیم با توجه به انتشار خطا و شرایط ویژه محیط و سن و تجربه، باید خطاهای عملی را چندین هزار برابر این مقدار گرفت پس با چنین فاجعه ای، چگونه آن همه برنامه های سخت میلیمتری که همگی حیاتی بوده اند را بدون کمترین اشتباهی، زنده و سر حال به جا آورده و جان سالم به در برده اند؟
چهارم اینکه هر کدام از فضانوردان با تجهیزات خود با توجه به شتاب جاذبه در ماه که یک ششم زمین است نمی توانسته بیش از ۲۰ کیلوگرم وزن داشته باشد حال یک انسان ۲ متری ۲۰ کیلوگرمی، چرا به خاطر گیر کردن سنگ به پایش باید آنچنان با سرعت به زمین بیفتد؟
پنجم اینکه صداهای بوق دستگاههای فضانوردان، بدون کمترین اعوجاج و اغتشاشی در زمینه صحبتهای فضانوردان هست در حالی که صدای فضانوردان به قدری دچار اغتشاش یا دیستورشن شده که به زحمت می توان گفتارشان را دریافت، چنین امری اصلا عادی نیست زیرا اگر پارازیتی هست باید در هر دو صدا نفوذ کند نه گزینشی.
۶- در حین حمل پرچم برای نصب، در اثر مقاومت هوا، گوشه آزاد پرچم از بقیه پرچم جا می ماند و حتی با وجود اینکه این پرچم از ماده خشکی ساخته شده است تا تکان نخورده و رسوایی به بار نیاورد ولی با این وجود، چندین بار این گوشه و نقاط دیگر پرچم در اثر جابجایی و خلأ ناشی از حرکت فضانوردان، اعوجاج می گیرد که کل نمایش ماه نوردی را رسوا می کند.

۷- به کدام دلیلی حرکات ماه نوردان، اسلوموشن است؟ مگر کم شدن وزن باعث اسلوموشن شدن حرکات تمام اعضا می شود؟ اگر جواب مثبت است پس چرا حرف زدنشان اسلوموشن نیست؟ مثلا آیا اینهایی که از آسمان زمین، سقوط آزاد نمایشی اجرا می کنند یا در حالت بی وزنی در داخل فضا پیما یا هواپیمای ویژه سقوط آزاد، حرکت می کنند آیا حرکاتشان اسلوموشن است؟
یا اگر اینها به جای ماه، به کره ای می رفتند که شتاب جاذبه بیشتری نسبت به زمین می داشت و وزن شان بیشتر می شد آیا حرکات بدن شان تندتر می شد؟
نه خیر، بلکه به نظر میرسد تمام فضانوردان در سیالی غلیظ تر از هوا و رقیق تر از آب، حرکت می کنند که بالاجبار حرکات عادی را کند کرده است یا ترفندی دیگر در داخل لباس ها به کار رفته است.
۸- در هنگام پرتاب ماه نورد از سطح ماه به مدار ماه، یک دوربین فیلمبرداری روی ماه قرار دارد که مدام حرکات آن پرتابه را در کادر خود نگه داشته و فیلم آن را مخابره کرده است.
شایان ذکر است که در ۴۵ سال پیش سیستم رهگیر اتوماتیک(تشخیص چهره) هنوز برای دوربین های فیلمبرداری اختراع نشده بود تا دوربین بصورت خودکار شیئی پرنده را در کادر خود نگه داشته و آن را تعقیب کند و این تکنیک به تازگی و چند سالی است به دلیل نیاز پخش فوتبال به این سیستم اختراع شده است و نوعی سیستم دیجیتالی است که در آن دوره به کار نمی رفت.
۹- چرا در تصاویر ناسا مربوط به سفرهای آپولو، جزئیات زمین از روی ماه، کمتر از جزئیات ماه از روی زمین، مشخص است؟
در حالی که حجم زمین چندین برابر بیشتر از ماه است بنابراین باید جزئیات زمین را بهتر بتوان دید(خواهیم گفت که دیدن همان جزئیات اندک هم در عمل غیر ممکن است)

۱۰- تصاویر زمین آبی رنگ در کنار ماه مونتاژ است نه واقعی و گرنه کره زمین باید بصورت کره ای کاملا قرمز یکنواخت دیده شود و جو قرمز باید مانع دیده شدن سطح آن شود زیرا که به دلائل علمی زمین باید از هر نقطه ای در خارج از جو، قرمز دیده شود همانگونه که تمام اجرام منظومه شمسی، رنگ بیرون و ظاهری شان متفاوت با رنگ سطح شان است.

این یک امر طبیعی است که خوشبختانه سه دهه بعد از سپری شدن تب سفر به ماه، تازگیها دانشمندان کشف کرده اند که هیچکدام از سیارات از داخل جو یا از روی سطح خود به رنگی که ما از بیرون می بینیم دیده نمی شوند. ولی این دانشمند وظیفه شناس برای اینکه زحمات ناسا را به باد ندهد برای این قانون یک استثناء نیز قائل شده است و آنهم کرۀ زمین است که از هر دو منظر به رنگ آبی دیده می شود؟!
ایشان استناد این همرنگی را فقط وجود عکس های آبی از زمین که عکاس آنها، دیگر
اما به دلیل شکست و تجزیه نور سفید(مایل به زرد)خورشید توسط جو زمین، از آنجایی که نور آبی با طول موج کوتاهتر، بیشتر شکست خورده و به سمت سطح زمین خمیدگی پیدا می کند لذا کل جو از سطح زمین به رنگ آبی دیده می شود که طول موج کوتاهتری دارد.
به همان دلیل نیز کمترین شکست برای نور قرمز است یعنی نور قرمز به سمت داخل زمین کمترین خمیدگی را دارد لذا به بیرون از جو کشیده شده و باعث می شود زمین از خارج از جو خود به رنگ قرمز دیده شود همانطور که سایر سیارات منظومه شمسی نیز همچنین هستند.
مکانیسم این عمل به قدری زیبا و شگفت انگیز است که انسان را به حیرت وا می دارد، تابش خورشید از افق در هنگام طلوع و غروب یک قاعده دارد و وقتی که در وسط آسمان است نیز قاعدۀ خاص به خود را می گیرد همچنین وقتی که از نقطه ای در خارج از جو به زمین نگریسته شود هم حالت خاص دیگری است.

۱۱- چرا در تصاویر منسوب به سطح ماه، روشنی افق اینقدر محدود به حدود صد متری است؟ در حالی که نور مستقیم خورشید یا بازتاب آن باید تا یک نیمه ماه را روشن کند ولی در تصاویر، این ماه حتی از یک جزیره کوچک که در اثر جزر و مد تشکیل می شود هم کوچکتر است.

۱۲- در تصاویر آپولو یازده مرتبا می بینیم که فضانوردان در حال نصب دستگاه انعکاس دهنده لیزیری بر روی ماه هستند!
لازم به ذکر است که با هیچ وسیله ای نمی توان از روی زمین پرتوی لیزری را دقیقا عمود بر بازتاباننده لیزری مذکور تاباند تا انعکاس آن به مبدا برگردد زیرا ماه و زمین دائما در حال حرکت هستند. بر فرض محال، اگر چنین امری ممکن شود نیز بی فایده خواهد بود زیرا هر میکرون لرزش یا تغییری در هر کدام از فرستنده یا گیرنده، پرتوی لیزری را به ملیونها کیلومتر دورتر بازتاب خواهد داد و البته لرزشی تا این اندازه، کاملا طبیعی است.
کسانی که تنظیم کردن دیش های ماهواره ای را تجربه کرده اند می دانند که کار به چه سختی ممکن است، حال اگر امواج ماهواره ای به جای واگرا بودن، یکنواخت موازی(خطی-لیزری) می بودند تا به حال هیچ گیرنده ماهواره ای موفق به دریافت کانال نشده بود.
پس نصب و کاربرد آن سیستم های دکوری در ماه، دروغ است. کل سطح ماه برای امواج رادیوئی غیر موازی(غیر لیزری) با فرکانس های گیگاهرتزی ارسالی از زمین مانند آینه عمل کرده و مانند مهتاب آنها را به سمت زمین باز می تاباند.
مهندسان مخابرات قبل از اختراع و به کارگیری از ماهواره ها، از خود سطح ماه به عنوان ماهواره استفاده می کردند.
۱۳- چرا امواج uv (ماوراء بنفش) مستقیم و قوی خورشید نتوانست بلافاصله رنگهای موجود در لوازم یا لباس و یا پرچم را تیره کند؟
می دانیم که امواج uv که از یک لامپ فلورسنت بسیار ضعیف ساتع می شوند، به راحتی در طی چند ساعت زردی نوزادان را بر طرف می کند یا آفتابی که از فیلتر قوی جو نیز گذشته است ولی لباسها و سایر وسایل پهن شده را تغییر رنگ می دهد و در طی روزها و سالیان می پوساند ولی در کمال شگفتی uv های با آن قدرت، تاثیری بر رنگ های تجهیزات فضانوردان نگذاشته است.
۱۴- چرا رنگهای تجهیزات و لباس های فضانوردان، عینا مانند آنچه بر روی زمین دیده می شود می باشد در حالی که در ماه، جوی آبی رنگ نیست که تعریف رنگ ها را برایمان انجام دهد و مطمئنا هیچکدام از رنگهای پرچم و لباس فضانوردان در فضای بدون جو و عریان ماه، نباید به آن رنگ های زمینی دیده شوند زیرا که جو آبی زمین در آنجا نیست.
۱۵- چرا در بیرون از جو زمین و در مدار ماه و روی سطح ماه، امواج و گرمای خورشید نتوانست وسایل الکترونیکی از قبیل فیلم و مدار و سیم و… را تجزیه و متلاشی کند؟
۱۶- چرا امواج خورشید نتوانست بر روی مدولاسیون های فرکانسی ارتباطی فضانوردان اخلال چشمگیری ایجاد کند؟

۱۷- چرا نبود جو و وجود خلأ نتوانست از درون لباسها فشار را بالا برده و لباسها و شلوار و دستکش های فضانوردان را باد نموده و متلاشی کند و در نتیجه آنها را بکشد؟ در واقع چنان فشاری که از آب دریا بر لباس یک غواص در عمق ۳۰۰۰ متری وارد می شود چندین برابر آن در ماه از درون لباس بر لباس فشار وارد می کند.
۱۸- با وجود کم وزنی بسیار زیاد یعنی یک ششم شدن سنگینی، به طوری که یک فضا نورد ۱۲۰ کیلویی با تجهیزات هم، بیش از ۲۰ کیلو وزن احساس نمی کند با این وجود چرا راه رفتن ها، بجای قدم های بلند، با سایش پا روی زمین صورت می گرفت مگر سنگین شده بودند؟
۱۹- چطور با وجود بارش های خطرناک شهاب سنگی در ماه که علائم آن در محل فرود بسیار بود هیچ شهاب سنگی هرگز هیچ مشکلی برای آنها ایجاد نکرد؟
۲۰- با وجود سطح حفره ای و نامطمئن و شل ماه، ماه نوردان چگونه با خیال راحت ماشین سواری کردند و از دهان باز کردن هیچ چاله ای نترسیدند؟
۲۱- در تصاویر آپولو هفده یک فضا نورد در کنار تخته سنگی به وزن زمینی ۲۰ تا ۳۰ تنی ایستاده ولی حواشی این تخته سنگ نشان می دهد که بصورت مصنوعی در آنجا قرار داده شده است. با توجه به اینکه ماه فعالیتهای پوسته ای ندارد و چنین سنگی قطعا یک شهاب سنگ عظیم الجثه باید باشد و سنگی با این وزن اگر از آسمان افتاده باشد ممکن نیست در اطرافش فرورفتگی و عوارض ایجاد نکند ولی هیچ حاشیه ای نشان از شهاب سنگ در آنجا دیده نمی شود.
۲۲- در نمایش پرش به بالا توسط فضانورد نیز پارامترهای بسیار مصنوعی قابل رویت است و معلوم می شود آن فرد با طناب و به آرامی به بالا کشیده می شود و کمی سریعتر به پایین بر می گردد در حالی که با این پرش در حالت طبیعی باید اقلا ۱.۵ متر به بالا می جهید ولی بیش از ۳۰ سانتی متر به بالا نمی جهد و سرعت پایین آمدن نرمال تر از بالا رفتن است. علت اینکه نخواسته اند پرش را به ارتفاع واقعی ۱.۵ متر برسانند این است که خواسته اند زمان سقوط آزاد، کمترین زمان ممکن را داشته باشد و ترسیده اند منتقدین با محاسبه زمان سقوط و ایراد شتاب طبیعی جاذبه در آن فاصله، به راحتی به مصنوعی بودن این فضای شبیه سازی شده پی ببرند.

۲۳- آقایان ناسا و دوستان هوادارشان، هر قدر هم توجیه نچسب بنمایند باز ایراد سایه ها را نمی توانند توجیه کنند مگر می شود در عکس ها تمام اتفاقات نادر افتاده باشد مثلا ناهمواریها سایه ها را کج کنند یا از یک منظره دو عکس یکسان یکی با آپولو پانزده و دیگری بدون آن باشد و از این قبیل. گاهی تصویر بوضوح نشان دهنده این است که از یک پروژکتور قوی در فاصله حدود ۲۰ تا ۵۰ متری، به جای خورشید واقعی استفاده شده است زیرا امتداد همگرای سایه ها در چنین نقطه ای به هم می رسد و سطح افق های دور دست، کاملا تاریک است که خورشید چنین فضایی در ماه ایجاد نمی کند چون می بینیم که کل ماه روشن است اقلا در باریک ترین زمان هلال ماه(اول هر ماه)، هزاران کیلومتر از سطح ماه روشن است.

۲۴- اگر سفر به ماه موفقیت آمیز بوده و حقیقت داشته است پس چرا ادامه نیافت؟
در جواب فرموده اند که با توجه به پیشرفت هایی که صورت گرفته هزینه سفر نکردن و مطالعه بدون ارسال آدمی به ماه، بسیار کمتر و دقیق تر و پر فایده تر بوده است(!؟) که البته سخنی فوق العاده جفنگ است و باید پرسید که در این ۴۵ سال، کدام ذره ای از خاک ماه را آورده اند و یا کدام زاغه ای در ماه را مطالعه کرده اند؟ در حالی که در همان سفر تخیلی اول، مدعی بودند چند تن از خاک و سنگ ماه را آورده و چندین مطالعه زمین شناختی یا لرزه نگاری یا نجومی یا مخابراتی را انجام داده اند.
همچنین فرموده اند پروژهایی چون سفر به ماه وقتی مدتی از آن می گذرد و خاک می خورند تمام عوامل آن از گردونه ناسا خارج می شوند لذا راه اندازی مجدد طرح سفر به ماه نیازمند طراحی مجدد تمام پروژه از صفر است(!؟) شگفتا که چه دلیل مزخرفی است. پس با این حساب می پرسیم که چرا خود ناسا که بر مبنای سفر به ماه طراحی شده است منحل نشد ولی اساس کارشان از گردونه خارج شد؟
گفتنی است که از آنجایی که در اولین تلاش سفر به ماه، ضربات و زیانهای ناشی از غیر ممکن بودن این سفرها به قدری غیرقابل کنترل و غیرقابل پیش بینی و جبران ناپذیر بود که هر چه اصرار می کردند سفر بعدی صورت بگیرد بدتر ضربه می خوردند لذا تصمیم گرفته شد برای آبروداری، نمایشی برای آن سه سال به اجرا در بیاید و بعد به فراموشی سپرده شود ولی چون تکانه های تبلیغاتی این برنامه بسیار وسیع بود لذا در برابر پرسش مردم و دانشمندان مجبور شدند دروغ پشت دروغ بتراشند.
در یک کلمه می توان پرسید کدام دروبین فیلمبرداری یا عکاسی را با هزینه بسیار جزئی تر از ارسال بشر به ماه، تاکنون توانسته اند به ماه بفرستند که بر روی آن راه برود و به اکتشاف ماه پرداخته و تصویر محل های فرود آپولو را ارسال کند؟ به همان شکلی که دوربین به اعماق دریاها می فرستند یا به تونل های باریک اهرام مصر و یا به زاغه های تنگ و باریک غارها می فرستند؟ جواب هیچ دوربینی.

 

فضانورد ناسا Don pettit :
“تکنولوژی بازگشت به ماه را نداریم زیرا آن را از بین بردیم”

واقعیت این است که از آنجایی که دکور و لوکیشن فیلمبرداری و عکاسی از صحنه های ساختگی پروژه سفر به ماه در زمین، کاملا از بین رفته است و از آنجایی که اگر دوربین هایی هم از سطح ماه در امروزه روز تصویر بگیرند دروغ بودن آن سفرها را آشکار خواهند کرد لذا این قضیه را به کل در محاق فراموشی برده اند.
سفر انسان به ماه نه ۴۵سال پیش ممکن بود و نه با تمام امکانات امروزی سال ۲۰۱۷ ممکن است اتفاق بیفتد که اگر میسر بود ابتدا لاشه هواپیماهای مسافری غول پیکری را که با تمام امکانات امنیتی و مخابراتی زنده و تحت نظر رادارهای زمینی و ماهواره ای و جی پی اس و طول و عرض جغرافیائی و …چندین کشور، ناگهان سقوط می کند پیدا می کردند و بعد به فکر فرود یا صعود از ماه(بدون در اختیار بودن کمترین عامل قابل کنترل) می افتادند.
۲۵- خدا در قرآن در آیه ۳۳ سوره الرحمن می فرماید:
«یَا مَعْشَرَ الْجِنِّ وَالْإِنسِ إِنِ اسْتَطَعْتُمْ أَن تَنفُذُوا مِنْ أَقْطَارِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ فَانفُذُوا لَا تَنفُذُونَ إِلَّا بِسُلْطَانٍ»
اى گروه جن و انس اگر میتوانید از کرانه ‏هاى آسمانها و زمین رخنه کنید پس رخنه کنید جز با سلطان رخنه نمى‏ کنید.
و در ادامه، در آیه ۳۵ نیز می فرماید:
«یُرْسَلُ عَلَیْکُمَا شُوَاظٌ مِّن نَّارٍ وَنُحَاسٌ فَلَا تَنتَصِرَانِ»
بر شما شراره‏ هایى از تفته آهن و مس فرو فرستاده خواهد شد و یارى نمی شوید.
«سلطان» به نیرو و قدرت و علم بلامنازع گفته می شود که شکی در سلطه آن بر امور نیست و «معشر» گروه جمع کامل را گویند که در اینجا این گروه از سرآمدان اجنه و انسان تشکیل می شود که حتی در اینصورت نیز از کرانه های آسمان و زمین نمی توانند عبور کنند مگر اینکه از شخصیت ثالثی یعنی سلطان کمک بگیرند.
ملاحظه می گردد که حتی موجودی چون جن و شیطان که خودشان از جنس آتش بوده و نامرئی می باشند و در نفوذپذیری در درون هر چیز از جمله فکر انسان، زبانزد هستند خود گرفتار در کرانه ها و اقطار زمین و آسمان ها هستند که در همگروهی و همفکری با انسان، بدون بهره گیری از سلطان نمی توانند از اقطار زمین عبور کنند پس ناسا که نه از اجنه کمک گرفته و نه از سلطان، چگونه به این موفقیت می توانست نائل آمده باشد؟

در زیر میتوانید کلیپی از مجموعه اعترافات ناسا و دیگر اشخاص مرتبط را در مورد ناتوانی خروج از زمین ببینید:

Share this post

14 comments

اضافه کنید
 1. جعفر عربگری ۷ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۳۹ پاسخ دادن

  اشتباه اساسی که گریبان گیر شماست این است که همه چیز را سیاه یا سفید می بینید هیچ بشری تا به حال دیده نشده که همه حرفهایش درست باشد هیچ بشری هم دیده نشده که همه حرفهایش دروغ باشد
  بنابراین اگر بنا را بر این بگذاریم که همه گفته های ناسا بدون استثناء دروغ است بسیاری از اطلاعات مفید را از دست خواهیم داد همچنین ایمان به ناسا هم گمراهی است

  بسیاری از ادعاها و ویدئوها و تصاویر خود شما دروغ است ولی مطالب کاملا درست هم دارید
  بشر موجودی است که نمی تواند همه جانبه نگر باشد خیلی سخت است
  دایناسور و بیگ بنگ و انبساط جهان و تکامل و تحول اتواع و سفر به ماه و تصاویر ماهواره ای و موجودات فضایی و جاسوسی از همه مبادلات و مکالمات تلفنی و اینترنتی و زمین تخت و… دروغ محض هستند ولی ما خودمان باید سره را از ناسره جدا کنیم به صرف اینکه ایکس چند بار دروغ گفته است پس ایکس همیشه دروغگوست یک دگم اندیشی و تفکر ناپخته هست مردم همیشه دروغ را با حقیقت ملغمه می کنند.

  • flatearther ۷ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۱۴:۱۹ پاسخ دادن

   سلام جناب عربگری استاد گرامی
   حرف شما کاملا درست است. در هیچ موضوعی حتی در حقیقت قطعیت کامل وجود ندارد. در دنیای ما دروغ ها و حقایق باهم آمیخته شده به طوری که نمیشود به همین سادگی ها دروغ را از حقیقت تشخیص داد. اما اینکه بگوییم زمین تخت دروغ محض است کاملا اشتباه است. بنده کاملا قبول دارم که زمین تخت ایراداتی دارد و قطعا برخی موارد را پاسخگو نیست چرا که هنوز نقشه دقیقی ندارد. اما در برخی موارد زمین تخت از کروی پیشی گرفته و به برخی مشاهدات و آزمایشات پاسخ مثبت میدهد. بنده معتقدم زمین تخت است اما مدل زمین تخت را کاملا درست نمیبینم. تخت بودن زمین به شکل دیگری برای بنده به اثبات رسیده است(توسط آزمایشات و مشاهدات مختلف).
   درمورد ناسا هم حرف شما کاملا درست است. برخی اطلاعات ناسا مفید هستند (البته از نظر بنده ۸۰ تا ۹۰ درصد اطلاعات ناسا با اهداف خاصی منتشر میشوند و کذب محض هستند) اما اطلاعات مفیدی هم دارند. دروغ در کار ما جایی ندارد اما اشتباه بله.
   بارها شده اشتباه کرده و به اشتباه خود اعتراف کرده ایم. اما اینکه با دید تند به زمین تخت نگاه کنید کمی موضوع را برای شما پیچیده میکند. مردم همیشه سعی میکنند دروغی را باور کنند که تفکرات ذهنیشان بر اساس آن ساخته شده است و این دروغ تفکرات قبلی آنان را مستحکم تر میکند.
   ما سعی میکنیم در راه کشف حقیقت قدم برداریم امیدوارم قصد شما هم همین باشد
   موفق و سربلند باشید

 2. ماشا ۶ مرداد, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۱۳ پاسخ دادن

  سلام بسیار بسیار از مقالات فوق العاده شما لذت بردم دیگه دست ناسا رو شده و همه میدونن هیچ وقت هیچ انسانی به ماه نرفته همین امروز هم نمیشه رفت جا داشت میگفتید چطور قدرتهای دیگه دنیا مثل روسیه چین اتحادیه اروپا ژاپن یا کره بعد از نیم قرن هنوز به تکنولوژی پنجاه سال پیش آمریکا دست پیدا نکردن تا اونها هم یه سفر به ماه برن؟! اما سوالی راجع به زمین تخت دارم اونهم اینکه اگه ما با هواپیما به لبه های زمین که به قول شما با یخ احاطه شدن برسیم بعدش چی میشه؟! آیا ما با هواپیما وارد فضا میشیم؟ آیا به دیوار برخورد میکنیم؟! و اصلا چرا ما هرگز به لبه های این دیسک یعنی زمین تخت نمیرسیم ؟ دوم اینکه اگه زمین تخت هست چرا در نیمی از زمین شب و در نیم دیگر روز است چون دلیل به وجود اومدن شب و روز رو فقط با کروی در نظر گرفتن زمین و چرخش اون به دور خودش در برابر پرتو افکنی خورشید میشه توضیح داد سوم اینکه چرا زمین قطب شمال و جنوب داره؟ چون فقط اگر کروی باشه میتونه دو قطب در دو سو داشته باشه و اگه تخت میبود دو قطب شمال و جنوب دیگه معنایی نداشت به هر حال من هم میدونم هیچ عکس واقعی و بدون دستکاری و ویرایشی که کل زمین را به صورت یه تیکه از دور نشون بده وجود نداره و این چیزایی که ما دیدیم همه فیک هستن امیدوارم جواب ابهامات ذهن من در مورد زمین تخت رو بدین با تشکر زنده باشید

 3. محمد ۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۲۶ پاسخ دادن

  سفر به ماه (و از نظر این جانب فرود انسان و راهپیمایی بر سطح ماه) احتمالاً دروغ است و گزیده صحبت های آقای عربگری را در این زمینه در پایین آورده ام. منظور از حذف سایر سخنان ایشان این است که یا دلایل آقای عربگری را موجه نمی دانم یا در آن زمینه اطلاعاتی ندارم:

  ۱ـ یکی از اشکالات اساسی سفر کذایی به ماه این است که یک ماه پیما، چگونه پس از پرتاب شدن و صعود از سطح ماه بتواند به سفینه فرماندهی که به دور ماه در حال چرخش است متصل گردد. آن هم با محدودیت که در تجهیزات و سوخت ماه پیما داریم. (وزن کل ماه پیما در حال صعود حدود ۱ تن بوده است). بر روی کاغذ این کار امکان دارد اما در عمل اجرای آن با امکانات دهه ۶۰ و ۷۰ تقریبا خیر. (در واقع انگیزه اصلی این جانب از رد سفر به ماه یا به عبارت دقیق تر فرود بر سطح ماه همین گزینه است.)

  ۲ـ چرا در تصاویر منسوب به سطح ماه، روشنی افق اینقدر محدود به حدود صد متری است؟ در حالی که نور مستقیم خورشید یا بازتاب آن باید تا یک نیمه ماه را روشن کند ولی در تصاویر، این ماه حتی از یک جزیره کوچک که در اثر جزر و مد تشکیل می شود هم کوچکتر است. اگر از این زاویه نگاه کنیم که نشان دادن دوردست ها در یک استودیو کار بسیار سنگینی است شاید این آسمان بی ستاره دلیل دیگری داشته باشد.

  ۳ـ مسئله دیگر آسمان بی ستاره است که می دانیم در ماه آسمان برعکس بسیار پرستاره است. عدم نمایش ستاره ها در عکس با دلایل عکاسی و زمان طلوع خورشید شاید در تئوری صحیح باشد ولی با وجود چند سفر، هیچ تلاشی برای تغییر زمان فرود (که همیشه زمان طلوع خورشید انتخاب شده است) یا عکاسی از آسمان پر ستاره شب نشده است. اگر از این زاویه نگاه کنیم که نشان دادن ستارگان هر کدام با یک شدت نورانیت در یک آسمان بدون جو کار بسیار سنگینی است (تقریباً نشدنی است) شاید این آسمان بی ستاره دلیل دیگری داشته باشد. حرف نیل آرمسترانگ هم که ظاهرا گفته است آسمان ماه بی ستاره بود خالی از لطف نیست.

  ۴ـ آقایان ناسا و دوستان هوادارشان، هر قدر هم توجیه نچسب بنمایند باز ایراد سایه ها را نمی توانند توجیه کنند مگر می شود در عکس ها تمام اتفاقات نادر افتاده باشد مثلا ناهمواریها سایه ها را کج کنند یا از یک منظره دو عکس یکسان یکی با سفینه فضایی و دیگری بدون آن باشد و از این قبیل. گاهی تصویر بوضوح نشان دهنده این است که از یک پروژکتور قوی در فاصله حدود ۲۰ تا ۵۰ متری، به جای خورشید واقعی استفاده شده است.

  ۵ـ با وجود اینکه این پرچم از ماده خشکی ساخته شده است تا تکان نخورد و رسوایی به بار نیاورد ولی با این وجود، یک بار گوشه پرچم در اثر جابجایی و خلأ ناشی از پرش فضانورد از جلوی دوربین عکاسی، اعوجاج کمی می گیرد که کل نمایش ماه نوردی را رسوا می کند. (در واقع همین اتفاق کوچک برای این جانب دلیل اصلی فیلم سازی فرود بر سطح ماه می باشد.)

  ۶ـ در تصاویر آپولو یازده مرتبا می بینیم که فضانوردان در حال نصب دستگاه انعکاس دهنده لیزیری بر روی ماه هستند! لازم به ذکر است که با هیچ وسیله ای نمی توان از روی زمین پرتوی لیزری را دقیقا عمود بر بازتاباننده لیزری مذکور تاباند تا انعکاس آن به مبدا برگردد زیرا ماه و زمین دائما در حال حرکت هستند. پس نصب و کاربرد آن سیستم های دکوری در ماه، دروغ است. کل سطح ماه برای امواج رادیوئی غیر موازی(غیر لیزری) با فرکانس های گیگاهرتزی ارسالی از زمین مانند آینه عمل کرده و مانند مهتاب آنها را به سمت زمین باز می تاباند.

  ۷ـ از نظر ما وقتی می توان گفت تصاویر جدید ماهواره ژاپنی، بر اسناد ۴۵ سال پیش صحه می گذارند که فیلمها، زنده و مستند و بدون قطع شدگی، از سطح ماه نمایش داده شود و آن تجهیزات را نشان دهد.

 4. محمد ۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۸:۱۸ پاسخ دادن

  سلام. این بار روی سخنم با مولف اصلی سایت (زمین تخت گرا) می باشد. نظر من هم مشابه آقای عربگری است. شاید بعضی چیزها فریب باشد اما همه چیزها دروغ و فریب نیست.

  از مطالعه زمین تخت این استفاده را بردم که ذهن بازتری برای تحلیل داشته باشم و تنها از یک زاویه به توضیح پدیده ها نپردازم. حتی اگر زمین تخت هم باشد برای مقاصد طراحی و … از آنجا که زمین کروی بهتر مسائل را پیش بینی می کند و واقعا بتوان خسوف، کسوف، موقعیت خورشید در آسمان، پرتاب موشک و … را با آن انجام داد از آن استفاده می کنم. و اصولا نظریه های علمی نگرش ماه به جهان هستند نه الزاماً واقعیت.

  دو مشکل اصلی این نظریه (زمین تخت) به شرح ذیل است. که هر دو به علت بزرگتر بودن مدارات بخش جنوبی زمین نسبت به مدل زمین کروی می باشد. تأکید می کنم موارد ذیل نقص های اصلی نظریه زمین تخت است که باید روی آن کار شود نه انکه به موفقیت نظریه در هزار مورد ریز و درشت دیگر (تابش خورشید بر سطح آب، خطی بودن افق در دید از بالن، روشنایی افق در طول شب و …) بپردازید و نقص های اصلی نظریه را نبینید.

  ۱ـ پرواز ژوهانسبورگ به دبی: ۸ ساعت، دبی به کانبرا: ۱۵ ساعت. پرواز ژوهانسبورگ کانبرا: ۱۵ ساعت. اینها پروازهای رسمی و احتمالا قابل انجام است و احتمالاً سرعت هواپیماها چندان فرق نمی کند. این نوع سفرها که تعدادشان هم احتمالاً کم نیست با نقشه کروی انطباق بیشتری دارند تا با نقشه زمین تخت. لطفا به خبر فرود اضطراری در آلاسکا و … رجوع نکنید. در سفرهای هوایی بگردید و آنها که زمان سفرشان با زمین کروی نمی خواند اما با نظریه زمین تخت قابل توضیح است را معرفی کنید.

  ۲ـ خورشید در این نظریه باید یک دایره از سطح زمین را روشن کند (در بعضی تصاویر بیضی کشیده که؟؟؟ دلیل آن مطرح نشده است). مدار راس الجدی تقریبا دو برابر مدار راس السرطان است. سرعت خورشید هم در اولی حدود دو برابر دومی است. بر اساس یکسان بودن قطر دایره روشنی سطح زمین که به سرعت خورشید وابسته نیست در تابستان سرزمین راس السرطان اگر مثلا طول روز ۱۲ ساعت است تابستان راس الجدی طول روز حدود ۶ ساعت می شود. چنین تفاوتی (طول شب ۱۸ ساعت و طول روز ۶ ساعت آن هم در تابستان در یک منطقه معتدل) اعلام نشده است که با نظریه زمین کروی همخوانی بیشتری دارد. (اعداد همگی تقریبی است بنابراین حتی اگر با محاسبات شما طول روز تابستان رأس الجدی ۱۰ ساعت بدست آمد باز هم اشکال بر قوت خود باقی است)

  دیگر اینکه حکومت دینگرای ایران با سطح تکنولوژی امروزی اش می تواند به راحتی پروژه ها برای نظریه زمین تخت انجام دهد. اگر واقعاً این درست باشد و نظریه زمین تخت مسلمانان را بر عقایدشان مستحکم و کافران را از عقایدشان متزلزل می کند چرا حکومت دینگرای ایران این کارها را نمی کند.
  ۱ـ یک تیم کشتیرانی دور قطب جنوب بگردد و طول محیط آن را بدست آورد با هماهنگی با نیروی محافظ قطب جنوب.
  ۲ـ یک کشتی کوچک و خدمه مثل سفر اسکات به قطب جنوب بروند و از مأموریتشان عکس و تصویر بفرستند. این یکی را دزدکی چون مرز قطب جنوب دیگر ۵۰۰۰ کیلومتر نیست که جابه جا نگهبان داشته باشد چیزی حدود ۴۰۰۰۰ کیلومتر است.
  ۳ـ موشک آزمایشی ماهواره برشان را نه در جهت غرب به شرق که در جهت شمال به جنوب ارسال کند و از طول سفر که احتمالا باید به گنبد آسمان برخورد کند فیلم بگیرند. و به کشتی نزدیک قطب جنوب ایران مخابره کند.
  ۴ـ در نیمه شب با موشک از جو زمین خارج شده و از خورشید که بنا به این نظریه در آسمان قرار دارد فیلم بگیرد.

  دوست عزیز. نظریه زمین تخت هم مثل دیگر موارد یک نظریه است. با تعصب دینی و یا برداشت خود از روایات آن را قبول یا رد نکنید. صادقانه به آن بنگرید و اگر مشکلات آن زیاد است نه آنکه آن را رد کنید حداقل با آن زندگی نکنید و آن را بیشمار تبلیغ نکنید. اگر احیانا از تروویج این نظریه دست برداشتید موضع گیری دیگران که باعث گمراهی مریدان شما می شوند یا مسخره کردنشان نسبت به خود را نادیده بگیرید. گمراهی دیگران در نامه عمل شما نوشته نمی شود و مسخره کردن آنها نیز یک ازمایش الهی برای شماست.

  در ضمن در بررسی هر نظریه مشکلات اصلی آن را ارزیابی کنید نه موضوعات ریز و درشت را. به واقع دو مسئله که در بالا برشمردم اصلی ترین مواردی است که نظریه زمین تخت احتمالاً از جواب به آن عاجز خواهد بود.

  و در آخر من به کلیت فرگشت، سفر به فضا، ماهواره، دایناسور و … هم اعتقاد دارم. اما هیچ کدام از اینها من را از قبول اسلام با حضور یک خدا خالق و بینا محروم نکرده است. حتی به بسیاری از احادیث اسلام که احکام ریز و درشت زندگی مرا مطرح می کند در نظر من همچنان مستحکم است. به عبارت ساده تر لازم نیست حتماً زمین تخت گرا، یا عدم اعتقاد به فرگشت داشته باشید تا بتوانید عقاید اسلامی خود را حفظ کنید.

  با تشکر. التماس دعا.

  • flatearther ۹ شهریور, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۳۰ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   ابتدا بابت فرستادن متن و وقتی که برای نوشتن گذاشتید تشکر میکنم.
   باید بگویم که چنین بحث ها و گفتگو هایی بسیار وقت گیر می باشند و یا باید بصورت گروهی در شبکه های مجازی یا بصورت حضوری درباره آن ها بحث شود. از شما خواهش میکنم که آیدی تلگرام خود را برای ما بصورت خصوصی ارسال کنید تا با شما در این مورد گفتگو کنیم.
   موفق و سربلند باشید

 5. امیر ۲۷ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۳۷ پاسخ دادن

  جالب بود برای من به عنوان کسی که دیدگاه روی متعصبانه نگاه نمیکنه و چند ساعتی هست که درگیر این قضیه هستم برای من اگر الان اثبات بشه زمین کروی هست قبول میکنم و اگر هم اثبات به تخته قبول میکنم.. اما مطلب رو برای هرکسی که فرستادم بشدت مقاوت کرد در برابرش .. یک جوری اینگار دلشون نمیخواد ذهنیت شون خراب بشه … مقاومت کردنه هست کهباعث میشه ادمی هیچ چیزی متوجه نشه …

 6. متفکر ۴ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۳۶ پاسخ دادن

  دلایلتان برای دروغ بودن سفر به ماه بسیار غیر علمی است .مثلا فرموده اید در فصا و در کره ماه فشار چندین برابر اعماق دریا ها است که البته واضح است حرف اشتباهی است . بعد از طرف دیگر فرموده اید چرا لباس فضانوردان بعلت فشار درونی منفجر نشده و از این دلایل غلط و غیر علمی بسیار دارید .معلوم است چیزی از فیزیک و فضا نمیدانید ..
  سفز به ماه انجام شده و هیچ تردیدی در آن نیست

  • سمیرا ۲۳ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۷:۳۹ پاسخ دادن

   این دلایل از طرف دوستمون ارائه نشده که شما ردش کنید
   این دلایل رو با یه سرچ در مقاله های محققان برون مرزی میتونید پیدا کنید.

   فلی رغم تردید نداشتن در دستاوردهای بیشمار ناسا منم میگم سفر به ماه بزرگترین دروغ ناسا بوده!!!
   بهترین پاسخ ناسا به این شبهه بزرگ از سوی خیلی از دانشمندان فقط یک فرود مجدد در ماهه که با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی در طی این ۴۰ سال هیچ توجیهی واسه عدم تکرار این پروژه پذیرفته شده نیست مگر اینکه…
   فرود بر روی ماه امکان پذیر نیست تا از اون فیلم جعلی دفاع بشه

 7. حسام ۲ بهمن, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۳۶ پاسخ دادن

  خیلی جالب بود برام شخصیتا ادمیم ک زیادی اهل کندوکاوم هیچ چیو بهمین اسونی قبول نمیکنم راجب سفر ب ماه هیچ مطالعه ای نداشتم فقط دراین حد ک ی اقایی ی زمانی رفته و برگشته ک همه میدونن بارها شده بود فکر میکردم امروز بشر تازه هواپیمای بدون سرنشین بسازه چنددهع قبلش هواپیمای باسرنشین چطور ممکنه اخه فضاپیما ساخته باشه ک نتنهاتکنولوزی رفت . پرتاب داشته بلکه اون زمان تکنولوزی بازگشت و فرودم داشته جداازاون بشری ک تو کشف همین کره خاکی ک لمس و حسش میکنه مونده چطور فرای این باور رفته و برگشته باوری ک نه دیده بودتش نه لمسش کرده بود شخصا معتقدم اونچه ک بشر تابه امروز دیده دروغی هدفدار جهت کنترل سیستم زندگی روی این کره خاکی بوده

ارسال نظر جدید