سلاح اتمی وجود ندارد

 از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد و وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی ما نیست

انفجار هفت تن گاز مایع و شباهت آن با بمب اتمی(اگر بجای هفت تن، هفتاد تن یا بیشتر منفجر کنند قارچ بزرگتری تشکیل خواهد شد)

نوشته را با این سوال آغاز میکنم که چرا هیچکس نمیتواند جامعه را اصلاح کند. توزیع نامتقارن و ناعادلانه ثروت و قدرت در جهان علت بروز رفتارهای خشونت امیز در جوامع مختلف می باشد. واقعیت این است که زمانی می توان در جهت اصلاح جامعه گام برداشت که دروغهای ابرقدرتها رو شود تا نشان داده شود که این ابر قدرتها قدرت دروغین و پوشالی دارند و تنها با استفاده از عدم اگاهی وحتی نادانی جامعه قدرت دروغینشان را به جامعه باور می دهند که اگر دروغهایشان رو شود تضعیف خواهند شد و به دنبال ان قدرت طرفداران و سرسپردگان ابرقدرتها نیز کم خواهد شد.

از زمانی که نفت و گاز کشف گردید عده ای این منابع خدادادی را که باید همه از ان بهره میبردند در انحصار خود و گروههای طرفدار خود گرفته و بقیه را سرکوب کرده و دهان انها را بستند. اما این رسم دیرینه تاریخ است که اگر دهانها بسته شود, دستها به سوی اسلحه خواهد رفت. بنا به همین رسم قدیمی جنبشهای سیاسی و مسلحانه در نقاط مختلف جهان اغاز شد. اما صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه افراد مورد نظر خودشان را به عنوان مبارز و رهبر ازادیخواهان به این جنبشها نفوذ داده و نتیجه این جنبشها درگیری داخلی در همان جنبش بود و یا اینکه در راستای منافع سردمداران جهانی عمل میکردند.

نمونه بارز این موضوع نلسون ماندلا ست که سابقه وی را شرارت, عملیاتهای تروریستی و خیانت به یارانش تشکیل میداد اما رسانه های وابسته به قدرتهای جهانی از وی یک قهرمان ساختند که به خاطر سیاهان افریقا ۲۷ سال زندان را تحمل کرده است.
امریکا برای حاکم شدن بر جهان دروغهای زیادی را در راستای قدرت بلامنازع جهان بودن تحویل جهانیان داد و نمایش نامه های زیادی را اجرا کرد وفیلمهای زیادی را ساخت تا به جهانیان وحشت از بمب اتم را القا کند. همچون بحران موشکی کوبا, بحران درگیری بین چین و شوروی و از این نوع بحرانهای ساختگی. در حالی که شواهد و قرائن زیادی در دست است که بمب اتم وجود خارجی ندارد و فقط برای ترساندن مردم دنیا ان را عنوان می کنند. همانطور که در کودکی ما را از چیزهایی همچون “” اقا گرگه میاد میخوردت”, “هاپو “, “بچه خورک” و این جور چیز ها میترساندند که هیچکدام واقعی نیست و فقط برای کنترل بچه بود ابرقدرتها نیز برای ترساندن و کنترل ملتها دروغهایی همچون بمب اتم, سلاح نوترونی, یوفو, مثلث برمودا و اینجور چیزها را مطرح کردند. دلایل علمی متعددی برای اثبات دروغ بودن بمب اتم وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد اما ابتدا به تعدادی از دلایل غیر علمی اشاره میکنیم: در جنگ جهانی دوم بین شصت تا صد میلیون انسان فقط بر اثر شرایط جنگی کشته شدند (به غیر از کسانی که در اثر گرسنگی و بیماری درگذشتند و امار انها معلوم نیست) اما رسانه های جهانی این موضوع را رها کرده و فقط به دویست هزار کشته هیروشیما وناکازاکی اشاره میکنند و هر ساله در ژاپن به یاد انها یک دقیقه سکوت میکنند. و واقعا” مشخص نیست که انها چگونه کشته شدند.کسی به معنای واقعی و شهودی چیزی ندیده است و اصلا” چرا امریکا بجای مناطق جنگی و ضربه به نیروهای نظامی و ترساندن نظامیان باید دو شهر گمنام و غیرنظامی ژاپن را بمباران اتمی کند و اطلاعات ما در این مورد و سایر موارد, اطلاعات رسانه ای است. و رسانه ها هر چیزی را که بخواهند به خورد ملتها می دهند و هالیوود هم که استاد صحنه سازی و تاریخ سازی است. وجالب است که هیروهیتو امپراطور ژاپن بعد از این قضایا تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کرد و خود را تازیانه خدا می خواند.

اگر آزمایش های اتمی برای محیط زیست زیان آور است کشورهای مختلف چگونه به خود اجازه می دهند در خشکی و دریا انها را انجام دهند.

امریکایی ها به قول خودشان اولین ازمایش هسته ای را در سال ۱۹۴۵ انجام دادند و شوروی نیز در سال ۱۹۴۹ یعنی ۴ سال بعد از ازمایش امریکا. شوروی در جنگ جهانی دوم به کلی نابود شده بود و علاوه بر جنگ با المان دچار جنگ داخلی نیز گردیده بود به طوری که استالین رهبر شوروی از ارسال گندم و سایر مواد غذایی و دارویی به بعضی از استانها خودداری کرد و طبق گفته تاریخ نویسان حدود ۱۰ میلیون نفر فقط در اکراین مردند. چطور چنین کشور گرسنه و ویرانی میتواند ۴ سال بعد از امریکا که در طی جنگ تقریبا” دست نخورده و سالم مانده بود چنین سلاحی که در ان زمان فوق سری بود بسازد. حقارتهایی که به کشور روسیه در سرنگونی جت جنگی اش توسط کشور ضعیفی مثل ترکیه وارد شد نشان از ان دارد که روسیه ابر قدرت نیست و چیزی به نام سلاح هسته ای در اختیار ندارد. چرا که اگر چنین سلاحی داشت به پشتوانه این سلاح باید کشور ترکیه را گوشمالی مناسبی می داد نه اینکه فقط واردات گوجه فرنگی را از ترکیه ممنوع کند. روسیه حتی جرات نکرد و یا اینکه توانایی فنی و نظامی لازم را نداشت که مقابله به مثل کند و یک یا چند هواپیمای ترکیه را سرنگون سازد. ترکیه برای تحقیر بیشتر روسیه اعلام کرد که جت جنگی روسیه ۱۷ ثانیه در اسمان ترکیه بوده و به همین دلیل انرا سرنگون کرده است. بیست سال حضور نظامی امریکا در کشور ویتنام که نه نفت و گاز دارد و نه محصول ارزشمند دیگری که به درد امریکا بخورد و به بهای جان ده ها هزار و شاید هم صدها هزار نفر سرباز امریکایی تمام شد دلیل دیگری بر رد سلاح هسته ای می باشد. چرا که اگر سلاح هسته ای داشت بیست سال طول نمی کشید. امریکا وقتی در توجیه جنگ ویتنام کم اورد به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم انرا چند ملیتی کرد و خروجی اینکار باعث بوجود امدن گروه های خطرناکی همچون خمر های سرخ شد که در کشورهای کامبوج, لائوس و خود ویتنام میلیونها نفر را قتل عام کردند.

همچنین کودتای سال ۹۱ میلادی شوروی که منجر به فروپاشی این کشور گردید دلیل دیگری بر غیر واقعی واقعی بودن ابرقدرتی این کشور بود. کودتایی که به نظر ساختگی می رسید. چرا که در راس این کودتا که معاون رییس جمهور گنادی یانایف, وزیر دفاع دیمتری یازف, وزیر کشور بوریس پوگو و رییس کا گ ب ولادیمیر کوریوچکوف که قدرتمندترین افراد ان زمان بودند قرار داشتند چطور شکست خوردند. حتی بعد از دستگیری هم اعدام نشدند.

در سال ۹۲ یا ۹۳ میلادی میخاییل گورباچف رییس جمهور وقت شوروی که بعد از کودتای ساختگی همکارانش عملا” قدرتی نداشت و یلتسین امور را کنترل می کرد کاسترو را خائن به بشریت خواند. واعلام این موضوع از سوی گورباچف میتواند اشاره ای به همکاری مخفیانه کاسترو با امریکا در راه انداختن بحران ساختگی وجود ۸۰ موشک اتمی شوروی در خاک کوبا در سال ۱۹۶۲ میلادی باشد که در طی این بحران ساختگی امریکا چند ماه دنیا را در ترس و وحشت نگاه داشت.بعد از این واقعه نیز جان کندی رییس جمهور امریکا ترور شد. همچنین خروج ذلت بار شوروی از افغانستان و نداشتن هیچ نقشی در معادلات قدرت در طی جنگ خلیج فارس نشان از بی قدرتی شوروی دارد. فاجعه عراق و سوریه نتیجه اعتماد احمقانه ملتها به ابرقدرتی شوروی بود که فکر میکردند شوروی توان مداخله دارد اما نمیدانستند که شوروی حتی قادر نیست مشکلات داخلی خودش را حل کند و از پس تعدادی چریک چچنی فاقد پشتیبانی هوایی نیز بعد از چند ماه جنگ پر تلفات به سختی بر امد و هنوز هم از ناحیه انها مورد تهدید است. امریکا مدعی است که بیست هزار بمب اتمی در اختیار دارد. ایا این ادعا منطقی است. ایا میتوان به افراد اعتماد کرد و این تعداد بمب اتمی را در صورت وجود در اختیار افراد در پایگاه ها و زیر دریایی ها قرار داد. واین خطر وجود ندارد که ممکن است افرادی تعدادی از این سلاح ها را در اختیار گرفته و برعلیه خود امریکا به کار ببرند و از دولت امریکا اخاذی کنند و خواستار سهیم شدن در قدرت شوند. همانطور که در یک سریال امریکایی (فصل ۷ سریال ۲۴) عده ای از امریکایی ها در منطقه ای در ۲۰ کیلومتری واشنگتن به نام استارک وود با در اختیار گرفتن تعدادی موشک شیمیایی و تهدید به حمله به شهرهای امریکا خواستار سهیم شدن در ساختار قدرت و ورود افراد انها در مراکز تصمیم گیری راهبردی از جمله پنتاگون هستند. که البته همانطور که انتظار می رفت قهرمان سریال موضوع را حل کرد شبیه سازی این موضوع در یک سریال نشان میدهد که اگر چنین سلاح هایی وجود داشته باشد تولید و پخش انها در مناطق مختلف چقدر خطرناک است و بیشتر از اینکه برای امریکاییها امنیت را به ارمغان بیاورد باعث ایجاد احساس نا امنی میشود. کلیپ هایی از انفجار گاز مایع در اینترنت وجود دارد که نحوه انفجار انها با انفجارهایی که اتمی وانمود میشوند کاملا” شباهت دارد و چه بسا امریکا چندهزار تن گاز مایع را همراه با هوای فشرده کافی منفجر میکند, انفجار عظیمی رخ میدهد و با استفاده از عدم اگاهی ملتها وانمود میکنند که این انفجار با یک تا سه کیلوگرم اورانیم غنی شده انجام شده است. و متاسفانه مردم دروغهای بزرگ را راحت تر باور میکنند. با یک جستجوی ساده در اینترنت کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین را ببینید وبا کلیپ انفجار های اتمی مقایسه کنید تا شباهتها را ببینید. اوایل مرداد ماه امسال (مرداد ۱۳۹۵) نیز یک مخزن گاز در ۲۸ کیلومتری بندر گناوه منفجر شد و شدت انفجار به حدی بود که مردم شهر گناوه صدای ان را شنیدند و نیروهای هلال احمر اعلام کردند که به دلیل دما و حرارت بالا امکان نزدیک شدن تا یک کیلومتری محل انفجار وجود ندارد.

در این محل ها به علت حرارت زیاد ناشی از گاز تا شعاع چندین کیلومتر تمامی گونه های گیاهی وریشه انها از بین میرود و دیگر در این منطقه گیاهی سبز نمی شود. عکسهایی که در اینترنت قرار گرفت صحنه های بسیار وحشتناکی را نشان می دهد و مخصوصا” در تعدادی از عکسها صحنه های درخشان با رنگهای متنوع اما ترسناک اسمان همان تصویری را تداعی میکند که به عنوان پرتوها و تشعشعات ناشی از انفجار اتمی وانمود میکنند.

امریکا برای باور بیشتر مردم جهان سریال ها و فیلمهای زیادی در موضوع بمب اتم ساخت که بیشترین مانور انها بر روی سریال ۲۴ می باشد که حدود یک دهه برای ایجاد ترس بیشتر از بمب اتم با این سریال مردم دنیا را سرگرم کردند.سریالی که تماما” خیالبافی و سوپرمن سازی می باشد.و از لحاظ زمانی امکان انجام این همه کار در ۲۴ ساعت وجود ندارد. حدود ۵ سال پیش در فوکوشیمای ژاپن یک سونامی مشکوک رخ داد و نیروگاه اتمی ان نیز منفجر شد. اما عملا” هیچ تخریب وحشتناکی توسط این نیروگاه رخ نداد و با ان همه اب و گل روان محیط زیست الوده نشد.و تمام تخریبها توسط همان سیل مشکوک ایجاد شد. شهر فوکوشیما یکی از مهمترین شهرهای اقتصادی ژاپن است که دارای کارخانه های تولید لوازم منزل, کامپیوتر, و اتوموبیل سازی بود که همه انها در سونامی مشکوک از بین رفت و عملا” رقیب تجاری اروپا و امریکا حد اقل برای چندین سال از صحنه خارج شد. هم اکنون نیروگاه فوکوشیما بازسازی شده و مردم در همانجا زندگی می کنند. ایجاد مصنوعی سونامی امکان پذیر می باشد. در واقع نیرو گاه هسته ای در کار نیست. موضوع از این قرار است که در هر کجا از زمین اگر چاهی عمیق حفر کنیم (بالای سه کیلومتر) کف چاه داغ است. دو چاه حفر میکنند و بین انها را به طریقی تخریب می کنند تا U شکل شود از یک چاه اب میریزند و از چاه دیگر بخار اب با فشار بیرون می اید که با ان توربین ها را به حرکت در میاورند و برق تولید میکنند و برای بازدهی بالا بخار به اب گرم تبدیل شده و مجددا” به چاه بر میگردد و چرخه تکرار میشود. که به ان انرژی زمین گرمایی میگویند. برای راحتی کار و بازده بالا نیروگاه ها را نزدیک مناطق اتش فشانی میسازند تا هم چاه با عمق کمتری حفر کنند و هم به مواد مذاب نزدیکتر است و دما ی بیشتری به اب داده میشود و ابر قدرتها در این زمینه اطلاعات غلط میدهند. اگر نیروگاه های هسته ای خطرناکند و برای محیط زیست زیانبارند چرا در مناطق خطرناکی مثل کوه های اتش فشانی ساخته میشوند. حدود ۶ ماه پیش یک نیروگاه اتمی ژاپن که در نزدیکی کوه اتش فشانی قرار داشت منفجر شد اما هیچ اتفاقی نیفتاد. و همینطور منفجر شدن چند نیروگاه اتمی در امریکا و بلژیک در ماه های اخیر دلالت بر غلط بودن اطلاعات داده شده در مورد این نیروگاه ها میباشد و واقعیت چیز دیگریست.و اگر دقت کنید ابر قدرتها به هر کشوری که خودشان بخواهند اجازه استفاده از انرژی زمین گرمایی را میدهند. چرا که اگر همه کشورها بخواهند از این انرژی عظیم و تمام نشدنی استفاده کنند کنترل کشورهای جهان مخصوصا” کشورهای جهان سوم از دست انها خارج میشود. و خلاصه میکنم که بمب اتم همان اقا گرگه دوران کودکی ماست. اگر این موضوع لو برود که بمب اتم یک خالی بندی بیشتر نیست و وجود خارجی ندارد امریکا از درون فرو خواهد پاشید چرا که مردم امریکا تا به حال فکر میکردند که کشورشان یک ابر قدرت است و از اینکه سالها فریب خورده اند باعث میشود که احساس خریت کنند و حس بی اعتمادی به دولت امریکا بوجود می اید و بین انها اختلاف شکل میگیرد. نوشته طولانی شد و ممکن است باعث خستگی و سر رفتن حوصله شما گردد. امیدوارم این نوشته اولین میخ را بر تابوت دروغ بودن بمب اتم بکوبد.و در عین حال بر تابوت سایر دروغهایی از این دست.

برای شروع بحث علمی (درباره دروغ بودن ادعای وجود سلاح هسته ای) ابتدا توضیح مختصری در باره عناصر رادیو اکتیو و ساختار بمب اتمی خیالی داده می شود:

طبق تعاریفی که در کتابها به ما گفته اند عنصر رادیو اکتیو عنصری است که خود بخود واپاشیده میشود و به عناصر کوچکتر تجزیه میشود. ونحوه واپاشی به این صورت است که اگر هرتعداد اتم از عنصر رادیواکتیو داشته باشیم نیمی از انها شروع به تجزیه و واپاشی نموده و بعد از مدت معینی که به ان نیمه عمر میگویند کاملا” تجزیه شده و به عناصر سبکتر تجزیه میشوند. سپس از تعداد اتمهای باقیمانده نیمی از اتمها انتخاب شده و تجزیه میشوند و مجددا” از اتمهای باقیمانده نیمی دیگر انتخاب شده و انقدر این فرایند تکرار میشود تا دیگر اتمی باقی نماند. عنصر اورانیم دارای ۳ ایزوتوپ طبیعی به شماره های ۲۳۳, ۲۳۵و۲۳۸ میباشد.که شماره های ۲۳۳و ۲۳۵ رادیو اکتیوند. درصد این ایزوتوپها در یک نمونه به ترتیب ۹۹.۳ درصد شماره ۲۳۸ و ۰.۷ درصد شماره ۲۳۵ میباشد. مقدار شماره ۲۳۳ انقدر ناچیز است که ان را در محاسبات در نظر نمیگیرند. اورانیم مورد نظر برای نیروگاههاو سلاح هسته ای شماره ۲۳۵ میباشد که طی فرایندی به نام غنی سازی جدا میشود.و بسیار وقت گیر و زمانبر میباشد به طوری که برای رسیدن به غلظت بالای ۹۰ درصد که برای بمب اتمی لازم است عمل غنی سازی باید ۴۰۰۰ مرتبه تکرار شود. اساس عمل غنی سازی قانون گراهام میباشد که یک گاز هرچقدر جرم مولکولی کمتری داشته باشد سریعتر حرکت میکند. فلز اورانیم با گاز فلوئور واکنش داده میشود تا به هگزا فلوراید اورانیم تبدیل شود که جامد است اما اگر ان را به دمای ۵۶ درجه برسانیم تبدیل به گاز میشود. و بعد این گاز از منافذ بسیار ریز عبور داده میشود که هگزا فلوراید مربوط به ایزوتوپ سبکتر یعنی شماره ۲۳۵ به علت جرم کمتر سریعتر از منافذ عبور میکند. از یک منبع حاوی هگزا فلوراید اورانیم نیمی از ان از منافذ عبور داده میشود.به دو قسمت تقسیم میشود که ان مقداری که از گاز که از منافذ عبور کرده دارای مقدار بیشتری از اورانیم شماره ۲۳۵ میباشد که ان را انتخاب نموده و همین عمل مجددا” انجام شده و نصف میشود. و ۴۰۰۰ بار عمل نصف کردن انجام میشود تادر نهایت غلظت اورانیم شماره ۲۳۵ به بالای ۹۰ درصد برسد. حال به تجزیه و تحلیل موضوع میردازیم: اتمهای یک عنصر کاملا” مشابهند و خصوصیات فیزیکی و شیمیایی دقیقا” یکسانی دارند. هیچ دلیلی وجود ندارد که تعدادی اتم خودبخود و بدون هیچ مقدمه ای شروع به واپاشی کنند و اتمهای دیگر صبر کنند تا واپاشی ان اتمها تمام شود و بعد تازه اتمهای باقی مانده به دو دسته تقسیم شوند و یک دسته انتخاب شده و شروع به واپاشی کنند و دوباره ان دسته صبر کنند تا نوبت به انها برسد. ضمن اینکه همیشه عمل نصف شدن دقیق نیست, یعنی به عنوان مثال اگر ۳۰ اتم داشته باشیم ۱۵ تای ان شروع به واپاشی میکنند و وقتی نوبت ۱۵ تای دیگر شد نمیتواند دقیقا” دو دسته شود و اگر خوشبینانه به دو دسته ۷تایی و ۸تایی تقسیم شوند چه عاملی تعیین میکند که کدام دسته زودتر شروع به واپاشی نماید تا نوبت دسته دیگر شود. یعنی موضوع نیمه عمر جای سوال دارد چون در اتمها چیزی به عنوان شعور و قدرت تشخیص و انتخاب وجود ندارد. یک مورد دیگر که درباره نیمه عمر قابل درک نیست این است که ادعا میکنند بوسیله نیمه عمر سن خیلی چیزها را تعیین میکنند. مثلا” میگویند یک موجود تا وقتی زنده است نسبت کربن رادیواکتیو به کربن معمولی ان مقدار ثابت و مشخصی است و وقتی می میرد این نسبت تغییر میکند و از روی تغییر نسبت زمان مرگ ان را مشخص می کنند. در صورتی که خاصیت رادیواکتیو موجود زنده و مرده نمیشناسدو مستقل از حیات موجودات عمل میکند. و در عین حال هیچگاه نمیتوان از روی نسبتها سن چیزی را تعیین کرد, حتما” باید برای بدست اوردن سن باید برای حل معادلات مربوط به نسبتها, جرم اولیه ویا یک معادله جرمی شامل جرم اولیه معلوم باشد. وقتی میخواهند از روی یک تکه استخوان سن موجود زنده را تعیین کنند از کجا مشخص میکنند جرم اولیه ماده رادیواکتیو موجود در استخوان چقدر بوده که حالا این مقدارش باقی مانده و سن ان را اعلام میکنند.پس اعدادی را که اعلام میکنند من در اوردی است. مثل اینکه بگوییم نسبت سن علی به رضا ۲ است, سن هر کدام جقدر است. تا یک رابطه سنی دیگر مشخص نباشد نمیتوان سن انها را مشخص نمود و مسأله بی نهایت جواب دارد. نیمه عمر اورانیم را حدود ۴.۵ میلیارد سال بر اورد کرده اند. برای تعیین نیمه عمر یک عنصر رادیواکتیو باید مقدار مشخص از ان را وزن نماییم و در شرایط کاملا” ایزوله در یک بازه زمانی مناسب نگهداری نماییم و پس از طی بازه زمانی مقدار باقی مانده ان را وزن نموده و زمان نیمه عمر را بدست اوریم. ۴.۵ میلیارد سال عدد بسیار بزرگی است. اگر ما بر روی مقداری از اورانیم عملیات تعیین نیمه عمر را انجام دهیم به علت بالا بودن زمان نیمه عمر عملا” تغییری در وزن ان در بازه های زمانی حتی چند ماهه نخواهیم دید چون با توجه به زمان نیمه عمر بالای اورانیم مقدار واپاشی شده انقدر ناچیز است که ترازوها قادر به نشان دادن این مقادیر نیستندویا دقت مناسبی ندارند. اصلا” چرا زمان نیمه عمر ها تا این حد متفاوتند که بعضی ها در حد میلیارد سال و بعضی در حد کسری از ثانیه اعلام شده و همیشه در انحصار ابرقدرتهاست و مردم عادی امکان دسترسی وبررسی به این موارد را ندارند تا صحت و سقم این موضوعات معلوم شود. در مورد غنی سازی ۴۰۰۰ بار عمل نصف کردن غیر ممکن است. ما حتی اگر یک محموله یک میلیون تنی یعنی یک میلیارد کیلوگرم را ۳۰ دفعه هم نصف کنیم, تقریبا” یک کیلو گرم ان باقی میماند.محاسبه کنید و عدد یک میلیارد را ۳۰بار بر ۲ تقسیم کنید تقریبا” یک خواهد شد. اگر ۴۰۰۰ مرتبه بر ۲ تقسیم کنید حتی یک اتم هم باقی نمیماند. پس با فرایند نصف کردنهای متوالی نمیتوان به نتیجه رسید و محدودیت داریم. و در ضمن انجام ۴۰۰۰ بار کار متوالی زمان بسیار زیادی را میطلبد که این یکی را دیگر بررسی نمیکنیم. سانتریفوژ ابزاری است که برای جدا سازی ذرات معلق در مایعات بکار می رود. بدین صورت که دارای ظرفهایی است مایعات را درون انها میریزند و با سرعت به دور خود می چرخند و در اثر نیروی گریز از مرکز ذرات جامد در ته ظرف رسوب می کنند و انها را جدا میکنند. در فرایند غنی سازی اورانیم صحبت از غنی سازی گاز هگزا فلوراید اورانیم توسط سانتریفوژ میباشد و اصلا” در مورد گازها سانتریفوژ معنایی ندارد. سانتریفوژ فقط محتص مایعات می باشد. در جاهایی که چاه زمین گرمایی حفر میکنند باید هزاران تن خاک را از چاه خارج کنند و در اعماق پایین چاه اکثرا” ترکیبات گوگردی و نیتراتی و آمونیاکی است که زرد رنگ هستند و ممکن است همان چیزی را که به عنوان کیک زرد به ما معرفی می کنند همین خاکها باشند و وقتی از چاه بیرون کشیده میشوند نمیتوان این خاکها را بر روی سطح زمین رها کرد چون توسط باد و طوفان در محیط زیست پراکنده میشوند و برای موجودات زنده مضرند و مخصوصا” باعث بروز بیماریهای تنفسی و گوارشی میشوند. این خاکها باید در یک مکان امن دفن شوند که معمولا” در چاه های نفت خشک شده میریزند و به ما وانمود میکنند که زباله های هسته ای را به دلیل داشتن پرتوها و تشعشعات مضر به داخل این چاه ها میریزند.

حال به بررسی بمب اتم میپردازیم:

ساختار بمب اتم به این شکل عنوان شده است که عنصر اورانیم این خاصیت را دارد که هر اتم ان وقتی یک نوترون به ان برخورد میکند شکافته میشود مقداری انرژی و ۲ یا ۳ نوترون ازاد میکند که نوترونهای ازاد شده به اتمهای دیگر برخورد کرده و باز هرکدام مقداری انرژی و ۲ یا ۳ نوترون ازاد میکنند و این واکنشها به صورت زنجیره ای ادامه پیدا میکند و در کسر بسیار کوچکی از ثانیه میلیاردها میلیارد اتم اورانیم انرژی خود را ازاد میکنند که انرژی هسته ای نام دارد. در واقع مدعی هستند مقدار انرژی را که اورانیم در مدت ۴.۵ میلیارد سال ازاد میکند در کسری از ثانیه ازاد میکنند. یعنی اگر ۱۰ کیلو گرم اورانیم شماره ۲۳۵ داشته باشیم در طی ۴.۵ میلیارد سال ۵ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل میشود. در بمب اتمی این مقدار انرژی را در کسر بسیار کوچکی از ثانیه ازاد می کنند. طبق معادله مشهور انیشتین یعنی E=MC^2 نوع عنصر نقشی ندارد وفقط مقدار جرم مهم است. پس اگر ۱۰کیلو گرم عنصری با نیمه عمر کم مثلا” یک ساعت داشته باشیم چون زمان نیمه عمر کوتاه است و طی یک ساعت ۵ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل می شود می تواند در حد یک بمب اتمی متوسط ویرانگر باشد و حتی مقادیر کوچک ان نیز ویرانگر است چون طبق معادله تبدیل جرم به انرژی انیشتین مقدار انرژی ناشی از تبدیل یک گرم نیز مقدار بسیار زیادی است. طبق گفته خودشان هر شکافت هسته ای ۲ یا ۳ نوترون ازاد میکند پس اگر توده ای اورانیم موجود باشد باید خودبخود منفجر گردد چون نیمی از اتمها خود بخود در حال شکافتند و همیشه حداقل هزاران میلیارد نوترون در درون توده اورانیم در دسترس میباشد. هرچند عنوان میکنند که توده اورانیم را به چند قسمت تقسیم میکنند تا از حالت جرم بحرانی خارج شود و سیستمی را طراحی کرده اند که موقع انفجار قطعات به هم می چسبند. اما موضوع این است که چون یک بمب اتم که معمولا” به صورت کلاهک روی موشکها سوارند کاملا” ایزوله بوده ونیمی از اتمهای اورانیم هم مدام در حال تولید گرما و پرتوها و تشعشعات رادیواکتیو هستند که بعد از مدتی درون بمب اتم انقدر داغ میشود که یا بمب را منفجر میکند و یا از کار می اندازد.چون گرما وپرتوها مدارات درون بمب را از بین میبرد. اصلا” اگر این بمبها اینقدر خطرناکند چرا اسرار ساخت ان را فاش کردند و با ذکر تمام جزئیات به بقیه دنیا اعلام کردند هیچ عاقلی این کار را نمی کند مگر اینکه نیرنگ و حیله ای در کار باشد. تعدادی عکس به همراه این مقاله ارسال شده که اگر دقت کنید در تمام انفجارات به اصطلاح اتمی یک چیز مشترک است و ان اینکه در قسمت قارچی شکل انفجار, ماده ای در حال سوختن است. که همانطور که در اولین مقاله عنوان شد انفجار اتمی چیزی جز یک انفجار گازی در مقیاس بالا نیست. و ان چیزی که در داخل قسمت قارچی شکل در حال سوختن است همان گاز مورد استفاده می باشد.و هرچه مقدار گاز بیشتر باشد تا ارتفاع بالاتری میرود و قارچ بزرگتری تولید میکند.اگر انفجار را در خشکی انجام دهند صدها تن اهک, گچ, پودر الومینا و موادی از این قبیل با ان مخلوط میکنند تا اتش گاز را بپوشاند و مخفی کند و برای توجیه این پودرهای سفید رنگ اعلام میکنند که اورانیم به عناصر سبکتر تجزیه شده است. میدانید که گچ و اهک ترکیبات کلسیم هستند.اما کل اورانیمی که مورد استفاده قرار میگیرد طبق گفته خودشان بین شصت تا صد کیلو گرم میباشد و این همه پودر سفید رنگ نمیتواند با این مقدار اورانیم تولید گردد. ضمنا” انجام ازمایش در خشکی باعث ایجاد طوفان شدید و ایجاد ریزگردها وزلزله شدید می شود. اکثرا” این آزمایشها را در زیر آب انجام میدهند.به دو دلیل: اول اینکه در زیر اب صدای انفجار تا حدود زیادی خفه میشود و کمتر شک بر انگیز میشود که این صدا ناشی از چیست. چون صدا ی مهیب در انفجارات شیمیایی مثل تی ان تی و سایر مواد منفجره رخ میدهد. دوم اینکه وقتی چندهزار تن گاز مایع که با هوای فشرده کافی در زیر اب منفجر شود مقدار زیادی اب را بخار میکند که با سرعت بالا امده و بدون نیاز به افزودنی ها مثل گچ یا اهک قارچ سفید رنگ تشکیل میگردد.دلیل تشکیل قارچ این است که در ارتفاع بالا فشار هوا کمتر است و گاز منبسط شده وکروی میشود. البته انجام ازمایش در زیر اب باعث میشود که موج انفجار تا حدود زیادی توسط اب خنثی شود و از ایجاد زلزله در خشکی جلوگیری کند. و تنها پس لرزه های خفیفی رخ میدهد. زمانی که چندهزار تن گاز در زیر اب منفجر میشود در ابتدا ده ها هزار تن اب به بالا پرتاب میشود که در این فاصله اب از سمت ساحل به سوی دریا کشیده میشود و بعد دوباره اب با شدت به پایین برمیگردند که باعث میشود موج عظیمی از اب باسرعت سرسام اور و وحشتناکی به سمت ساحل حرکت کند و ایجاد سونامی کند.

در مورد بمب هیدروژنی اشکالات اساسی بیشتری در صحبتهایشان وجود دارد. به این شکل که میگویند بمب اتمی فقط چاشنی بمب هیدروژنی است که باید دما را به سیصد میلیون درجه سانتی گراد برساند تا بمب هیدروژنی منفجر شود ان هم چند ثانیه بعد از انفجار اتمی.

اول اینکه در بمب هیدروژنی نه تنها جرمی به انرژی تبدیل نمیشود بلکه به قول خودشان هسته های سبک به هم می چسبند و جرم بزرگتری ایجاد میشود و به اصطلاح همجوشی صورت می گیرد ودر ظاهر محاسبات نشان میدهد که باید از بمب اتمی قدرت کمتری داشته باشد که برای دلیل قویتر بودن ان توجیه مسخره ای می اورند. بعد در دمای سیصد میلیون درجه در ان واحد همه چیز به بخار تبدیل می شود و فرصت هیج عملیات دیگری نیست. ظاهرا” بمب هیدروژنی انفجار گازی دیگری است که به جای گاز مایع طبیعی از هیدروژن مایع استفاده می شود وچون گاز هیدروژن نسبت به گاز مایع طبیعی قدرت اتشگیری و انفجاری بیشتری دارد قدرت تخریب بیشتری دارد. در مورد بمب اتمی تزار که ادعا میکنند معادل ۱۰۰ میلیون تن, تی ان تی قدرت داشته است یک سری سؤال پیش می اید. بمب هیروشیما دارای ۶۰ کیلو گرم اورانیم غنی شده بود که بنا به گفته خودشان ۵ درصد ان یعنی ۳ کیلو گرم ان به انرژی تبدیل شد و قدرت این بمب ۱۵ هزار تن, تی ان تی بود. پس هر ۳ کیلو گرم اورانیم معادل ۱۵هرار تن, تی ان تی می باشد. در بهترین حالت راندمان انفجار ۲۰ درصد می باشد. پس برای بمب ۱۰۰ مگاتنی باید چیزی حدود ۳۳۰۰۰ کیلو گرم اورانیم به انرژی تبدیل شود. بعد در یکی از کتابهایشان گفته اند جرم بحرانی ۳ کیلو گرم است. یعنی باید اورانیم بمب تزار به ۸۰۰۰ قطعه تبدیل شود تا خودبخود منفجر نشود. و این ۸۰۰۰ قطعه باید در هنگام انفجار به هم بچسبند. که از هر نظر بررسی شود معقول نیست. چه سیستمی بسازند که ۸۰۰۰ قطعه اورانیم را در کسری از ثانیه در هنگام انقجار به هم بچسباند. و چطور ان را با هواپیما حمل کنند؟ در چند تا از کلیپها این موضوعات سؤال برانگیزی به وضوح قابل مشاهده است. در کلیپی دیگر تعدادی سرباز و درجه دار با یک توپ جنگی یک گلوله اتمی را پرتاب میکنند که در فاصله نه چندان دوری از انها منفجر میشود که سوال برانگیز است. در یکی از کلیپها عده ای بدون دغدغه و خیلی خونسرد در حال فیلمبرداری از صحنه انفجار اتمی هستند که این موضوع سوالاتی را ایجاد میکند که پس ان همه خطراتی که عنوان میکردند چه میشود؟ در کلیپ انفجار هفت تن گاز مایع در چین قارچی شبیه قارج ناشی از بمب اتم ایجاد شده است و خیلی مخوف و وحشتناک به نظر میرسد و حتی نحوه چرخش قسمت قارچی شکل آن شبیه چرخش قارچ به اصطلاح اتمی است. حال تصور کنید اگر به جای هفت تن, مقدار گاز هزار تن و یا بیشتر باشد چه عظمتی دارد و چقدر ویرانگرتر است. در این کلیپ در ابتدای انفجار مخرن هفت تنی, اتش تا شعاع دهها متر را میسوزاند سپس جمع شده وهمچون قارچ اتمی بالا میرود و پرتو های نورانی در دهها متر دورتر از اتش در کلیپ به وضوح معلوم است.اگر در شعاع اتش ایجاد شده افراد تخلیه نشده بودند انتظار دهها هزار کشته میرفت و کسانی که درمعرض پرتوهای نورانی بعد از شعاع اتش قرار بگیرند دچار سوحتگی های وحشتناک میشوند که اگر قرار بر حقه بازی باشد میتوان وانمود کرد که این افراد با اشعه گاما ویا پرتوهای رادیواکتیو دیگر دچار سوختگی شده اند. اصلا” انرژی چیزی نیست که به صورت مجرد و خالص دیده شود بلکه همراه با ماده ظاهر میشود. اگر راست میگویند به ما توضیح دهند جنس قارچ سفید رنگ از چیست و در اخر چه سرنوشتی پیدا میکند. ما در واقع سوختن یک ماده را میبینیم و انرژی قابل دیدن نیست. انچه به عنوان بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی عنوان میکنند میتواند یک نوع تبانی بین هیروهیتو امپراطور ژاپن و دولت امریکا باشد که چون در پایان جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن تسلیم نمیشد و زور هیروهیتو هم به نظامیان ژاپنی نمیرسید مخفیانه و بدور از چشم نظامیان مخزنهای بزرگی از گاز مایع به دو شهر غیر نظامی وارد کردند وبا انفجار انها و کشتار مردم بیگناه ان را ازمایش اتمی جلوه داده وبا ترساندن نظامیان ارتش ژاپن را وادار به تسلیم نمودند و در عوض هیروهیتو امپراطور ژاپن اجازه یافت تا پایان عمرش بر ژاپن حکومت کند و بعد از مرگش نیز پسرش به قدرت رسید. مورد دیگری که جای سوال دارد انرژی خورشید است. دانشمندان اعلام کرده اند که در هر ثانیه حدود پنج میلیون تن ماده به انرژی تبدیل میشود که اگر هر پنج کیلوگرم ان را یک بمب اتمی با کارایی صد در صد در نظر بگیریم معنای ان اینست که در هر ثانیه یک میلیارد بمب اتمی بسیار قوی منفجر میشود و اگر در بیست و چهار ساعت در نظر بگیریم تعداد ۸۶۴۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰(هشتادوشش هزارو چهارصد میلیارد) عدد بمب اتمی در شبانه روز در خورشید منفجر میشود. که این تعداد نه تنها باید خورشید را نابود کند بلکه باید تمام منظومه شمسی را اتش بزند.(با فرض مدل خورشید مرکزی)که عملا” چنین اتفاقی نمی افتد. و حتی کوچکترین اخلالی در نظم کار خورشید رخ نمیدهد. یعنی فرایند تولید انرژی خورشید ان چیزی که میگویند نیست. یا هنوز ناشناخته است و یا اطلاعات نادرست به ما میدهند. و الا بعد از میلیاردها سال که از عمر خورشید می گذرد با این همه انفجار قوی باید خورشید نابود شده باشد. برای مهم کردن موضوع بمب اتم دهها ادم عجیب و غریب را با اسامی پر ابهت و نسبت دادن کشفیات و معادلاتی به انها به جامعه معرفی کردند, مثل البرت انیشتین با ان موهای ژولیده ویا رابرت اوپنهایمر و ورنر هایزنبرگ وهمچنین اروین شرودینگر. یک معادله معروف در فیزیک اتمی وجود دارد به نام معادله شرودینگر که بدون انکه بگویند از کجا امده و راهی برای اثبات ان ارایه دهند ان را در کتابهایی به نام های فیزیک کوانتوم یا شیمی کوانتوم و یا مکانیک کوانتوم عنوان می کنند وهیچ مفهوم قابل درکی ندارد و خود ارایه دهندگان این معادله به این موضوع اذعان دارند که تابع موج Ψ هیچ مفهوم فیزیکی ندارد ولی می گویند توان دوم ان احتمال حضور الکترون را نشان میدهد که ان هم هیچ معنایی ندارد چون بعد از مدتی این معادله هم با تناقضاتی برخورد می کند و نظریه دیگری به نام نظریه موج-ذره بوجود امد که ان هم اشکالات خاص خودش را دارد. این معادله شرودینگر هیچ جا به جز در مورد هیدروژن ان هم با صرف نظر از هامیلتونیان هسته قابل حل نیست.و در موارد خاصی با روشهای من دراوردی مثل تابع ازمایشی با ضرایب نامعین ویا روش اختلال جوابهایی بر حسب پارامتر دیگری به نام تابع Φ بدست می اورند که هیچ ارزش محاسباتی نداشته و تماما” سر کاری بوده و باعث اشفتگی و خستگی مغز میشود. فیزیک دانان و شیمی دانان هر جا در توجیه پدیده ها کم بیاورند خیلی سریع به تابع موج و معادله شرودینگر چنگ میزنند و با اینکه هیچکدامشان قادر نیست حتی یکی از معادلات شرودینگر را حل کنند طوری با اب و تاب وحرارت صحبت میکنند که گویا خدای علمند و راه حل در معادله شرودینگر است و انها ان را میدانند.

منبع: ادعای شهروند ایران: سلاح اتمی وجود خارجی ندارد

بیشتر بخوانید:

https://ir.sputniknews.com

گفته های آقای alexander p de seversky مخترع و خلبان (آمریکایی-روسی) درباره هیروشیما و ناکازاکی بعد از حادثه اتمی: در هیروشیما من برای صحنه ای متفاوت و کاملا غیر عادی آماده بودم! اما وقتی هیروشیما را بازدید کردم مانند شهر های سوخته دیگری که دیده بودم بود. درختان با تنه و تیر های تلفن و ستون های سوخته ولی تقریبا سالم! پل ها و جاده های سالم بودند!! این کاملا عجیب است، زیرا یک بمب هسته ای با چیزی که به ما درباره آن گفته اند چیزی برای ماندن باقی نمیگذارد و همه چیز را تبدیل به خاکستر میکند! حتی برخی ساختمان ها ساختاری سالم و دست نخورده داشتند اما این چگونه ممکن است؟ این انفجار آنگونه که فکر میکنیم نبوده است شاید اصلا بمب هسته ای در کار نبوده. زیرا بمب هسته ای همه چیز را با خاک یکسان میکند و چیزی باقی نخواهد گذاشت!! هیچ اثری از پدیده های غیر عادی پیدا نکردیم! تقریبا همه جای شهر میشد درختان و ستون ها و ساختمان هایی با ساختار سالم که فقط سوخته بودند پیدا کرد! برخی درختان دارای برگ های سوخته نیز بودند که این نشان میدهد فاجعه هیروشیما ربطی به بمب هسته ای ندارد! برخی چوب ها هنوز سالم بودند و هیچ اثری از سوختگی بر روی آن ها دیده نمیشد. سایبان ها و برخی شیشه ها سالم بودند و دست نخورده آیا میشود یک بمب هسته ای با آن شدت شیشه و تنه درختی باقی بگذارد ؟ یک بمب هسته ای دارای مواد رادیواکتیوی است که تاثیرات آن تا ۵۰۰ سال باقی خواهد ماند اما بعد از یک ماه پوشش گیاهی در هیروشیما دوباره رشد کرد و مردم دوباره شروع به بازسازی شهر کردند در حالی که چنین چیزی نباید ممکن باشد مهم تر اینکه پل ها و اکثر ساختمان ها سالم بودند و این کاملا عجیب است و من را به شک فرو میبرد.

آیا این میتواند تاثیرات یک بمب هسته ای بر یک شهر باشد؟ قطعا نه! اثرات سوختگی شدید بر مردم و ساختمان ها و درختان نشان میدهد که این بمب نه بمب هسته ای بلکه بمب باران ناپالم بوده است که جهنمی عظیم در هیروشیما و ناکازاکی بر پا کرده بود

ناپالم چیست؟ ناپالم ماده‌ای آتش‌زا و نوعی بمب محتوی نوعی ترکیب مایع، ترجیحاً بنزین است با اکتان ۸۰ و یکی از پودرهای ام ۱ یا ام ۲ یا ام ۹، که پس از پرتاب و برخورد به هدف، مادهٔ ژلاتینی تولید کند و با شعله و حرارت زیاد بسوزد. ناپالم از بنزین یا پلی‌استیرن یا نفت، به‌همراه موادی که به آن ویژگی ژله‌ای و چسبندگی می‌دهند، مانند صابون یا یونولیت (مقوای آکاسیف) ساخته می‌شود. این مادهٔ آرام‌سوز و چسبنده، بدنه اجسام و انسان را کم‌کم و به‌شدت می‌سوزاند. چند قطره ناپالم جسمی ۲x۲ متر مکعب را نابود می‌کند. بدون تماس مستقیم نیز می‌تواند با حرارتی بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد اجسام را نابود کند. ناپالم آب‌گریز است. آتش ناپالم به سادگی با آب خاموش نمی‌شود. بمب‌های ناپالم در جنگ جهانی دوم با بنزین و صابون ساخته می‌شد. نخستین نسخهٔ این بمب در سال ۱۹۴۲ در دانشگاه هاروارد طراحی شد؛ و نخستین بار در ژوئن ۱۹۴۴ و اواخر جنگ جهانی دوم در جریان نبرد تینیان توسط نیرهای ایالات متحده آمریکا علیه ژاپن و سپس در نبرد نرماندی بکار گرفته شد.

هیروشیما و ناکازاکی بدون هیچ گونه مشکلی در حال شکوفایی و رشد هستند حتی بدون شواهد سرطان های طولانی مدت اما هنوز ادعا میشود این دو شهر دارای میزان ابتلا به سرطان زیادی هستند که این ادعا اهمیتی ندارد زیرا در کشور هند نیز افراد مشکل دار بسیاری به وجود می آیند آیا میشود نتیجه گرفت هندوستان را بمباران هسته ای کرده اند؟ قطعا نه! اگر بمب هسته ای در ۷۵ سال قبل در هیروشیما برخورد کرده باشد باید سالانه افراد مشکل دار و بیماری زیادی را مشاهده کنیم حتی نباید شاهد رشد گیاهان در مناطق رادیواکتیوی باشیم آب ها باید آلوده شوند اما چنین چیزی هرگز اتفاق نیوفتاد.

طی تحقیقاتی که توسط تیم دیل ال پرستون از شرکت بین المللی هیروسوفت در سال ۲۰۰۳ منتشر شد میزان تابش و تشعشعات در هیروشیما و ناکازاکی کمتر از چیزی بوده که انتظار میرود و کاملا طبیعی است و مانند نقاط دیگر در زمین میباشد! حتی میزان سرطان مشاهده شده در مردم هیروشیما و ناکازاکی بسیار طبیعی بوده است ولی طی چند سالی افزایشی مشاهده شد ولی دوباره کاهش یافت و به حالت اول برگشت.

این نوشته را با سخن وینستون چرچیل نخست وزیر اسبق انگلستان به پایان می برم که:

حقیقت انقدر با ارزش است که باید آن را در حصاری از دروغها پوشاند.

راست  و دروغ این موضوع را خودتان با تحقیق متوجه شوید

این مقاله نوشته شده توسط آقای کرامت سلیمی است و ما فقط آن را منتشر کردیم و هیچ مسئولیتی در قبال این موضوع نداریم و فقط به عنوان یک مقاله علمی قرار داده شده

اما از آنجایی که نویسنده در این یادداشت با آوردن چند استدلال نگاه متفاوت و جدیدی را به یکی از مهمترین موضوعات سیاسی جهان در یک قرن اخیر داشته، ارزش یک مرتبه مطالعه و فکر و تحقیق درباره درستی یا نادرستی آن را دارد و وانتشارش به معنای تأیید یا رد محتوای آن از سوی ما نیست

بیشتر بخوانید:

https://ir.sputniknews.com

کتایون ریاحی و اشاره به دروغ بمب هسته ای:

Share this post

22 comments

اضافه کنید
 1. Mansour ۱۲ مهر, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۵:۱۲ پاسخ دادن

  واقعا مقاله جالب و تامل برانگیزی بود، از قسمت علمیش که زیاد سر در نمیارم ولی توضیحات غیرعلمی ش قابل درک‌ و‌ درست بود

  همیشه ما مردم سرکاریم همیشه میخوان مردم هیچی ندونند چون میدونند یقه شونو میگیرند
  تا کی باید بازیچه باشیم

 2. حسین ۵ آبان, ۱۳۹۶ \ق٫ظ\۳۰ ۰۴:۲۱ پاسخ دادن

  قشنگ بود
  لذت بردم
  خیلی خوشحالم که حداقل این فیزیک کوآنتوم مسخره و مدل های اتمی بی معنی آقای شرودینگر به باد فنا رفت. من که خودم این مدلای مسخره رو نمیفهمیدم. خود اساتیدم توش موندن.
  چرند محضه.خداروشکر که با این مقاله دلم خنک شد.ولی خدا ازشون نگذره.چقدر چرندیات به خوردمون دادن.
  اما یک نکته.مطمئنا با وجود دشمنی ماهوی جبهه استکبار با ما،علی الخصوص آمریکا و اسرائیل،اگر بمب اتم وجود داشت،تاحالا هزارباره انداخته بودن رو سرمون.
  اما کاش بیشتر در مورد نیروگاه هسته ای و… توضیح میدادن.
  حادثه چرنوبیل چی؟

  • کرامت سلیمی ۷ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۲:۲۷ پاسخ دادن

   با سلام خدمت شما دوست گرامی

   اکثر اطلاعات ما ، اطلاعات رسانه ایست و رسانه ها هر چیزی را که بخواهند
   به خورد ملتها می دهند و در باور این اطلاعات به ملتها نهایت تلاششان را
   می کنند.
   ایا شما می دانید در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو شهر پیشرفته کشور
   ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می کنند، در صورتی که به
   ما گفته بودند اثار بمباران اتمی برای هزاران سال باقی می ماند.برای این موضوع چه
   توضیحی دارید.

   همانطور که حدود ۸۰ سال هولوکاست را همه باور داشتند اما سرانجام دکتر
   احمدی نژاد به عنوان سیاستمداری که به تمامی نیرنگها و ترفندهای صاحبان
   قدرت اشراف دارند این دروغ بزرگ را افشا نمودند و هولوکاست به یک افسانه
   کهن تبدیل شد.

   از سال ۲۰۰۶ تا کنون حدود ۱۲ سال است که کره شمالی مدعی داشتن سلاح
   اتمیست و مدام امریکا را تهدید می کند اما هیچگاه نه امریکا ، نه روسیه ،
   نه چین و نه کره شمالی هیچ درگیری حتی جزیی نداشته اند.

   مگر می شود ۱۲ سال چندین کشور در حالت تهدید باقی بمانند اما هیج چیز رخ
   ندهد. جالب است در طی این سالها در رسانه های مختلف عکسهایی از رهبر کره
   شمالی منتشر می شود که در میان تعداد زیادی زن و دختر قرار دارد و در حال
   خوشگذرانیست

   داستان چرنوبیل هم برای ایچاد ترس و وحشت در دل ملتها ساخته و پرداخته شد

   و کلا” دولت امریکا همیشه سعی می کند ترس و وحشت از بمب اتمی و دیگر سلاحهارا به صورت پیوسته در میان ملتها ایجاد نماید.
   در سال ۱۹۸۶ داستان چرنوبیل ساخته شد و چنان از اثرات ویرانگر ان و الوده شدن نیمی از اروپای شرقی و قسمتی از اروپای غربی سخن گفتند که باید حد اقل دهها میلیون نفر الوده شده باشند و خیلی زود بمیرند. اما هیچ اتقاقی نیفتاد و هیچ فیلم مستندی از انجا نشان داده نشد. هدفشان فقط ایجاد ترس بود.

   بی تردید فریبکاری قویترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان است و در هر زمانی
   صاحبان قدرت و مقام برای تسلط بیشتر بر جامعه به انواع ترفندها و نیرنگها
   متوسل می شوند.
   بهترین راه برای کنترل جامعه ایجاد ترس میباشد. کاری که والدین ما از
   کودکی با ما اغاز میکنند همان مسأله لولو خورخوره ، ساده ترین راهی که
   همیشه جواب داده است. لولو خورخوره های امروز ، بمب اتم ،
   گرمایش جو زمین ، موجودات فضائی ، هارپ و غیره.
   .
   دانشمندان زیادی به شکل مزدور تحقیق میکنند با چه خوراک و مواد شیمیایی و
   یا امواجی میتوان مردمی بزدل و نادان تربیت کرد.
   در تمام فیلمهای هالیوود این ترس به شما القا میشود و در نهایت در انتهای
   فیلم با درایت دولت امریکا این مشکل حل میشود و با خیال راحت پس از دیدن
   فیلم به تخت خواب میروید
   در بچگی در پناه پدر و مادر و در سنین بالاتر در پناه امریکا و یا دولت خاص.

   در قدیم هر سپاهی سعی می کرد در دل سپاهیان مقابل ترس و وحشت ایجاد

   کند. یکی شاخ گوزن برسر می گذاشت، یکی دیگر پر عقاب یا لاشخور و یا پرندگان

   دیگر را بر سر خود می بست، و عده ای هم بر روی بدن خود خالکوبی و رنگ

   امیزیهای عجیب و غریب و ترسناک همراه با صدای طبل ایجاد می کردند تا

   وحشتناکتر به نظر برسند.

   معادل با ان نمایشنامه های سپاهیان قدیم در دنیای امروز ملتها را با
   چیزهایی همچون بمب اتم ، بمب هیدروژنی، هارپ ،مثلث برمودا و این قبیل
   موضوعات می ترسانند.

   صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه برای کنترل جهانیان دروغهای زیادی را به
   ملتها باور دادند .هم دروغهای علمی و هم سیاسی و اجتماعی.

   نمونه بارز دروغهای سیاسی افسانه هولوکاست است که حدود ۷۰ سال در باور
   ملتها بود اما سرانجام این دروغ لو رفت و تبدیل به یک افسانه
   کهن شد.
   هنگامی که افسانه هولوکاست لو رفت باعث اشفتگی و نگرانی شدید سازندگان
   این داستان و طرفدارانشان شد و همین نشان می دهد که چه هزینه هایی کرده
   بودند تا این دروغ بزرگ را در باور ملتها بگنجانند.

   در مورد دروغهای علمی نیز داستان همین است. وقتی اطلاعات غلط در ذهن
   افراد ریخته شود در تجزیه و تحلیل موضوعات دچار مشکل و در نهایت باعث
   تحلیل رفتن انرژی مغزی شده و راحتتر مهندسی وهدایت ذهن شده و در مسیر
   خواسته قدرتمندان جهان قرار می گیرند.

   برای دو سوال زیر پاسخی بیابید :

   ۱-اگر سلاحهای اتمی خیلی خطرناک و ویرانگرند چرا فوق سری باقی نماند و
   اسرار ان را فاش کردند وحتی در کتابها و مجلات و سایتهای اینترنتی نوشته
   شده است. . ایا به نظر شما این کار عاقلانه است . ایا هیچ حیله و کلکی در
   کار نیست و در پی نخود سیاه فرستادن نیست.

   ۲- اگر به فرض چنین سلاحهایی وجود داشته باشد ایا می توان به افراد
   اعتماد کرد و هزاران عدد از این سلاحها را در دست افراد مختلف در
   پایگاههای زمینی و زیردریاییها گذاشت تا مثلا” امنیت امریکا و روسیه و
   یا کشورهای مدعی داشتن این سلاحها را تامین کنند.

   در دهه ۹۰ میلادی امپراطوری شوروی از هم پاشید و بنا به گزارش رسانه ها
   بیش از صد هزار نفر از دانشمندان به اصطلاح اتمی این کشور به کشورهای
   دیگر پناهنده شدند.
   چرا دولتهای روسیه و امریکا مانع از فرارشان نشدند. اگر به معنای واقعی
   سلاح هسته ای وجود داشت ،دولت امریکا از فرار این دانشمندان نگران می شد
   و با هر هزینه ای که لازم می شد انها را نابود می کرد تا دشمنان امریکا
   نتوانند به سلاح اتمی دست یابند.
   اگر این موضوع هسته ای واقعیت داشته باشد باید کشورهایی که این دانشمندان
   را جذب نمودند موفق به ساخت سلاح هسته ای و یا حداقل نیروگاه هسته ای می
   شدند. ۷۲ سال از انفجار اتمی ادعا شده می گذرد و در این مدت با توجه به
   پیشرفت تکنولوژی و نرم افزارها باید طراحی و ساخت این نیروگاهها و سلاحها
   اسانتر شده باشد و نیازی نباشد که سالها افراد جهان سومی در دانشگاه
   موضوعات سنگین و خسته کننده را حفظ کنند و بعد از فارغ التحصیلی هیچ
   توانایی عملی نداشته باشند و شغلی برایشان وجود نداشته باشد و برای لقمه
   نانی به هر جایی که بشود التماس کنند و تحقیر شوند.
   اگر سلاح هسته ای وجود داشت باید فقط عده کمی اسرار ساخت ان را بدانند نه
   صدهزار نفر فقط فراری از روسیه باشند و چند برابر ان در کشورهای اروپایی
   و امریکا و چین و هند و…..

   اگر قرار بود این موضوع فرار صد هزار دانشمند اتمی صحت داشته باشد

   لزومی نداشت موضوع فرار انها به عرض همه دنیا برسد. می توانستند همانطور
   که ده ها سال سکرت و محرمانه بود بی سروصدا انها را به کشورهای دیگر
   منتقل کنند و کنترل رسانه ها هم که در دست خودشان است و لزومی نداشت در
   رسانه ها جار و جنجال به پا کنند.

   ضمنا” اگر ده ها هزار بمب اتمی ساخته شده ، پس به اندازه کافی تولید شده
   و وجود صدها هزار دانشمند اتمی در سیستمهایشان چه ضرورتی دارد و ایا عقل
   و منطق قبول می کند که دولتهای امریکا و اروپایی به صدها هزار نفری که
   دیگر هیچ استفاده ای ندارند حقوق و مزایا و امکانات بدهند و کلی هم
   هزینه صرف مسائل امنیتی انها شود. می دانید چه هزینه ای دارد. میدانید
   اگر انها واقعا” دانشمند اتمی باشند بیکار بودن انها چه خطر بزرگی برای
   جهان است .ممکن است به ذهنتان خطور کند که همه که بمب نمی سازند ،خیلی از
   انها در نیروگاهها کار می کنند. جواب این است که برای کار در هر جایی فقط
   کافیست تعدادمحدودی متخصص وجود داشته باشد و اکثریت افراد فقط اپراتور و
   کارگر هستند که به صورت روتین و مشخص اموری را طبق برنامه انجام می دهند
   و دانشمند اتمی نه انرژی و توان و نه اعصاب و حوصله امور کارگری را
   دارد.حتی متخصصین (در هر اموری) تحمل حضور در کنار یکدیگر را ندارند و
   سعی در حذف و نابودی یکدیگر دارند و این موضوع بسیار مهم است و همیشه
   کارفرمایان برای کنترل متخصصین مشکلات زیادی دارند و با شیوه های
   روانشناسی این موضوع را کنترل می کنند و در اکثر موارد با سرکوب و تحقیر
   افراد عمل می کنند.
   تصور کنید یک یا چند دانشمند اتمی تحقیر شوند و در صدد انتقامجویی بر
   ایند . خودتان تصور کنید چه انتقام وحشتناکی خواهند گرفت.
   (در صورت واقعیت داشتن بمب اتمی)

 3. کرامت سلیمی ۷ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۰:۴۹ پاسخ دادن

  با سلام و احترام

  سایت وزارت دفاع نیز مقاله دروغ بودن سلاح هسته ای را منتشر کرده است .

  اگر بمب اتمی وجود داشت سازمانی مثل وزارت دفاع توجهی به این مقاله نمی کرد.

  http://www.siyasi.ir/index.php/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C/23230-%D8%A8%D9%85%D8%A8-%D8%A7%D8%AA%D9%85-%D9%87%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%82%D8%A7-%DA%AF%D8%B1%DA%AF%D9%87-%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D8%B3%D8%AA.html

  سایت خبری و تحلیلی معاونت سیاسی وزارت دفاع – بمب اتم همان آقا گرگه ی دوران کودکی ماست
  تازه ترین تحلیل های سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را در اینجا بخوانید. می توانید کلیپ های صوتی و تصویری را از سیاسی دات آی آر دریافت کنید.

 4. مخمد ۲۳ آبان, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۳۰ ۲۱:۲۵ پاسخ دادن

  سلام به نظر شما دولت ما این موضوع رو میدونه؟ چون برجام رو که سراسر ضرر بود رو با همین بهونه به ما تحمیل کردند واقعا تاسف آوره آخه به چه قیمت این همه دروغ مگه خدا چش بود که سراغ شیطان رفتید…بعضیا جهنم حقشونه هر چی فکر میکنم

 5. مهدی ۱۰ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۱۸:۴۹ پاسخ دادن

  سلام علیکم

  آقا پس این همه فیلم از تجهیزات و آزمایشگاه های اتمی ایران که مثلا رئیس جمهور میره بازدید بوشهر و نظنز و … میبینیم پس چیه؟؟ یعنی اینا هم همش دکوره و سیاه بازیه؟؟ آخه میشه همچین چیزی؟؟ اصلا اگه بمب اتم وجود نداره و غنی سازی اورانیوم دروغه پس رو چه حسابی داستان سال ۸۲ پیش اومد و ایارن رو به خاطر غنی سازی پنهانی اورانیوم تحریم کردن و داستان قطعنامه ها و … شروع شد. لطفا جواب منو بدید. همینجوری که نمیشه همه چی رو خالی بندی فرض کرد. فیلم های موجود از بازدید مقامات از تاسیسات هسته ای ایران رو چجوری توجیه می کنید؟؟؟ یعنی این همه تجهیزات هسته ای همش دکوره و بخوده و برای شیره مالیدن سر من و شماست؟؟؟

  • کرامت سلیمی ۱۲ اسفند, ۱۳۹۶ \ب٫ظ\۲۹ ۲۲:۲۹ پاسخ دادن

   با سلام خدمت شما

   تمام دولتها برای تسلط بر مردمشان با ایجاد جو ترس و وحشت عمل می کنند.

   با افزایش اگاهیها نوع ابزار ترس تغییر می کند.

   در ۸۰ سال اخیر با سلاحی خیالی و غیر واقعی به نام بمب اتمی این ترس و وحشت را به جهانیان القاء نمودند.

   همین امروز ۱۲/۱۲/۹۶ سردار جزایری یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران شرط مذاکرات موشکی با امریکا را از بین بردن توان موشکی و هسته ای امریکا اعلام کردند و در واقع سردار جزایری غیر مستقیم به امریکا می گویند که امریکا سلاحی به عنوان بمب اتمی ندارد و نباید در مذاکرات جهانی از موضع یک ابرقدرت ودارای توان نظامی خیالی هسته ای با سایر کشورها برخورد کندو باید در مذاکرات جهانی هم رده و هم تراز سایر کشورها ظاهر شود نه بیشتر.

   دقت کرده باشید دیگر کسی به حرفهای ترامپ رییس جمهور امریکا اهمیتی نمی دهد و دیگر صدای ترامپ رییس جمهور امریکا شنیده نمی شود و کسی برای حرفهای ترامپ تره هم خرد نمی کند.

   امریکا اگر چیزی به عنوان سلاح اتمی داشت کافی بود یک عدد در سوریه، عراق یا کره شمالی بکار می برد تا حساب را دست همه بدهد. و اینقدر با تهدیدهای تو خالی و تکراری تحقیر نشود. در حال حاضر هیچ کشوری به تهدیدهای امریکا اعتنا نمی کند و تهدید های امریکا دیگر هیچ اعتباری ندارد.

   یکبار ترامپ اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد و همین نشان می دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد تا دولتها دروغ وجود بمب اتمی و خیالی بودن ان را فاش نکنند و امریکا در ظاهر ابرقدرت باقی بماند.

   یک موضوع مهم دیگر اینکه اگر دقت نماییم تقریبا” تمامی کشورهای جهان نسبت به مسئله برجام حساسیت نشان می دهند حتی کشورهای افریقایی که در همین اواخر در کشور اتیوپی نشستی برگزار کردند و خواستار عدم خروج امریکا از برچام شدند.

   و در این میان هیچ کشوری به اندازه روسیه نگران نبست.چرا؟

   اگر با دید روانشناسی به مسئله قدرت نگاه کنیم جواب خیلی از سوالات معلوم خواهد شد.

   تقریبا” تمامی ارتشهای دنیا از پنتاگون دستور می گیرند و در واقع چیزی که به عنوان ۷۰۰۰ پایگاه نظامی امریکا عنوان می شود همین ارتشها و مکانهای نظامیست که در حدود ۲۰۰ کشور چهان پراکنده اند و اسلحه و سیستمهای مخابراتی و سایر امکانات را در اختیارشان قرار می دهد.و درجه اهمیتشان برحسب موقعیت جغرافیایی فرق می کند و با کمک همین ارتشها امریکا قادر است در هر منطقه ای که اراده کند جنگ و درگیری ایجاد نماید.

   یکی از مهمترین ارتشهایی که امریکا بوجود اورد ارتش شوروی بود که در ظاهر نقش رقیب اتمی امریکا را بازی می کرد اما عملا” یک ببر کاغذی بود که امریکا برای پیشبرد نقشه ها و سیاستهایش ان را به کار می گرفت. به عنوان مثال امریکا در سال ۱۹۴۹ با انجام یک ازمایش ظاهرا” اتمی شوروی را به عنوان یک ابرقدرت قلمداد کرد و در طی جنگهای کره (۱۹۴۹-۱۹۵۳) و
   ویتنام (۱۹۵۵-۱۹۷۵) وقتی با اعتراض مردم امریکا روبرو شد که چرا باید سربازان امریکا در کره ویتنام کشته شوند و چرا امریکا علیه این دو کشور از سلاحهای اتمی استفاده نمی کند توجیه دولت امریکا برای مردمش این بود که کشورهای کره و ویتنام تحت حمایت شوروی و چین هستند و اگر امریکا از سلاح اتمی استفاده نماید شوروی و چین نیز از سلاح اتمی استفاده خواهد کرد و چاره ای جز استفاده از سربازان امریکایی و سلاحهای متعارف ندارند. بعد ها افرادی در امریکا با روشهای مختلف فاش نمودند که امریکا در ویتنام و کره و جاهای دیگر افراد خودش را از بین می برد که نمونه اش ساخت فیلمهایی همچون رامبو در ویتنام و رامبو در افغانستان و همینطور فیلم عملیات مرداب می باشد.

   حتی سیاستمدارانی نیز بودند که تصورشان این بود شوروی واقعا” ابرقدرت و رقیب امریکاست و سعی نمودند با کمک شوروی در کشورشان تغییراتی بوجود اورند.
   به عنوان مثال در ایران در سال ۱۹۵۳ میلادی مصدق سعی کرد با شوروی پیمان نظامی ببندد و حتی بتواند زمینه دسترسی شوروی به اقیانوس هند را که خواسته تاریخی این کشور از زمان پطر کبیر بود فراهم کند ،اما مصدق غافل از همه جا با کودتای نظامی زاهدی که ارتش را کنترل می کرد روبرو شد و دولت مصدق برکنار و خود مصدق هم دستگیر و زندانی گردید.و در شوروی نیز استالین درگذشت و نیکیتا خروشچف به قدرت رسید و از زمان خروشچف سیاستهای استالین به باد انتقاد گرفته شد.
   ( یکبار ایت الله خامنه ای نیز در نشستی با افراد به موضوع فریب خوردن و در دام امریکاییها افتادن مصدق تلویحا” اشاره فرمودند)

   در سالهای اخیر ولادیمیر پوتین دو بار به ایران سفر نمود و هر بار در ابتدا مستقیما” به حضور ایت الله خامنه ای رفتند و به نظر می رسد اقای پوتین با این کار در واقع تلاش نمودند مقامات سیاسی و نظامی ایران را به مصالحه و نرمش در مقابل امریکا وادار نمایند و حتی بعد از اولین سفر پوتین به دستور اقای پوتین سامانه موشکی s-300 نیز در اختیار ایران قرار گرفت تا دل مقامات ایرانی را بدست اورند و انها را ترغیب به تغییراتی در برجام نمایند و همین موضوع نشان می دهد که تمام تلاش روسیه ان است که ایران و امریکا از برجام خارج نشوند چون منجر به فروپاشی کشور روسیه خواهد شد.
   البته این سفر اقای پوتین نگرانی و حساسیت کشورهایی از جمله ترکیه و عربستان را به دنبال داشت و حتی در اولین سفر اقای پوتین
   و هنگام حضور ایشان در ایران کشور ترکیه یک جت جنگی روسیه را در مرز سوریه و ترکیه سرنگون کرد و با این کار به روسیه پیام داد که اگر در صدد افزایش قدرت نظامی و نفوذ ایران در منطقه باشد ترکیه تلافی خواهد کرد و روسیه هم هیچ غلطی نمی تواند بکند و عملا” هم دیدیم که روسیه در مقابل سقوط جت جنگی اش توسط ترکیه و رجز خوانی مقامات ترکیه و رفتارهای تحقیرامیز با روسیه ،در مورد این موضوع نتوانست هیچ اقدامی انجام دهد.
   چیزی که جالب است این است که روسیه قرار است سامانه های موشکی پیشرفته تر s-400 را به ترکیه ، عربستان ،قطرو… بدهد و جدیدا” نیز اعلام کرده است حاضر است این سامانه موشکی s-400 را به امریکا هم بدهد. در صورتی که امریکا مدعیست سامانه های موشکی پاتریوت و لیزری دارد که بنا به ادعای خودشان قادرند حتی موشکها را هدف قرار دهند و این موضوع نشان می دهد ادعاهای امریکا در باره قابلیت سلاح هایش پوچ و واهیست و ان چیزی که خود را نشان می دهد نیست.

   چنانجه امریکا برجام را بپذیرد باعث ظهور قدرتهایی به نام ایران ، کره شمالی و چند کشور دیگر خواهد شد که کاملا” مشهود است ایران عملا” بر کشورهای عراق ، سوریه و لبنان مسلط شده و ممکن است بزودی بر کشورهای یمن و عربستان نیز مسلط شود و این موضوع عرصه را بر کشور امریکا در مورد نفت و قدرت نمایی در منطقه خاورمیانه تنگ خواهد کرد و نقش امریکا را در معادلات قدرت در جهان کم رنگ خواهد شد.
   کره شمالی نیز قدرت جدیدی خواهد شد که مقامات ان با در سر پروراندن سودای متحد کردن دو کره و البته با کنترل کشور کره جنوبی توسط کره شمالی جنگ راه خواهند انداخت و به تصور خودشان ژاپن را هم تحت کنترل خود خواهند گرفت.

   قدرت و بقای روسیه وابسته به این است که امریکا در دنیا وجهه یک ابرقدرت اتمی را داشته باشد و روسیه نیز یک ابرقدرت رقیب امریکا و دارای سلاحهای هسته ای وانمود شود. ودلیل نگرانی روسیه از عدم پذیرش برجام توسط امریکا این موضوع می باشد.

   موضوعی دیگر اینکه قرار است در ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ از یک باطری اتمی در کشورما رونمایی شود که بنا به ادعای مسئولین سازمان انرژی اتمی قادر است ۵۰سال برق تولید کند و در موبایل، لپ تاپ ، صنایع و در روستاها و مکانهای بیابانی دور افتاده که فاقد برق هستند کاربرد دارد.

   مطمئن باشید که هیچگاه چنین چیزی رونمایی نخواهد شد و فقط عوام را فریب می دهند.

   منتظر بمانید.

   • کرامت سلیمی ۵ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۱:۳۶ پاسخ دادن

    فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو،
    کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است،
    آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.
    در سال نو، ۳۶۵ روز سلامتی، شادی، پیروزی، مهر و دوستی را برای شما و عزیزانتان آرزومندم.

    با سلام و احترام

    ممنون از پیامتان

    جسارتا” اگر امکان دارد کلیپ مربوط به خانم کتایون ریاحی را در کانال تلگرام زمین تخت قرار دهید.

    در پناه خدای بزرگ باشید.

    • flatearther ۱۸ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۱۵:۱۶ پاسخ دادن

     سلام خدمت شما
     شرمنده بابت تاخیر در پاسخ.
     سال نو شما مبارک امید است سال خوبی در پیش داشته باشید. بنده هم بهترین هارا برای شما و عزیزانتان آرزومندم امیدوارم همیشه سالم و موفق باشید.
     کلیپ را در پست بمب اتمی قرار میدم چون مورد بازدید زیادی قرار گرفته.
     موفق باشید

 6. کرامت سلیمی ۲۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۱۰:۴۵ پاسخ دادن

  قرار شد در ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ از یک باتری اتمی که ۵۰ سال برق تولید می کند رونمایی شود.

  چی شد.

  به نظر می رسد چنین چیزی خیالیست و هیچگاه رونمایی نخواهد شد.

 7. کرامت سلیمی ۲۳ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۰:۳۰ پاسخ دادن

  https://www.khabaronline.ir/(X(1)S(atxy15poy5szddl42cbkoipn))/detail/768976/World/middle-east

  خبر مربوط به لینک فوق جای تامل و فکر دارد:

  ترامپ که ابتدا در توئیتی روسیه را تهدید کرده بود، در کمتر از یک ساعت موضع خود را عوض کرد!

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رئیس جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت: روابط ما با روسیه، هم‌اکنون بدتر از هر زمان دیگر است و از جمله جنگ سرد است. هیچ دلیلی برای این وضعیت وجود ندارد. روسیه به ما برای کمک به اقتصادش نیازمند است، چیزی که خیلی راحت می‌تواند انجام شود، و به همکاری همه کشورها با یکدیگر نیاز داریم. مسابقه تسلیحاتی را متوقف کنید؟

  در این توئیت ترامپ روسیه را تحقیر کرده است و روسیه را از نظر اقتصادی کشوری محتاج

  به امریکا دانسته است.

  اگر روسیه به معنای واقعی رقیب امریکا بود امریکا می توانست با استفاده از نقطه ضعف روسیه در زمینه اقتصادی این کشور را متلاشی نماید . دلیلی ندارد کسی به رقیبش کمک اقتصادی نماید.

  در واقع روسیه کشوریست که امریکا به ان باج می دهد تا نقش رقیب اتمی امریکا را بازی نماید و در پشت پرده سیاستهای مورد نظرشان را اجرا می کنند. هیچ ابرقدرتی بدون وجود رقیب ( ولو رقیب ظاهری ) قادر به ادامه حکومت و کنترل مردمش نیست.

  کمکهای امریکا به روسیه سابقه طولانی دارد و از زمان جنگهای چهانی اول و دوم شروع می شودو تا اکنون ادامه دارد.

  تمام تجهیزات نظامی و نیازهای غذایی شوروی در جنگهای جهانی به طور کامل توسط امریکا تامین می شد.

 8. کرامت سلیمی ۳۰ فروردین, ۱۳۹۷ \ب٫ظ\۳۱ ۲۲:۱۹ پاسخ دادن

  مطلب زیر سیاسی بودن و به معنای واقعی غیر علمی بودن سازمان فضایی نایا را نشان می دهد:

  لینک مطلب :

  http://www.irna.ir/fa/News/82891547

  یک سیاستمدار، رئیس ناسا شد

  تهران – ایرنا – «جیم بریدنستاین» نامزد ریاست سازمان ناسا که در کارنامه خود هیچ‌گونه سابقه فعالیت‌های علمی ندارد، روز پنجشنبه موفق شد تنها با یک رای بیشتر، از سنای آمریکا رای اعتماد بگیرد.

  به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری ووکس، وی سال‌ها خلبان نیروی دریایی آمریکا بوده و سپس به نمایندگی از ایالت اوکلاهوما به مجلس نمایندگان این کشور راه یافته بود.
  این سابقه غیرعلمی موجب شد که اعلام نامزدی او برای ریاست سازمان ناسا از سوی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، با مخالفت‌های بسیاری مواجه شود؛ چرا که عرف است رئیس ناسا، سال‌ها در آنجا فعالیت و رده‌های مختلف سازمانی را طی کرده باشد.
  با همه این تفاسیر، بریدنستاین روز پنجشنبه با ۵۰ رای مثبت در مقابل رای منفی ۴۹ سناتور، موفق به اخذ رای اعتماد شد.

 9. کرامت سلیمی ۶ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۲:۱۹ پاسخ دادن

  خبر منتشر شده زیر ثابت می کند که خیلی از رویدادها یک نمایشنامه در جهت ایجاد رعب و وحشت در دل ملتهاست و سناریو از قبل نوشته شده است.

  http://www.tabnak.ir/fa/news/793630/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88-%D8%B1%DB%8C%D8%AE%D8%AA

  سایت آزمایش‌های اتمی کره شمالی فرو ریخت

  تازه ترین گزارش ها که مورد تایید دانشمندان اتمی قرار گرفته است نشان می دهد سایت آزمایش اتمی کره شمالی پس از انجام ۵ آزمایش هسته ای در این منطقه فرو ریخته است.

  به گزارش ایرنا برخی از تحلیلگران بر این باورند که یکی از علت هایی که ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی را بر آن داشته است تا از تعهد کشورش برای ‘توقف آزمایش های اتمی’ سخن بگوید، ریزش همین کوه بوده است.

  اگر کره شمالی سلاحی به نام بمب اتمی داشت اینقدر تحقیر نمی شد.

  کره شمالی در راستای سیاست امریکا برای ایجاد ترس در دل ملتها عمل نمود و حالا باید داستان جدید دیگری ساخته شود.

 10. کرامت سلیمی ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ \ق٫ظ\۳۱ ۰۹:۵۲ پاسخ دادن

  یک خبر بسیار بی معنا

  اعلام حمایت اتحادیه آفریقا از برجام

  رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام حمایت این اتحادیه از برجام، از تصمیم یکجانبه دولت آمریکا برای خروج از این توافق و بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران عمیقا ابراز نگرانی کرد.

  پاسخ:

  اتحادیه افریقا چگونه می خواهد از برجام حمایت کند.

  افریقاییها نه قدرت نظامی دارند و نه قدرت اقتصادی.

  دولتهایشان هم با کودتا و تحت حمایت غرب بر سر کار امده اند و جز کشتار مردم بی دفاع افریقایی کاری بلد نیستند.

  فکر نمی کنید حمایت اتحادیه افریقا از برجام یک حرف بی معناست.

ارسال نظر جدید