سلاح اتمی وجود ندارد

 از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد و وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی ما نیست

انفجار هفت تن گاز مایع و شباهت آن با بمب اتمی(اگر بجای هفت تن، هفتاد تن یا بیشتر منفجر کنند قارچ بزرگتری تشکیل خواهد شد)

نوشته را با این سوال آغاز میکنم که چرا هیچکس نمیتواند جامعه را اصلاح کند. توزیع نامتقارن و ناعادلانه ثروت و قدرت در جهان علت بروز رفتارهای خشونت امیز در جوامع مختلف می باشد. واقعیت این است که زمانی می توان در جهت اصلاح جامعه گام برداشت که دروغهای ابرقدرتها رو شود تا نشان داده شود که این ابر قدرتها قدرت دروغین و پوشالی دارند و تنها با استفاده از عدم اگاهی وحتی نادانی جامعه قدرت دروغینشان را به جامعه باور می دهند که اگر دروغهایشان رو شود تضعیف خواهند شد و به دنبال ان قدرت طرفداران و سرسپردگان ابرقدرتها نیز کم خواهد شد.

از زمانی که نفت و گاز کشف گردید عده ای این منابع خدادادی را که باید همه از ان بهره میبردند در انحصار خود و گروههای طرفدار خود گرفته و بقیه را سرکوب کرده و دهان انها را بستند. اما این رسم دیرینه تاریخ است که اگر دهانها بسته شود, دستها به سوی اسلحه خواهد رفت. بنا به همین رسم قدیمی جنبشهای سیاسی و مسلحانه در نقاط مختلف جهان اغاز شد. اما صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه افراد مورد نظر خودشان را به عنوان مبارز و رهبر ازادیخواهان به این جنبشها نفوذ داده و نتیجه این جنبشها درگیری داخلی در همان جنبش بود و یا اینکه در راستای منافع سردمداران جهانی عمل میکردند.

نمونه بارز این موضوع نلسون ماندلا ست که سابقه وی را شرارت, عملیاتهای تروریستی و خیانت به یارانش تشکیل میداد اما رسانه های وابسته به قدرتهای جهانی از وی یک قهرمان ساختند که به خاطر سیاهان افریقا ۲۷ سال زندان را تحمل کرده است.
امریکا برای حاکم شدن بر جهان دروغهای زیادی را در راستای قدرت بلامنازع جهان بودن تحویل جهانیان داد و نمایش نامه های زیادی را اجرا کرد وفیلمهای زیادی را ساخت تا به جهانیان وحشت از بمب اتم را القا کند. همچون بحران موشکی کوبا, بحران درگیری بین چین و شوروی و از این نوع بحرانهای ساختگی. در حالی که شواهد و قرائن زیادی در دست است که بمب اتم وجود خارجی ندارد و فقط برای ترساندن مردم دنیا ان را عنوان می کنند. همانطور که در کودکی ما را از چیزهایی همچون “” اقا گرگه میاد میخوردت”, “هاپو “, “بچه خورک” و این جور چیز ها میترساندند که هیچکدام واقعی نیست و فقط برای کنترل بچه بود ابرقدرتها نیز برای ترساندن و کنترل ملتها دروغهایی همچون بمب اتم, سلاح نوترونی, یوفو, مثلث برمودا و اینجور چیزها را مطرح کردند. دلایل علمی متعددی برای اثبات دروغ بودن بمب اتم وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد اما ابتدا به تعدادی از دلایل غیر علمی اشاره میکنیم: در جنگ جهانی دوم بین شصت تا صد میلیون انسان فقط بر اثر شرایط جنگی کشته شدند (به غیر از کسانی که در اثر گرسنگی و بیماری درگذشتند و امار انها معلوم نیست) اما رسانه های جهانی این موضوع را رها کرده و فقط به دویست هزار کشته هیروشیما وناکازاکی اشاره میکنند و هر ساله در ژاپن به یاد انها یک دقیقه سکوت میکنند. و واقعا” مشخص نیست که انها چگونه کشته شدند.کسی به معنای واقعی و شهودی چیزی ندیده است و اصلا” چرا امریکا بجای مناطق جنگی و ضربه به نیروهای نظامی و ترساندن نظامیان باید دو شهر گمنام و غیرنظامی ژاپن را بمباران اتمی کند و اطلاعات ما در این مورد و سایر موارد, اطلاعات رسانه ای است. و رسانه ها هر چیزی را که بخواهند به خورد ملتها می دهند و هالیوود هم که استاد صحنه سازی و تاریخ سازی است. وجالب است که هیروهیتو امپراطور ژاپن بعد از این قضایا تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کرد و خود را تازیانه خدا می خواند.

اگر آزمایش های اتمی برای محیط زیست زیان آور است کشورهای مختلف چگونه به خود اجازه می دهند در خشکی و دریا انها را انجام دهند.

امریکایی ها به قول خودشان اولین ازمایش هسته ای را در سال ۱۹۴۵ انجام دادند و شوروی نیز در سال ۱۹۴۹ یعنی ۴ سال بعد از ازمایش امریکا. شوروی در جنگ جهانی دوم به کلی نابود شده بود و علاوه بر جنگ با المان دچار جنگ داخلی نیز گردیده بود به طوری که استالین رهبر شوروی از ارسال گندم و سایر مواد غذایی و دارویی به بعضی از استانها خودداری کرد و طبق گفته تاریخ نویسان حدود ۱۰ میلیون نفر فقط در اکراین مردند. چطور چنین کشور گرسنه و ویرانی میتواند ۴ سال بعد از امریکا که در طی جنگ تقریبا” دست نخورده و سالم مانده بود چنین سلاحی که در ان زمان فوق سری بود بسازد. حقارتهایی که به کشور روسیه در سرنگونی جت جنگی اش توسط کشور ضعیفی مثل ترکیه وارد شد نشان از ان دارد که روسیه ابر قدرت نیست و چیزی به نام سلاح هسته ای در اختیار ندارد. چرا که اگر چنین سلاحی داشت به پشتوانه این سلاح باید کشور ترکیه را گوشمالی مناسبی می داد نه اینکه فقط واردات گوجه فرنگی را از ترکیه ممنوع کند. روسیه حتی جرات نکرد و یا اینکه توانایی فنی و نظامی لازم را نداشت که مقابله به مثل کند و یک یا چند هواپیمای ترکیه را سرنگون سازد. ترکیه برای تحقیر بیشتر روسیه اعلام کرد که جت جنگی روسیه ۱۷ ثانیه در اسمان ترکیه بوده و به همین دلیل انرا سرنگون کرده است. بیست سال حضور نظامی امریکا در کشور ویتنام که نه نفت و گاز دارد و نه محصول ارزشمند دیگری که به درد امریکا بخورد و به بهای جان ده ها هزار و شاید هم صدها هزار نفر سرباز امریکایی تمام شد دلیل دیگری بر رد سلاح هسته ای می باشد. چرا که اگر سلاح هسته ای داشت بیست سال طول نمی کشید. امریکا وقتی در توجیه جنگ ویتنام کم اورد به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم انرا چند ملیتی کرد و خروجی اینکار باعث بوجود امدن گروه های خطرناکی همچون خمر های سرخ شد که در کشورهای کامبوج, لائوس و خود ویتنام میلیونها نفر را قتل عام کردند.

همچنین کودتای سال ۹۱ میلادی شوروی که منجر به فروپاشی این کشور گردید دلیل دیگری بر غیر واقعی واقعی بودن ابرقدرتی این کشور بود. کودتایی که به نظر ساختگی می رسید. چرا که در راس این کودتا که معاون رییس جمهور گنادی یانایف, وزیر دفاع دیمتری یازف, وزیر کشور بوریس پوگو و رییس کا گ ب ولادیمیر کوریوچکوف که قدرتمندترین افراد ان زمان بودند قرار داشتند چطور شکست خوردند. حتی بعد از دستگیری هم اعدام نشدند.

در سال ۹۲ یا ۹۳ میلادی میخاییل گورباچف رییس جمهور وقت شوروی که بعد از کودتای ساختگی همکارانش عملا” قدرتی نداشت و یلتسین امور را کنترل می کرد کاسترو را خائن به بشریت خواند. واعلام این موضوع از سوی گورباچف میتواند اشاره ای به همکاری مخفیانه کاسترو با امریکا در راه انداختن بحران ساختگی وجود ۸۰ موشک اتمی شوروی در خاک کوبا در سال ۱۹۶۲ میلادی باشد که در طی این بحران ساختگی امریکا چند ماه دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشت.بعد از این واقعه نیز جان کندی رییس جمهور امریکا ترور شد. همچنین خروج ذلت بار شوروی از افغانستان و نداشتن هیچ نقشی در معادلات قدرت در طی جنگ خلیج فارس نشان از بی قدرتی شوروی دارد. فاجعه عراق و سوریه نتیجه اعتماد احمقانه ملتها به ابرقدرتی شوروی بود که فکر میکردند شوروی توان مداخله دارد اما نمیدانستند که شوروی حتی قادر نیست مشکلات داخلی خودش را حل کند و از پس تعدادی چریک چچنی فاقد پشتیبانی هوایی نیز بعد از چند ماه جنگ پر تلفات به سختی بر امد و هنوز هم از ناحیه انها مورد تهدید است. امریکا مدعی است که بیست هزار بمب اتمی در اختیار دارد. ایا این ادعا منطقی است. ایا میتوان به افراد اعتماد کرد و این تعداد بمب اتمی را در صورت وجود در اختیار افراد در پایگاه ها و زیر دریایی ها قرار داد. واین خطر وجود ندارد که ممکن است افرادی تعدادی از این سلاح ها را در اختیار گرفته و برعلیه خود امریکا به کار ببرند و از دولت امریکا اخاذی کنند و خواستار سهیم شدن در قدرت شوند. همانطور که در یک سریال امریکایی (فصل ۷ سریال ۲۴) عده ای از امریکایی ها در منطقه ای در ۲۰ کیلومتری واشنگتن به نام استارک وود با در اختیار گرفتن تعدادی موشک شیمیایی و تهدید به حمله به شهرهای امریکا خواستار سهیم شدن در ساختار قدرت و ورود افراد انها در مراکز تصمیم گیری راهبردی از جمله پنتاگون هستند. که البته همانطور که انتظار می رفت قهرمان سریال موضوع را حل کرد شبیه سازی این موضوع در یک سریال نشان میدهد که اگر چنین سلاح هایی وجود داشته باشد تولید و پخش انها در مناطق مختلف چقدر خطرناک است و بیشتر از اینکه برای امریکاییها امنیت را به ارمغان بیاورد باعث ایجاد احساس نا امنی میشود. کلیپ هایی از انفجار گاز مایع در اینترنت وجود دارد که نحوه انفجار انها با انفجارهایی که اتمی وانمود میشوند کاملا” شباهت دارد و چه بسا امریکا چندهزار تن گاز مایع را همراه با هوای فشرده کافی منفجر میکند, انفجار عظیمی رخ میدهد و با استفاده از عدم اگاهی ملتها وانمود میکنند که این انفجار با یک تا سه کیلوگرم اورانیم غنی شده انجام شده است. و متاسفانه مردم دروغهای بزرگ را راحت تر باور میکنند. با یک جستجوی ساده در اینترنت کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین را ببینید وبا کلیپ انفجار های اتمی مقایسه کنید تا شباهتها را ببینید. اوایل مرداد ماه امسال (مرداد ۱۳۹۵) نیز یک مخزن گاز در ۲۸ کیلومتری بندر گناوه منفجر شد و شدت انفجار به حدی بود که مردم شهر گناوه صدای ان را شنیدند و نیروهای هلال احمر اعلام کردند که به دلیل دما و حرارت بالا امکان نزدیک شدن تا یک کیلومتری محل انفجار وجود ندارد.

در این محل ها به علت حرارت زیاد ناشی از گاز تا شعاع چندین کیلومتر تمامی گونه های گیاهی وریشه انها از بین میرود و دیگر در این منطقه گیاهی سبز نمی شود. عکسهایی که در اینترنت قرار گرفت صحنه های بسیار وحشتناکی را نشان می دهد و مخصوصا” در تعدادی از عکسها صحنه های درخشان با رنگهای متنوع اما ترسناک اسمان همان تصویری را تداعی میکند که به عنوان پرتوها و تشعشعات ناشی از انفجار اتمی وانمود میکنند.

امریکا برای باور بیشتر مردم جهان سریال ها و فیلمهای زیادی در موضوع بمب اتم ساخت که بیشترین مانور انها بر روی سریال ۲۴ می باشد که حدود یک دهه برای ایجاد ترس بیشتر از بمب اتم با این سریال مردم دنیا را سرگرم کردند.سریالی که تماما” خیالبافی و سوپرمن سازی می باشد.و از لحاظ زمانی امکان انجام این همه کار در ۲۴ ساعت وجود ندارد. حدود ۵ سال پیش در فوکوشیمای ژاپن یک سونامی مشکوک رخ داد و نیروگاه اتمی ان نیز منفجر شد. اما عملا” هیچ تخریب وحشتناکی توسط این نیروگاه رخ نداد و با ان همه اب و گل روان محیط زیست الوده نشد.و تمام تخریبها توسط همان سیل مشکوک ایجاد شد. شهر فوکوشیما یکی از مهمترین شهرهای اقتصادی ژاپن است که دارای کارخانه های تولید لوازم منزل, کامپیوتر, و اتوموبیل سازی بود که همه انها در سونامی مشکوک از بین رفت و عملا” رقیب تجاری اروپا و امریکا حد اقل برای چندین سال از صحنه خارج شد. هم اکنون نیروگاه فوکوشیما بازسازی شده و مردم در همانجا زندگی می کنند. ایجاد مصنوعی سونامی امکان پذیر می باشد. در واقع نیرو گاه هسته ای در کار نیست. موضوع از این قرار است که در هر کجا از زمین اگر چاهی عمیق حفر کنیم (بالای سه کیلومتر) کف چاه داغ است. دو چاه حفر میکنند و بین انها را به طریقی تخریب می کنند تا U شکل شود از یک چاه اب میریزند و از چاه دیگر بخار اب با فشار بیرون می اید که با ان توربین ها را به حرکت در میاورند و برق تولید میکنند و برای بازدهی بالا بخار به اب گرم تبدیل شده و مجددا” به چاه بر میگردد و چرخه تکرار میشود. که به ان انرژی زمین گرمایی میگویند. برای راحتی کار و بازده بالا نیروگاه ها را نزدیک مناطق اتش فشانی میسازند تا هم چاه با عمق کمتری حفر کنند و هم به مواد مذاب نزدیکتر است و دما ی بیشتری به اب داده میشود و ابر قدرتها در این زمینه اطلاعات غلط میدهند. اگر نیروگاه های هسته ای خطرناکند و برای محیط زیست زیانبارند چرا در مناطق خطرناکی مثل کوه های اتش فشانی ساخته میشوند. حدود ۶ ماه پیش یک نیروگاه اتمی ژاپن که در نزدیکی کوه اتش فشانی قرار داشت منفجر شد اما هیچ اتفاقی نیفتاد. و همینطور منفجر شدن چند نیروگاه اتمی در امریکا و بلژیک در ماه های اخیر دلالت بر غلط بودن اطلاعات داده شده در مورد این نیروگاه ها میباشد و واقعیت چیز دیگریست.و اگر دقت کنید ابر قدرتها به هر کشوری که خودشان بخواهند اجازه استفاده از انرژی زمین گرمایی را میدهند. چرا که اگر همه کشورها بخواهند از این انرژی عظیم و تمام نشدنی استفاده کنند کنترل کشورهای جهان مخصوصا” کشورهای جهان سوم از دست انها خارج میشود. و خلاصه میکنم که بمب اتم همان اقا گرگه دوران کودکی ماست. اگر این موضوع لو برود که بمب اتم یک خالی بندی بیشتر نیست و وجود خارجی ندارد امریکا از درون فرو خواهد پاشید چرا که مردم امریکا تا به حال فکر میکردند که کشورشان یک ابر قدرت است و از اینکه سالها فریب خورده اند باعث میشود که احساس خریت کنند و حس بی اعتمادی به دولت امریکا بوجود می اید و بین انها اختلاف شکل میگیرد. نوشته طولانی شد و ممکن است باعث خستگی و سر رفتن حوصله شما گردد. امیدوارم این نوشته اولین میخ را بر تابوت دروغ بودن بمب اتم بکوبد.و در عین حال بر تابوت سایر دروغهایی از این دست.

برای شروع بحث علمی (درباره دروغ بودن ادعای وجود سلاح هسته ای) ابتدا توضیح مختصری در باره عناصر رادیو اکتیو و ساختار بمب اتمی خیالی داده می شود:

طبق تعاریفی که در کتابها به ما گفته اند عنصر رادیو اکتیو عنصری است که خود بخود واپاشیده میشود و به عناصر کوچکتر تجزیه میشود. ونحوه واپاشی به این صورت است که اگر هرتعداد اتم از عنصر رادیواکتیو داشته باشیم نیمی از انها شروع به تجزیه و واپاشی نموده و بعد از مدت معینی که به ان نیمه عمر میگویند کاملا” تجزیه شده و به عناصر سبکتر تجزیه میشوند. سپس از تعداد اتمهای باقیمانده نیمی از اتمها انتخاب شده و تجزیه میشوند و مجددا” از اتمهای باقیمانده نیمی دیگر انتخاب شده و انقدر این فرایند تکرار میشود تا دیگر اتمی باقی نماند. عنصر اورانیم دارای ۳ ایزوتوپ طبیعی به شماره های ۲۳۳, ۲۳۵و۲۳۸ میباشد.که شماره های ۲۳۳و ۲۳۵ رادیو اکتیوند. درصد این ایزوتوپها در یک نمونه به ترتیب ۹۹.۳ درصد شماره ۲۳۸ و ۰.۷ درصد شماره ۲۳۵ میباشد. مقدار شماره ۲۳۳ انقدر ناچیز است که ان را در محاسبات در نظر نمیگیرند. اورانیم مورد نظر برای نیروگاههاو سلاح هسته ای شماره ۲۳۵ میباشد که طی فرایندی به نام غنی سازی جدا میشود.و بسیار وقت گیر و زمانبر میباشد به طوری که برای رسیدن به غلظت بالای ۹۰ درصد که برای بمب اتمی لازم است عمل غنی سازی باید ۴۰۰۰ مرتبه تکرار شود. اساس عمل غنی سازی قانون گراهام میباشد که یک گاز هرچقدر جرم مولکولی کمتری داشته باشد سریعتر حرکت میکند. فلز اورانیم با گاز فلوئور واکنش داده میشود تا به هگزا فلوراید اورانیم تبدیل شود که جامد است اما اگر ان را به دمای ۵۶ درجه برسانیم تبدیل به گاز میشود. و بعد این گاز از منافذ بسیار ریز عبور داده میشود که هگزا فلوراید مربوط به ایزوتوپ سبکتر یعنی شماره ۲۳۵ به علت جرم کمتر سریعتر از منافذ عبور میکند. از یک منبع حاوی هگزا فلوراید اورانیم نیمی از ان از منافذ عبور داده میشود.به دو قسمت تقسیم میشود که ان مقداری که از گاز که از منافذ عبور کرده دارای مقدار بیشتری از اورانیم شماره ۲۳۵ میباشد که ان را انتخاب نموده و همین عمل مجددا” انجام شده و نصف میشود. و ۴۰۰۰ بار عمل نصف کردن انجام میشود تادر نهایت غلظت اورانیم شماره ۲۳۵ به بالای ۹۰ درصد برسد. حال به تجزیه و تحلیل موضوع میردازیم: اتمهای یک عنصر کاملا” مشابهند و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی دقیقا” یکسانی دارند. هیچ دلیلی وجود ندارد که تعدادی اتم خودبخود و بدون هیچ مقدمه ای شروع به واپاشی کنند و اتمهای دیگر صبر کنند تا واپاشی ان اتمها تمام شود و بعد تازه اتمهای باقی مانده به دو دسته تقسیم شوند و یک دسته انتخاب شده و شروع به واپاشی کنند و دوباره ان دسته صبر کنند تا نوبت به انها برسد. ضمن اینکه همیشه عمل نصف شدن دقیق نیست, یعنی به عنوان مثال اگر ۳۰ اتم داشته باشیم ۱۵ تای ان شروع به واپاشی میکنند و وقتی نوبت ۱۵ تای دیگر شد نمیتواند دقیقا” دو دسته شود و اگر خوشبینانه به دو دسته ۷تایی و ۸تایی تقسیم شوند چه عاملی تعیین میکند که کدام دسته زودتر شروع به واپاشی نماید تا نوبت دسته دیگر شود. یعنی موضوع نیمه عمر جای سوال دارد چون در اتمها چیزی به عنوان شعور و قدرت تشخیص و انتخاب وجود ندارد. یک مورد دیگر که درباره نیمه عمر قابل درک نیست این است که ادعا میکنند بوسیله نیمه عمر سن خیلی چیزها را تعیین میکنند. مثلا” میگویند یک موجود تا وقتی زنده است نسبت کربن رادیواکتیو به کربن معمولی ان مقدار ثابت و مشخصی است و وقتی می میرد این نسبت تغییر میکند و از روی تغییر نسبت زمان مرگ ان را مشخص می کنند. در صورتی که خاصیت رادیواکتیو موجود زنده و مرده نمیشناسدو مستقل از حیات موجودات عمل میکند. و در عین حال هیچگاه نمیتوان از روی نسبتها سن چیزی را تعیین کرد, حتما” باید برای بدست اوردن سن باید برای حل معادلات مربوط به نسبتها, جرم اولیه ویا یک معادله جرمی شامل جرم اولیه معلوم باشد. وقتی میخواهند از روی یک تکه استخوان سن موجود زنده را تعیین کنند از کجا مشخص میکنند جرم اولیه ماده رادیواکتیو موجود در استخوان چقدر بوده که حالا این مقدارش باقی مانده و سن ان را اعلام میکنند.پس اعدادی را که اعلام میکنند من در اوردی است. مثل اینکه بگوییم نسبت سن علی به رضا ۲ است, سن هر کدام جقدر است. تا یک رابطه سنی دیگر مشخص نباشد نمیتوان سن انها را مشخص نمود و مسأله بی نهایت جواب دارد. نیمه عمر اورانیم را حدود ۴.۵ میلیارد سال بر اورد کرده اند. برای تعیین نیمه عمر یک عنصر رادیواکتیو باید مقدار مشخص از ان را وزن نماییم و در شرایط کاملا” ایزوله در یک بازه زمانی مناسب نگهداری نماییم و پس از طی بازه زمانی مقدار باقی مانده ان را وزن نموده و زمان نیمه عمر را بدست اوریم. ۴.۵ میلیارد سال عدد بسیار بزرگی است. اگر ما بر روی مقداری از اورانیم عملیات تعیین نیمه عمر را انجام دهیم به علت بالا بودن زمان نیمه عمر عملا” تغییری در وزن ان در بازه های زمانی حتی چند ماهه نخواهیم دید چون با توجه به زمان نیمه عمر بالای اورانیم مقدار واپاشی شده انقدر ناچیز است که ترازوها قادر به نشان دادن این مقادیر نیستندویا دقت مناسبی ندارند. اصلا” چرا زمان نیمه عمر ها تا این حد متفاوتند که بعضی ها در حد میلیارد سال و بعضی در حد کسری از ثانیه اعلام شده و همیشه در انحصار ابرقدرتهاست و مردم عادی امکان دسترسی وبررسی به این موارد را ندارند تا صحت و سقم این موضوعات معلوم شود. در مورد غنی سازی ۴۰۰۰ بار عمل نصف کردن غیر ممکن است. ما حتی اگر یک محموله یک میلیون تنی یعنی یک میلیارد کیلوگرم را ۳۰ دفعه هم نصف کنیم, تقریبا” یک کیلو گرم ان باقی میماند.محاسبه کنید و عدد یک میلیارد را ۳۰بار بر ۲ تقسیم کنید تقریبا” یک خواهد شد. اگر ۴۰۰۰ مرتبه بر ۲ تقسیم کنید حتی یک اتم هم باقی نمیماند. پس با فرایند نصف کردنهای متوالی نمیتوان به نتیجه رسید و محدودیت داریم. و در ضمن انجام ۴۰۰۰ بار کار متوالی زمان بسیار زیادی را میطلبد که این یکی را دیگر بررسی نمیکنیم. سانتریفوژ ابزاری است که برای جدا سازی ذرات معلق در مایعات بکار می رود. بدین صورت که دارای ظرفهایی است مایعات را درون انها میریزند و با سرعت به دور خود می چرخند و در اثر نیروی گریز از مرکز ذرات جامد در ته ظرف رسوب می کنند و انها را جدا میکنند. در فرایند غنی سازی اورانیم صحبت از غنی سازی گاز هگزا فلوراید اورانیم توسط سانتریفوژ میباشد و اصلا” در مورد گازها سانتریفوژ معنایی ندارد. سانتریفوژ فقط محتص مایعات می باشد. در جاهایی که چاه زمین گرمایی حفر میکنند باید هزاران تن خاک را از چاه خارج کنند و در اعماق پایین چاه اکثرا” ترکیبات گوگردی و نیتراتی و آمونیاکی است که زرد رنگ هستند و ممکن است همان چیزی را که به عنوان کیک زرد به ما معرفی می کنند همین خاکها باشند و وقتی از چاه بیرون کشیده میشوند نمیتوان این خاکها را بر روی سطح زمین رها کرد چون توسط باد و طوفان در محیط زیست پراکنده میشوند و برای موجودات زنده مضرند و مخصوصا” باعث بروز بیماریهای تنفسی و گوارشی میشوند. این خاکها باید در یک مکان امن دفن شوند که معمولا” در چاه های نفت خشک شده میریزند و به ما وانمود میکنند که زباله های هسته ای را به دلیل داشتن پرتوها و تشعشعات مضر به داخل این چاه ها میریزند.

حال به بررسی بمب اتم میپردازیم:

ساختار بمب اتم به این شکل عنوان شده است که عنصر اورانیم این خاصیت را دارد که هر اتم ان وقتی یک نوترون به ان برخورد میکند شکافته میشود مقداری انرژی و ۲ یا ۳ نوترون ازاد میکند که نوترونهای ازاد شده به اتمهای دیگر برخورد کرده و باز هرکدام مقداری انرژی و ۲ یا ۳ نوترون ازاد میکنند و این واکنشها به صورت زنجیره ای ادامه پیدا میکند و در کسر بسیار کوچکی از ثانیه میلیاردها میلیارد اتم اورانیم انرژی خود را ازاد میکنند که انرژی هسته ای نام دارد. در واقع مدعی هستند مقدار انرژی را که اورانیم در مدت ۴.۵ میلیارد سال ازاد میکند در کسری از ثانیه ازاد میکنند. یعنی اگر ۱۰ کیلو گرم اورانیم شماره ۲۳۵ داشته باشیم در طی ۴.۵ میلیارد سال ۵ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل میشود. در بمب اتمی این مقدار انرژی را در کسر بسیار کوچکی از ثانیه ازاد می کنند. طبق معادله مشهور انیشتین یعنی E=MC^2 نوع عنصر نقشی ندارد وفقط مقدار جرم مهم است. پس اگر ۱۰کیلو گرم عنصری با نیمه عمر کم مثلا” یک ساعت داشته باشیم چون زمان نیمه عمر کوتاه است و طی یک ساعت ۵ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل می شود می تواند در حد یک بمب اتمی متوسط ویرانگر باشد و حتی مقادیر کوچک ان نیز ویرانگر است چون طبق معادله تبدیل جرم به انرژی انیشتین مقدار انرژی ناشی از تبدیل یک گرم نیز مقدار بسیار زیادی است. طبق گفته خودشان هر شکافت هسته ای ۲ یا ۳ نوترون ازاد میکند پس اگر توده ای اورانیم موجود باشد باید خودبخود منفجر گردد چون نیمی از اتمها خود بخود در حال شکافتند و همیشه حداقل هزاران میلیارد نوترون در درون توده اورانیم در دسترس میباشد. هرچند عنوان میکنند که توده اورانیم را به چند قسمت تقسیم میکنند تا از حالت جرم بحرانی خارج شود و سیستمی را طراحی کرده اند که موقع انفجار قطعات به هم می چسبند. اما موضوع این است که چون یک بمب اتم که معمولا” به صورت کلاهک روی موشکها سوارند کاملا” ایزوله بوده ونیمی از اتمهای اورانیم هم مدام در حال تولید گرما و پرتوها و تشعشعات رادیواکتیو هستند که بعد از مدتی درون بمب اتم انقدر داغ میشود که یا بمب را منفجر میکند و یا از کار می اندازد.چون گرما وپرتوها مدارات درون بمب را از بین میبرد. اصلا” اگر این بمبها اینقدر خطرناکند چرا اسرار ساخت ان را فاش کردند و با ذکر تمام جزئیات به بقیه دنیا اعلام کردند هیچ عاقلی این کار را نمی کند مگر اینکه نیرنگ و حیله ای در کار باشد. تعدادی عکس به همراه این مقاله ارسال شده که اگر دقت کنید در تمام انفجارات به اصطلاح اتمی یک چیز مشترک است و ان اینکه در قسمت قارچی شکل انفجار, ماده ای در حال سوختن است. که همانطور که در اولین مقاله عنوان شد انفجار اتمی چیزی جز یک انفجار گازی در مقیاس بالا نیست. و ان چیزی که در داخل قسمت قارچی شکل در حال سوختن است همان گاز مورد استفاده می باشد.و هرچه مقدار گاز بیشتر باشد تا ارتفاع بالاتری میرود و قارچ بزرگتری تولید میکند.اگر انفجار را در خشکی انجام دهند صدها تن اهک, گچ, پودر الومینا و موادی از این قبیل با ان مخلوط میکنند تا اتش گاز را بپوشاند و مخفی کند و برای توجیه این پودرهای سفید رنگ اعلام میکنند که اورانیم به عناصر سبکتر تجزیه شده است. میدانید که گچ و اهک ترکیبات کلسیم هستند.اما کل اورانیمی که مورد استفاده قرار میگیرد طبق گفته خودشان بین شصت تا صد کیلو گرم میباشد و این همه پودر سفید رنگ نمیتواند با این مقدار اورانیم تولید گردد. ضمنا” انجام ازمایش در خشکی باعث ایجاد طوفان شدید و ایجاد ریزگردها وزلزله شدید می شود. اکثرا” این آزمایشها را در زیر آب انجام میدهند.به دو دلیل: اول اینکه در زیر اب صدای انفجار تا حدود زیادی خفه میشود و کمتر شک بر انگیز میشود که این صدا ناشی از چیست. چون صدا ی مهیب در انفجارات شیمیایی مثل تی ان تی و سایر مواد منفجره رخ میدهد. دوم اینکه وقتی چندهزار تن گاز مایع که با هوای فشرده کافی در زیر اب منفجر شود مقدار زیادی اب را بخار میکند که با سرعت بالا امده و بدون نیاز به افزودنی ها مثل گچ یا اهک قارچ سفید رنگ تشکیل میگردد.دلیل تشکیل قارچ این است که در ارتفاع بالا فشار هوا کمتر است و گاز منبسط شده وکروی میشود. البته انجام ازمایش در زیر اب باعث میشود که موج انفجار تا حدود زیادی توسط اب خنثی شود و از ایجاد زلزله در خشکی جلوگیری کند. و تنها پس لرزه های خفیفی رخ میدهد. زمانی که چندهزار تن گاز در زیر اب منفجر میشود در ابتدا ده ها هزار تن اب به بالا پرتاب میشود که در این فاصله اب از سمت ساحل به سوی دریا کشیده میشود و بعد دوباره اب با شدت به پایین برمیگردند که باعث میشود موج عظیمی از اب باسرعت سرسام اور و وحشتناکی به سمت ساحل حرکت کند و ایجاد سونامی کند.

در مورد بمب هیدروژنی اشکالات اساسی بیشتری در صحبتهایشان وجود دارد. به این شکل که میگویند بمب اتمی فقط چاشنی بمب هیدروژنی است که باید دما را به سیصد میلیون درجه سانتی گراد برساند تا بمب هیدروژنی منفجر شود ان هم چند ثانیه بعد از انفجار اتمی.

اول اینکه در بمب هیدروژنی نه تنها جرمی به انرژی تبدیل نمیشود بلکه به قول خودشان هسته های سبک به هم می چسبند و جرم بزرگتری ایجاد میشود و به اصطلاح همجوشی صورت می گیرد ودر ظاهر محاسبات نشان میدهد که باید از بمب اتمی قدرت کمتری داشته باشد که برای دلیل قویتر بودن ان توجیه مسخره ای می اورند. بعد در دمای سیصد میلیون درجه در ان واحد همه چیز به بخار تبدیل می شود و فرصت هیج عملیات دیگری نیست. ظاهرا” بمب هیدروژنی انفجار گازی دیگری است که به جای گاز مایع طبیعی از هیدروژن مایع استفاده می شود وچون گاز هیدروژن نسبت به گاز مایع طبیعی قدرت اتشگیری و انفجاری بیشتری دارد قدرت تخریب بیشتری دارد. در مورد بمب اتمی تزار که ادعا میکنند معادل ۱۰۰ میلیون تن, تی ان تی قدرت داشته است یک سری سؤال پیش می اید. بمب هیروشیما دارای ۶۰ کیلو گرم اورانیم غنی شده بود که بنا به گفته خودشان ۵ درصد ان یعنی ۳ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل شد و قدرت این بمب ۱۵ هزار تن, تی ان تی بود. پس هر ۳ کیلو گرم اورانیم معادل ۱۵هرار تن, تی ان تی می باشد. در بهترین حالت راندمان انفجار ۲۰ درصد می باشد. پس برای بمب ۱۰۰ مگاتنی باید چیزی حدود ۳۳۰۰۰ کیلو گرم اورانیم به انرژی تبدیل شود. بعد در یکی از کتابهایشان گفته اند جرم بحرانی ۳ کیلو گرم است. یعنی باید اورانیم بمب تزار به ۸۰۰۰ قطعه تبدیل شود تا خودبخود منفجر نشود. و این ۸۰۰۰ قطعه باید در هنگام انفجار به هم بچسبند. که از هر نظر بررسی شود معقول نیست. چه سیستمی بسازند که ۸۰۰۰ قطعه اورانیم را در کسری از ثانیه در هنگام انقجار به هم بچسباند. و چطور ان را با هواپیما حمل کنند؟ در چند تا از کلیپها این موضوعات سؤال برانگیزی به وضوح قابل مشاهده است. در کلیپی دیگر تعدادی سرباز و درجه دار با یک توپ جنگی یک گلوله اتمی را پرتاب میکنند که در فاصله نه چندان دوری از انها منفجر میشود که سوال برانگیز است. در یکی از کلیپها عده ای بدون دغدغه و خیلی خونسرد در حال فیلمبرداری از صحنه انفجار اتمی هستند که این موضوع سوالاتی را ایجاد میکند که پس ان همه خطراتی که عنوان میکردند چه میشود؟ در کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین قارچی شبیه قارج ناشی از بمب اتم ایجاد شده است و خیلی مخوف و وحشتناک به نظر میرسد و حتی نحوه چرخش قسمت قارچی شکل آن شبیه چرخش قارچ به اصطلاح اتمی است. حال تصور کنید اگر به جای هفت تن, مقدار گاز هزار تن و یا بیشتر باشد چه عظمتی دارد و چقدر ویرانگرتر است. در این کلیپ در ابتدای انفجار مخرن هفت تنی, اتش تا شعاع دهها متر را میسوزاند سپس جمع شده وهمچون قارچ اتمی بالا میرود و پرتو های نورانی در دهها متر دورتر از اتش در کلیپ به وضوح معلوم است.اگر در شعاع اتش ایجاد شده افراد تخلیه نشده بودند انتظار دهها هزار کشته میرفت و کسانی که درمعرض پرتوهای نورانی بعد از شعاع اتش قرار بگیرند دچار سوحتگی های وحشتناک میشوند که اگر قرار بر حقه بازی باشد میتوان وانمود کرد که این افراد با اشعه گاما ویا پرتوهای رادیواکتیو دیگر دچار سوختگی شده اند. اصلا” انرژی چیزی نیست که به صورت مجرد و خالص دیده شود بلکه همراه با ماده ظاهر میشود. اگر راست میگویند به ما توضیح دهند جنس قارچ سفید رنگ از چیست و در اخر چه سرنوشتی پیدا میکند. ما در واقع سوختن یک ماده را میبینیم و انرژی قابل دیدن نیست. انچه به عنوان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی عنوان میکنند میتواند یک نوع تبانی بین هیروهیتو امپراطور ژاپن و دولت امریکا باشد که چون در پایان جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن تسلیم نمیشد و زور هیروهیتو هم به نظامیان ژاپنی نمیرسید مخفیانه و بدور از چشم نظامیان مخزنهای بزرگی از گاز مایع به دو شهر غیر نظامی وارد کردند وبا انفجار انها و کشتار مردم بیگناه ان را ازمایش اتمی جلوه داده وبا ترساندن نظامیان ارتش ژاپن را وادار به تسلیم نمودند و در عوض هیروهیتو امپراطور ژاپن اجازه یافت تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کند و بعد از مرگش نیز پسرش به قدرت رسید. مورد دیگری که جای سوال دارد انرژی خورشید است. دانشمندان اعلام کرده اند که در هر ثانیه حدود پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل میشود که اگر هر پنج کیلوگرم ان را یک بمب اتمی با کارایی صد در صد در نظر بگیریم معنای ان اینست که در هر ثانیه یک میلیارد بمب اتمی بسیار قوی منفجر میشود و اگر در بیست و چهار ساعت در نظر بگیریم تعداد ۸۶۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰(هشتادوشش هزارو چهارصد میلیارد) عدد بمب اتمی در شبانه روز در خورشید منفجر میشود. که این تعداد نه تنها باید خورشید را نابود کند بلکه باید تمام منظومه شمسی را اتش بزند.(با فرض مدل خورشید مرکزی)که عملا” چنین اتفاقی نمی افتد. و حتی کوچکترین اخلالی در نظم کار خورشید رخ نمیدهد. یعنی فرایند تولید انرژی خورشید ان چیزی که میگویند نیست. یا هنوز ناشناخته است و یا اطلاعات نادرست به ما میدهند. و الا بعد از میلیاردها سال که از عمر خورشید می گذرد با این همه انفجار قوی باید خورشید نابود شده باشد. برای مهم کردن موضوع بمب اتم دهها ادم عجیب و غریب را با اسامی پر ابهت و نسبت دادن کشفیات و معادلاتی به انها به جامعه معرفی کردند, مثل البرت انیشتین با ان موهای ژولیده ویا رابرت اوپنهایمر و ورنر هایزنبرگ وهمچنین اروین شرودینگر. یک معادله معروف در فیزیک اتمی وجود دارد به نام معادله شرودینگر که بدون انکه بگویند از کجا امده و راهی برای اثبات ان ارایه دهند ان را در کتابهایی به نام های فیزیک کوانتوم یا شیمی کوانتوم و یا مکانیک کوانتوم عنوان می کنند وهیچ مفهوم قابل درکی ندارد و خود ارایه دهندگان این معادله به این موضوع اذعان دارند که تابع موج Ψ هیچ مفهوم فیزیکی ندارد ولی می گویند توان دوم ان احتمال حضور الکترون را نشان میدهد که ان هم هیچ معنایی ندارد چون بعد از مدتی این معادله هم با تناقضاتی برخورد می کند و نظریه دیگری به نام نظریه موج-ذره بوجود امد که ان هم اشکالات خاص خودش را دارد. این معادله شرودینگر هیچ جا به جز در مورد هیدروژن ان هم با صرف نظر از هامیلتونیان هسته قابل حل نیست.و در موارد خاصی با روشهای من دراوردی مثل تابع ازمایشی با ضرایب نامعین ویا روش اختلال جوابهایی بر حسب پارامتر دیگری به نام تابع Φ بدست می اورند که هیچ ارزش محاسباتی نداشته و تماما” سر کاری بوده و باعث اشفتگی و خستگی مغز میشود. فیزیک دانان و شیمی دانان هر جا در توجیه پدیده ها کم بیاورند خیلی سریع به تابع موج و معادله شرودینگر چنگ میزنند و با اینکه هیچکدامشان قادر نیست حتی یکی از معادلات شرودینگر را حل کنند طوری با اب و تاب وحرارت صحبت میکنند که گویا خدای علمند و راه حل در معادله شرودینگر است و انها ان را میدانند.

منبع: ادعای شهروند ایران: سلاح اتمی وجود خارجی ندارد

بیشتر بخوانید:

https://ir.sputniknews.com

گفته های آقای alexander p de seversky مخترع و خلبان (آمریکایی-روسی) درباره هیروشیما و ناکازاکی بعد از حادثه اتمی: در هیروشیما من برای صحنه ای متفاوت و کاملا غیر عادی آماده بودم! اما وقتی هیروشیما را بازدید کردم مانند شهر های سوخته دیگری که دیده بودم بود. درختان با تنه و تیر های تلفن و ستون های سوخته ولی تقریبا سالم! پل ها و جاده های سالم بودند!! این کاملا عجیب است، زیرا یک بمب هسته ای با چیزی که به ما درباره آن گفته اند چیزی برای ماندن باقی نمیگذارد و همه چیز را تبدیل به خاکستر میکند! حتی برخی ساختمان ها ساختاری سالم و دست نخورده داشتند اما این چگونه ممکن است؟ این انفجار آنگونه که فکر میکنیم نبوده است شاید اصلا بمب هسته ای در کار نبوده. زیرا بمب هسته ای همه چیز را با خاک یکسان میکند و چیزی باقی نخواهد گذاشت!! هیچ اثری از پدیده های غیر عادی پیدا نکردیم! تقریبا همه جای شهر میشد درختان و ستون ها و ساختمان هایی با ساختار سالم که فقط سوخته بودند پیدا کرد! برخی درختان دارای برگ های سوخته نیز بودند که این نشان میدهد فاجعه هیروشیما ربطی به بمب هسته ای ندارد! برخی چوب ها هنوز سالم بودند و هیچ اثری از سوختگی بر روی آن ها دیده نمیشد. سایبان ها و برخی شیشه ها سالم بودند و دست نخورده آیا میشود یک بمب هسته ای با آن شدت شیشه و تنه درختی باقی بگذارد ؟ یک بمب هسته ای دارای مواد رادیواکتیوی است که تاثیرات آن تا ۵۰۰ سال باقی خواهد ماند اما بعد از یک ماه پوشش گیاهی در هیروشیما دوباره رشد کرد و مردم دوباره شروع به بازسازی شهر کردند در حالی که چنین چیزی نباید ممکن باشد مهم تر اینکه پل ها و اکثر ساختمان ها سالم بودند و این کاملا عجیب است و من را به شک فرو میبرد.

آیا این میتواند تاثیرات یک بمب هسته ای بر یک شهر باشد؟ قطعا نه! اثرات سوختگی شدید بر مردم و ساختمان ها و درختان نشان میدهد که این بمب نه بمب هسته ای بلکه بمب باران ناپالم بوده است که جهنمی عظیم در هیروشیما و ناکازاکی بر پا کرده بود

ناپالم چیست؟ ناپالم ماده‌ای آتش‌زا و نوعی بمب محتوی نوعی ترکیب مایع، ترجیحاً بنزین است با اکتان ۸۰ و یکی از پودرهای ام ۱ یا ام ۲ یا ام ۹، که پس از پرتاب و برخورد به هدف، مادهٔ ژلاتینی تولید کند و با شعله و حرارت زیاد بسوزد. ناپالم از بنزین یا پلی‌استیرن یا نفت، به‌همراه موادی که به آن ویژگی ژله‌ای و چسبندگی می‌دهند، مانند صابون یا یونولیت (مقوای آکاسیف) ساخته می‌شود. این مادهٔ آرام‌سوز و چسبنده، بدنه اجسام و انسان را کم‌کم و به‌شدت می‌سوزاند. چند قطره ناپالم جسمی ۲x۲ متر مکعب را نابود می‌کند. بدون تماس مستقیم نیز می‌تواند با حرارتی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد اجسام را نابود کند. ناپالم آب‌گریز است. آتش ناپالم به سادگی با آب خاموش نمی‌شود. بمب‌های ناپالم در جنگ جهانی دوم با بنزین و صابون ساخته می‌شد. نخستین نسخهٔ این بمب در سال ۱۹۴۲ در دانشگاه هاروارد طراحی شد؛ و نخستین بار در ژوئن ۱۹۴۴ و اواخر جنگ جهانی دوم در جریان نبرد تینیان توسط نیرهای ایالات متحده آمریکا علیه ژاپن و سپس در نبرد نرماندی بکار گرفته شد.

هیروشیما و ناکازاکی بدون هیچ گونه مشکلی در حال شکوفایی و رشد هستند حتی بدون شواهد سرطان های طولانی مدت اما هنوز ادعا میشود این دو شهر دارای میزان ابتلا به سرطان زیادی هستند که این ادعا اهمیتی ندارد زیرا در کشور هند نیز افراد مشکل دار بسیاری به وجود می آیند آیا میشود نتیجه گرفت هندوستان را بمباران هسته ای کرده اند؟ قطعا نه! اگر بمب هسته ای در ۷۵ سال قبل در هیروشیما برخورد کرده باشد باید سالانه افراد مشکل دار و بیماری زیادی را مشاهده کنیم حتی نباید شاهد رشد گیاهان در مناطق رادیواکتیوی باشیم آب ها باید آلوده شوند اما چنین چیزی هرگز اتفاق نیوفتاد.

طی تحقیقاتی که توسط تیم دیل ال پرستون از شرکت بین المللی هیروسوفت در سال ۲۰۰۳ منتشر شد میزان تابش و تشعشعات در هیروشیما و ناکازاکی کمتر از چیزی بوده که انتظار میرود و کاملا طبیعی است و مانند نقاط دیگر در زمین میباشد! حتی میزان سرطان مشاهده شده در مردم هیروشیما و ناکازاکی بسیار طبیعی بوده است ولی طی چند سالی افزایشی مشاهده شد ولی دوباره کاهش یافت و به حالت اول برگشت.

این نوشته را با سخن وینستون چرچیل نخست وزیر اسبق انگلستان به پایان می برم که:

حقیقت انقدر با ارزش است که باید آن را در حصاری از دروغها پوشاند.

راست  و دروغ این موضوع را خودتان با تحقیق متوجه شوید

این مقاله نوشته شده توسط آقای کرامت سلیمی است و ما فقط آن را منتشر کردیم و هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع نداریم و فقط به عنوان یک مقاله علمی قرار داده شده

اما از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد و وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی ما نیست

بیشتر بخوانید:

https://ir.sputniknews.com

کتایون ریاحی و اشاره به دروغ بمب هسته ای:

Share this post

88 comments

اضافه کنید
 1. Mansour ۱۲ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۱۲ پاسخ دادن

  واقعا مقاله جالب و تامل برانگیزی بود، از قسمت علمیش که زیاد سر در نمیارم ولی توضیحات غیرعلمی ش قابل درک‌ و‌ درست بود

  همیشه ما مردم سرکاریم همیشه میخوان مردم هیچی ندونند چون میدونند یقه شونو میگیرند
  تا کی باید بازیچه باشیم

 2. حسین ۵ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۲۱ پاسخ دادن

  قشنگ بود
  لذت بردم
  خیلی خوشحالم که حداقل این فیزیک کوآنتوم مسخره و مدل های اتمی بی معنی آقای شرودینگر به باد فنا رفت. من که خودم این مدلای مسخره رو نمیفهمیدم. خود اساتیدم توش موندن.
  چرند محضه.خداروشکر که با این مقاله دلم خنک شد.ولی خدا ازشون نگذره.چقدر چرندیات به خوردمون دادن.
  اما یک نکته.مطمئنا با وجود دشمنی ماهوی جبهه استکبار با ما،علی الخصوص آمریکا و اسرائیل،اگر بمب اتم وجود داشت،تاحالا هزارباره انداخته بودن رو سرمون.
  اما کاش بیشتر در مورد نیروگاه هسته ای و… توضیح میدادن.
  حادثه چرنوبیل چی؟

  • کرامت سلیمی ۷ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۲:۲۷ پاسخ دادن

   با سلام خدمت شما دوست گرامی

   اکثر اطلاعات ما ، اطلاعات رسانه ایست و رسانه ها هر چیزی را که بخواهند
   به خورد ملتها می دهند و در باور این اطلاعات به ملتها نهایت تلاششان را
   می کنند.
   ایا شما می دانید در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو شهر پیشرفته کشور
   ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می کنند، در صورتی که به
   ما گفته بودند اثار بمباران اتمی برای هزاران سال باقی می ماند.برای این موضوع چه
   توضیحی دارید.

   همانطور که حدود ۸۰ سال هولوکاست را همه باور داشتند اما سرانجام دکتر
   احمدی نژاد به عنوان سیاستمداری که به تمامی نیرنگها و ترفندهای صاحبان
   قدرت اشراف دارند این دروغ بزرگ را افشا نمودند و هولوکاست به یک افسانه
   کهن تبدیل شد.

   از سال ۲۰۰۶ تا کنون حدود ۱۲ سال است که کره شمالی مدعی داشتن سلاح
   اتمیست و مدام امریکا را تهدید می کند اما هیچگاه نه امریکا ، نه روسیه ،
   نه چین و نه کره شمالی هیچ درگیری حتی جزیی نداشته اند.

   مگر می شود ۱۲ سال چندین کشور در حالت تهدید باقی بمانند اما هیج چیز رخ
   ندهد. جالب است در طی این سالها در رسانه های مختلف عکسهایی از رهبر کره
   شمالی منتشر می شود که در میان تعداد زیادی زن و دختر قرار دارد و در حال
   خوشگذرانیست

   داستان چرنوبیل هم برای ایچاد ترس و وحشت در دل ملتها ساخته و پرداخته شد

   و کلا” دولت امریکا همیشه سعی می کند ترس و وحشت از بمب اتمی و دیگر سلاحهارا به صورت پیوسته در میان ملتها ایجاد نماید.
   در سال ۱۹۸۶ داستان چرنوبیل ساخته شد و چنان از اثرات ویرانگر ان و الوده شدن نیمی از اروپای شرقی و قسمتی از اروپای غربی سخن گفتند که باید حد اقل دهها میلیون نفر الوده شده باشند و خیلی زود بمیرند. اما هیچ اتقاقی نیفتاد و هیچ فیلم مستندی از انجا نشان داده نشد. هدفشان فقط ایجاد ترس بود.

   بی تردید فریبکاری قویترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان است و در هر زمانی
   صاحبان قدرت و مقام برای تسلط بیشتر بر جامعه به انواع ترفندها و نیرنگها
   متوسل می شوند.
   بهترین راه برای کنترل جامعه ایجاد ترس میباشد. کاری که والدین ما از
   کودکی با ما اغاز میکنند همان مسأله لولو خورخوره ، ساده ترین راهی که
   همیشه جواب داده است. لولو خورخوره های امروز ، بمب اتم ،
   گرمایش جو زمین ، موجودات فضائی ، هارپ و غیره.
   .
   دانشمندان زیادی به شکل مزدور تحقیق میکنند با چه خوراک و مواد شیمیایی و
   یا امواجی میتوان مردمی بزدل و نادان تربیت کرد.
   در تمام فیلمهای هالیوود این ترس به شما القا میشود و در نهایت در انتهای
   فیلم با درایت دولت امریکا این مشکل حل میشود و با خیال راحت پس از دیدن
   فیلم به تخت خواب میروید
   در بچگی در پناه پدر و مادر و در سنین بالاتر در پناه امریکا و یا دولت خاص.

   در قدیم هر سپاهی سعی می کرد در دل سپاهیان مقابل ترس و وحشت ایجاد

   کند. یکی شاخ گوزن برسر می گذاشت، یکی دیگر پر عقاب یا لاشخور و یا پرندگان

   دیگر را بر سر خود می بست، و عده ای هم بر روی بدن خود خالکوبی و رنگ

   امیزیهای عجیب و غریب و ترسناک همراه با صدای طبل ایجاد می کردند تا

   وحشتناکتر به نظر برسند.

   معادل با ان نمایشنامه های سپاهیان قدیم در دنیای امروز ملتها را با
   چیزهایی همچون بمب اتم ، بمب هیدروژنی، هارپ ،مثلث برمودا و این قبیل
   موضوعات می ترسانند.

   صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه برای کنترل جهانیان دروغهای زیادی را به
   ملتها باور دادند .هم دروغهای علمی و هم سیاسی و اجتماعی.

   نمونه بارز دروغهای سیاسی افسانه هولوکاست است که حدود ۷۰ سال در باور
   ملتها بود اما سرانجام این دروغ لو رفت و تبدیل به یک افسانه
   کهن شد.
   هنگامی که افسانه هولوکاست لو رفت باعث اشفتگی و نگرانی شدید سازندگان
   این داستان و طرفدارانشان شد و همین نشان می دهد که چه هزینه هایی کرده
   بودند تا این دروغ بزرگ را در باور ملتها بگنجانند.

   در مورد دروغهای علمی نیز داستان همین است. وقتی اطلاعات غلط در ذهن
   افراد ریخته شود در تجزیه و تحلیل موضوعات دچار مشکل و در نهایت باعث
   تحلیل رفتن انرژی مغزی شده و راحتتر مهندسی وهدایت ذهن شده و در مسیر
   خواسته قدرتمندان جهان قرار می گیرند.

   برای دو سوال زیر پاسخی بیابید :

   ۱-اگر سلاحهای اتمی خیلی خطرناک و ویرانگرند چرا فوق سری باقی نماند و
   اسرار ان را فاش کردند وحتی در کتابها و مجلات و سایتهای اینترنتی نوشته
   شده است. . ایا به نظر شما این کار عاقلانه است . ایا هیچ حیله و کلکی در
   کار نیست و در پی نخود سیاه فرستادن نیست.

   ۲- اگر به فرض چنین سلاحهایی وجود داشته باشد ایا می توان به افراد
   اعتماد کرد و هزاران عدد از این سلاحها را در دست افراد مختلف در
   پایگاههای زمینی و زیردریاییها گذاشت تا مثلا” امنیت امریکا و روسیه و
   یا کشورهای مدعی داشتن این سلاحها را تامین کنند.

   در دهه ۹۰ میلادی امپراطوری شوروی از هم پاشید و بنا به گزارش رسانه ها
   بیش از صد هزار نفر از دانشمندان به اصطلاح اتمی این کشور به کشورهای
   دیگر پناهنده شدند.
   چرا دولتهای روسیه و امریکا مانع از فرارشان نشدند. اگر به معنای واقعی
   سلاح هسته ای وجود داشت ،دولت امریکا از فرار این دانشمندان نگران می شد
   و با هر هزینه ای که لازم می شد انها را نابود می کرد تا دشمنان امریکا
   نتوانند به سلاح اتمی دست یابند.
   اگر این موضوع هسته ای واقعیت داشته باشد باید کشورهایی که این دانشمندان
   را جذب نمودند موفق به ساخت سلاح هسته ای و یا حداقل نیروگاه هسته ای می
   شدند. ۷۲ سال از انفجار اتمی ادعا شده می گذرد و در این مدت با توجه به
   پیشرفت تکنولوژی و نرم افزارها باید طراحی و ساخت این نیروگاهها و سلاحها
   اسانتر شده باشد و نیازی نباشد که سالها افراد جهان سومی در دانشگاه
   موضوعات سنگین و خسته کننده را حفظ کنند و بعد از فارغ التحصیلی هیچ
   توانایی عملی نداشته باشند و شغلی برایشان وجود نداشته باشد و برای لقمه
   نانی به هر جایی که بشود التماس کنند و تحقیر شوند.
   اگر سلاح هسته ای وجود داشت باید فقط عده کمی اسرار ساخت ان را بدانند نه
   صدهزار نفر فقط فراری از روسیه باشند و چند برابر ان در کشورهای اروپایی
   و امریکا و چین و هند و…..

   اگر قرار بود این موضوع فرار صد هزار دانشمند اتمی صحت داشته باشد

   لزومی نداشت موضوع فرار انها به عرض همه دنیا برسد. می توانستند همانطور
   که ده ها سال سکرت و محرمانه بود بی سروصدا انها را به کشورهای دیگر
   منتقل کنند و کنترل رسانه ها هم که در دست خودشان است و لزومی نداشت در
   رسانه ها جار و جنجال به پا کنند.

   ضمنا” اگر ده ها هزار بمب اتمی ساخته شده ، پس به اندازه کافی تولید شده
   و وجود صدها هزار دانشمند اتمی در سیستمهایشان چه ضرورتی دارد و ایا عقل
   و منطق قبول می کند که دولتهای امریکا و اروپایی به صدها هزار نفری که
   دیگر هیچ استفاده ای ندارند حقوق و مزایا و امکانات بدهند و کلی هم
   هزینه صرف مسائل امنیتی انها شود. می دانید چه هزینه ای دارد. میدانید
   اگر انها واقعا” دانشمند اتمی باشند بیکار بودن انها چه خطر بزرگی برای
   جهان است .ممکن است به ذهنتان خطور کند که همه که بمب نمی سازند ،خیلی از
   انها در نیروگاهها کار می کنند. جواب این است که برای کار در هر جایی فقط
   کافیست تعدادمحدودی متخصص وجود داشته باشد و اکثریت افراد فقط اپراتور و
   کارگر هستند که به صورت روتین و مشخص اموری را طبق برنامه انجام می دهند
   و دانشمند اتمی نه انرژی و توان و نه اعصاب و حوصله امور کارگری را
   دارد.حتی متخصصین (در هر اموری) تحمل حضور در کنار یکدیگر را ندارند و
   سعی در حذف و نابودی یکدیگر دارند و این موضوع بسیار مهم است و همیشه
   کارفرمایان برای کنترل متخصصین مشکلات زیادی دارند و با شیوه های
   روانشناسی این موضوع را کنترل می کنند و در اکثر موارد با سرکوب و تحقیر
   افراد عمل می کنند.
   تصور کنید یک یا چند دانشمند اتمی تحقیر شوند و در صدد انتقامجویی بر
   ایند . خودتان تصور کنید چه انتقام وحشتناکی خواهند گرفت.
   (در صورت واقعیت داشتن بمب اتمی)

 3. کرامت سلیمی ۷ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۴۹ پاسخ دادن

  با سلام و احترام

  سایت وزارت دفاع نیز مقاله دروغ بودن سلاح هسته ای را منتشر کرده است .

  اگر بمب اتمی وجود داشت سازمانی مثل وزارت دفاع توجهی به این مقاله نمی کرد.

  http://www.siyasi.ir/index.php/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/23230-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D8%AA%D9%85-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%82%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%DA%AF%D9%87-%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA.html

  سایت خبری و تحلیلی معاونت سیاسی وزارت دفاع – بمب اتم همان آقا گرگه ی دوران کودکی ماست
  تازه ترین تحلیل های سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در اینجا بخوانید. می توانید کلیپ های صوتی و تصویری را از سیاسی دات آی آر دریافت کنید.

 4. مخمد ۲۳ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۲۵ پاسخ دادن

  سلام به نظر شما دولت ما این موضوع رو میدونه؟ چون برجام رو که سراسر ضرر بود رو با همین بهونه به ما تحمیل کردند واقعا تاسف آوره آخه به چه قیمت این همه دروغ مگه خدا چش بود که سراغ شیطان رفتید…بعضیا جهنم حقشونه هر چی فکر میکنم

 5. مهدی ۱۰ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۸:۴۹ پاسخ دادن

  سلام علیکم

  آقا پس این همه فیلم از تجهیزات و آزمایشگاه های اتمی ایران که مثلا رئیس جمهور میره بازدید بوشهر و نظنز و … میبینیم پس چیه؟؟ یعنی اینا هم همش دکوره و سیاه بازیه؟؟ آخه میشه همچین چیزی؟؟ اصلا اگه بمب اتم وجود نداره و غنی سازی اورانیوم دروغه پس رو چه حسابی داستان سال ۸۲ پیش اومد و ایارن رو به خاطر غنی سازی پنهانی اورانیوم تحریم کردن و داستان قطعنامه ها و … شروع شد. لطفا جواب منو بدید. همینجوری که نمیشه همه چی رو خالی بندی فرض کرد. فیلم های موجود از بازدید مقامات از تاسیسات هسته ای ایران رو چجوری توجیه می کنید؟؟؟ یعنی این همه تجهیزات هسته ای همش دکوره و بخوده و برای شیره مالیدن سر من و شماست؟؟؟

  • کرامت سلیمی ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۲:۲۹ پاسخ دادن

   با سلام خدمت شما

   تمام دولتها برای تسلط بر مردمشان با ایجاد جو ترس و وحشت عمل می کنند.

   با افزایش اگاهیها نوع ابزار ترس تغییر می کند.

   در ۸۰ سال اخیر با سلاحی خیالی و غیر واقعی به نام بمب اتمی این ترس و وحشت را به جهانیان القاء نمودند.

   همین امروز ۱۲/۱۲/۹۶ سردار جزایری یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران شرط مذاکرات موشکی با امریکا را از بین بردن توان موشکی و هسته ای امریکا اعلام کردند و در واقع سردار جزایری غیر مستقیم به امریکا می گویند که امریکا سلاحی به عنوان بمب اتمی ندارد و نباید در مذاکرات جهانی از موضع یک ابرقدرت ودارای توان نظامی خیالی هسته ای با سایر کشورها برخورد کندو باید در مذاکرات جهانی هم رده و هم تراز سایر کشورها ظاهر شود نه بیشتر.

   دقت کرده باشید دیگر کسی به حرفهای ترامپ رییس جمهور امریکا اهمیتی نمی دهد و دیگر صدای ترامپ رییس جمهور امریکا شنیده نمی شود و کسی برای حرفهای ترامپ تره هم خرد نمی کند.

   امریکا اگر چیزی به عنوان سلاح اتمی داشت کافی بود یک عدد در سوریه، عراق یا کره شمالی بکار می برد تا حساب را دست همه بدهد. و اینقدر با تهدیدهای تو خالی و تکراری تحقیر نشود. در حال حاضر هیچ کشوری به تهدیدهای امریکا اعتنا نمی کند و تهدید های امریکا دیگر هیچ اعتباری ندارد.

   یکبار ترامپ اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد و همین نشان می دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد تا دولتها دروغ وجود بمب اتمی و خیالی بودن ان را فاش نکنند و امریکا در ظاهر ابرقدرت باقی بماند.

   یک موضوع مهم دیگر اینکه اگر دقت نماییم تقریبا” تمامی کشورهای جهان نسبت به مسئله برجام حساسیت نشان می دهند حتی کشورهای افریقایی که در همین اواخر در کشور اتیوپی نشستی برگزار کردند و خواستار عدم خروج امریکا از برچام شدند.

   و در این میان هیچ کشوری به اندازه روسیه نگران نبست.چرا؟

   اگر با دید روانشناسی به مسئله قدرت نگاه کنیم جواب خیلی از سوالات معلوم خواهد شد.

   تقریبا” تمامی ارتشهای دنیا از پنتاگون دستور می گیرند و در واقع چیزی که به عنوان ۷۰۰۰ پایگاه نظامی امریکا عنوان می شود همین ارتشها و مکانهای نظامیست که در حدود ۲۰۰ کشور چهان پراکنده اند و اسلحه و سیستمهای مخابراتی و سایر امکانات را در اختیارشان قرار می دهد.و درجه اهمیتشان برحسب موقعیت جغرافیایی فرق می کند و با کمک همین ارتشها امریکا قادر است در هر منطقه ای که اراده کند جنگ و درگیری ایجاد نماید.

   یکی از مهمترین ارتشهایی که امریکا بوجود اورد ارتش شوروی بود که در ظاهر نقش رقیب اتمی امریکا را بازی می کرد اما عملا” یک ببر کاغذی بود که امریکا برای پیشبرد نقشه ها و سیاستهایش ان را به کار می گرفت. به عنوان مثال امریکا در سال ۱۹۴۹ با انجام یک ازمایش ظاهرا” اتمی شوروی را به عنوان یک ابرقدرت قلمداد کرد و در طی جنگهای کره (۱۹۴۹-۱۹۵۳) و
   ویتنام (۱۹۵۵-۱۹۷۵) وقتی با اعتراض مردم امریکا روبرو شد که چرا باید سربازان امریکا در کره ویتنام کشته شوند و چرا امریکا علیه این دو کشور از سلاحهای اتمی استفاده نمی کند توجیه دولت امریکا برای مردمش این بود که کشورهای کره و ویتنام تحت حمایت شوروی و چین هستند و اگر امریکا از سلاح اتمی استفاده نماید شوروی و چین نیز از سلاح اتمی استفاده خواهد کرد و چاره ای جز استفاده از سربازان امریکایی و سلاحهای متعارف ندارند. بعد ها افرادی در امریکا با روشهای مختلف فاش نمودند که امریکا در ویتنام و کره و جاهای دیگر افراد خودش را از بین می برد که نمونه اش ساخت فیلمهایی همچون رامبو در ویتنام و رامبو در افغانستان و همینطور فیلم عملیات مرداب می باشد.

   حتی سیاستمدارانی نیز بودند که تصورشان این بود شوروی واقعا” ابرقدرت و رقیب امریکاست و سعی نمودند با کمک شوروی در کشورشان تغییراتی بوجود اورند.
   به عنوان مثال در ایران در سال ۱۹۵۳ میلادی مصدق سعی کرد با شوروی پیمان نظامی ببندد و حتی بتواند زمینه دسترسی شوروی به اقیانوس هند را که خواسته تاریخی این کشور از زمان پطر کبیر بود فراهم کند ،اما مصدق غافل از همه جا با کودتای نظامی زاهدی که ارتش را کنترل می کرد روبرو شد و دولت مصدق برکنار و خود مصدق هم دستگیر و زندانی گردید.و در شوروی نیز استالین درگذشت و نیکیتا خروشچف به قدرت رسید و از زمان خروشچف سیاستهای استالین به باد انتقاد گرفته شد.
   ( یکبار ایت الله خامنه ای نیز در نشستی با افراد به موضوع فریب خوردن و در دام امریکاییها افتادن مصدق تلویحا” اشاره فرمودند)

   در سالهای اخیر ولادیمیر پوتین دو بار به ایران سفر نمود و هر بار در ابتدا مستقیما” به حضور ایت الله خامنه ای رفتند و به نظر می رسد اقای پوتین با این کار در واقع تلاش نمودند مقامات سیاسی و نظامی ایران را به مصالحه و نرمش در مقابل امریکا وادار نمایند و حتی بعد از اولین سفر پوتین به دستور اقای پوتین سامانه موشکی s-300 نیز در اختیار ایران قرار گرفت تا دل مقامات ایرانی را بدست اورند و انها را ترغیب به تغییراتی در برجام نمایند و همین موضوع نشان می دهد که تمام تلاش روسیه ان است که ایران و امریکا از برجام خارج نشوند چون منجر به فروپاشی کشور روسیه خواهد شد.
   البته این سفر اقای پوتین نگرانی و حساسیت کشورهایی از جمله ترکیه و عربستان را به دنبال داشت و حتی در اولین سفر اقای پوتین
   و هنگام حضور ایشان در ایران کشور ترکیه یک جت جنگی روسیه را در مرز سوریه و ترکیه سرنگون کرد و با این کار به روسیه پیام داد که اگر در صدد افزایش قدرت نظامی و نفوذ ایران در منطقه باشد ترکیه تلافی خواهد کرد و روسیه هم هیچ غلطی نمی تواند بکند و عملا” هم دیدیم که روسیه در مقابل سقوط جت جنگی اش توسط ترکیه و رجز خوانی مقامات ترکیه و رفتارهای تحقیرامیز با روسیه ،در مورد این موضوع نتوانست هیچ اقدامی انجام دهد.
   چیزی که جالب است این است که روسیه قرار است سامانه های موشکی پیشرفته تر s-400 را به ترکیه ، عربستان ،قطرو… بدهد و جدیدا” نیز اعلام کرده است حاضر است این سامانه موشکی s-400 را به امریکا هم بدهد. در صورتی که امریکا مدعیست سامانه های موشکی پاتریوت و لیزری دارد که بنا به ادعای خودشان قادرند حتی موشکها را هدف قرار دهند و این موضوع نشان می دهد ادعاهای امریکا در باره قابلیت سلاح هایش پوچ و واهیست و ان چیزی که خود را نشان می دهد نیست.

   چنانجه امریکا برجام را بپذیرد باعث ظهور قدرتهایی به نام ایران ، کره شمالی و چند کشور دیگر خواهد شد که کاملا” مشهود است ایران عملا” بر کشورهای عراق ، سوریه و لبنان مسلط شده و ممکن است بزودی بر کشورهای یمن و عربستان نیز مسلط شود و این موضوع عرصه را بر کشور امریکا در مورد نفت و قدرت نمایی در منطقه خاورمیانه تنگ خواهد کرد و نقش امریکا را در معادلات قدرت در جهان کم رنگ خواهد شد.
   کره شمالی نیز قدرت جدیدی خواهد شد که مقامات ان با در سر پروراندن سودای متحد کردن دو کره و البته با کنترل کشور کره جنوبی توسط کره شمالی جنگ راه خواهند انداخت و به تصور خودشان ژاپن را هم تحت کنترل خود خواهند گرفت.

   قدرت و بقای روسیه وابسته به این است که امریکا در دنیا وجهه یک ابرقدرت اتمی را داشته باشد و روسیه نیز یک ابرقدرت رقیب امریکا و دارای سلاحهای هسته ای وانمود شود. ودلیل نگرانی روسیه از عدم پذیرش برجام توسط امریکا این موضوع می باشد.

   موضوعی دیگر اینکه قرار است در ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ از یک باطری اتمی در کشورما رونمایی شود که بنا به ادعای مسئولین سازمان انرژی اتمی قادر است ۵۰سال برق تولید کند و در موبایل، لپ تاپ ، صنایع و در روستاها و مکانهای بیابانی دور افتاده که فاقد برق هستند کاربرد دارد.

   مطمئن باشید که هیچگاه چنین چیزی رونمایی نخواهد شد و فقط عوام را فریب می دهند.

   منتظر بمانید.

   • کرامت سلیمی ۵ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۶ پاسخ دادن

    فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو،
    کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است،
    آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.
    در سال نو، ۳۶۵ روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی را برای شما و عزیزانتان آرزومندم.

    با سلام و احترام

    ممنون از پیامتان

    جسارتا” اگر امکان دارد کلیپ مربوط به خانم کتایون ریاحی را در کانال تلگرام زمین تخت قرار دهید.

    در پناه خدای بزرگ باشید.

    • flatearther ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۱۶ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     شرمنده بابت تاخیر در پاسخ.
     سال نو شما مبارک امید است سال خوبی در پیش داشته باشید. بنده هم بهترین هارا برای شما و عزیزانتان آرزومندم امیدوارم همیشه سالم و موفق باشید.
     کلیپ را در پست بمب اتمی قرار میدم چون مورد بازدید زیادی قرار گرفته.
     موفق باشید

 6. کرامت سلیمی ۲۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۴۵ پاسخ دادن

  قرار شد در ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ از یک باتری اتمی که ۵۰ سال برق تولید می کند رونمایی شود.

  چی شد.

  به نظر می رسد چنین چیزی خیالیست و هیچگاه رونمایی نخواهد شد.

 7. کرامت سلیمی ۲۳ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۰ پاسخ دادن

  https://www.khabaronline.ir/(X(1)S(atxy15poy5szddl42cbkoipn))/detail/768976/World/middle-east

  خبر مربوط به لینک فوق جای تامل و فکر دارد:

  ترامپ که ابتدا در توئیتی روسیه را تهدید کرده بود، در کمتر از یک ساعت موضع خود را عوض کرد!

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت: روابط ما با روسیه، هم‌اکنون بدتر از هر زمان دیگر است و از جمله جنگ سرد است. هیچ دلیلی برای این وضعیت وجود ندارد. روسیه به ما برای کمک به اقتصادش نیازمند است، چیزی که خیلی راحت می‌تواند انجام شود، و به همکاری همه کشورها با یکدیگر نیاز داریم. مسابقه تسلیحاتی را متوقف کنید؟

  در این توئیت ترامپ روسیه را تحقیر کرده است و روسیه را از نظر اقتصادی کشوری محتاج

  به امریکا دانسته است.

  اگر روسیه به معنای واقعی رقیب امریکا بود امریکا می توانست با استفاده از نقطه ضعف روسیه در زمینه اقتصادی این کشور را متلاشی نماید . دلیلی ندارد کسی به رقیبش کمک اقتصادی نماید.

  در واقع روسیه کشوریست که امریکا به ان باج می دهد تا نقش رقیب اتمی امریکا را بازی نماید و در پشت پرده سیاستهای مورد نظرشان را اجرا می کنند. هیچ ابرقدرتی بدون وجود رقیب ( ولو رقیب ظاهری ) قادر به ادامه حکومت و کنترل مردمش نیست.

  کمکهای امریکا به روسیه سابقه طولانی دارد و از زمان جنگهای چهانی اول و دوم شروع می شودو تا اکنون ادامه دارد.

  تمام تجهیزات نظامی و نیازهای غذایی شوروی در جنگهای جهانی به طور کامل توسط امریکا تامین می شد.

 8. کرامت سلیمی ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۱۹ پاسخ دادن

  مطلب زیر سیاسی بودن و به معنای واقعی غیر علمی بودن سازمان فضایی نایا را نشان می دهد:

  لینک مطلب :

  http://www.irna.ir/fa/News/82891547

  یک سیاستمدار، رئیس ناسا شد

  تهران – ایرنا – «جیم بریدنستاین» نامزد ریاست سازمان ناسا که در کارنامه خود هیچ‌گونه سابقه فعالیت‌های علمی ندارد، روز پنجشنبه موفق شد تنها با یک رای بیشتر، از سنای آمریکا رای اعتماد بگیرد.

  به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری ووکس، وی سال‌ها خلبان نیروی دریایی آمریکا بوده و سپس به نمایندگی از ایالت اوکلاهوما به مجلس نمایندگان این کشور راه یافته بود.
  این سابقه غیرعلمی موجب شد که اعلام نامزدی او برای ریاست سازمان ناسا از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، با مخالفت‌های بسیاری مواجه شود؛ چرا که عرف است رئیس ناسا، سال‌ها در آنجا فعالیت و رده‌های مختلف سازمانی را طی کرده باشد.
  با همه این تفاسیر، بریدنستاین روز پنجشنبه با ۵۰ رای مثبت در مقابل رای منفی ۴۹ سناتور، موفق به اخذ رای اعتماد شد.

 9. کرامت سلیمی ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۱۹ پاسخ دادن

  خبر منتشر شده زیر ثابت می کند که خیلی از رویدادها یک نمایشنامه در جهت ایجاد رعب و وحشت در دل ملتهاست و سناریو از قبل نوشته شده است.

  http://www.tabnak.ir/fa/news/793630/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%AA

  سایت آزمایش‌های اتمی کره شمالی فرو ریخت

  تازه ترین گزارش ها که مورد تایید دانشمندان اتمی قرار گرفته است نشان می دهد سایت آزمایش اتمی کره شمالی پس از انجام ۵ آزمایش هسته ای در این منطقه فرو ریخته است.

  به گزارش ایرنا برخی از تحلیلگران بر این باورند که یکی از علت هایی که ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی را بر آن داشته است تا از تعهد کشورش برای ‘توقف آزمایش های اتمی’ سخن بگوید، ریزش همین کوه بوده است.

  اگر کره شمالی سلاحی به نام بمب اتمی داشت اینقدر تحقیر نمی شد.

  کره شمالی در راستای سیاست امریکا برای ایجاد ترس در دل ملتها عمل نمود و حالا باید داستان جدید دیگری ساخته شود.

 10. کرامت سلیمی ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۵۲ پاسخ دادن

  یک خبر بسیار بی معنا

  اعلام حمایت اتحادیه آفریقا از برجام

  رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام حمایت این اتحادیه از برجام، از تصمیم یکجانبه دولت آمریکا برای خروج از این توافق و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران عمیقا ابراز نگرانی کرد.

  پاسخ:

  اتحادیه افریقا چگونه می خواهد از برجام حمایت کند.

  افریقاییها نه قدرت نظامی دارند و نه قدرت اقتصادی.

  دولتهایشان هم با کودتا و تحت حمایت غرب بر سر کار امده اند و جز کشتار مردم بی دفاع افریقایی کاری بلد نیستند.

  فکر نمی کنید حمایت اتحادیه افریقا از برجام یک حرف بی معناست.

 11. نبی ۷ خرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۰:۵۸ پاسخ دادن

  واقعا دست مریزاد …چقدر منو اگاه کردید ومنم به چندنفر این اگاهی رو انتقال دادم وهمه گی ازینهمه فریب جهانی هاج و واج موندیم بقران .یعنی عالم وادم رو سرکار گذاشتن با این رسانه ها ودروغها وخیلیها قبولش واسشون سخته که حقیقت پوشالی بودن ابرقدرتها و ادعاهاشون واضح شده. میبینم رهبرمون صد دفعه گفته ک امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه ازین ماجراها خبر داره . ولی چرا روحانی ودولت اینقدر ذلیل شدن و دارن کشورو تحویل امریکا میدن نمیدونم چرا نمیخوان پوشالی بودن قدرت اونها رو باور کنن .بنظر شما حالا بعد از خروج امریکا ازبرجام وحرفهایی ک جدیدن روسیه داره میزنه ک ایران ازسوریه باید بره چه تاثیری در روند دروغ پردازی ابرقدرتها خواهد داشت ؟

 12. کرامت سلیمی ۱ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۲۵ پاسخ دادن

  این هم خبری دیگر که نشان می دهد وقایع جهانی چیزی جز سر کار گذاشتن ملتها و تمسخر انها نیست.

  ترامپ تحریم های کره شمالی را تمدید کرد

  فارس نوشت: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا پس از یک به اصطلاح «دیدار تاریخی» با رهبر کره شمالی، تحریم‌های این کشور را یک سال دیگر تمدید کرد.

  این خبر را دفتر اطلاع‌رسانی کاخ سفید منتشر کرده و در آن آمده که رئیس‌جمهور آمریکا با توجه به «ادامه وجود مواد شکافت‌پذیر قابل استفاده در تسلیحات در شبه‌جزیره کره و تهدید غیرمعمولی که این مطلب برای امنیت ملی، اقتصاد و سیاست خارجی آمریکا ایجاد کرده» فرمان‌های اجرایی روسای‌جمهور قبل را که از سال ۲۰۰۸ اجرایی شده و اعلام «وضعیت اضطرار ملی» علیه کره شمالی را تمدید می‌کند.

  ترامپ در حالی این تحریم را یک سال دیگر تمدید کرد که کره شمالی برای مهیا شدن زمینه ملاقات «کیم جونگ اون» رهبر این کشور و رئیس‌جمهور آمریکا در سنگاپور، ۳ خرداد، تونل‌های انجام آزمایش‌های هسته‌ای خود را که با نام سایت «پونگیه‌ری» شناخته می‌شد، در برابر دیده خبرنگاران بین‌المللی منفجر کرد.

  این دیدار روز ۲۲ خرداد در سنگاپور انجام شد و پس از ان گفته شد که کره شمالی با ادامه روند خلع سلاح اتمی به شرط گرفتن «تضمین امنیتی» از آمریکا، موافقت کرده است؛ ماهیت و ساز و کار اجرایی این «تضمین امنیتی» هنوز اعلام نشده است.

  بعد از این دیدار، همچنین گفته شد که کیم جونگ اون، دعوت ترامپ برای سفر به واشنگتن‌ دی سی برای برگزاری دور بعدی مذاکرات را پذیرفته است.

  لینک خبر:

  http://www.tabnak.ir/fa/news/810361/%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%BE-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

 13. Yasin ۱ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۲۰ پاسخ دادن

  سلام

  اندازه و نوع فونت سایت افتضاحه. زحمت کشیدید سایت راه انداختید اما خیلی بی نظم و انظباطه.. من یکی که نمیتونم مطالبتونو بخونم. هروقت اصلاح شد خبر بدید بیایم نگاهی بندازیم.

 14. حمید ۲ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۲۳ پاسخ دادن

  تشکر میکنیم از آقای سلیمی و مدیر سایت .
  مطالبی که نوشتین همه رو تبدیل به یک مفسر اخبارهای تولیدی جهان کرده که خیلی خوب شده که هر خبری رو ساده قبول نمیکنیم چون تا حدودی از پشت پرده ماجراها خبر دار شدیم. بنظرم تمام رهبران روی زمین با هم دوست هستند ( بجز ایران با امریکا شاید) و با ترس و دشمن نشان دادن همدیگر توانسته اند اینطوری حکومت کنن ولی یه سوال، با دانستن این حقیقتها و دروغ ها تا کجا این راه ادامه داره و آیا باید به چیزی به نام جنگ جهانی سوم ختم بشه تا مشخص شه ادامه راه زندگی روی این زمین چگونه پیش میره ؟ آگاهی از آینده برای همه مهم شده دیگر نسل انسان ها از قدیم تا الان به سن میان سالی خودش رسیده !

 15. علی ۲ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۱۵ پاسخ دادن

  این لینک دیدگاه شما در باره کروی نبودن زمین را تایید می کند:

  https://windowscenter.net/%D9%86%D8%B8%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%DA%AF%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D9%84%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%A7%D8%B3%D8%AA/

  نظریه جدید دانشمندان علم نجوم! زمین کروی نیست بلکه مسطح است!

  شخصی به نام B.o.B در صفحه ی رسمی خودش در تیوییتر اعلام کرد که کرده زمین گرد نیست بلکه مسطح است. بعد از این مورد بسیاری از کاربران در صفحه ی او کامنت های مختلفی گذاشتند و خیلی از آنها حرف او را تایید و بعضی ها هم او را مورد تمسخر قرار دادند. ولی این موضوع بجایی کشیده شد که بسیار از نجوم شناسان را مورد چالش قرار داد تا بر این نظریه تحقیق کنند. برای جزئیات بیشتر با ویندوزسنتر همراه باشید.

  جالب است بیش از ۲۰۰ نفر از نجوم شناسان از صحبت این شخص با قاطعیت حمایت کردند و آنها هم همین نظر را داشتند. این اشخاص یک گروه نجوم شناسی تخصصی در مورد این موضوع تشکیل دادند و کار بجایی کشیده شد که سرپرست آن گروه در یک مصاحبه ای که سایت Live Science با این شخص داشت گفت:

  در مورد این موضوع هر روز بسیار سوال از ما پرسیده می شود و ما فعلا از پاسخ دادن به آن سوال ها معذوریم. ما داریم در مورد مسطح بودن زمین تحقیق های بسیار تخصصی می کنیم گرچه اشخاص بسیاری ما را مورد تمسخر خود قرار داده اند اما ما به این موضوع ایمان داریم و به هدفمان ادامه خواهیم داد.

 16. کرامت سلیمی ۳ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۸ پاسخ دادن

  دوست گرامی جناب یاسین

  این مقاله با یک سری تغییرات به صورت کاملتر و با فونت بزرگ به صورت یک کتاب به نام

  ” ترس نتیجه عدم آگاهیست ” در سایتهای کتاب سبز و تک بوک و… قرار داده شده است.

  می توانید با مراجعه به این سایتها و یا جستجو در گوگل ان را دانلود و مطالعه نمایید.

  ویا به لینکهای زیر مراجعه کنید:

  yon.ir/FdsAl

  yon.ir/BeGip

  yon.ir/WsibY

 17. کرامت سلیمی ۳ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۰۴ پاسخ دادن

  با سلام خدمت جناب حمید

  ضمن تشکر از پیامتان به عرضتان می رسانم که تا زمانی که دروغهایی همچون بمب اتمی ، بمب هیدروژنی، بمب نوترونی ، هارپ ، یوفو و دروغهایی مشابه در باورهاست اوضاع دنیا روز به روز بدتر و غیر قابل تحملتر می شود.

  باید در راستای افشای این دروغها همه همکاری کنند ( مخصوصا” فارغ التحصیلان دانشگاهها که اکثریت قریب به اتفاقشان در عمل هیچ توانایی و تخصصی برای انجام کار و یا کارآفرینی ندارند) تا صاحبان قدرت و سرمایه دستهایشان رو شود و نتوانند در جامعه با موضوعات دروغین ترس و وحشت ایجاد کنند و تن به رعایت حقوق اجتماعی برای همه افراد جامعه دهند( هرچند بعضی از رسانه های ما یا وابسته به قدرتند و یا ترسو هستند و متاسفانه همکاری نمی کنند )

  پایه گذار تمدنهای فعلی بشری تجار و سرمایه داران بودند که علاوه بر ایجاد تمدنها اداب و رسوم و مناسکی را نیز به انها تحمیل نمودند. در صورتی که انسان یک موجود جهان شمول است و باید همه به یک شکل از مواهب و نعمتهای دنیا بهره مند شوند و اینطور نباشد که عده ای سرمایه دار فریبکار جهانیان را به بردگی بگیرند و در نقاط مختلف جهان با شیوه های متفاوت انها را اداره کنند و مورد بهره برداری و سوء استفاده قرار دهند.

  همه سرمایه داران و تجار در یک خصوصیت با هم اشتراک فکری و تفاهم دارند و ان ایجاد ترس و هراس در میان مردم می باشد و اینکه مردم همیشه در نگرانی و ناامیدی به سر برند.

  این طبیعت و خصلت سرمایه داران و تجار می باشد که از ایجاد فضای ترس و هراس در جامعه سوء استفاده کرده و با مهندسی و هدایت جامعه در جهت منافع نامشروعشان هر شکلی بخواهند به جامعه می دهند.

  نمونه اش در کشور خودمان کاملا” مشهود است که بدون هیچ مقدمه ای و بدون انکه مشکل و یا کمبودی در کشور وجود داشته باشد قیمتها بدون هیچ ضابطه ای بالا می رود و روز بروز مردم نگرانتر و افسرده تر و نا امیدتر می شوند.

  با وجود اینکه بارها رهبر انقلاب اعتراض خودشان را به این افسارگسیختگیها اعلام فرموده اند اما متاسفانه هیچکدام از مسئولان اجرایی هیچ اقدام عملی برای برخورد با این موضوعات انجام نمی دهند و جالب اینکه خیلی از مسئولان خو درا مرید و تابع رهبر نیز می دانند اما این افراد قلبا” هیچ اعتقادی به رهبر انقلاب ندارند و تظاهر و ریاکاری می کنند.

  هیچکدام از مسئولین کشور قادر نیست که توضیح دهد چرا باید قیمت دلار و طلا بالا رود و اصلا” چرا باید اقتصاد ما وابسته به دلار باشد و یک نکته مهم اینکه چرا هیچکدام از مسئولین اجرایی در اعتراض به این شرایط از سمت خود استعفا نمی دهد و حتی سکوتشان می تواند نشانه رضایت از این اوضاع باشد.

  علت نابسامانی در اقتصاد کشورمان نه برجام است و نه مسائل سیاسی دیگر. علت ان بیشتر وجود مدیران ناتوان و فریبکار و درعین حال خودشیفته در بخشهای مختلف می باشد که نه خودشان توانایی انجام کار دارند و نه از شدت حسادت و بدجنسی به کسی اجازه انجام کار درست را می دهند و متاسفانه در همه جا هم حضور دارند.

  به نظر شما وقتی مسئولین کشور ما قادر به کنترل اقتصاد کشور نیستند به فرض اگر چیزی به نام انرژی هسته ای ( با خطرات ذکر شده در باره ان ) وجود داشته باشد ایا قادر به کنترل ان خواهند بود.

  • حمید ۱۰ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۷:۱۴ پاسخ دادن

   سلام آقای سلیمی شما ممنون از جوابتون اما چرا هارپ دروغه؟ در ضمن بمب های نسل جدید اتمی باشند یا نباشند بلاخره قدرت تخریب بالایی دارند و ترس ملتها از تعداد زیاد آنهاست که در اختیار کشور آمریکاست. در ضمن در مورد ارتش فضایی امریکا و اروپا نظرتون چیست؟

   • کرامت سلیمی ۱۰ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۰۶ پاسخ دادن

    دوست گرامی جناب حمید

    اگر هارپ وجود داشت معنی ان این است که امریکا این توانایی را دارد که هر شخص،گروه و یا مکانی را اراده کند بدون هیج اطلاع قبلی و به صورت غافلگیرانه به سرعت می توانداز بین ببرد، اما در عمل هیچگاه چنین توانایی از امریکا دیده نشده است. در مسئله سوریه نظر امریکا این بود که رییس جمهور سوریه یعنی بشار اسد هیچ نقش و جایگاهی در اینده این کشور نخواهد داشت اما نتوانست نظر خود را به کرسی بنشاند و در مورد نقش بشار اسد دیگر هیچ موضع گیری نمی کند، چون قدرت بیشتری برای اعمال نظر ندارد. اگر امریکا سلاحی به نام هارپ با ان ویژگیهایی که ادعا شده در اختیار داشت بدون کوچکترین فوت وقت و کوچکترین ترحمی با این سلاح بشار اسد را از بین می برد و مجبور نبود این همه تحقیر و ذلت را تحمل کند و دیگر کسی اعتنایی به تهدیدات امریکا نکند . پس در مورد سلاح هارپ خیالبافی و خالی بندی می کنند.

    ضمنا” سلاح نسل جدیدی وجود ندارد و تفاوت بمبها بیشتر در وزن ماده منفجره به کار رفته و بالا بردن حساسیت بمب بوسیله چاشنیهای مختلف در لحظه انفجارمی باشد و نه تنها امریکا بلکه خیلی از کشورهای دنیا حتی در میان کشورهای جهان سومی توانایی ساخت این سلاحها وجود داردو موضوع پیچیده و دست نیافتنی نیست.

    در جنگ خلیج فارس امریکا بوسیله هواپیماهای B-52 بمبهایی به وزن ۱۰ تن بر روی شهرهای عراق می انداخت که این بمبها هنگام انفجار به صورت قارچی شکل در می امدند و این دلیلیست که همه بمبها هنگام انفجار به شکل قارچ در می ایند و به دروغ وانمود می کنند که بمبی به نام بمب اتمی دارند که عملکرد ان تبدیل جرم به انرژی می باشد و جنس قارچ را از انرژی می دانند. در صورتی که انرژی یک تعریف است و به صورت فیزیکی و قابل لمس وجود ندارد.( به توانایی انجام کار انرژی می گویند ).
    برای باور دادن دروغها و اراجیفشان به ملتها عکسهایی از افرادی با اسامی طولانی و ظاهرا” پر ابهت همچون البرت انیشتین با موهایی ژولیده و صورتی چرک و نامرتب و یا رابرت اوپنهایمر و دیگران نشان می دادند که در جلوی تخته سیاه ایستاده اند و برروی تخته سیاه چند انتگرال و معادله ریاضی با حروف کج و معوج یونانی نوشته اند و در حال انجام محاسبات پیچیده هستند.

    ارتش فضایی امریکا و اروپا هیچ مفهومی ندارد.

    همه ارتشها بر روی زمین و دریا هستند و تقریبا” تمامی ارتشهای دنیا مستقیما” از پنتاگون دستور می گیرند و توسط پنتاگون کنترل میشوند.

    فریبکاری بزرگترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان می باشد و با افزایش آگاهی ملتها شیوه ترساندن ملتها توسط قدرتمندان تغییر می کند.

    • بابک ۲۲ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۵:۰۳ پاسخ دادن

     در اظهار نظر رسمی ایالات متحده هارپ را نه به عنوان یک سلاح بلکه مجموه ای از رادارهای مایکرویو برای پایش جوی معرفی کرده اند و این که ما هارپ را سلاح می دانیم تنها ناشی از تئوری توطئه است.

 18. مرتضی ۱۲ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۳۰ پاسخ دادن

  جناب آقای سلیمی
  سلام
  از اونجایی که مقاله شما رو توی چندین سایت زرد خوندم و در تمام اون سایتها در قسمت کامنتها حضور فعال و با افتخار شما رو دیدم و هیچ نقد علمی درست و حسابی هم تو کامنتها ندیدم …. بهتر دیدم که چند نکته رو اینجا به حضورتون برسونم، چون ظاهرا به صورت پیگیر کامنتها رو در مورد مطلبتون میخونید:
  ۱- برداشت شما از موضوع نیمه عمر به شدت سطحی و با کمال معذرت کودکانه است….اتمها در ابتدا به ذو قسمت تقسیم نمیشن که یک قسمت انتخاب بشه برای فروپاشی!!!! اتمها به صورت کاملا تصادفی به علت تراز انرژی ناپایدار فرومیپاشن و نیمه عمر مدتیست که نیمی از اتمها فروپاشیده اند.
  ۲- یکی از اشتباهات فاحش و کوته بینانه شما اینه که فکر میکنین نیمی از جرم یک عنصر اکتیو پس از طی نیمه عمر به انرژی تبدیل میشه(مثلا نوشتید از ۱۰ کیلو ماده اکتیو بعد از طی نیمه عمر ۵ کیلو تبدیل به انرژی میشه!!!!!!!)دوست عزیز….. جرم فروپاشیده چون ناپایدار هست تبدیل به یه عنصر پایدار دیگه میشه و تفاوت جرم عنصر جدید و عنصر قبلی که کسر بسیار کوچکی از جرم هست تبدیل به انرژی میشه.
  ۳- در زمان توضیحتون راجع به بمب هیدروژنی فرمودید:
  نقل قول از مقاله: “اول اینکه در بمب هیدروژنی نه تنها جرمی به انرژی تبدیل نمیشود بلکه به قول خودشان هسته های سبک به هم می چسبند و جرم بزرگتری ایجاد میشود و به اصطلاح همجوشی صورت می گیرد ودر ظاهر محاسبات نشان میدهد که باید از بمب اتمی قدرت کمتری داشته باشد که برای دلیل قویتر بودن ان توجیه مسخره ای می اورند.” پایان نقل قول.
  این اظهار نظرتون نشون میده از همجوشی هم چیزی درک نکردید چرا که در همجوشی دو اتم از ایزوتوپ های هیدروژن به هم میپیوندن و یک اتم هلیوم تولید میکنن که جرم هلیوم تولیدی از مجموع جرم دو اتم هیدروژن کمتره و این اضافه جرم هست که به انرژی تبدیل میشه.در ضمن نفرمودید که توضیح مسخره!!!! ای که فرمودید چی بوده؟!
  ۴- نقل قول از مقاله:
  “یک مورد دیگر که درباره نیمه عمر قابل درک نیست این است که ادعا میکنند بوسیله نیمه عمر سن خیلی چیزها را تعیین میکنند. مثلا” میگویند یک موجود تا وقتی زنده است نسبت کربن رادیواکتیو به کربن معمولی ان مقدار ثابت و مشخصی است و وقتی می میرد این نسبت تغییر میکند و از روی تغییر نسبت زمان مرگ ان را مشخص می کنند. در صورتی که خاصیت رادیواکتیو موجود زنده و مرده نمیشناسدو مستقل از حیات موجودات عمل میکند. و در عین حال هیچگاه نمیتوان از روی نسبتها سن چیزی را تعیین کرد”
  پایان نقل قول.
  دوست گرامی، لازم نیست اکتیویته و نیمه عمر فرق بین موجود مرده و زنده رو بدونند!!! نسبت کربن پایدار و کربن اکتیو در طبیعت نسبت ثابتیه و تا وقتی که یک ارگانیسم زنده هست به دلیل ورود و خروج مداوم کربن از طبیعت به ساختار زنده این نسبت پایدار میمونه… ولی بعد از مرگ چون روند ورود و خروج کربن متوقف میشه هر چی زمان میگذره کربن اکتیو داخل ارگان مرده فرو میپاشه و اون نسبت به هم میریزه… با توجه به زمان نیمه عمر کربن اکتیو و میزان کاهش اون نسبت به کربن معمولی زمان مرگ اون موجود تعین میشه.
  نمیخام به میزان سواد شما توهینی انجام بدم ولی از این مقاله کاملا مشخصه که حداقل در زمینه علمی مطالب مذکور بضاعت به شدت پایینی دارید.اما ذهن خلاق و اعتماد به نفستون در ارایه مطالب غلط علمی و دفاع بی چون و چرا از این مطالب سست واقعا قابل ستایشه.
  منتظر جواب شما هستم.
  موفق باشید

  • کرامت سلیمی ۱۳ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۳۱ پاسخ دادن

   متاسفانه خیلی از افراد بی میل یا ناتوان در مواجهه با حقیقتند. و در اولین واکنش با

   روبرو شدن با حقایق و واقعیات رفتارها و گفتارهای غیر اصولی و گاها” توهین امیز دارند.

   رفتار و بیان توهین امیز نشان دهنده ضعف افراد در زمینه های مختلف علمی، اجتماعی،

   فرهنگی و … می باشد و درعین حال نشان دهنده نوع تربیت خانوادگی اشخاص می باشد

   از روی خشم و عصبانیت و توهین آمیز نظر دادن در مورد افراد می تواند نشانه حقانیت و درست بودن دیدگاه های فرد مورد تهاجم باشدو در عین حال می تواند نشانه خصومت و نفرت اشخاصی باشد که توان روبرو شدن و مباحثه با شخص را ندارند و حقیرانه و با ذلت از طریق فضای مجازی سعی می کنند با عکس العملهای حقیرانه ناشی از ضعفشان خودرا تسکین دهند.

   هر حقیقتی که بیان می شود ابتدا به تمسخر گرفته می شود بعد به مرحله شک و تردید می رسد و در نهایت پذیرفته می شود.

   عصبانیت بعضی از دوستان غیرعادیست و معلوم است که وجدان آسوده ای ندارند و حتی اگر

   بتوانند به اعمال رذیلانه و دور از شرافت دست می زنند

   برای رسیدن به آرامش درونی بروند بامطالعه و تحقیق و به صورت علمی و خیلی منصفانه اظهار

   نظر کنند

   شخصی در جایی مطالبی را گفته بود که بسیار زیباست و انرا عینا” در اینجا
   می نویسم

   اگر حقیقتی را پذیرفته‏ ای که در ظرفیت پذیرش دیگران نیست یا هست اما بر ضد دیگران است

   منتظر باش تا هزینه این ایمان را بپردازی. منتظر تهمت‏ها و تمسخرها و اذیتها. منتظر طرد

   شدن‏ها و توطئه‏ ها. وقتی تو بزرگتر از ظرفیت نگاه دیگران باشی یا ظرفیت آنان از ظرف نگاه

   تو کمتر باشد این طبیعی است که آنها بدبینانه در تو تردید کرده و سعی نمایند تو را

   انکار کنند و زیر سؤال ببرند

   • مرتضی ۱۳ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۴۵ پاسخ دادن

    سلام مجدد
    در قسمت اول این کامنت چون ظاهرا از توهین هایی که به ذعم شما از من سر زده به شدت ناراحت شدید و با عصبانیت جواب دادید مقداری توضیح لازم به نظر میرسه….

    ** توهین هایی که شما فکر میکنید در متن کامنت من بوده عبارتند از:
    – برداشت شما از موضوع نیمه عمر به شدت سطحی و با کمال معذرت کودکانه است
    – یکی از اشتباهات فاحش و کوته بینانه شما اینه که
    – از همجوشی هم چیزی درک نکردید
    – نمیخام به میزان سواد شما توهینی انجام بدم ولی از این مقاله کاملا مشخصه که حداقل در زمینه علمی مطالب مذکور بضاعت به شدت پایینی دارید.اما ذهن خلاق و اعتماد به نفستون در ارایه مطالب غلط علمی و دفاع بی چون و چرا از این مطالب سست واقعا قابل ستایشه

    ** اما توهین های موجود در کامنت شما:
    – نشان دهنده نوع تربیت خانوادگی اشخاص
    – حقیرانه و با ذلت از طریق فضای مجازی
    – عکس العملهای حقیرانه ناشی از ضعفشان
    – عصبانیت بعضی از دوستان غیرعادیست و معلوم است که وجدان آسوده ای ندارند
    – به اعمال رذیلانه و دور از شرافت دست می زنند

    خیله خوب….. میبینید که خیلی خوب و محکم از خجالتم در اومدید …
    از این که خیلی ظریف و غیر مستقیم من رو رذل و بیشرف خطاب کردید هم دلگیر و ناراحت نیستم و برعکس کاملا با شما موافقم که فرمودید : “رفتار و بیان توهین امیز نشان دهنده ضعف افراد در زمینه های مختلف علمی، اجتماعی،
    فرهنگی و … می باشد و درعین حال نشان دهنده نوع تربیت خانوادگی اشخاص می باشد”
    در اینجا از راهنمایی خودتون استفاده میکنم که نوشتین : “برای رسیدن به آرامش درونی بروند بامطالعه و تحقیق و به صورت علمی و خیلی منصفانه اظهار
    نظر کنند”
    و نظرتون رو مجددا به همون ایراداتی که تو کامنت قبلی نوشتم جلب میکنم و توصیه میکنم اصلا این نقد علمی رو اینجوری نگاه نکنید که فرمودید :
    “منتظر باش تا هزینه این ایمان را بپردازی. منتظر تهمت‏ها و تمسخرها و اذیتها. منتظر طرد شدن‏ها و توطئه‏ ها. وقتی تو بزرگتر از ظرفیت نگاه دیگران باشی یا ظرفیت آنان از ظرف نگاه تو کمتر باشد این طبیعی است که آنها بدبینانه در تو تردید کرده و سعی نمایند تو را انکار کنند و زیر سؤال ببرند”

    دوست عزیز نه ترد کردنی در کاره نه توطیه ای در جریان….. خیلی ساده قسمت علمی مقالتون رو نقد کردم… حالا یا جوابی برای نقد من دارید و میتونید من رو متوجه اشتباهم بکنید یا خیلی ساده بپذیرید که حداقل در قسمت علمی مقالتون بدون اطلاع و مطالعه کافی اظهار نظر کردید و شجاعانه اشتباهتون رو قبول کنید.
    کاملا آزادید که مجددا در جواب من متون ادبی توهین آمیز بفرستید.
    همچنان منتظر جوابتون هستم
    موفق باشید

 19. کرامت سلیمی ۱۳ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۳:۲۱ پاسخ دادن

  اصلا با عصبانیت جواب ندادم. صحبت بنده به صورت کلی بیان شده است.

  ادب کلام ساده ترین مولفه برای مباحثه است.

  نوشتار شما در کامنتهایتان نشان می دهد که از روی لجبازی نظر می دهید و نمی توان فرد لجباز را مجاب نمود. البته صحبت بنده کلی است و ناراحت نشوید.

  برادر جان اینکه می گویید برداشت بنده کودکانه است حرف غلطی است. کدام کودک قادر به فهم و درک موضوعی مثل نیمه عمر و یا سایر موضوعات این مبحث است.

  در مورد نیمه عمر با وضوح و صراحت کاملا” مشخص است که منظورشان چیست و هیچ صحبتی از

  اتفاقی بودن واپاشی و محاسبات اماری نیست. و حتی معادله m=m0⁄(۲^(t⁄T)) نیز براین اساس است که در هر زمان نیمه عمر(T) نیمی از ماده واپاشی کند و نیمی دیگر باقی بماند. در غیر این صورت اگر بر اساس اتقاقی بودن در نظر گرفته شود نه معادله فوق و نه هیچ معادله دیگری هیچ معادله ای بدست می اید.

  یک موردی که که گفته اید و کاملا” مشخص است که غلط است این است که :

  نسبت کربن پایدار و کربن اکتیو در طبیعت نسبت ثابتیه و تا وقتی که یک ارگانیسم زنده هست به دلیل ورود و خروج مداوم کربن از طبیعت به ساختار زنده این نسبت پایدار میمونه.

  مگر می شود در یک کسر صورت کسر ثابت و مخرج کسر متغیر باشد اما نسبت ثابت باشد.

  اگر کسری بخواهدثابت بماند باید همزمان صورت و مخرج با ضریب یکسانی تغییر کنند.

  و در ضمن اگر قرار باشد نسبتی ثابت باشد و یا در حال تغییر باشد این عمل باید مستقل از ورود یا خروج به بدن جانداران باشد.

  همچنین امکان ندارد فقط از روی یک نسبت سن چیزی را تعیین نمود زیرا دو مجهول داریم که مقدار اولیه هر یکی از انها باید معلوم باشد.

  در رشته های دانشگاهی مربوطه ذهن افراد را پر می کنند از موضوعاتی مثل تبدیل جرم به انرژی طبق فرمول بی معنای E=M*C^2 ، معادلات سرکاری شرودینگر که جز معادله مربوط به اتم هیدروژن که با فرض مدل کروی اتم هیدروژن و صرفنظر از هامیلتونیان هسته حل می شود ( نه مولکول هیدروژن که غیرقابل حل است)در هیچ مورد دیگری قابل حل نیست چون در زرادخانه توابع ریاضی هنوز تابعی که بتواند شرایط مناسب و لازم را برای حل این معادلات ارائه دهد بوجود نیامده است. حتی برای نوشتن معادلات شرودینگر و یا دیگر معادلات بجای حروف معمولی و متداول در ریاضیات از حروف پیچ و خمدار یونانی استفاده می کنند تا به پیچیدگی و پیشرفته بودن معادله بیفزایند و دیده اید که بر روی علامت H اپراتور هامیلتونیان یک کلاه هم قرار می دهند تا معادله با ابهت تر و با عظمت تر به نظر برسد.
  و همچنین ذهن افراد را پر می کنند از مفاهیم دیگری مثل معادلات مستقل از مختصات لاگرانژ و اصل عدم قطعیت هایزنبرگ که هیچ مفهومی از ان قابل استنباط و استنتاج نیست تا حسابی مغزتان خسته شود و گیج و منگ شوید . کسانی که مدعی هستند این مطالب را درک می کنند یا مزدورانی هستند که به انها پول داده می شود تا با تبلیغ این مطالب ، در راستای منافع قدرتهای جهانی عمل کنند و یا افرادی نادان هستند که سعی می کنند خود را متفاوت با دیگران نشان دهند.

  و یا مکانیک کوانتومی و سیستمهای بس ذره ای و از این گونه موضوعات من در اوردی و غیر کاربردی .
  شاید محصلین رشته های هسته ای و رشته های مرتبط در طول تحصیل احساس دانشمند بودن بکنند و زمانی که معادلات شرودینگر و اپراتورهای تبدیل را می نویسند کلی ژست بگیرند اما وقتی فارغ التحصیل می شوند دیگر چنین احساسی نخواهند داشت چون جایی متولی اشتغال انها نیست و دچار دلشوره و نگرانی می شوند و می بینند عمرشان بیهوده هدر رفته است. .

  چند مدت پیش تعدادی از فارغ التحصیلان هسته ای و همچنین اخراجیهای سازمان انرژی اتمی طبق گزارش رسانه ها به شکلی خوار و زار و ترحم برانگیز در مقابل مجلس و دیگر نهادها تحصن کردند و حتی در نامه ای به رییس جمهور از ایشان خواستند که نگزارند که فراموش شوند.

  در دهه ۹۰ میلادی امپراطوری شوروی از هم پاشید و بنا به گزارش رسانه ها بیش از صد هزار نفر از دانشمندان به اصطلاح اتمی این کشور به کشورهای دیگر پناهنده شدند.
  چرا دولتهای روسیه و امریکا مانع از فرارشان نشدند. اگر به معنای واقعی سلاح هسته ای وجود داشت ،دولت امریکا از فرار این دانشمندان نگران می شد و با هر هزینه ای که لازم می شد انها را نابود می کرد تا دشمنان امریکا نتوانند به سلاح اتمی دست یابند.
  اگر این موضوع هسته ای واقعیت داشته باشد باید کشورهایی که این دانشمندان را جذب نمودند موفق به ساخت سلاح هسته ای و یا حداقل نیروگاه هسته ای می شدند. ۷۳ سال از انفجار اتمی ادعا شده می گذرد و در این مدت با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نرم افزارها باید طراحی و ساخت این نیروگاهها و سلاحها اسانتر شده باشد و نیازی نباشد که سالها افراد جهان سومی در دانشگاه موضوعات سنگین و خسته کننده را حفظ کنند و بعد از فارغ التحصیلی هیچ توانایی عملی نداشته باشند و شغلی برایشان وجود نداشته باشد و برای لقمه نانی به هر جایی که بشود التماس کنند و تحقیر شوند.

  اگر سلاح هسته ای وجود داشت باید فقط عده کمی اسرار ساخت ان را بدانند نه صدهزار نفر فقط فراری از روسیه باشند و چند برابر ان در کشورهای اروپایی و امریکا و چین و هند وایران و عراق و …..ول بگردند.

  اگر قرار بود این موضوع فرار صد هزار دانشمند اتمی صحت داشته باشد

  لزومی نداشت موضوع فرار انها به عرض همه دنیا برسد. می توانستند همانطور که ده ها سال سکرت و محرمانه بود بی سروصدا انها را به کشورهای دیگر منتقل کنند و کنترل رسانه ها هم که در دست خودشان است و لزومی نداشت در رسانه ها جار و جنجال به پا کنند.

  ضمنا” اگر ده ها هزار بمب اتمی ساخته شده ، پس به اندازه کافی تولید شده و وجود صدها هزار دانشمند اتمی در سیستمهایشان چه ضرورتی دارد و ایا عقل و منطق قبول می کند که دولتهای امریکا و اروپایی به صدها هزار نفری که دیگر هیچ استفاده ای ندارند حقوق و مزایا و امکانات بدهند و کلی هم هزینه صرف مسائل امنیتی انها شود. می دانید چه هزینه ای دارد. میدانید اگر انها واقعا” دانشمند اتمی باشند بیکار بودن انها چه خطر بزرگی برای جهان است .ممکن است به ذهنتان خطور کند که همه که بمب نمی سازند ،خیلی از انها در نیروگاهها کار می کنند. جواب این است که برای کار در هر جایی فقط کافیست تعدادمحدودی متخصص وجود داشته باشد و اکثریت افراد فقط اپراتور و کارگر هستند که به صورت روتین و مشخص اموری را طبق برنامه انجام می دهند و دانشمند اتمی نه انرژی و توان و نه اعصاب و حوصله امور کارگری را دارد.حتی متخصصین (در هر اموری) تحمل حضور در کنار یکدیگر را ندارند و سعی در حذف و نابودی یکدیگر دارند و این موضوع بسیار مهم است و همیشه کارفرمایان برای کنترل متخصصین مشکلات زیادی دارند و با شیوه های روانشناسی این موضوع را کنترل می کنند و در اکثر موارد با سرکوب و تحقیر افراد عمل می کنند.
  تصور کنید یک یا چند دانشمند اتمی تحقیر شوند و در صدد انتقامجویی بر ایند . خودتان تصور کنید چه انتقام وحشتناکی خواهند گرفت.

  نظر شما را به موضوع قابل تامل زیر هم جلب می کنم:

  در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو شهر پیشرفته کشور ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می کنند، در صورتی که به ما گفته بودند اثار بمباران اتمی برای هزاران سال باقی می ماند. برای این موضوع چه توضیحی دارید.

  به نظر شما ایا سازندگان این سلاحهای ادعا شده کودن و احمق بودند که اسرار ساخت ان را فاش نمایند.
  اینها فقط ابزارهایی برای ترساندن ملتها و ایجاد رعب و وحشت در دل ملتهاست و مطلقا” وجود خارجی ندارند.

  شما فقط همین موردی را که در باره منبع انرژی خورشید بیان کرده اند با دقت و محاسبات منطقی و بدور از هرگونه تعصب و لجباری و افکار کهنه و موروثی مورد بررسی قرار دهید.

  خودشان می گویند برای انجام واکنش همجوشی به دمای سیصد میلیون درجه و میلیونها پاسکال فشار لازم است. می گویند در خورشید در هر ثانیه پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل می شود. بنا بر این باید در خورشید دماهای بالای سیصد میلیون درجه وجود داسته باشد و باید طبق گفته خودشان اتمهای سنگینتر نیز با هم همجوشی کنند و اتمهای سنگینترجدیدی ایجاد کنند و همینطور ادامه پیدا کند و باز طبق گفته خودشان اگر مثلا” اتمهای هلیوم همجوشی کنند اتم لیتیوم بوجود می اید که همجوشی ان چند برابر همجوشی اتمهای هیدروژن انرژی ازاد می کند و دماهای در حد چند میلیارد درجه و فشارهای بیشتر نیز خواهیم داشت و همجوشی اتمهای سنگینتر نیز رخ خواهد داد مثلا” اتمهای لیتیوم همجوشی نموده و اتمهای با عدد اتمی بزرگتر بوجود خواهد امد و نتیجتا” به عناصری با عدداتمی غیر معمول بالاتر از ۱۲۰ هستند خواهیم رسید

  (مدعی هستند در ازمایشگاههای اتمی عناصر تا شماره حدود ۱۲۰ را تولید کرده اند). و نتیجه این خواهد بود که بعد از مدتی دما و فشار به حدی خواهد رسید که خورشید متلاشی شود. اما در عمل چنین نیست و خورشید به صورت یکنواخت انرژی ازاد می کند و ظاهرا” خورشید فقط یک مبدل انرژیست یعنی نوعی از انرژی را از جایی دریافت می کند و به انرژی نورانی تبدیل می کند . اگر در هر ثانیه پنج میلیون تن از جرم خورشید کم شود در طی میلیاردها سالی که از عمر خورشد طبق گفته خودشان می گذرد و با در نظر گرفتن قوانین جاذبه نیوتونی و تعادل منظومه شمسی باید این منظومه تا بحال متلاشی شده باشد چون با تغییر جرم خورشید و سیاراتی که با دریافت انرژی ،ان را به جرم تبدیل می کنند هرچند به طور نسبی کم باشد تعادل منظومه شمسی به هم خواهد خورد.

  در مورد موضوع تبدیل ۱۰ کیلو ماده رادیو اکتیو فقط خواستم موضوع بمب اتمی را زیر سوال ببرم.

  خودشان در مورد جرم بحرانی اورانیوم اعدادی از ۵ تا ۵۰ کیلو گرم عنوان کرده اند

  و در مورد پلوتونیوم می گویند جرم بحرانی خیلی کم است و تضادهای زیادی در مسئله وجود دارد.

  با توجه به نیمه عمری که برای این دو عنصر تعریف کرده اند اینطور عنوان می کنند که در بمب اتمی مقدار انرژی را که این مقدار جرم در طی میلیونها و یا میلیاردها سال ازاد می کند در کسری از ثانیه ازاد می کنند.

  بنده معادل سازی جرمی کردم که اگر از عنصری با زمان نیمه عمر کوتاه استفاده کنیم اگر فرضا” ۱۰ کیلو گرم داشته باشیم می تواند بمب مخربی باشد و زیاد وارد جزییات نشدم.

  فارغ التحصیلان هسته ای در هر سطحی مورد بی توجهی قرار گرفته اند زیرا در عمل هیچ کارایی ندارند و عمر این افراد در کلاسهای بیهوده درسی هدر رفته است .و گاه در مقابل مجلس و یا نهادهای دیگر جمع می شوند و با التماس و خواری از مسئولان می خواهند که به انها شغلی داده شود.
  بعضی از انها به شغلهایی مثل مسافرکشی و یا کارهای خدماتی روی اورده اند.

  چند روز پیش یکی از نمایندگان مجلس در صحن مجلس عنوان کردند که چرا تعدادی از دانشمندان و فارغ التحصیلان هسته ای را به کشور عراق برده اند تا در ترمیم و بازسازی یکی از مکانهای مذهبی کمک دهند.

  ترمیم دیوارها کار کارگر است و بردن فارغ التحصیلان و دانشمندان هسته ای برای ترمیم این مکان نشان دهنده این است که انها هیچ ارزشی ندارند و تا زمانی به انها بها داده می شود که بتوانند از انها استفاده ابزاری کنند و با موضوع دروغینی به نام بمب اتمی مردم را بترسانند.

  اخرین موضوعی که توجه شما به ان جلب می کنم این است :

  «قرار شد در ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ از یک باتری اتمی که ۵۰ سال برق تولید می‌کند رونمایی شود. »

  طبق ادعای مسئولین سازمان انرژی اتمی این باتریها در موبایل ، لپ تاپ ، صنایع ، پزشکی و همچنین بیابانهای دور افتاده قابل استفاده است.

  چی شد؟ به نظر می‌رسد چنین چیزی خیالیست و هیچگاه رونمایی نخواهد شد!

  به این سوال هم جواب دهید که جنس قارچ اتمی از چیست و چه سرنوشتی پیدا می کند.

  ایا اگر ان مقدار جرمی که به قول انها به انرژی تبدیل می شود می تواند قارچی با ان عظمت ایجاد نماید.

  در نظر داشته باشید که انرژی یک تعریف است و به صورت خالص وجود ندارد و همراه ماده خود را نشان می دهد.

  از بحثهای منطقی استقبال می کنم اما دوست ندارم با افراد لجباز بحث کنم چون به قول ارتور شوپنهاور اکثر انسانهادر هنگام مباحثه بدون اعتنا به حقیقت به دنبال
  پیروزیند.

  برای پذیرش حقیقت و حل موضوعات کافیست حکم درستی صادر کنیم.

  موفق باشید.

 20. مرتضی ۱۴ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۱۵ پاسخ دادن

  مجددا سلام
  دوست عزیز…. این ذات مباحثه علمی هست که مورد نقد قرار بگیره…. در طول تاریخ هم هیچ نظریه درستی به محض ارایه مورد قبول عامه قرار نگرفته… پس اگر ادعای ارایه یک حقیقت علمی را دارید از نقد شدن نترسید و با چسبوندن برچسب هایی مثل لجباز و این جور چیزها از زیر جواب دادن و بحث فرار نکنید
  در ضمن من تمام کامنتای شما در این سایت و چند سایت دیگر رو خوندم…. پس لطفا از کپی کردن مکرر مطالب کامنتهای قبلیتون مثل : زرادخانه توابع ریاضی، بیکاری و بی فایدگی تحصیل کردگان هسته ای،فرار دانشمندان هسته ای، باتری هسته ای و صدها مورد دیگر که بارها و بارها و بارها در کامنتهاتون گفتید و هم خودتون و هم خوانندگان دیگه اونها رو حفظ هستن بپرهیزید و برای یکبار واقعا پاسخ نقدها رو بدید.
  اگر موافقید پس شروع کنیم…..

  الف: نیمه عمر
  هیچ کس نمیتونه بگه که یک یا چند اتم خاص دقیقا چه موقع دچار واپاشی میشن چون ممکنه همین لحظه اتفاق بیوفته و یا شاید تا چندین سال و قرن آینده هم اتفاق نیوفته برای همین مفهوم نیمه عمر به میان آمده که میگه طی مقدار زمان مشخصی حتما نیمی از اتمهای هر مقدار مفروض از عنصر اکتیو واپاشیده میشوند… اینکه کدام اتمها دچار این واپاشی میشوند قابل مشخص کردن نیست….. اما شما با به سخره گرفتن این مفهوم میخواید القا کنید که علم مدرن برای مفهوم نیمه عمر قایل به اراده هست و نیمه عمر یعنی تعداد اتمها رو نصف میکنن و تصمیم گرفته میشه کدوم نیمه فروبپاشه… این تعریف از نیمه عمر تعریف من درآوردی شماست و هیچ کجا فیزیک مدرن قایل به اون نیست. فرمولی هم که بهش اشاره کردید فقط مشخص میکنه که در هر زمان با توجه به جرم ابتدایی و میزان نیمه عمر چه مقدار از جرم عنصر اکتیو باقی مانده است.

  ب: تبدیل ماده به انرژی در واکنش شکافت(مورد استفاده در بمب اتمی):
  توی کامنت قبلی فرمودید که در مورد ۱۰ کیلو ماده رایواکتیو فقط خواسته ام موضوع بمب اتم رو زیر سوال ببرم!!!!!
  خوب دوست عزیز … با بیان یک اشتباه فاحش علمی که نمیتونید هیچ چیزی رو زیر سوال ببرید الا معلومات خودتون رو!!! دقت کنید که در مقاله چی نوشتید:
  نقل قول از مقاله: “در واقع مدعی هستند مقدار انرژی را که اورانیم در مدت ۴.۵ میلیارد سال ازاد میکند در کسری از ثانیه ازاد میکنند. یعنی اگر ۱۰ کیلو گرم اورانیم شماره ۲۳۵ داشته باشیم در طی ۴.۵ میلیارد سال ۵ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل میشود. در بمب اتمی این مقدار انرژی را در کسر بسیار کوچکی از ثانیه ازاد می کنند. طبق معادله مشهور انیشتین یعنی E=MC^2 نوع عنصر نقشی ندارد وفقط مقدار جرم مهم است. پس اگر ۱۰کیلو گرم عنصری با نیمه عمر کم مثلا” یک ساعت داشته باشیم چون زمان نیمه عمر کوتاه است و طی یک ساعت ۵ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل می شود می تواند در حد یک بمب اتمی متوسط ویرانگر باشد”
  پایان نقل قول
  باز هم میگم دوست من…. اشتباه فاحشی کردید…. از ۱۰ کیلو اورانیوم پس از طی ۴.۵ میلیارد سال ۵ کیلوی آن به انرژی تبدیل نمیشود بلکه بخش اعظم اون پنج کیلو به سرب تبدیل میشه و فقط کسر بسیار بسیار بسیار کوچکی از آن تبدیل به انرژی میشه. دوباره دوباره و دوباره اشاره میکنم دقت کنید…..هیچ وقت بعد از گذشت یک نیمه عمر نیمی از جرم تبدیل به انرژی نمیشود….. این فقط برداشت بد و عجولانه شما بوده که شما رو به اشتباه انداخته.

  ج: تبدیل ماده به انرژی در واکنش همجوشی(مورد استفاده در بمب هیدروژنی یا درون خورشید)
  شما در این مقاله با حالتی پیروزمندانه اشاره کردید که در بمب هیدروژنی هیچ جرمی به انرژی تبدیل نمیشود و حتی توضیحات آن را مسخره یاد کردید که البته از ارایه همون توضیحات به ذعم خودتون مسخره هم خودداری فرمودید… خودتون ببینید:
  نقل قول از مقاله: “اول اینکه در بمب هیدروژنی نه تنها جرمی به انرژی تبدیل نمیشود بلکه به قول خودشان هسته های سبک به هم می چسبند و جرم بزرگتری ایجاد میشود و به اصطلاح همجوشی صورت می گیرد ودر ظاهر محاسبات نشان میدهد که باید از بمب اتمی قدرت کمتری داشته باشد که برای دلیل قویتر بودن ان توجیه مسخره ای می اورند”
  پایان نقل قول
  دوباره خدمتتون عرض میکنم و اینبار امیدوارم که جواب بدید که در همجوشی اتمهای یک عنصر سبک تر با به هم پیوستن عنصری سنگین تر تولید میکنن که جرم اون عنصر سنگین از جرم مجموع اتمهای عنصر سبکتر کمتره و این اختلاف جرم هست که تبدیل به انرژی میشه پس میبینیم که در واکنش همجوشی هم جرم تبدیل به انرژی میشه و برداشت ناصحیح شما مجددا به اشتباهتون انداخته.
  در مورد خورشید هم مجددا دچار اشتباهات مکرری شدید…. دمای مرکز خورشید ۱۵ میلیون درجه است نه سیصد میلیون چون همین دما برای همجوشی هیدروژن کافیست. اصلا بگذارید اول ببینیم شما چی گفتید:
  نقل قول از کامنت قبلی: “خودشان می گویند برای انجام واکنش همجوشی به دمای سیصد میلیون درجه و میلیونها پاسکال فشار لازم است. می گویند در خورشید در هر ثانیه پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل می شود. بنا بر این باید در خورشید دماهای بالای سیصد میلیون درجه وجود داسته باشد و باید طبق گفته خودشان اتمهای سنگینتر نیز با هم همجوشی کنند و اتمهای سنگینترجدیدی ایجاد کنند و همینطور ادامه پیدا کند و باز طبق گفته خودشان اگر مثلا” اتمهای هلیوم همجوشی کنند اتم لیتیوم بوجود می اید که همجوشی ان چند برابر همجوشی اتمهای هیدروژن انرژی ازاد می کند و دماهای در حد چند میلیارد درجه و فشارهای بیشتر نیز خواهیم داشت و همجوشی اتمهای سنگینتر نیز رخ خواهد داد مثلا” اتمهای لیتیوم همجوشی نموده و اتمهای با عدد اتمی بزرگتر بوجود خواهد امد و نتیجتا” به عناصری با عدداتمی غیر معمول بالاتر از ۱۲۰ هستند خواهیم رسید
  (مدعی هستند در ازمایشگاههای اتمی عناصر تا شماره حدود ۱۲۰ را تولید کرده اند). و نتیجه این خواهد بود که بعد از مدتی دما و فشار به حدی خواهد رسید که خورشید متلاشی شود”
  پایان نقل قول
  تقریبا درست میگید.. در خورشید در هر ثانیه ۴ میلیون تن ماده به انرژی تبدیل میشه اما جرم خورشید ۲*۱۰^۳۰ کیلوگرمه پس اصلا نگران نباشد با یه حساب ساده میشه فهمید ۱۵.۸*۱۰^۱۲ سال طول میکشه تا تموم شه

  در هیچ ستاره ای سنگینتر از عنصر آهن که عدد اتمی ۲۶ داره تولید نمیشه پس نگران تولید عناصر با عدد اتمی بالاتر از ۱۲۰ هم نباشید.
  یه اشتباه دیگه شما اینه که فکر میکنین همجوشی اتمهای سنگینتر انرژی بیشتری آزاد میکنه که اون هم غلطه و انرژی همجوشی هیدروژن بیشتر از بقیه واکنشهای تا آهن هست

  د: کربن ۱۴ و محاسبه سن
  نقل قول از کامنت قبلی شما: “یک موردی که که گفته اید و کاملا” مشخص است که غلط است این است که :
  نسبت کربن پایدار و کربن اکتیو در طبیعت نسبت ثابتیه و تا وقتی که یک ارگانیسم زنده هست به دلیل ورود و خروج مداوم کربن از طبیعت به ساختار زنده این نسبت پایدار میمونه.
  مگر می شود در یک کسر صورت کسر ثابت و مخرج کسر متغیر باشد اما نسبت ثابت باشد.
  اگر کسری بخواهدثابت بماند باید همزمان صورت و مخرج با ضریب یکسانی تغییر کنند”
  پایان نقل قول
  اینکه نسبت کربن اکتیو به کربن معمولی ثابت هست اصلا نه ربطی به فیزیک هسته ای داره و نه ربطی به عوامل توطیه جهانی …. این یک پیمایش معمولیه که هر شیمی دانی میتونه اینو ثابت کنه و اندازه بگیره… من این مطلب رو از خودم ابداع نکردم و میتونین با یکم مطالعه خودتون متوجهش بشین. کربن ۱۴ در ارتفاع حدودا ۱۵ کیلومتری جو زمین از تابش پرتوهای کیهانی به نیتروژن ۱۴ بوجود میاد و نرخ تولید و واپاشی اون جوری هست که این نسبت همیشه ثابت میمونه و احتیاج به اثبات کسری نیست چون این کسر همیشه ثابته. همونطور که خودتونم میدونین حیات کربنی موجودات روی زمین بر اساس چرخه کربن انجام میشه و تا زمانی که موجود زنده هست کربن از طبیعت به بدن زنده و بلعکس در حال گردشه…… وقتی که ارگانیسم میمیره این تبادل کربن در اجزای داخلیش متوقف میشه و مقدار کربن توی ساختار ارگانیک مرده ثابت میمونه و با اندازه گیری میزان کربن ۱۴ میشه زمان مرگ رو فهمید.البته این روش تا میزان ۶۰ هزار سال بیشتر جواب نمیده

  جناب سلیمی……. من موضوعات رو دسته بندی کردم پس لطفا از پراکنده گویی، مقدمه چینی، سفسطه بازی، برچسب زنی و هرگونه فرار از پاسخگویی دوری کنید و جواب سوالات بنده رو نه با سوال بلکه با پاسخ مستقیم بفرمایید.
  نه لجبازی ای در میان هست نه هر گونه اتهام جدیدی که به من خواهید زد …… من اشتباهات موجود در مقالتون رو خیلی ساده برشمردم…. یا اشتباهات رو بپذیرید یا من رو متوجه اشتباهم کنید
  موفق باشین

 21. کرامت سلیمی ۱۴ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۲۷ پاسخ دادن

  جناب مرتضی

  اشکال کار شما این است که موضوعی مثل بمب اتمی را باور دارید و مدام به چیزهایی استناد می کنید که به هیچ طریقی برایمان امکان بررسی و راستی آزمایی ان نیست.

  شما چنان با اطمینان می گویید که دمای مرکز خورشید ۱۵۰۰۰۰۰۰ درجه است و یا در هیچ ستاره ای سنگینتر از عنصر آهن که عدد اتمی ۲۶ داره تولید نمیشه که گویا خود شما شخصا” این واکنشها و اندازه گیریها را انجام داده اید. مگر می شود در هر ثانیه میلیونها تن ماده به انرژی تبدیل شود و دمای مرکز ان عدد ۱۵۰۰۰۰۰۰ درجه باقی بماند.

  تفاوت بنده و شما در ارائه عددها این است که بنده وقتی عددی یا موضوعی را عنوان می کنم

  به دنبال تناقض و تضادها در گفته ها و ادعاهایشان هستم و خودم اعتقادی به صحت اعداد و موضوعاتشان تا ثابت نشود ندارم.اما شما اساس گفته هایتان باور به اعداد و موضوعات ارائه شده در کتابها و رسانه هاست. مثل استناد شما به فرمول E=M*C^2 که معلوم نیست از کجا پیدا شده و اثباتی برای ان ارائه نشده است.

  شما مثل دعا نویس و فالگیری رفتار می کنید که برای اثبات حقیقت داشتن موضوع دعانویسی و فالگیری به فلان کتاب یا روایت و مراسمهای فریبکارانه جن گیری و خواب فلان شخص و غیره استناد می کند.

  در صورتی که اساس دعا نویسی و فالگیری و جن گیری و … بر پایه فریبکاری می باشد و کتابها ی دعا نویسی را هم همین فریبکاران نوشته اند.

  اگر بنده عددی را ذکر می کنم بر اساس گفته های خودشان است نه اندازه گیریهای بنده.

  ضمن اینکه در کتابها و منابعشان اعداد و ارقام یکسانی ذکر نمی کنند و می بینیم در یک منبع برای موضوعی عددی عنوان می شود و در منبع دیگر عددی متفاوت با این عدد عنوان می شود. و این نشان دهنده من دراوردی بودن این اعداد و ارقام است.

  شما وقتی میبینید که نسبت کربن معمولی و رادیو اکتیو نمی تواند همواره ثابت بماند به تاثیر پرتوهای کیهانی بر نیتروژن استناد می کنید که نه شما و نه بنده شاهد چنین چیزی نبوده ایم.

  انهایی که دروغ بمب اتم را ساختند چیزهایی را در کنار ان عنوان می کنند که امکان بررسی صحت ان نیست. مثل همین موضوع تاثیر پرتو کیهانی بر روی نیتروژن و اینکه دمای مرکز خورشید ۱۵۰۰۰۰۰۰ درجه است که در منابع مختلف اعداد متفاوتی ذکر شده است.

  همچنین ازمایشگاههایی که مدعی تعیین سن برای موجودات و حتی سنگها که غیر جاندارند در اختیار کشورهای سازنده دروغ بمب اتم می باشدو یکی از دوستان بنده که در کارهای باستان شناسی فعال است می گفت که نمونه ها را به کشورهای انگلیس و فرانسه می فرستند تا سن نمونه ها را تعیین کنند.

  قاعدتا” نباید اندازه گیری یک ماده رادیو اکتیو کار سخت و زمانبری باشد و باید بتوان با دستگاهی که خودشان ان را شمارشگر گایگرو یا اسامی دیگر نام نهاده اند خیلی راحت نسبت را مشخص کنند.

  اما در توضیحاتشان صحبت از بیش از یک ماه زمان است. که غیر معقول و غیر منطقیست.

  همچنین در تعیین سن فقط کربن را مطرح نمی کنند بلکه از عناصر دیگر نیز صحبت می شود که توضیحات مبهم و گیج کننده دیگری برای توجیه کارهایشان ارائه می دهند. و این عناصر دیگر معلوم نیست چطور در طبیعت به شکلهای رادیو اکتیو به وجود می ایند.

  وقتی موضوعی دروغ باشد معنا ندارد که امار و ارقامی برای ان عنوان شود انهم به گونه ای که هیچ دو منبع متفاوتی حرف واحد و یکسانی نمی زنند.

  شما توضیح دهید جنس قارچ به اصطلاح اتمی از چیست . چرا رو به بالا حرکت می کند و در نهایت چه سرنوشتی پیدا می کند.

  این توضیح را هم خدمتتان بدهم که برای پاسخگویی به سوالات چاره ای جز تکرار کامنتها نیست و مجبورم کپی کنم و توجه افراد را به تمام ابعاد قضیه جلب نمایم. این موضوع اگر بدون پیش داوری و تعصب مورد بررسی قرار گیرد با همین کامنتها و توضیحات قابل رد کردن است.

  بمب اتم محور قدرت دروغین ابرقدرتهای پوشالیست و بررسی این موضوع در نهایت باعث نمایان شدن نقش دولتها و سیاست پردازی انها برای باور دادن ان به ملتها می شود.

  اتفاقا” متوجه شده ام که شما برداشت غلط و نادرستی از نیمه عمر دارید و سعی می کنید به هر شکلی که شده ان را توجیه نمایید و باور کنید. با جستجو در گوگل ان چیزی که بنده نوشته ام را انها مطرح کرده اند و شما تصورات و برداشتهای ذهنی خودتان را در ان دخیل می کنید.

  اصراری ندارم که شما مجاب شوید. مشکلی هم با شما ندارم که فکر می کنید ممکن است به شما اتهامی زده شود. اگر ناراحت نمی شوید عیبتان این است که در باره این موضوع زودباورید و بدون تفکر و اندیشه ادعاهای انها را می پذیرید.

  همچنین کلیپ ( دروغ بزرگی که تقریبا همه انرا در طول زندگی باور کردند ) را در سایت اپارات ببینید تا متوچه شوید که انفجار گاز و انفجار به اصطلاح اتمی به یک شکلند و قارچ مشابهی ایجاد می کنند.

 22. مرتضی ۱۵ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۸:۰۹ پاسخ دادن

  باز هم از جواب به اشکالات فرار میکنید!!!
  میگید اشکال کار من اینه که به وجود بمب اتم ایمان دارم !!!!!
  دوست گرامی اگر من هم مثل شما فکر میکردم که اصلا به نقد مقاله شما اقدام نمیکردم!!!!
  من مقاله شما رو در چهار مورد نقد کردم و هر بار توی کامنتهام به این چهار مورد اشاره کردم و منتظر جواب شما هستم….. اما شما چه کردید؟ بگذارید با هم مرور کنیم:

  – در اولین کامنت در جواب من به تربیت خانوادگی من ایراد گرفتید و در کمال تعجب از کسی که ادعای شخصیت علمی بودن داره به طور ضمنی من رو حقیر، ذلیل،بی وجدان،رذل و دور از شرافت خطاب کردید.

  – در کامنت دومتون من رو لجباز نامیدید و از بحث با افراد لجباز شکایت کردید.

  – در کامنت سومتون هم من رو به رمال و فالگیر تشبیه کردین.

  راجع به دو تا از نقل قولاتون تو کامنت آخرتون هم یه یادآوری کوچیک بکنم:

  نوشتید “اما شما اساس گفته هایتان باور به اعداد و موضوعات ارائه شده در کتابها و رسانه هاست. مثل استناد شما به فرمول E=M*C^2 که معلوم نیست از کجا پیدا شده و اثباتی برای ان ارائه نشده است.”
  لطف کنین ذکر کنین که من دقیقا کجا به این فرمول استناد کردم؟ دوست گرامی چرا خودتون رو به در و دیوار میزنین و هی موضوع بحث رو الکی گسترش میدید؟

  در اینجا هم نوشتین “قاعدتا” نباید اندازه گیری یک ماده رادیو اکتیو کار سخت و زمانبری باشد و باید بتوان با دستگاهی که خودشان ان را شمارشگر گایگرو یا اسامی دیگر نام نهاده اند خیلی راحت نسبت را مشخص کنند.

  اما در توضیحاتشان صحبت از بیش از یک ماه زمان است. که غیر معقول و غیر منطقیست.”
  اولا… دوست عزیز، شما یه آزمایش معمولی پزشکی میدید جوابش رو باید یک ماه بعد بگیرید اونوقت آزمایش تعیین سن اگه یک ماه وقت بگیره زیاده؟؟!!
  دوما…. شما مجددا و طبق روال همیشگی خودتون به محض شنیدن یک موضوع بدون هیچگونه مطالعه و تحقیق نظر دادید و متاسفانه باز هم اشتباه…. دوست گرامی شمارشگر گایگر-مولر کارش آشکار سازی پرتو گاماست و فقط شدت پرتو گاما در واحد زمان رو اندازه میگیره… حالا چون اسمش شمارشگره شما بدون تحقیق فرمودید برن با اون تعداد اتمهای اکتیو رو اندازه بگیرن….. شما روش تحقیق و نقد علمی رو از اساس نابود کردید با این شیوه علمی منحصر به فرد خودتون
  لطفا لطفا لطفا تا از موضوعی آگاهی حداقلی پیدا نکردید دربارش اظهار نظر نکنید… با این شیوه فقط معلومات خود رو زیر سوال میبرید و سطح بحث علمی رو به شدت نزول میدید.

  در آخر باز هم برای چندمین بار ازتون میخوام راجع به ۴ موردی که مقالتون رو نقد کردم اگر جوابی دارید به صورت منظم
  ۱-……….
  ۲-………
  ۳-………
  ۴-………
  توضیح بدید و از پراکنده گویی و وارد کردن موضوعات دیگر به بحث پرهیز کنید و اگر هم در مورد دیگری سوال دارید بگذارید به نوبت جلو بریم.
  ممنون

 23. کرامت سلیمی ۱۶ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۵ پاسخ دادن

  جناب مرتضی

  توضیحتان در باره شمارشگر کاملا” گایگر نادرست است و این شما هستید که سریع و بدون فکر اظهار نظر می کنید. توضیحات مربوط به شمارشگر گایگر در سایتهای زیادی موجود است که یکی از این توضیحات را برایتان عینا” قرار می دهم:

  ( آشکارسازها ابزاری هستند که برای سنجش و آشکارسازی شدت و یا طیف یونیزاسیون و یا غیر یونیزاسیون به کار می‌رود. اساس کار اکثر آشکارسازها مشابه است. متناسب با این که بخواهیم چه نوع ذره‌ای را آشکار کنیم باید از آشکارسازهای خاصی استفاده کنیم.

  آشکارسازهای گازی از جمله مهم ترین و پرکاربردترین آشکارسازها محسوب می‌شوند. برای اولین بار در سال ۱۹۰۸ آشکارسازهای گازی برای آشکارسازی اشعه توسط گایگر مولر در آزمایشگاه رادرفور استفاده شد و پس از آن برای آشکارسازی و سنجش اشعه مورد استفاده قرار می‌گیرد. آشکارساز گایگر مولر (G- M) آشکارساز گایگر نیز نامیده می‌شود. این آشکارساز، شمارنده‌ای برای ذرات بنیادی و ذرات باردار هم چنین برای سنجش اشعه ایکس، گاما، ذرات الفا و ذرات بتا نیز کاربردهای فراوان دارد. آشکارساز گایگر از جمله آشکارسازهایی است که برای سنجش میزان آلودگی رادیواکتیو نیز استفاده می‌شود.
  )

  طبق گفته شما شمارشگر گایگر فقط برای اندازه گیری اشعه گاماست اما در توضیحات سایتهای معرفی کننده این دستگاه برای ان توانایی اندازه گیری هرنوع ذره بنیادی، اشعه های ایکس ، الفا ، بتا ، گاما و سنجش میزان الودگی رادیو اکتیو ذکر شده است.

  قبول کنید که شما عجول هستید و اطلاعاتتان ناقص یا غلط می باشد.

  مورد دیگر اینکه تنها معادله ای که برای تبدیل جرم به انرژی ارائه شده ، معادله من دراوردی انیشتین یعنی E=M*C^2 می باشد و هر کسی که از تبدیل جرم به انرژی صحبت می کند یعنی این فرمول را قبول دارد و با قبول این فرمول باور دارد که جرم و انرژی به یکدیگر تبدیل می شوند و فرمول دیگری وجود نداردو شما به این موضوع اشاره کرده اید:

  ( از ۱۰ کیلو اورانیوم پس از طی ۴.۵ میلیارد سال ۵ کیلوی آن به انرژی تبدیل نمیشود بلکه بخش اعظم اون پنج کیلو به سرب تبدیل میشه و فقط کسر بسیار بسیار بسیار کوچکی از آن تبدیل به انرژی میشه. دوباره دوباره و دوباره اشاره میکنم دقت کنید…..هیچ وقت بعد از گذشت یک نیمه عمر نیمی از جرم تبدیل به انرژی نمیشود )

  در ازمایشهای پزشکی که اشاره کرده اید به ندرت ازمایشی یکماه زمان می خواهد و اکثرا” چندروزه هستند که ان هم بخاطر زمان لازم برای کشت باکتریهاست و الا ازمایشهای عنصر سنجی و یا چربی و قند خون در همان لحظه توسط دستگاه نشان داده می شود.

  در مورد پاسخ به سوالات مورد نظر شما کافیست تکرار کنم که وقتی یک موضوع واقعیت ندارد و در مورد ان اعداد و ارقام متفاوتی در منابعشان ذکر می شود انتظار دارید چه جوابی به شما داده شود.

  بنده در مورد اظهاراتم با مطالعه و فکر صحبت می کنم و باز هم تکرار می کنم که اصراری ندارم که شما مجاب شوید.

  شما فقط به دنبال پیروزی در بحث هستید و هیچ دلیل و منطقی را نمی پذیرید.

 24. کرامت سلیمی ۱۶ تیر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۶ پاسخ دادن

  جناب مرتضی

  توضیحتان در باره شمارشگر گایگر کاملا” نادرست است و این شما هستید که سریع و بدون فکر اظهار نظر می کنید. توضیحات مربوط به شمارشگر گایگر در سایتهای زیادی موجود است که یکی از این توضیحات را برایتان عینا” قرار می دهم:

  ( آشکارسازها ابزاری هستند که برای سنجش و آشکارسازی شدت و یا طیف یونیزاسیون و یا غیر یونیزاسیون به کار می‌رود. اساس کار اکثر آشکارسازها مشابه است. متناسب با این که بخواهیم چه نوع ذره‌ای را آشکار کنیم باید از آشکارسازهای خاصی استفاده کنیم.

  آشکارسازهای گازی از جمله مهم ترین و پرکاربردترین آشکارسازها محسوب می‌شوند. برای اولین بار در سال ۱۹۰۸ آشکارسازهای گازی برای آشکارسازی اشعه توسط گایگر مولر در آزمایشگاه رادرفور استفاده شد و پس از آن برای آشکارسازی و سنجش اشعه مورد استفاده قرار می‌گیرد. آشکارساز گایگر مولر (G- M) آشکارساز گایگر نیز نامیده می‌شود. این آشکارساز، شمارنده‌ای برای ذرات بنیادی و ذرات باردار هم چنین برای سنجش اشعه ایکس، گاما، ذرات الفا و ذرات بتا نیز کاربردهای فراوان دارد. آشکارساز گایگر از جمله آشکارسازهایی است که برای سنجش میزان آلودگی رادیواکتیو نیز استفاده می‌شود.
  )

  طبق گفته شما شمارشگر گایگر فقط برای اندازه گیری اشعه گاماست اما در توضیحات سایتهای معرفی کننده این دستگاه برای ان توانایی اندازه گیری هرنوع ذره بنیادی، اشعه های ایکس ، الفا ، بتا ، گاما و سنجش میزان الودگی رادیو اکتیو ذکر شده است.

  قبول کنید که شما عجول هستید و اطلاعاتتان ناقص یا غلط می باشد.

  مورد دیگر اینکه تنها معادله ای که برای تبدیل جرم به انرژی ارائه شده ، معادله من دراوردی انیشتین یعنی E=M*C^2 می باشد و هر کسی که از تبدیل جرم به انرژی صحبت می کند یعنی این فرمول را قبول دارد و با قبول این فرمول باور دارد که جرم و انرژی به یکدیگر تبدیل می شوند و فرمول دیگری وجود نداردو شما به این موضوع اشاره کرده اید:

  ( از ۱۰ کیلو اورانیوم پس از طی ۴.۵ میلیارد سال ۵ کیلوی آن به انرژی تبدیل نمیشود بلکه بخش اعظم اون پنج کیلو به سرب تبدیل میشه و فقط کسر بسیار بسیار بسیار کوچکی از آن تبدیل به انرژی میشه. دوباره دوباره و دوباره اشاره میکنم دقت کنید…..هیچ وقت بعد از گذشت یک نیمه عمر نیمی از جرم تبدیل به انرژی نمیشود )

  در ازمایشهای پزشکی که اشاره کرده اید به ندرت ازمایشی یکماه زمان می خواهد و اکثرا” چندروزه هستند که ان هم بخاطر زمان لازم برای کشت باکتریهاست و الا ازمایشهای عنصر سنجی و یا چربی و قند خون در همان لحظه توسط دستگاه نشان داده می شود.

  در مورد پاسخ به سوالات مورد نظر شما کافیست تکرار کنم که وقتی یک موضوع واقعیت ندارد و در مورد ان اعداد و ارقام متفاوتی در منابعشان ذکر می شود انتظار دارید چه جوابی به شما داده شود.

  بنده در مورد اظهاراتم با مطالعه و فکر صحبت می کنم و باز هم تکرار می کنم که اصراری ندارم که شما مجاب شوید.

  شما فقط به دنبال پیروزی در بحث هستید و هیچ دلیل و منطقی را نمی پذیرید.

 25. مرتضی ۱۷ تیر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۳:۳۹ پاسخ دادن

  دوست عزیز
  شما اگر راجع به شمارشگر گایگر چیزی شنیدید و یا به تازگی چیزی در مورد آن خواندید ، من در بخشی از شغلم با این وسیله کار میکنم.اولا من نگفتم فقط اشعه گاما…. گفتم فقط شدت اشعه گاما رو در واحد زمان اندازه میگیره؟(بله با اعمال تغییرات میتواند نسبت به بقیه انواع پرتوها نیز حساس شود) که اگر به توضیحات خودتون هم دقت کنید همین نتیجه رو میگیرید…. این دستگاه اصلا و ابدا توان شمارش تعداد اتم باقیمانده از یک عنصر اکتیو رو نداره و اصلا برای این کار طراحی نشده پس لطفا مغلطه نفرمایید
  البته من از اول هم میذونستم که برای اشکالاتم هیچگونه جوابی نخواهید داشت اما به طور ساده انگارانه ای انتظار داشتم به اشتباه خودتون اقرار کنید.
  شنا در پاسخ به کامنتهای من حداقل بیش از یکصد خط مطلب نوشتید اما دریغ از یک کلمه پاسخ به نقدهای من.همین که خوانندگان احتمالی این پست ها متوجه ضعف عقبه علمی شما بشن و بیاموزند که راجع به هرگونه اظهار نظر به ظاهر علمی پذیرش بدون تحقیق رو کنار بگذارند برای من کافیست.
  در ادامه مسیر علمی!! زندگی موفق باشید

 26. کرامت سلیمی ۸ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۴:۴۹ پاسخ دادن

  این هم دلیل دیگری بر غیر واقعی بودن انرژی هسته ای:

  اگر این موضوع واقعی بود و اهمیت داشت چنین رفتاری با اساتید و دانشگاه ها نمی شد.

  ماجرای عجیب اخراج ۳ استاد نخبه/ گفتند تحقیقات موشکی و هسته‌ای به درد ما نمی‌خورد!

  منبع خبر:

  سایت فارس نیوز

  • بابک ۲۲ مرداد, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۳۳ پاسخ دادن

   با درود
   بر اساس استدلال شما چون ما نتوانسته ایم بسیاری از موارد را خود به عینه ببینیم و مورد شهود قراردهیم پس می توانیم به راحتی بگوییم حاصل توطئه هستند.
   بر مبنای این استدلال بسیاری از ما اتم را ندیده ایم پس ماده از اتم تشکیل نشده است، بسیاری از ما ذهن را ندیده ایم پس ذهنی هم وجود ندارد. جناب آقای سلیمی مبنای استدلال شما بر اساس نوعی دیدگاه سنتی فلسفی بنا شده است که همه چیز را محدود به حواس پنجگانه کرده است. هر آنچه که توسط حواس پنجگانه حس شود وجود دارد و ماورای آن خیر.

   اما در مورد بمب اتم، جدای از مباحث علمی که آقای مرتضی به خوبی تشریح کردند، شما استناد کرده اید که چرا برای مثال شوروی یا ایالات متحده از بمب هسته ای یا اتم پس از جنگ جهانی دوم استفاده نکردند؟
   پاسخ بسیار ساده است، وقتی سلاحی در دست داریم که تنها وجود آن دارای قدرت بازدارندگی است، نیازی به استفاده پشت سر هم از آن نیست و از طرف دیگر هر یک از طرفین برای استفاده طرف دیگر از این سلاح خط قرمزهایی ترسیم کرده اند.
   این که بگوییم شوروی توان استفاده از سلاح هسته ای را نداشت کمی ساده انگارانه به نظر می رسد. چرا که شوروی اساساً توان استفاده از این سلاح را داشت ولی شرایط جهانی و نیز خطرات ناشی از آن اجازه استفاده را به سران شوروی نمی داد، در صورت استفاده از سلاح هسته ای اساساً بلوک غرب نیز از توان هسته ای خود استفاده می کرد و این آغاز جنگی هسته ای بود که در نهایت و پایان این جنگ زمینی برای حکمرانی قدرت های بزرگ وجود نداشت.
   از سوی دیگر در مطلب شما نوعی پارادوکس مشاهده می شود، شما ابتدائاً نیروگاه های هسته ای را نیروگاه های زمین حرارتی می دانید و در ادامه در کامنت ها می نویسید که استفاده از انرژی هسته ای ممکن است ولی استفاده تسلیحاتی خیر؟ حال اگر استفاده برای تولید انرژی ممکن است چرا کشورهای بزرگ با پوشش این نام از نیروگاه های زمین گرمایی استفاده می کنند؟
   مورد دیگری که در نوشته شما بسیار قابل توجه است، عدم پاسخگویی به این سوال است که مفهوم نیمه عمر دقیقا از دیدگاه شما چیست؟ باید در نظر داشت نیمه عمر مبین این نیست که نیمی از جرم جدا شده و تبدیل شود بلکه یک کمیت زمانی است و نه معرف جرم و انرژی، نیمه عمر یک زمان را معرفی میکند که در آن زمان، نیمی از هر کمیت جرمی ماده رادیو اکتیو تجزیه شده و میزان انرژی معینی آزاد می کند، در نیمه عمر نیازی نیست همه اتم ها همزمان دچار واپاشی شوند بلکه ممکن است در هر کسری از آن زمان یک یا چند اتم دچار واپاشی شوند و در انفجار هسته ای این روند تسریع می شود.
   البته انتقادات دیگری نیز متن شما وارد است که در آینده به آن ها خواهیم پرداخت

   • کرامت سلیمی ۲۵ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۰۳ پاسخ دادن

    دوست عزیز جناب بابک

    توضیحات ابتدای نوشته شما در مورد شخصی به کار می رود که منکر وجود خداست نه موضوعی که بنده مطرح کرده ام.

    یعنی اگر شخصی خدا را به این دلیل که قابل دیدن نیست برایش این دلایل را می اورند و در نهایت به وی می گویند که ندیدن دلیل بر نبودن نیست. چون حواس پنجگانه ما محدودیت دارد.

    توضیحات شما در کتب مذهبی در بحث برهان علیت برای اثبات وجود خدا نوشته شده است.

    در مورد توصیحات جناب مرتضی در سایت اسرارنامه کامنتی گذاشته بودند ( با نام دیگر) که در انجا توضیحات کافی داده ام که قسمتی از ان را مجددا” می نویسم:

    ایشان حتی نمی دانستند که دستگاه شمارشگر گایگر دقیقا” چه کارهایی انجام می دهد و کار این دستگاه را فقط اندازه گیری اشعه گاما در واحد زمان می دانستند ( که شدت اشعه در واحد زمان اصطلاح غلطیست )و بعد از راهنمایی کردن ایشان و قرار دادن توضیحات لازم در مورد دستگاه در اخرین کامنت حرفشان را عوض کردند و وانمود کرده اند که می دانستند کارهای این دستگاه چیست.

    یعنی ایشان با اینکه مدعی هستند شغلشان در ارتباط با این دستگاه است اما فقط به عنوان یک اپراتور نا اگاه و بی اطلاع از کار این دستگاه به صورت طوطی وار و تقلیدی با ان کار می کنند.

    پس تفاوت ایشان با یک سرپرست معمولی و یا کارگر که به صورت روتین و بدون اطلاع از نحوه عملکرد دستگاه کار می کنند چیست.

    این توضیح را به شماو ایشان بدهم که شدت یک کمیتی است که در یک لحظه اندازه گرفته می شود و معنایی ندارد بگوییم شدت اشعه در واحد زمان. ان چیزی که در واحد زمان اندازه گیری می شود مقدار ان کمیت است نه شدت ان.
    ممکن است در یک پدیده شدت ثابت و یا متغیر باشد.

    مورد دیگر اینکه شما گفته اید که در مطلب بنده نوعی پارادوکس مشاهده می شود، (شما ابتدائاً نیروگاه های هسته ای را نیروگاه های زمین حرارتی می دانید و در ادامه در کامنت ها می نویسید که استفاده از انرژی هسته ای ممکن است ولی استفاده تسلیحاتی خیر؟)

    در هیچ جایی از مطالب بنده این صحبت شما دیده نمی شود و در همه جا در مورد نیروگاهها از اصطلاح نیروگاههای به اصطلاح اتمی استفاده کرده ام.

    مفهوم نیمه عمر نیز تعریف شده بوسیله بنده نیست. پایه گذاران این دروغها چنین تعریفی ارائه دادند که موارد استعمال ادعایی انها اشکالات اساسی ریاضی و فیزیکی دارد. و مشخص می شود که این تعریف من دراوردیست.

    هیچ جایی بنده نگفته ام که همه اتمها همزمان دچار واپاشی می شوند و شما الکی از پیش خودتان هرچه به ذهنتان برسد می گویید و می نویسید.

    بجای لجبازی و مقابله با بنده بروید به این موضوع هم از دید علمی و عملی و همینطور از دید سیاسی با بینش درست و منطبق بر واقعیات و رخدادهای جهانی فکر نمایید.

    کامنت شما فقط نشان می دهد که شما در مورد این موضوع بجای مخ با مخچه فکر می کنید.

    انسانها نادان به دنیا می ایند اما با اموزش غلط توسط نهادهای وابسته به قدرت به افرادی نادانتر و بعضی ها هم به افراد احمق تبدیل می شوند.

 27. کرامت سلیمی ۲۶ مرداد, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۲۴ پاسخ دادن

  برای شناخت بیشتر دنیای سیاست و به تمسخر گرفتن ملتها خبر زیر را بخوانید:

  کمدین سابق، نخست وزیر اسلوونی شد

  «مارجان سارک» کمدین، بازیگر و شهردار پیشین در اسلوونی روز جمعه با حمایت شکننده نمایندگان پارلمان به عنوان نخست وزیر جدید این کشور برگزیده شد.

  لینک خبر:

  yon.ir/gfyWx

  • کرامت سلیمی ۸ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۷:۰۵ پاسخ دادن

   با سلام خدمت شما

   بنده وبلاگ یا کانال خاصی ندارم و مطالبم را از طریق سایتها و کانالهایی که همکاری می کنند منتشر می کنم.

   اگر در مورد این مقاله سوالی دارید در خدمتتان هستم.

   پیروز باشید.

 28. مرتضی ۸ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۹:۵۸ پاسخ دادن

  دوست عزیز جناب بابک
  از اینکه میبینم حداقل یک نفر مثل شما کامنتها رو میخونه و با عقل سلیم میسنجه بسیار بسیار خوشحال شدم.جناب آقای سلیمی به هیچ عنوان منطقی و علمی وارد بحث نمیشوند.همانطور که خودتان هم میبینید جز توهین و مغلطه کار دیگری در کامنتهاشون انجام نمیدن.میتونید توهین هاشون به من رو تو کامنتهاشون بخونید. و این هم نقل از جوابشون به شما:

  نقل قول:
  “کامنت شما فقط نشان می دهد که شما در مورد این موضوع بجای مخ با مخچه فکر می کنید.

  انسانها نادان به دنیا می ایند اما با اموزش غلط توسط نهادهای وابسته به قدرت به افرادی نادانتر و بعضی ها هم به افراد احمق تبدیل می شوند.”
  من از ایشون چهار سوال ساده در مورد مطلبشون پرسیدم و ایشون طی کامنتهای طولانی به اصطلاح جوابشون فقط اقدام به کپی کردن مکرر کامنتهای بی معنی قبلیشون و توهین به شخص من کردن… تاکید میکنم که جوابهاشون فقط مغلطه و توهین هستن.
  من میپذیرم که شدت در واحد زمان بی معنیست و ایشون درست میگن… منظور من مقدار در واحد زمان بود که معنی شدت میده….. اما ایشون اصلا جوابی برای مطالب غلط و مضحکی که به عنوان فکت علمی تو مقالشون آوردن نمیدن و ندارند و به قول خودشون فقط به دنبال پیروزی در مباحثه هستن.
  هدف من همونطور که گفتم آگاهی دادن به افرادیست که این مطالب رو میخونن و اینکه ایشون قانع بشن یا نه اصلا درجه ای از ارزش برای شخص من نداره چون حداقل در جوابهاشون به من و شما ثابت کردند که به راحتی و بدون رعایت اخلاق و بدون پرده پوشی زبان به توهین باز میکنن و از به کارگیری واژگانی از قبیل:
  – نشان دهنده نوع تربیت خانوادگی اشخاص،حقیرانه و با ذلت،حقیر،عدم وجدان آسوده،اعمال رذیلانه، بی شرافت،افرادی نادان، افراد احمق
  نسبت به طرف بحثشان هیچ ابایی ندارند. البته من در یک نکته دیگه با ایشون کاملا موافقم و اون اینه که رفتار، گفتار و نوشتار هر شخصی نشان از تربیت خانوادگی و جایگاه اجتماعیش دارد.
  در آخر برای تمام مردم آب و خاکم آرزوی خرد دارم… نه از سر انسان دوستی و میهن پرستی بلکه با ارتقای سطح خرد جامعه میتوان دورنمای خوشبختی تک تک افراد رو خیلی روشن دید.

  • کرامت سلیمی ۹ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۰۷ پاسخ دادن

   دوست عزیر شما که با این کامنت این سخن بنده را تایید کردید که انسانها نادان به دنیا می ایند اما با اموزش غلط توسط نهادهای وابسته به قدرت به افرادی نادانتر و بعضی ها هم به افراد احمق تبدیل می شوند.

   خودتان در اخر برای همه مردم اب و خاکت ارزوی خرد کرده اید .

   دو حالت بیشتر وجود ندارد . یا بدون اندیشیدن و بدون توجه به معنی کلمات هرچه به ذهنتان می رسد را می نویسید و یا اینکه باور و قبول دارید که مردم بدون خرد هستند و ارزو کرده اید که دارای خرد شوند تا به قول خودتان با ارتقای این خرد دورنمای خوشبختی تک تک افراد را خیلی روشن ببینیم.( نگارشتان از لحاظ نوشتاری و معنایی اشکال دارد و حتی کلمات نامرتبط هستند و کل جمله بی معناست).

   خرد معانی مترادفی مثل عقل و دانایی دارد .عقل باید به صورت ذاتی در وجود شخص باشد و تقریبا” تغییر ناپذیر است اما دانایی را فقط از راه تجربه و اندیشه بی تعصب در نکات علمی و عملی و تحلیل صحیح در مسایل مختلف می توان کسب نمود.

   شما نباید با یک کامنت بی معنا و نامربوط یک شخص به قول خودتان بسیار بسیار خوشحال شوید بلکه باید در مورد موضوعات بدون تعصب، پیش داوری و لجبازی بسیار بسیار تفکر و اندیشه داشته باشید و با چیدمان صحیح قطعات پازل یک موضوع به حقیقت ان موضوع برسید.

   خدا را شاهد می گیرم که قصد بی احترامی به شما را ندارم اما توصیه می کنم که کتاب بیشعوری را حتما” مطالعه نمایید.

 29. حنانه ۱۳ شهریور, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۵۶ پاسخ دادن

  سلام به همه دوستان
  راستش عنوان مقاله جذبم کرد و مقاله رو تا انتها خوندم.بسیار تعجب کردم چون جدای از قسمت تحلیلهای سیاسی اون که البته بعضی کاملا درست و برخی هم اساسا پارانوید و مضحک بودند، قسمت علمی اون به شدت سست و بی معنی بود!
  به نظر من نویسنده مقاله میبایست به قسمت سیاسی بسنده میکرد و وارد بحث علمی موضوع نمیشد چون دلابل علمی این مقاله انقدر سطح پایین، از بن و ریشه غلط، و با کمال تاسف و تعجب اشتباه بودند که انسان رو انگشت به دهان میگذاره که چطور یک نفر بدون کوچکنرین اطلاعاتی از یک موضوع و با برداشت چنان اشتباهی از مطالب علمی اقدام به نوشتن همچین متنی میکنه!!!
  برداشت نویسنده از تبدیل نیمی از جرم عنصر رادیواکتیو به انرژی آنچنان عجیب و ناشیانه است که آدم میمونه چی بگه!!
  مثلا ایشون عناصر با نیمه عمرهای بسیار کوتاه رو بر اساس درک خودش از رادیواکتیویته مانند بمب اتم مخرب میدونن! اما اگر زحمت یه تحقیق کوچیک تو این زمینه رو به خودشون میدادن متوجه میزان بسیار بسیار بسیار ناچیز اختلاف جرم تبدیل شده در این نوع عناصر نسبت به عناصر با نیمه عمر بالا میشدن.
  البته وجود اشتباه در هر مطلبی که ادعاهای نوآورانه ای در پس خودش داره چیز جدیدی نیست اما به نظر بنده نویسنده محترم این مقاله اونجایی بازنده شده که هر جا نقدی (چه علمی و چه غیر علمی) از طرف خواننده ها به مطلبشون شده لب به توهین وا کرده و با تعصبی شدید به جای پاسخ گویی به شبهه ها شروع به توهین و تحقیر طرف مقابل کردن.
  با تشکر

 30. کرامت سلیمی ۱۶ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۵۴ پاسخ دادن

  لینک زیر را بخوانید و منصفانه قضاوت کنید و نظر دهید:

  http://mizanpress.ir/fa/news/450425/%D8%A7%D8%AB%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B6%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D8%AD%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%81%D8%B1%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3

  لینک کوتاه:

  yon.ir/UthGH

  مگر نمی گفتند ضایعات هسته ای خیلی خطر ناکند و باید در کیلومترها زیر زمین ( مثلا” چاه های نفت خشک شده ) نگهداری کنند.

  حتی روی سگ ولگرد هیچ اثری ندارد.

  • حمیدی ۲۰ شهریور, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۶:۰۴ پاسخ دادن

   سلام چیزی در مورد سگ ننوشته بود! در ضمن اگر هیچ خطری ندارن پس چرا این بشکه هارو میسازن؟! بعد هم نوشته بود بخاطر عدم اعتماد مردم٬ زیر زمین دفن نمیکنن

 31. بابک ۶ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۲۶ پاسخ دادن

  با سلام. نمی دونم چه هسراری وجود داره که تمام موضوعاتی علمی رو دروغ جلوه دهیم.همه یه توطعه باشه و تمام مردم دنیا سر کار باشن. البته در این خصوص که اطلاعاتی که توسط رسانه های مختلف منتشر می شود بدون کم و کاست درست باشهبا شما موافقم و بر اساس مشاهداتی که وجود داره خیلی از مطالب منتشر شده توسط رسانه های مختلف یا دروغ هست و یا دستکاری شده. این کاملا مشخصه که رسانه های مختلف از ایران گرفته تا امریکا بر اساس دستورالعمل هایی که برای انها مشخص شده است، بایستی اخباری که مد نظر مجموعه، سازمان ها و دولت های خاص هستش رو منتشر کنند. اما در این بین نمیه از یک سری واقعیت ها فرار کرد. نمیشه هر موضوعی که ما از اون اطلاع کافی نداریم رو دروغ فرض کنیم.در این دنیای کنونی با بازارهای اطلاع رسانی که وجود داره، دیگه اطلاعات و اخبار فقط توسط رسانه های وابسته منتشر نمی شود. بسیار رسانه های مستقلی هستند که وابستگی خاصی به عناصر قدرت ندارند. من در خصوص اصل موضوع که درک و فهم واقعیات باشه با شما مشکلی ندارم و اتفاقا با شما هم نظر هستم و لازمه که تمام مردم کورکورانه موضوعی را قبول نکنند. خداوند متعال به ما انسان ها قدرت تفکر داده و بایستی در خصوص هر موضوعی با تفکر عمل کنیم و صرفا به اطلاعاتی که از گوشه کنار می شنویم اکتفا نکنیم. اما در خصوص سلاح های هسته ای و دروغ پنداشتن اون لازمه که اطلاعات بیشتری ارائه کنید.

 32. کرامت سلیمی ۱۱ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۰۳ پاسخ دادن

  دوست عزیز و گرامی جناب بابک

  مشخص است که شما به دنبال حقیقت هستید و این جای تحسین دارد.

  اما قبل از هر چیز به شما عرض کنم که هیچکس تمام موضوعات علمی را زیر سوال نبرده است و نباید از اصطلاح توهم توطئه استفاده کنیم.

  دنیا با دروغ و بزرگنمایی و در بعضی موارد کوچکنمایی اداره می شود و بارها مواردی بوده است که دست صاحبان قدرت رو شده است و به دروغهایشان اعتراف نموده اند.

  به عنوان مثال :

  ترامپ: انفجار برج های دوقلو به خاطر برخورد هواپیما نبوده است!

  لینک خبر:

  yon.ir/JLtme

  سالها افرادی با ارسال مقالاتی به رسانه ها اعلام نمودند که حقیقت قضایای ۱۱ سپتامبر ان چیزی نیست که گفته می شود و حقیقت اصلی را پنهان می کنند. اما کسی اهمیتی نمی داد.اما

  بالاخره ترامپ رییس جمهور امریکا اعتراف کرد که قضیه ۱۱ سپتامبر تحریف شده است و واقعیت چیز دیگریست.

  ترامپ به دنبال افشای یک سری حقایق است و به همین دلیل رسانه ها و نهادهای امنیتی امریکا و در راس انها شرکت گوگل با ترامپ در افتاده اند و حتی ممکن است ترامپ را برکنار و حتی ترور نمایند.

  شاید در اینده ای نزدیک ترامپ به دروغ بودن سلاح اتمی نیز اعتراف نماید و فصل جدیدی در روابط بین الملل اغاز شود.

  این را هم اضافه می کنم که ترامپ پایگاه نظامی امریکا در اینجرلیک ترکیه را تعطیل و همچنین فلسفه وجود سازمان ناتو را هم زیر سوال برد و در صدد تعطیلی تشکیلات این سازمان می باشد.

  در صورتی که پیمان ناتو برای مقابله با تهدیدات به اصطلاح اتمی شوروی بوجود امد و پایگاه مریکایی اینجرلیک نیز یکی از مثلا” پایگاههای استراتژیک امریکا بود.

  جالب اینکه قرار است روسیه سامانه موشکی S-400 را که یکی از پیشرفته ترین سیستمهای ضدهوایی روسیه است در اختیار کشور ترکیه و همینطور متحدان ترکیه مثل عربستان سعودی قرار دهد. این موضوع جای سوالات زیادی دارد.

  ترکیه عضو استراتژیک پیمان ناتو می باشد و قاعدتا” باید پیشرفته ترین سیستم ضدهوایی سازمان ناتو در این کشور مستقر باشد و نیازی نباشد که سیستم ضدهوایی رقیب ناتو یعنی روسیه به این کشور داده شود. ضمن اینکه غربیها سیستمهای ضد موشکی خود را نسبت به سیستمهای روسی بسیار پیشرفته تر می دانند و مدعی هستند که همیشه چند قدم از روسها جلو تر می باشند.
  همچنین دولت امریکا به دولتهای اکراین و بلاروس نیز کمک تسلیحاتی نمود و چنین موضوعاتی نشان می دهد که قضایا ان چیزی نست که در ظاهر به جهانیان نشان می دهند و دولتهای جهانی روابط پنهان و دور از چشم ملتها دارند.

  حتما” در یک فرصت مناسب دلایل دیگری در باره دروغ بودن سلاح هسته ای برایتان می نویسم.

  در پناه حق باشید.

 33. حنانه ۱۷ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۲۳:۳۵ پاسخ دادن

  سلام
  راستش عنوان مقاله جذبم کرد و مقاله رو تا انتها خوندم.بسیار تعجب کردم چون جدای از قسمت تحلیلهای سیاسی اون که البته بعضی کاملا درست و برخی هم اساسا پارانوید و مضحک بودند، قسمت علمی اون به شدت سست و بی معنی بود!
  به نظر من نویسنده مقاله میبایست به قسمت سیاسی بسنده میکرد و وارد بحث علمی موضوع نمیشد چون دلابل علمی این مقاله انقدر سطح پایین، از بن و ریشه غلط، و با کمال تاسف و تعجب اشتباه بودند که انسان رو انگشت به دهان میگذاره که چطور یک نفر بدون کوچکنرین اطلاعاتی از یک موضوع و با برداشت چنان اشتباهی از مطالب علمی اقدام به نوشتن همچین متنی میکنه!!!
  برداشت نویسنده از تبدیل نیمی از جرم عنصر رادیواکتیو به انرژی آنچنان عجیب و ناشیانه است که آدم میمونه چی بگه!!
  مثلا ایشون عناصر با نیمه عمرهای بسیار کوتاه رو بر اساس درک خودش از رادیواکتیویته مانند بمب اتم مخرب میدونن! اما اگر زحمت یه تحقیق کوچیک تو این زمینه رو به خودشون میدادن متوجه میزان بسیار بسیار بسیار ناچیز اختلاف جرم تبدیل شده در این نوع عناصر نسبت به عناصر با نیمه عمر بالا میشدن.
  البته وجود اشتباه در هر مطلبی که ادعاهای نوآورانه ای در پس خودش داره چیز جدیدی نیست اما به نظر بنده نویسنده محترم این مقاله اونجایی بازنده شده که هر جا نقدی (چه علمی و چه غیر علمی) از طرف خواننده ها به مطلبشون شده لب به توهین وا کرده و با تعصبی شدید به جای پاسخ گویی به شبهه ها شروع به توهین و تحقیر طرف مقابل کردن.
  ظاهرا نظر قبلی من تایید نشده
  با تشکر

 34. حنانه ۲۰ مهر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۲:۱۰ پاسخ دادن

  در ضمن نکته جالب دیگری که جلب توجه میکنه اینه که نویسنده مقاله ظاهرا اهتمام ویژه ای به رعایت اصول نوشتاری و جمله بندی دارن و به آقای مرتضی در جواب کامنتشون غلط انشایی و معنایی جملشون رو گوشزد کردن.بد ندیدم که چند تا از هنر نماییهای خود نویسنده رو هم در زیر بیارم تا جدای بضاعت علمی ایشون با میزان تسلط شون بر ادبیات هم آشنا بشیم:
  (در مورد نیمه عمر با وضوح و صراحت کاملا” مشخص است که منظورشان چیست و هیچ صحبتی از

  اتفاقی بودن واپاشی و محاسبات اماری نیست. و حتی معادله m=m0⁄(۲^(t⁄T)) نیز براین اساس است که در هر زمان نیمه عمر(T) نیمی از ماده واپاشی کند و نیمی دیگر باقی بماند. در غیر این صورت اگر بر اساس اتقاقی بودن در نظر گرفته شود نه معادله فوق و نه هیچ معادله دیگری هیچ معادله ای بدست می اید.)
  (لزومی نداشت موضوع فرار انها به عرض همه دنیا برسد.)
  (خودشان می گویند برای انجام واکنش همجوشی به دمای سیصد میلیون درجه و میلیونها پاسکال فشار لازم است)
  خیلی خوب است انسان قبل از شروع ایرادگیری و توهین به اشخاص، نیم نگاهی به نقایص خود بیاندازد.
  با تشکر

  • مرتضی ۲۹ مهر, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۸:۳۵ پاسخ دادن

   سلام
   مجددا از اینکه میبینم حداقل بعضی از دوستان با دقت و روشن بینانه با مقالات این چنینی برخورد میکنن بسیار خوشحالم.
   دوست گرامی حنانه خانم….. راجع به نکات مورد اشاره مقاله صحبت به میزان کافی انجام شده و قضاوت بماند با خوانندگان عزیز…..اما در مورد بحث توهین و تحقیر خدمتتون عرض کنم که این عمل به دو دلیل اتفاق ميوفته
   اول، بستر تربیتی و نوع و قماش خانوادگی افراد ،ایشان را به این گونه رفتار وا ميداره
   دوم ،بعضی افراد نیز در زمان درماندن از پاسخگویی منطقی به مطالبشون ، جاده خاکی توهین رو انتخاب میکنن به امید پا پس کشیدن طرف مقابل از ادامه بحث و گفتگو.
   با آرزوی موفقیت برای شما

   • الوی ۲۳ آبان, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۲۸ پاسخ دادن

    شما خودت اول توهین کردی! اگر لحنت فرق داشت قطعاً پاسخ متفاوتی می گرفتی. به علاوه اینکه من به عنوان یک خواننده عادی، پاسخ ۴ پرسشتون رو در کامنت های ایشون دیدم.

  • مهدی طبسی ۱۴ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۲:۴۳ پاسخ دادن

   اون بولتن خبری که ازش اسم می برین ” آوای رود کف” یه خبرگزاری ه که حتی تولید محتوا نمیکنه و نوشته دیگران رو میذاره. انتهای متنش هم آورده که:انتشار آن به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد!!!! پس جناب کرامت سلیمی، جهت گمراه کردن مردم از خبرهای دروغ دست بردار

 35. مهدی طبسی ۱۴ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۲:۳۷ پاسخ دادن

  یه داستان کوتاه از عزیز نسین هست به اسم ما ریاضی دانهای انتزاعی! حتما بخون! یه بیت شعر هم هست که میگه: تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد! با این متن که نوشتی معلوم شد که نه فیزیک می دونی چیه و نه از علم سر در میاری. بنظرم باید در سایتت رو گل گرفت تا بیشتر از این با این خزعبلات یه عده رو گمراه نکنی! تو که حتی معنای دقیق نیمه عمر رو نمی دونی اومدی مقاله علمی! نوشتی؟ حتی طرز عمل واکنش هسته ای رو نمی دونی، نه میدونی فیزیون چیه و نه میدونی فوژیون چیه، واقعا متاسفم….

  • کرامت سلیمی ۱۸ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۵۲ پاسخ دادن

   می گویند انسان کور را میتوان درمان کرد
   ولی نادان متعصب را هرگز …
   تعصب کور‌‌کورانه انسان بینا را کودن میکند
   تعصب یک امر اشتباه است ، حال فرقی نمیکند که این تعصب نسبت به دین ، مذهب ، نژاد ، قوم ، رنگ ، و حتی علم باشد …
   تعصب ، تعصب نام دارد …
   انسان متعصب برای مخفی کردن ضعف اجتماعی خود همواره در حال فرافکنی ، تهمت ، افتراء ، دروغ پردازی ، جعل سازی و نسبت به منتقدان خویش است
   غافل از اینکه برجسته ترین راه شناخت یک انسان بزرگ ، اعتراف شجاعانه او به اشتباهات گذشته ی خویش است
   از تعصب بپرهیزیم
   تعصب ، بیجا و بجا ندارد
   تعصب ، تعصب است
   هرکس به وسعت تفکرش آزاداست.

   دوست عزیز شما به گونه ای صحبت می کنید که گویا متخصص این امور هستید و یک ازمایشگاه مجهز برای توضیح مفاهیمی مثل نیمه عمر، شکافت و همجوشی هسته ای در اختیار دارید.

   بنده با اطمینان می گویم که شما تا بحال چنین ازمایشگاهی را رویت نکرده اید و انچه می گویید حفظیاتیست که در کتابهای سراسر تضاد و ابهام در موضوع انرژی هسته ای وارد ذهنتان کرده اید.

   نه تنها شما بلکه تمام کسانی که در این موضوع ادعا دارند جز استناد به کلیپهای ویدیویی و کتابهای نوشته شده توسط مدعیان این موضوع هیچ دلیل و سند عملی و قابل رویت را نمی توانند ارائه دهند.

   از علم و دانشتان و همینطور ابزار و وسایل هسته ایتان کمک بگیرید و بگویید جنس قارچ اتمی از چیست و در نهایت چه سرنوشتی پیدا می کند.

   خواهشا” نگویید جنس قارچ اتمی از انرژیست که انرژی فقط یک تعریف است و قابل لمس یا دیدن نیست.

   در ضمن اگر اگر در سازمان انرژی اتمی واقعا” به وجود بمب اتمی اطمینان داشتند اهمیتی به این مقاله نمی دادند و بی اعتنا از کنار ان می گذشتند.

 36. آزاده ۲۰ آبان, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۳:۳۶ پاسخ دادن

  بسیار عالی بود و کاملاً قانع کننده. بسیار ممنونم که از پست هاتون.
  امکانش هست کتاب درباره کوانتوم معرفی کنید که از نظریه زمین کروی دورتر باشه؟ اصلاً چنین کتابی هست که به کوانتوم به شکل اصلیش بپردازه یا همه جا طبق فیزیک زمین کروی نوشته شده؟
  اگر هست لطفاً معرفی کنید.

 37. مرتضی ۱۱ آذر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۱:۱۴ پاسخ دادن

  درود بر دوستان عزیز
  خدمتتون عرض کنم پدیده و بیماری خود نابغه پنداری چیز جدیدی نیست و همیشه افراد اینچنینی وجود داشته اند که اکثرا جدی هم گرفته نشده اند.
  اما در اینجا با پدیده جدید و عجیبی که نویسنده این مقاله هستند روبرو هستیم که به شدت شایان توجه میباشند.
  اغلب خود نابغه پندارها در زمینه خاصی قد علم کرده و لاف نبوغ میزنن اما این پدیده جدید سطح نوینی از این مقوله رو معرفی میکنن…… ایشون در تمامی علوم موجود نابغه تشریف دارند! باور نمی کنید?
  ایشان
  ۱- در فیزیک از اينشتين ایراد میگیرند
  ۲- علم شیمی رو به سخره میگیرن
  ۳- در زیست شناسی صاحب نظر هستن و داروین رو نقد میکنن.
  ۴- سیاست مدار خبره ای هستند و نظرات رادیکال سیاسی دارند
  ۵- استاد ادبیات هستند و از بنده غلط دستوری میگیرن( که به لطف یکی از دوستان چند مورد شاهکار ادبی ایشون رو هم مشاهده کردیم)
  و …….
  از قدیم گفتند همه چیز را همگان دانند اما مثل اینکه کسی که این جمله رو گفته با پدیده ای به اسم کرامت سلیمی آشنایی نداشته .
  در انتها روی سخنم رو به سوی دوست گرامی آقای سلیمی برميگردونم و خدمتشون عرض میکنم سؤالی که ذهن شما رو به شدت درگیر کرده جواب خیلی ساده ای داره …
  برعکس شما که به هیچ کدوم از سوالاي من پاسخ ندادید من به سوال شما پاسخ میدم که دیگه راه نیافتید و از هر کسی بپرسید:
  دوست عزیزم جنس قارچ اتمی از انرژی نیست و هیچکس هم اینچنین ادعایی نکرده…. در انفجار اتمی به دلیل حرارت فوق العاده بالا مواد تبدیل به بخار میشن یعنی سنگ و خاک و چوب و هر چیز دیگری که در معرض حرارت انفجار قرار میگیره بخار میشه و این بخار وقتی به قسمت کم فشار تر جو ميرسه منبسط میشه و تبدیل به اون قارچ معروف انفجاری که ذهن شما رو درگیر کرده میشه و بعد هم به طور کامل منبسط میشه و دوباره جامد میشه و به سطح زمین بر میگرده.
  در ضمن برای تولید قارچ انفجاری نیازی به انفجار اتمی نیست شما اگر نیم پوند تی ان تی رو هم داخل بنزین بدارید و منفجر کنید چون بهش ماده ای برای تبخیر میدید شاهد قارچ انفجاری در مقیاس خیلی کوچکتر خواهید بود پس لطفا هی نگید انفجار های دیگه هم ميتونن قارچ تولید کنن چون این کشف جنابعالی نیست و موضوع دانسته و شناخته شده ای هست.
  امیدوارم که دیگه تند تند برای مچ گیری این سوال رو از مردم نکنید.
  موفق باشيد

 38. افشین ۳۰ آذر, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۱:۲۷ پاسخ دادن

  با سلام جدای از این بحث ها خوبه به این فکر کنیم که هر چی ما میدونیم و تو این دانشکاه ها میخونیم (و خودمون رو متخصص میدونیم)همش بر گرفته از غرب و غرب زدگیه. توی توهم داریم زندگی میکنیم.وقتی شامی ها شنیدن که علی رو تو محراب مسجد کشتن گفتن مگه علی نماز میخوند.عمر و عاص به معاویه گفت برای امتحان مردم به مردم بگو نماز جمعه رو چهارشنبه بخونن و همه خوندن. منظورم از این حرفا قدرت رسانه و تبلیغاته که باور ادما رو تحت تسلط خودش میگیره.هالیوود معنای لغویش چوب مقدسه ولی منظور این یهودی ها اینه که موسی با عصاش مردم رو جادو کرد ما با سینما و رسانه مردم رو سحر میکنیم

 39. مرتضی ۳ دی, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۲۶ پاسخ دادن

  با سلام خدمت دوست گرامی جناب افشین
  چرا جدای از این بحث ها???!!!!! فلسفه وجودی این کامنتا همین بحث هاس دوست گرامی.
  توی این پست نه بحث شام و معاویه هست و نه موضوع علی و کوفه!
  نویسنده مقاله ادعای ارائه موضوعی علمی داشته و توی کامنتا از ایشون ادله علمی خواسته شده…. ایشون موضوعی رو نقد علمی کردند و دوستان هم نقد ایشون رو نقد کردن.لطفا موضوعات اعتقادی و دینی رو در مقالات و تاپيک های مربوط به خودشون مطرح کنید.
  با تشکر

 40. افشین ۱۴ دی, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۵:۱۷ پاسخ دادن

  با سلام دوباره-منظور من از مطرح کردن اون مثال ها استفاده از یه تجربه تاریخیه ناب بود و ربطی به مطرح کردن اعتقادات دینی نداشت.فقط میخواستم فضای ذهنی شما رو باز کنم.نکته دوم اینکه اینایی که در موردش صجبت میکنید اسمش علم نیست اقای سلیمی اشتباهش اینه که میخواد نظریه ی غلط غربی ها رو با ابزاز خودشون غلط بودنشو اثبات کنه که این نشدنیه چون ابزارشون هم مثل نظریشون دروغ و ناقصه.شما هم فکر نکنید با داشتن مدرک دانشگاهی که اول و اخرش رو با سیستم غیر الهی(صهیونیستی) درست کردن چیزی از علم میدونید. و اما تعریف علم:علم یعنی شناخت ماهیت موجودات یا مخلوقات خدا و ارتباط این مخلوقات با یکدیگر-که در واقع غرب چیزی از علم نداره. به فرموده امام صادق هر چه از علم است نزد ما اهل بیت است.مگر اینکه دوباره بگین چون حرف از امام صادق زدم دارم مسائل اعتقادی رو مطرح میکنم و ربطی به موضوع نداره که در این صورت مطمئن هستم که شما هم مثل مردم دنیای امروز مسحور غرب شدید

 41. رضا ۱۵ دی, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۰۶:۲۹ پاسخ دادن

  مردم از خنده
  بحث علمی که کلا اشتباه بود
  مثلا نویسنده فکر میکنه همه مواد در واپاشی نوترون زا هستند و با این فرض غلظ میاد و یک معادله علمی رو ملاک قرار میده و یک نتیجه گیری غلط در مورد مواد با نیمه عمر کم میکنه در حالی که ۹۰ درصد مواد بتا زا هستند و بعد آلفا زا و مواد اندکی در طبیعت هستند که در واپاشی نوترونزا هستند.
  دوم اینکه هر انفجاری دارای دود قارچی شکل هست و کسی این موضوع رو تنها برای بمب اتم ملاک قرار نمیده
  و کلی مبحث غلط دیگه
  یعنی طناز ترین سایتی بود که تا به حال دیده بودم. از اینکه در جامعه ای زندگی میکنم که این همه کدن در آن هستند خدا رو شاکرم انشالله که بدون رقیب دانا پیش بریم. 🙂

 42. حسن ۱۷ بهمن, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۳۲ پاسخ دادن

  بحث باافراد معتقد(مذهبی و مکتبی و … فرق نمی کند) بی فایده است!
  تخصص من دامپروری است ولی به مباحث تاریخی و باستان شناسی و .. هم علاقه مندم و مطالعه کرده ام. اریک فون دنیکن(باستان شناس معروف) می گوید روش کربن رادیواکتیو ممکن است عمر خس و خاشاک باغچه شما را هزارن سال نشان دهد؟! برای من سوال است که مثلا وقتی یک تکه استخوان پیدا می کنید از کجا می فهمید که مقدار اولیه کربن در بدن این موجود چقدر بوده که حالا نیمه عمرشو بدست بیاورید؟! یعنی مقدار اولیه باید معلوم باشد تا بتوانید زمان گذشته بر ان را پیدا کنید. یا مثلا چطور از روی مصالح بکاررفته دریک بنا قدمت این بنا را از روی کربن ۱۴ اندازه گیری می کنند؟! باستان شناسی هم حقه بازی است و تاریخنگاری آنها هم پرا ست از دروغهای شاخدار و بی پایه و اساس!
  یادمه سالها پیش به یه نفر بچه پایتخت گفتم به نظر من زدن برجهای دوقلو با هواپیماهای بدون سرنشین و با کنترل زمینی رخ داده! به من خندی و گفت برادر من خلبانه میگه اصلا همچین چیزی غیر ممکنه! بعدها شنیدم که هواپیما سیتمی دارد بنام اتوپایلوت که حتی در اسباب بازی ها هم لحاظ شده و اینکه ایستگاه زمینی به راحتی می تواند کنترل را از دست خلبان خارج کند و آنرا هدایت کند!
  من هم چون رشته دبیرستانم تجربی بوده به اندازه کافی با این فرمولهای مسخره آشنایی دارم و اتفاقا همیشه برایم سوال بوده که مثلا انشتین چگونه توانسته این فرمول انی انرژی را اثبات کند و اصلا چه ربطی به سرعت نور در خلا دارد؟!
  شک نکنید دروغهای بیشماری به ما در زمینه تاریخ، تاریخ علم، تاریخ حیات، بیماری ها و … گفته و می گویند! در زمینه سیاست که دروغ گفتن کار روزمره شان است! به قولا شنونده باید عاقل باشد!

 43. حسن ۱۷ بهمن, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۴۰ پاسخ دادن

  جالبه که چند سال پیش کسانی مدعی شده بودند که انشتین اصلا نابغه نبوده و مطالبی که میگفته رو از زنش می دزدیده! یه عده ای در پاسخ به اینها گفته بودند که این شایعه را فمنیستها درست کرده اند؟!
  واقعا چه چیزی را باور کنیم؟!
  انکار تئوری توطئه خود یک توطئه بزرگ است!

 44. حسن ۱۷ بهمن, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۰ ۱۰:۴۸ پاسخ دادن

  برای من همیشه سوال بوده که که چرا بسیاری از انواع حیوانات و گیاهان اهلی که در اختیار بشر است گونه وحشی آنها (نه مشابه هشان که البته از نظر تعداد کروموزومها متفاوت و قابل جفتگیری منجر به باروری نیستند!) وجود ندارد؟! گندم وحشی را کسی دیده؟ مرکبات وحشی را کسی دیده؟! گاو و حشی(با بوفالو فرق دارد)؟! گوسفند و بز وحشی(شکار با این حیوانات اهلی متفاوت است وتلاش برای اهلی کردنشان بی فایده بوده!) گربه وحشی یک دروغ است چون نوع وحشی اش یک جاندار دیگری است! سگ وحشی کسی دیده؟!
  به نظر من انسان غارنشین و انسانهای نخستین و نئاندرتال و انبوهی از مهملات که که به عنوان موضوعات علمی در دانشگاه ها تدریس می شود مهملاتی بیش نیستند که خود اساتیدی که اینها را تدریس می کنند هم به دلیل ترس از بیکار شدن به دروغ بودنشان اذعان نمی کنند!

  • کرامت سلیمی ۱۸ بهمن, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۰ ۱۷:۱۵ پاسخ دادن

   با سلام و احترام خدمت دوست گرامی جناب حسن

   راه مبارزه با این دروغها همین است که به صورت مداوم و پیوسته این مسائل زیر سوال بروند تا ذهنها بیدار شود و اماده پذیرش افکار و اندیشه های جدید گردد و از برخورد این اندیشه ها و افکار جدید و درحشش انها جوهر حقیقت اشکار گردد.

 45. راشد ۱۴ اسفند, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۲۹ ۰۷:۰۹ پاسخ دادن

  سلام در پاسخ به یک نظر فرموده اید که بمب هسته ای دروغه نه انرژی هسته ای و حتی در بین مقاله اشاره کرده اید که نیروگاههای برق هسته ای نیز دروغند و در واقع حرات چاه سه هزار متری هست . پس نیروگاه بوشهر خودمان چی که این همه سال طول کشید تا افتتاح بشه و دولت خودمون هم که رسما میگه اتمیه؟

  • کرامت سلیمی ۲۷ اسفند, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۲۹ ۱۳:۰۰ پاسخ دادن

   بوشهر بر روی اقیانوس عظیمی از گاز قرار دارد و هیچ توجیه اقتصادی ندارد که نیروگاهی
   از نوع دیگر در انجا ساخته شود .ودر عین حال هیچ کشوری از اینکه همسایه اش قدرتمند شود نه تنها استقبال نمی کند بلکه قدرتمند شدن همسایه اسباب نگرانیش را فراهم می کند و این
   قاعده در تمام دنیا برقرار است.فرض میکنیم موضوع انرژی هسته ای واقعیت داشته باشد , هیچ کشوری حاضر نیست در کشور مجاورش نیروگاه هسته ای ایجاد کند و نگران ان نباشد که هر چقدر روابط دو کشور خوب باشد و به هم اعتماد داشته باشند ان کشور به
   دنبال سلاح هسته ای و افزایش قدرت و توان خود نباشد. همسایه ها همیشه از هم بدشان می اید و سعی در تضعیف هم دارند و در اکثر نقاط دنیا همسایه ها با هم اختلاف مرزی و یا عقیدتی دارند و گاها” بطور مستقیم با هم وارد درگیری مسلحانه می شوند و یا جنگ نیابتی راه می اندازند. دقیقا” ۴۰ سال است که قرار بوده نیروگاه
   اتمی بوشهر راه افتد . از انجا که علاقه ای به اظهار نظر در اینگونه موضوعات سیاسی ندارم بیشتر توضیح نمی دهم.
   همچنین برای حفر چاه زمین گرمایی لزومی ندارد در کنار کوه اتشفشانی این کار انجام شود .میتوانند عمق بیشتری را بکنند. و در
   عین حال خیلی از مناطق ساحلی به لایه های داغ داخلی زمین نزدیکند. و در بعضی جاها انقدر نزدیکند که اب و بخار اب داغ براحتی از زیر زمین بیرون می اید بدون اینکه به کوخ اتشفشان نزدیک باشند. مثل کشور ایسلند. خودتان در اینترنت در باره کشور ایسلند بیشتر تحقیق کنید.

   به نظر بنده نیروگاه بوشهر یک نیروگاه گازیست که از گاز زیر زمین تغذیه می شود و بدلیل وجود همین گاز تا زمانی که گاز وجود دارد فعالیت خواهد کرد. فقط گاهی برای تعمیرات و تعویض قطعات فعالیت ان متوقف می شود.

   و باز تکرار می کنم که سازمان انرژی اتمی در بولتن خبری این سازمان مقاله دروغ بودن وجود سلاح اتمی را منتشر

   نموده است:

   لینک بولتن خبری:

   https://www.aeoi.org.ir/portal/file/?271451/-__-%D8%B3%D9%87-%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87-1397.7.17-(1).pdf

   اگر چیزی به عنوان سلاح اتمی وجود داشت و ان را باور داشتند سازمان انرژی اتمی کوچکتریت اهمیتی به مقاله بنده نمی کرد.

 46. سهیل ۱۲ خرداد, ۱۳۹۸ \ب٫ظ\۳۱ ۲۱:۵۰ پاسخ دادن

  ای کاش این دعوا های علمی هرچه زود تر تموم بشه یا حداقل از گفتاری پسندیده تر استفاده بشه. با این حال اگر هر دو طرف این بحث علمی حقیقت را بگویند، طرف مقابل از روی غرور و تکبر قادر به پذیرشش نیست. ای کاش طرفین این بحث اگر واقعا با حرف های طرف مقابلشون قانع شدند، بیان کنند و اگر هم قادر به قبول حقیقت نیستند، حداقل با کلمات مناسب تری پاسخ یکدیگر را بگویند.
  همچنین با تشکر از شما مدیر این وبسایت که با ایجاد چنین محیطی به دیگران اجازه میدهید که با خیال آسوده، به بیان نقد و پاسخ به مقاله هایی که قرار میدهید بپردازند و سر مباحث علمی با یکدیگر بحث کنند.
  با آرزوی رسیدن به حقیقت برای همه.
  یا علی

 47. abbas ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۱۶ پاسخ دادن

  سلام خسته نباشی از مقایه خوب و علمیتون ممنون واقعا خیلی خوب بود فقط در صورت امکان اسنادو و مدارک دربارهی موضوع های سایت مثل همین بمب اتم هم بزارین خیلی عالی میشه درستیه یا غلط بودن این مقاله رو فرد باید با استفاده از هوش و استدلال و منابع علمی ک در اختیار داره بفهمه ک باز مقدااریش برمیگرده ب سایت خوب شما ک اسنادو مقالایت بیشتری رو انتشار بدین در رابطه با همین بمب اتم ک منابع علمی ک مطالبو درست و بدون دستکاری بدن دست مردم کم پیدا میشن مخصوصا این موضوعات خاص ک تاثیرات جهانی داره و ی خاهش درصورت امکان بازم از این مقالات و مستندات علمی منتظر کنین ممنون میشم

ارسال نظر جدید