بررسی فاجعه چلنجر

به نام خدا

زمین تخت گرایان و منتقدان ناسا سال ها به بررسی تصاویر،فیلم ها و داستان سرایی های ناسا و سایر سازمان های فضایی مشغول هستند و در طول چندین سال مطالب بسیار جالب و قابل تاملی یافتند که باعث میشود ما به آنچه که سازمان های فضایی میگویند شک کنیم.

امروز به دنبال یک “حقیقت ناخوشایند” برای ناسا رفته ایم که زمین تخت گرایان آن را  کشف کرده اند. فضانوردانی از ناسا که به عنوان ستاره های زنده شناخته شده اند، ادعا می کردند که ما در فاجعه چلنجر کشته شده ایم اما اکنون با شادمانی و خیال راحت در کالج ها و مشاغل مربوطه مشغول هستند.

حادثه فضایی چلنجر در تاریخ ۲۸ ژانویه ۱۹۸۶ رخ داد.زمانی که شاتل ناسا (ماموریت STS-51-L 73) در ۷۳ ثانیه پس از پرتاب منفجر شده، منجر به مرگ هفت عضو خدمه میشود که شامل پنج فضانورد ناسا و دو متخصص باربری بود. این فضاپیما در ساحل کیپ کاناورال، فلوریدا در ۱۱:۳۸ بعدازظهر (ساعت ۱۶:۳۸ UTC) بر فراز اقیانوس اطلس متلاشی شد. پوشش رسانه ای این حادثه گسترده بود: یک گزارش نشان داد که ۸۵ درصد از آمریکایی هایی که مورد بررسی قرار گرفتند، در کمتر از یک ساعت از این حادثه با خبر شدند.

پس از آن، تلاش های بسیاری توسط تیم جستجو انجام شد؛ هدف آن جابجایی آوارها بود که به تعیین علت حادثه کمک می کرد. با استفاده از سونار، غواص، زیردریایی و… که  طی جستجو مورد استفاده قرار گرفتند، مساحتی بالغ بر ۴۸۰ مایل دریایی (۸۹۰ کیلومتر) و عمق ۳۷۰ متر (۱،۲۱۰ فوت) مورد جستجوی این تیم قرار گرفت.

در ۷ مارس، غواصان از Presesver USS اعلام کردند که محفظه خدمه در کف اقیانوس می باشد. این یافته، همراه با کشف بقایای تمام هفت اعضای خدمه، روز ۹ مارس تایید شد. ناسا این یافته را به مطبوعات اعلام کرد.

خدمه هایی که قابل شناسایی بودند در تاریخ ۲۹ آوریل ۱۹۸۶ به خانواده هایشان بازگرداندند. سه نفر از اعضای خدمه، Judith Resnik، Dick Scobee  و Michael J. Smith ، توسط خانواده های خود در گورستان ملی آرلینگتون به خاک سپرده شدند. متخصص ماموریت Ellison Onizuka در مراسم یادبود ملی اقامتگاه هونولولو، هاوایی، دفن شد. بقیه خدمه های ناشناس در ۲۰ مه ۱۹۸۶ در شاتل فضایی چلنجر Memorial در آرلینگتون دفن شدند.

شاتل فضایی چلنجر (نامگذاری: OV-099) دومین شاتل فضایی ناسا بود که اولین بار در کلمبیا مورد استفاده قرار گرفت. اولین پرواز آن در تاریخ ۴ آوریل سال ۱۹۸۳ بود و به پایان رسید. ۹ ماموریت را قبل از انفجار در ۷۳ ثانیه پس از پرتاب ماموریت دهم خود و در نتیجه مرگ همه هفت اعضای خدمه به اتمام رسانده بود.

۸ مارس ۱۹۸۶ یک تیم جستجو کابین خدمه را پیدا کرد؛ که در انفجار ازبین نرفته بود. بدن تمام هفت اعضای خدمه پیدا شد(باقی مانده تمام هفت فضانورد از فاجعه چلنجر در عرشه خدمه در کف اقیانوس کشف شد.) بقایای گریگوری جارویس  همراه با فضانورد همکار رونالد مک نیر و معلم مدرسه کریستا مک اولیف کشف شد. هنوز هم در صندلی های خود قرار داشتند.اتوپسی ها(کالبدگشایی) انجام شد، اما علت دقیق مرگ ناشناخته بود. پس از آن،بعد از یک وقفه ۳۲ ماهه، ماموریت شاتل بعدی، STS-26 ، در ۲۹ سپتامبر ۱۹۸۸ آغاز شد.

اکنون اجازه دهید که شما را از آخرین یافته های مربوط به “خدمه چلنجر” که ظاهرا در سال ۱۹۸۶ درگذشته بودند، با خبر کنیم. ما شاهد بودیم که دو زن فضانورد ناسا که ادعا شده در حادثه چلنجر کشته شدند همچنان زنده و هوشیار هستند. خانم جودیت رزنیک(Judith Resnik) و شارون “کریستا مک آلوفی”(Christa Mc Auliffe) که هر دو آن ها اشخاصی موفق با موقعیت مناسب  و حرفه ای در دانشگاه تدریس میکنند.

 

خانم جودیت رزنیک از دانشگاه حقوق ییل(Yale Law University)

خانم شارون مک آولیف از دانشگاه سیراکیوز

منبع تصویر چپ: https://www.pinterest.com/maureen0901/space-shuttle-challenger/

منبع تصویر راست: http://bhlawpllc.com/attorneys/sharon-a-mcauliffe/

با اینکه سال هاست از مرگ ظاهری آنان میگذرد با این حال هنوز هم نام قبلی خود را استفاده میکنند(که این به اندازه کافی شگفت انگیز است)- به عنوان مثال نام و نام خانوادگیشان که به عنوان کشته شدگان ناسا در راه علم در دنیا به شهرت رسیدند.

جودیت در ناسا

جودیت در دانشگاه

جودیت رزنیک – دانشکده حقوق ییل: https://law.yale.edu/judith-resnik

در سال ۲۰۱۰، او به عنوان دریافت کننده جوایز الیزابت هارولک بکمن برگزیده شد و به او به عنوان استاد برجسته در زمینه تحصیلات عالی در رشته روانشناسی یا قانون جوایزی اعطا شد. در آن سال، پروفسور جودیت رزنیک همچنین نقش ظاهری در فیلم Doug Liman، Fair Game داشت. در سال ۲۰۱۳، پروفسور رزنیک جایزه عربلا باب منسفیلد(Arabella Babb Mansfield) را دریافت کرد، بالاترین افتخاری که توسط انجمن ملی وکلای زن ارائه شد. پروفسور رزنیک نیز یک دوره زمانی به عنوان استاد افتخاری دانشکده حقوق دانشگاه کالج لندن دارد.

http://en.wikipedia.org/wiki/Judith_Resnik

http://www.law.yale.edu/faculty/JResnik.htm

 

 

اولین معلم در فضا شارون “کریستا” مکلیف

شورای مأمورین دانشکده امور خارجه، یک سازمان غیر انتفاعی از مقامات دولتی در زمینه آموزش، توسط ناسا انتخاب شد. در ابتدای کار ۱۱۴ پیمانکار از ستاد درخواست شده و معرفی شدند. McAliffe یکی از دو معلم بود که در ایالت نیوهمپشایر نامزد شد.

” من جدا نمیخواهم با هیچکدام از شما خداحافظی کنم”

-کریستا مکلیف-

منبع:http://izquotes.com/quote/122379

نیمه فینالیست ها در ۲۲-۲۷ ژوئن ۱۹۸۵ در واشنگتن دی سی جمع شدند تا برای یک کنفرانس آموزش فضایی و دیدار با مجله ملی ۱۰ فینالیست را انتخاب کنند. در ۱ ژوئیه ۱۹۸۵ او به عنوان یکی از ۱۰ فینالیست اعلام شد و در ۷ ژوئیه وی برای یک هفته از آزمایشات پزشکی و جلسات فریبنده در مورد پرواز فضایی به مرکز فضایی جانسون منتقل شد.

در ۱۹ ژوئیه ۱۹۸۵ معاون رئیس جمهور جورج H. W. Bush اعلام کرد که او برای این موقعیت انتخاب شده است. معلم دیگر باربارا مورگان، به عنوان پشتیبان او معرفی شد.

 مایکل جیمز اسمیت، دارای شباهت قابل ملاحظه ای به “مایکل جی اسمیت در ناسا” (۳۰ ساله در نظر گرفته شده) است. کاملا سرحال و خوب در UW (دانشگاه ویسکانسین، مدیسون) تدریس می کند.

درواقع او خودش همان سرنشین چلنجر است.

http://directory.engr.wisc.edu/ie/faculty/smith_michael

http://www.engr.wisc.edu/smith/

https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_J._Smith_%28astronaut%29

اگر او هنوز زنده بود، این عضو چلنجر باید امروز ۶۹ ساله باشد. خب، فقط  یک ۶۹ ساله “مایکل جیمز اسمیت” که در مدیسون، ویسکانسین زندگی می کند وجود دارد بنابراین او باید همان عضو سابق چلنجر باشد که فقط پیر شده است.

https://www.lookupanyone.com/results.php?ReportType=1&qf=michael&qmi=j&qn=smith&qs=WI&searchform=name&focusfirst=1

در طی ۱۸ سال تحصیل در کالج، اسمیت ۸۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا را در مسیر زندگیشان به موفقیت رسانده است. اخیرا گروهی از این دانش جویان با برپایی یک مهمانی او را غافلگیر کردند تا قدردان زحماتش باشند.

او فردی موادب و با سواد به نظر میرسد،به شما احترام می گذارد و به شما اجازه میدهد تا حرف خود را زده و آزادی بیان داشته باشید، ایده هایش را به چالش بکشید و ….

درب او همیشه باز است.او می گوید: یک دانش جو سابق دکترا است

اسمیت، که دکترای خود را در رشته روانشناسی صنعتی از UW-Madison میداند و ۱۳ سال در صنعت کار کرده است، قبل از پیوستن به دانشکده مهندسی صنایع، به طور مرتب داوطلب می شود تا کلاس های اضافی را برای تدریس انتخاب کند.

www.engr.wisc.edu/michaelsmithbio2003.html

en.wikipedia.org/wiki/Michael_J._Smith_%28astronaut%29

ریچارد اسکوبی

شخصی به نام ریچارد اسکوبی – که دارای یک شباهت قابل توجه (۳۰ ساله در نظر گرفته شده) به “فرمانده چلنجر ریچارد دیک اسکوبی” است، به عنوان مدیر عامل شرکت “Cows in Trees”

در تصویر زیر مقدمه وب سایت این شرکت است که شامل یک گاو موشکی است همراه با دود در آسمان می چرخد – مانند شاتل چلنجر، همانطور که در هوا مشاهده می شود، منفجر می شود (در تلویزیون)

منبع: http://www.cowsintrees.com

دنیا بسیار کوچک است. همه آنان زنده هستند و در حال حاضر شغل های مختلفی دارند. برخی نام خود را کاملا عوض کرده اند اما برخی تنها بخشی از نام اصلی خود را حذف یا به نام قبلی خود قسمتی را اضافه کرده اند.

https://www.linkedin.com/pub/richard-scobee/18/754/238

 

Space science and diversity highlights week of events

کارل مک نیر(Carl Mc Nair)

کلود آنیزوکا(Claude Onizuka)

کارل مک نیر و کلود آنیزوکا، میراث های قهرمانانه برادرانشان، رونالد مک نایر و الیسون اونیزوکا، فضانوردان ناسا که در ماموریت چلنجر ۱۹۸۶ کشته شدند،  را جشن می گیرند. ادعا شده دو پیر مرد در بالا برادران دو فضانورد در که در کنارشان میبینید هستند.

آنها برادران فضانورد خود را به عنوان الگوهای مفید در جامعه معرفی میکنند که در راه علم جان خود را دادند.

Space science and diversity highlights week of events

آیا تمامی این شباهت ها بی مورد است و آن ها تنها برادر و خواهر هستند؟ اتفاقی شبیه به هم هستند(حتی نامشان)؟ آیا همگی این فضانوردان برادر و خواهرانی شبیه به خودشان داشتند؟

Ellison Shoji Onizuka

http://en.wikipedia.org/wiki/Ellison_Onizuka
http://www.hawaii.edu/news/2012/03/02/space-science-week/

Judith Arlene Resnik

http://en.wikipedia.org/wiki/Judith_Resnik
http://www.law.yale.edu/faculty/JResnik.htm
http://www.brynmawr.edu/news/2006-03-16/resnick.shtml

Michael John Smith (pilot)

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_J._Smith_(astronaut)
http://www.engr.wisc.edu/michaelsmithbio2003.html

Francis Richard Scobee

http://en.wikipedia.org/wiki/Dick_Scobee
https://www.linkedin.com/pub/richard-scobee/18/754/238

Ronald Mcnair

http://en.wikipedia.org/wiki/Ronald_McNair
http://www.montana.edu/news/12347/founder-of-national-programs-promoting-academic-excellence-to-deliver-msu-s-mlk-lecture-jan-21

 

Crew members:
Francis R. Scobee – Mission Commander — Apparently no life or pictures outside NASA
Michael J. Smith – Pilot — Same + “Smith was portrayed by Brian Kerwin in the 1990 TV movie Challenger”.
Judith A. Resnik – Mission Specialist 1 — First American Jewish astro-not; 1st Jewish woman ‘in space’. Recruited by “Lt. Uhura” of Star Trek, Nichelle Nichols, for NASA
Ellison S. Onizuka – Mission Specialist 2 — ۱st Asian American ‘in space’
Ronald E. McNair – Mission Specialist 3 — ۲nd African-American astronaut. Also recruited by Nichelle Nichols
Gregory B. Jarvis – Payload Specialist 1 — **
Christa McAuliffe – Payload Specialist 2 — ۱st “Teacher in Space” & subject of full scale media propaganda campaign for the “mission”

 

 

 

Share this post

22 comments

اضافه کنید
 1. مریم ۶ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۵ پاسخ دادن

  سلام و خسته نباشید
  چه مطلب چالبی
  شاید هیچوقت بطور اتفاقی هم این موصوع رو توی وب نمیدیدم.
  شباهتهاشون غیر قابل انکاره
  اما اصل داستان هنوز مبهمه
  اصلا فضا پیمایی پرتاب شده بود اگر آره سرنوشتش چی شد و کلا آیا همه ی داستان دروغ بوده؟؟؟

  • flatearther ۶ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۱ پاسخ دادن

   سلام سپاسگزارم لطف دارید
   ظاهرا شاتل پرتاب شده خالی از سرنشین بوده و سرنشین ها با هماهنگی پیش از پرتاب، از شاتل خارج شده بودند تا یک نمایش در آسمان به اجرا در بیاد.
   اگر به نوع انفجار دقت کنیم متوجه میشویم که بیشتر شاتل باید از سوخت جامد می بود.
   موفق و سربلند باشید

 2. علی ۷ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۵ پاسخ دادن

  سلام
  لطفا به جای کانال در تلگرام، گروه بزنید تا نظرات داده بشود و گفتار شما بحث و تحقیق شود وگرنه لا اقل گروهی در کنار کانالتون بگذارید،
  اینکه صرف اظهار نظر کردن و به چالش کشیدن مبانی علم نجوم راه به حقیقت نميبريم.

 3. یعقوبی ۷ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۵۵ پاسخ دادن

  خواهش دیگری که از شما داشتم خودتان را معرفی کنيد، حداقل در این حد که حوزوی یا دانشگاهی هستید و سطح تحصیلات تون در چه حد هست.
  به این علت چنین درخواستی کردم که در ترجمهء روایات و آیات اشتباهات فاحشی شدید که جای تعجب هست مثلا ترجمه‌ی لفظ #المجاري در حدیث امام سجاد به #دریا، در حالی که در هیچ یک از لغتنامه های عربی معتبر چون لسان العرب و تاج العروس و صحاح جوهري و … چنین چیزی نیامده و اصلا شخص ادیب چنین ترجمه ای نمیکند بلکه لفظ #مجاري مشخصاً به معنای جمع مجرا یعنی محل عبور که هم برای آب و چیزهای دیگه مثل باد و محل عبور افراد و ….. استفاده میشود.
  بنده یعقوبی هستم استاد ادبیات عرب حوزه علمیه در تهران هستم.

  • flatearther ۷ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۰۵ پاسخ دادن

   سلام استاد گرامی
   اگر اشتباه نکنم مارو با پیج زمین گرد اما تخت اشتباه گرفتید چون ما مطالب دینی و مذهبی نمیگذاریم(شاید به ندرت) اما کانال زمین گرد اما تخت معمولا مطالب مذهبی میگذارد بنابراین باید ایشان رو با ما اشتباه گرفته باشید
   موفق و سربلند باشید

  • flatearther ۷ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۴۸ پاسخ دادن

   سلام بر شما
   سپاسگزارم لطف دارید
   سوال بسیار درست و صحیحی پرسیدید. تمامی کلیپ های موجود در این موارد ناقص هستند به درستی نشان نمیدهند که ماهواره و چطور در مدار قرار میگیرد و البته اکثر موشک ها چون سوخت جامد هستند،میسوزند و ازبین میرند.
   موفق و سربلند باشید

  • flatearther ۸ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۰۳ پاسخ دادن

   سلام متشکرم
   موضوع فصل ها و استوا در زمین تخت کمی فرق دارد. در حقیقت این خورشید است که به دور زمین درحال چرخش است و با چرخش خورشید در سه مدار راس السرطان، راس الجدی و استوا فصل ها به وجود می آیند. حال چطور؟مسیر دایره ای خورشید هر روز بسته به زمان بندی مسیر فصل ها بزرگتر و کوچکتر میشود. برای مثال در ماه دسامبر مسیر حرکت خورشید در راس الجدی است که فصل زمستان را بوجود می آورد.(در مناطق شمالی)در سپتامبر و مارس مسیر حرکت خورشید در استوا است که بهار را بوجود می آورد.(در مناطق شمالی) در تابستان, در ماه ژوئن مسیر حرکت خورشید در راس السرطان است که تابستان را بوجود می آورد(در مناطق شمالی) وقتی خورشید دورتر از قطب شمال که در مرکز زمین تخت واقع شد(است، در شمال زمستان و در جنوب تابستان است. در ماه های زمستان خورشید درحال چرخش با سرعت بیشتری در مدار راس الجدی است و به همین علت است که روز های قسمت شمالی زمین در زمستان کوتاه تر است.در حقیقت مکانی که خورشید ۹۰ درجه بتابد تابستان و مکانی که خورشید مایل بتابد زمستان است! این دو کلیپ را ببینید:
   http://www.aparat.com/v/6NR0j
   http://www.aparat.com/v/NvDgJ
   به عبارت دیگر:
   خورشید سفر خود را از مدار راس الجدی آغاز می کند. در انقلاب زمستانی سرعت خورشید سریعتر نسبت به زمان های دیگر است و در مدار بزرگتر در حرکت است و به دور زمین میچرخد. در سه ماه آینده، هر روز خورشید کمی مسیر و مدارش کوچکتر و از سرعتش کاسته میشود تا زمانی که در اعتدال بهاری خورشید مسیری مارپیچی از راس الجدی به استوا میگیرد. سپس برای سه ماه آینده، هر روز مدار خورشید کوچکتر و از سرعتش کاسته میشود تا زمان انقلاب تابستانی و زمانی که درحال حرکت در مدار راس السرطان است.
   هنگامی که خورشید به کوچکترین مدار خود میرسد سپس مسیری همانند قبل اما بطور برعکس در پی میگیرد و سفر خود را به مدار راس الجدی شروع میکند. برای سه ماه آینده، بار دیگر خورشید شروع به گسترده کردن مدار و افزایش سرعت خود تا زمان اعتدال پائیزی میکند و سپس خورشید به استوا بر میگردد.
   در سه ماه آینده خورشید مدارش را گسترده تر و سرعتش را تا زمان انقلاب زمستانی افزایش می دهد که آخرین و بزرگترین مدار و بیشترین سرعت را دارا است و همین چرخه دوباره تکرار و تکرار میشود.
   موفق و سربلند باشید

 4. ilya ۸ تیر, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۷ پاسخ دادن

  سلام علیکم
  ممنون از پاسختان ولی در مقاله منطق تخت گرایی را در این مورد خوانده ام و در مقاله استوا را به خاطر موقعیت زاویه دارش زیر سئوال برده بود ولی در لینک کرویها مشخص می شود که استوا در ربع اول و ربع سوم در زاویه نود درجه قرار میگیرد.در ضمن این موقعیتها در کروی هم با منطق سازگار است.https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/19247996_751011875078467_3465734158668907772_n.jpg?oh=640203a30623f92eb877ef378beeb236&oe=5A0BA5B5

  • flatearther ۹ تیر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۳۶ پاسخ دادن

   سلام بر شما
   خواهش میکنم
   ما در مقاله ای اشاره نکردیم که استوا وجود ندارد. بلکه منظور ما از نبود استوا در مدل کروی این بوده که به علت تابش ۹۰ درجه خورشید به نقاط بالاتر از استوا، خط استوا در این مکان دقیقی نخواهد داشت و مدام بالا و پایین میشود و به آن معنا نمیشود به آن خط استوا گفت.
   منظور ما در مقاله این بوده.
   موفق و سربلند باشید.

 5. افشین ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۱ پاسخ دادن

  این تنها یک ادعای مضحک از تئوری پردازان توطئه میباشد و هیچ گونه سندیتی در مورد آن نیست.
  به جای سپری کردن در این تئوریها بی پایه و اساس کمی به دنیای واقعی گام نهید

  • flatearther ۲۴ مرداد, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۰۹ پاسخ دادن

   سلام خدمت شما
   دنیای واقعی در مقابل چشمان شماست. اینها حقایقی هستند که به آن ها برچسب توهم توطئه زده شده. خیلی از افراد حتی نمیدانند که توهم توطئه چیست و چرا و از کی و کجا به وجود آمده.
   موفق باشید

ارسال نظر جدید